Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51201) hegyimorc válasza csabicska (#51190) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Merevebb teleszkópra cserélni, ahogy már írták, vagy megszokni

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#51202) Solad


Solad
őstag

Küllőszakadás :((( 300 méter alatt olyan nyolcasba ugrott hogy a féken is engednem kellett :O

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51203) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Bocsi,32mm becsúszószáras az enyém.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51204) Sony P válasza andrisbandi (#51198) üzenetére


Sony P
csendes tag

igazából Fejér megyei vagyok ,és a Velence karikát csinálom próbálkozok az elején 3óra mára 2óra 2óra10perc ha Pákozd-Sukoró-Velence fele indulok , vissza fele még nem próbáltam úgy több az emelkedő :D :D de hamarosan úgy is belekóstolok az a nagyobb kihívás. terepeznék szívesen sőt jó erdős részek stb vonz ez a világ de itt a környékbe googlezok de nem igazán találok olyat ami biciklis út hosszú és erdőn át dombokon át szelve kellene megtenni. :/ pedig jó lenne! tehát azt mondod meg edződők ezt én is érzem magamon csak az aszfalt elnyalja a gumijaimat. Gondolkodtam azon is hogy teljes komplett első hátsó kereket veszek de egyenlőre a keret nem engedi ezt meg nekem pedig akkor csak kikapom berakom és gurulok.

aztán jöhetne a Balaton körbe bicózás-a meglehet tenni 1nap alatt? :R

(#51205) zoli03 válasza Hasaggymeg (#51200) üzenetére


zoli03
őstag

Pedig hidd el, jó a motorolaj is. Nem csak egyféle viszkozitású van.

(#51206) Sony P válasza zoli03 (#51205) üzenetére


Sony P
csendes tag

[link]

én most ezt rendeltem az enyémhez holnap megyek érte és rendezem vele a bringámat. :K :DD

(#51207) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#51200) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szinte az összes gyors zárasnál beleér, ha erősen terheljük. Tényleg QR15 a megoldás, de persze ott sem árt 30-32mm-es vastagságú becsúszóval rendelkező tagot vásárolni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#51208) andrisbandi válasza Sony P (#51204) üzenetére


andrisbandi
őstag

A Balcsi kört 9 óra alatt tekertük le a melótársakkal. Én trekkingel, páran montival, a legtöbben versenybringával. Csak hobbi szinten tekerünk, de betonon 100 km nagyon könnyen megy mindannyiunknak.

Jöttek velünk kísérőautók, sokszor megálltunk szusszanni. Pizzázás, sörözés is volt közben.

Ez kb 5 éve lehetett. Rajtam kívül a többiek sokszor visszamentek már időt javítani.
Én nem szoktam ajánlani a bringásutak gyenge minősége miatt. Nekünk sokszor ki kellett menni az országútra, amit nem díjaztak az autósok.

Keményre fújt gumaival nagyon sokat lehet javítani a monti aszfaltos futásteljesítményén. Cserében kényelmetlen, és még telóval is szétrázza az ember csuklóját egy egésznapos túrán. Egyszer- egyszer ki lehet bírni :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#51209) Sony P


Sony P
csendes tag

igen ezt én is észre vettem vagy is kipróbáltam a kemény gumis megoldást. és hát ráz a kis "gödröket" is sokkal jobban megéreztem. nem gondolom hogy egy rossz teleszkóp lenne a biciklimbe de olyan keménynek éreztem ettől a megoldástól azt is. de a futóteljesítmény javult de bennem volt a parra így nem lyukadhat ki előbb a gumim.?

most az olajazásán próbálok meg ezzel " Repsol Moto Chain láncspray 400ml " javítani olvastam feljebb a motorolajas megoldást ,gépzsírost de egyik se győzőt meg , autó szerelő ismerős ajánlotta ezt a fajtát.

mivel tudom megakadályozni vagy elhúzni hogy később jelentkezzen a kotyogó pedál,az elhagyott csapágygolyókat ? (ez az első nekem drágább biciklim ) és gyermekkorom kedvenc 20-30 ezres bringáimnál ezek voltak a betegségek :D persze más kategóriába is tartozik de hátha van 1-2 jó tipped ötleted észrevételed.

Ha ilyen vastag gumi marad rajta,máshogy könnyíteni a gurulását,haladását hogy lehetne kivitelezni? gördülékenyebb legyen a haladása ennél is mint amilyen most. :U

:R :R :R

(#51210) Sony P válasza andrisbandi (#51208) üzenetére


Sony P
csendes tag

én is hobbi bringás vagyok hétköznap munkába járás, hétvégén meg szeretek eljárni a velencei tó köré, de szeretném magam más terepen is kipróbálni! igazából amióta megvettem nem használom a Volán nyújtott lehetőségeket :DD és szeretném ha így is maradna nem akarom hogy bármi kedvem szegje, most ebbe látom a jövőt és szeretném kicsit még jobbá tenni. :B

[ Szerkesztve ]

(#51211) baaka


baaka
tag

Sziasztok!

Egy ilyen felnibe milyen széles felniszalag kell?

(#51212) trialboj


trialboj
őstag

Van egy alap mechanikus tárcsafékem a bringán. Eddig nem igazán tűnt fel, de a minap kipróbáltam az egyik haver bringáját, és neki is mechanikus fék van, viszont 10x könnyebb húzni mint az enyémet.

Hiába olajoztam, zsíroztam a kábelt, nem sokat javult... szerintem a visszahúzó rugó túl erős...

Van rá mód hogy ezen puhítsak valahogy anélkül hogy esetleg kockáztatnám h eltörjön? (nem szedtem még szét, és nincs tapasztalatom tárcsafékekkel)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#51213) brownus válasza Wikoo (#51188) üzenetére


brownus
veterán

A napokban vettem giro revel, es skyline tipusokat. Rendben vannak, kenyelmesek es jol szelloznek.

(#51214) zoli03 válasza Sony P (#51206) üzenetére


zoli03
őstag

Ilyet biztos nem vettem volna. Egy motorkerékpár lánca egész más, mint egy biciklié.

(#51215) fpeter07 válasza Sony P (#51204) üzenetére


fpeter07
veterán

Velence-to maratonon voltam meg valamikor majusban. Nagyon jo kis program volt, bar en akkor nem az elvezetre mentem, hanem inkabb a teljesitmenyre. Ugy egy ora alatt korbe is ertem akkor.

(#51216) parkr válasza Wikoo (#51188) üzenetére


parkr
őstag

nekem most egy Bikefun Skystream van, 9k volt.
nem igazán izzadtam még meg benne, pedig ebben a 37 fokban is volt hogy egész délután rajtam volt.

(#51217) Sony P válasza zoli03 (#51214) üzenetére


Sony P
csendes tag

abba voltam ,az egy nagyobb teljesítményű jármű és ez megállja azon a helyét akkor egy biciklivel nevetve jó szolgálatot teljesít. :U

(#51218) TayRol válasza zoli03 (#51214) üzenetére


TayRol
veterán

jaja. én motoroztam is, és van még itthon jófajta mol-os láncspray, de az cangára nem jó.

(#51219) Sony P válasza TayRol (#51218) üzenetére


Sony P
csendes tag

mértnem jó az cangára? :/

(#51220) fery02


fery02
addikt

Köszi a válaszokat "városban gatyacsere" témában! :)

@andrisbandi: Az az említett Decathlon-os nadrág erősen felkeltette az érdeklődésemet, ahogy írod róla a dolgokat.
Főleg a belső zseb miatt, mert igazából a mostani Lidl-össel azért is vagyok még bajban, mert ezen abszolút nincs semmi zseb sem (valami érme zseb van csak benne, de az nekem felesleges kategória).

(#51221) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítségre van szükségem! Jövő héten megyek fel Pestre, megnézni egy bringát (200ezer forint) használtan venném. Nagyon jó az ára ezért kicsit furcsa. eredetileg 520 ezres bicikli, nem is merem az eladót, nem ő a tulaj, a tulaj egy külföldi barátja (furi).

Azt mondta ad adásvételit és elv megvan minden papírja a biciklinek (külföldön vették)

Hogy győződjek meg arról, hogy a bicikli nem lopott? Elv az adásvételi fabatkát sem ér ha a bringa lopott, mi van ha számla hamisítvány? mit tudok tenni?

(#51222) DIEGO15 válasza ZTE_luky (#51221) üzenetére


DIEGO15
őstag

Vázszám alapján beazonosítható, de erősen gyanús a történet. Érdemes elolvasnod ezt a cikket.

Szerintem még most kérd el tőle a vázszámot, ha kifogásokat keres, akkor el sem mennék a helyedben. Ahogyan a cikkben is leírják mindenképp kell adásvételi, az lenne a legjobb ha nem csak egyedül mennél, hogy legyen tanú is és mindenképp személyi adatokat csekkold.

[ Szerkesztve ]

(#51223) zoli03 válasza Sony P (#51219) üzenetére


zoli03
őstag

Szerinted egy motorkerékpár lánca ugyanolyan, mint egy biciklié? Nem ismerem a motorokét, de mi van, ha mondjuk a görgőknek sokkal nagyobb az illesztése? Lehet, hogy ami kenőanyag a motorláncoknál simán bejut a görgőkhöz, a bicikliláncok szoros illesztésű görgőihez nem jut be pl.

(#51224) bunddog válasza ZTE_luky (#51221) üzenetére


bunddog
tag

Több mint gyanús, de sose lehet tudni.

Annyit megtudhatunk milyen gépről van szó?

[ Szerkesztve ]

(#51225) fpeter07


fpeter07
veterán

Ha valaki ismerni akar Stravan, annak tessék: [link] . Meglátjuk jobb-e, mint az endo.

(#51226) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

köszi a válaszokat, TREK Superfly 6 2015-ös bicikli. Adásvételit ad elv. Vázszámot kérek tőle.

(#51227) Sony P


Sony P
csendes tag

a kormányszár(ba) "kicsit" kotyog az mitől lehet? lehet orvosolni? szét kéne szedni? vagy bicikliszerelőhöz vigyem? :R

[ Szerkesztve ]

(#51228) Toomy válasza hegyimorc (#51181) üzenetére


Toomy
senior tag

Minden kezdet nehéz. :) Amúgy sok mindent elárul, hogy már most csak szeptemberre tudnak vállalni.

(#51200) Hasaggymeg - Szakmámból kifolyólag sokszor kenem én is motorolajjal. Simán jó rá. :K

[ Szerkesztve ]

(#51229) bunddog válasza ZTE_luky (#51226) üzenetére


bunddog
tag

350 körül van ez több helyen is, a 200 reálisnak tűnik, lehet hogy nem lopott.

(#51230) zoli03 válasza Sony P (#51227) üzenetére


zoli03
őstag

Menetes vagy a-head? Nem a kormánycsapágy kotyog?

(#51231) Sony P válasza zoli03 (#51230) üzenetére


Sony P
csendes tag

ezt találtam róla. :

Kormányszár : Emelt, széles 640 mm-es Rockrider COMP oversize kormány: jól irányítható.
Kormányfej : Rockrider COMP oversize 6°-os dőlésszöggel.
Kormány : Aheadset VP kormánycsapágy.

és ha fékezek de minimális nem nagy de érezhető hogy egyet "kottyanik" a kormányon belül valahol :/ és még nem nagy költség megcsináltatnám vagy akár én magam!

(#51232) zoli03 válasza Sony P (#51231) üzenetére


zoli03
őstag

Pl itt írják, hogyan lehet beállítani a kormánycsapágyat: [link], videó is van. Nem bonyolult, 3 csavart kell csak kilazítani/meghúzni és elég hozzá egy imbuszkulcs.

[ Szerkesztve ]

(#51233) Sony P válasza zoli03 (#51232) üzenetére


Sony P
csendes tag

köszönöm.
Holnap megpróbálom orvosolni .:) lehet csak megkel húzni. a rázkódástól kilazulhatott?

(#51234) bunddog válasza Sony P (#51233) üzenetére


bunddog
tag

Valószínűbb hogy meg se volt húzva :))

(#51235) Sony P válasza bunddog (#51234) üzenetére


Sony P
csendes tag

én semmit nem állítottam rajta a 3hónap alatt csak a váltót az tipp topp halkan vált és a kiegészítőket aggattam rá!
hát az fasza ha nem húzták meg csak éppen a gyárba . mondjuk olajozni is én olajoztam be... :K

(#51236) imyourfriend válasza Solad (#51202) üzenetére


imyourfriend
őstag

Személy szerint egy kisebb kört mentem, mostanában a szokásos ~30km-t de egész jól. Mihamarább ideje kicserélni azt a törött küllőt, egy kis motor/gázolaj a láncnak aztán indulás. ;] :DDD

(#51237) entropy


entropy
tag

jelent valami rosszat az, ha az első kerekem fékezéskor egészen láthatóan kitér balra? Szóval behúzom a féket és az egész kerék elmozdul kicsit oldalirányba. Kézzel is tudom kicsit jobbra-balra mozgatni, de azért kotyogásnak nem nevezném. Gyanítom ez nem annyira egészséges, de mennyire nagy baj?
Sok lehetett a kerékagynak tündérlépcső? :D

[ Szerkesztve ]

(#51238) Solad válasza imyourfriend (#51236) üzenetére


Solad
őstag

Holnap megy a szervizbe az új küllőért addig előveszem többi bringát :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51239) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

Kerékpárt szeretnék vásárolni, és ehhez kérnék segítséget.
Csak erős idegzetűeknek! :)

Rólam:
70 kiló, 172 centi, kifejezetten sportos fiatal vagyok, 10 évig bmx-et használtam, de ahogy öregszem, kezdek rájönni, hogy közlekedési célra is jó az a bringa, nem csak szórakozni.

Az elképzelésem:
- Napi 2x10km külvárosi ingázáshoz keresek egy olyan bringát, ami kibírja azt is, ha lemegyek az aszfaltról. Nem kímélném. Picit sem.
- Teljesen merev, mindenhol. Nem igénylem, nem szeretem a teleszkópot.
- Nem akarok rá sokat költeni. Egyrészt mert közlekedési eszköz lenne amit nem kímélek, másrészt mert budapesti használat révén sajnos az is benne van a pakliban, hogy reggel még azzal megyek dolgozni, de délután más viszi haza. :(((

Szóval lényegében a régi bmx-em strapabírását szeretném egy olyan kerékpárban, amivel az elérhető sebesség azért nagyobb, mindezt olcsón.
Az eredeti ötlet az, hogy a kardio edzéseket kombinálnám a munkába járással, tehát nem zavar, ha nem úgy megy, mint egy országúti. Nem kímélem én se, ő se tegye.

Biztos vagyok benne, hogy mindent nem lehet egyszerre, de szívesen fogadnék ajánlatokat, amikkel a legkisebb kompromisszumot kell megkötnöm.
Első körben maradjunk a 100k alatti kategóriában ha lehet.
Budapesti boltokat is megköszönök, ahol akár az igényeimnek megfelelően építenek nekem kerékpárt.

Mindenféle segítséget előre is köszönök! :R

ui.: nem vagyok túl összeszedett mostanában, ezért elnézést mindenkitől.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#51240) Hasaggymeg válasza entropy (#51237) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fékezéskor láthatóan kimozdul balra és te ezt nem neveznéd kotyogásnak?! Most már kiváncsivá tettél mit is neveznél te kotyogásnak! :U (Szétszed,kitakarít,zsíroz,összerak),hézagot állít.

(#51239) dudika10...menj be ide és nézz szét,majd tedd fel kérdéseidet. Ott találsz vagy 300 bringát amiből választhatsz. Használtakat majd ajánlanak mások.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51241) ZTE_luky válasza bunddog (#51229) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

oké, köszi.

(#51242) Hasaggymeg válasza ZTE_luky (#51241) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kérj adásvételit névvel címmel,említsd meg,hogy reméled rendben van az eredete,aztán ha tetszik vásárold meg. Addig is körülnézhetsz a neten nem-e keresik.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51243) Solad


Solad
őstag

Az mekkora arc :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51244) ZTE_luky válasza Hasaggymeg (#51242) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem, köszi a tanácsot. Már rá is kérdeztem vázszámot hnap fog írni, melyik honlapon ellenőrizzem, mert elég so kvan.

(#51245) DIEGO15 válasza ZTE_luky (#51244) üzenetére


DIEGO15
őstag

Ha teheted mindegyiken.

(#51246) parkr válasza dudika10 (#51239) üzenetére


parkr
őstag

teló nélkül talán egy ilyen fitness szerű gép?
de egy első telóval sokkal több lehetőséged lenne pl. #1 #2

(#51247) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok még egy kérdés!
Haver elővette egy régi hauser bicikliét (20éves) de nem túl sokat hazsnált (csak garázsban állt). Egy V fékes MTBről van szó. Hátsó fékkel semmi gond, első viszont kegytelenül nyikorog, fülsüketítő módon. Tök újak a fékbetétek, egyáltalán nem kopottak, megcsiszoltam mindkettőt, kis fém darabok voltak benne de azokat kicsiszoltam, és még mindig nyikorog. elvittem egy 50km-erre a bringát a vége felé nem nyikorgott azonban ma megint ráültem, és újra őrülten nyikorog.

Mi lehet a baja mit csináljak vele? Lejhet hogy túl sima, túl száraz, tiszta a fékbetét, és ezért üvölt?

(#51248) Valkűr válasza ZTE_luky (#51247) üzenetére


Valkűr
őstag

A felni milyen állapotban van? De az is lehet, h tul kemény a fékpofa anyag, érdemes puhább anyagot használni, noha az jobban is kopik.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#51249) ZTE_luky válasza Valkűr (#51248) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

az se túl kopott szerintme, nem volt sokat hazsnálva a bringa. küldjek képeket?

(#51250) ZTE_luky válasza ZTE_luky (#51249) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.