Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) belaazallat válasza LonGleY (#36000) üzenetére


belaazallat
addikt

Kösz a kiegészítést! :)

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#36002) Robi BALBOA válasza fpeter07 (#35992) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hogy hogy eltört, hol és mitől? Mondjuk az nem nagyon zavar ha eltörik, mert örök élet garis, csak az zavar, hogy viszonylag nehezen megy bele a kulacs.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#36003) Because


Because
őstag

gondoltam, hogy váltok fitnesz bringára és szerintetek mennyit érhet a cangám?

kross hexagon X2 2012 váz (kormány, kormányszár, csapágy, nyeregcső, nyereg vele jött)
mosso alu merevilla
tektro novela tárcsafékek, 180-as tárcsák
shimano fc m131 négyszög hajtómű (monoblokk)
shimano hg20-as kopott kazetta + nyúlott lánc
rodi cc40-es felni, shimano m475-ös agyak

(#36004) Napfénysüti válasza Gigi01 (#35998) üzenetére

Sok, ennél jobb gépet árulok úgy hogy 50-ért már vihetnék.

Més que un club!

(#36005) Gigi01 válasza Napfénysüti (#36004) üzenetére


Gigi01
őstag

Kösz mindenkinek,akkor hanyagolom!
És mondjuk amik boltban vannak,alapmodellek?
Ilyenre gondolok,legolcsóbb Merida,Gepida(65-70-80ezres),ezek megfelelhetnek az igényeimnek?

(#36006) LonGleY válasza Gigi01 (#36005) üzenetére


LonGleY
veterán

Használtan sokkal jobbat kapsz ennyi pénzért. Ezek a 100 ezer alatti új gépek pár hónapon belül berágnak, szétrohadnak, elhajolnak, nehezek, és még szar is használni őket. Semmi értelmük.

70-ért én pl. Bianchi országútit vettem, gyönyörű állapotban, karbantartva. Ezerszer értékesebb, mint az ilyen fos alapmontik. És többért adtam el végül (nem az én méretem volt igazából, de alám nem létezik méret igazából). De ugyanúgy ki lehet fogni jó montit is (70-80-ért mondjuk inkább a merevvillásakat nézz, mert egy használható teleszkóp önmagában kerül legalább a felébe).

[ Szerkesztve ]

(#36007) Because válasza LonGleY (#36006) üzenetére


Because
őstag

nemigazán értek veled egyet ez már inkább sznobság csak...

(#36008) LonGleY: az sosincs megkérdezve hol akarja használni a kolléga... mert olvashatod a gépemet kicsit feljebb és én ezekbe a cuccokba amíg a várasomba dolgoztam napi szinten (télen is) 40km-et raktam, hétvégente +50-100km és a tourney váltókkal se volt az égadta semmi bajom :U

[ Szerkesztve ]

(#36008) LonGleY válasza Because (#36007) üzenetére


LonGleY
veterán

Melyik részével és milyen indokból kifolyólag? Az, hogy kétszer olyan jó gépet kapsz használtan, tény. Az is, hogy ezek az alapgépek elég hamar lepukkannak. Még a 130 ezres gépről is lespórolják az értelmes váltókat, akkor a feléből szerinted mit lehet kihozni? A bringánál van egy ár/érték arány, ami viszont nem az alapgépeknél a legjobb...

Upd.: De érted, egy alkatrész nem csak azért van, hogy legyen, azt sem árt, ha élmény használni. Ha kétszer olyan jót, könnyebb gépet kapsz ugyanannyi pénzért, akkor szerinted hülyeség, hogy ezt írtam? Egy jó váz használat után is jó marad, ahogy egy jó váltó is. Az igaz, hogy én a másik felét képviselem, de én se XTR váltóval meg FOX telóval kezdtem, végigmentem szépen azon a mocskos létrán - tudom, miről beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#36009) Because válasza LonGleY (#36008) üzenetére


Because
őstag

persze, hogy használtan jobbat lehet kifogni ha oda volt rá figyelve igazad van!

azzal nem értek egyet hogy egy bolti 100k alatt canga használhatatlan... miért lenne az? nem mindenki tud és akar úgy bringázni ahogy itt néhányan teszitek (itt az igazi strapás menetet értem)

(#36010) LonGleY válasza Because (#36009) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem feltétlenül használhatatlan, de egy ilyen szintű bringánál ez az állapot nem tart sokáig - erre céloztam. Ár/érték... Nameg a nyújtott élmény aránya számít.

[ Szerkesztve ]

(#36011) Napfénysüti válasza Because (#36009) üzenetére

Igen, itthon bőven van piaca a 20-30k-s új bringáknak is.

Més que un club!

(#36012) LonGleY válasza Napfénysüti (#36011) üzenetére


LonGleY
veterán

Hehe. :D ;]

#36013: Na igen, de a kiráz a hideg és az alapgép között nincs túl nagy különbség, ellenben lehet ugyanannyiért akár frankó is.

[ Szerkesztve ]

(#36013) Because válasza Napfénysüti (#36011) üzenetére


Because
őstag

kolléga a tescoban vett, ő szerinte boltba járni, gyerekekkel tavat kerülni jó lesz másra nem kell neki. így lehet, de azért van amitől a hideg kirázz engem is...

[ Szerkesztve ]

(#36014) Napfénysüti válasza Because (#36013) üzenetére

Én az ilyen teszkós "összteleszkópos" csodákat tudom rettenettel nézni. Nyekegnek össze-vissza nem is értem ezeket miért veszik de elég sokat látok belőlük.
Volt is már pár cikk az ilyen gépekről, néha szó szerint veszélyes használni ezeket. :U

Més que un club!

(#36015) ---Lasali--- válasza Because (#36013) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Amiket nálunk lehet a tescoban kapni, azok siralmasak, 35 ezer ft úgy emlékszem, az egész egy hulladék, átverés.

(#36016) Gigi01 válasza LonGleY (#36006) üzenetére


Gigi01
őstag

Az fasza.Ilyesmi választ vártam. :DDD
Bármely topikban járok,elkenik a számat,de már megszoktam.
Mindegy,egyenlőre akkor kimarad az életemből ez is.
A gyaloglást úgy is megszoktam. :R

(#36017) LonGleY válasza Gigi01 (#36016) üzenetére


LonGleY
veterán

Épp azt írtam, hogy ennyiből lehet jót. Csak nem feltétlen onnan, ahonnan várod. Milyen magas vagy és hány kiló? Szerintem hamar tudnánk pár darabot javasolni, ha a fenti adatok nem túl extrémek. Ha igen, akkor meg azért van értelme olyan darabot keresni, ami tényleg megfelelhet (pl. a bolti olcsóságok nem kazettás aggyal szereltek, ami nagy súly alá nem igazán jó).

[ Szerkesztve ]

(#36018) FIREBLADE78 válasza Napfénysüti (#36014) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Az én coràs mtb-m még mindig megvan,igaz iszonyat hoki de még mindig megy úgy ahogy :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#36019) Napfénysüti válasza FIREBLADE78 (#36018) üzenetére

Szüleimnél is van 2 olcsó MTB amik mennek még pedig nem mai darabok de nem is voltak kemény kiképzésnek kitéve plusz sima merev villás gépek. :K

Més que un club!

(#36020) Because válasza Napfénysüti (#36019) üzenetére


Because
őstag

itt az egyik lényeg, hogy aki a 20-30k kategóriában nézelődik még a padka előtt is leszáll és 20km/óránál már markolja a féket. csak ti nehezen tudtok elvonatkoztatni a saját felhasználási körötöktől...

(#36021) Napfénysüti válasza Because (#36020) üzenetére

Amikor én használtam azokat a bringáinkat akkor bizony vigyáztam rájuk. De ennek már jó pár éve de el tudok vonatkoztatni a felhasználási körömtől bár én mostanában se gyilkolom egyik bringámat se pláne az outit, arra vigyázok mint a hímes tojásra. :K
Én nem vagyok egy nagy MTB veretős felhasználő mint itt sokan. :N

Més que un club!

(#36022) Pttypang válasza Because (#36020) üzenetére


Pttypang
veterán

De en is abbol a kategoriabol szereztem bicot elso korben, pedig ugyanugy kozlerkedtem vele, mint a mostanival. Persze, ertem mire gondolsz, de azert nem ennyire fekete/feher a dolog. :)

Everybody lies.

(#36023) Gigi01 válasza LonGleY (#36017) üzenetére


Gigi01
őstag

184cm,84kg,33év.
10éve biztos nem bicajozok,max melóhelyen.
Csak,mint mozgás végett akarom,mert a gyúrás már nem érdekel amit eddig csináltam.
Elsősorban szobabringát akartam,mert ott ugye folyamatosan tekerem.
De ha rendeset vennék,akkor bejárnék vele dolgozni(10km),meg esetleg télen bent,jó időben meg a szabadban eltekerésznék,de nincs tervben hosszabb táv.
Ja nekem a teleszkópos,vagy mi,nem tetszenek,maradi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#36024) inkubator


inkubator
tag

Mi a különbség a dinamós és az agydinamós lámpák között? Egy agydinamós lámpát is elvisz egy dinamó nem?

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#36025) ---Lasali--- válasza inkubator (#36024) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Igen de egy agydinamo precizebb hangtalan szerkezet, megbizhatóbb ès kisebb fordulatnál hamarabb leadja a kellő teljesítmènyt..

(#36026) planbmokus válasza Toomy (#35987) üzenetére


planbmokus
senior tag

Gyorsan kell menni, és akkor nincs ideje a sárnak megtapadni! :D

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#36027) Pttypang válasza planbmokus (#36026) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem errol mas emlekeim vannak :)

Everybody lies.

(#36028) Teasüti válasza Pttypang (#36027) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, megtapad az. Háton, arcon meg a vázon. :DDD

(#36029) 313313 válasza Pttypang (#36027) üzenetére


313313
addikt

Nekem is, főleg ha a sár az agyak :DD

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#36030) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36031) belaazallat válasza Tothgera30 (#36030) üzenetére


belaazallat
addikt

Kutyáról nagyobb kép nincs? :D

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#36032) D.Orion válasza belaazallat (#36031) üzenetére


D.Orion
veterán

Viccen kívül aranyos négylábú. :K

(#36033) szjoci válasza Tothgera30 (#36030) üzenetére


szjoci
őstag

Háh, új tárcsák :). Én is múlt héten cseréltem az elsőt egy 203-as rt86-ra, és annyira megtetszett hangtalansága hogy veszek majd hátra is egy 180-asat.

(#36034) FIREBLADE78 válasza Because (#36020) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Jaja. Ezen is halál fékezni

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#36035) FIREBLADE78 válasza Tothgera30 (#36030) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Villa nem széria tartozék? Mennyibe került?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#36036) Runner_fxr válasza Because (#36020) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem meg az a fő probléma, hogy amikor bejött Magyarországra a tesco és társai, akkor a nem hozzáértő emberek elhitték, hogy egy alap kerékpár újonnan valóban 20-30k. Holott ezek csak ipari hulladékok, amiket nem lehet kerékpárnak nevezni, mert a legalapvetőbb minőségi igényeket sem képesek kielégíteni, sőt, némelyik életveszélyes konstrukció. Régen is kb egy átlagos Magyar havi bér volt egy normális minőségű új kerékpár, ez ma is így van, csak ezt sokan képtelenek megérteni, elfogadni.
Sőt manapság még olcsóbb mint régen, mert egy átlag havi bér alatt is lehet kapni olyan új kerékpárt, ami teljesíti a minimum elvárásokat. Ez kb 60-70 ezer forintot jelent. Persze ezek ár/értéket tekintve nem túl jó vételek, de mondjuk az alap elvárásoknak megfelelhetnek.
20-30k-ért maximum a használt piacon lehet kifogni egy olyan bringát ami megfelel a minimum elvárásoknak, de ez se könnyű feladat. Egyik az, hogy nagyon jól kell érteni a bringákhoz, mert különben simán megvehetünk egy lelakott sz@rt, a másik meg az, hogy 20-30k-ért ritkán adnak el felújítás után, megbízható bringát. Csak akkor lehet ennyiért értelmes bringát kapni, ha keveset volt használva, mondjuk valami retro gép a 90-es évekből, amin már minőségi alkatrészek voltak, de ideje java részét egy fűtött garázsban pihenve töltötte, ez meg azért valljuk be, igen ritka.

[ Szerkesztve ]

(#36037) Because válasza Runner_fxr (#36036) üzenetére


Because
őstag

tesco nélkül is annyiba került a bringám gyerekkoromban a helyi áfészből UNO felirattal :)

(#36038) Runner_fxr válasza Because (#36037) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mármint mennyibe és pontosan mikor? Egyébként meg régebben a legalapabb kerékpárok is megbízható acél váz és villával, shimano váltókkal készültek, míg egy "össztelós" tesco szökevényen valami nevenincs váltó és hajmeresztő hegesztések vannak, a legalapabb biliacélból. :)

[ Szerkesztve ]

(#36039) Because válasza Runner_fxr (#36038) üzenetére


Because
őstag

15-20000ft 1995 környékén, mást nem is ismertünk itt kertvárosban :)

[ Szerkesztve ]

(#36040) ígyvanferi válasza Runner_fxr (#36038) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az én Caprine Cherokeem is emlékeim szerint 35 ezer volt kb. 12 éve bringás boltban. Hétvégén megkeresem a papírját. Sima merevvázas mtb, persze nagyjából minden cserélődött már rajta, de mindennapi használatban van azóta is. Városban közlekedős használatot értek ezalatt. Ez szerintem fényévekkel jobb volt, mint az emlegetett teszkós vackok, és sokkal nem is került többe.
Azóta persze lehet, hogy egy ilyen a duplájába kerül újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#36041) Runner_fxr válasza Because (#36039) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Na igen és szerinted 95 környékén mennyi volt egy átlag havi bér Magyarországon? :)
Sokkal több nem nagyon mivel a minimál bér volt 12200 ft 1995-ben. :) Olyan 20-30k körül kerestek akkor átlagban az emberek.

(#36042) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#36041) üzenetére

Pont ezt akartam írni hogy az akkori 25.000 Ft az ma jóval többnek felelne meg. :K

Més que un club!

(#36043) Because válasza Runner_fxr (#36041) üzenetére


Because
őstag

bányászok között jól ment a szekér :)

még mindig találni neten egy-két ilyen UNO-t megnézheted

[ Szerkesztve ]

(#36044) tome0001


tome0001
senior tag

Egy geometriával kapcsolatos kérdésem lenne. Régebben (2012-ig azt hiszem) volt a Meridának hosszú fejcsöves váza (Road ride és road race széria ha jól emlékszem) - nekem is ilyenem van. Ez annyiban különbözik egy átlagos váztól hogy 2-3 cm-rel hosszabb a fejcsöve. Szerintetek egy ilyen géppel több energiabefektetés tekerni, mint egy rövidebb fejcsöves verzióval? Vagy hatékonyságra ugyanolyan mint egy másik, csak amiatt vagy lassabb vele elvileg mivel egyenesebb háttal ülsz rajta, ergó nagyobb légellenállása van a testednek?

Lehet hogy kicsit bonyolultan fogalmaztam, de szerintem érteni fogjátok mit szerettem volna kérdezni :D
Thx előre is.

(#36045) Runner_fxr válasza ígyvanferi (#36040) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Most, hogy jobban belegondolok még rémlenek a 90-es évek végéről, 2000-es évek elejéről tesco-s, obi-s, auchan-os, óriásplakátok, újságok, ahol 15.900 meg 19.900-ért kellették magukat azok a szörnyszülött "kerékpárok". :)
Az biztos, hogy a caprine cherokee sokkalta jobb vétel volt mint bármilyen teszkó szökevény.

Napfénysüti: Én 1993 környékén jutottam hozzá az életem első mtb kerékpárjához, ez egy swchwinn woodlands bicaj volt, minőségi reynolds cromo acélvázzal és villával, teljes shimano altus c10 szettel. Ez a bicaj ekkor 32 ezer ft volt. Szerintem ez még kicsit több is volt akkor, mint egy átlag havi bér. :)

Because: Emlékszem ezekre az uno bicajokra, ezek voltak kb az alap montik, 18 ezer ft körül, de shimano váltóval. Ekkoriban népszerű volt még a stone márkájú mtb is. :)
A bevásárló központos bicajok megjelenésével romlott sokat a helyzet, akkor árasztotta el a népet az a sok szemétdombra való "kerékpár".

[ Szerkesztve ]

(#36046) fpeter07 válasza Robi BALBOA (#36002) üzenetére


fpeter07
veterán

Pont az a lényeg, hogy eltörött, és így már lehet is használni, egyébként két kézzel kellett kitépni belőle.

(#36047) venember83


venember83
nagyúr

Jó szerviz lehet a Maxiban, ha egy lockout kart nem képesek rendesen feltenni a kormányra.

Amúgy nem rossz gép ez, kis különlegesség. :) Az árától tekintsünk el.

[ Szerkesztve ]

(#36048) ---Lasali--- válasza venember83 (#36047) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ezek mindig zűrös biciklik.. újonnan majdnem ennyi csak a váz vagy csak a kerék a villa árának felével. :D
Egyébként ezek nem szervizelnek semmit amit eladnak tapasztalatom szerint.
Sok éve vettem tőlük egy ktm knoxwille biciklit, 55 ezerért, úgy hozta oda a gyerek amit megbeszéltünk semmit nem cserélt le, majd miután nem tetszett a dolog, a magával hozott szerelővel a kocsiba gyorsan kicseréltette a dolgokat. :D Majd a biciklit szétszedve örültem hogy valami menthető volt belőle.. az egész egy szemét volt. Egyéb tákolások is érdekesek voltak rajta, azt mondta rakott bele egy jobb hajtóművet, óriási 8 as volt a nagytányérba, valamint volt rajta egy trekking 48 ashoz való tányér. :D

Nem csodálkoznék ha ezen a biciklin is rommá lennének kopva a váltók, berágódva az agyak, telepkópban sár, kormánycsapágy rozsdává alakulva stb. :D
Sok ilyet szereltünk, amit nagyon jó áron vettek valami lomistól aki külföldről talicskázza haza ezeket. Ezekből szokott lenni az olyan meló hogy középcsapágy kiszerelés 2 óra...
Mi is vettünk már lomis biciklit eladásra, csak mi le is szervizeltük előtte. A kedvencem az volt amikor egy délután alatt nem tudtunk kiszedni a stucnit a teleszkópból. Majd hirtelen felindulásból a berohadt teleszkópot a szimeringeknél vasfűrésszel elvágtuk úgy 3 perc alatt, majd a becsúszóból maradt csonkokat a satuba fogva (igen a bicikli meg a levegőbe volt :D) majd a satupadra felállva ketten a kormány két végét forgatva mozgattuk ki a stucni a villa nyakából. :D

[ Szerkesztve ]

(#36049) ---Lasali--- válasza ---Lasali--- (#36048) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Vagyis trekking 48 as nagytényérhoz való első váltó a 42 es tányérhoz..

[ Szerkesztve ]

(#36050) venember83 válasza ---Lasali--- (#36048) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, érdekes lehet egy ilyen XTR-rel szerelt bringánál a kopott cuccok cseréje, mondjuk ha a kerékaggyal és felnikkel nincs baj, akkor a kerék maga nem nagy was ist das a kónuszok és golyók cseréjével, de egy nagy- és középtányércsere már rendkívül fájdalmas lehet (mondjuk akkor már inkább átalakítani kéttányérosra természetesen nem XTR tányérokkal), de neuralgikus pont lehet a teló is, ami már nem biztos, hogy menthető egy szinten túl. Pedig amúgy szívesen birtokolnék egy ilyen bringát, ami jó karban van. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.