Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#210001) Dark Archon válasza arcitec (#209998) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem biztos, de akkor ITT van agydinamós, teljesen felöltöztetett gép, teleszkópos (lockolható) villával. A Pro / EXC / SL közül meg pénztárcafüggően lehet választani, de a Pro is teljesen okés.

Apróságnak tűnhet, de kevés csomagtartón van két vízszintes cső egy oldalon. Nekem viszont fontos volt, mert a gyerekülés alá még oda tudom tenni az oldaltáskát. Utálok a hátamon vinni bármit.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#210002) TomMusic


TomMusic
őstag

Csütörtök éjszaka rendeltem bike24-ről, amiről küldtek is visszaigazoló mailt, de azóta még nincs tracking number meg semmi. Ez így normális? Vagy csak én vagyok türelmetlen? :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#210003) ZolkoW válasza jjeahh (#209984) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem biztos, hogy túlárazott, ha figyelembe vesszük, hogy a teleszkóp összes alkatrészét géppel el tudják készíteni, a szénszövetet meg tudtommal nem tudja teljesen robot felpakolni. Szóval nagyobb szakértelem kell hozzá, meg is látszik az árakon. Egy kínai karbon mondjuk 100 Eur, nem 200-300. Montihoz is a legolcsóbb márkás valahol 300 EUR körül van.
Egy Salsa meg 6-700.
Elég baj ez nekem :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#210004) Ringman válasza Dark Archon (#210001) üzenetére


Ringman
nagyúr

Inkább a cube travel akkor már, az merev villás :)

(#210005) Dark Archon válasza TomMusic (#210002) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem került a spambe a levél? Mondjuk most nézem, nekem is volt 3 nap, mire küldték, hogy "Your order is ready for dispatch".

Ringman: merev villa 2022-ben, ezeken az utakon... ne már. Nekem biztosan nem adnak el ilyen bringát :)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#210006) Ringman válasza Dark Archon (#210005) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nem kell tulfujni a gumit :)

(#210007) TomMusic válasza Dark Archon (#210005) üzenetére


TomMusic
őstag

Nincs a spam-ben sem.
nekem is volt 3 nap, mire küldték, hogy "Your order is ready for dispatch
Na akkor még várok holnapig. Mondjuk lehet az év eleje miatt most kicsit többet kell várni. Gondolom sokan berendeltek az ünnepekkor, amit még most szórtak/nak ki.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#210008) jjeahh válasza ZolkoW (#210003) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sonder Frontier villát 440 eur-ért szokták adni, már amikor lehet kapni... de vázzal együtt :D . Mondjuk nem karbon.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#210009) woodworm válasza Dark Archon (#210005) üzenetére


woodworm
veterán

Három éve vettem 150k HUF-ért crosstrekkinget. A telót csak addig használtam, amíg le nem cseréltem a gumikat 50mm-esekre, bőven hozza azt a komfortot, amit ezek az olcsó teleszkópok. Mivel bőven megnövekedett a kotyogása és a csillapítása sem az igazi, a felújítás és az igencsak megdrágult cserelehetőség helyett a merev villát választottam.

(#210010) gabro0 válasza jjeahh (#209999) üzenetére


gabro0
őstag

Minél többet nézem, annál jobban tetszik :D

(#210011) f4lcon válasza jjeahh (#209999) üzenetére


f4lcon
őstag

Lefty Ocho-val építtetném

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#210012) Dark Archon válasza Ringman (#210006) üzenetére


Dark Archon
addikt

3,5 bar van benne.

woodworm: jó, hát van, amelyik bringán csak 150k a teleszkóp :-)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#210013) ZolkoW válasza jjeahh (#210008) üzenetére


ZolkoW
őstag

Akkor már legyen karbon :)
Planet-X-éknek már majdnem írtam, nem akarnak-e küldeni a Selcof villájukból, ami külön (már) nem kapható, csak vázszettben... aztán elköltöttem a pénzt másra. De egyszer úgyis lesz valami frankó merevvillám, amivel használhatom a ducigumijaimat, és akkor súlyban is jó leszek, meg mindenben.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#210014) Ringman válasza ZolkoW (#210013) üzenetére


Ringman
nagyúr

múltkor még volt karbon villa az alpkitnél, már nincs, csak a cached verzióban látszik: [link]
---
dekában is van a touring biciklijükhöz villa, de nálunk nem elérhető: [link]
439 mm-es beépítési magassággal, alu villanyakkal. - szerintem ez mtb-hez alacsony lenne.

vagy marad a kérdőjeles kína.

[ Szerkesztve ]

(#210015) Hasaggymeg válasza f4lcon (#210011) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gondolom iróniából hívják Ócshónak. :DDD ...ugyanakkor akinek ez sok(k), van itt Olivér is merev karbonból.🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#210016) Ringman válasza Dark Archon (#210012) üzenetére


Ringman
nagyúr

én a 40 mm-es gumit 3 bar alatt használom, sőt szokott 2 bar alatt is lenni :)

trekkingen sem volt a 37 mm-es marathon gt 365 3 bar fölött.

(#210017) Ringman válasza Ringman (#210016) üzenetére


Ringman
nagyúr

kifutottam az időből:
nézd meg ezt a csatornát, hogy alu vázas túrabiciklivel hol megy el teleszkóp nélkül: [link] - persze ez csúcskategóriás gép, de a cube travel is ez a kategória, csak alacsonyabb árszinten.

(#210018) itouchfan


itouchfan
senior tag

Nincs valakinek véletlenül elfekvőben egy 27,5-es, felnifekes, gyors záras kereke? Ha igen, az nagy segítség lenne ha belepróbálhatnám a bringámba, és természetesen némi alkoholt tartalmazó nedűt ajánlanék fel érte (ha még külső gumi is van rajta akkor pláne). :D tudom, elég ritka az ilyen de hátha :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#210019) f4lcon válasza Hasaggymeg (#210015) üzenetére


f4lcon
őstag

ne mondd, hogy nem adná azzal a Lefty-vel az a váz ;]
már csak a lottón kéne nyerni, mert nem hiszem, hogy az egyik vesém elég lenne

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#210020) jjeahh válasza f4lcon (#210019) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem az Unno Aora adja a legjobban Leftyvel :D


Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#210021) Mezga Aladár válasza jjeahh (#210020) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ennek az aszimmetrikus kialakításnak (a nyilvánvaló hátrányai mellett) mi az előnye?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#210022) Napfénysüti válasza Mezga Aladár (#210021) üzenetére

Mi a nyilvánvaló hátránya?

Més que un club!

(#210023) jjeahh válasza Mezga Aladár (#210021) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A telónak? Elvileg érzékenyebb, kevésbé retkesedik a becsúszó, hátránya gondolom a szerviz, egyedi kerékagy.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#210024) TomMusic


TomMusic
őstag

Hidraulikus féknél mennyire lehet baj, ha nem ugyanolyan gyártmányú fékolajokat keverek össze?
Pl. Tektro + Shimano.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#210025) Lacerta válasza Napfénysüti (#210022) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nyíróerő, hajlító-, és csavarónyomaték.

(#210026) f4lcon válasza TomMusic (#210024) üzenetére


f4lcon
őstag

Shimano esetén ugrik a garancia
és csak ásványit keverj ásványival, DOT olaj keverése a fék végét jelenti

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#210027) TomMusic válasza f4lcon (#210026) üzenetére


TomMusic
őstag

Természetesen ásványi olaj. Csakhogy Tektro ásványi olajat már nem lehet kapni. :(

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#210028) bardi válasza jjeahh (#210023) üzenetére


bardi
aktív tag

Nagyon finoman mozog, mivel tűgörgőkön mozog a becsúszó, merevségben semmi hátránya egy hagyományos telóhoz képest, legalábbis amit én próbáltam, interneten se panaszkodnak erre sehol, sőt, ellenben az upside down villákkal, a tűgörgőkön felül a rugózatlan tömeg is kisebb egy normál telóhoz képest, ami szintén javít a mozgásán, és ma már nem 1,5"-os a nyaka végig, szóval lehet szabadon stucnit cserélni bármire, régen ez nem így volt. Régebben a súlyelőnye is nagyobb volt, mint manapság.
Ma szerintem a szervizelésen és első agyon kívül semmi hátránya, de mondjuk az agyat is egyszer kell megvenni.

'92 Honda VFR 750

(#210029) arcitec válasza jjeahh (#210023) üzenetére


arcitec
addikt

Miért retkesedne kevésbé, szerintem meg jobban ... Ez kb olyan próbálkozás mint a wankel,
kb semmire sem jó ...

[ Szerkesztve ]

(#210030) ZolkoW válasza Ringman (#210014) üzenetére


ZolkoW
őstag

köszi, a Sonder jó is volna, a másik gravelhez való, tengelyileg is. Csak a Sonder is ha nól számolom, annyiba kerül, mint a Niner, meg ezek. Az R2-nél láttam talán legolcsóbban olyat, ami nem kínai (pontosabban biztos az, de valamelyik európai cég rá meri írni a nevét). 300 eur körüli, ha jól rémlik. (boost, 490mm körüli, a legjobb lenne 42mm offset. ja, és ne legyen csúnya, pl. az Enve nem tetszik, és drága is, viszont állítható az offsetje, az okos)
A Sonder formára nagyon a Planet-x-ére emlékeztet, mondjuk annyira rengeteg gyártó nincsen, szóval biztosan vannak azonos források.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#210031) jjeahh válasza arcitec (#210029) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tom ki hogy van vele, de szvsz egy monti teló ott koszolódik a legjobban, ahol a legközelebb van a gumihoz:

A középcsapágy környékén a becsúszót nem éri kb. semmi, a gumi nem hordja fel rá folyamatosan a sarat, port meg mindent amit összeszed. Persze ezen mini sárvédő segít, de nem tökéletes.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#210032) ZolkoW válasza jjeahh (#210031) üzenetére


ZolkoW
őstag

egyetértek, és kár, hogy a Manitou az egyetlen, aki hátulra teszi a hidat, jól is néz ki, és egy csomót megfog ebből a dzsuvából. A Magura meg kettéosztja, lehet hogy az is véd. A tökéletes sárvédő meg egyedileg a teleszkóptípusokhoz kellene hogy készüljön, a sima vékony műanyag nekem nem működött annyira. Régen volt valami SKS-em is, az is inkább engem védett, közepes sikerrel.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#210033) TomMusic válasza jjeahh (#210031) üzenetére


TomMusic
őstag

Ha már ez szóba került, ez mennyit ér: [link] ?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#210034) bardi válasza TomMusic (#210033) üzenetére


bardi
aktív tag

A finom por ellen szinte semmit, viszont a sár jelentős részét megfogja, és nem a becsúszó lesz retkes, meg hiába pici, valamit fog az arcodba repülő retekből is. Ha a kerék köveket kap fel, az se a becsúszón fog csattanni.

'92 Honda VFR 750

(#210035) jjeahh válasza TomMusic (#210033) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezek a becsúszót védik főleg a vastagon fergyúródó sártól, meg valamennyire a híg sártól is. Régen azt hittem, hogy az arcomat nem igazán védi, de amikor a haverokkal lejöttem egy híg saras hosszú lejtőn, egyedül az én arcom volt viszonylag tiszta, szal ér valamit. Mondjuk olyankor kissé kihajolok oldalra, hogy inkább a vállamra menjen a trutyi :D . Nekem ilyen van.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#210036) Ringman válasza ZolkoW (#210030) üzenetére


Ringman
nagyúr

írhatnám a trifoxot, ahonnan a múltkori ragasztási/lamellahibás karbon kormányt vettem :))

amúgy a reklamációnak az lett a vége, hogy szerintük ez nem szerkezeti probléma (biztonságot nem befolyásolja), az összesen 27$-ba kerülő kormányra (10$+17$ szállítási díj) adtak 15$ jóváírást.
itt még erősködhettem volna, hogy inkább küldjenek még egyet, de elengedtem a dolgot.

belülről így nézett ki btw, de elég nehéz volt fotózni: [kép]

(#210037) ZolkoW válasza Ringman (#210036) üzenetére


ZolkoW
őstag

ja, akartam már kérdezni, mi lett a vége. és használod? vagy hülye kérdés? :)
ha ránehezkedsz, mit mutat?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#210038) TomMusic válasza bardi (#210034) üzenetére


TomMusic
őstag

+ #210035 jjeahh: köszi!
Az esetek nagy részében csak száraz terepre megyek, szóval a sár nálam nem nagyon jelent gondot. De az új telót szeretném majd kímélni, úgyhogy felrakok rá olyat amit linkeltem. :K
Ha meg mégis sár van, inkább bemegyek a bozótba :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#210039) Because válasza Ringman (#210036) üzenetére


Because
őstag

15$-ból nem pótolsz fogat :DDD

(#210040) Ringman válasza Because (#210039) üzenetére


Ringman
nagyúr

az biztos :DDD
a listaár 71$ volt amúgy, nem mintha számítana

(#210041) jjeahh válasza TomMusic (#210038) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez nem sár, csak vizes a főd ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#210042) TomMusic válasza jjeahh (#210041) üzenetére


TomMusic
őstag

Amúgy valóban nem volt vészes, de nagyon nem szeretem a sarat, meg a szutykos utakat :B
Na ez viszont már vészes volt :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#210043) Ringman válasza jjeahh (#210041) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#210044) bardi válasza Ringman (#210043) üzenetére


bardi
aktív tag

Na ezzel az egyszerű műanyag sárvédővel ez nem a becsúszón landol egy teleszkópnál.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#210045) jjeahh válasza TomMusic (#210042) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A gumid is inkább száraz terepre valónak tűnik.

Ringman: én szeretem az őszi sarat, de az ilyen már nekem is sok, elég sz*r amikor leblokkolja a kereket és nincs tovább :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#210046) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ha mar sar, akkor a bicajt hogy pucoljatok? Az elozore mar tojtam, lementem az automosohoz, es ovatosan ugyan, de leverettem. Ezt mar nem fogom...
Van ilyen hordozhato, kezi permetezom, azzal gondolom nem okozok nagy kart?!
Valami finomszalas kefet kellene meg beszereznem.

Tiszta sar lett ez is a vegen, agyag, fenyotuske keverek a napsutotte domboldalbzn csodakra kepes. :O

Don't Tread On Me

(#210047) TomMusic válasza Ringman (#210043) üzenetére


TomMusic
őstag

Jesszusom :DDD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#210048) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#210022) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem egy aszimetrikus, féloldali terhelés előnyeinek hangsúlyozása, mely aszimetria ráadásul spéci megoldásokat is igényel, hogy esetleg el is tudd engedni majd a kormányt, megbírja az agy azt a féloldalas terhelést stb., meglehetősen marketingszagú... az meg, hogy (gondolom nehogy körbeforogjon egy erősebb fékezésnél) kör helyett öt (6?)szögű a becsúszó és ezért tűgörgőkkel kellett továbbonyolítani az ékegyszerű csöveket szerintem aligha tekinthető erénynek, :F Vélemény hangzott el...

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#210049) TomMusic válasza jjeahh (#210045) üzenetére


TomMusic
őstag

Igen, viszont a kanyarokban szeret alólam kimászni. Bár aszfalton erre nem hinném hogy van megoldás. Legalábbis gondolom a nedves aszfalton az összes gumi ugyanúgy csúszik.

#210046 MPowerPH
Én lakásban tartom (és takarítom/szervizelem) a bringát. Ha nagyon retkes, akkor a nagyját még kint lepiszkálgatom valami kis ággal :DDD
Utána bent nedves, szappanos mikroszálas kendővel (bárhol kapni, párszáz Ft), áttörölgetem.
A nehezen elérhető helyeket ecsettel, illetve fogkefével sikálgatom.
Itt a srác egész részletesen megmutatja, kissé időigényesnek tűnik, de szerintem megéri. Csak az nem világos nekem, milyen lötyit fújkál rá, azt mondja valami saját készítésű, azthiszem: [link].
Szerk.: a magasnyomású meg bő vizes mosás szerintem ördögtől való dolog. Vagy legalábbis utána több törődést igényel a bringa (gondolok itt a kenésre). Illetve szerintem aki megteheti, tartsa lakásban a bringát :K Sokkal tovább fogja bírni.

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#210050) parkr


parkr
őstag

valaki feltálalja a használt portékáját :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.