Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#239001) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#238998) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Érdemes itt megnézni (0.28, akár tovább lassítva is a lejátszást) mit művel az a hátsó kerék és háromszög. :Y

#238999
jjeahh...nem próbáltam ezt a módszert, nekem eddig egy-egy eszeveszett 15-30 másodperces pumpálás után mindig rárobbant. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#239002) MPowerPH válasza varsam (#238994) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tegnap feladtam. Elozo hetvegerol tiszta seb a kezem egyebkent is, tegnap mar a felig begyugyult sebek is felszakadtak a vacakolasba.
Valamiert ez a gumi nem all jol a felnin... Passz, de hazafele beugrok a bikeshopba, fujjanak ra muhelypumpaval. Felhuztam magam, mert ott a control gumi, az 3 fujasra felugrik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#239003) Maximum1 válasza Hasaggymeg (#239001) üzenetére


Maximum1
őstag

Nem értem minek rángatta a srác a kormányt, sima gravel pálya volt, XC-vel meg szotyizva lejövök. ;]

(#239004) Dark Archon válasza Hasaggymeg (#238992) üzenetére


Dark Archon
addikt

Vannak ám itt trükkök, köszi :)

jjeahh: igen, az a szivargyújtós játékpumpa. De az legalább tud folyamatosan pumpálni, mert én nem, ahhoz kétutas pumpa kellene.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#239005) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#239003) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem is túlspilázta. :o ;]

#239002
MPowerPH...szerintem elég egy kis tárolásból adódó tűrődés a gumi szélén ahhoz, hogy már csak marha gyors levegőbejutástól tudjon rápattanni. :F Nekem ilyen pumpám van, és természetesen szelepmag nélkül pattintottam rá mind2 típusú általam eddig tyúkbelesen használt gumit, szárazon, összesen legalább 8x a Cube Alexrims OEM kerekekre és Mavic Crossmaxra...mindig elsőre sikerült mindegyik.(persze aztán volt, hogy később mégsem állt össze a renCer és 2 naponta fújni kellett, de az az Alexrims felni hibája volt)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#239006) Dark Archon válasza Hasaggymeg (#239005) üzenetére


Dark Archon
addikt

Valamit csinálni kell ezzel amúgy, hogy a Presta helyen fújjon? Érted, rányomom a szelepre, és az autós részen fújja a levegőt.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#239007) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#239006) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a fej csinál ilyeneket nekem is és nem tudtam rájönni miért. :F Van benne valami váltószelep mely néha vacakol és nem vált át a megfelelő oldalra. Én azt tapasztaltam, hogy megrázva, ütögetve átvált, és azt, hogy ha felül van a szelep, vagyis a lyukakkal felfelé csatolod rá a szelepre akkor biztosabban vált oda ahova kell. Meglehet a levegő ellenállás az ami váltja a szelepfejet mert nulla nyomásnál tapasztaltam én is ezt a hibát leginkább, vagyis ha pl. ráfújsz egy olyan kerékre melyben van már levegő ami ellenáll, akkor mindig jól vált. :U Végy egy olyan schrader/presta adaptert fillérekért és akkor a másik lyukon is fújhatod. :DDD ...miután felpattan simán hagyom leereszkedni mert már helyén marad, a tejet amúgy is csak utána töltöm bele, majd újra felfújom. Érdemes akkor esni neki mikor utána tudsz egy rövidet tekerni is, rázódjon össze rendesen, úgy megkíméled magad a rázogatástól.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#239008) Dark Archon válasza Hasaggymeg (#239007) üzenetére


Dark Archon
addikt

Áhá, szóval ez feature...

Hát jó, de egy pár száz ft-s adapterért most hova rohangáljak, házhoz nem éri meg szállíttatni. Meg még minden bringás bolt alszik.

Igen, ezek után még ott van az a helyzet, ha a helyére is pattan, egy részen le kell vennem, hogy beleöntsem a löttyöt, aztán megint felfújni... s ha akkor nem megy, az lesz igazán szívás.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#239009) stickermajom válasza Dark Archon (#239008) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem kell levenni, kitekered a szelepmagot és feltöltöd azon keresztül.

(#239010) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#239005) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem ilyen a pumpa. Tegnap a Dissector annyi volt, hogy felhuztam ra, rugtam 3 nagyot, es mar az oldalfal korben a felni szelenel volt, es tomitett. Sot, alapbol be sem esett kozepre...
Az elso kereken az XR4 is ilyen volt. Valszeg eloszor talalkozok olyan gumival, aminel nem idealisak a korulmenyek, es itt a sima pumpa mar nem eleg.

De en szelepmaggal egyutt fujom. Kitekert szelepmaggal a pumpa feje nem rogzul ra. Plusz adalek, hogy a Maxxis -ok meg felig eltomodott szelepmaggal is rapattantak. :DDD

Ez van, legalabb mar azt is tudom, hogy itt neha mirol beszeltetek, amikor szivas a TL.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#239011) Dark Archon válasza Hasaggymeg (#238992) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát, azt megállapíthatom, hogy ez a módszer szart sem ér. Negyedéig sem jutottam a keréknek, és visszacsúszik középre az egész. Lehet, hogy szélesebb gumival / felnivel működik, de nálam nem.

MPowerPH: a feje ennek is ugyanolyan.

stickermajom: ok, de nem fogja eltömíteni?

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#239012) Hasaggymeg válasza stickermajom (#239009) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sőt, kitekert szelepmaggal kell rápattintani.

#239010
MPowerPH...ezt nem is értem, hisz a pumpa feje csak nem abban a pici szelepmag végben kapaszkodik....vagy igen?! 🤔...de ha mégis, akkor is megéri venni egy adaptert és a Schrader oldalával fújni fel, mintsem a szelepen keresztül, fojtva próbálkozni. :U (enyém rákapaszkodik, és feje aligha leget más mint tiédnek :F )

#239011
Dark Archon...dehogy tömíti, ez tényleg tej vastagságú/állagú. Egy fecskendő tűfogadó stucnija pont belemegy, úgy pontosan tudod adagolni is. Időnként vedd el tudjon visszafújni a bejuttatott levegő, de egy 50ml-es átlagos fecskendővel simán bele lehet nyomni a ~3x 30ml-t.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#239013) Ringman válasza Hasaggymeg (#239012) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#239014) RexpecT válasza Ringman (#238955) üzenetére


RexpecT
addikt

Vannak elbaszott pumpák, nekem egy olcsóbb Schwinn muhelypumpám van, azt se lehet rárakni, ha kitekerem a szelepmagot. Jobban mondva rá lehet rakni, csak nem marad ott. :DDD

(#239015) andrisbandi válasza Dark Archon (#239011) üzenetére


andrisbandi
őstag

Újat én sem bírtam a helyére paszírozni gumileszedővel. Szárazon és tejezve sem.
Szerintem az új külső jelképesen szorosabb, azért makacskodik a nagyobb kerületű peremre húzáskor.

Lehet belsővel először felrakva neked is bejáratódna, utána b. nélkül, kicsit kinyúlva könnyen a helyére ugrana.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#239016) Hasaggymeg válasza Ringman (#239013) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nahát ezt is megtanultuk :R ...és magyarázza tapasztalásaimat is, vagyis ha rázogatom helyre jöhet (pl. a golyó valamiért nem mozog rendesen) és az ellenállás az ami ide-oda tolja, vagyis pontosabban az ellenállás hiánya az ami zárja az adott oldalt, ezért van az, hogy az üres guminál, pláne ha a szelepmag is ki van véve, nem "tudja" a golyó melyik oldal is a kisebb ellenállású és zárhatja éppen a szükségest. :U
Továbbá az is kiderült, hogy nem a szelepmag végén kapaszkodik, hanem a szelepházban, ha mégsem akkor a gumitömítés lehet már kopott...ami a nulláról fújást illeti javaslom a hirtelen, erős lökéseket mely már akár elég lehet ahhoz, hogy az így fellépő akár kis ellenálláskülönbség is elég legyen áttolni a golyót, nekem gyakran összejött. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#239017) andrisbandi válasza Hasaggymeg (#239012) üzenetére


andrisbandi
őstag

dehogy tömíti
- A gumidarálékosokkal még a saját beöntőjüket is el lehet tömíteni.
Felrázás után, ha csak a sűrűjét önti át az ember a betöltőbe (függőleges)... tapasztalat :DDD

Visszaöntés a tároló edénybe, rázás, ügyesebben átöntés a betöltőbe (döntött) - híg is menjen, így már nem tömödik el.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#239018) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ha már tubeless, aki most rakja össze először, szerintem vegyen már high flow szelepet hozzá, többféle van, ha jól tudom már nem mind drága ;) . Aki nem tudja mi az, keressen rá, tesztek is vannak bőven :K . 2023-ban klasszikus szelepet már valszeg nem érdemes venni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#239019) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#239017) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja azt nem tudom, én a sima Stan's tejjel operálok, mondanom sem kell, hogy megelégedéssel, nulla defekt 2021 márciusa óta. :)

#239018
jjeahh...
és az mennyi?...mert láttam húszezerért. :F Amúgy maga a ház nem hiszem eltömődik, a magot meg fillérekért lehet venni, cserélni. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#239020) Ringman válasza andrisbandi (#239017) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem a gyári dt swiss szelepmagja megadta magát mindkét keréknél kb 1 év alatt, pedig sima stans folyadék van benne (nyilván nem nézem meg, hogy ha lerakom a biciklit, hol áll a szelep)

[ Szerkesztve ]

(#239021) Dark Archon válasza andrisbandi (#239015) üzenetére


Dark Archon
addikt

Igen, jó lenne, ha lenne olyan belsőm :)

De, végre van kis sikerélményem, mert a hátsó elsőre felment a gumileszedős módszerrel úgy, hogy csak negyedig raktam rá. Ezek szerint annyi elég volt, hogy több levegő menjen be, mint mellé. Az első kerék sz*p*t még mindig... nyilván az is hátrány, hogy szelepmaggal vagyok kénytelen csinálni... 10 perc pihi és thai masszázs relax...

Ringman: de akkor csak szelepmag csere és minden happy, igaz? Mert én is a gyárit használom, tetszik, hogy rövid.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#239022) jjeahh válasza Hasaggymeg (#239019) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tom, most nem tudok keresgélni, de emlékeim szerint léteznek már megfizethetők is. Nem az eltömődés a lényeg, hanem az, hogy a szelepmag kicsavarása nélkül sokkal több levegőt lehet egyszerre átnyomni rajta, hatékonyabb a pumpálás, így ha eddig nem ment fel a gumi műhelypumpával, vagy boosterrel is nehezen ment fel, ez valszeg megkönnyíti a dolgod.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#239023) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Ééééssss igen! :DD Sikerült az első kerék is. Mutatom büszkén az asszonynak, aki végig tanúja volt az egésznek, csak egy kérdése volt:

"Mit bénáztál akkor eddig?" :DDD

Hiába, lehet rájuk számítani :C

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#239024) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#239023) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mit bénáztál akkor eddig? ;]

#239022
jjeahh...értem.

#239020
Ringman...
nem tudom van-e jelentősége annak, hogy hol van a szelep tároláskor hisz aligha van annyi tej egy felfújt gumiban, hogy szintje a szelepházig érjen és abba beleszáradjon. :F Nekem is eldugult kicsit, de szelepmag cserével olyan lett mint újan.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#239025) MPowerPH válasza jjeahh (#239022) üzenetére


MPowerPH
félisten

Eddig ebbol nem volt problema. Szelepmaggal is szepen felpattant.

Don't Tread On Me

(#239026) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#239025) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Más az a gumi, leengedve valszeg. még nem zár a széle úgy a felnin ahogy kellene ahhoz, hogy többet tudj belefújni mint amennyi elszökik.

#239021
Dark Archon...
hacsak picivel is több megy bele mint amennyi elszökik elég ahhoz, hogy, ha lassan is, de elérje a felpattanáshoz szükséges nyomást...ezért elég akár csak egy részét is ráhúzni a vállra. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#239027) Dark Archon


Dark Archon
addikt

A hátsó kerék ereszt így tej nélkül, ott, ahol a felni össze van hegesztve. A tej majd tömíti, igaz?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#239028) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#239027) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Milyen felni?...ja DT, az szinte biztos rendben lesz. Nekem az Alexrims soha nem tömített a felni illesztésénél...mondjuk az az illesztés olyan is volt. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#239029) flash- válasza vallas (#238890) üzenetére


flash-
veterán

köszönöm neked is!
hosszabb utakon mennyire kemyelmes?
valahol írják hogy a flite meg kényelmesebb viszont lehet puhább ahhoz képest ami van nekem?

amúgy táblázat szerint elegnek kellene lennie a 115mm ülőcsontomhoz a 133as nyereg de gyakorlatban kisebbnek erzem

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#239030) Dark Archon válasza Hasaggymeg (#239028) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja, DT... azért csodálkozom.

S egyébként tényleg, most, hogy van a kerékben nyomás, már átvált a pumpa feje :DDD Hát, köszi SKS, remek találmány.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#239031) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#239030) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szárazon szerintem egyik sem tömít tökéletesen, tejjel majd fog ne izgulj. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#239032) andrisbandi válasza Dark Archon (#239027) üzenetére


andrisbandi
őstag

Montinál kb 3 barig kell fújni, hangos csattanásokkal pattan a helyére.
Kis szappanos vizzel a peremeknél.
- Ez megvolt? Megpörgetve szépen a helyén van a külső?

Mert eresztést csak a szelepnél tapasztaltam eddig, amikor tej nélkül szereltem be véletlenül.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#239033) Speedy007


Speedy007
őstag

Erről mi a véleményetek? Ennyit még hajlandó lennék rá szánni ha tényleg megéri nem tudom hogy minden webshopnál így van e de a bikelife szerint ők "Selle Royal kényelem garanciával árulja a nyerget 30 napig kipróbálható, ha nem jött be, akkor kérdés nélkül visszaadják az árát" Selle Royal Avenue Gel

(#239034) jjeahh válasza jjeahh (#239022) üzenetére


jjeahh
nagyúr

No, íme, Reserve Fillmore Tubeless Valves, nem olcsó, de ez tovább tart, mint egy gumi és egy szett gumira hajlandóak vagyunk 80-90 eurókat költeni :U . Emlékeztem valami 20 eurós verzióra is, de most nem találom. Az új Schwalbe szelepen is szélesebb a lyuk amúgy, [link] . Érdemes megnézni a videót.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#239035) fulton válasza Speedy007 (#239033) üzenetére


fulton
addikt

Ki kell próbálni, ilyen túra nyeregnek fest, és ilyen 70-80' ban előredőlős pozihoz. Bár lehetne jobban kivágva középen.
Ha nagyon párnás akkor hosszabb távon nem lesz jó. Te tudod mennyit tekersz, én annyit tudok nekem ez van: Selle royal ellipse moderate - ez egy géles. Nekem bevált vagy mi, eddig olyan 8 órás út volt a legtöbb amit toltam vele, és nem fájt a fenekem utána (betét nélkül toltam). Csak jól kell beállítani nem mind1 a dőlés sem. Ez egy elég feszes tartású nyereg. Egy baja van, nyáron mivel ilyen bőrszerű, megizzad a két ponton a nadrág.
Amit a nagykönyv megírt hogy ülőcsont táv meg plussz minusz ennyi meg annyi cm...nekem nem jött be. Ez szélesebb, de sokkal jobb mint pl amit előtte vettem "ülőcsont alapon".

[ Szerkesztve ]

(#239036) Hasaggymeg válasza Speedy007 (#239033) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Rövid, városi sétálós kerékpározásra nagy seggű, esetleg túlsúlyos embereknek, hölgyeknek tudom elképzelni. :F

#239034
jjeahh...aligha versenyképes fél pár minőségi gumi áráért. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#239037) fulton válasza Hasaggymeg (#239036) üzenetére


fulton
addikt

Szerintetek miért "jobb" ha a nadrágban van a betét ,és nem az ülésben?

[ Szerkesztve ]

(#239038) fulton válasza andrisbandi (#239032) üzenetére


fulton
addikt

ahogy látom elég szivattyús ez a "tubus" story
A latexet kipróbáltam volna kíváncsiságból legyen arról is fogalmam "mit ad" defekten kívül ;] , De ha az ember nem ül fel a bringára 1-2 hétig, laposra ereszt. Az meg nem jó a guminak...

[ Szerkesztve ]

(#239039) Dark Archon válasza andrisbandi (#239032) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem monti, cross, 40 mm széles Tufo Thundero külső. Pattant, de nem volt annyira feltűnő, meg nem is szappanoztam, egyszerűen csak legalább addig el akartam jutni, hogyan lehet felfújni. Elvileg minden nélkül kellene tartania levegőt legalább egy darabig szerintem. Az autók kerekei is így működnek, bár ott a peremet bekenik valami ragasztóval. 2,5 barra fújtam most amúgy.

Most nem tudom, érdemes-e úgy összerakni, hogy napokig nem tekerek vele, mert valaki beijesztett vele, hogy menni kell :D Épp esik a hó, nem igazán aktuális, meg hétvégén sem fogok tudni most tekerni.

fulton: ez is olyan, mint minden más... megfelelő szerszámokkal öröm és siker, vacak eszközökkel nem annyira. Meg a tapasztalat. De szerencsére van itt egy jó, segítőkész közösség :)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#239040) Speedy007 válasza Hasaggymeg (#239036) üzenetére


Speedy007
őstag

Van nekem a korábban említett Monte Grappa K2 Gel-m akárhogy állítom vagy lejt vagy lecsúszok hátra fele "rövid" szerintem az ülő felülete mert érzem a nyereg végét ami engem igazán zavar. Napi használtra keresem vagy szeretném de egyszerűen a leírások alapján nem találom az igazit. "Olcsón" zselés elasztomeres nyereg férfiban nem létezik de még ha nagyon elborulna az agyam negyed havi fizetésemért sem kapnék.Unisex/Női a gyakoriak valimért :W

(#239041) fulton válasza Speedy007 (#239040) üzenetére


fulton
addikt

Olvashatod napestig, sajnos nem fogsz leírás alapján tökéletest találni.

(#239042) Speedy007 válasza fulton (#239035) üzenetére


Speedy007
őstag

Napi használtra keresem. an nekem a korábban említett Monte Grappa K2 Gel-m akárhogy állítom vagy lejt vagy lecsúszok hátra fele "rövid" szerintem az ülő felülete mert érzem a nyereg végét ami engem igazán zavar. Hű de "drágát" nem szeretnék hogy yanyereg többet érjen mint az egész kerékpár

(#239043) Speedy007 válasza fulton (#239041) üzenetére


Speedy007
őstag

Vidéken meg "híg" a kínálat az összes létező nyerget nem akarom fel vásárolni ami létezik az országban.

(#239044) jjeahh válasza Hasaggymeg (#239036) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A boosterre is sokan ezt mondják, aztán szenvednek, mert pumpával nem megy fel a gumi :F . Igen, ezek túlárazott cuccok, de ugyanakkor nem olyan vészesen drágák és hosszú évekig megvannak, vagy akár a bringát is túlélik és megkönnyítik a dolgod. Ha egy évente elkopó alkatrészre, láncra, fogaskoszorúra, gumira hajlandóak az emberek többször ennyit költeni, akkor egy tartós, nem kopó alkatrészre miért ne? Én következő alkalommal tuti minimum egy új verzió Schwalbe szelepet veszek, vagy a Reserve-t. Persze ha minden gumi lazán felment a felnidre, neked nem éri meg, de ha egyszer megszívod, biztosan újragondolod a dolgot, marhára fel lehet húzni magad, amikor vért izzadva fél napot szenvedsz, már a csöcsödben is izomláz van, a plafon is tejes és még mindíg nem sikerül :D . Akkor bizony szívesen kiadnál 30 eurót bármiért, amivel sikerülne felpumpálni a gumit, de németből egy hét mire megérkezik és addig bringa nélkül vagy.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#239045) fulton válasza Speedy007 (#239043) üzenetére


fulton
addikt

nem is kell, indulj ki abból amit eddig használtál és az hogy vált be. Aztán ruház be egybe, és ha nem jó küldd vissza. Nincs más módja ennek. Sztem gél-esben gondolkozz nem lesz rossz. (a nyerget mikor felfogatod a kerékpárra, csak óvatosan és előtte tekerd körbe a pálcát szikszalaggal , hogy ne sérüljön)
Nekem pl ez a második ami megmaradt, első nem volt jó, még azután sem hogy a próbakörön jónak tituláltam (talán mert választanom kellett két számomra rossz közül).

[ Szerkesztve ]

(#239046) Speedy007


Speedy007
őstag

Mert még a kormánnyal is elkezdtem játszani hogy nem e amiatt van feljebb húztam és előrébb döntöttem mert ott is zavart hogy nem bírtam a kezemet ki nyújtani hanem inkább "behajlott" pozícióban tartottam. De azzal sem értem el semmit

(#239047) andrisbandi válasza jjeahh (#239044) üzenetére


andrisbandi
őstag

Hogyé adod majd kilóját a megmardt alis presta megnak? :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#239048) jjeahh válasza andrisbandi (#239047) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lassan elhasználtam az összeset :D . Párat letörtem, pár elöregedett, eldugult, haverokat is kisegítettem már párszor. Vicces, hogy az alis noname magok sokkal jobb minőségűek, mint a Schwalbe.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#239049) Speedy007 válasza fulton (#239045) üzenetére


Speedy007
őstag

Eddig Unisex volt amit használtam de az folyik a csapból is hogy nem ajánlott.
Ez volt az MTB- n ezt átszerelve a Trekkingre megvolt a tökéletes pozíció de viszont kemény volt.


Ezzel vettem a kerékpárt ez is kényelemes volt és nehezen de megtaláltam a tökéltes pozíciót de viszont a pumpa kuka lett benne és a műbört dobta le magáról már nálam.

Ez már elasztomer rugós volt

(#239050) fulton válasza Speedy007 (#239049) üzenetére


fulton
addikt

Aham, ezt Te gondolom ilyen boltba vagy melóba járásra használod. Oda teljesen jó ez is..ha bevált. Mind1 mit írnak róla..rövid távra jó,
szerk: 1-2 óra? mondjuk az nem lenne akkor rossz ha középen vágott lenne...ne nyomjon el.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.