Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#193001) parkr válasza CragON (#192996) üzenetére


parkr
őstag

ha hiszed, ha nem, kábelkötegelő spirál a neve :)

(#193002) CragON válasza 6030D (#192998) üzenetére


CragON
aktív tag

Lehet igazad van, egymáshoz képest is elmozdulnak, hiába vannak egymás mellett és mennek egy irányba. Ez a spirál túl lefogja.

192999 RexpecT
"S Style Buckle" Micsoda név, de ez biztos jobb mint a spirál.

#193001parkr
Neked már nem hiszek :D

(#193003) Hoplitész válasza 6030D (#192998) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Belül kell hogy mozogjon, nem kívül. ;)

(#193004) 6030D válasza Hoplitész (#193003) üzenetére


6030D
Ármester

És ugyanúgy mozog belül, ha az íve változik, de nem úgy, ahogy szabad állapotban, hanem mondjuk jobban törve? ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#193005) Hasaggymeg válasza flash- (#192997) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azért lazíthatsz a bowdenen/állíthatsz az alsó határolón, hátha...terhelésnél tény, hogy nehezebben fogja elengedni a tányér a láncot, főleg, hogy elől ráadásul a lánc terhelt szakaszát kell mozgatni a váltónak.

CragON+jjeahh...drága (XEX) Jagwirehez adtak ilyent de egy idő után pattogni kezdett (van kis mozgása a 2 bilincsnek a csatlakozásánál), majd szét is jött. Én is a kábelszabadság híve vagyok. :F

#193003Hoplitész...olyan törésre, hajlásra kényszerülhet összerögzítve (akár mint pl. rosszul leszabva) ami már nemcsak a belső szál súrlódását növeli, hanem káros lehet a házra is. Egymástól távol levő rögzítési pontokkal a kormány fordításánál a bowdenház íveinek teljesen másképp kell elmozulniuk, amit egy erősebb rögzítés esetleg nem enged, vagy éppen úgy enged, hogy erősen egymáshoz dörzsöli a házakat. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#193006) tacto válasza Hasaggymeg (#192981) üzenetére


tacto
aktív tag

A Fort (Veto) nagyon jo volt, meg ott van meg az Author a cseheknel, lehet mas is.

(#193007) zsocy válasza immi77 (#192991) üzenetére


zsocy
őstag

Bringásgatyóra visszatérve, hasonló paramétereim vannak mint neked (csak egy kicsit még rosszabb :) ), és kezdésnek én is a Decathlonos cuccokat vettem. Szépen végigjártam a sort az olcsóbbaktól a Van Rysel RCR hosszúgatyáig, és mindegyik egyre jobb volt mint az előző, főleg a hosszabb tekeréseknél éreztem a kényelem javulást, azt hogy nem nyom az ülés.

Aztán vettem egy Castellit, és ott jöttem rá hogy van ez még sokkal feljebb is. Az olyan, mintha rám varrták volna, a betét is jobb, egyszerűen jobb gatya mint a Van Rysel.

Szóval ha komolyan gondolod hagyd ki nyugodtan a Decathlon vonalat, vegyél egyből egy drágább, de jobb gatyát, a végén úgyis oda fogsz jutni te is hogy az kell :)

(#193008) szuszinho


szuszinho
őstag

Találtam egy korrekt 27,5-es gépet. Beszéljetek le róla :DDD

(#193009) zsocy válasza szuszinho (#193008) üzenetére


zsocy
őstag

Linkeld be és megköpködjük.

(#193010) parandroid válasza zsocy (#193007) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én is vettem két decathlonos felsőt, nem is az olcsóbbakból (mindkettő van rysel), közelében sincsenek a gore cuccoknak (felfutott szálak több helyen is, kellemetlen tapintású anyag, nem teljesen testhez álló forma, jobban izzadok benne, csak így kezdésnek hirtelen ennyi). A többi drága, márkás is biztos jó, én a futós cuccaik miatt ezt ismertem, ebbe próbáltam bele, aztán itt ragadtam. Méregdrága, de brutálisan jó minőség. Most jött meg még egy 3/4-es, kantáros gatya, meg egy mtb-s gatyó belőle. Utóbbiból azt hittem, valami normális volt eddig is, mert 60 eur körül volt a kb decathlon-szintű, itteni sajátmárkás sportáruházi cucc, de hát nagyon nem ez volt a helyzet. Bringázáshoz még nem volt alkalmam felvenni, de így felpróbálva durván odacsap.

Szóval így visszagondolva, nem a drága cuccokat bánom, hanem a nem is olcsón vett, közepesnek hitt minőség volt pénzkidobás. Kb az ár 2/3-a a valódi minőséghez képest, a különbség köztük meg nagyságrendbeli.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#193011) szuszinho válasza zsocy (#193009) üzenetére


szuszinho
őstag

FB! [link]

(#193012) immi77 válasza zsocy (#193007) üzenetére


immi77
tag

Köszönöm! :)
Először azért bepróbálok egy Decathlonos szettet az 500-as szériából, egy úgysem elég ... azután meglátom mekkorát ugrok majd minőségben később. Itt legalább fel tudom próbálni, meg a csere is egyszerűbb. A gyártói mérettáblázatok mennyire megbízhatók, illetve pl. hogyan aránylik a decathlonos és pl. a Castelli megadott mérete egymáshoz?

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#193013) zsocy válasza szuszinho (#193011) üzenetére


zsocy
őstag

Huhh, hát én erről nem tudnálak lebeszélni, szerintem komoly gép, jó felszereltség, és a képeken az állapot is rendben van. Lehet a montis mesterek látják ha van baja, de nekem nagyon tetszik! ;] Vedd meg! ;]

peterkeT, pontosan, így gondolom én is, nem azt a 2-3 drága cuccot bánom, hanem azt a 10 másikat amin keresztül eljutottam ide. Ha azoknak az árát is drágára költöm jobban járok. De ezt az utat mindenki bejárja, senki sem vesz egyből drágát, csak később hiszi el hogy tényleg jobb.

immi77, a Decás 500-as vagy a Racer széria már nem gagyi, és tényleg könnyű a próba és a visszaküldés is, érthető döntés ott kezdeni. Csak tudd, hogy bőven van feljebb :)

[ Szerkesztve ]

(#193014) 6030D válasza zsocy (#193013) üzenetére


6030D
Ármester

Nincs fb. Mi az? Típus, ár?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#193015) zsocy válasza 6030D (#193014) üzenetére


zsocy
őstag

"Eladó ridley 27.5 , mountain bike , carbon váz - nyeregcső - kormány , full xt hajtás váltás fékek, roch shox sid teleszkóp, giant kerekek , költségmentes !! Javítva törve nem volt !! M es vázméret 295000ft "

Vannak még közeli képek is a szokásos dolgokról, azokat nem tenném már fel ide, majd Szuszinho, ha akarja.

Nekem nem tűnik lelakottnak.

(#193016) xy.zsolt válasza szuszinho (#193008) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ugyaaan...nem kell az neked. Arra is csak költeni kell ;]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#193017) Hasaggymeg válasza zsocy (#193015) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tűnik rossznak így első látásra.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#193018) szuszinho válasza Hasaggymeg (#193017) üzenetére


szuszinho
őstag

"Csak" 27,5-es :) viszont nagyon korrekt. Ha nem tudom lebeszélni magam, ma elhozom.

(#193019) Alg válasza parandroid (#193010) üzenetére


Alg
veterán

VanRizsedből nekem a Racer kabátjuk jött be nagyon, van bőven tapasztalatom technikai cuccokkal, de ez baromira megérte az árát. Pont úgy szellőzik ahogy kell, pont annyira véd a széltől amennyire kell, jó a fazon, pontos a méretezés, és hasznos a sok zseb. Egyedül a nyak kicsit bő, kell egy csősál hogy ne fújjon be a szél.

C5-ös Gore nadrág betétje meg nyomja a combtövemet és zsibbadok tőle, ha ez nem lenne tényleg nagyon jó cucc lenne :( ergo nem biztos hogy mindenkinek bejön minden.
Még egy Progetto-s Castellire vadásznék, csak nem találok 100EUR alatt, a Castelli shopból lehetne a stravás kuponnal, de ott elfogyott.

Szerk: na most pont megnéztem, épp volt XL-es, be is rendeltem.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#193020) 6030D válasza zsocy (#193015) üzenetére


6030D
Ármester

Jó cuccnak tűnik. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#193021) borix


borix
őstag

Üdv.
Szerintetek túrabringa esetén v-fékes kereket melyikre fűzessem, kónuszos vagy csapágyasra?
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#193022) ivana válasza borix (#193021) üzenetére


ivana
Ármester

A novatec-re nyilván ;) Nem rossz a shimano agy, de a novatec jobb.

(#193023) Friczy válasza Hasaggymeg (#192981) üzenetére


Friczy
senior tag

[link] Author. Egy időben gyakori volt nálunk, mostanában eltűntek, de a honlapjuk alapján léteznek.

(#193024) borix válasza ivana (#193022) üzenetére


borix
őstag

Köszi.

(#193025) Mezga Aladár válasza ivana (#193022) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha össze kell hasonlítani egy fadarabot és egy bármilyen Shimano alkatrészt akkor Te a fadarabot választod. ;] Miért utálod ennyire a Shimanot?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#193026) jjeahh válasza Mezga Aladár (#193025) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jó a Shimano is amíg nem ázik be, vagy a csapágyakkal nem történik valami gebasz. Ha beázott és elkezd rágni, tönkremegy a csapágy, a Shimanot gondolom kidobhatod, a Novatecben meg elég lesz csapágyat cserélni. Beázni meg bármi beázhat, ehhez elég ha lemosod a bringát, nálam az első agyban az egyik csapágy úgy ment tönkre, hogy kézi permetezővel lemostam a montit, szal mégcsak magas nyomás sem kellett hozzá. A másik ami fura, hogy ha leszervizelik a Shimano agyat, 90% biztos, hogy nem tudják tökéletesen összerakni és kotyogni fog. Mondjuk ilyenkor elég, ha a gyorszárat megbikázod :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#193027) gabro0 válasza parkr (#190203) üzenetére


gabro0
őstag

Ping, milyen a nyereg? :)

#192969 Atti777: A csupasz váz is megfelelne, ha lehetne kapni, sőt az lenne a legjobb. Érdekes, a honlapjukon azt írják a villákról hogy alu.
Egyébként mindegy, idén már nagy valószínűséggel úgyse lesz belőle semmi, tekintve hogy se a bringát se az alkatrészeket nem kapni és időm se nagyon lenne rá mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#193028) Mezga Aladár válasza jjeahh (#193026) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

30 éve bringázok. Shimano agy még nem ment tönkre nálam. De nem ez a lényeg hanem ivana Shimano utálatának a mikéntje. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#193029) jjeahh válasza Mezga Aladár (#193028) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lehet régen jobbak voltak, vagy szerencsés is vagy. Vagy tényleg jók, csak mi vagyunk szerencsétlenek :D . Én 4 éve bringázok és már tönkretettem egyet, haverom 2 XT hátsó agyat fogyasztott el 2 év alatt, másik haveromnál meg beázott mindkettő és teljesen tönkrement. Nemrég 2 haverom jött azzal, hogy kotyog a kerék és elröhögtük, hogy a gyorszár megbikázása a megoldás. Mondjuk ez olcsó Joytechre is jellemző. A Shimano amúgy nem rossz szerintem sem, csak az agyakat és a láncokat kerülöm :B .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#193030) Mezga Aladár válasza jjeahh (#193029) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nekem outi. A téli bringám 105 aggyal van szerelve. Eső, hó, só és müxik. 110+ kiló vagyok.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#193031) Hasaggymeg válasza Mezga Aladár (#193028) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy biztos, hogy míg a zárt csapágyas agy hülyebiztos mert csere és kész, addig a kónuszos bizony igényel némi karbantartást, a hézagolás beállítása meg érzéket.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#193032) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Amúgy ha már Shimano, SPD pedált szedett már szét valaki? Az 520-as pedálom nagyon könnyen pörög, gondolom kikopott a zsír 90%-a belőle. Nem tom neki merjek-e állni a szétszedésnek, vagy hagyjam amíg elkezd rágni-kotyogni... ha egyáltalán elkezd valaha :D . Brutál ütött-kopott már, de más baja nincs.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#193033) SSJmeszes válasza jjeahh (#193032) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

M520 Services

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#193034) Nutra válasza Alg (#193019) üzenetére


Nutra
tag

Ezt de jó, hogy mondod. :R Nézegettem én is ezt a dekás Racer kabátot. Be is rántok belóle egyet. Montis hasonlót vettem korábban, az bejött, megérte. Viszont azon csak kevés és kicsi zseb van, ezért aszfaltos tekerésekhez vacilláltam ezen is.

(#193035) jjeahh válasza SSJmeszes (#193033) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pont most néztem végig :D . Kicsit ettől a kontracsavaros cucctól kiráz a hideg.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#193036) SSJmeszes válasza jjeahh (#193035) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Ha szereltél már kónuszos kereket kb ugyan az.. :DDD

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#193037) Nutra válasza jjeahh (#193032) üzenetére


Nutra
tag

Pont tegnap vettem hozzá szerszámot... Már csak idő kell hozzá :U

(#193038) parkr válasza gabro0 (#193027) üzenetére


parkr
őstag

Jó kérdés. :D Megmondom ha sikerül kiipróbálni. Eddig vagy melóztam, vagy szar volt az idő.

(#193039) D.Orion


D.Orion
veterán

Üdv! Ezer éve nem jártam a topikban, most viszont érdeklődnék és kérdeznék. :U
A szép kártya zsebek átjárhatóvá váltak egy ideje. Magyarul ha egy kerékpárbolt elfogadja a szabadidő zsebet, akkor én ott nyugodtan vásárolhatok kerékpárt bármelyik zsebről? :F

No csak azért kérdem, mert elég nagy összeg gyűlt fel a számláimon (~550K). Arra gondoltam, hogy veszek egy kerékpárt aztán max eladom ha nekem mégsem jönne be. :N :U Így még se veszne el az egész összeg a kártyáról, plusz a következő adagnak is lenne hely. Mert ugye ha tele van, akkor nem tudnak rá utalni és bukom az ide szánt bónusz pénzt a cégtől.

Szóval akkor most lehet venni bármelyik zsebről kerékpárt ha a szabadidőt elfogadják?

Válaszotokat előre is köszönöm.


Szerk.: Most olvastam kicsit vissza és látom 2 napja ez téma volt. Holnap felhívok két helyi boltot, mert honlapjukon mindketten hirdetik a lehetőséget szép kártya elfogadásra. Az egyikben munkatársam már vett is kerékpárt még tavaly, szép kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#193040) 6030D válasza jjeahh (#193035) üzenetére


6030D
Ármester

Hát még ha majd csinálod. A kevés szerelésemből ez volt az egyik, mert meg lehet csinálni a konyhában is. :DDD Ha elsőre csak keveset akarsz szopni, akkor a linkelt műanyag cuccal szedd szét a testet a tengelytől, mosd el mindet úgy ahogy van, nyomd tele a testet zsírral, és rakd össze. Ha csavarod, akkor nyomja ki a zsírt, az a lényeg. Ha utána úgy érzed, hogy jó, akkor nyertél. Ha kotyog, akkor szétszed, és jöhet a kontrázós buli.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#193041) jjeahh válasza 6030D (#193040) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, kösz, valamikor nekiállok ezeknek az apróságoknak. Már kéne egy teló alsó láb szerviz, fékolaj csere, pedál szerviz. A kazettatest szétszedésén is agyaltam, de jól működik és még sosem csináltam, ezért halasztgatom :D . Ha jól rémlik jó bele az Sram Butter, az akad itthon.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#193042) Hasaggymeg válasza jjeahh (#193032) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ugyanolyan mint a korábbi Saint taposó, azt már szedtem szét többször is és...macerás. 6030D tanácsát fogadd meg első körben, hátha nem kell golyókkal zsonglőröznöd, meg hézagolással pepecselj.
Szerk. én gyakran vissza-visszatettem a pedáltestet még szárazon, hogy érezzem a hézagolást mert azt a kis sz@rt nem igazán lehet megkotyogtatni 2 ujjal, aztán a pedáltesttel visszatéve meg kotyog. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#193043) Hínár929 válasza jjeahh (#193032) üzenetére


Hínár929
tag

Szia,

Nem tudom a videó kitér-e a fő szopatós részre.
Hiába állítod be tökéletesen a kónuszt és kontrázod össze, szépen forog-nem kotyog, azt hiszed nyertél, már csak be kell tekerni a pedáltesbe és jól meghúzni a szerszámmal.
Na, ez után jön a meglepetés, szorul, lehet szétszedni és újra állítgatni, úgy mint az agyaknál, kotyógósra csak nem mindegy, hogy mennyire és lehet párszor szét kell szedni mire jó lesz. Ahogy javasolták is érdemes csak tisztítani és újra kenni.

(#193044) Hínár929 válasza borix (#193021) üzenetére


Hínár929
tag

Szia,

Ez egy ideológiakérdés, nem műszaki. :DD :DD :DD
Ha a Shimano lesz a nyerő akkor be kell állítani a kónuszokat, lazára, mert gyárilag elég szoros és hamarabb tönkre megy mint amennyit valójában bírna.

(#193045) Hoplitész


Hoplitész
junior tag

Erről a bicikliről mi a vélemény?
Csepel KRP WEISS MANFRÉD 28/22 FFI N7 2020
.

(#193046) Jester01 válasza Hínár929 (#193043) üzenetére


Jester01
veterán

Azt hittem csak én vagyok béna de ha ez másnál is így megy akkor jó :DDD

Jester

(#193047) szuszinho válasza szuszinho (#193018) üzenetére


szuszinho
őstag

Nem tudtam lebeszélni magam :((( :DD

(#193048) Hasaggymeg válasza szuszinho (#193047) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Majd kérünk fotót a hajtásról, váltásról stb. :)

#193043Hínár929...nekem itt nem az volt mint a gyorszáras kerékagyaknál ahol a zár a végén tovább szűkítette a hézagolást, így startból kotyogósra kellett állítani ahhoz, hogy a végén ne rágjon, hanem fordítva, vagyis úgy hézagoltam, hogy érezhetően könnyen forogjon az a kis sz@ar csapágy, de valahányszor feltettem a pedáltestet kotyogott, vagyis a nagy pedáltesttel meg tudtam kotyogtatni, levéve, 2 ujjal meg nem...legalábbis úgy nem volt érezhető az a pár tizedmilliméteres mozgás. :F Egy biztos, rá kell szánni a megfelelő időt mert ha türelmesen egyszer beállítod akkor jó eséllyel elmegy neked egy újabb évig, évekig.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#193049) balazs1022 válasza Hasaggymeg (#190025) üzenetére


balazs1022
őstag

Szia!

Úgy néz ki sikerült megoldani az első fék teleszkópra ható vibrációját/beremegését. Tegnap jutottam oda, hogy újra átnézzem a fékrendszert. Találtam az alkatrészeim között egy Hayes féktárcsát, aminek a kerülete nem hullámos és a furatok is egyforma méretűek. Így mindenhol azonos felületen fekszik fel a betét a tárcsára.

Illetve még annyi a változás, hogy az előző tárcsám 180 mm-es volt, ez meg 160 mm-es. Lehet valamit ez is számít...

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#193050) J.C.G. válasza Hoplitész (#193045) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Pár alkatrész cseréjével (pl. Váz) bevihető akár 20 kg alá is. :Y ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.