Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) StLui válasza Örni (#97000) üzenetére


StLui
veterán

Erre sajna YT topicban sincs válasz, nem nagyon érti, tudja senki

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#97002) Strezi válasza Örni (#97000) üzenetére


Strezi
őstag

4K-ba kell feltölteni, akkor magasabb sávszélességet kap az anyag. Renderelésnél fell kell skálázni..
De, szinte biztos, hogy a nézettség ill. követők száma is is faktor.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#97003) Örni válasza Strezi (#97002) üzenetére


Örni
senior tag

Azt már próbáltam, nem működött.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#97004) smkb válasza ZolkoW (#96958) üzenetére


smkb
őstag

Tök jó ez... van egy fajta romantikája :) Láncvédő kuka, és lesz egy egysebis kontrás fat. Ugyanezzel a képességgel, ha ezen Surly, vagy Salsa felirat lenne (oké nyilván jobb komponensekkel), akkor egy bazinagy árcimke lógna rajta, és kult bringa lenne.... merthogy kontrásegysebisfatdecooool...

Amúgy ebben a szegmensben, a legjobb ajánlat a Walmartos 7 sebességes Mongoose fat volt 200 dollárért. Vették is az USA-ban, és száguldoztak vele tóba sárba szikláról .... mert pár mozijegy ára volt.

[ Szerkesztve ]

(#97005) IMIIKE1998 válasza Runner_fxr (#96998) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hogy sikerült elkergetned?

(#97006) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Több éve bele olvasok a topikba és anno láttam egy hajtás/áttétel kalkulátort.
Nem tudom a pontos nevét, lehet nem megfelelő a fogalmazás de valami ilyet keresnék csak nem találom.
Kerék méretet, stb lehetett benne megadni.

Lényegében csak azt szeretném tudni hogy miben térne el a mostani 21 sebességes 48-38-28 és 14-28 kiosztás ha 2 x 9 -re váltanék ill. hogy ez majd mennyiből kivitelezhető.

(#97007) -=RelakS=- válasza jjeahh (#96959) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Fóti Cora ... izé, Auchanban is árválkodik egy fat, a kutyának nem kell, ahogy elnézem :D

Asszem 130 ezer jó magyar forint körül kérnek érte

6030D
Bakker, jobbulást!

Kezed amúgy mozog? Mikor látok olyat filmen, hogy átlövik valakinek a kezét (Pl Desperado), nekem valahogy mindig az jut eszembe, hogy akkor pár csontnak viszlát, meg lehet, hogy 1-2 ujj sem fog már mozogni többet...

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#97008) MPowerPH válasza Runner_fxr (#96998) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megneztem, es en irtam nagyon rosszul. A 15 bar 150PSi akart lenni. Jelenleg most 110PSi van benne.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#97009) 6030D válasza -=RelakS=- (#97007) üzenetére


6030D
Ármester

Minden funkció működik. :) A doki is megvizsgálta, azt mondta minden ok. Kérdeztem is, hogy miért nem vérzik, mondta, hogy a tenyéren mélyebben vannak a főbb erek, aztán meg az idegek, inak, szalagok. Gondolom a kézfej sérülés gázosabb.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#97010) zoli03 válasza zodo (#97006) üzenetére


zoli03
őstag

(#97011) rétisün


rétisün
veterán

hétfőn este rendeltem a bike-discount.de-ről, ma amikor hazaértem, itt várt a postaládában az értesítés, hogy átvehetem a postán (nem volt itthon senki)

a rendelt cuccok 'elődjét' eladtam, hétfőn megköttetett az üzlet (azért is volt a rendelés) először foxpost automatába akartam küldeni, nem volt rekesz, hogy feladjam. elküldtem kedden postautomatába, ma írt a vevő, hogy még nem kapta meg, mert rossz a címzett automata, valószínűleg a héten már nem is fogja megkapni.

magyar posta :W

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97012) zodo válasza zoli03 (#97010) üzenetére


zodo
nagyúr

Ez volt az, köszönöm.

(#97013) belaazallat válasza rétisün (#97011) üzenetére


belaazallat
addikt

Már megint mit vettél?! :DD

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#97014) rétisün válasza belaazallat (#97013) üzenetére


rétisün
veterán

téli gumit, conti grand prix 4season 25x622.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97015) Hasaggymeg válasza zodo (#97006) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Van Androidos verzió is,mely mindig kéznél tartható. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#97016) belaazallat válasza rétisün (#97014) üzenetére


belaazallat
addikt

már azt hittem Canyon-t! :(

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#97017) Because


Because
őstag

milyen sportkamerát ajánlanátok, úgy 20000ft-ig?

elnézést nem találtam ehhez külön topikot, ha lenne irányítsatok oda! köszi :)

(#97018) szabacsik válasza Because (#97017) üzenetére


szabacsik
őstag

Esetleg itt :)

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#97019) rétisün válasza belaazallat (#97016) üzenetére


rétisün
veterán

azt (csak) a canyon.com-ról rendelném. de ahhoz még túl sok Feltem van :U

pedig most van is a méretemben :O

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97020) Because válasza szabacsik (#97018) üzenetére


Because
őstag

:R

(#97021) IMIIKE1998 válasza zodo (#97006) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hali!
Van itt valaki, akinek van tapasztalata cyclocross/gravel bicókkal kapcsolatban?

(#97022) pc360 válasza MPowerPH (#96994) üzenetére


pc360
addikt

+ eddie1978, StLui: Nope. Tudom, hogy mennyire rontja el a felvételeket a YouTube, ez annál sokkal erősebb. Itt eleve az alapkép ennyire katasztrófa. Hisz direkt írtam is, hogy a konvertálás ront rajta, tisztában vagyok vele, ezért nem kell hülének nézni. Illetve hogy jön ide, hogy milyen acca van valakinek?

Összehasonlításképp itt van haverom GP3-as felvétele is. És nem, nem a mozgásbéli különbség... Direkt kerestem a ThiEye felvételén lassú mozgásokat, álló pozíciókat, de egy éles képkockája se volt, csak egy nagy artifact-paca az egész. Zongorázni lehet a különbséget. Runner_fxr felvételén is látni, hogy a lassabb fordulókban szépen kitisztul a kép - na, a TE esetében ez nem történik meg.

zoli03: Megnéztem. Ha szerinted ez a TE jobb, akkor "hajrá". Tudok ajánlani szemészt. :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#97023) eddie1978 válasza pc360 (#97022) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Take it easy:) Feltételes módban írtam az első mondatot, hogy ne kinyilatkoztatás legyen.
Nekem blokkosodik a Hero5 45Mbps anyag is. Egyet még kipróbálok majd. Átkonvertálom az ajánlott paraméterekkel a videót.

Imike1998: egy év CX tapasztalat van egy Giant TCX SLR2 géppel.

(#97024) 6030D válasza IMIIKE1998 (#97021) üzenetére


6030D
Ármester

Vedd meg a Focusom, én meg megveszem a Toth testvérpár karbon Cube 29er-ét. Mindenki jól jár. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#97025) sza.sa


sza.sa
tag

Kivártam/kivárok outi vásárlással, nagy érdeklődéssel vártam a Canyon/Rose 2018-as modelljeit. Sajna csak a belépő szint játszik nálam náluk. Úgy látom még mindig az a tendencia, hogy az új évben ismét kevesebbet adunk ugyanannyiért. ENDURACE AL 5.0 meg is szünt, helyette van 6.0 de már csak Tiagrával, valamint 0,5kg-os felszedett... Meg se a piros szín, se a sárga bandázs nem jön be...

Így talán a legjobb ár/érték a Rose Pro SL-2000 lenne.... Vagy látott valaki jobb vételt itthon, vagy kintről kb 350k környékén?

sza.sa

(#97026) belaazallat válasza sza.sa (#97025) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Ez megfelel?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#97027) parkr válasza sza.sa (#97025) üzenetére


parkr
őstag

ha a felsőcsövön a sárga nem zavar, a szalagot lecserélni már filléres téma..

(#97028) sza.sa válasza belaazallat (#97026) üzenetére


sza.sa
tag

Nem rossz, csak színnel kellene még barátkozni :)
De úgy látom érdemes vadászni már tavalyi, vagy előtti modellekre is...

sza.sa

(#97029) kacsyx válasza sza.sa (#97025) üzenetére


kacsyx
aktív tag

(#97030) IMIIKE1998 válasza 6030D (#97024) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ja, persze, tökéletes lenne a méret. ;]

(#97031) inifini válasza sza.sa (#97025) üzenetére


inifini
tag

Nem tudom milyen méretben keresel, de itt is vannak akciós modellek:

[link]

(#97032) Szoles


Szoles
senior tag

Sziasztok!
Gyárilag 160-as féktárcsákkal szerelt a bringám. A fék mechanikus, Hayes. Nagyon szépen és jól fog az egész rendszer, de komolyabb ereszkedések aljára azért nyekereg, és combosan melegszik, persze elsősorban az első. Így most nagyon oda kell figyelnem, hogy ilyen helyeken ne süssem meg a féket.

Érdemes a tárcsákat 180-asra cserélnem, lenne érezhető javulás? Ha igen, akkor elöl-hátul legyen 180-as?

(egyébként normál méret vagyok kb 75 kilóval)

Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#97033) gabro0


gabro0
őstag

Van itt valaki aki rendelt mostanában a BikeExpress-től kereket?

Engem azzal hitegetnek már több, mint 2 hónapja, hogy nem dolgozik a gyártó, nem válaszolnak... Na de mostmár tényleg megpróbálják megkérdezni mi a helyzet. Persze semmi előrelépés nem történt.

(#97034) kacsyx válasza gabro0 (#97033) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Ha egy gyár 2 hónapot nem dolgozik, az már nem létezik. Ki az manapság, aki 2 hónapig fizeti a dolgozóit, hagyja állni a gépeket, 2 hónapig szünetelteti a beszállítókkal a szerződéseit, etc. Ez egy jó nagy kamu szöveg. Szerintem kérd vissza szépen a pénzed.

(#97035) 6030D válasza Szoles (#97032) üzenetére


6030D
Ármester

Ne tárcsát cserélj, hanem hidrós féket.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#97036) gabro0 válasza kacsyx (#97034) üzenetére


gabro0
őstag

Mivel nem budapesti vagyok ezért utánvétes szállítással kértem, szóval pénzem nem áll benne.

Egyszerűen csak dühítő, hogy hülyének nézik az embert. Na meg az is furcsa, hogy 2/3 áron adják [link], amikor külföldön is egy tízessel legalább drágább. És állítólag nem csak én várok kerekekre, hanem vagy 30 ember. Ez is nehezen hihető.

Amit írtál is teljesen valós, szóval az lesz szerintem, hogy írok a gyártónak mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#97037) kacsyx válasza gabro0 (#97036) üzenetére


kacsyx
aktív tag

"A már jól bevált a kategóriájában Racing 5 LG kerék a magas vagy magasabb teljesítményt nyújtanak, köszönhetően az új design."

Google fordítós oldalakról soha nem rendelnék. Egyébként rengeteg új bringán van Fulcrum kerék, a 2018-as Cube-ok között is, kétlem, hogy a gyártás nem menne. Szerintem engedd el. Bike-discounton is vannak jó áron kerekek, rose-on is találsz csomó leárazottat.

(#97038) Szoles válasza 6030D (#97035) üzenetére


Szoles
senior tag

De miért? Nem azzal van baj, hogy nem fog, hanem, hogy a tárcsa és az egész melegszik, ha sokat kap. Én úgy gondolom, mindegy, mi szorítja a betéteket a tárcsához, a súrlódás és a keletkező hő ugyanaz marad, nem?

Egyébként ez a Hayes MX5 fék megbízhatóságban, sőt fékerőben is simán veri az egyszerű hidrós fékeket, XT-t pedig nem tudok venni.

[ Szerkesztve ]

(#97039) ZolkoW válasza Szoles (#97038) üzenetére


ZolkoW
őstag

nagyobb tárcsa + esetleg más betét szerintem jó irány. hátra én nem vennék nagyobbat. szokták mondani,h az olaj is viszi a hőt vmennyire, de elég futurisztikus dolog (közben van a betét, a dugattyú..).

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#97040) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

They see me rollin', they hatin'

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#97041) gabro0 válasza kacsyx (#97037) üzenetére


gabro0
őstag

Én sem szívesen vásárolok ilyen helyekről, csak gondoltam adok kivételesen egy esélyt a leárazás miatt. Előre amúgy sem fizetek soha.
A weboldaluk is egy káosz, összecsapott valami.

Nézegetem már egy ideje, ebben az ársávban csak a Fulcrum az amit szívesen megvennék.

Meg ha már itt vagyok :) Rendelt már valaki ebayről országúti hajtáshoz cuccokat?

(#97042) Szoles válasza ZolkoW (#97039) üzenetére


Szoles
senior tag

Köszönöm, általában én is azt hallom, hogy a nagyobb tárcsa számít, csak mivel nem próbáltam nagyobbal, ezért nem tudom, mennyit is fog javulni a dolog. Amúgy nem tragikus, normál tekerészésnél hegyen-völgyön fel sem tűnik, csak ha van egy hosszabb erős lejtő, akkor kell odafigyelni, hogy ésszel fékezzek.

Hátra inkább azért gondoltam, mert az elsőhöz hasonlót nem találok -mármint emberi áron-, és így egyforma lenne a tárcsák kinézete. Jó, hülyeség, tudom. :-) Hátsó eddig sem melegedett nagyon.

Betét is jó ötlet, veszek valami másfélét, bár gőzöm sincs, hogy ez milyen, benne volt, és kész.

Olajosról én is azt olvastam, hogy fel tud melegedni, és akkor felpuhul a fék. Fene tudja, mennyire igaz.

(#97043) pc360 válasza Szoles (#97032) üzenetére


pc360
addikt

A Hayes egy fos, főleg a mechanikus. Féket cserélj, előre kerüljön 180, hátra 160. Más csere-berének nincs értelme.

Hátul ne legyen nagyobb tárcsa! Ha az első nagyobb, akkor egyenlő kb. a fékerő. Ha hátra rakod a méretesebbet, akkor full más lesz a két oldal. És előre biztos, hogy kell a nagyobb, ha most is gond a megállás. Fékerőben sokat fog javítani a hidraulikus cucc, de a tárcsaméret segít a hőeloszlatásban is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#97044) Hasaggymeg válasza pc360 (#97043) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"A Hayes egy fos"...izgalommal várom erre a reakciókat...(te kis polgárpukkasztó! ;] ) :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#97045) pc360 válasza Hasaggymeg (#97044) üzenetére


pc360
addikt

Jó, akkor mondjuk úgy, hogy az összes olyan, ami nem legalább középkategória.

A Hayes-nél jobban kevés márkát utálok. A legnagyobb szopásaim miatta voltak.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#97046) Pttypang válasza pc360 (#97045) üzenetére


Pttypang
veterán

Tektro? :D

Everybody lies.

(#97048) Hasaggymeg válasza Pttypang (#97046) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Esetleg Alongha? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#97049) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Mai gyors tekerés, 20km: [link] [link] [link]. Életemben először láttam fekete tehenet :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#97050) Hasaggymeg válasza jjeahh (#97049) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és mi az a rejtett reklám a csinos lánnyal,he?! :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.