Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#234001) Kiskopika válasza parandroid (#233998) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Köszi, nem a spórolásrq értettem a bestbuy hanem hogy tartós jó legyen ha már cserélem a jelenlegit és amivel elégedettek vagytok

(#234002) zsocy válasza Kiskopika (#234001) üzenetére


zsocy
őstag

Nekem a sima decathlonos belső is bevállt, ezen a szinten ahol én vagyok a grammok nem számítanak, ezt meg csak leveszem a polcról, és tartós is.
Egyszer próbáltam egy könnyű Schwalbe belsőt, az első tekerésen felrobbant, végigrepedt az oldala. Ha könnyű rider vagy akkor biztos jobban bírja, de az öreg mamil testem kivégezte egyből :DDD

(#234003) jjeahh válasza flash- (#234000) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Rosszabb, kevés ideig bírja és feketedik. Cserébe egy kis vízzel lazán lejön.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#234004) Ringman


Ringman
nagyúr

létezik olyan "modern" koskormányos fékkar, ami canti-fékkel kompatibilis? (ha mégis kipróbálnám koskormánnyal a vsf randonneurt, ami dia-compe x-1 fékekkel szerelt)

(#234005) Sol Invictus


Sol Invictus
friss újonc

Sziasztok! Új vagyok a fórumon és nem vagyok biztos benne, hogy jó helyen járok. Ha máshol kellene kérdeznem, akkor kérlek, irányítsatok oda.

Szóval, a páromnak keresek női, városi, 3 sebességes agyváltós, 26-os kerót, mindennapi, téli-nyári használatra. Meg tudnátok mondani, hogy az alábbi bicikli ár-érték aránya nagyjából vállalható-e, illetve, hogy tudtok-e valamit a márkáról (Goetze). Én nem sok mindent találtam róla (lehet, hogy már ez önmagért beszél?)

link

Acél váz
Vázméret 17"/18"
Kerekek 26"/28" x 1.75" megerősített alumínium
Első és hátsó LED világítás
3 sebességes SHIMANO NEXUS
Profilozott, komfortos ülés
Teherbírás 120 kg-ig
Suly: 16 kg
Jótállás 24 hónap

(#234006) parandroid válasza Sol Invictus (#234005) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

1. Ezekben a városi bicajokban az a jó, hogy legalább kurva nehezek. 16 kg, atyaég. Aluminium vázat keress inkább, azzal le tudod talán szorítani 12-14 kiló közé felszerelve. Persze ha az asszony egy 120 kilós harci amazon, akkor jó lesz ez, legalább edzésben marad.
2. Inkább 28-ast keress, gumi szempontjábol is egyszerűbb, meg jobban is gurul.
3. Ha nincsenek dombok, jó az a 3 sebességes nexus, ha vannak, akkor legalább 7 sebességest keress. Agyváltó önmagaban nem gond.
4. Én egy agydinamóra még hajtanék ebben a kategóriában.

+1. Szomorú dolog, de érdemes lenne duplázni (triplázni) a keretet, ha a tényleg minőségi cuccok közül szeretnél válogatni. :( Vagy körülnézni a használt piacon.

+2. Ha mindenképpen új kell, és lehetőleg olcsón, akkor Decathlon, de lehetőleg ott se az alját vegyétek azért, és az első négy pont még mindig érvényes.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#234007) Hasaggymeg válasza Sol Invictus (#234005) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha új kell a Decathlon lesz a te boltod, mindenképpen alut nézz szerintem is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#234008) Runner_fxr válasza parandroid (#234006) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hiába alu vázas, egy felszerelt trekking 16-17 kiló közt van. Van egy két prémium karbon trekking, magas felszereltséggel, ott lehetséges a kicsit könnyebb súly, de annak meg az ára botrány, akkor már az E-Trekking is beleférne aminek több értelme van. A trekking nem egy teljesítmény orientált bringa, kényelmes közlekedésre való, aki a súlyt akarja számolgatni, ne trekkinget vegyen

(#234009) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Muziker.hu-n egész jó áron van a Shimano rt-66 tárcsa 160-as 6090ft, 180-as meg 6890ft. A fékre még gyűjtök,de úgyis cserélném majd akkor a féktárcsákat is, szóval én rendeltem :) Tudom amúgy, hogy " túlárazott sz@r", de én azért bízom a Shimano minőségben.

(#234010) parandroid válasza Runner_fxr (#234008) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Trekking még hagyján, ezek az acél vázas városiak bűn nehezek. Amúgy sajna igaz ez, fém csomagtartó szerkezet, sárhányók, agyváltó, agydinamó, lámpák, ezek olyan 2-3(-4) kg minimum. + az alacsony átlépős váz. + sokszor valami olcsó, de jó nehéz teló. És akkor még nem szerelt rá az ember gyerekülést, meg a kormányra kiskosarat, ami gyakori kombó. :(

Szomszédasszonynak vettünk egyet, gyereket bölcsibe hordani, meg az állomásig lejárni vele, használtan valami 400 eur körül (igaz, nem agyváltós volt), megküzdött vele, mire kiemelte minden nap azon a 3-4 lépcsőn keresztül a pincéből. Aztán pár hónap után ellopták tőle a vasútállomásról. :( Most valami városi/trekking ebike-ot vett, meg is értem, mert dombon lakunk. Na, ezt már én sem szívesen emelgetném, pedig kicsit jobb erőben vagyok nála. :B

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#234011) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#234009) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A középrögzítéses változata (RT64) a kedvencem,már többet elnyűttem.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#234012) Ringman válasza parandroid (#234010) üzenetére


Ringman
nagyúr

a kb ~30 éves bicikli, amit vettem, ebben az állapotában volt kb 15 kiló, pedál nélkül: [link]

(#234013) jjeahh válasza Runner_fxr (#234008) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A "felszerelt" trekking alatt ha XT, DT, Rockshox-ra gondolsz, akkor 11kg aluvázzal :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#234014) Hasaggymeg válasza Ringman (#234012) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Régen minden jobb...könnyebb volt. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#234015) Maximum1 válasza Sol Invictus (#234005) üzenetére


Maximum1
őstag

(#234016) Ringman válasza Hasaggymeg (#234014) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez most is kb ugyanolyan nehéz :)
[link]
persze koskormánnyal, agydinamóval és "több csövet tartalmazó" csomagtartóval

(#234017) itouchfan


itouchfan
senior tag

Akit érdekel az ultrakerékpározás, meg szerintem gyönyörű tájak, annak ajánlom ezt a videót:
[link] - Badlands 2022. A film szerintem még a tavalyinál is jobb lett. Kegyetlen lehet, 38-40 fokban végig árnyék nélkül kb, de gyönyörű és hatalmas teljesítmény. :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#234018) Runner_fxr válasza jjeahh (#234013) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én amolyan rendesen, tisztességesen papásan ülős trekkingre gondoltam, sárvédővel, csomagtartóval, agydinamóval. :D Cross trekkingből nem olyan nagy kunszt könnyűt csinálni. Ez egy csupasz bringa. A bergamont-nak már 2013-ban volt 11,8kg-os cross gépe: [link]
Ráadásul ezen még bőven lehet faragni, jobb alkatrészekkel.

Normál trekking az 16-17kg.
A prémium kategóriában vannak már jobb trekking súlyok:
Stevens - Avantgarde 14 kg
Stevens - C12 Lite Pinion 14,5 kg
Cube - Kathmandu SLX 14,7 kg
KTM - Life Style 14,6 kg
Simplon - Silkcarbon
Itt súlyt nem látok, de szerintem nehéz nem lehet.
Anno volt pár gyártónak karbon vázas trekking bringája, de mostanában nem jönnek velem szembe, gondolom az E-Trekkingek előretörésével nem sok értelme maradt a könnyű, carbon/magas felszereltségű trekking bringáknak.

(#234019) fulton


fulton
addikt

Tetszik a lámpa ma kipróbáltam este egyelőre még felhokitva a kormányra... minden szép és jó Tetszik a lencse amit használtak szépen világítja az utat egyenletesen, jó terüléssel. Viszont szemben a véleményekkel mivel olvastam én kicsit keveslem még a 600 lument is amit bír 3.5h road módban. Szívem szerint ennek tudatában a 2400 as kellett volna venni de az meg duplájába sőt többe is... kerül, a kommentek alapján bőven elég a low 100 is... ezek szerint ez is ízlések kérdése. Bár nem fogok "éhen pusztulni" vele mert nincs hiányérzet tényleg frankó mint egy autónak a tompítottja... Plusz ott a reflektor..
A lámpa minőségi építés, tetszik:) nem bántam meg. egy normális lámpa kell ha az ember éjszaka is teker függetlenül a saját kis észrevételemtol, teljesen elég országútra és azon kívül is.

[ Szerkesztve ]

(#234020) andrisbandi válasza fulton (#234019) üzenetére


andrisbandi
őstag

Lezyne pilács?

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#234021) andrisbandi válasza itouchfan (#234017) üzenetére


andrisbandi
őstag

Köszi az ajánlást! :)
Tetszett a látvány és a teljesítmény bemutatása mellé csomagolt sok emberi pillanat.
A legjobban az üldögélő csaj, ahogy megterített a lábain, és onnan falatozott :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#234022) fulton válasza andrisbandi (#234020) üzenetére


fulton
addikt

Ravemen pr1200.

(#234023) Fall-N válasza fulton (#234022) üzenetére


Fall-N
veterán

Mit ne mondjak, jó drága. Akkor már a Cateye AMPP1100 2/3-ad áron. A távirányító sem ér meg ekkora felárat.

(#234024) fulton válasza Fall-N (#234023) üzenetére


fulton
addikt

Egy árban vannak kb. Ez tud tompítottat városban hasznos es távolságit.

(#234025) bardi


bardi
aktív tag

Kipróbáltam végre a decathlonban talált shimano kamáslit.

Ugyan az a cipő volt rajtam, mint egész nyáron, egy hosszabb zoknival, bokánál duplán visszahajtva. Abszolút jó volt, egy két rész volt a kb 4 óra alatt, ahol éreztem, hogy picit hűvös a lábamnak, de fázásnak nem nevezném. Télen egy vastagabb zoknival bőven elég lesz, már tegnap is 0-1 fok környéke volt dobogókőn.
Illetve ha már zokni, melyik vadász részlegről zoknit ajánlottátok itt korábban? Ami téli kerékpáros zoknit vettem ott, az annyira nem nagy szám, nem ér sokkal többet, mint egy sima nyári.

'92 Honda VFR 750

(#234026) Ringman válasza bardi (#234025) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezt: [link] + [link]

nekem a rövidebb van, tényleg jó meleg (és vastag is, szóval nyári zoknival használt cipőben nem tudom milyen lesz az élmény), viszont szerintem elég könnyen bolyhosodik.

(#234027) bardi válasza Ringman (#234026) üzenetére


bardi
aktív tag

Köszönöm, vastagabb zoknival fel tudom venni ezt a cipőt, egy próbát megér, max kicsit lazábbra fűzöm majd.

'92 Honda VFR 750

(#234028) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Srácok, baj van :U sajnos mikor elkezdtem a görgözést bnőm is lelkes volt és időnként használta. Ebből kifolyólag a nyereg ide oda volt állitgatva és mikor feladta nem tűnt fel hogy túl magasan van. Szerintem emiatt elkezdett mindkét térdem fájni. Nem tekerés közben hanem a hétköznapok során. Úgy tudnám leirni mint mikor rosszul lépsz és kicsit kifordul és igy bele-bele nyilalgat. Nem állandó fájdalom inkább ilyen nyílások. Egy hete pihentetem nem volt tekerés meg semmi, de nem tökéletes. Van valami tipp hogy mit lehetne vele kezdeni?

(#234029) stickermajom válasza Kiskopika (#234028) üzenetére


stickermajom
addikt

Bár tisztelem a helyi szaGértő közösséget, de elsősorban ortopéd szakorvoshoz fordulnék a fórum helyett ebben. Pécsen tudok is ajánlani, ha közel van.

(#234030) Kiskopika válasza stickermajom (#234029) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nyilván ha nem múlik, ami egyébként enyhült akkor el fogok menni megnézetni. Gondoltam ha csak a nyereg magasság volt a gond és olyan sokat nem is nyomtam így akkor nem vészes a dolog.

(#234031) andrisbandi válasza Kiskopika (#234028) üzenetére


andrisbandi
őstag

Kocogáskor ha túlerőltetem a térdem, az oldalán szokott sajongni.
A pihentetés mellett (1-2 nap) a véráramlást serkentő, és gyulladás csökkentő szerek váltak be.

Carmol csepp
Ez a legújabb szerzemény, nem gyógyszer.
Itt ajánlották, de már nem találom a hozzászólást. Tényleg jó enyhe tünetekre.

Diclofenac Sandoz
Bármelyik diclofenac hatóanyagú jó (van több fajta is itthon). Úgy rémlik ezt ajánlotta a gyógyszerész makacs tünetekre, ez a legnagyobb dózisú.
- Ennél is az vált be, h nemcsak óvatosan a fájó pici területre, hanem körbe a térden, vékonyan bemaszírozni.

A véráramlást lehet még fokozni kompressziós cuccal.
- Rugalmas fásli, enyhén szorítva.
- Térdrögzítő

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#234032) Kiskopika válasza andrisbandi (#234031) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Carmol én ajanlottam :C örülök ha bevált. Azzal nyomatom is enyhült is.
Nekem is olyan túl erőltetésnek tűnik inkább a dolog

(#234033) stickermajom válasza Kiskopika (#234032) üzenetére


stickermajom
addikt

Belsőleg: gyomorbántalom, emésztési zavarok: mint teltségérzet, puffadás, étvágytalanság, továbbá idegesség, nyugtalanság, ingerlékenység, elalvási nehézségek, utazáskor jelentkező panaszok, fejfájás esetén. Külsőleg: Bedörzsölésre: végtag és izomfájdalom, reuma, derékzsába, fejfájás, rovarcsípés, bőrviszketés esetén. Belégzésre: Légúti megbetegedések (köhögés, hörghurut) és megfázás esetén.

Validnak tűnik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#234034) Kiskopika válasza stickermajom (#234033) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nyáron ráestem a csuklómra egy hónapig szenvedtem mindent is kentem rá, végül a soproni gyógyszertárba ajánlottak ezt. Pont ezt mondtam én is. Bekentem es nem viccelek 24 óra után elmúlt mint ha sose fájt volna :)) lehet szerencse volt vagy véletlen de működött

(#234035) andrisbandi válasza Kiskopika (#234032) üzenetére


andrisbandi
őstag

Még eszembe jutott; volt, h a cipőcsere segített.

Memóriahabos talpbetétnél előfordult az a csúfság, h kívülről még jónak tűnt, hordani kicsit fura volt már... néha térdfájásom lett valamitől.... Befogtam az (ugyan olyan) újat, azzal nem fájdult meg...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#234036) RexpecT válasza Kiskopika (#234028) üzenetére


RexpecT
addikt

Megelőző jeleggel érdemes valami ízületet támogató étrend kiegészítőt szedni.
Ha már fáj, akkor erről a cuccról sok jót olvastam testépítő körökben. Egy próbát megérhet.

(#234037) parandroid válasza Kiskopika (#234028) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Folyamatos terheléstől berövidült a combizom, nyújtsd ki. Akkor csinálod jól, ha hátul fáj, ahol a seggedre van letapadva.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#234038) Maximum1 válasza Kiskopika (#234028) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem nem a nyereg magasság a gond, előbb fájna a derekad, bokád.
Stoplival nyomod akkor az van rosszul beállítva.
Ugyan itt teljes testkontroll 8ezerért, hétköznap 16-20-ig. :DDD

(#234039) bazsy_


bazsy_
tag

Sziasztok! Új kerékpárnál hidraulikus tárcsaféknél normális az. hogy akkora erővel kell a fékkart húznom. hogy úgy érzem majd kettétöröm a kart , nagy nehezen tudom mondjuk állóra fékezni? Nemrég próbáltam kb 7 fokban úgy hogy előtte 20C-on volt tárolva. Ez a típusa "TEKTRO Hydraulic Disc or KLS 1600 Hydraulic Disc". Kellys cliff 90 ről van szó. A régi MTB-m V féke sokkal hatékonyabb szóval nem értem :F

(#234040) Fall-N válasza bazsy_ (#234039) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem az. Valószínűleg levegős a fékfolyadék, légteleníteni kell.

Közben látom új bicikli. Várni kell még összekopik a tárcsa a fékbetéttel. Erősen kell párszor fékezni lejtőn és egyre javulni fog.

[ Szerkesztve ]

(#234041) bardi válasza bazsy_ (#234039) üzenetére


bardi
aktív tag

Nem, egy akármilyen tárcsafék képes arra, hogy 1 ujjal húzva megfogjon. Ehhez a külső hőmérsékletnek semmi köze, kivéve persze ha nappal gurulsz a Vénuszon a 400 fokban.
Első körben megérné lepucolni a tárcsát valami alkoholos tisztítóval, meg a félbetétek felületét megreszelni.
Új féknél amúgy össze kell koptatni a betétet és tárcsát, de az se több 3-5 intenzív fékezésnél, és igazából már akkor is fognia kéne.

'92 Honda VFR 750

(#234042) ZolkoW válasza Kiskopika (#234028) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én is a nyújtást akartam írni, ezzel akkor sem lősz mellé, ha nem használ :)
Én is néha (főleg véletlenül -elfelejtem) ellógom, de az izmok rövidülése tipikusan tud ilyet, ha nem nyújtod le terhelés után.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#234043) Hasaggymeg válasza bazsy_ (#234039) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem, az nem normális....vagy levegős és nem szorít, vagy szorítana de nincs már hova mert rossz a betét (szennyezett, felfényesedett, felázott stb.) Ha jó voltak és egyszerre mind2 xar lett akkor valszeg. utóbbi lesz.

#234028Kiskopika...ha magas a nyereg hátul, a horgasinadnál sínyli meg, ha meg alacsony akkor általában elől a térdkalács fölött kezd el fájni. Persze lehet más is, de mind2 térded egyszerre aligha megy csak úgy xarrá. :F
...na látom mindenki megelőzött mindenben... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#234044) ZolkoW válasza bazsy_ (#234039) üzenetére


ZolkoW
őstag

már megírták, de össze kell kopnia. Nálam (talán mert fémes betéteket használok) leginkább csak lejtőn sikerült bekoptatni, de ott elég 100 m.. vízszintesen hiába pumpálgattam.

Erről jut eszembe, rendeltem Swissstop betétet előre, ez félfémes, na kíváncsi vagyok ezerrel, tényleg olan überkirály-e..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#234045) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#234044) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan jól tudtam ma is adagolni kolléga nyaktörős flóján ezt az olcsó Shimit az RT64-es tárcsán, hogy csakis a kíváncsiság (és a hülyeség) lehet az ami miatt egyszer esetleg mást próbálok majd, ráadásul jóval drágábban is. :U (és nem, abban az öt ötös rétingszben nincs benne az enyém :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#234046) 6030D


6030D
Ármester



Térdes nincs :(((

Hasaggymeg: tolás közben mit kell adagolni a féken? :DD

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#234047) 6030D válasza Maximum1 (#234038) üzenetére


6030D
Ármester

+1

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#234048) bazsy_


bazsy_
tag

#234040 Fall-N
#234041 bardi
#234043 Hasaggymeg
#234044 ZolkoW

Köszönöm a tippeket mindenkitől. :R
Lejtőn jöttem le kb 1 km en keresztül végig próbáltam koptani bejáratni, de nem javult. A szomorú az egészben hogy tegnap lett üzembehelyezve bicikliboltban/szervízben és még az első váltóterelő és belelóg a láncba :(

(#234049) peetie1 válasza bazsy_ (#234048) üzenetére


peetie1
aktív tag

Nekem se fogott az új tárcsás canyon országúti, be kell járatni és remélhetőleg jó lesz. A legjobb hogy mindenki másra esküszik, hogy is kéne ezt csinálni, itt egy cikk pl [link]
Én külön külön csináltam, gyorsítás 20ra, fékezés 4-5re( nem allora!) és ezt ismetelgettem 10-15x fekenkent.

(#234050) Hasaggymeg válasza 6030D (#234046) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tolva is kell fékezni ne vigyen el a bringa lefelé. :D ...még jó, hogy lefotóztad, ha én mondom senki nem hitte volna el itt, hogy ott full gázzal lejöttünk mindhárman, megugorva mindent. ;] Kanada trél ecsém! :o :DDD

#234048bazsy_...vegyél egy 2 szett jóféle betétet (ismerem, jó betét és amúgy sem árt ha van a háznál), és ha egyiket kicserélve sem lesz jobb akkor ott valami más baj van.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.