Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51651) Hasaggymeg válasza JackFeryll (#51650) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez nem off,hisz a folyadékpótlásról értekezünk...vagy nem?! :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51652) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Ne vicceljetek, alkoholmentes sor? :) En is szeretem a sort, de nagyon nem mindegy milyen a minosege!

[ Szerkesztve ]

(#51653) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#51652) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fúj alkoholmentes sör,hurrá elektromos bringa?! :)) Pár 7%-os sör után el is kel a rásegítés! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51654) rétisün


rétisün
veterán

valaki kérte régebben, hogy majd írjam meg a fejleményeket a balesettel kapcsolatos, biztosítós kárrendezéssel kapcsolatban. szóval:

9-én történt a baleset, nem hívtunk rendőrt, a srác aki elütött, esküdözött, hogy minden kárt megtérít. én se akartam 'ügyet csinálni' belőle, illetve arra gondoltam, ha nem akar fizetni, még mindig célozhatok rá, hogy ebben az esetben utólag is feljelenthetem.
mivel 8 napon túl gyógyuló sérüléseim voltak (jó pár horzsolás, illetve sikerült magam 'felakasztani' a hajtómű lánctányérjára) a kórházból kihívták a rendőröket, így aztán 'ügy lett belőle'.

következő hét péntekén (14-én) elsántikáltam a bicajjal a szervízbe, nézzük át, gondoltam a szervízes észrevesz olyant is, amit én nem...két kerék kuka, bandázs cserés, szervízes szerint ez olyan 80k.

írtam e-mailt a srácnak, mi legyen, elintézzük egymás között? fizessen a biztosító, ha már egyszer be kellett jelenteni, meg egyébként ia azért fizet kötelezőt, találkozzunk valahol a papírok miatt. erre múlt szombaton került sor. naná, hogy olyan biztosítónál van a kötelezője, aminek itt zalaegerszegen (megyeszékhely, mi?) nincs fiókja, az mkb-nek itt csak bankfiókja van.

ez csak akkor derült ki, amikor délután beballagtam hozzájuk érdeklődni, hogy is zajlik egy ilyen kárrendezés. mindenesetre ettől függetlenül amit tudtak, segítettek, elfaxolták a kárbejelentő-lapot pestre, a központba, aztán majd felveszik velem a kapcsolatot, és kijön valami kárszakértő(!), megnézi a bicajt.

itt tart most a történet.

más: van a mavicnak hivatalos forgalmazója itthon?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#51655) Maximum1 válasza rétisün (#51654) üzenetére


Maximum1
őstag

Elég zavarosan hangzik így elsőre, én biztos a hivatalos utat erőltetném ha már benne van a szerv.
Amit még javallok: lakásbiztosítás, céges biztosítás vagy bármi más biztosítással is tudsz egy kis pénzre szert tenni, nézz utána hátha van valami.
Haver alap lakásbiztosítással 25 ezret kapott kéztörésre, jobban fizetett mint a beázásra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51656) belaazallat válasza rétisün (#51654) üzenetére


belaazallat
addikt

Te jó ég, Veled mindig történik valami! Szólj, ha tudok valamiben segíteni!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#51657) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#51653) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A kettőt nem igazán lehet összehasonlítani, mert az egyik hozzátesz az élményhez a másik meg elvesz belőle! :)) Nekem a sör is rásegítés. :D

[ Szerkesztve ]

(#51658) Napfénysüti válasza Bicskás (#51624) üzenetére

Valóban nem az én világom mert én csak magam szeretem hajtani a bringám. De értem a célközönséget sőt akár barátnőmnek én is el tudnék képzelni egy fitness ebike-ot hogy a tempómban tudjon tekerni.

Més que un club!

(#51659) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#51658) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az én nejem kapna egy olyant nekem annyi lenne! :DDD ...a 7 végén lenyomta a 5i50-t. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51660) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Úgy néz ki, hogy talán megmaradok 13.5 hónap egészség miatti szopás után. Doki tanácsra már nyomom a bringát alapszinten két hete.
Emiatt ismét előkerült az évek óta dédelgetett terv, egy CX bringa beszerzése.

Vázméretezéssel gondban vagyok. Alapvetés többnyire az, hogy a váz legyen az országútival megegyező méret. Stucni hossz rövidebb, stucni magasabban, esetleg nyeregmagasság legyen pár milliméterrel alacsonyabb.
Ennek ellenére a gyártók egy része 3-4cm-rel rövidebb vázakat készít. Úgy tűnik ez egy másik iskola. Talán jobb/modernebb?

Nos itt mi lehet a jó megoldás? Mindkét verzióval elérhető közel ugyanaz a cocpit beállítás szerintem. A hosszabb váz/rövideb stucnis talán az irányíthatóságba szól bele. Nem kell annyit legyezni a kormánnyal kanyarodáskor.

Országútim egy 60cm vázméretű bringa 59cm felsőcsővel. Ez tuti nekem, BGfit mérés szerint is.

A Bikemagon promózott Rose Team DX Cross is szimpatikus (rövid vázas 560mm felsőcsővel a méretemben), vagy a Canyon Inflite 582mm felsőcsővel.

Tudom már kérdeztem korábban, de ezt az átütőtengelyes mizériát mennyire kell komolyan venni országút/CX vonalon tárcsafék mellé? Volt régebben Deore fékes montim 180mm tárcsával gyorszárral probléma nélkül. Itt szerintem az előrefele forgatott papucsnyílással elég jó megoldást találtak az erők elosztására fékezéskor. Plusz ha a hátsó fék a láncvillán van ott is befelé szorítják az ébredő erők a tengelyt.

[ Szerkesztve ]

(#51661) bunddog válasza Hasaggymeg (#51659) üzenetére


bunddog
tag

Durva...Ironwoman? Ki is pengette a 60 eur +6%-ot? :D

(#51662) Tomi_Sci válasza rétisün (#51654) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszi. Na erre a kárszakértöre kiváncsi leszek...

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#51663) Hasaggymeg válasza bunddog (#51661) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ki is pengette a 60 eur +6%-ot?...Mosmébosszantasz?! :((

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51664) bunddog válasza Hasaggymeg (#51663) üzenetére


bunddog
tag

Távol álljon tőlem, csak érdekelt hogy ténylegannyivóte :))

(#51665) Hasaggymeg válasza eddie1978 (#51660) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mi volt a bajod olyan hosszú ideig ? :Y (persze csak ha nem vagyok indiszkrét)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51666) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#51659) üzenetére

Szép. :K

Lehet barátnőm se fogadna el ebike-ot, ő duatlonozott régen izmos is a lába csak kimaradt most neki egy hosszabb idő bringázás téren.
Viszont ma megvettük a kerékpárt neki. :)
Egy CTM Bora 1.0 lett a befutó végül. Én is kipróbáltam egész jó kis gép remélem pár évig elégedetten használja majd. Még egy bukót ígértem neki majd azt még keresni kell.

Més que un club!

(#51667) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#51666) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gratulálok neki az új bringához! (Irány a Stelvio édes kettesben... ;] )

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51668) Normi™


Normi™
őstag

Van valakinek tapasztalata Xt aggyal?Egész pontosan M756-ra gondolok.Most a sokak által lesajnált 475-ös shimano-m van,lassan felkerülne a téli bringámra .Érezhetően jobb lenne szerintetek?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#51669) Tothgera30 válasza Normi™ (#51668) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tartós, megbízható, erős, de kónuszos. A gyorszáras kivitel nagyon patent, viszon a QR12-es gyakran reped, Meridáéknál Deore-ra cserélték gariban.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#51670) MineFox54 válasza CR2025 (#51527) üzenetére


MineFox54
őstag

Édesapám aliról rendelt castelli copyt (Isten bocsássa meg) elég jól bevált neki. Ha kell belinkelem. 5k, de teljes szett tehát felső és naci is.

(#51671) Hasaggymeg válasza Normi™ (#51668) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én 785-öst használok már 5 hónapja és 4500km -e. Teszi a dolgát,azt sem tudom,hogy létezik. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51672) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok. Adott egy országúti kerékpár. A vázméretnél a megnevezés size "L" - 58 cm. A geometriai adatokat jobban megvizsgálva 56cm a nyeregcső hossz, illetve 56 cm a stucni közepe és a nyeregcső közepe közötti távolság. Kérdem én, a gyártó miért 58-as vázként szerepelteti ezt a modellt a kínálatában? Ez valami új trend? Köszi, T.

[ Szerkesztve ]

(#51673) zoli03 válasza tome0001 (#51672) üzenetére


zoli03
őstag

Stucni közepe? Onnan nem szoktak semmit se mérni, nincs is értelme, egy cserélhető alkatrész. Szerintem a homlokcsőre gondolsz. Linkeld be.

(#51674) tome0001 válasza zoli03 (#51673) üzenetére


tome0001
senior tag

a stucni közepét a villanyak közepére értettem, bocsi. Itt az 58-as méretet nézd: [link]

(#51675) bandus válasza tome0001 (#51672) üzenetére


bandus
veterán

hát elég elcseszett a méretezése a radonoknak az egyszer biztos :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51676) zoli03 válasza tome0001 (#51674) üzenetére


zoli03
őstag

A Radonokat én is néztem korábban, akkor nekem is feltűnt a nyeregvázcső hossz, de nem tudom, hogy miért ekkora.

(#51677) andrisbandi válasza MineFox54 (#51670) üzenetére


andrisbandi
őstag

Linkeld be légyszi, érdekel!
- Méret helyes amúgy?

Más;
Tegnap szabin voltam. Öreg csomtjaim ugyan tiltakoztak, de azért elmentem egy kicsit csapatni a montival. 40 km nagyrészt terep. Csömörön találtam egy k.jó bmx pályát, vagymit :-)

Patakpart, nagy dombok, hosszúkás széles völgyek- majdnemszakadékok. Bármerre is nézel; földes bringapálya, ugratók, több fa rámpa.
Eddig úgy tudtam kemény csávó vagyok, de egyik ugratón sem mertem zúzni egyet :-)
Csak lassan, óvatosan mentem... de egy beláthatatlan kanyarból ráfordultam egy olyan meredek hosszú lejtőre, hogy még lenézni is félelmetes volt. Tutira vettem, hogy zakózok, de szerencsére sikerült az ülés mögé hajolni, ügyesen fékezni. Túlélőként kurjongatva, mosolyogva indultam haza.

Otthon csak nem hagyott nyugodni, hogy ezek a csömöriek ennyivel királyabb csávók :-)
Hogy lehet ilyen Youtube videókat megszégyenítő pályájuk, amit használnak is?

Kis guglizás után kiderült ez egy nemzetközi verenypálya, olimpikonoknak :-)
Így kicsit azért megnyugodtam :-)

Guglimappozható cím:
Csömör, Bulgárkert 89. Erzsébet u. Csömör 2141 Hungary

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#51678) -=RelakS=- válasza CR2025 (#51530) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

27-től kerékpáros cuccok a lidl-ben.
Ruha, bukó, lámpa, ponyva, szerszámok, nyereg

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#51679) Yodafon


Yodafon
senior tag

Jövök fel mint a talajvíz :D :Y

[ Szerkesztve ]

I'm gangsta!

(#51680) Normi™ válasza Tothgera30 (#51669) üzenetére


Normi™
őstag

Hasaggymeg

Köszi a választ srácok.Lehet,hogy jobban járnék egy Sram X7-el?Az ipari csapágyas és elég jókat írnak róla a neten.Trekkingen használom,nem kap nagy ütéseket,mondjuk rossz az út,de azért figyelek.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#51681) Tomi_Sci válasza -=RelakS=- (#51678) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Egész korrektnek tűnnek idén a ruhák, a hosszú felső még jól is néz ki. Az őszi kesztyűre szerintem benevezek.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#51682) CR2025 válasza -=RelakS=- (#51678) üzenetére


CR2025
csendes tag

Ezt csak halljátok vagy van hozzá valami link? mert én sehol sem találom.

MineFox54 Egy linket kérhetek? Köszi!

(#51683) TayRol válasza CR2025 (#51682) üzenetére


TayRol
veterán

(#51684) CR2025 válasza TayRol (#51683) üzenetére


CR2025
csendes tag

:R hogy hogy nem találtam meg :F

(#51685) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, mert tudom hogy nem a legmegfelelőbb topicba írok, de többször olvastam itt hasonló témával kapcsolatban és remélem tudtok segíteni nekem.
Világításról lenne szó igaz nem kerékpár hanem motorkerékpár de szerintem ez most lényegtelen, hiszen a fényforrás amit venni szeretnék többen találkoztatok szerintem bringás fórumon, mint motoros fórumon.
A következő két lámpán gondolkozok:
1. Ebből ugye 2db kell.
2. Ezt párban adják.
A helyzet az hogy mikor nedvesebb az aszfalt és sötét van a fényszóró (tompított) nem a legacélosabb (a vizes út jobban elnyeli a fényt). Ezért olyan megoldás kellene ami kicsit jobban megvilágítja az út szélét (ahová a gyári lámpa világít az kielégítő)!
Melyik lenne a jobb választás? Nekem lenne egy tippem de várom a véleményeket.
Köszönöm a hozzáértők segítségét! És bocsánat az offért!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#51686) syler123 válasza CR2025 (#51684) üzenetére


syler123
veterán

Nem kerested? Én Google-be annyit írtam hogy lidl, ott első találat és a főoldalon van :D

Amit lehet hogy veszek az a pumpa, láncspay (ez nem tudom milyen minőségű, nagyon zavar ha hangos a lánc, nekem van egy multi spray, de hamar hangosodik a lánc), meg a pólókat megnézem.

Kerékpár zár nem szokott lenni? Esetleg U lakat?

(#51687) CR2025 válasza syler123 (#51686) üzenetére


CR2025
csendes tag

Dehogynem kerestem a lidl oldalán, úgy is rákerestem hogy lidl akció meg úgy hogy lidl 08.27. meg stb és nem találtam egyszerűen :F

(#51688) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Több napja nem tudok felrakni hirdetést Bikemag-ra. Van aki próbálkozott mostanában? Mindig 404-es hibát dob, mikor feladnám a hirdetést. :F

(#51689) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Gumibol mit javasoltok? Panaracer Fire XC Pro, vagy Continental M King II XC? Saros talajon hasznalom inkabb. Eddig IRC Mythos XC -t hasznaltam, azzal elegedett voltam, de kint nem kapni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#51690) tome0001


tome0001
senior tag

Van egy 10€-s kuponom a rosebikes.hu-ra (50€ feletti rendelés esetén válható be) - aug 31-ig leadott rendelés esetén érvényes, az első jelentkezőnek átküldöm privátban, mert én nem fogok addig rendelni így csak elveszne.

(#51691) -=RelakS=- válasza CR2025 (#51687) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mi a bütykös gyíknak keresni?

www.lidl.hu

Jobb felső sarokban "Aktuális Szórólapok" ikon kiválaszt

Ajánlataink YYYY-MM-DD-tól linkekből a legfrissebb dátumúra, vagy a mellette lévő (letöltés pdf-ben) linkre rákattint.

Lőn öröm és bódottá'

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#51692) CR2025 válasza -=RelakS=- (#51691) üzenetére


CR2025
csendes tag

Ne zavarjon hogy már rég megtaláltam. Mobilon nem hozta be a lidl oldalán azt a dátumos sávot azért nem találtam de én kérek elnézést hogy igénybe vettem a google kereső szolgáltatásait.

(#51693) atok666 válasza Yodafon (#51679) üzenetére


atok666
őstag

Egyszercsak befigyel vmi KOM :)

Atok

Amerre en jarok, arra jar vmi komoly csoka - 8.2km szegmensen 47.2kmh az atlaga :D

(#51694) Milán13 válasza Milán13 (#51511) üzenetére


Milán13
tag

Sziasztok!

A mai napon kipróbáltam, az előző hozzászólásban említett KTM Legarda Race és a Cube Tonopah Pro trekking kerékpárokat. Az XT felszerelés nem kérdés, kiváló, pontos váltás, precíz működés. Ami érdekes különbség volt, hogy a markolat (ergocomfort) és az ülés kényelmesebb volt a ktm-en. A geometria picit más volt a ktm kormánya magasabban volt és kevésbé kellett előredölnöm, mint a cube-nál. A gumik eltérőek voltak, a ktm vékonyabb utcai (nagyon szokni kellene) a cube-nál valamivel vastagabb allrounder. Még ami eszembe jut az a fékkarok, a ktm négy a cube kétujjas volt.

Összeségében az volt az érzésem, hogy a ktm öregurasabb, a cube pedig haladós bringa. Nehéz kérdés, melyik a jobb, bár a cube márkaboltban, amikor említettem a HERVIS-t majdnem kiröhögtek :)

A KTM vázméret 51 a cube 54. A kérdés, hogy a 180cm-es magasságomhoz melyik illik jobban?

Köszönöm, Milán

(#51695) Solad válasza atok666 (#51693) üzenetére


Solad
őstag

Van mifelénk egy szegmens, ~ 2,5 km hosszú emelkedő kb olyan 6-7%-os lehet. Utálom, így nem szoktam megnyomni, 15,1 rajta jelenleg az átlagom. A KOM 29,2-es átlaggal ment fel rajta, mondom megnézem már a rideot.

44,1-es átlag a 154 Kilométeren. Gyanítom vverseny lehetett :D

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51696) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Na kezdőként ismeretlen terepen ma kicsit elkalkuláltam magam. Gondoltam a Pomáz körömbe beteszek még +25km-t egy Pomáz-Csobánka-Pilisvörösvár-Pilisszántó-Pilisszentkereszt-Pomáz hurokkal.
Aha, igen Csobánka végén a 12%-os tábla után nem túl sokkal úgy elfáradtam a mászásban, hogy visszafordultam. Pedig szép hely. Mindegy megedződöm és megmászom, nem tudom meddig tart az emelkedő.

más: Kvázi friss Lidl-is kesztyűm jön szét. Az ujjlehúzó hurok azonnal elszakadt, de sajnos ma ahogy húztam volna fel a tépőzárat jött vele az alja is... Mindegy már megrendeltem a Decából a btwin 700 aerofit kesztyűt, mert ruha szettem van belőle és az bejött. (bár elég nyúlós a mez hátulja ha megpakolod).

[ Szerkesztve ]

(#51697) Yodafon válasza Solad (#51695) üzenetére


Yodafon
senior tag

Akivel tekert az Luka Mezgec ProTour versenyző. Ez szerintem mindent elmond :D

I'm gangsta!

(#51698) zoli03 válasza Vasinger! (#51688) üzenetére


zoli03
őstag

Én hétvégén raktam fel hirdetést, akkor nem volt semmi gondom.

(#51699) Yodafon válasza JackFeryll (#51696) üzenetére


Yodafon
senior tag

Az kegyetlen szakasz.. én utálom mint a bűn

I'm gangsta!

(#51700) Tothgera30 válasza Vasinger! (#51688) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tegnap tettem fel, bár már el is vitték a cuccost.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.