Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#235001) benfolds


benfolds
őstag

sziasztok! v-fékhez gumiharang, ami nem keményedik be a hidegben? tegnap raktam fel a szétszakadt tektrósok helyett kettő noname-et, ma azt tapasztaltam, hogy alig tudom behúzni a féket, úgy megmerevedtek a hidegben.

(#235002) fulton válasza Kiskopika (#234999) üzenetére


fulton
addikt

;) majd meglesem

(#235003) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#234993) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tiéd így ránézésre sem egy mászó gép,inkább lejtőorientált a kiállása.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#235004) Mezga Aladár válasza vallas (#234994) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A váz geo.
Ez nem outi alapvetően hanem egy tanyabájk más felszereléssel. Hatalmas a nyeregvázcső és a kerék közötti távolság, és az előre nyúló villa miatt nem elég agresszív az irányítása.
Ha beütöd a Google keresőjébe azt 'road bike 1990' akkor látod mire gondolok.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#235005) parandroid válasza Mezga Aladár (#235004) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egsik kollégám egy öreg, leharcolt Bassoval jár dolgozni. Ha nem felejtem el, jövő héten lövök róla képet. Már a bicikliről, nyilván.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#235006) vallas válasza Mezga Aladár (#235004) üzenetére


vallas
senior tag

Látom amit mondasz, persze egy retro Colnago nekem is jobban tetszene... csak ugye az más szint/ár/elérhetőség...
De itthon ilyenek voltak akkor... szóval ez inkább egy retro koskormányos commuter bike...

Nekem szép... ez a fontos.... :R

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#235007) chubby2o6 válasza vallas (#235006) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Engem erre [link] emlékeztet. Nekem volt ilyenem, 1360 Ft-ért vettem újonnan, asszem talán '83-84 környékén, miután a felpimpelt Csepel Tacskómat ellpoták a pincéből :O .
Azt leszámítva, hogy a váltó pár hét után feladta a harcot, egész használható volt :D .

(#235008) Mezga Aladár válasza vallas (#235006) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:) :R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#235009) Ringman válasza Mezga Aladár (#235008) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem a csepel sas túrabicikli, azért hosszabb.

a vsf randonneuröm is hasonló, erre is rakhatnék koskormány, csak úgy picit hosszú lenne nekem: [link]

(#235010) fulton


fulton
addikt

Mivel már párszor előfordult és csak a jobb lábamnál, gondoltam lehet érdemes lenne utána járni, netán valami beállítási problémára utalhat e (magas nyereg) vagy csak megeröltetem... valakinek volt már hasonló panasza?

Ismét előjött.
A jobb láb combcsont forgóra (teljesen fent) tudnám lokalizálni a fájdalmat (legtöbbször enyhe) mozgásra, leginkább a láb megemlése - lépés közben. Másnak is volt/szokott lenni ilyen? (Régebben nem emlékszem hogy lett volna ilyen panaszom)
Magamhoz képest nem nagy táv utan jött elő.
(Mindenesetre picit lentebb engedem a nyerget hátha..)
:R

(#235011) Maximum1 válasza fulton (#235010) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem ne piszkáld a bringát, pénteken +8 fok volt, ma meg -4re ébredtünk./Pest/
Várj még pár napot.

(#235012) jjeahh válasza fulton (#235010) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A karbonzsírt próbáltad rá? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#235013) chubby2o6 válasza Maximum1 (#235011) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nemá, pont most akarok elmenni egy kicsit bringázni. Eddig vagy nem volt időm, vagy esős/szeles/nyálkás idő volt, most legalább száraz. Az a baj, hogy mire mindent magamra veszek, már abba leizzadok :DDD .

(#235014) Maximum1 válasza chubby2o6 (#235013) üzenetére


Maximum1
őstag

Mármint hogy ne állítgassa, tekerni menni kell, én is voltam, végre szárazak az utak, pénteken nem gondoltam volna hogy jó lesz.

(#235015) chubby2o6 válasza Maximum1 (#235014) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Jaaaa... :R

(#235016) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

XT váltón [link] azt a féket vagy mit mikor kell bekapcsolni? Ha egyáltalán nem piszkálom, csak "off"-on hagyom, az baj?

(#235017) fulton válasza jjeahh (#235012) üzenetére


fulton
addikt

Hat oda az nem lesz jo :N felfigyelek erre a tünetre mert nem az első eset és csak a jobb láb. Lehet a nyereg picit magas...bizonytalan vagyok, találgatok. A bal lábam hosszabb es ez talán megmagyarázza hogy miért csak a jobb fáj.

[ Szerkesztve ]

(#235018) fulton válasza chubby2o6 (#235013) üzenetére


fulton
addikt

Most nagyon jó idő van lesz holnap is. Jó kis száraz - par fok.

(#235019) Ringman


Ringman
nagyúr

2x 20 perc használat után részemről a koskormányos giyo bar mitten ajánlott (azt nem tudom mennyivel lassabb így a bicikli, szóval fulton ne rendeld még meg ;] )

(#235020) chubby2o6 válasza fulton (#235017) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Látod, ezért mondják, hogy a sors igazságos. Aki vak, az jobban hall, aki süket, az jobban lát, akinek az egyik lába rövidebb, annak a másik hosszabb. :DDD

(#235021) parandroid válasza chubby2o6 (#235020) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egy frászt. Én félig vak vagyok, és még annál is inkább süket. De legalább a labaim nagyjából egyforma hosszúak. Igaz, az egyik általában jobban fáj, de legalább a másik kevésbé.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#235022) fulton válasza chubby2o6 (#235020) üzenetére


fulton
addikt

:D

(#235023) Runner_fxr válasza MPowerPH (#234993) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A szabadon futóba általában elegendő sűrűbb olajból például hajtómű olajból pár csepp. Ez esetben a hangja megmarad, de lesz kenése. Zsírozással vigyázni kell, mert attól is letapadhatnak a kalapácsok. Ratchet-re pedig piros dt zsírból egy kevés.

[ Szerkesztve ]

(#235024) Ringman


Ringman
nagyúr

powermeterből bevállalnátok webshopból a visszaküldött darabot 65€-val olcsóbban, mint az újat?
This product is 2nd Choice. There are slight signs of assembly and use. The function is not impaired.

vsz. csak jövőre tudnám kipróbálni, mert pressfit középcsapágyat is kellene cseréltetnem hozzá, itthon meg nincs hozzá szerszám, szóval el kellene vinni valahová.

(#235025) andrisbandi


andrisbandi
őstag

5 Trail Bikes Tested For Efficiency
Pinkbike
https://www.youtube.com/watch?v=ZmPaqWWoHuk

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#235026) Csokicsibesz válasza Ringman (#235024) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Szerintem watt mérőnek akkor van értelme ha edzel. Egyébként majdhogynem felesleges.
Túrázáshoz mindegy, hogy 110 vagy 140 wattal mész.
Ha akarsz watt alapon edzeni, akkor van értelme beruházni rá.

(#235027) Ringman válasza Csokicsibesz (#235026) üzenetére


Ringman
nagyúr

csak eljátszottam a gondolattal, de nem fogom megrendelni, 180€-ért van egy 105-ös 170 mm-es hajtókar a bike24-en.

nyilván kíváncsi vagyok, hogy milyen wattot tudnék leadni, de először alapkondit kellene felszednem, ahhoz meg először kb 1 hónapot egészségesnek kellene lennem.

(#235028) Ringman válasza vallas (#234991) üzenetére


Ringman
nagyúr

mi a fékkar pontos típusa?
ez a régi "mini" markolat, vagy a modern, rendes fogást biztosító fékkar (előbbinek tűnik inkább)?

(#235029) Csokicsibesz válasza Ringman (#235027) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Teljesítmény teszt, ott bemérik rendesen. Vagy vegyél egy okos görgőt és akkor tudsz télen is tekerni bent normálisan.
Egyébként teljesen pontos watt mérés nincs, mindegyik kicsit mást mér.

(#235030) 6030D válasza Ringman (#235027) üzenetére


6030D
Ármester

Van egy lengyel cég, akinek kiküldöd a hajtókarod és rárakják a chipet. Most nem jut eszembe a nevük meg nem is találom... Szerintem ide is linkeltem pár éve. :F

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#235031) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Nézzétek a hülyét a kamerán :DDD 11:26 körül :)

(#235032) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Inpeak. Azt hiszem 260 EUR-ért rakják rá a chippet a hajtókarra.

(#235033) Ringman válasza 6030D (#235030) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezen 180€-ért rajta van gyárilag (ha az újracsomagoltat venném): [link]
van egy 5800-as hajtásom itthon a dobozban, ennek a bal hajtókarát cserélném (az hogy más színű, nem érdekelne :) ), ugyanolyan hosszú.

(#235034) Fall-N válasza Mezga Aladár (#235004) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem sem tetszenek az ilyen régi tanya/roadbikeok. Sőt engem hidegen hagy a régi Csepel is. ;] Outiból a modern darabok jönnek be. Van pár régi, klasszikus acél olasz még ami jól néz ki, de sosem kéne egyik se.

(#235035) fulton válasza Fall-N (#235034) üzenetére


fulton
addikt

ezt meg se hallottam :D

(#235036) 6030D válasza Csokicsibesz (#235032) üzenetére


6030D
Ármester

Igen, ez az. Akkor drágább.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#235037) RexpecT


RexpecT
addikt

Radonon a mai nap 15% kedvezmény van a hardtailekre.
Ez a Radon Jealous AL 10.0 SL elég szimpi, magyar áfával házhozszállítással együtt 840. Csak pont nincs a méretemben, szóval ez el is dőlt. :D

[ Szerkesztve ]

(#235038) jjeahh válasza RexpecT (#235037) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Milyen árak :Y

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#235039) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Jól gondolom hogy az outi cipő szélességben nem fog tágulni, mint az utcai cipők? Sajnos úgy nez ki vissza kell vigyem a Northwawe-t a bal lábamon szorít, 1 óra tekerés után már kényelmetlen. A jobbos fele az jó :W De legalább már tudom hogy jó ez a look rendszer

(#235040) bardi válasza jjeahh (#235038) üzenetére


bardi
aktív tag

A Craggert ennyiért már venném is, ha nem lenne bringám. Gondolom az XC vonalon is hasonló jó dealek vannak, azt nem néztem.

'92 Honda VFR 750

(#235041) jjeahh válasza bardi (#235040) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezek így, ha jól gondolom a covid előtti normál árak, a Jealous AL 8.0 áráért pl Decathlonban sem lehet már ennyire jó bringát venni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#235042) Ringman válasza Kiskopika (#235039) üzenetére


Ringman
nagyúr

jól.

(#235043) velizare válasza Maximum1 (#234987) üzenetére


velizare
nagyúr

amint nem lesznek ott a közteresek, rámennek az autósok is.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#235044) vallas válasza Ringman (#235028) üzenetére


vallas
senior tag

Ez már modern fogású ilyen: [link]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#235045) Ringman válasza vallas (#235044) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, fotóról sokkal keskenyebbnek tűnt, mint az újak.
eddig Tektro RL340-et és a shimano BL-R400-at néztem, ezek drágábbak (ha kipróbálnám a koskormányt a 2. számú biciklin canti-fékkel) de ezt is elmentem.

(#235046) velizare válasza Ringman (#235000) üzenetére


velizare
nagyúr

ez nem a világjáró/örökdarab/ebikera is jó marathon, hanem valamelyik kikönnyített. mondjuk nem is 900+ g/darab ;]

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#235047) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Kihasználva a napsütést meg a -1 fokot :DDD , elmentem gurulgatni egy kicsit. Nem volt sok, 20+ km, de a vázcsere meg az 1x11-re váltás óta ez volt az első "hosszabb" utam. Azt leszámítva, hogy negyedóra kellett a felöltözéshez meg ugyanennyi a levetkőzéshez :DDD , azért jól esett, csak ilyen időben nekem szinte egyfolytában folyik az orrom, és ez rontja kicsit az élményt. De legalább leteszteltem az alis téli cuccokat. A sisakalásapka [link] jó meleg, kicsit nedves volt, mire hazaértem, de nekem elég izzadós fejem van. Van rajta lyuk a szemüveg szárának, de abba én csak tükörből tudok beletalálni :D .
A csősál [link] is jó, az orrésznél lyukacsos, nem párásodik a szemüveg. A kesztyű [link] bevált, egyáltalán nem fázott benne a kezem, meg a s.ggem sem, mikor letettem egy padra és ráültem, és a váltót/féket is simán lehet benne használni.
Nincs téli cipőm, annyit nem bringázom ilyen időben, hogy megérje beruházni egyre, ezt [link] vettem fel egy vékony meg egy vastag zoknival, meg a kamáslit [link]. Nem mondom, hogy izzadt a lábam, de nem fázott jobban, mint mondjuk autóban egy sportcipőben. Nem a "mindjárt lefagy a lábam" érzés, inkább a "felvehettem volna egy melegebb cipőt" kategória. Viszont az mtb cipőre elég nehezen tudtam felvenni, lefelé meg csak cipővel együtt jött :DDD , szal lehet, hogy ez inkább valami keskenyebb kialakítású outis cipőhöz lett kitalálva.
És a kötelező térdeskormányos: Hááát, azt kell hogy mondjam, kitámasztó nélkül elég sanyarú az élet :DDD

(#235048) Ringman válasza velizare (#235046) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, körbetekerni a világot nem ezzel kell, oda pl. a marathon mondial lehet jó, de napi használatra inkább ezt venném (vagy ha tubeless kell, az almotiont)

(#235049) vallas válasza Ringman (#235045) üzenetére


vallas
senior tag

Még a Csepelt tudom javasolni... [link]
BL-R400-t néztem én is , de már ezeket sem lehet kapni.... :F :F :F

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#235050) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#235003) üzenetére


MPowerPH
félisten

Inkabb koztes. :) Nem egy Enduro. Azt a geot meg nem talaltak ki, amelyik minden felhasznalasra tokeletes.

Maszas egyebkent is gyotrelem volt, foleg ma. Fagyott falevel takaro olyan volt, minta full lapos gumival tekernek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.