Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Ez a bicikli mennyire éri meg az árát?
Jó márka a Radon? :R

(#47002) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#46999) üzenetére

Pont Honda Civic VTi-m van. :DDD
Kevesebb mint 8kg/Le amit mozgat 18 éves létére szóval tud frankón lépegetni. És csak bő kétszer annyiba került anno mint a Focus. De idén inkább a bringára költök. :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#47003) deicide válasza Teasüti (#46997) üzenetére


deicide
veterán

Annál olcsóbban is lehet venni újonnan élményautót, az OPC csak 9.3 volt. ;]
Használtan meg még olcsóbban.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#47004) TaaT válasza Teasüti (#46997) üzenetére


TaaT
veterán

"Imádom mikor azzal érvelnek ennyiért autót venni."

Az autós topikban meg azt írják hogy van aki ennyiből (150-200e) biciklit vesz. :)

Give them hell Ukraine!

(#47005) gergo5991 válasza cekkk (#47001) üzenetére


gergo5991
őstag

most vagy mocskos a bicikli vagy ilyen fura foltokkal van teli a festés? esetleg a fény hibás? :P

(#47006) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok. Elso valto beallitasaval kapcsolatban irok. Tegnap ota allitgatom, a sebessegeket szepen be is veszi kiveve a kozepso fogas kereknel, ott altalaban daralja a lancterelot. Allitottam a bowden feszessegen hogy a sebessegek konnyebben menjenek de kozepen minden kepen daral. Ötletek? Vagy vigyem szervizbe?

Shimano t31t elso valto egy neuzer mistral kerekparon.

[ Szerkesztve ]

(#47007) syler123 válasza cekkk (#47001) üzenetére


syler123
veterán

Ha jobban megnézed az úgy elég túlárazott, bár jó könnyű bicó, de v fékek? Meg az a váltó, hát nem tudom.
Akkor már inkább a Scart 5 vagy a Scart 7.
A márkát egyébként én sem ismerem, nem tudom hova tenni a korábban említett Gepica 500 crs és a Bergamont-hoz képest. Árban kb stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#47008) Tigerclaw válasza Runner_fxr (#46399) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Őszintén szólva mióta fenn van az SPD pedál, nem mentem erdőbe vele, de valahogy nem is szeretném kipróbálni. Már én is a könnyebben oldható SM-SH56-os stoplira váltottam, de én valahogy úgy érzem, hogy vészhelyzetben pont arra húznám a lábamat, amerre nem old le, szóval szerintem se való terepre.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47009) Normi™ válasza syler123 (#47007) üzenetére


Normi™
őstag

Mi a baj a Tiagra-val?

Ez egy fitness bringa,legtöbbet v-fékkel szerelik.Amit linkeltél meg cross,nem egy kategória,lehet nincs is szüksége teleszkópra.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#47010) Tigerclaw válasza Mészike (#46466) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nálam is volt ilyen kattogás. (csak akkor ha erősebben tekertem és a hajtással szinkronban) Azt hittem, hogy a középcsapágy, vagy hogy megrepedt ott a váz, aztán később "rájöttem" hogy mi okozza, mikor megláttam, hogy eltört az egyik láncszem egyik oldala. Szóval nézd át a láncot első körben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47011) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy országúti bringát [link]
Van valakinek ezzel a modellel kapcsolatban bármi tapasztalata?

Köszönöm!

(#47012) D.Orion válasza herrká (#46994) üzenetére


D.Orion
veterán

Az a probléma, hogy amit leírtál elvárásokat első teleszkópos kivitelben sem fér bele tárcsafékkel és fékváltó karral 80k-ba. Szerintem a fékváltót rosszul értelzted, mert annál egy karba van integrálva a váltó és a fék. Tökéletesen jó lesz az külön is.

(#47013) Runner_fxr válasza Napfénysüti (#47002) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Gyerekkorom egyik kedvenc típusa volt a Honda Civic VTI. :)
Manapság már inkább egy biztonságosabb autóban gondolkodnék, de egyenlőre nincs rá szükségem.
Jövőre kiköltözöm Ausztriába, ha sikerül ott maradnom, akkor már kelleni fog egy autó, pedig nagyon autó ellenes vagyok, de az már macera lesz, hogy mindenhova bringával meg vonattal menjek.
De ha veszek mindenképp valami jópofa autót, nem valami unalmas hétköznapit. :)

(#47008) Tigerclaw: Nálam is csak a taposó jöhet szóba terepen.

[ Szerkesztve ]

(#47014) cekkk válasza syler123 (#47007) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi!

A dolog érdekessége, hogy nekem legalább 62-es váz kell a magasságom miatt így gepida kilőve :DDD
De én meg azt tartom kicsit túlárazott magyar cuccnak.

Mondjuk aszfaltra szerintem felesleges a teleszkóp.

[ Szerkesztve ]

(#47015) deicide válasza cekkk (#47014) üzenetére


deicide
veterán

Pont most adom el a Fitness-em, XL-es, még akár jó is lehetne "rád". :DDD
Bár az csak 59cm, lehet, hogy mégis kicsi lenne.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#47016) syler123 válasza cekkk (#47014) üzenetére


syler123
veterán

A jó magyar utakon? Hát te tudod :)

Még én is agyalok, hogy mi legyen, de szerintem érdemes kivárni, Balatonra majd megyek kölcsön bicóval, vagy ott bérelek, nem kapkodom el csak azért mert most kell. Pedig már nagyon rá vagyok kattanva a témára, de türelmes leszek amennyire lehet :D

[ Szerkesztve ]

(#47017) dbala


dbala
tag

Sziasztok!
Van valakinek hosszabb távú tapasztalat a Suntour villákkal, 250ezer körüli 29er-eknél szinte mindnél ezt látom. Jobban örülnék egy Rock Shox-nak de amikben az van azok már inkább 300+.
Az előző kerékpáromban egy 2002-es Rock Shox Duke XC volt, ehhez hasonlítva mennyivel jobb/rosszabb egy mai Suntour villa?

(#47018) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Vettem új külsőket és nekifogtam kicserélni a lyukas hátsót, de nem vagyok biztos benne, hogy ezt a belsőt vissza akarom tenni bele, 10cm szakaszon végig repedezett, itt van a lyuk is. Szerintetek is felejtős?


Továbbá a felni sem valami patika állapotú, van egy kb 30 centis szakasz belül, ahol teljesen elvált a szigetelőanyag, félek ez még okozhat problémát.. :F Hogy szokás ezt orvosolni?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#47019) D.Orion válasza A_ScHuLcZ (#47018) üzenetére


D.Orion
veterán

Felniszalag, kerékméretednek megfelelően. Régi leszed, letakarít, új felrak. Az a belső pedig kuka.

(#47017) dbala: Mivel egy használható teleszkóp 50K környékén indul nekünk kisembereknek, ezért érthető, hogy a 250K-ba nem fér bele csak a 20K-s Suntour. Típusa válogatja, hogy mennyire jó, de általában hamarjában cserés, hogy ha felhasználási élményt akar növelni a tulajdonos.

Runner_fxr: Összességében oksa, és bocsi valamiért mount-nak írtam mont helyett.

(#47020) cekkk válasza deicide (#47015) üzenetére


cekkk
veterán

Milyen magas vagy?

Én olyan 193 körül.
Ha jól emlékszem, az jó bicikli.
Mennyiért adod?
#47016) syler123
Van egy pár, most a legutóbbi szerzeményem wg, Pegazus 11 agyváltóval. Igaz az még nincs itthon, mert a shimano szervizben van, egy tömítés nem jó valamit olaj cserét is kap.

[ Szerkesztve ]

(#47021) Maximum1 válasza A_ScHuLcZ (#47018) üzenetére


Maximum1
őstag

Felniszalag a neve.
Amikor veszed akkor mond hogy hány bár nyomással akarod használni.
Felrakni úgy szoktam hogy egy ceruzát teszek a szeleplyukba a felnin és odarakom a szalagon lévőt is, így biztos jó helyen lesz a szelep helye.
Elsőre sikerülni kell, mert különben megnyúlik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#47022) zoli03 válasza Maximum1 (#47021) üzenetére


zoli03
őstag

Én már nem is tudom, hogy hányszor szedtem le (már a harmadik kerekemen van), mégse nyúlt meg a szalag (kék Schwalbe). Amúgy meg kisebb nyomásra, mondjuk MTB-ba a textil Tesa szalag is tökéletes, főleg, hogy sokszor nem is kapni elég széles szalagot.

(#47023) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van valami oldal ahol kifejezetten kerékpárosoknak szóló KRESZ szabályokat összeszedi? Vagy ha az ember megtanulja azt a KRESZ-t ami az autósoknak szól jogosítványletételkor az tökéletes? Egyáltalán van a kettő között különbség? :D

(Bocsi a hülye kérdésért, de nincs még jogsim, de ettől függetlenül meg szeretném tanulni a KRESZ-t)

(#47024) Because válasza Vasinger! (#47023) üzenetére


Because
őstag

egy kresz könyv/oktatás kitér a gyalogos, kerékpáros és gépkocsival történő közlekedésre

(#47025) A_ScHuLcZ válasza Maximum1 (#47021) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Akkor holnap meló után irány a bolt, köszi! (Mennyivel egyszerűbb lenne, ha jobban értenék a kerékpár szerelgetéshez, nem kellene ilyen alap dolgokat kérdeznem.. :) )

Orion: THX!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#47026) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Az XT fékeknél pontosan mit állít a free stroke.
(kis csavar a fékkaron)

(#47027) Maximum1 válasza zoli03 (#47022) üzenetére


Maximum1
őstag

Én szenvedtem egy pár darabbal mire végre kaptam olyat ami bírja a 8,5 bárt , egy sínen való áthaladás beütötte a szalagokat.
Az átlag boltos az olcsót tartja, schwalbét csak képeken láttam. :DDD
Azért írom hogy amikor veszi mondja hány báron használja, így valszeg jót fog kapni, de lehet csak én voltam szar boltokban.

[ Szerkesztve ]

(#47028) bammbula


bammbula
tag

Sziasztok!

Egy ideje szemezgetek az országúti bicókkal, de sajna nem értek hozzájuk, hogy mit érdemes venni, mit nem.
A Decathlonnál néztem a Triban 520 nevezetű biciklit. Érdemes náluk venni ilyesmit? (Eléggé meglepő, hogy ilyen kategóriájú / felszereltségű bicikliket más gyártók jóval magasabb áron adnak.) Van esetleg emiatt valami hátulütőjük (a Decathlonosoknak)? 180 ezer körüli maximum határt tűztem ki magamnak (amiben ez még pont benne lenne), nem tudom ebből lehet e minőségi terméket is kapni.

Ha a kinézett bicó szerintetek nem az igazi, akkor tudnátok segíteni, hogy ilyen árkategóriában mit és hol érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#47029) Because válasza Mr. Erikszon (#47026) üzenetére


Because
őstag

pár külföldi fórum gyors átfutása után ez az úgynevezett: "Nothing Adjuster" :)

(#47030) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van aki használ pulzusmérő pántot okos telefonnal? Tudnátok ajánlani párat ami iOS kompatibilis és össze lehet kapcsolni Sports Tracker-rel?

(#47031) Napfénysüti válasza Maximum1 (#47027) üzenetére

Nekem hála égnek nem kell szalag a felnihez, tuti elrontanám a felrakását. :DDD

Més que un club!

(#47032) Viper26


Viper26
nagyúr

KTM offroad trekking szériájával nem tudok mellényúlni ugye?

Pixel 7 | FR955

(#47033) Viper26


Viper26
nagyúr

Ez lenne az ha jól emlékszem, csak fekete / zöld, és nem tárcsafékes.

Pixel 7 | FR955

(#47034) HEAHEA válasza dbala (#47017) üzenetére


HEAHEA
tag

Üdv! Anno nézegettem 29er bringákat, láttam olyanokat amikben már Rock Shox teló volt az általad leírt 250-es ársávban, vagy még olcsóbban is. Most így hirtelen a Cube, Canyon márkák jutnak eszembe, de biztos vannak más márkák is, nem tudom milyeneket nézegettél.

(#47035) Because válasza dbala (#47017) üzenetére


Because
őstag

Magyarországot felejtsd el vásárlás terén! itt van pl. a Canyon: [link]
szállítanak Magyarországra, ebben pl. levegős rock shox van, 10 sebis xt váltóval 700 euroért

[ Szerkesztve ]

(#47036) reflxx válasza Viper26 (#47033) üzenetére


reflxx
aktív tag

Szia,

Pénteken vettem meg a life road modellt. A topicban nem igazán ajánlották, mert ennyiért van jobb..

Nekem nagyon bejön csak ajánlani tudom. :))

(#47037) Viper26 válasza reflxx (#47036) üzenetére


Viper26
nagyúr

Meglenne 120-ból akciósan ezért gondolkozom rajta. :)

Pixel 7 | FR955

(#47038) dbala válasza Because (#47035) üzenetére


dbala
tag

Köszi. Na ezzel eddig pont nem találkoztam. Eléggé tetszetős. Néztem külföldi oldalakat is, de ott is 1000 euro körül találtam. Nem is akarom itthon venni, gondoltam egy ausztriai kiruccanásra vagy webshopra csak nem tudom, hogy a szállítás mennyi lenne.
HEAHEA: Néztem én Cube, Focus, Trek, Scott, Specialized, CTM, Radon mindent. :) És igen, a Cube volt ami aránylag jó árban volt meg esetleg Bergamont, CTM.

(#47039) spanglee001


spanglee001
addikt

elnézést a hülye kérdésért, de van olyan hogy deore xt kerékpár? mert én nem találtam, vagy ez csak váltó, hajtás, és fékberendezéseket gyárt?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#47040) HEAHEA válasza dbala (#47038) üzenetére


HEAHEA
tag

Osztom Because véleményét. Igaz, én az egyel fentebbi változatot néztem, az általad megadott 250e határ miatt (Grand Canyon Al 29). ahogy nézem a szállítást, olyan 55 euro körül van. Ha külföldi vásárlásban gondolkozol, azért ellenőrizd , hogy szállít-e az adott bolt Magyarországra. Cekkk érdeklődött pár hsz.-sal korábban egy Radon kerékpárról. Az általa linkelt oldalról nem is szállítanak bringát hazánkba.

(#47041) D.Orion válasza spanglee001 (#47039) üzenetére


D.Orion
veterán

Gondolom így érthető lesz. ;) Shimano a gyártó, Deore a termékcsalád.

(#47042) zoli03 válasza spanglee001 (#47039) üzenetére


zoli03
őstag

Nincs, az XT a Shimano egyik alkatrészcsaládja.

(#47043) dbala válasza HEAHEA (#47040) üzenetére


dbala
tag

A canyon szállít, csak ahogy nézem normálisabb színben már nincs L-es méret. Tartok a 29er-től XL-es (22") méretben. 188 cm vagyok, de majd lemérem magam ha megtalálom azt az oldalt amivel lehet kalkulálni.
Most ez a canyon eléggé megtetszett.

(#47044) HEAHEA válasza dbala (#47043) üzenetére


HEAHEA
tag

Pedig ott volt előtted! :D A Canyonnak is van méret kalkulátora.Frame size-nál keresd az adott kerékpárnál. :))

(#47045) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Sziasztok!

Ismerőstől vettem kb. 10 éve schwinn-csepel aluvázra (át)épített bringát.
Eladnám, tudnátok-e segíteni a beárazásában?
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Nem nagyon használom, mennie kell.
Köszi a segítséget. :R

én vagyok az ördög

(#47046) concret_hp válasza Anthony001 (#47011) üzenetére


concret_hp
addikt

sora szettes bicót én nem vennék (sznob vagyok nyilván :D) tiagrás nem sokkal drágább arányaiban, ha viszonylag olcsón akarod megúszni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#47047) Bicskás


Bicskás
tag

Napfénysüti, Deicide nyilván a ti szinteteken van értelme fejlett technológiát vásárolni komoly bringások vagytok, én azt mondtam a weekend soldier alá minek a fél millás bringa.

Runner számodra egyetlen álláspont létezik, a tiéd.

(#47048) fery02


fery02
addikt

Az gondolom nem teljesen normális, hogy egy Deore hátsó váltó olyat csinál, hogy kisebb fogaskerékről nyöglődősen teszi fel a láncot nagyobbra.
A legkisebb előttiről pl van, hogy váltanék a következő nagyobb fogaskerékre, de akár percekig is csak kattogtatja a láncot, de nem vált sehova.

Fordított irányban semmi gondom sincs egyik fogaskerékre való váltásnál sem.

Kb 650 km van a bicajban és igazából ez a hátsó váltó már eleinte sem volt teljesen normális. Ha házilag esetleg tudnék valamit kezdeni vele, ahhoz örömmel vennék ötletet, de lehet letekerek majd inkább a legközelebbi márkakereskedőhöz, ha már egyszer van garanciám a bicajra.

(#47049) Napfénysüti válasza Bicskás (#47047) üzenetére

Persze aki havonta egyszer megy egy Velencei-tó kört annak tényleg nincs sok értelme.
Én egyébként a bringa miatt is kezdtem el többet tekerni. Persze megvolt a cél hogy miért veszem de mióta megvan az csak még nagyobb lökést adott. Jövőre szeretnék már egy pár versenyen is indulni az idei év nálam még a tanulás, edződés éve. :)

fery02: jól be van állítva a váltás határoló csavar ami abba az irányba kell?
Volt már nekem is hogy elállítódott (valószínű kerékcserénél rontottam el), ugyanezt produkálta de miután beállítottam rendesen a váltót működött mint a kisangyal.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#47050) D.Orion válasza fery02 (#47048) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha tovább tolod a váltó kart és úgy felvált, akkor a bowden nem elég feszes. Ezen tudsz állítani a karnál és a váltónál is.

Pl. 9. a legkisebb, te 8ba szeretnél váltani, de a váltókart 8 és 7 közé húzva dobja csak fel a 8. fokozatba, akkor ez bowden feszesség.

A váltó és a kar tövében, ott ahol a bowdenház végetér és a bowden befut a váltóegységbe van egy kis műanyag tekergethető izé. :) Azt cseszegesd első körben, de számold mennyit tekersz, hogy vissza tud állítani ha nem jobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.