Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) Integrale válasza ---Lasali--- (#59998) üzenetére


Integrale
veterán

Igen, ez is rugós, levegő ráfújással. Pontosanilyen a bele.

Nem ilyen a mozgása, legalábbis érzésre semmiképp.
[link]

"Bad reklám is reklám too"

(#60002) Jorus válasza TripleB (#59985) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ahoj Brada! :) Há, mer el vagy tűnve minden fórumról, én arról nem tehetek. Raveace-ékkel FOO-n nyomulunk, esetleg lekukkanthatnál 7 év után. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#60003) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ez valami baromi szép...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#60004) Hasaggymeg válasza Jarod1 (#60000) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem sacc per kábéra annyival kopik gyorsabban a hátsóm,így ha meg voltál amúgy elégedve vele,végy egy ugyanolyant amilyen volt,így egyformára kopva kell majd cserélned mindkettőt.

(#60003) Tothgera30...nagyot csalódtam benned ha még nem adtál rá ajánlatot! :DDD Amúgy tényleg szép az ilyen piros/fekete szín együtt. Kevés Rose van ami tetszik is,főleg az országútiaknál találom csúnyának azt a 6 1/4" méretű vízcsőre emlékeztető szabályos hengerszerű alsó vázcsövet. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#60005) Def26 válasza Tothgera30 (#60003) üzenetére


Def26
félisten

Nem is gondoltam, hogy ennyire felkapottak lettek a rose bringák. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#60006) Integrale válasza Tothgera30 (#60003) üzenetére


Integrale
veterán

Én erre csorgatom pár napja.

"Bad reklám is reklám too"

(#60007) dzudzu


dzudzu
tag

Ma megvolt az első nagyobbnak mondható tesztköröm, egyelőre csak városban...
A első benyomás pozitív, de még 2-3 beállítással természetesen játszanom kell majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#60008) bunddog válasza flash- (#59999) üzenetére


bunddog
tag

Ilyen van gyárilag a bringán...ha kell hogy lesúlyozz vele valamit akkor eladom neked :D

(#60009) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#60004) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Most egy Cyclocross-t vettem, 105-el, BB7 Road-al, full Carbon és miegymás. 54/58-as, meglepődtem, de pont jó, csak nem szoktam hozzá ehhez a méretezéshez. Szóval átlépési magasságot kel nézni!

#60005 Def26: Pedig pá éve már igen "menő".

#60006 Integrale: Ne is mondd, már megvettem a narrow wide-t.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#60010) Hasaggymeg válasza dzudzu (#60007) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát ha nem a nyereg felemelése az egyik beállítás amivel játszanod kell,akkor félő,hogy nagy neked az a váz. :U

(#60009) Tothgera30...Rose miszter big pottom 2300 euróért. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#60011) 6030D válasza dzudzu (#60007) üzenetére


6030D
Ármester

Jó az az ülésmagasság?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#60012) boost válasza Def26 (#59973) üzenetére


boost
addikt

Apple Watch Sport, rózsaarany tok, kék szíj. Imádom.

(#60013) flash- válasza bunddog (#60008) üzenetére


flash-
veterán

Akkor ahogy kiveszem a szavaidbol nem igazan van rola jo velemenyed

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#60014) boost válasza boost (#60012) üzenetére


boost
addikt

Másik megoldás, amit ajánlok, hogy egy Bluetooth-os polár övvel pároztatod a telódat, és minden ismertebb app ki tudja olvasni az adatokat.

(#60015) dzudzu válasza Hasaggymeg (#60010) üzenetére


dzudzu
tag

kicsit ugrálgattam a rakpart környékén, azért lett lentebb véve a fotó készítésekor
amúgy 185 cm vagyok és 20" a váz...nyilván amikor haladósra fogom akkor fentebb veszem a nyerget :)

(#60016) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Itt a tavasz, gondoltam kicsit felújítom a bicajokat. Kis zsírzás, miegymás.
Kontrát most szedtem szét először. Előre bocsánat, ha hülye megnevezéseket használok.
A golyós kosarakat megzsíroztam, a fékdobokat letöröltem. A párom gyenge fékre panaszkodik. A másik oldalon a menetes dolgot annyira húztam meg, hogy ne kottyanjon, de még ne szorúljon a kerék. Miért gyenge a fék? Bemehetett a golyós kosarakról a zsír? Vagy valamit nem jól raktam össze?
Köszi!

(#60017) ivana válasza dodopek (#60016) üzenetére


ivana
Ármester

Ez dobfekes gep? Kepet rakj fel rola, hogy tudjuk mi ez...

(#60018) deicide válasza fpeter07 (#59988) üzenetére


deicide
veterán

Úgy vagyok vele, hogy csak felesleges izom, amit futásnál cipelni kell, így az otthoni 2-3x25-30 perc saját súlyos edzéseket kivéve nem kondizom. Amolyan teleszart búvárruha effekt, láb úgy-ahogy erős, felül meg csak amennyi muszáj, látszik is a képen, de hát így vagyok a leggyorsabb. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#60019) ShiTmano válasza deicide (#60018) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Tudom hogy terminátor vagy, de azért az furcsa, hogy a jobb hónaljadból kinőtt még egy kar. ;] :D

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#60020) dodopek válasza ivana (#60017) üzenetére


dodopek
addikt

Sima kontra.

[ Szerkesztve ]

(#60021) Def26 válasza boost (#60012) üzenetére


Def26
félisten

Köszi de nincs iphone -om. Forerunner 235 lesz amúgy.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#60022) deicide válasza Def26 (#60021) üzenetére


deicide
veterán

Most akciózza a Decathlon, 60-ért, annyiért best-buy. Úgy nézem Miskolcon, Pécsen és a Fehérváriban van még belőle.

ShiTmano: jogos, a fotós ügyesen kapta el a pillanatot, ahogy a versenytárs éppen a szélárnyékomban "pihen". Mentségére legyen mondva, felváltva ezt csináltuk, aztán a végén léptem el. ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#60023) ---Lasali--- válasza dodopek (#60016) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

A dob külsejét zsírtalanítsd, meg belül az agypalást belsejét is, max wd40 el fújd be vagy csavarlazítóval, hogy azért ne fusson teljesen szárazan, mert akkor kicsit nehezen lehet kivenni fékezett állapotból.

[ Szerkesztve ]

(#60024) dodopek válasza ---Lasali--- (#60023) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm. :-)

[ Szerkesztve ]

(#60025) Def26 válasza deicide (#60022) üzenetére


Def26
félisten

Én nem találok csak forerunner 25 -öt. :F

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#60026) deicide válasza Def26 (#60025) üzenetére


deicide
veterán

Bocs, elnéztem, 225-ös, nem 235. :O [link]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#60027) ivana válasza ---Lasali--- (#60023) üzenetére


ivana
Ármester

A kontrának úsznia kell a zsírban, nem az itt a probléma (régi agyaknak a dob felett olajozó nyílása van). Gyenge fékhatást a kopott dob szokott okozni (ami kontránál nem az agytest, hanem a recés szétfeszített rész) vagy a fékkónusz kopása sérülése lehet probléma (ami szétfeszíti), a görgők kopása lehet még de akkor szalajt is. Illetve rosszul beállított kónusz is okoz ilyet.

(#60028) bunddog válasza flash- (#60013) üzenetére


bunddog
tag

De, annyi hogy van rajta lockout :D mert úgy puhább mintha mozogni próbálna.

Vagy ez állt sokat bár új volt vagy valóban ilyen trágya.

(#60029) fpeter07 válasza deicide (#60018) üzenetére


fpeter07
veterán

Én is azt mondom mindenkinek, hogy nem vagyok vékony, csak azon izmaim vannak meg, amiket tényleg használok is. Bár most, amíg nincs 2 hétig bringám (hajtáscsere) elkezdtem egy másik sportot is. A testem nagy részében izomláz van, de ez mindig ezzel jár.

(#60030) vatafakk


vatafakk
aktív tag

Tudtok valami jó módszert a festés védelmére?
Vigyázok a bringára mint egy hímestojásra, de ma is nekitámasztottam egy oszlopnak pedálnál, szél meglökte és már koppant is a felsőcső, váz feliraton egy 2 centis csík kopás meg is jelent...

Arra gondoltam, hogy veszek papírboltban valami fóliát és néhány helyen megpróabálom felrakni, hátha az ilyeneket meg tudom előzni.

Van valakinek tapasztalata ilyesmivel, vagy jobb ötlete, ami olcsón kivitelezhető? (Azon kívül hogy jobban figyeljek)

(#60031) 6030D válasza vatafakk (#60030) üzenetére


6030D
Ármester

A fólia jó, ahol tudod, hogy kopni fog, fejcsőnél például vagy a hajtókarnál. De ha teljes védelmet akarsz, akkor körbe kell fóliázni a vázat... közlekedési eszköz, érik behatások. Nekem pl köves lefeléken fáj a szívem, amikor hallom a vázon a koppanást, de nem tudsz mit tenni. Egy éles kő a fóliát is átüti. Letámasztani meg körültekintően kell. Pl ha a hátsó gumit támasztod, az kisebb eséllyel csúszik meg.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#60032) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ridley X-Fire Disc 2013

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#60033) kacsyx válasza Tothgera30 (#60032) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Na, valami ilyesmi formájú villát akarok pont, tapered nyakkal és tárcsafékeset, de itthon sehol nem találok, kint meg 300 euró körül dobálják...

(#60034) flash-


flash-
veterán

cross kerékpárra(3x8 sebességes) milyen első váltót ajánlanátok?

gyárilag Shimano Acera van rajta, de úgy tudom az nagyon alap váltó, és előfordul hogy ledobálja a láncot.
hátul deore van, előre is azt? (7000ft szerintem nem nagy pénz, bár deore- ból is van vagy 20 fajta ami kapható, aztán a különbséget nem tudom..

ötlet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#60035) hegyimorc válasza flash- (#60034) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Az ajánlom, hogy ne vegyél semmit, de állítsd be rendesen. Attól, hogy acera, egyáltalán nem kellene ledobálnia a láncot.

(Vehetsz sokkal drágábbat, pár grammal könnyebb lesz, ami azon a bringán fel sem fog tűnni, de az is le fogja dobálni ha ugyanolyan szarul lesz beállítva)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#60036) gergo5991 válasza Tothgera30 (#60032) üzenetére


gergo5991
őstag

ez a villa aero kialakításu? vagy más oka van ennek a formának? mennyit nyom a canga kb?

(#60037) Pttypang válasza gergo5991 (#60036) üzenetére


Pttypang
veterán

Tarcsafek miatt mindenkepp meg kell erositeni.

Everybody lies.

(#60038) Tothgera30 válasza gergo5991 (#60036) üzenetére


Tothgera30
Ármester

8,3kg.

#60033 kacsyx: Ebay-en akad, és bizony meg kell fizetni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#60039) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Wow az SRAM eTap olcsóbb mint a Dura Ace 9070 :D, 1545 €

(#60040) f27


f27
aktív tag

Ot is sikerult tesztelni a hetvegen :)

30km terepen hibrid hajtasban birt az akkuja.

(#60041) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ahoj

Barátnőmnek nézünk bringát, találtam egy keveset használt 2010-es cannondale F5-öt, 110k-t kérnek, vajon megérhet ennyit? (én egy 100-asra gondoltam, mégiscsak 6 éves) Új ára elvileg 200k körül volt.
Nyilván ha megnéztem élőben akkor okosabb leszek. De ha telót vagy bármi egyebet javítani/szervizelni kell akkor megint más.

(#60042) Hasaggymeg válasza koxx (#60041) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Látni kell,6 év alatt szét lehet hajtani teljesen.Lehet megéri,de inkább nem.

Szerk: ha ilyen a felszereltsége és nincs széthajtva talán megér százat.Amúgy 170 körül volt az új ára.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#60043) boost


boost
addikt

Cipőt (nem klipszeset) milyet ajäanlotok? Futócipőben szoktam tekerni. Laza anyagú, jól szellőző. Van annak hátránya?

(#60044) koxx válasza Hasaggymeg (#60042) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha alig használt akkor talán nincs széthajtva. Női tulajtól lenne. Nincs ilyen felszereltsége, de majd megnézem élőben aztán aszerint alkudok az árból.

(#60045) Jorus válasza boost (#60043) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hosszabb távok esetén jobb, ha keményebb, merevebb a cipő talpa.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#60046) ---Lasali--- válasza ivana (#60027) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ez a fajta kontra ha úszik a zsírban, újonnan sem fog semmit, de még a hajtásod is elmegy mert a görgők nem tudnak befogni. Egyébként meg logikai bukfenc amit állítasz, mert onnan indult a sztori, hogy mielőtt szétszedte fogott, most meg nem fog.

(#60047) fpeter07 válasza vatafakk (#60030) üzenetére


fpeter07
veterán

Szedd le, és nem tud felverődni. ;] Én bowden dörzsölődés ellen átlátszó matricákat használtam. Ált. csak az alsócsőt szokták teljesen beburkolni. Engem annyira nem zavar, fekete vázam tele van karcolásokkal...

(#60048) 6030D válasza Def26 (#59969) üzenetére


6030D
Ármester

Most volt időm megnézni... hát a srácon (függetlenül, hogy ő van mindegyik videón vagy sem) látszik, hogy nem nagyon kell autóval közlekednie, mert akkor ő sem így biciklizne. Sáv közepén teker, kiakad ha mutogatnak neki, hogy húzódjon le, amikor ott van mellette az úttestől elválasztott, felfestett, két sávos kerékpár út. Az is csodálatos, hogy esőben slick gumival közlekedik városban (Angliában, ahol számítani lehet rá, hogy esik), és gondolom nem edzés céljából. És ha 20 méterre kijön elé a kisbusz, csodálkozik, hogy nem bír megállni. Gondolom a kisgyerek ha kifut elé, akkor azt is elcsapja, majd megmondja neki, hogy miért nem figyel. :W

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#60049) 6030D válasza boost (#60043) üzenetére


6030D
Ármester

Vannak sportcipő kinézetű biciklis cipők, amiknek merevebb a talpa, mint a futócipőnek. Ha nem rakod rá a patentot, akkor sima pedállal is használhatod.

És hosszú távon jobb is, ahogy Jorus írja.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#60050) gergo5991


gergo5991
őstag

szerelem első látásra

Nagyon szép ez a cube bringa.
Nagyon fáj a szívem már egy országuti iránt :(

Megkérdezhetném mi a külömbség a felni között hogy ilyen vastagabb oldalról nézve? sokkal jobban tetszik mint egy sima kerék aminek nincs ilyen vastag felnije.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.