Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#218001) Lacerta


Lacerta
aktív tag

Ha választanotok kellene a Buzz Rack EAZZY 4 és a Peruzzo Pure Instinct 4 közt, melyik lenne a befutó? Miért/miért nem?
Szempont, hogy összecsukható mindkettő, pincében fogom tárolni ( úgyhogy Thulét ne ajánljatok helyettük pls. :) ).

(#218002) parandroid válasza Hasaggymeg (#217991) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az rohadt sok, ennyi idő a világon nincs. Kb havonta szánok rá 10-15 percet, szokja meg, ennyit kap. ;]

Na jó, ha elázok, vagy sáros lesz, akkor nyilván muszáj soron kívül is, de az ilyesmit kerülöm, mint a covidot.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#218003) Alg


Alg
veterán

A huszárokon szakadtam :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#218004) Fall-N válasza parandroid (#218002) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem sajnos sokszor csak az automosóra marad idő. :DDD Sajnos társasházban lakom így hely sincs erre nagyon, csak a lépcsőházban tudom megejteni.

Persze a magasnyomásúval vigyázok, hogy ne menjen a csapágyakba a víz.

(#218005) RexpecT válasza Alg (#218003) üzenetére


RexpecT
addikt

Komoly volt :) . Videó [itt].

(#218006) szuszinho válasza .LnB (#217988) üzenetére


szuszinho
őstag

Végig tekertem a Kossuth Lajos utcán, de a Széchenyi téren leintettek :DDD

(#218007) Hasaggymeg válasza szuszinho (#218006) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én eddig jutottam, tolva-felülve, rendőrtől-rendőrig, másfél km a céltól. 🤭... nemtom feltölteni. :((

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#218008) Yany


Yany
addikt

Sziasztok,

Van egy KTM Life Action bringám és azon filózok egy ideje, hogy jó lenne egy rugós (teleszkópos?) nyeregcső. Van ajánlott típus, vagy esetleg magával az üléssel együtt van valami ajánlott vétel? Látatlanban szabad ilyet venni? Csak mert gondolom megszokás/stílus/ízlés kérdése is, hogy ki milyen fenékalávalót szeret egy bringán, de valami kiindulnivaló csomagot egy tapasztaltabb fórumostól szívesen fogadnék, mielőtt valami baromságba beleugrok. :R

Most nincs kéznél a bringám, őszintén szólva azzal sem vagyok képben, hogy milyen átmérő és mekkor vázhoz kellene, de ha a kérdésem megválaszolásához ez szükséges lenne, akkor leugrok és megmérem. Előre is köszönöm. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#218009) andrisbandi válasza Yany (#218008) üzenetére


andrisbandi
őstag

Komfort nyereg
Inkább mint a rugós nyeregcső.

A legjobb az lenne, ha sokkal szélesebb külsőt lehetne a vázadba tenni, és azt nem keményre fújva használnád.
(Hardtail montin működött.)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#218010) ivana válasza andrisbandi (#218009) üzenetére


ivana
Ármester

+1 a rugós nyeregcső marhaság, a rugó a nyeregbe való.

Utóbbi megállapítással viszont nem értek egyet, nem a gumin, hanem az üléspozíción múlik. Outira jó egy kemény nyereg, montira nem árt ha picit puhább, tanyabikera ahol egyenesen ülsz pedig rugós kell.

[ Szerkesztve ]

(#218011) parandroid válasza andrisbandi (#218009) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ne haragudj, de ez egy bevásárlókosaras city bike-on kívül minden biciklin nagyon perverz.

Yany: Felejtsd el ezt is, meg a rugós nyeregcsövet is. Tekerj sokat, attól fog javulni, meg vegyél egy rendes, betétes biciklisnadrágot. Nem kell nagyon drága cucc, decathlon, aldi/lidl-féle is már előrelépés. Meg nézz utána, hogy kerékpártípusokhoz melyiken mi az egeszséges ülőpozíció.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#218012) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

itt vártam a mezőnyt mert kicsit lemaradtak. 🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#218013) PELLE


PELLE
tag

Ha szemüveg kell.
Rudy Project
A Giro d'Italia nagy rajtja alatt különleges kedvezmények várnak!
[link]

(#218014) arcitec válasza PELLE (#218013) üzenetére


arcitec
addikt

Menj, árazd le a krumplit..... ;]

[ Szerkesztve ]

(#218015) 66zio


66zio
aktív tag

Vissza lehet nézni valahol a Giro-t?

(#218016) Csokicsibesz válasza 66zio (#218015) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Eurosport player.

(#218017) jojjer94


jojjer94
csendes tag

Ha már Giro, hadd dicsekedjek el vele, milyen qva jó munkahelyem és főnököm van. :D

Tegnap megkérdezte hol fogom nézni a Giro-t. ( ahol lakom megy el a vasárnapi etap)
Mondtam neki hogy hol, erre azt kérdezi:
"Nincs kedved inkább Kaposváron nézni a rajtot, az
EOLO-Kometa VIP vendégeként ?!" :DD

Nem sokat tétováztam a válasszal. :)
Asszonyt azért formalitásból felhívtam, hogy a vasárnapi programnak annyi. :D

(#218018) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Leadtam a pecsi Boostworx -nel a tagot es a telot. Remelem okes lesz. :U Sok feedback -et nem talaltam, de a boltok is ide kuldenek, ha minden igaz.
Azt mondta, nem csinalnak kis szervizt, csak nagyot.
A csavar, ahol a tomites kijott, eselyes, hogy nem volt gyarilag rendesen meghuzva. Ettol meg az olajkamra fellevegosodott....

Don't Tread On Me

(#218019) Nutra válasza Yany (#218008) üzenetére


Nutra
tag

Yany, nekem van egy KTM Life Cross, gyárilag rugós nyeregcsővel.
Vettem helyette egy sima jobb nyeregcsövet (nem üléscső lesz az :F )
Könnyebb (bár ezen a bringán csak ezt nem érezni meg), komfortban jó nyereggel nincs különbség. Nem javaslom, de ha kell olcsóért átadhatom. :D

(#218020) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#218007) üzenetére

Nekem is jó nagyot kellett kerülnöm a zárás miatt, én Lovasberényig jutottam (Sukoró, Nadap útvonalon).
Hazafelé lett zsákmányom. ;]

Més que un club!

(#218021) bardi


bardi
aktív tag

A nagy Giro pörgésben azért nézzetek rá mit ment Blanka rövidtávon :R

'92 Honda VFR 750

(#218022) rétisün válasza Napfénysüti (#218020) üzenetére


rétisün
veterán

de szép Canyon, mennyivel megy? :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#218023) zsocy válasza rétisün (#218022) üzenetére


zsocy
őstag

Ez az összessel, szoktam látni Straván :DDD
Nekem nem lett zsákmány, Kápolnásnyéknél voltam a felüljáró kanyarban, de így is megérte. Plusz egy marha jót tekertem előtte és utána is. Jó Giro nap volt :)
A képen elrejtettem egy Valter Atit :)

[ Szerkesztve ]

(#218024) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nagyon nagy élmény volt.

Holnap időfutam. Remélem lesz jó helyünk.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#218025) zsocy válasza .LnB (#218024) üzenetére


zsocy
őstag

Esztergom?
Szép kis loot, vetted vagy szerezted?

(#218026) Hasaggymeg válasza 66zio (#218015) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most kilenctől az Eurosport1-en. ;)

Giro... a befutó előtt 1800m-el integettem az utolsó szökési próbálkozás közben egyet a helikopternek, most jól megnézem magam. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#218027) Yany


Yany
addikt

Köszönöm mindenkinek a véleményeket nyereg és rugós nyeregcső témában. :R Ha jól értem a többség inkább egy komfortosabb, rendes nyeregre beszélne rá semmint a csőre. (vagy tekerjek többet... és ez jogos :DDD ). Esetleg egy ilyen csücsülde mennyire vehető komolyan, az amazonon bestseller: Velmia

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#218028) Maximum1 válasza Hasaggymeg (#218007) üzenetére


Maximum1
őstag

Én 2,5km-re voltam, durván ment a srác, 42es átlag még lefele sem menne :DDD
Ő egy szökevény volt, mögötte a banda:

[ Szerkesztve ]

(#218029) Napfénysüti válasza zsocy (#218023) üzenetére

Egyszer már össze kéne hoznunk egy közös tekerést. :K

Més que un club!

(#218030) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#218028) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Majdnem olyan magas mint én 😎... a hasonlóságoknak itt vége is. 🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#218031) Fall-N válasza Yany (#218027) üzenetére


Fall-N
veterán

Én sem ajánlom. A fölösleges rugózás miatt a hajtási energia elveszik. Próbáltam én is, nem jött be. Karbon nyeregcső is rugalmas mégsem vesztesz energiát.

(#218032) Jester01 válasza zsocy (#218023) üzenetére


Jester01
veterán

Engem is elrejtettél a képen, igaz legfeljebb a kezemben tartott porolóból sejthető valami. De ezek szerint ott voltál szemben velünk.

Eurosporton ugyanaz a kép volt mint az M4-en? Sajnos pont nem volt közeli amikor mellettem ment a mezőny. Az esti ismétlésben pedig csak a végét adták le újra, így nem tudtam magam megnézni.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#218033) parandroid válasza Yany (#218027) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezzel egy fokkal előrébb vagy, de ez is ilyen rövid távú gurulgatásra van legfeljebb. Ha hosszabb, többórás nyeregben tartózkodás kell, ahhoz rendes nyereg kell, betétes nadrág, meg fokozatos hozzászokás. Amíg az utolsó nincs meg, addig nyerget sem tudsz választani, mert amíg mindentől fáj a segged, addig nem tudod megmondani, melyik nyereg a jó. Amúgy én életemben egyetlen nyerget cseréltem le, azt is azért, mert csúszott, és nem tudtam rajta stabilan ülni, illetve még egyet, de azt meg könnyebbre, és még keményebbre (full karbon, párnázatlan, gélezetlen, és azzal is mentek a több órás tekerések), különben mindig rendben voltak a gyári megoldások.

Szóval elsőre hagyd a gyári nyerget, és ugorj be a decathlonba egy betétes naciért, aztán néhány hétig nyomás rendszeresen tekerni! Ha olyan 2 hét után kicsit sem jobb, akkor lehet nézegetni, hogy nyeregszélesség, meg ülőcsont, meg anyám kínja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#218034) sebgutkopf válasza MPowerPH (#217967) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Annyival tudlak nyugtatni, hogy ez nem egyedi eset. Főleg a kashimás Fox-oknál (köztük a legújabb és legmenőbb fél millás factory 38) előfordul, hogy belül kidurran a cucc. Nem tart a tömítés meg valamely erőhatásnál és megindul a levegő, olaj másfelé mint kéne.
A jó hír meg, hogy ezt rutin szerviz a hivatalos műhelyben.

(#218035) MPowerPH válasza sebgutkopf (#218034) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem izgulok en sem. :) Tulajdonkeppen ha osszeszamolom, siman megvan a 100 munkaora, mert amikor a varosban gyakoroltam orakat a bringaval, azt nem is rogzitettem, es volt, hogy este 2 oran keresztul nyuztam. Lehet, hogy a teli, minuszban, vagy nulla fok kornyeken, sarban megtett km -ek sem segitettek annak, hogy tovabb birja. Igy most le lesz tudva, johet a nyar. Sarat mar nem igen fog latni. Es akkor mar a bringat is leszervizeltem, kivetel a kozepcsapagyat, mert azt nem szedem ki ennyi ido utan.

Az elso telo egyebkent nem produkalt hibat, meg csak nem is szurcsogott egy kicsit sem, az jobban birta, mint a tag. Pedig ha tippelnem kellett volna, akkor azt mondom, hogy a villa fekszik ki elobb. A tag jo helyen van ott font, sarat, port joforman nem kap. A telo meg azert kapta az ivet, mikor elsullyedtem parszor a mocsarban.

Bele sem gondolok, hogy azoknal a bringaknal, ahol alul van a tag fuggobe allitva, ott milyen gyakran kell szerviz. Ezert zseni a Scott, ismet, hogy beleintegraltak a vaz belselyebe.

Bringas komam rabeszelt az SPD -re. Melyikkel jarok jol, ha szeretnem kiprobalni? Veszek egy hasznalt M8100 -as pedalt, vagy ujonnan egy M520, talan M530 -at?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#218036) Hasaggymeg válasza .LnB (#218024) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Beszabadultál valamelyik promóciós raktárba? 🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#218037) Alg válasza Hasaggymeg (#218036) üzenetére


Alg
veterán

Gondolom a reklám-karavánból szórták meg a népet ilyenekkel :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#218038) Tomi_Sci válasza Toobee (#217970) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszi, de XL / 58 kb. :(
Nézem amúgy a fb-t, testbikeot, bikemagot, mindent :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#218039) szuszinho válasza .LnB (#218024) üzenetére


szuszinho
őstag

Nekem csak egy 2020-as karkötő jutott :(((

[ Szerkesztve ]

(#218040) szuszinho válasza szuszinho (#218039) üzenetére


szuszinho
őstag

(#218041) Hasaggymeg válasza szuszinho (#218040) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kik vannak a képen? Nem sokat ismerek közülük. :B

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#218042) flash-


flash-
veterán

mi is eltekertunk Budapestről visegrádra papréten keresztül aztán még a végén fel a célig(majd ugyanígy vissza) , nagy élmény volt látni őket de ami még szuperebb volt az hogy ennyi bringással együtt tekerni mintha egy kerékpáros paradicsom lett volna
azért odafele papréttől lefele a kanyargós úton csak én éreztem hogy 25-30tol folyamatosan fékkel kellett mennem? így is folyamatosan az előttem levőkre értem, elég para volt most ennyire szar lenne ez az Axis 1.0 patkófékem?+a kanyarok minta csúsztak volna)vagy ennyire béna lennék lefelé?
viszont visszafele visegrádról paprét felé már csak elvétve láttunk bringást,mindenki inkább a duna mellett ment vissza Pest felé? 😀(lett is mondjuk 1000m szint osszesen arra a napra 95km-en)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#218043) Toobee válasza Tomi_Sci (#218038) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor a 3 órája felkerült Wilier Jaroon is kicsi, gondolom (cx adok veszek)?

https://barbieripnk.hu/

(#218044) Hasaggymeg válasza flash- (#218042) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én visszafelé jöttem ott, odafelé kicsi terep reményében Dömörkapu felé mentem (ami aztán az erdei sarat látva végül elmaradt). Vissza a kaptatón ki nem hagytam volna az ~50 mugli megelőzését miközben vagy 5 varázsló engem előzött meg. ;]
Terv amúgy az volt, hogy Dömörkapu, 11es út, Visegrád fel a várba, aztán vissza Paprét felé... a vármászás nyilván elmaradt, már a 11esen tolni kényszerültem, fel-felülve rendőrtől-rendőrig. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#218045) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Valaki esetleg nem tudja, hogy ez a betét kompatibilis-e a Shimano Br-m515-ös fékkel?
Ránézésre jónak tűnik, de a kompatibilitási listában nincsen benne.

Kéne valahonnan szereznem betétet, mert úgy néz ki költözés közben elkavartam a tartalékokat.

(#218046) Tomi_Sci válasza Toobee (#218043) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Igen. Bár a rajta lévő 3km-es stucnival lehet jó lenne :U De inkább valami jobban passzoló megoldást keresek.

Beállítottam értesítést az összes adok-veszek csoportra, aztán figyelem, hátha jön valami alkalmi vétel, addig meg hajtom a mostani bringáimat :)

Más:
Merida Silex tényleg csak 42-es gumit fogad? :F Ilyen laza, túrázós geonál az elég soványnak tűnik. Mondjuk a gyártói adatok elég konzervatívak szoktak lenni, a Merida cx-be is befér 38mm.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#218047) 6030D válasza Csokicsibesz (#218045) üzenetére


6030D
Ármester

Régen az volt a mondás, hogy minden Shimano betét jó minden Shimano fékbe, de amióta van outi is, nem tudom. Várj meg mást is.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#218048) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Mai, végre bandázós laza, 8-an voltunk :Y

Volt időm bőven a mobillal fotózni :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#218049) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Aldiba most vannak bicajos nadrágok, stb. Ezek jó cuccok? Látom mindegyik párnás. Van dupla rétegű is. Egy normál 20-30 km-es tekeréshez, főleg aszfalton milyen bicajosnadrág vált be nektek? Mire kell odafigyelni, hogy hosszú távon is kényelmes legyen.

jjeahh:
Nagyon szép helyen voltatok. :D Én is szívesen tekernék többedmagammal egy jót.

[ Szerkesztve ]

(#218050) MPowerPH válasza jjeahh (#218048) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ismet kaprazatos. :)

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.