Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#206001) zsocy válasza Tyler Durden (#206000) üzenetére


zsocy
őstag

A bringa szép, az ülés is menő, a két diófához meg őszinte részvétem, nekem csak 1 van, de az legalább jó nagy, igazi öröm minden ősz vele :) Mondjuk nyáron szuper árnyékot ad, valamit valamiért.

(#206002) Tyler Durden válasza zsocy (#206001) üzenetére

Köszi! Ugyanezt mondom a fiamnak mikor zsákolni kell a leveleleket, tavasztól őszig olyan árnyékot ad, ami megfizethetetlen (:

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#206003) Hasaggymeg válasza Tyler Durden (#206002) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

... fel a fejjel, mindjárt itt a diós bejgli időszak. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#206004) Tyler Durden válasza Hasaggymeg (#206003) üzenetére

Ha legalább lenne rajta értelmes dió, de a burokfúrólégy totál tönkreteszi.. :( Beigli ettől független alap, ilyesmikkel teszem tönkre magam télen, hogy a szezon kezdetekor legyen mit ledolgozni :D

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#206005) bszg@ válasza Tyler Durden (#206002) üzenetére


bszg@
tag

Sosem értettem a diófára panaszkodókat, próbálnátok nyírfa vagy akác levelet összegereblyézni!

[ Szerkesztve ]

(#206006) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Régi tyúkbeleseket kérdem van-e annak valami különleges jelentősége, hogy pár napja apró cseppszerű pontokkal jelzi Stan a lyukak helyét a száraz gumin. Számottevő levegőveszteséget nem tapasztaltam, továbbra is hetente (!) kell csak picit ráfújnom, ugyanakkor nem emlékszem korábban ilyen apró nedvességpontokra... Stan kezdene fáradni? :F Májusban volt töltve, 2 hete kerékcserénél rátöltve ~20-20 friss ml.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#206007) Mezga Aladár válasza Hasaggymeg (#206006) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nekem a mavic abroncsnál volt ilyen.
Most az elsőn jelentek meg ezek a foltok. Az elsőben van 13 ezer km.
Saját véleményem szerint amikor elkopik a gumi és a tej már nem tud teljesen kötni az abroncshoz akkor történik ez. (több fajta tejet kipróbáltam: mavic, continental, kék bontrager)
Én csak akkor cserélem ha komoly nyomásvesztés van vagy mint a hátsónál sérül az abroncs.
Te mennyit futottál a gumival?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#206008) Hasaggymeg válasza Mezga Aladár (#206007) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez stimmelni látszik, mert csak a hátsó, kopottabb guminál tapasztalom. 🙂... eddig futott 3800km-t. :R

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#206009) erhas01 válasza Tyler Durden (#206004) üzenetére


erhas01
tag

Mi ezzel helyettesítettük.
Pekándió Carya illinoinensis.

Kettőt kell egymás közelébe ültetni. Az egyik a porzó. Oltványt vegyél. Diósbeigli ... de régen sütöttem. :)

(#206010) kobayashy


kobayashy
tag

Sziasztok,
Szerintetek melyik a jobb választás a Recon Silver RL Solo Air™ 9 x 100 mm QR, 1 1/8"
vagy a Judy Gold RL 29" Solo Air 100 QR?
A Judy drágább kb 60Euro-val,ér annyit a külömbség?
A mostani sr suntour villánál biztos jobb mind a 2,főleg hogy előre-hátra is szépen mozog :)

(#206011) jjeahh válasza Hasaggymeg (#206006) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Idővel nálam az összes Schwalbe ezt csinálta, a Maxxisok szintén, sőt, azok foltosodnak is. Csak esztétikai hiba, nem befolyásol semmit.

kobayashy: Reconra szavazok.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#206012) cobranco


cobranco
csendes tag

Attraktív helyszínek, lenyűgőző természeti csodák, gasztronómia, romantikus tengeröblök, , mindez az őszi Adria különleges hangulatába öltöztetve.
Egy „roadmovie”-t ajánlok, Európa legfiatalabb államából Montenegróból. Célpontban a tengerparti régió, de aki bringás kihívásokra vágyik, annak sem kell könyörögni.

[Adria-karika 1.rész: "Kotori-öböl 3 dimenzióból" 2019. /Montenegro/ 2K 1440p]

Útvonal: Lepetani-Kamenari-Morinj-Risan-Grkavac-Ledenice-Morinj-Perast-Donji Orehovac-Dobrotas-Kotor-Muo-Prcanj-Donji Stoliv-Lepetani

#adria #balkán #montenegro #kerékpártúra

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#206013) Hasaggymeg válasza kobayashy (#206010) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Rekont nem ismerem, de Judy van és meglepően jó... ahogyan áraik is tükrözik sok különbség nem lehet közöttük. Egyelőre a vékonyabb becsúszó hátrányait sem tapasztaltam. :F Vedd amelyik könnyebb, olcsóbb, beszerezhetőbb... ha nehéz vagy, talán Recon. 🤔
Szerk. a súly viszont egyértelműen a Judy javára billenti a mérleget, a boost átütős 300 grammal könnyebb a Reconnál. :Y

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#206014) Fkris


Fkris
őstag

Sziasztok!

Nemrégiben ellopták Genesis Trekking városi "szaladgálós" cangámat.
Nem sok esélyt látok rá, hogy meg lesz, bár feljelentést tettem.
Ezért arra gondoltam, hogy az otthoni sufniban lévő, első blikkre egész jó állapotnak örvendő Csepel Marathon kerékpárt felújítanám télen, hogy tavasszal már használható legyen.
Tippre meglenne 50k alatt a történet mindennel, na de az alkatrészek egy dolog, meg is kell csinálni.

Több kérdésem is lenne:
mennyire lehet ezeket a cangákat mai "tömeg" alkatrészekel szervizelni, vagy ezek a retró biciklik régi, retró méretekkel, alatrészekkel bírnak?
Mennyire nehéz ezeket szerelni, merre érdemes olvasgatni az összefoglalón kívül ( azt megteszem a napokban)?
És úgy egyáltalán mennyire jó ötlet egy ilyen cangát felújítani, hogy utána városi szaladgálós legyen?

Köszönöm a segítséget! :))

Kris

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#206015) SpaceJam válasza Fkris (#206014) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Inkább rakjál hozzá még 50-et és akkor tudsz venni egy épkézláb biciklit használtan.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#206016) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#206006) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Le lett írva anno amikor kezdted hogy a Conti mtb gumik idővel foltosodnak a Stans lötyitől. Nálad most jött el az ideje, szép lassan hatalmas foltok lesznek a futófelületen, levegőveszteség nem lesz tőle.

Nekem ilyen lett viszonylag hamar amikor volt ilyen gumim, 2018 évi gyártástól változtattak az anyagán és azóta így reagál a Stansra

[ Szerkesztve ]

(#206017) kobayashy válasza Hasaggymeg (#206013) üzenetére


kobayashy
tag

A súlyom miatt arra gondolsz,hogy jobban hintázik(Judy)?Jelen pillanatban 97kg vagyok.
Boost nekem úri huncutság,sima 9mm gyorszáras az agy,így itt nem is láttam nagy külömbséget súlyban közöttük.Judy elvileg hamarabb lenne,bár az idő annyira nem zavar mert elvagyok még így a mostanival,bár szezon vége nálam nincs.Nekem jobban bejön ez az időszak,mert nincsenek annyian a hegyen,meg jobban beláthatóak az ösvények is.Meghát hóban tekerni az egy külön élményfaktor.
Ja még egy,a Judy-ba csak max 185mm-es tárcsát írnak,a Recon-nál meg 220mm.Ez azt jelentené,hogy a Recon merevebb?

(#206018) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#206016) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pont ilyen gumin a jobboldali kis folthoz hasonlóak vannak... akkor hát ezennel lesz@rom. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#206019) Zoliwrc


Zoliwrc
aktív tag

Mai móka, 74km/1750szint

(#206020) jjeahh válasza kobayashy (#206017) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A Judy 30-as becsúszókat kapott, a Recon 32-est, ezért merevebb. Más különbség szerintem nincs.

#206019 Zoliwrc: jó neked, mára mi is komolyabb tekerést terveztünk, de szokás szerint a haverok lefújták :(

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#206021) Zoliwrc válasza jjeahh (#206020) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Én már nem is szólok senkinek, mert felesleges időpocsékolás, mindenféle kifogások jönnek csak.
Tudom felétek más, kutyák, medvék...Én se mennék egyedül akkor.

Múltkor beszéltünk arról a régi "defektemről" ami másfél centis vágásos volt és megfogta a Stans. Előkerítettem róla a fotót ami után már 3X rá lett fújva, amig rájöttem hogy alacsony nyomáson kell hagyni mert ha jobban felfújom akkor kinyílik.
Jól megdolgozott vele a lötyi, de hát az a dolga :-)

(#206022) MPowerPH válasza Zoliwrc (#206019) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor mar en is megosztom. 92km, ~1300 -as szint. Meg egy eses, kotsog levelek eltakarnak mindent. :o

Don't Tread On Me

(#206024) Maximum1 válasza MPowerPH (#206022) üzenetére


Maximum1
őstag

40km 890m

(#206026) itouchfan válasza Maximum1 (#206024) üzenetére


itouchfan
senior tag

64 km, 450 szint, de a legfontosabb, hogy az erdő nagyon nagyon szép (szerintem még ezen a hétvégén utoljára). Holnap is érdemes lesz menni. :K

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#206027) zsocy


zsocy
őstag

Az én egész heti mérlegem meg 0km táv, egy mocsok kitartó nátha, egy kitartó jobboldali vállfájás, és ma egy negatív covid teszt, szóval holnap akkor is megyek valahová ha a fene fenét eszik is :)
Szuperek a képek, irígy vagyok mindenkire aki kiment az erdőbe!

(#206028) Maximum1 válasza itouchfan (#206026) üzenetére


Maximum1
őstag

Csak a szépségért tekerek én is, de valahogy magasabban szebb minden 😁
Holnap átrakom a gravel kerekeket és jöhetnek az erdei utak.

[ Szerkesztve ]

(#206029) rétisün


rétisün
veterán

71 km, outi. se erdős kép, se szint :P

na jó, talán 100 m szint lehetett, elvégre ez mégis csak a zalai dombság, vagy mi.... :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#206030) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

A héten 150km és 660m, 32kmh átlaggal.....nekem ez már off season. Talán holnap még dobok rá egy 100ast és ezer szintet.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#206031) Hasaggymeg válasza kobayashy (#206017) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem a hintázásra gondolok, azt lehet levegőbepumpálással és telókizárással ellensúlyozni, hanem úgy általában merevségéről amit a +2mm becsúszóvastagság jelent. Ezért lehet a nagyobb tárcsa engedélyezése is, bár xc-re 180mm elég kellene lenni.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#206032) Hasaggymeg válasza kobayashy (#206017) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

... és én továbbra is ~200gr és szinte 100€ különbséget látok közöttük, a sima gyorszáras verzióiknál is.

Zoliwrc... én is mentem ennyit... egész héten. :U 🤭

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#206033) kobayashy válasza Hasaggymeg (#206032) üzenetére


kobayashy
tag

[link] ez jó lesz nekem ha gyorszáras kell,sima 1 1/8 szárral?mert a képen átütős van.
Ez lenne a tuti mert van raktáron. :)

(#206034) jjeahh válasza kobayashy (#206033) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Axle type (mm): thru-axle(15 x 100 mm) QR (9 x 100 mm)"
Most akkor melyik? :D Én rákérdeznék a boltnál.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#206035) Khelben


Khelben
nagyúr

Láma kérdés: ha az ember hajtóművet cserél és a láncvonal az új hajtóműnél 3mm-rel nagyobb (kijjebb van), akkor az csak az első váltót érinti? Tehát hátul nem kavar be a váltásba, ott nem kell változtatni semmit?

(#206037) Gaborkik


Gaborkik
csendes tag

Sziasztok,
Rugós nyeregcsövet tervezek beszerezni a városi közlekedés viszontagságait csillapítani.
25.4mm a csőátmérő, ahogy látom itt az olcsó rugós kivitelek vannak, elég megoszló véleményekkel és nem túl hosszú élettartammal. [link] [link]
Ismertek esetleg valami jobb opciót?
Köszönöm!

(#206038) SpaceJam válasza Gaborkik (#206037) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Mert ezek nem is jók semmire. Igen, jobb bringa ballonosabb gumival, aminek standard 27,2-es a nyeregcsöve + ez a fajta nyeregcső. Jobb híján egy nagyinyereg.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#206041) zsocy válasza SpaceJam (#206038) üzenetére


zsocy
őstag

Tehát szeretne egy rugós nyeregcsövet 5000-ért, úgyhogy vegyen egy jobb bringát, arra új gumikat és egy 190$-os Canecreek nyeregcsövet. Szeretsz odamondani, de ez most nem annyira jó tanács, nem?

Gaborkik, a ballonosabb gumi amúgy tényleg jó ötlet, a nyeregcső minőségével meg szerintem ebben az árkategóriában ne törődj, vedd meg ha kell és használd amíg működik. Milyen bringáról lenne szó amúgy?

szerk2, SpaceJam neked beszólni sem lehet, mindig átszerkeszted a hozzászólásokat :DDD És amúgy igazad is van, de itt ugye nem ez volt a kérdés...

[ Szerkesztve ]

(#206042) SpaceJam válasza zsocy (#206041) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Azt ajánlottam, ami jobb. :) Meg a nagyinyerget... A gumin és azon kívül más nincs.

:DD

Gaborkik: Azt kell megnézni, van-e hely még a villákban, és felpakolni a legnagyobb (slick) gumit, ami még belefér.

bszg@: Jó, de itt pont az a probléma, hogy nincs hatása az állításnak, ami nem csoda.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#206044) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Itthon valahol lehet Fox alkatrészeket kapni? Csak egy rugóstag persely készlet kéne (5 vagy 7 darabos, 22.2x8mm), de sehol nem találok.
Vagy komolyan ezt is Németből kell rendelnem 10 jurós postával? :F

(#206045) SpaceJam válasza HollyBoni (#206044) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Esélyes, de előtte azért kérdezd meg a Paul Lange-t, hátha! Itthon ők forgalmazzák és szerelik a Fox-okat. Telefonszámot csak a Facebook oldalukon találtam.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#206047) lacos001


lacos001
senior tag

Pörgeti az agyamat egy egész fontos kérdés.
Jól pattintottam én ezt össze? Érkezéskor csak az első kerék, ülés és a kormány az, amit szerelni kell. Minden más előre kencézett és beállított.
Jó szögbe van ez a kormány? Belőttem magamra, addig oké... [kép] [kép] [kép] [kép]

(#206048) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Decathlonos mezek méretezésével mellé lehet lőni? Nálunk a román oldalon van pl. ilyenből S-es, de elég gáz a méretválasztó, derék átmérő, karhossz meg ilyenek helyett életkort kell megadni :F , így nem vagyok biztos benne, hogy 168cm/63kg emberkeként jó lesz nekem az S-es.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#206049) Maximum1 válasza lacos001 (#206047) üzenetére


Maximum1
őstag

Ott kell lenni egy fokolásnak, tedd alapba, azt majd érezni fogod ha kell módosítani.

(#206050) parandroid válasza jjeahh (#206048) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Decathlon nekem sosem stimmel. Sem a futós, sem a biciklis részleg. :( Volt már tőlük mindenem S-től XL-ig, de valahogy az arányok sose teljesen pontosak: vagy itt szűk, vagy ott hosszú, vagy amott rövid, vagy nem fekszik fel. Más kérdés, hogy még a minőséggel sem voltam soha maradéktalanul elégedett - akár ergonómia, akár anyaghasználat, akár tartósság. A nagyon drága cuccaik lehet, hogy jók, de azok meg már annyiba kerülnek, mint a márkás göncök.

Amiben verhetetlenek ár/érték arányban, az az aláöltöző, meg a zoknik. Minden másról én az elmúlt ~5 év tapasztalata alapján lemondtam.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.