Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Stauffenberg válasza Teasüti (#19991) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem vagyok ennyire szigorú, szerintem a kerékpáros/gyalogos KRESZ vizsga simán lehetne ingyenes és bele lehetne építeni az iskolai oktatásba. Ne felejtsük el, hogy a gyalogos is részt vesz a forgalomban, így legalább KRESZ alapok legyenek.

Most is tanítanak ilyesmit az iskolában, de ez kimerül abban, hogy a legfontosabb KRESZ szabályokból összeállítanak egy szórólapot és azt osztogatják. Legyen egy vizsga általános iskolában, meg egy másik középiskolában. Ha már hittant meg erkölcstant be lehet vezetni, akkor ezt is simán.

Azért a gyerekkorban felszedett alapok sokat segítenének. Én 12 évesen önszorgalomból mentem az iskolai sportnapokra, ahol kerékpáros feladatokra jelentkeztem. Volt akadálypálya, meg bójákkal kirakott útvonalak, amikhez A4-es lapra nyomtatott KRESZ táblák tartoztak, ezeket a tanárok cserélgették random, nem tudtad mi kerül majd eléd, de szóban is volt kikérdezés extra pontokért (felvázolt szituációt miként oldod meg). Jópofa volt, nem hiszem, hogy ezt egy mai gyerek ne tudná jobban élvezni, mint a matek vagy irodalom órát.

Ehhez képest siralom, hogy mennyire tudatlanok az emberek. Nem csak a KRESZ kapcsán, hanem úgy alapvetően a törvények és alkotmány terén is teljesen kukák, ezért tudnak velük packázni a hivatalok és köztisztviselők, mert nem ismerik a jogaikat.

(#20002) Runner_fxr válasza bigbuda (#19999) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem az enyém a bolt, én csak ott dolgozom szervizesként. Gepida elfogyott, de már le van adva a rendelés abból is. Mikor szeretnéd megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#20003) DjKoxi válasza Teasüti (#19995) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nekem most ilyen Sun DS2 XC, felnin van 54mm-es gumi, 4 bar-ra fújom a 92 kilóm alatt, de nem érzem, hogy mozogna oldalirányban.

Mai utam során két érdekes biciklistával találkoztam. Mindkettő olyan vázméretű bicajon tekert, hogy mellettük törpe voltam a 20"-os montimmal. A felsőcső nem sokkal volt alacsonyabban mint az én nyergem. Fura látvány volt.

(#20004) #48525824 válasza Teasüti (#19991) üzenetére


#48525824
törölt tag

De akkor mar bovitsd ki gyalogosokra is, addig ne lehessen kimenni a szabadba amig nincs gyalogos jogsid. Remelem azert atjon az ironia. Foleg az olyan idiota barom gyalogosok miatt, akik miatt egesz hetvegen feleslegesen koptattam a gumit, mert direkt akkor indul el, amikor neki pirosra valt a gyalogaftkelonel a lampa, mert o a nagymeno gyerek es meg be is pofazik. Vagy a nenike aki a 2x3 savon szaladgal at ugy, hogy 10 meterre ott a lampas gyalogatkelo. Nagykoruton folyamatosan piroson szaladgal at mindenki, mert pont beall a villamos. Az ilyenek ha kozel vannak kapjak a finom kis tockost, mert legkozelebb lehet egy ZIL fogja adni es az nem olyan kedves, mint en.

Bar megigertem magamnak, hogy soha tobbet nem fogok autos-bringas vitaba belemenni, mert az autosok allandoan bizonygatjak, hogy ok bizony a kresz megszallott hivoi es hordozoi, akik mindig minden pontjat betartjak, igy jogosan abuzaljak mindig a bringasokat, foleg az az igen intelligens egyed, aki beszolt multkor a hungarian meg mutogatott, hogy ott a bicajut, de a telipiroson azert atment a teherkocsival, bar igaza van, gyalogos nem jott, nem kaszabolt el senkit.

En tenyleg leszarom ki hogy kozlekedik, de az alszenteskedest nagyon ruhellem. En itt reszemrol le is zarom.

(#20005) LógaGéza válasza Runner_fxr (#19998) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mindenesetre rákérdezek előtte való nap tőled, hátha meglesz még :)

Hitelnél mi a helyzet akkor ha:

- A jelenlegi munkahelyemről 1 hónapja kapom csak a fizetést bankszámlára
- Mivel más nevén van a ház ahol lakunk, ezért nincs a nevemre szóló közüzemi számla

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#20006) Szakbarbár válasza Stauffenberg (#20001) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Szerintem az alapokat már az óvodában is el lehetne kezdeni, de az iskolában mindenképp kellene vele foglalkozni. Úgyis délután 4-ig kötelezően bent kell maradni a gyerekeknek, lenne idejük elsajátítani.
Sokszor nekem is rá kell szólni az előttem bicikliző gyerekekre, mert még azt sem tudják, hogy a jobb oldalon kell közlekedni.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#20007) bigbuda válasza Runner_fxr (#20002) üzenetére


bigbuda
aktív tag

Es mi lenne ott az ara? Nezegettem eleg nagy kulonbsegek vannak arban egy egy boltban... A heten szeretnem majd. Mikorra jon es mennyi lenne?

(#20008) ígyvanferi válasza Stauffenberg (#20001) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, lehetne ilyen, az erkölcs-, meg hittan úgysem ér egy fillért sem, csak időpocsékolás.

Ahova jártam általánosba, ott volt kresz, igaz az csak szakkör volt, tehát csak aki akart, az járt rá. Kerékpáros ügyességi része is volt minden alkalommal, bójázás, 8-as kerülés, keresztbe tett rúd alatt átbújás, fűrészfogas deszkán végigmenés, fékezés, hogy csak az első pálcát verjük le, meg még amikre nem emlékszem. Jártunk versenyekre is, megyei szintig jutottam, ott már alap bicikliszerelési feladatok is voltak. De mindenképp nagyon hasznos volt, főleg a kresz-oktatás része, sosem volt gondom forgalomban, pedig már akkor kisiskolás koromtól kezdve jártam a várost bringával (ugyan nem Pest, de egy közepes méretű város). Mikor a jogosítványt csináltam se kellett sok plusz infót megtanulnom.

(#20009) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót, de azt hiszem elég specifikus dolgot keresek, ezért inkább kérdezek.
Nem vagyok igazán képben, hogy milyen árban és felszereltségben lehet új kerékpárt vásárolni. Én egy új MTB-ot szeretnék vásárolni, a fő szempont hogy minél könnyebb de strapabíró legyen, 10 kg környékén. Legyen rajta valamilyen tisztességes váltó ami használható, nem kell azonnal lecserélni. Ne legyen összeteleszkópos. Az első teleszkóphoz nem ragaszkodok de ha van nem baj. A letisztult, minimalista design-t kedvelem, és 100 ezer forint alatt kell hogy legyen az ára. Lehet leértékelt, akciós, nem probléma.

Létezik ilyen új MTB, ami megfelel ezeknek a kritériumoknak? Sajnos ezer gyártó, márka van, azért kérném a segítségeteket hogy merre nézelődjek. Külföldi márkák netes rendeléssel is szóba jöhetnek.

Köszönöm előre is!

(#20010) nauro


nauro
aktív tag

Szegény Schurter... Pedig reméltem egy jó kis sprintes befutót.

(#20011) Runner_fxr válasza NeoExDeath (#20009) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Súly ügyileg kicsit el vagy tájolva, de nem baj, ezért van a fórum. :) 10 kiló körüli montik általában carbon vázasak és kb 600-700 ezertől indulnak. :) 100 ezer ft-nál 14 kiló környékén vannak a mtb kerékpárok.
Ez itt 11,1kg carbon vázas xc monti és láthatod az árát, jócskán túl van az elképzeléseiden. 100 ezer alatt kb ez van: [link] 13,9 kg. Ez egy nagyon alap hobbi mtb, nem túl durva terepre, túrázásra való, olyan ami bírja a strapát, az 150-160 tól, meg az sem mindegy milyen strapára gondoltál. :) Mert ehhez egy jó teló is kell, az meg inkább a 200 ezer feletti kategóriában van.

[ Szerkesztve ]

(#20012) golyós válasza NeoExDeath (#20009) üzenetére


golyós
őstag

Egyetértek (#20011) Runner_fxr válaszával.
Jómagam ilyet vettem 2010-ben és most 1 hónapja a 2014-es modellt.
Én rögtön cseréltttem a gumikat még a boltbanPersze ha terepre kell akkor neked nem kell) illetve egy ilyet is rakattam rá:[link]

A következő egy állítható magasságú kormányszár lesz mert 187 cm vagyok és pont hiányzik 4-5 centi a kényelmes kormány magassághoz.
így megállsz 92-93 ezer környékén. Én nagyon szeretem, (az elsőt sajna ellopták) drágábbat nem engedhetek meg magamnak, de hobbi célra szerintem tökéletes.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#20013) Runner_fxr válasza NeoExDeath (#20009) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Tehát ilyen bringa amit te szeretnél, egyértelműen nem létezik! Vagy is létezik, csak jóval drágábban.
Össztelós bringák azok 400-500 ezres kategóriában vannak, amiket meg is szabad venni, utánzatok persze vannak 100 környékén is meg a tescoban is 30 ezeré. Csak ezek éppenséggel ipari hulladékok.
Ami javasolnék az legalább valami ilyesmi: [link], de erre is kéne egy normálisabb teleszkóp, mert ez a villa egy alap hobbi teló, ez nem bírja a komolyabb igénybevételt. Tehát villacserével ez is alulról nyaldosná a 200 ezret.
Vagy veszel egy eleve jó, olajcsillapításos villával szerelt modellt, ami szinte biztos, hogy 200 ezer felett lesz.
Például: [link]

(#20014) lsebestyen válasza Runner_fxr (#20011) üzenetére


lsebestyen
addikt

Kegyetlen h felmentek az árak :Y Ilyen cangám van, 3 éve volt 60k, jobb szettel :U

(#20015) Runner_fxr válasza lsebestyen (#20014) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Lehet kifogtál valami leértékelt modellt. 60-é ennél jobbat szerintem 2-3 éve se lehetett venni.
Meg aztán mi az aminek nem ment fel az ára? :)

(#20016) fpeter07 válasza hoffman_ (#19982) üzenetére


fpeter07
veterán

Jó klip, ez nem jön át a közvetítésekből. Kivéve talán a val di sole-s pályát, az még kamerán át is meredek.

(#20017) pengemetal válasza ígyvanferi (#20008) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Nana, a Biblia ismerete hozzátartozik az alapműveltséghez!

Ma volt "szerencsém" az 51-esen tekerni: pocsék az út, az autósok negyede paraszt...Volt egy, az anyósból kiordított a csaja amikor mellém értek, hátha megijedek és az árokban kötök ki. Kicsit elszámolták magukat, mert fülessel tekerek :) Gondoltam Taksonyban vagy Harasztiban meglátom az autót és kicsit elbeszélgetek a tulajjal...sajnos nem találkoztunk.

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#20018) Zola007 válasza Teasüti (#19995) üzenetére


Zola007
veterán

Még mielőtt terelnénk a szót, én is csak ETRTO méretekben írtam anno a felnim méretét,.

110-130kg-al kerékpároztam több ezer km-t terepen, köveken, igaz nem nagyon emelgettem el a talajtól, de 2,25-s freeride gumival, persze megfelelő nyomáson
soha nem volt problémám az oldalfallal, az utolsó ilyen gumi még mindig megvan, nincs kirepedve, pedig van benne vagy 4000km és még 2000 körül vettem.

(#20001) Stauffenberg: nagyon is támogatnám mind a bringás vizsgát intézményét, mind a kötelezővé tételét.
Amennyit ültem gimiben Médián + Tánc és drámán bármiféle hasznos idő nélkül, abban belefért volna pár ilyen vizsga.
És nekem mondja senki, hogy nem fér bele az időbe, nekünk 40 óránk volt hetente az emelt képzés miatt + kötelező volt érettségiig a nyelvvizsga, ECDl, jogsi.

(#20004) maummamut: a lábad nem minősített jármű, a kerékpár viszont az

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#20019) Runner_fxr válasza pengemetal (#20017) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Sajnos ez a szomorú valóság, eszméletlen, hogy mennyi paraszt él ebben az országban.
Ilyet egyébként már velem is csináltak, bent a városban, a paraszt kiüvölt az autóból, hátha megijedek tekerés közben. Olyan is volt, hogy a zebrán rám üvöltött az autós, hogy húzzak a f@szba innen, miközben szépen átgurult előttem a zebrán. Ezek azok a dolgok amiket nem nagyon lehet értelmezni, ezek például egyáltalán nem a politikusokon múlnak, meg azon, hogy milyen a gazdasági helyzet. Sokan mindent erre akarnak fogni. Egyszerűen sok a proli.

(#20020) Tüzi válasza Runner_fxr (#20015) üzenetére

a munkámnak :U

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20021) lefkosia


lefkosia
őstag

Egy laza 124 km/h :Y

The Truth Is Out There

(#20022) Because válasza lefkosia (#20021) üzenetére


Because
őstag

kíváncsi lennék egy napihalál fotóra amikor hirtelen befékez a szélárnyékot biztosító jármű... :U

[ Szerkesztve ]

(#20023) pengemetal válasza Runner_fxr (#20019) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Teljesen igazad van! Az ilyen viselkedések mélyről fakadó primitívsegre utalnak.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#20024) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Erről a típusról nem találok semmit, árban nem tűnik rossznak. Valaki esetleg ismeri? Jó vétel ebben a kategóriában?
[link]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#20025) Szakbarbár válasza lefkosia (#20021) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

:Y Csak gratulálni tudok :( ráadásul sisak nélkül. Én már egy másik bringás mögött is megtartom a 2 méteres követési távolságot. Ezért nem megyek soha szélárnyékban :D
Egyébként nagy baj nem akkor lenne amikor nekimegy a kamionnak, hanem akkor amikor 120-nál elesik és végigcsúszik az aszfalton.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#20026) dragonfx válasza grizlisandor (#19988) üzenetére


dragonfx
veterán

és ezt pestről veszed használtan és lepostáztatod magadnak vidékre? és ugy veszed meg személyesen nem is ültél rajta? nem is nézted át?
nem vagy kicsit naív....az eladó oylna képet készit amilyet akar.ettől még máshol lehet törött, hajlott, repedt a váz vagy egyéb más alkatrész rossz.de ahogy érzed....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20027) DjKoxi válasza dragonfx (#20026) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Vannak tisztességes, szavahihető emberek a mai világban is. Nem kell mindig a rosszat feltételezni.

(#20028) syberia válasza MZsoltee (#20024) üzenetére


syberia
veterán

Kérdezz rá a felszereltségre az eladótól, nekem csak a hidraulikus tárcsafék szembeötlő rajta, de még így is alkudnék az árból :))

https://howbad.info/

(#20029) Because


Because
őstag

ha szeretnék magamnak építeni egy bicót hol érdemes körbe néznem neten? dirt jellegű vázak jönnek be és akkor hozzá gondoltam egy szinten olyas fajta merev villát. egyszerű fehér vázat szeretnék

(#20030) MZsoltee válasza syberia (#20028) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mennyit tartanál reálisnak érte?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#20031) grizlisandor válasza dragonfx (#20026) üzenetére


grizlisandor
addikt

Sajnos igen, Pestre esélytelen, hogy felkerülök biciklit nézni...

Jól néz ki meg minden, de sajnos még most sem vagyok 100% biztos benne, hogy meg kell vennem...

(#20032) D.Orion válasza MZsoltee (#20030) üzenetére


D.Orion
veterán

Kell egy alkatrész/felszereltség lista, mert jelenleg annyit tudunk, hogy hidrás fék van rajta.
Valószínűleg:
Alivio váltókarok
Tourney tányér
Acera hátsó váltó.

Kell egy lista, mert ezt a kisujjamból szoptam ki, miközben a hasamra ütöttem. ;) Ennél többet senki nem fog tudni mondani. hacsak nem túrja elő neki a google a típust. Érted? Piacon ezért a nem magyar eladóval 30K-ról indulnánk alkudozásban. :))

[ Szerkesztve ]

(#20033) Jorus válasza lefkosia (#20021) üzenetére


Jorus
nagyúr

3:19-nél laza az a "pedálból ugrás", annál a sebességnél, azokon a virsli gumikon.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#20034) eddie1978 válasza Jorus (#20033) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Jól látom, hogy a fényvisszaverő prizmák miatt ugrál?

(#20035) anorche1


anorche1
őstag

Remek. Az egyik kulacstartó csavarnak a menete behalt. Most benne áll egy csavar félig betekerve, és bármerre tekerem, csak forog. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#20036) nauro válasza anorche1 (#20035) üzenetére


nauro
aktív tag

WD40 egy csodaszer :)

(#20037) jeri válasza anorche1 (#20035) üzenetére


jeri
tag

Csavar feje, oldala alá befeszítesz egy csavarhúzót magaddal szemben,és a másik kézel csavarfejt hajtod.

(#20038) anorche1 válasza jeri (#20037) üzenetére


anorche1
őstag

Nem megy :((( Csak forog egy helyben

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#20039) imyourfriend válasza pengemetal (#20017) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én 52-53-54-en szoktam tekerni mikor alföldön vagyok, de kb leszarom ha dudálnak vagy ha integetnek. Legyen bármekkora a fickó engem különösebben nem érdekelne, ha leszorít akkor a stoplit az autója oldalában találja vagy lerúgom a tükröt ha letudom a gépről.

(#20040) Zola007 válasza anorche1 (#20038) üzenetére


Zola007
veterán

a csavaron szállt el a mene 2-3 mm-en
próbáld meg, hogy egy darab alufóliát vagy vékony papírt odateszel a tövéhez és beljebb tekered úgy, hogy vigyen be a csavar egy kicsit magával a váz furatába.
Ezzel képezel rajta egy kis menetet és kifelé könnyebben bele tud kapni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#20041) dragonfx válasza anorche1 (#20035) üzenetére


dragonfx
veterán

én is az alufoliás megoldásra tippelnék.
de mér akarod kiszedni? csere?eltörött?ennyire beletépte valaki?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20042) syberia válasza lefkosia (#20021) üzenetére


syberia
veterán

Egy gepárd csak pislogna ha így tépne előle egy gazella! :Y :C

(#20030) MZsoltee: Ha minden oké rajta akkor szvsz 80k.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#20043) anorche1 válasza Zola007 (#20040) üzenetére


anorche1
őstag

Próbálom, de nem megy, de már nincs ehhez erőm, majd holnap.
De köszönöm a segítségeket :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#20044) feka007


feka007
nagyúr

Volt valaki még innen ma a Mészkőember versenyen Vácon? :)

(#20045) MZsoltee válasza syberia (#20042) üzenetére


MZsoltee
veterán

Oké, kérdezek és majd visszajövök a részletekkel, akkor pontosítunk. Googlizom, de nem találom. Esetleg valaki talál erre valamit: Arrow Exte

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#20046) batagy válasza Mewryck (#19517) üzenetére


batagy
őstag

Bocs, hogy csak most válaszolok, de csak hétvégén néztem a biciklit. Fotóztam és mértem is a középrésznél.
Így és így néz ki. (régi Camping)

A csapágyház valóban 68 mm-es.
Az átmérőre én kb 33mm-nek mértem, de csak a csapágyháznál, a csapágykosár külső átmérőjét nem mértem. 100%, hogy a 34.9mm-esről van szó. A jobb oldali csapágykosár bal menetes, a bal oldali csapágykosár jobb menetes.

A tengelyhossz-t én 135mm-nek mértem. A tengely a jobb oldalon 35mm-t lóg ki a csapágyházból. A fogaskerék kb 25mm és 30 mm közötti távolságra van a tengely végétől.
Néztem a monoblokkokat, de nem látok olyat, ami passzolna... Pl. ennél az olcsónál csak max 122,5mm a tengelyhossz, hogy lehet hogy nincs 135mm-es? Vagy négyszögtengelyesnél rövidebb is elég?

[ Szerkesztve ]

(#20047) rétisün válasza batagy (#20046) üzenetére


rétisün
veterán

a négyszögtengelyesnél nem ér végig a hajtókarban, a régi ékes hajtókarodban viszont végigér a tengely. valószínűleg ezért nincs olyan hosszú négyszögtengelyes, mert nem is kell olyan hosszú, mint az ékes tengely.

viszont akkor új hajtókar is kell, gondolom azt tudod.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20048) batagy válasza rétisün (#20047) üzenetére


batagy
őstag

Ok értem.
Tényleg nem is érhet végig a tengely, mert akkor nem lehetne rászorítani a hajtókart.
Akkor nekem 122.5mm-es kell?

Persze, akkor hajtókar is kell, nyilván.
Egyébként a hajtókart hanyas csavar rögzíti a tengelyhez? Ugye nem 6-os? Mert azt elég könnyű megszakítani... még a 8-ast is talán, ha erősen meghúzza az ember. Stabilan áll a hajtókar a tengelyen a négyszögtengelynél?

Láncot és hátsó fogaskereket is akarok venni. Így összesen már nem lesz azért olcsó, de mindegy, egyszer élünk. :)

(#20049) Mewryck válasza batagy (#20046) üzenetére


Mewryck
tag

34.9 lesz az átmérő,ahogy írtad:jobboldali balmenetes,baloldali jobbmenetes

[a nagyobb átmérősnél (36mm)mindkét oldal jobbmenetes,ennyi a különbség]

monoblokkból rövidebb tengelyhossz kell a négyszögtengely miatt,mert nem ér végig a karban (kúpos a négyszög,ha jól emlékszem 10es csavar húzza fel a kart a tengelyre-monoblokkhoz jár!)118 vagy 122,5 tengelyhossz kell

holnapra megpróbálom kideríteni a hosszt

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#20050) zoli03 válasza batagy (#20048) üzenetére


zoli03
őstag

Tudtommal M8-as csavar kell bele. Nem tudom, mit csinálsz, de én M3-as csavart se nagyon szoktam megszakítani. Nyomatékra kell húzni őket, úgy biztos, hogy nem szakad meg, a hajtókarnál meg még inkább ajánlott. Amúgy nem a csavar fogja rögzíteni, hanem a kúpos végű tengely.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.