Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#270001) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#270000) üzenetére

Hódolok én szívesen csak az asszony néha ráncolja a szemöldökét az árakat látva. :DDD

Bezzeg a futással kapcsolatban még ő fűzött hogy vegyek én is egy Hoka cipőt, pedig volt már egy egész új Decatlonosom. :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#270002) 6030D válasza Hasaggymeg (#269988) üzenetére


6030D
Ármester

Igen :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#270003) Dark Archon válasza parandroid (#269994) üzenetére


Dark Archon
addikt

Élni tudni kell :DD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#270004) Ringman


Ringman
nagyúr

Vegul megtartom a lake teli cipot, azert erezhetoen nehezebb, mint a szandal, majd egy talpbetetet csinaltatok bele.
Kb utcai ciponek nez ki:

(#270005) attiss66 válasza Fall-N (#269998) üzenetére


attiss66
senior tag

Akkor rendben. :)

(#270006) SpaceKombajn válasza parandroid (#269994) üzenetére


SpaceKombajn
tag

A telefonon meg megy a navigáció, nehogy eltévedj a szobában? :)

spacetime

(#270007) Fifaisshit válasza Csokicsibesz (#269981) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Egy jobb Garmin és jobb okos görgő 100%os pontos adatot tud adni én is idén ősztől jöttem rá , hogy nem kell se Zwift se semmi mert Garmin alapján jobb edzeni :)

(#270008) ReFleXx válasza jjeahh (#269966) üzenetére


ReFleXx
addikt

:DDD :DDD :C :C
nekem viszont benyelte a posta Kemaloce mezemet :((( mult heten szerdan hozta volt a posta futar, persze nem tudtam otthon lenni, mondom majd masnap, mert ugyis 2x egymas utani nap probaljak kezbesiteni, erre meg azota nem kapta meg a depotol kiszallitasra...:Y

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#270009) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Ezt neztetek vagy volt mar? Tóni bringateszt egy kis töriórával

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#270010) parandroid válasza SpaceKombajn (#270006) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hülye zwiftnek van pár funkciója, ami csak a mobil kliensből elérhető, oilletve onnét egyszerűbben kehzelhető. Ha egyedül tekerek, nem olyan fontos, de közösségi dolgok szinte csak ott vannak. Amúgy ez fejlődött az utóbbi időben, meg ment a laptop, és tablet van helyette, azon használhatóbb. A PC-s verzió nem tudom, miben más azóta, ez egy kb 3 éves kép.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#270011) zsamiatt válasza Ringman (#270004) üzenetére


zsamiatt
őstag

mennyire meleg?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#270012) nemeth989


nemeth989
senior tag

Ha valakit esetleg érdekel, [Agu] oldalán a Jumbos cuccok piszok jó áron vannak. Tegnap érkezett pár cucc tőlük, egész jó minőségűnek tűnnek ennyiért. Nadrág, polók és mezek érkeztek.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#270013) zsamiatt


zsamiatt
őstag

van valaki a csopiban aki tudna nekem segíteni, hogy kezdő trailosként milyen protektorokat érdemes venni? Könyök, térd, geric godolom más nincs. Illetve, hogy milyen formában egyben vannak ezek ruhával vagy alá kell felvenni ilyen jelegű kérdéseim vannak.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#270014) Fall-N válasza ReFleXx (#270009) üzenetére


Fall-N
veterán

Pont most nézem. 👍

(#270015) Ringman válasza zsamiatt (#270011) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezt nehéz megmondani, mert egyrészt tegnap nem volt felénk hideg, másrészt meg nekem nagyon fázós a lábam :)
de tegnap egy vékony zoknival is izzadt benne a lábam.

amellett, hogy széles a cipő, magas is, szóval ha alacsony a lábfejed, akkor szükség lehet még egy talpbetétre, hogy ne lötyögjön a lábfejed benne (különösen vékony zoknival). de ez kezelhető pl. egy plusz parafa lap beleszabásával vagy más széles talpbetéttel.

(#270016) Hasaggymeg válasza Ringman (#270015) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom milyen anyagból van a felső része, de így ránézésre elég masszív és melegnek tűnik. Közben tegnap enyém is megérkezett, ez is kvázi olyan mint egy bakancs, nagy, masszív, bőr felső résszel, kényelmes és meglehetősen merev a talpa, na meg el van látva néhány marketing-kitalálta termékdrágító fantázianévvel mint Vibram, Gore-Tex. :U Ma felteszem és beállítom a "sarkantyúkat" rá és várom a telet. :D [kép]...és egy korábbi Shimano cipős kérdésre is válaszolva, európai 45-ös lábamra 47-est rendeltem mely pont akkora, hogy 1, de akár 2 vastagabb zoknit is bele tudok tuszkolni ha kell, vagyis nyári cipőből melyhez egyetlen vékony zokni dukál a 46 lett volna jó.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#270017) flash- válasza Csokicsibesz (#269981) üzenetére


flash-
veterán

tegnap kint is szuper idő volt kb 17-18 fok..legalábbis délutántól..most azért szerintem leghidegebb helyeken is 15 fok körül volt tegnap tutira, ilyenkor görgőzni?? majd 10 fok körül vagy ha 10fok+szél...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#270018) Ringman válasza Hasaggymeg (#270016) üzenetére


Ringman
nagyúr

bőrből van a felső rész, a talp merev része üvegszálerősítésű műanyag: [link]
Outsole
Comfortable Real Rubber and EVA Enduro Sole with a semi-rigid Nylon midsole. Featuring Lake's legendary fiberglass injected nylon sole and an all new design that provides incredible grip and durability for all day cycling.
Upper
Fullgrain water resistant leather with Helcor abrasion and water resistant protection panels. Lined with Outlast temperature regulating material and Thinsulate insulation.

az a shimano is jónak tűnt tavaly, mikor próbáltam, de ott sem volt jó a fit. a lake talpa merevebb, mint a shimanoé.

---
ha a lake oldaláról venne valaki cipőt, ott nem ingyenes a visszaküldés, hanem te intézed (kb 7-8e postai visszaküldés).

viszont nálam, ahogy a honlapon bejelentkezve a kosárban maradt 1 cipő, küldtek egy 10%-os kupont rá talán 1-2 napra, ill. első rendeléshez 20eur kedvezményt kapsz, ha feliratkozol hírlevélre - de ez a kettő nem kombinálható.

(#270019) Hasaggymeg válasza flash- (#270017) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Attól függ mikor van időd rá, ha dolgozol, mint minden rendes ember fia, már 7 előtt és 18 után is sötét van és bár én egész télen sötétben nyomom, hát nem könnyű rávenni magad a hűvös, nyirkos sötétben felnyergelni. :( Tegnap én is rövid nadrág, hosszú, vékony aláöltöző, hosszú vékony felső (olyan RC) és hosszú ujjú, vékony montis kesztyűben voltam 15,30-tól a Kevélyen, de indulásnál kissé fáztam (~16°C szeles), felfele izzadtam (12(!)°C, de még kesztyűt is levettem) majd miután fent szusszantam egyet (5-7 perc, 12°C), bizony nyirkosan fáztam lefelé mint az úri kutya.🥶 Visszafordultam kicsit mászni és úgy már kényelmesebb volt újra lefelé menni a szürkülödő felhős estében...de legalább az árstoppos tej már nem melegeszik meg a kulacsban. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#270020) Csokicsibesz válasza flash- (#270017) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Szuper idő volt délután, csak én éppen dolgoztam.
Ha nem tudok reggel 7-ig elindulni bringázni, akkor én nekem már nincs időm arra, hogy délután elmenjek.
Örülök, hogy vannak olyanok, akiknek ez gond nélkül belefér, de vannak jópáran olyan akik elég sokáig ülünk a gép előtt.

(#270021) Because


Because
őstag

Volt aki rockshox teleszkóp karbantartására csak sima szilikonzsírt használt?
Ez van itthon, kifejezettem gumi és műanyagokhoz.

(#270022) jjeahh válasza Because (#270021) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha nincs Sram Butter, akkor szerintem használd helyette egyszerűen a Rockshox olajat, amit beleöntesz. Az Sram Butter hasznos, de nem nagy érvágás, ha 1-2 karbantartást nélküle csinálsz meg. Én nem használnék semmilyen nem arra tervezett zsírt vagy olajat, mert ha keveredik az olajjal, megváltozhat az olaj sűrűsége, állaga és kitudja mi lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#270023) Because válasza jjeahh (#270022) üzenetére


Because
őstag

Köszi szépen! Ez lesz az első a villának és nekem is :)

(#270024) Lacerta válasza Because (#270021) üzenetére


Lacerta
aktív tag

A szilikon kifejezetten gyenge kenőanyagnak, ne használd.
Akkor már inkább csapágyzsírt.

(#270025) Hasaggymeg válasza jjeahh (#270022) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1, azon kívül, hogy nem szabad bántania a szimeringeket, gumitömítéseket és mondjuk hidegben + forróságban sem árt ha keni a becsúszót, az sem mindegy hogyan viselkedik összevegyülve a betöltött olajjal, mert az össze fog vegyülni. Legalábbis ezt olvastam.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#270026) ReFleXx válasza ReFleXx (#270008) üzenetére


ReFleXx
addikt

na ugy latszik csak sirni kellett a forumon, hozta is ma a postas.
jonak tunik a mez, bar mintha a cipzar nem pont kozepen lenne, meg lehet eleg lett volna egy merettel kisebb, na majd legkozelebb rendelek egy kisebbet is.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#270027) flash- válasza Csokicsibesz (#270020) üzenetére


flash-
veterán

Hasaggymeg, Csokiscsibesz: jogos, kicsit magamból indultam ki..
nekem ugyan vannak szabadnapok (24/72 munkarendben akad ha nincs túlóra :D,de sokszor mégsem.. ügyintézés-napi fontos feladatok,vagycsak fűnyírés vásárlás és a nap már el is szállt..) , de munka után mire hazaérek 10:00-re kis pihi kell 13-14ig, aztán mire összeszedem magam fejben-testben, sokszor már pont akkor jön az eső-szaridő.... tegnap pont kifogtam hogy lehetett menni:) (nekem ez a kb.18 fok a legjobb.ok, cicanaci, őszi kabát kell, de sokkal könnyebb levegőt vennem mint nyáron-tavasszal,nem terhel le a meleg, mintha jobban bírnám,igaz végére még 18 fokban is átfázok..(szar a keringésem,pedig keringési sportot végzek,vicc nem?)egyébként mult héten én is 22kor ültem fel a görgőre, a hálónkban asszonyt a másik szobában nem zavarta pedig aldis görgő..bezzeg ha mellette az ágyban a telefont nyomogatom vagy a távirányitót attól meg nem tud aludni :DDD ezt ki érti :) de ezek ilyenek :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#270028) Mezga Aladár válasza Hasaggymeg (#270000) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Talán annyi, hogy nem egy véletlenszerű felni+szalag+szelep+abroncs+tej kombinációt próbáltam hanem egy gyári egymáshoz tervezett szettet.
Ez nálam müxik. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#270029) Hasaggymeg válasza flash- (#270027) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

bezzeg ha mellette az ágyban a telefont nyomogatom vagy a távirányitót attól meg nem tud aludni ...hja, zasszonyok, majd meg ha jön a havi képernyőidő jelentés kiderül, hogy még nálad is többet nyomkodja. :U

#270028
Mezga Aladár...
ez a Mavic UST? Amúgy mi benne a pláne, a szalag? :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#270030) Maximum1 válasza Mezga Aladár (#270028) üzenetére


Maximum1
őstag

Kétlem hogy az miatt, nekem Dt kerék, Dt szalag, Dt szelep GP5000tl, semmi baja csak töltögetnem kell bele a tejet.
Mtb-n alexrims kerék, stanss szalag és szelep, schwalbe gumi, atom stabil, le sem ereszt.

(#270031) ZolkoW válasza Maximum1 (#270030) üzenetére


ZolkoW
őstag

vicces volt, járt nálam egy régi munkatársam, szó szót követett, kiderült, hogy friss monti-tulajként érdeklődik a tubeless iránt, pont a műhelyben lógott az egyik bicóm, mesélem, hogy eléggé problémamentes, csak beszáradással volt eddig gondom, meg elégtelen utántöltéssel. Hazament, erre megnyomogatom másnap a gumit, az első tökre le volt eresztve. Na mondom, f*sza, még jó, hogy itt előadtam.... felpumpáltam, mentem vele, majd újabb egy hétig (mint eddig is, hónapok óta) nem kellett bele fújnom.
Általában ez a recept, 1-2 hetente elég pumpálnom.
Ez most Conti gumi, Stan's felni, a szalagra nem emlékszem, de Conti és Mavic is hibátlan eddig, Scwalbe + DT is, Sch + Mavic is.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#270032) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#270031) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kulák probléma, túl sok kerékpárnál fordulhat elő, hogy valamelyik beszárad. :o ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#270033) Mezga Aladár válasza Maximum1 (#270030) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A totyikgazda nekem szegezte, hogy a kevés outi tubless-es egyike vagyok. Én csak ezt próbáltam eddig.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#270034) Ringman válasza ZolkoW (#270031) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem eddig a dt cr1600-ason 3 külső is szépen lassan eresztett (de nem szalagoztam újra, viszont a szelepet cseréltem már), valamelyik nap is 2 bar alatt volt a 32c-s gp5000-as, sikerült is felütni a felnit, de nem lett baja - viszont kifolyt több helyen a tömítőfolyadék.

(#270035) dom1n0 válasza semmiho (#269989) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Köszi szépen az infokat, ezek alapján megpróbálom inkább a latex belsőt én is.
A schwalbe pro one belsőt ajánlod? Gp5000-t is próbáltál már? Ha igen miben jobb/rosszabb szerinted?

(#270036) ZolkoW válasza Ringman (#270034) üzenetére


ZolkoW
őstag

a Stans felnimen WTB külső volt, ami baromi lassan állt be stabilra, annyira, hogy már le is tettem róla, de végül azt is ritkánkellett fújnom. Majd valami történt, és újból minden tekerés előtt :DDD .
Nem mondom, hogy a WTB megbízhatatlan, vagy túl porózus, de az 1 éves másik ilyen külsőm (Exposure talán) meg szálszakadásos lett, vagy szétváltak belül a rétegei, nagy élvezet volt úgy hazatekerni, hogy a hátsón egy diónyi hupli keletkezett. Épp nem volt már garis, ~12e-be került. A párja még megvan, de valahogy nem volt kedvem pótolni ugyanolyannal.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#270037) attiss66


attiss66
senior tag

Le tudná azt valaki írni, hogy hogyan működik a lánccserés hajtás? pl 3 lánccal. Hány km-t lehet menni egy lánccal/mitől függ?/. A harmadik lánc után megint az első, és ez hányszor ismétlődik/mitől függ?/.

(#270038) ZolkoW válasza ZolkoW (#269823) üzenetére


ZolkoW
őstag

#free return téma, Aliexpress:
tényleg felvették a csomagom, és tényleg látszik a rendszerben a tracking szám alapján, ami a papírra volt nyomtatva. Spanyolba megy vissza, hogy hozzám melyik országokon keresztül érkezett Kínából, azt nem tudom.
Csak azért szemetelem ide, mert sokszor felmerül a kínai gari témaköre.
Gondolom, pénzt csak akkor kapok vissza, ha megérkezik hozzájuk az áru / fogalmam sincs, tényleg megkapom-e :P

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#270039) Hasaggymeg válasza Ringman (#270034) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tej ide, szalag oda, ami a levegő benntartását illeti egy minőségi gumibelsővel aligha tud versenyezni egy belsőnélküli rendszer és éppen ezért a levegő térfogatának mennyisége egy meghatározó tényező, hisz alacsonyabb nyomásnál (autó, monti stb.) és nagyobb térfogatnál (ugyanazok) az a kis veszteség ami egy belső nélküli rendszerben általános, még kezelhető. Nagyobb nyomáson nagyobb a veszteség is, ráadásul ez a kisebb térfogatú (outi, gravel) gumiknál szükséges.
Ennek kapcsán tegnap azon agyaltam a profik az országúti világversenyeken milyent használnak? Biztos tudja valaki...na meg azt sem értem hogyan kell 7-9 bar egy gumis országútiba és 4,5 egy másikba, hisz nem csak a felütés veszélye miatt használják azokat olyan magas nyomáson, hanem a gördülés miatt it, nem?! :F Tejjel négyen úgy gurul mint tej nélkül 8-an?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#270040) dom1n0 válasza Hasaggymeg (#270039) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Jumboék ezt használják: [link]

(#270041) Ringman válasza Hasaggymeg (#270039) üzenetére


Ringman
nagyúr

tubeless vagy szingó/tubular.

de sokan szivacsbetétet is használnak, hogy defekt után tovább tudjanak gurulni.

gördülésnél csak megfelelően sík terepnél gyorsabb a nyomás, ha gyengébb az útminőség, akkor "elpattog" az energia egy része.

az outisok is egyre vastagabb felnin vastagabb külsőkkel mennek, így szerintem 7-9 bar sem annyira jellemző, főleg ha a csapat zipp hookless felnivel megy.

szerk:
Tejjel négyen úgy gurul mint tej nélkül 8-an?
[link]
hagyományos külsőnél (jó, ez labormérés) 80 psi-n kevésbé gurul a belsős rendszer, mint 60 psi-n a tubeless, de ez átlagembernek megint mindegy :)
könnyű butilnál meg kb egál.

[ Szerkesztve ]

(#270042) Mezga Aladár válasza Hasaggymeg (#270039) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A 28 tömlős max 7,7 bar, a 28 tubless max 6 bar.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#270043) flash- válasza Hasaggymeg (#270039) üzenetére


flash-
veterán

"a meg azt sem értem hogyan kell 7-9 bar egy gumis országútiba "
szerintem nem 7-9 baron mennek..
nézzük Jonas Vingegaardot, 60 kiló, a cangája 7.1
szerelésen azért gondolom 1kg-ot csak hozzá adhatunk mert sisak,cipő,kmóra,kulacs, rajtjelző (vagy miaz a bringán meg a fülhallgató )+ ruha csak összejön 1kg(vagy több :U ) legyen az összsúly tehát 68kg-al számoljunk.
a Silca kalkulátora elvileg versenyzők bevitt adatai alapján kalkulál szóval Jónás esetében azt számolja 28c külsőnél hogy hátul 5.3 bar elöl 5.2 ha a belsős rendszert adom meg.

(vicces mondjuk hogy én 100 kiló vagyok most, a bringa 9.5 meg ugye rajta a nyeregtáska, rajtam meg a nehéz szerelés szóval legyek mindennel együtt 112kg) és nekem hátulra 5.6bar-t ír, előre 5.5-at 28c-nél

azért valahogy jobban bízok a 6.2-6.0 bar beálltásban. tapadok is,haladok is nem is rázok, nekem ez jött be.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#270044) Ringman válasza Hasaggymeg (#270039) üzenetére


Ringman
nagyúr

+ sramnak van ezzel kapcsolatban kiadványa, de ők meg nem pártatlanok a hookless felnijeikkel :)
TOTAL SYSTEM EFFICIENCY™
lap alján whitepaper: [link]

silca is csinált méréseket különböző terepen:
[link1]+ [link2]

(#270045) Hasaggymeg válasza dom1n0 (#270040) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Belső nélkül?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#270046) dom1n0 válasza Hasaggymeg (#270045) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Igen, úgytudom.

(#270047) Toobee


Toobee
veterán

Tufo Swampero melegen ajánlott az őszi időszakra. Nagyon jól gurul aszfalton és messze a legjobban tapadó gravel gumi, azok közül, amit idáig próbáltam. A reggeli itt-ott saras, faleveles erdőben biztosabb volt, mint a GR1 szárazon.
A képen 44-36-40. A valóságban a 36 és 40 között nem igazán van ugrás, 2 mm csak az eltérés (meg egy sor bütyök) felszerelve, de a 44 egy másik szint. Én hátra 40-et raktam, előre 44-et.

https://barbieripnk.hu/

(#270048) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Segítséget szeretnék kérni. Az új kiszemelt bringán ilyen gumi van és ilyen felni:
Schwalbe Nobby Nic, Addix-Speedgrip, Super Ground, TLE, 29" x 2.4"
SUNringlé Düroc 35, 31mm, 110/148mm

Ha jól láttam mind a kettő tubeless ready. Az lenne e kérdésem, hogy a schwalbet mire lenne érdemes lecserélni ami vágás biztos?

Köszönöm,

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#270049) Ringman válasza Toobee (#270047) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nagyon jól gurul aszfalton és messze a legjobban tapadó gravel gumi, azok közül, amit idáig próbáltam.

mondom én ;)
44-es durva, szerintem amikor vettem, nem is volt még ekkora méretben.

(#270050) Friczy válasza attiss66 (#270037) üzenetére


Friczy
senior tag

Két lánccal csinálom a cserét, nagyjából 4-500 km-enként. Akkor csere, amit levettem, azt átmosom. száradás után olajozom és elteszem. Amit felrakok, azt felrakás előtt áttörlöm ronggyal.
Mielőtt leveszem a láncot, megnézem láncnyúlásmérővel, ha még rendben van, akkor semmi probléma, ha már megnyúlt, akkor veszek egy új láncot helyette, ha szerencsém van, akkor a soron még nem ugrik.

Ezt most annyiban változtattam az egyik - városi - biciklin, hogy amikor a jelenlegi készleten 50% nyúlást mértem, akkor azokat a láncokat levettem, félretettem, elkezdtem egy új párossal, ha ezek megnyúlnak 75%-ig, akkor ez kuka, és visszamegy az 50%-osan levett páros, 75%-ig. Akkor majd megnézem, hogy a full új lánc megy-e még a soron, ha igen, akkor ugyanez tovább, ha nem, akkor sorcsere és kezdődik elölről az egész.

Mivel mostanában kevesebbet megyek, mint régebben, ezen a bringán sort még nem kellett cserélni, megvan a félretett 50%-os nyúlású két lánc, a most használt lánc közeliti az 50%-ot, mindezt négy éve, úgyhogy remélem, jövőre még nem kell sort cserélnem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.