Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#284001) A Zéé válasza vallas (#284000) üzenetére


A Zéé
addikt

azaz :K

rétisün
akkor jó, hogy nem arra mentem, ott a "Behajtás csak saját felelősségre" tábla elijesztett :) Ilyen "graveles" szakaszokat keresgélek, néztem, hogy arrafelé is lehetne menni, de akkor nem erőltetem :N

Just a simple Lineman...

(#284002) -=RelakS=- válasza rétisün (#283999) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lol?
Én pár hete úgy döntöttem, hogy megkerülöm a Hungaroringet, és a Gold Tribün mögött fogadott hasonló csoda :D
Engem is meglepett, hogy igaz, hogy nagyi fokozaton, de felmentem rajta.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#284003) MPowerPH válasza parandroid (#283997) üzenetére


MPowerPH
félisten

Milyen igaz. :))

Meg egy negativum az outi mellett. Szeles idoben iszonyat idegesito. Mig erdoben altalaban szelvedett helyen tekerhetsz, kozuton azert durvan ki vagy teve az elemeknek. Persze, lehet vonatozni, hogy aztan hatszelezz, de az sem mindenhol adott.
En tegnap vegig szivtam a szellel, ma mar koszonom nem kerek belole. :o

Ma feltettek egy Trek Emonda SL3 Pro -t aprora. Meg nincs 1 eves sem, Di2, igaz csak 105, de Bontrager Aeolus karbon kerekszettel. Es ugy nez ki, mintha uj lenne. Szerintem a bicaj nincs 7,5kg sem, ismerve a Trek vazainal hasznal karbon technologiat. 1.2 milla.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#284004) Maximum1 válasza MPowerPH (#284003) üzenetére


Maximum1
őstag

Szél a barátod, erősít, fizikailag és lelkileg is, olyan mintha hegyre mennél, kikapcsolsz és másnap erősebb leszel.

(#284005) MPowerPH válasza Maximum1 (#284004) üzenetére


MPowerPH
félisten

Engem szellemileg rombol lefele.
Le is mentem labazni meg hatazni a szutiba....

Reggel kellett volna, akkor meg vizes volt az ut. Gondoltam megmetszem a fakat, szolot, aztan delutanra jo ido lesz, majd akkor.

Mar futni sem szeretek szeles idoben, mert a szelzaj hosszu tavon zavar. Fulessel ez meg ott megoldhato, de bringan nem merem bevallalni, hogy bedugott fullel tekerjek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#284006) Because válasza MPowerPH (#284005) üzenetére


Because
őstag

Hihetetlen, hogy ennyire aktívak tudtok maradni... Én a bringázásra totál ráuntam, bár a nyarat várom, akkor újra előveszem a montit hétvégente és ahogy korábban írtad be a természetbe (ahol remélem minél kevesebb emberrel találkozok).
Inkább itthon tornázok youtube videókra, de azt vettem észre ott is már tendálok a minél rövidebbek felé, 12-20 perces tabata edzések.
Aminek hiányát meg szoktam érezni azok az erőnléti edzések, de ez is csak heti 2 nap, teljes testesre redukálódott.

[ Szerkesztve ]

(#284007) -=RelakS=- válasza Because (#284006) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ráuntál?
Eretnek! :DDD

Vagy csak nincs egy 20 kilós pocakod, amitől nem koplalással szabadulnál meg.
Vagy nincs Stravád, hogy hajkurászd az időket.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#284008) Khelben válasza Maximum1 (#284004) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sok sikert hozzá, én vagy előszedem a görgőt vagy csak elliptikusozok délután :D Itt 50-es a szél és van hozzá 12 fok. 30-asnál még elindulnék.

(#284009) Because válasza -=RelakS=- (#284007) üzenetére


Because
őstag

ezek egyikével se rendelkezek :D

Így lehet csak ihlethiány :U

[ Szerkesztve ]

(#284010) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Hetfo-Kedd-Szerdara is esot josolnak, hihetetlen :((
Hat igy fix rapihenek az elso probara :O

(#284011) Maximum1 válasza Khelben (#284008) üzenetére


Maximum1
őstag

Tegnap vért izzadtam, belekiabáltam a szélbe, ma kimentem és éreztem az erőt, de lehet csak a szél volt gyengébb. :DDD

(#284012) Tin


Tin
veterán

Mit cipelünk (szinte mindig) a bringán?

- 4 kerékprizma
- első fehér és hátsó piros prizma
- csengő
- első és hátsó lámpa
- komputer tartókonzol
- kulacstartó

Szinte mindenből könnyű darabok voltak fent, de még ez is összesen 364g. És ez nekem ősztől tavaszig mindig a bringán van. Nyáron az első lámpa általában nem. Amúgy csak azért mértem le, mert ezeket szedtem le a Hyde-ról eladás előtt.

De jó, hogy a Nulane-re már nem kell küllőprizma... :)

[ Szerkesztve ]

(#284013) chubby2o6 válasza Tin (#284012) üzenetére


chubby2o6
senior tag

A Nulane-re más KRESZ szabályok vannak? :D

#284004Maximum1 Kösz, de az ilyen barát bekaphatja... :DDD

(#284014) Tin válasza chubby2o6 (#284013) üzenetére


Tin
veterán

Nem, de arra direkt fényvisszaverő csíkos gumit vettem :D +10€ volt...

#284004 Maximum1: pontosan! A szél a legjobb edzőtárs. Kivéve persze, ha épp hazafelé, emelkedőn, 3 fokban fúj jegesen :D

[ Szerkesztve ]

(#284015) Speedy007 válasza Tin (#284012) üzenetére


Speedy007
őstag

Kérdés hogy te vagy a kerékpárosok többsége ? Mert ha az utóbbi is játszik akkor ott a sárvédő ,kitámasztó illetve a csomagtartó is.Ja igen a kerékpár zárak különböző fajtája

[ Szerkesztve ]

(#284016) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#284007) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ráuntál? Őszinte! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#284018) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#284016) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én-e?
Most értem vissza egy körről :P
Épp örülök magamnak, hogy hiába tűnt úgy, hogy a viaszolás nem kimondottan lett jó (nem volt egy tömbbe összeállva a lánc), így 100km után még mindig nincs hangja.

Illetve a mai nyugis köröm egy perccel jobb lett, mint a tegnapi mindent bele köröm :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#284019) Tin válasza Speedy007 (#284015) üzenetére


Tin
veterán

Tényleg basszus a sárvédő is, bár azt nem szedem le...

Szóval jogos! A kitámasztó, csomagtartó is, bár szerintem az ebben a topikban ritkább, ahogy a lezáró is. Legalábbis az "élménybicajainkon" :)

(#284020) Speedy007 válasza Tin (#284019) üzenetére


Speedy007
őstag

Hát akkor én vagyok a kívétel bár való igaz imádok tekerni de elsősorban napi használós a kerékpár és az általam említett cuccok is meg találhatak. Úgy csavarogni isten igazából már kb. 15 éve is van már hogy nem csináltam ilyet akkor is szakad Camping kerékpárral jártam be 20km-s körzetben a lakóhelyemet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#284021) Tin


Tin
veterán

A Hyde takarításakor lekaptam a láncot (KMC X9) is róla, és bár nem ez megy vissza rá, azért megpucoltam.

Így néz ki 1170 km-el a decemberi tisztítás után, azóta csak törlés és újracsöpi volt (meg mocskos idő):

2 óra Brigéciol D3 áztatás után:

Ezután elmostam jó meleg vízben, majd újra beáztattam Brigéciol D3-ba. Az már nem sokat szedett le (kb fél-1 órát állt benne):

Újra elmosás jó meleg vízben, majd izopropil alkoholos fürdő, rázogatással. Kb 1 óra után így nézett ki:

Újabb vizes elmosás, majd egy utolsó körös izopropil alkohol fürdő. Annak a végén (fél-1 óra) így néz ki:

Itt már csak lemostam vízzel alaposan, aztán jól eltörölgettem mikroszálas kendővel, és nagyjából megszárítottam hajszárítóval. A rongyon így már nem hagy nyomot, vagyis elég tiszta.

Ez a lánc újkorától csak Smoove-on ment, és először 1230 km után, most pedig további 1170 km után lett kipucolva. Köztes időben semmi vegyszeres tisztítás, csak törlés és újrasmoove-ozás.

A nyúlása normálisan berakva a mérőt (amíg kis nyomással megakad, ennyire benyomva mutatott egyébként 0.0-t a mérő a lánc újkorában):

És izomból beleerőltetve (ennél lejjebb már fizikailag képtelenség betolni):

Vagyis: egy alap, olcsó, 9 sebességes KMC X9 lánc 150-300 km-enként letörölve és újrasmoove-ozva, de nem babusgatva, csak 1200 km-enként vegyszeresen tisztítva kb. 0.3 körülire van lenyúlva.

Az első láncom (ugyanúgy KMC X9) csak olajon ment, de azt 100-150 km-enként vegyszeresen is tisztítottam, majd gondosan beolajoztam. Az a lánc 1300 km alatt ugyanígy 0.3-ra nyúlott le.

Nem, nem azt akartam kihozni belőle, hogy a Smoove kétszer olyan jó mint az olaj, de az tény, hogy a második láncot sokkal kevésbé kíméltem és gondoztam, mégis kevésbé nyúlt le. A legnagyobb tanulság a fentiekből számomra viszont az, hogy különösebb odafigyelés nélkül 2400 km alatt csak 0.3-as nyúlás a Smoove-al, még egy legolcsóbb láncon is.

(#284022) parandroid válasza Tin (#284021) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ennyi idő alatt mennyit biciklizhettél volna... :P

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#284023) fulton válasza parandroid (#284022) üzenetére


fulton
addikt

De Ő nem akar fejlödni gyorsan :P me kijjjég,

[ Szerkesztve ]

(#284024) Tin válasza parandroid (#284022) üzenetére


Tin
veterán

Ma nincs kedvem, reggel óta bicikliket pucoltam meg pakolásztam. A hsz-t meg azért írtam, mert mennek a "mivel szedjük le a waxot" meg "milyen gyakran forgassunk láncot" témák (ugye fulton? ;)), gondoltam írok egy korrekt tapasztalatot fotókkal.

Ebből már azért ki lehet találni, hogy mivel mennyit érdemes foglalkozni. Szerintem amíg csöpizünk rendszeresen, nagy baj nem lehet, még akkor sem, ha kő mocskos a lánc és a hajtás.

#284020 Speedy007: oké, de a közlekedős bringánál mások a szempontok, neked az nem plusz súly, hanem hozzáadott érték :) Nálam a kitámasztó és a csomagtartó, meg a lezáró mind csak felesleges súly lennének. Egyeseknél már a nem aero lámpám is bűnnek számít :D

[ Szerkesztve ]

(#284025) -=RelakS=- válasza Tin (#284021) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

1: bármelyik csöpis wax jobb, mint az olaj, mert nem dolgozza bele a retket a láncba. Zerofriction bácsi is ugyanezt mondja: spéci waxok, utána csöpis és gyertya wax, végén az olajok.
2: át akarsz térni valami más kenőanyagra, vagy csak poénból mostad ki a smoove-ot a láncból? Brigéciol helyett szerintem forrásban lévő víz is megtette volna. 60 fok körül olvad a viasz, a víz kihozza.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#284026) chubby2o6 válasza Tin (#284021) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Az nem okozhatta ezt, hogy az első lánccal csak oda-vissza mentél síkon, a másodikkal meg már másztál is? Az elején (amikor kezdted a bringázást ) talán inkább tapostad, most mászáskor meg többet pörgetsz, hiszen taposva nem igazán hatékony a mászás.

(#284027) dom1n0 válasza Tin (#284024) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Én egy olyan tippet hallottam nemrég, a nitrohigitó a legegyszerűbb és nagyszerűbb letisztítani a láncot ezektől a csöpis cuccoktól, meg úgy általánosságban is.
Próbálta már valaki?

(#284028) -=RelakS=- válasza dom1n0 (#284027) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kívűlről megkenem drótkefével, utána megjáratom a láncot két fogkefe között, amit lefújok zsírtalanítóval, szerintem megteszi. Ettől még lehet, hogyha a belső lapokat megnézné valaki, akkor magához nyúlna a szörnyülködéstől :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#284029) Tin válasza -=RelakS=- (#284025) üzenetére


Tin
veterán

1: Teljesen egyetértek, számomra ez a kérdés végleg eldőlt.
2: Eladom a bringát, a Nulane-en meg 11 sebességes a lánc. Ezt csak elmostam kíváncsiságból, plusz így meg tudtam mutatni, hogy a Brigéciol D3 tökéletesen kiszedi a csöpis waxot. Amúgy az 1300 km-es lánc megy fel az eladandó bringára, az amúgy is be van olajozva.

#284026 chubby2o6: határozottan nem. Az első lánc csak tiszta időben ment, rendszeresen olajozva, gyenge is voltam, emiatt sokkal többet pörgettem, és többségében síkon tekertem. Ősz óta meg már mászom is, ott sokkal nagyobb terhelést kap a lánc. A Z2 tréningeken alacsonyabb PF-en megyek, sokkal többször állok ki, hidd el, sokkal nagyobb kapott a második lánc. De nem ezen múlik, hanem a kenésen. Nem jut be a dzsuva, így sokkal kevésbé kopik el a szemek belseje, meg az apró kis csapok.

#284027 dom1n0: valószínűleg az is segít, de itt van fent, hogy mit csinál a Brigéciol D3. Az biztosan leszedi. Ha gondolod, én szívesen veszem, ha kipróbálod a nitrohigítót, és ledokumentálod nekünk :)

[ Szerkesztve ]

(#284030) -=RelakS=- válasza Tin (#284029) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az első pont mondjuk akkor lett nekem világos, mikor az olajos láncot tisztítottam. A benzin már szinte tisztán jött ki a láncmosóból, a lánc meg még mindig recsegett a retektől. Amióta Squirtet használok, azóta ez a recsegő hang teljesen megszűnt: nincs a láncban "polírozó anyagként" működő retek.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#284031) Speedy007 válasza Tin (#284024) üzenetére


Speedy007
őstag

Való igaz ez is de azért kérdeztem is az elején hogy te rólad van e szó vagy a kerékpárosok többségéről bár én is rosszul fogalmaztam a kérdésemet mert pontosíthattam volna .

(#284032) Hasaggymeg válasza Tin (#284021) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy dolog biztos, ezt a waxolást már world tour szinten űzöd. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#284033) Mezga Aladár válasza Hasaggymeg (#284032) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Pótcselekvés.
Olajozás + törlés és szezon végén Brigeciolos takarítás a bringán + 120 kg rider( :O ) 10.000 km élettartam. :P (0,75)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#284034) Tin válasza -=RelakS=- (#284030) üzenetére


Tin
veterán

Igen, a matek része világos volt eddig is, hiszen a wax gyakorlatilag kitölti a teret, még ha ilyen koszos "grízzel" is, az olajban meg akármi beúszhat, és koptathatja a láncszemek belsejét. Most a végén amúgy próbálgattam tovább is elengedni újrakenés nélkül, és valószínűleg az újrakenéssel is túlságosan óvatos voltam, vagyis lehet, hogy ritkábban is elég lenne.

#284031Speedy007: nekem viszont van sárhányóm, küllőprizmám, meg jó széles gumik, szóval valahol én is félúton vagyok :)

#284032 Hasaggymeg: még sosem főzős waxoltam, de lehet, hogy az lesz a következő projekt. Azon gondolkoztam, hogy azzal lehetne a legjobban kitolni a karbantartási időközöket, ha főzős waxolnám a láncot, amit aztán elfogyás után nem levennék, hanem még 2-3x Smoove-oznék, és csak utána jönne a lánccsere. Így 3 láncot forgatva elég lenne 2-3000 km-enként egyszer pucolni és főzős waxolni, a köztes időben meg csöpizni. Smoove-ban amúgy is az első kenés a macerás, ami így megszűnne, mert lenne helyette főzős wax elsőre.

#284033 Mezga Aladár: jól hagzik, hol, országúton? Szintek? Te is alsópolcos lánccal? Érted, ez elég sokmindentől függ.

[ Szerkesztve ]

(#284035) mauimagic válasza -=RelakS=- (#284025) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Brigéciol helyett szerintem forrásban lévő víz is megtette volna. 60 fok körül olvad a viasz, a víz kihozza.
+1
wax alapú kenőanyagnál semmi értelme a komoly vegyszereknek, pláne Brigéciolnak, sima forró víz+mosogatószer, ha nagyon patika láncot szeretne valaki.

(#284036) Zoliwrc


Zoliwrc
aktív tag

Mai térgyes és nem térgyes

(#284037) Tin válasza mauimagic (#284035) üzenetére


Tin
veterán

Ezt a forróvizet a következő tisztítási körben mindenképp kipróbálom! Ha csak annyit segít, hogy a nagyjáb lehozza, már sokkal kevesebbet kell szórakozni a többi körrel. Csak mivel ez a lánc szinte fekete dzsuvás, gondoltam jobb a békesség és a rendes zsíroldó.

(#284038) Zoliwrc válasza fulton (#284023) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Fulton!
Ha jól rémlik Te vettél Castelli nadrágot.
Én is kinéztem az Endurance 3-at. (kantárost) Méretezésileg milyenek ezek?
Van akik azt mondják 1 mérettel nagyobb kell mint más márkából.
180cm/75kg-ra mi lehet a jó?

(#284039) dom1n0 válasza Zoliwrc (#284038) üzenetére


dom1n0
aktív tag

184/84-re az XL mar picit kicsi, szerintem neked pont jo meret lenne.

(#284040) Sleek válasza dom1n0 (#284027) üzenetére


Sleek
senior tag

Én csak azért használok benzint mert az van itthon általában. Nitrohigító is megfelelő cucc . Már az sem mondható ,hogy sokkal drágább mint a benzin , mert kb 700-750ft 1 liter.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#284041) jjeahh válasza Ringman (#284017) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szétvághatnának már egy Winspace-t, Og Evkin-t vagy Ican-t :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#284042) Hasaggymeg válasza jjeahh (#284041) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Túl drágák ahhoz. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#284043) Maximum1 válasza Ringman (#284017) üzenetére


Maximum1
őstag

"I don’t endorse Canyon, but their very thin carbon layup keeps me in business."
;]

(#284044) semmiho


semmiho
tag

Raw/alu szín lábúra alakítanék egy kék 2020-as SID Carbon villát.

Dangerholm 2017-ben egy Fox villa lábáról szedte le a narancssárga festést, a leszedés szerintem menni fog, ez nem gond. [link]

(Erről a 7 éves építésről bővebben itt: [link] )

A felpolírozást is megoldom, de valamivel muszáj lekezelnem, az oxidációt megelőzendő - ezt Dangerholm is írta, hogy probléma. Ezeket az Alu-Mg ötvözet lábakat milyen áttetsző festékkel/lakkal/bármivel érdemes majd kezelnem?

Már egy ideje keresem a megoldást, nem sok információt találtam erre.

[ Szerkesztve ]

(#284045) Ringman válasza Maximum1 (#284043) üzenetére


Ringman
nagyúr

jó tudni :)

(#284046) fulton válasza Zoliwrc (#284038) üzenetére


fulton
addikt

Castelli Endurance kantár nélküli! Short igen. XL - 185/80kg
Elég szűk fazon, sikítva L , kenyelmesebben XL. (Azt most nem vágom h a betétnél (mérete) e 2 méret közt van e difi.

(#284047) f_sanyee


f_sanyee
senior tag

Milyen átalakítót vegyek amivel benzinkúton vagy random auto pumpát tudok használni prestahoz?

(#284048) velizare válasza dom1n0 (#284039) üzenetére


velizare
nagyúr

:K
nekem entrata van, 180/90, 2xl. télen már kicsit macerás aláhúzni az aláöltözőt.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#284049) Kro válasza f_sanyee (#284047) üzenetére


Kro
tag

Szerintem ilyet keresel. [link]

(#284050) szuszinho


szuszinho
őstag

Engem nem zavart ma a szeles idő. Olyan jót mentem... Kipróbáltam az új vájd Shimano cipőt is végre. Először a gyári betéttel mentem egy órát, utána beletettem a cipész által készítettet, mivel ebbe belefér. Mintha két különböző cipő lett volna. Szóval első karika után boldogság van :)

Kockával is egyre jobban szokjuk egymást, de kell egy jobb, kényelmesebb nyereg. Aztán egy karbon kérekszett :DDD

Végre képek is készültek a régiről, mehet apróra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.