Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#196001) Kickass válasza J.C.G. (#196000) üzenetére


Kickass
őstag

Sziasztok!

Eddig MTB-t kerestem és most lenne is hardtail Radon készleten, de kicsit elbizonytalanodtam.
Nagyon szigorúan nézve a dolgot a felhasználási szokásaim jelenleg nem indokolnak egy ezer eurós montit. Napi kb 5-7km a gyerkőcöt oviba hordani + munkahelyre betekerni.
Más túrákra nem igazán marad időm, ha havonta egyszer eljutnék egy olyan körre ahol egy ilyen gépet ki lehet használni akkor már lehet sokat mondok.

Ellenben lehet hogy néha tekernénk a családdal együtt egy 20-30km-es aszfaltos kört.

Kérdés hogy a fenti felhasználásra elég lenne-e egy ilyen szamár:
[link]

Az agyváltókat totál nem ismerem, merev villás keróm kb 20 éve nem volt, a virsli gumiktól és a szűk kormányfogástól egy kicsit fázom, hogy esőben perec lenne a vége. :D

A munkábajárós részre tökéletes úgy gondolom, talán kisebb túrákra is. De nem tudom mennyire fogna meg (bár legrosszabb esetben tavasszal minimális bukóval eladom).
Másik részről viszont a jelenlegi felhasználásra sajnálnék egy 29ert, mert kihasználatlan lenne.

Vélemények? Persze eldönteni úgyis én fogom, de hátha volt már valakinek hasonló dilemmája . :)

szerk.: bocs nem válasz akart lenni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#196002) Alg válasza #10034944 (#195998) üzenetére


Alg
veterán

szerk: hülyeséget írtam

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#196003) balintbaba válasza Hasaggymeg (#195980) üzenetére


balintbaba
tag

Erről a bmx-ek jutottak eszembe, ahol fülsüketítően hangosak a hátsó agyak. :D Pont nemrég mesélte az egyik bmx-es barátom, hogy milyen rossz single speed bicóról váltósra átülni. Az ő elmondása alapján a sima agyakban általában 3-4 sima kalapács van, ezzel ellentétben bmx-hez használt agyban van 6, ami mind bordázott, szerinte így sokkal jobban "harap" a bicigli.

xy.zsolt: Nekem van a Rion mellett többek között Santini és Rapha bibem is. Én a Rionnal hosszúakat nem szívesen tekerek, egyszerűen kényelmetlen a betét, amúgy a gatya teljes kidolgozása ezért az árért kifogástalan. Ezeket a bicós gatyákat a nyergekhez hasonlítanám, nem mindenkinek jön be ugyanaz.

(#196004) INTELligent


INTELligent
senior tag

Ha már múltkor szóba jöttek az esőkabátok, ezt a decathlonos darabot ismeri valaki? Tudom, ez egy melegebb verzió.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#196005) Hasaggymeg válasza bszg@ (#195997) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A legszembetűnőbb ismertetője a villanylovasnak az alacsony csapásszámmal produkált viszonylag jó sebesség, szinte mindegyik úgy teker, pörgető pedelec-eset én még nem láttam. :F

Karesz...a gyorszár (pálcika) csak rögzít, a terhet ott általában egy hagyományos méretű tengely viseli...azért általában, mert nem mindenhol, pl. a 785XT agynál egy vastagabb tengely van, kupakokkal levékonyítva végein.

Brandynew...mutasd.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#196006) venember83 válasza Hasaggymeg (#196005) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem jó az aláírásodban található cím, milyen Cube Reaction Pro C:62-ről van szó pontosan?

(#196007) Brandynew válasza Hasaggymeg (#196005) üzenetére


Brandynew
őstag

(#196008) #10034944 válasza Hasaggymeg (#196005) üzenetére


#10034944
törölt tag

Pontosan, de ettől fügétlenül tönkrement, és nem rögzít rendesen, és váltani szeretnék nem 1-1 ben cserélni, magát az agyat megtartva. Azért kérdeztem a 9mm tengelyt mert tolómérővel ~9,4mm mértem külső átmérőre.

[ Szerkesztve ]

(#196009) Hasaggymeg válasza venember83 (#196006) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Biztos kitöröltem.🤭 :R Pro 2021.

balintbaba...nem tudom hány reteszelő lehet azokban, de a "harapása" nem feltétlen a kilincsművek számától függ, sőt, bizonyos szempontból nem is jó olyan sok mozgó rész, hisz bármelyik "lefexik" azonnal gondot okozhat, a híresen jó DT-kben is csak 3 van. Korábbi XT-ben 4 volt (10°-os reteszeléssel, vagyis 36 körönként), a mostani (HB410-B) úgy látom csak 3 kilincsműves ugyanannyira sűrű reteszeléssel. A fogasgyűrű viszont egy okos találmány, atombiztos reteszeléssel, nem is értem miért nem olyan az összes. :F

Karesz85...az alsó ketegóriában egy különbség van a 2 tengely között, egyik lyukas és kicsit rövidebb, másik meg tömör és hosszabb, hogy rámenjen az anya...legalábbis úgy tudom, de jön ivana és kiokosít.

Brandynew...pont olyan (tulajdonképp alsó) kategória mint amaz.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#196010) f4lcon válasza Hasaggymeg (#196009) üzenetére


f4lcon
őstag

"A fogasgyűrű viszont egy okos találmány, atombiztos reteszeléssel, nem is értem miért nem olyan az összes. :F"

azért, mert a DT levédette a technológiát elég ügyesen
a Shimano is kerülőutakon jutott el ugyanoda a Scylence-el
ez a rendszer egyébként elég nagy drag-et okoz (nem tudom mi a magyar megfelelő szó erre, talán ellenállás?) mert folyamatosan összeérnek az egymással szemben forgó alkatrészek, ami lassítja a rendszert. a Scylence első verziójában nem volt rugó, ott csak az előre forgás tehetetlenségéből fakadóan ért össze a két rész, ezért amikor nem forgott a lánckeréksor az agyon, akkor TÉNYLEG szétkapcsolt, teljesen. sajnos nem volt annyira megbízható, hogy sorozatba engedjék (volt szerencsém menni ilyen aggyal, teljesen hangtalan ha nem tekersz)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#196011) venember83 válasza Hasaggymeg (#196009) üzenetére


venember83
nagyúr

Nagyon kellemes színkombináció, a Cube konfigokkal ilyen szinten pedig nem szokott gond lenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#196012) Brandynew válasza Hasaggymeg (#196009) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszönöm. És ez vagy pl. Csepel Traction 100? Vagy tényleg semmilyen különbség nincs?

(#196013) Hasaggymeg válasza f4lcon (#196010) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igen, a Mavic is hozzájutott (megvette? :F ), olyan volt nekem, de elég jól forgott (biztos a jó csapágyakkal kompenzálták a reteszelő ellenállását :D ), amiben viszont negatív irányba különbözött, az a durva reteszelés, vagyis ahogy az a 2 gyűrű pattogott egymáson azt az egész vázon érezni lehetett...ennek ellenére tetszett, ott melléreteszelés még véletlenül sem fordult elő. :N

#196011venember83...köszi, van jobb kép is. :B

Brandynew...Csepel legalább nem is próbál másnak látszani mint ami. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#196014) Brandynew válasza Hasaggymeg (#196013) üzenetére


Brandynew
őstag

Ezt hogy érted, a Polar mivel próbál másnak látszani?

(#196015) Hasaggymeg válasza Brandynew (#196014) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát olyan trekking/montiszerű...de nem az. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#196016) bszg@ válasza Hasaggymeg (#196005) üzenetére


bszg@
tag

Mondjuk menet közben nem is látszom ebikeosnak, olyan lassú vagyok.
De pl Dobogókőn két outis elég flegmán megkérdezte, hogy akkor ez villanyos-e. Amikor meggyőztem őket az ellenkezőjéről, nagyon szívélyesek lettek.

(#196017) Hasaggymeg válasza bszg@ (#196016) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem értem ezt az ellenszenvet, mindenki azzal teker amivel akar és ha még csak a villany miatt is ülnek végül át az autóból a nyeregbe, az is mindenkinek jó. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#196018) arcitec válasza Hasaggymeg (#196017) üzenetére


arcitec
addikt

A napokban kérdeztem egy "régi" e-bike szerű szerkezeten ülőtől "merre az arra?" kérdést,
kajánul válaszolt : "hát még TEKERNED kell vagy 10km" épp hozzá nem tette, hogy úgy ám.
Szóval lehet van pár nagy arc köztük. ;]
Egyébiránt nekem csak és csak is nagyobb dombra kellene, egyébként örömmel tekerek nem is lenne jó az akkus , mert akkor lehet venni robogót is.
Kár, hogy olyat nem gyártanak mint ami egy outi középtengelyében rejtőzködik, és azt lehetne ha kell használni is (emelkedőn) és + súlya sem lenne. Mint amin a profik is lebuktak már.. :D

[ Szerkesztve ]

(#196019) 6030D válasza arcitec (#196018) üzenetére


6030D
Ármester

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#196020) arcitec válasza 6030D (#196019) üzenetére


arcitec
addikt

ja ja, nem is értem ezt mire? :o

(#196021) borix válasza Hasaggymeg (#196017) üzenetére


borix
őstag

Ego, ego, ego.
Ők már feledzették úgy magukat, hogy viszonylag lazán feltekernek dobogókőre.
Más is járja végezte az utat!
Ellenben nem mindenki akarja ezt, mert annyira nem érdekli őket a kerékpározás, hogy annyi időt energiát beletegyenek.
Számukra az ebike hozza a bringás élményt nehezebb körülmények között is.

(#196022) Alg válasza Hasaggymeg (#196017) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem amúgy már van egy előítélettel szembeni előítélet is... vagymi

Mármint, ha egy outis rákérdez hogy ez akkor most elektromos-e, akkor el van könyvelve hogy biztos rosszindulatból kérdezi...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#196023) babszon


babszon
csendes tag

Sziasztok!
Idáig csak csendes olvasó voltam, de végre meglett a gép :) és az első útja is meg volt :)

Certified HPE Engineer - MASE - Certified DELL PowerStore - Unity Engineer - Vmware VCP-DCV 2023 - Nutanix NCP-MCI

(#196025) bszg@ válasza dbala (#196024) üzenetére


bszg@
tag

Tudom, hogy rajtad már nem segít, inkább a többieknek, első találatban:
Note: Castelli size their clothing small. For the best fit, we recommend you to go up one size.

Babszon: szép darab, sok boldog kilométert kívánok!

(#196026) bszg@ válasza Alg (#196022) üzenetére


bszg@
tag

Úgy kérdezte.
Mentségükre szóljon, hogy én sem feltétlenül nézném ki magamból, hogy felmegyek. Mondtam már, hogy MAMIL vagyok.
De nem is akartam erre vinni a szálat, arra reagáltam, hogy az e és analóg xc-k megjelenése felületes szemlélő számára hasonló.

(#196027) babszon válasza bszg@ (#196025) üzenetére


babszon
csendes tag

Köszönöm szépen :) Rá kellett jönnöm félúton, hogy rohadtul nem vagyok edzésben, munkahely váltás óta... :D

Certified HPE Engineer - MASE - Certified DELL PowerStore - Unity Engineer - Vmware VCP-DCV 2023 - Nutanix NCP-MCI

(#196028) INTELligent


INTELligent
senior tag

No megvan a görgő... Csak a kazettát és az apróságokat külön küldik :DDD . Az lenne a kérdésem, hogy milyen computert ajánlotok az okosgörgő vezérlésére? Ha jól látom, már a Garmin 520 Plus is tudja ezt. Vagy inkább az 530-ast éri meg?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#196029) parandroid válasza INTELligent (#196028) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én egy ipaddel használom. Előtte win10 laptoppal ment, ott arra kell figyelni, hogy ha olyan szenzorod van, ami csak ant+ -t tud, akkor ahhoz kell egy dongle. Zwift miatt úgyis kelleni fog ilyesmi, ha nem zwiftelsz, akkor elég lehet a fahrradcomputer. Ja, ipad semmiképp nem tud ant+ -t, szóval ahhoz btle szenzorok kellenek.

Amúgy azt hiszem, manapság a 830 a best buy (alternatíva az 530, és a 1030 Plus).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#196030) polonic


polonic
félisten

Kéne nekem egy hátsó váltó, ami a német üzletekben is beszerezhetetlen.
Egy helyen találtam még egy darabot itthon, viszont nem dobozos. Mennyire számít ez? Úgy értem, hogy hamisíthatják ezeket a cuccokat és azért nem az? Bocs, ha hülyeséget kérdezek.
De eddig mindig, minden cucc, amit vettem, dobozos volt.

(#196031) Nutra válasza xy.zsolt (#195975) üzenetére


Nutra
tag

Eddig is több ruha között oszlott meg a bringás idő és km, jól van az így :D Minden használat után mennek (kímélő sport) mosásba, így mindig van tiszta, ha még nem is jött össze egy mosásnyi sportcucc

(#196032) Hasaggymeg válasza babszon (#196023) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Isten hozott! :)... pofás kerékpár. 👍

polonic... ha jó, megbíz6ó helyről veszed nem kell doboz, lehet kiállított darab is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#196033) Nutra válasza Hasaggymeg (#196005) üzenetére


Nutra
tag

pörgető pedelec-eset én még nem láttam.
Párom majdnem kivétel :)
Sok munkám volt eddig is abban, hogy magasabb fordulaton és főleg, hogy állandóan tekerjen.(Ugye ami szerintem hasznos jótanács, az néha másként landol ;] )

A folyamatos tekerésre az eltelt 300km alatt teljesen rászokott az ebike-on (különben darabos lenne a rásegítés). Most már a megállás előtt 2-t visszaváltunk is megy és egész jó szemre kb 75-80-as fordulaton teker. Beijesztettem, hogy induláskor és általában kis fordulat - nagy erő kombóban hamar tönkremegy a lánc és az drága ;]

(#196034) polonic válasza Hasaggymeg (#196032) üzenetére


polonic
félisten

Ecobike-ban van ez a hátsó váltó.
Konkrétan Shimano deore xt rd-t8000. És egy zacskóban tárolják a raktárban.

(#196035) Hasaggymeg válasza Nutra (#196033) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Drága a bringalánc és nem jut majd nyakláncra. ;]

polonic... az nagy varázsló, mindent összeguberál, de biztos nem hamisat.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#196036) polonic válasza Hasaggymeg (#196035) üzenetére


polonic
félisten

Igen. Közben olvasgattam. Nem nyugodtam meg azért. :)

(#196037) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#196013) üzenetére


maximilian4
addikt

Kazetta nem ér bele a hátsó gumiba? ;]

Maxi

(#196038) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#196037) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A körfűrész zavarja szépérzékedet? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#196039) Sirandrish


Sirandrish
legenda

A nyereg sose volt egy olyan alkatrész aminél a dizájnt néztem, de ez odad*sz :Y


Mármint mocsok jól néz ki :B

Egyébként a múltkor említett 11km-s karikámat sikerült 30 alá vinni...egész pontosan 28 percbe került, és kétszer is lement ma :)
Még mindig nem 30km/h, de 3 hét alatt 3 percet sikerült faragni az időmből :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#196040) szabop27 válasza polonic (#196030) üzenetére


szabop27
csendes tag

Én vettem már bike-discunt.de -ről is zacskóban érkező Shimano váltót. A boltok saját felhasználásra így szerzik be ("bulk" matrica rajta is van), szerelik az adott évi bringákra. Ha marad pár, következő évben eladják ezeket is.
Ugyanaz a termék, mint ami a dobozban érkezik, csak kevesebb papír- és műanyag hulladékot kapsz vele..

(#196041) Véreshurka válasza J.C.G. (#195964) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Liqui Moly hajózsír. Szép fehér.

El Psy Kongroo

(#196042) ivana válasza Véreshurka (#196041) üzenetére


ivana
Ármester

A hajózsír nagyon más összetételű, mint egy sima. Hosszabb távú tapasztalataid is vannak vele? Szvsz szerencsésebb egy sima autós zsír pl. mol liton ep2.

(#196043) paler válasza Nutra (#196033) üzenetére


paler
aktív tag

Holnap veszi át a párom az ő "kis" e-biket, a bicikliboltos is azt javasolta neki, hogy általába majd olyan fokozatba használja, ahol pörgetni kell, mert az jót tesz a az érrendszernek, az izületeknek is jobb, mintha a legnehezebb fokozatba használná, és természetesen a láncak és fogskerék sornak is hasznos tud majd lenni ha úgy használja ahogy mondta. Sőt azt is elárulta neki, amin ott szereppel, hogy e-bikehoz való, azoknál az alkatrészeknél a faktor szám 1,5x-el kezdődik. :P

Párom meg rábeszélt, hogy vegyek magamnak egy Giant Toughroad SLR EX-et, még nem tudom hogy jól döntöttem-e, hogy hagytam magamat rábeszélni egy ennyire drága bicajra, de mivel kishazánkab senkisem tudtot nekem Cube Travelt eladni, így azzal nyugtatom magamat, hogy a sors akarta hogy egy ilyen bringám legyen. Tényleg remélem hogy nem fogom pár hónap múlva megbánni, hogy ennyi pénzt adtam ki egy kerékpárét. Remélem jövőhét végéig megérkezik és akkor kezdésnek írány a Tisza-tó :))

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#196044) paler válasza babszon (#196023) üzenetére


paler
aktív tag

Gratula :C remélem elégedet leszel vele. Egy hét múlva talán nekem is megérkezik az én paripám, és akkor márkatársak leszünk ;)

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#196045) Hasaggymeg válasza paler (#196043) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó bringa az, tudnak valamit ezek a nők.🤭...viszont ez akár több napos túrázásra való, csomagokkal, meg minden. :K

#196042ivana...+1, sőt 2, hisz ha pl. szedi a port, homokot, ami ugyebár a nyílt vízen eléggé hiánycikk, de lemosni nehezen lehet, akkor az kész katasztrófa lesz a kerékpáron. :(

Sirandrish...na akkor meg is van a nyereg. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#196046) Ringman válasza paler (#196043) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez egy jó bicikli, én is néztem (csak a 2020-as slr 1-et, amíg volt belőle), mielőtt megvettem volna a nuroadot, nagy külső elfér benne, akár keskenyebb 29"-esek is, ha nem kell a sárvédő, van rajta egy csomó rögzítési pont, ezzel az áttéttel meg sok helyen el tudsz menni vele.

(#196047) Véreshurka válasza ivana (#196042) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Két éve használom, nem tapasztaltam, hogy jobban szedné a szmötyit mint más, általában minden tavasszal újrazsírzok. Egyedül a nyeregcsőnél használok rézpasztát. Tény, hogy csak városban tolom, meg némi kirándulgatás.

El Psy Kongroo

(#196048) Sirandrish válasza Hasaggymeg (#196045) üzenetére


Sirandrish
legenda

Még nincs, de szerelembe estem :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#196049) paler válasza Hasaggymeg (#196045) üzenetére


paler
aktív tag

Mondjuk az ő e-bike-je sem fért bele a pályázati keretbe árba, tehát én sem sajnáltam rá a pénzt, de inkább magamtól vontam volna meg némi pénzmagot....de Ő meg ragaszkodot hozzá, hogy ha neki jár egy ilyen bringa, akkor nekem is...azt hiszem idén nekünk már most Karácsony van. :D

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#196050) Véreshurka válasza Hasaggymeg (#196045) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Zsír kimosására mindig brigéciolt (2000) használok.

El Psy Kongroo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.