Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#265001) Tin válasza Hasaggymeg (#264992) üzenetére


Tin
veterán

Á, nem akarok én az itteniekkel versenyezni ebben. Az egészségemért megyek, meg hogy legyen edzettségem arra, hogy tudjak menni messzebb is, élvezetből. Tavasszal ahol meghaltam, most simán felmegyek. Ha jövőre eljutok odáig, hogy fél napos távokat letekerek gond nélkül, már jó vagyok. De ha túltolom, mint az elején, annak semmi értelme. Azért hagytam abba az egyfolytában melózást, hogy legyen időm a családra, nem akarom most a bringázással elvenni ugyanazt az időt. Majd a te korodban már több időm lesz, addigra edzettség is remélhetőleg, szóval időm van. Az meg, hogy sose leszek KOM, vagy akár kiemelkedő a topikban, nem zavar.

(#265002) Hasaggymeg válasza mauimagic (#264998) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez nem új dolog, mindig is így volt, innen mondjuk idáig egyenletesen javul a helyzet Délkelet-Északnyugat irányba...vagyis ha jónak akarod látni a Kipcsakisztánit menj keleti szomszédjainkhoz mindjárt jobban fogod magad érezni itthon is. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#265003) Dark Archon válasza mauimagic (#265000) üzenetére


Dark Archon
addikt

Minden hónapban megkérdezi ugyanazokat a dolgokat, aztán megindokolja magának, hogy miért nem, és miért a Csepel a legjobb egyébként is :D

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#265004) flash- válasza ReFleXx (#264968) üzenetére


flash-
veterán

elvileg igen mert nem rajtad törik hátul meg a légáramlat vagy valami ilyesmi amit alátámaszt hogy a ahol sokan mennek egymás után ott is az utolsó előttinek a legkönnyebb ez a teszt szerint.de nem vagyok fizikus a tévedés lehetőségét fenntartom
:DDD

Fulton: Azzal számolj hogy az angliai kerékpároknál fordított oldalt(tehát bal oldalt van a hátsófék, jobboldalt az első) van a fék ezt van aki meg tudja szokni van aki nem
aztán te magad csinálod a kábelcserét(valószinüleg új kábel kell mert rövid lesz a rövidoldali a hosszú oldalra) vagy szerelő aki majd elkér érte x ezret biztos

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#265005) jjeahh válasza Tin (#265001) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A KOM-ozásnak amúgy szerintem/számomra van haszna is: ha jönnek a KOM-ok, azt jelenti annyira jó az erőnlét, hogy a mászás tömör gyönyör, a bringát szinte meg sem hajtod, már repül, ami jó érzés. Bandázós tekeréseken a legjobb, mert nem kell attól tartanod, hogy valaki sokkal keményebb nálad és meg fogsz halni, senki nem fog rád várni emelkedők végén, bárkihez tudsz igazodni tempóban. Ezzel kitágulnak a lehetőségek, mert gyakorlatilag szinte bárkikkel tekerhetsz, új ismerősöket szerezhetsz. Plusz persze nálam van ebben egy kis káröröm is, mert amikor 15%+ emelkedőn mindenki maxon van és te akkor 2-3 fokozattal nehezebbre váltva még egy isteneset sprintelsz, a haverok ábrázata megfizethetetlen ;]
Írom ezt úgy, hogy most le fogok robbanni, mert megint levert a covid, ami nálam eddig mindíg 2-3 hét kihagyással járt :( . Covid után sajnos két hétig 30-40 ütéssel magasabb a pulzusom, gyakorlatilag visszaesek alap szintre.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#265006) szuszinho


szuszinho
őstag

Remélem Strava jól tervezi meg a BuBa útvonalát (107 km lett). Olvastam, hogy Fehérvár elég problémás tud lenni. Ha összejön, hétvégén legurulok rajta.

jjeahh:
Jobbulást, gyors felépülést!

[ Szerkesztve ]

(#265007) parandroid válasza tisn (#264983) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Fel kell állni a gép elől, az nem embernek való élet. Csináltam én is vagy 10-15 évig. Annyi féle munka van, győz az ember válogatni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#265008) 6030D válasza Tin (#264991) üzenetére


6030D
Ármester

Nem kell itt magyarázkodni senkinek. Azért mert ez egy bringás topik, attól nem kell mindenkinek a bringán ülni egész nap. :R Én is mentem heti 12-14 órát, most meg megyek heti 1 alkalommal esetleg. Más lett a prioritás, más lett az értékrend, nincs ezzel gond. Sőt, arra is emlékszem, amikor én mondtam még a gyerek előtt a kisgyerekesnek (azt is tudom, hogy kinek :B ), hogy mindenkinek arra van ideje, amire akarja, ha tekerni akar, akkor szervezze úgy az életét. Aztán én se szervezem úgy. Bár igazából az állítás még mindig igaz. Mindenkinek arra van ideje, amire akarja. Én most leginkább nem a bringázásra akarom. :o De attól még nem érzem úgy, hogy nem lenne itt helyem, vagy meg kéne hunyászkodnom.
Aki szerint igen, az mögé majd jól beállok szélárnyékba! ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#265009) ZolkoW válasza Csokicsibesz (#264883) üzenetére


ZolkoW
őstag

sajna a Lumintom B01-et nem látom náluk még mindig, pedig már USB C-s töltésű, és ajánlottam is nekik ;)
De innen a Boruit egy viszonylag jól hangzó márka (azért nem felső kategória, de megvehető), meg a Sofirn is. [link]
Ja! ha jól értem, terepre kell, a B01 aszfalra jó.
Ma kezdtem vele a lámpás szezont :)
Ha terep, akkor +1 a kormány ÉS fejlámpa kettősre.
Ha száguldozol, nincs annyi lumen, ami elegendő, de valós 500+500 lumennel már el lehet túrázgatni. Az edzés nem tudom, minek számít :)
Ja, de hátbatámadásnak.
Ajánlottak itt Sigmát, meg gyári jó megoldásokban mások jobban otthon vannak, főleg ami a fejlámpákat illeti. 1000 lumen amúgy már jobban hangzik, ha valós érték, de egy 1000 lumenes lámpa melegszik, fogyaszt, meg néha overkill is lehet. néha meg kevés, ha DH szegmensen vagy :)

ja, bocs, 10% kuponkód is van a bicólámpáikra, BICAJ10

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#265010) Tin válasza jjeahh (#265005) üzenetére


Tin
veterán

Van haszna minden munkának, csak éppen felesleges elérhetetlen célokat kitűzni magam elé. Én bringázással akarok mozogni, és nem győzni. Persze, jó érzés elhúzni mások mellett, de olyat hajszolnom 40 felett, ami lehetetlen, idővel csak csalódással töltene el. Ebben én már nem leszek "legjobb", és nem is akarok. Mások vagyunk, más célokkal, a bringa kapcsol össze, ennyi.
A Covidhoz meg jobbulást. Nekem az első 2020 augusztusban volt, semmi info semmiről, iszonyat szarul voltam. Azóta volt még kettő, de akkor már tudtam, hogy csak ki kell ülni.

(#265011) Friczy válasza Hasaggymeg (#264955) üzenetére


Friczy
senior tag

Van egy kollégám ő járt triatlon versenyre tanyabike-kal :) (azóta már vett egy rendes Wiliert) Vele volt olyan eset, hogy szerveztünk egy laza Csepel-szigeti túrát (Gubacsi-hídtól Tasi zsilipig és vissza), ő reggel lekéste a vonatot, és inkább biciklivel jött a találkozási pontra Veresegyházról. Akkor is egy tanyabike-kal.

(#265012) 6030D válasza szuszinho (#265006) üzenetére


6030D
Ármester

Fehérváron a Budai útról ha lemész a Zentai utcába, majd végig a Mártírok útján, az jobb. Utána nem tudom merre megy a hivatalos, én végig mennék a Horváth Istvánon, majd a felül járón a Balatoni útra, ahol gondolom még mindig 1 m széles járda van csak (bár szerintem a kocsik között elférsz bőven), aztán onnan egyenesen ki a 7esen. De majd valaki helyi , vagy aki járt már arra pontosít.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#265013) Napfénysüti válasza fulton (#264996) üzenetére

A Canyonom is németből van. :)

Més que un club!

(#265014) Csokicsibesz válasza ZolkoW (#265009) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Most reggel teszteltem a dolgot. 6:15-re mondota azt hiszem a napkeltét, de már előtte olyan 20-25 percel már világosodott. Szóval városban igazából látáshoz egyáltalán nem kell most világítás. a Doberdo utcánál van egy mászás felfelé ott világítottam, de így sem igazán láttam, hogy most hova rakjam az első kereket. Szóval az RIP volt.

Szerintem kb. 6:30-as napkeltéig elleszek ezzel, utána meg úgyis görőzni kéne, mert máshogy nem fog kijönni a matek.

fulton: Külföldi boltból inkább rendelnék mint itthonról. Canyon 3 munkanap alatt megküldte a bringát, csomagolása is nagyon korrekt. Ár-érték arányban szerintem eléggé verhetetlen, ha új bringáról van szó.

Más: tök jó, hogy van dark mode, de azért arra gondolhattak volna, hogy a poszt írás közben is fehérek legyenek a betűk. Most ez a fekete dobozban fekete betűk eléggé hardcore.

[ Szerkesztve ]

(#265015) Friczy válasza .LnB (#264964) üzenetére


Friczy
senior tag

Azt ne felejtsd el, hogy amerre te laksz illetve bringázol, viszonylag kevés a kerékpárt napi szinten használók száma (elég sokat mész hegyre, ha jól értem), tehát inkább hobbistákkal, sportolókkal találkozol. Fall-N - ha jól tudom - bajai, ott pedig a lakosság arányában sokkal többen használnak biciklit napi szinten közlekedésre. Ez olyan, mint a gyalogos túrázás, minél inkább olyan helyen futsz össze túrázóval, ahol ritkábbak, annál gyakrabban köszöntök egymásnak, míg egy városban eszed ágában se lenne köszönni minden szembejövőnek.

(#265016) Friczy válasza Fall-N (#264965) üzenetére


Friczy
senior tag

Itt kivagyi idióták vannak, meg a szó szerint sznob biciklisek.
Te melyik vagy? ;]

(#265017) Napfénysüti válasza 6030D (#265012) üzenetére

Horvát Istvánnál jobban jár ha balra megy a vasúti felüljáró felé majd utána jobbra a Sóstói stadion irányába. Aztán a Balatoni útba csatlakozik be és ki is ér Fehérvárról.

Més que un club!

(#265018) 6030D válasza Napfénysüti (#265017) üzenetére


6030D
Ármester

Az lett volna a második tippem, csak nem emlékeztem ott milyen az aluljáró a bringásoknak. Pontosítás képpen: a vasút megy felül, a bringás+autós alul. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#265019) jjeahh válasza szuszinho (#265006) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz!

#265010 Tin: ne becsüld alá magad, ha elkap a gépszíj, bármi lehetséges. Én is csak pár éve kezdtem bringázni, az első fejlődésbeli célom az volt, hogy az akkori haverommal bírjam a tempót, mert amikor együtt tekertünk, mindíg meg voltam halva. Egy offszezonnyi tekerés kellett hozzá, következő évben már ő nem bírta a tempót velem. Akkor még lehetetlennek tűnt a helyi keménymaggal tekerni, de mára odáig is eljutottam. Van itt egy szegmens amúgy, ami terepen felénk talán a legnépszerűbb emelkedő és majdnem mindenki meghajtotta legalább egyszer fosnyélen, az is sokat segített, hogy afféle "benchmark"-nak tekintettem, az volt a célom, hogy kerüljek be a top 10-be. Egy év kellett ehhez is és azóta ha arra tekerek szinte mindíg bekerülnék a top 5-be, ha már nem lennék benne... Persze ahogy 6030D is írta, ha nincsenek ilyen céljaid, csak sportolni, egészséget megőrizni akarsz, azzal sincs semmi gond, mindenkinek másak a prioritásai. De ha nagyon akarod, szerintem 40 fölött is össze lehet a versenyformát hozni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#265020) Friczy válasza Tin (#264972) üzenetére


Friczy
senior tag

Homeoffice előtt szinte naponta biciklivel jártam dolgozni, az napi szinten 22 km. Párszor még elmentem másfelé, így egy hét alatt csak a szokásos közlekedésre megvolt a 100-150 km, így a sima közlekedésre egy év alatt a 3-4000 km sima ügy. Hétvégi tekeréseken alkalmanként a 80-150 km-t hozzávéve elég könnyen le lehet jutni a 6000-ig, ha egy kicsit még rátettem, akkor több is összejött, volt pár év, amikor 8000 felett volt az éves táv.

(#265021) -=RelakS=- válasza 6030D (#265008) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"mindenkinek arra van ideje, amire akarja"

Kivéve, ha minden szar új ötlet magával sodor, és kb csak új ötleteid vannak, a régieket meg nem tudod végigvinni, mert addigra már más érdekel, más ötleteid vannak. :(
Youtube és a rajta lévő érdekesebb csatornák sem segíteniek :D (Technology Connections, Techmoan, LTT, Gamers Nexus, GCN és bandája, stb)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#265022) 6030D válasza -=RelakS=- (#265021) üzenetére


6030D
Ármester

Mondok jobbat. Másnak vannak új ötletei és a sajátodat nem tudod végig vinni. :))

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#265023) Hasaggymeg válasza jjeahh (#265005) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom melyik rosszabb, ez a idegbecsípődéses nyakfájás (nekem is az hozhatta elő mert kollégám lebetegedett és jött szabit meg tesztet kérni, ami után 1-2 nappal először marhára fájt egy mirigyem a hónaljamban 3 napig, majd ízületeim kezdtek fájni és végül előjött ez a régi nyaki bajom), vagy a klasszikus Covid tünetek... :F Tény, hogy nekem "csak" 1 hét kimaradást eredményezett és csak sejtem Covid volt...te tudod biztosan, hogy az? :F

#265006
szuszinho...
ha résen vagy és figyeled a táblákat viszonylag egyszerűen átevickélsz a városon is, másodszorra már nekünk is könnyebb volt...bár így is elvétettük egyszer hazafelé, de csak mert nem figyeltünk.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#265024) .LnB válasza Friczy (#265015) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én nem is arra gondoltam, hogy integetek a Marikanéninek amikor megy a boltba kenyérért, vagy a Lajosbának aki viszi a gázpalackot.. :U
semmiho írta a sisak témát. Nálam az megállja a helyét. Azért ha valakin sisak van, az valószínűleg nem csak a közértbe ugrik le a bringával. Meg ugye a bringából is látszik.

Szóval ez szerintem nem jó magyarázat.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#265025) fulton válasza Csokicsibesz (#265014) üzenetére


fulton
addikt

Jó de a canyon az nem viszonteladó. Én azokra gondoltam.
Mindenkinek köszönöm a hasznos válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#265026) fulton válasza .LnB (#265024) üzenetére


fulton
addikt

Én a lottózóba is bringás castelliben megyek. :DDD

(#265027) dom1n0 válasza fulton (#264996) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Fiam Cube montiját bike-discountról vettem, megjött rendben, viszont nem volt/ vagy szarul volt beállítva a fék is (mechanikus tárcsa), váltó is, ezeket inkább 0-ról beállítottam neki, azóta rendben van. (Nem egy nagy biciklis sajnos..)

(#265028) jjeahh válasza Hasaggymeg (#265023) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Most nem teszteltem, pedig van tesztem. Csak gyanítom, mert a nyakfájdalmam más volt, elmúlt, utána szombaton tekertem egy bandázóst. Na oda egyik ismerős covidosan jött és azóta legalább ketten lebetegedtünk a bandából. Gondolom tőle kaphattuk el, elég egyértelmű. Torokfájás, láz, t*knyolás.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#265029) .LnB válasza fulton (#265026) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jó, de téged megismernélek azzal a Csepellel! Neked így integetnék előre: [link]
jjeahh-nak meg így: [link] :DDD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#265030) -=RelakS=- válasza 6030D (#265022) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezt úgy hívják, hogy munkahely, nem? ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#265031) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok,
Ismét jövök egy kérdéssel/kéréssel, mert sajnos nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e 200 km-t autóznom egy bicikli miatt...
Kinéztem egy Cannondale Bad Boy 1-et XL méretben. Én 184 cm magas vagyok, a belső combom hossza cipőben ~86-88 cm.
A Cannondale oldala szerint neccesen jó lehet ez a méret, de nem tudom, hogy milyen problémákat okozna, ha nagy lenne... Tudnátok segíteni abban, hogy szerintetek, ez a méret nagy lesz nekem, vagy pont jó, illetve, ha esetleg Pesten lenne valakinek egy ilyene XL méretben és meg tudnám nézni, azt nagyon megköszönném :)

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#265032) Friczy válasza 6030D (#265012) üzenetére


Friczy
senior tag

A felüljárós útvonalhoz képest van jobb, ami ugyan tartalmaz egy nagyon hülye kerékpárútvonalat is, de egyébként átmegy a vasút alatt, el a sóstói stadion mellett, egyértelműen nyugodtabb útvonal. Én a Budai útról minél hamarabb le szoktam kanyarodni, a Mártírok útja nálam is benne van az útvonalban.
Nem tudom, publikus-e ez a strava link, ez a legutóbbi menetem arra: [link]

(#265033) 6030D válasza .LnB (#265029) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem meg így! :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#265034) szuszinho válasza Napfénysüti (#265017) üzenetére


szuszinho
őstag

Így adta ki.

(#265035) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#265030) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Inkább házasság. ;]

jjeahh...amúgy már nincs is jelentősége tesztelni, kit érdekel mi az?! Megszabadulni már nem lehet tőle így hát le kell győzni és kész, sőt, amúgy sem mutatja már ki a teszt sem mindegyik variánst... :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#265036) Fall-N válasza Hasaggymeg (#264966) üzenetére


Fall-N
veterán

Baja, Bács-Kiskun vármegye. Egyedül a Kalobike bolt szokott kisebb túrákat szervezni.

(#265037) .LnB válasza 6030D (#265033) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Te miért hiszed, hogy bármi bajom lenne veled? Már előbb is az a szélárnyékolós rész. Vettem én az utalást, csak nem értem. :)
De azé' röhögtem a gif-en! :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#265038) 6030D válasza .LnB (#265037) üzenetére


6030D
Ármester

Nem gondolom így, én a barátaimmal is ilyen kedves vagyok. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#265039) fulton válasza .LnB (#265029) üzenetére


fulton
addikt

:D hat az tény h nem sok bringást látni csepel landrider + castelli
----
Mennyien tekernek tul magas nyereggel...durva
De azért akiket országútival látok mászni kicsit komolyabban beöltözve azoknál nem látom magasnak a nyerget

[ Szerkesztve ]

(#265040) jjeahh válasza Hasaggymeg (#265035) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Engem sem igazán érdekel, csak annyiban, hogy a covid után 2 hétig nagyon szarul, vagy egyáltalán nem megy a tekerés a kegyetlen magas pulzus miatt :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#265041) Hasaggymeg válasza fulton (#265039) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sokkal többen tekernek alacsony nyereggel, szerintem kifejezetten ritka aki túl magasra húzza és ide-oda csúszkál a hátsója a nyergen, hogy elérje a pedált. A másik, szerintem sokkal nagyobb tábor a vérmugliké, akik félelmükben jól leengedik, hisz le kell érjen a lába a nyeregben ülve is, az a biztonságos...csak nem a térdednek, ugyebár. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#265042) -=RelakS=- válasza 6030D (#265038) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vajon a Frankerfacez emoticonok működnek képként?
Pl erre reakciónak:

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#265043) balintbaba válasza szuszinho (#265034) üzenetére


balintbaba
tag

Jó lesz. :K

Hasaggymeg: Én azoknál, akiknél látszik, hogy sportra használják a kerékpárjukat, inkább túl magasra húzott nyeregcsöveket szoktam látni, főleg országutin.

Ilyenkor ha utolérem a sporttársat (nem állok be mögé!!! ;] ), meg szoktam kérdezni, hogy nincs-e túl magasan a nyereg. Múlt héten vissza is kérdeztek, hogy oké, de az nem baj, ha nincs teljesen kinyújtva a lába? :DDD

(#265044) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!
Flat MTB cipőt keresek, most kicsit hanyagolom a stoplit. Crosscountry a felhasználás tehát nem csótányroppantót keresek.
Giroban van, ami tetszik és a hibike.hu-n találtam meglepően jó áron a többi bolthoz képest.
Szabad onnan rendelni?

Köszönöm!

(#265045) Ringman


Ringman
nagyúr

eléggé mérethiányosak, de pár lake modell elég jó áron van a bike24-nél [link]

(#265046) Tin válasza jjeahh (#265019) üzenetére


Tin
veterán

Nem becsülöm alá magam, csak realista vagyok. Igen, ki tudnám tekerni magam 2-3 év alatt arra a szintre, csak ez egy olyan cél, amihez annyi befektetett munka szükséges, amennyit nem akarok belefektetni. Tegnap találkoztam pár valódi országútissal akiknek rendes lábuk van, +10 km/h volt a sebességük minimum. Oké, az én bicajom eleve nem ideális erre az 55-622-es gumival és a 60 fokos szöggel amiben ülök rajta, de nem csak ez. Ahhoz fogynom kéne minimum 10 kilót, táplálkozásra odafigyelni, rendszeresen és tudatosan edzeni, és így tovább. És ismerem magam, ha elkezdeném, akkor minden más hobbim elől elszívna, és megszállottként üldözném a számokat, meg hajtanám a szegmenseket. Aztán meg bűntudatom lenne, hogy megint nem foglalkozom eleget a gyerekekkel (még így se).

Ez a kitapasztalós, kezdő bénázós tempó nekem tökre bejön. Lassan szedegetem fel a tudást, az edzettséget, majd veszek szenzorokat is az ősszel, elkezdek tudatosabban táplálkozni, és lépésenként megyek előre, nem úgy, mint a gőzmozdony. Most annyi a célom, hogy télig meglegyen a 2000 km, szerintem totál kezdőként az első évben az jó. És hogy jövő tavasszal is felüljek a bringára, ne lustálkodjam el.

Bírnék amúgy többet is. Tényleg végig taposva lemegyek 40 km-t 160 feletti átlagpulzussal úgy, hogy nem halok bele. A sebesség mindegy is, mert az izomzat és edzettség függő, ami számít, hogy magamhoz képest mit hozok ki. Szerintem "élménytekerésben" most is meg tudnám csinálni a dupláját, de nem próbálkozom vele, mert amíg van hová fejlődnöm a kis távokon, addig feleslegesek a nagyobb távok. Mostanában többször megyek "csak úgy" tekerni a környéken, hogy ne mindig csak extra magas pulzussal toljam, de általában ott is sokszor tolom, igaz akkor inkább a 150-es átlagpulzus a jellemző. Az alá maximum akkor tudok menni, ha a fiam is eljön. Tudom, önfegyelem, lassú menés, eznemajózóna és hasonlók, de nem érdekel, ezt élvezem, így csinálom. De azért köszi ám a biztatást! :)

(#265047) tisn válasza Tin (#265046) üzenetére


tisn
addikt

Tényleg végig taposva lemegyek 40 km-t 160 feletti átlagpulzussal úgy, hogy nem halok bele.

jo neked. en 110 fele nem tudom nyomni a pulzust bicajon, az atlag tegnap 91 volt. igaz, gyorsan menni sem tudok, a szar terdem a legalso par sebessegfokozatot viseli el, 80-90 pedalfordulat maxxal.

(#265048) Tin válasza Friczy (#265020) üzenetére


Tin
veterán

800m-re van a melóhelyem :D Amúgy izzadós vagyok, és irodában dolgozom, és csak heti párszor járok be, szóval ez nálam több okból is kizárt. Gyaloglom.

De abban egyetértünk, hogy ha valaki melóba bringával jár, akkor eleve megvan a napi adag, és csak az azon felüli részt kell rápakolni élménytekerésben, de az meg gyakorlatilag "jutalom".

(#265050) ZavaBalazs válasza Tin (#265048) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ez nem kifogás, én nyáron home office-ba is biciklivel jártam: reggel elmentem itthonról 10 km-re, és onnan bejártam. :D ovikezdés óta ez nehézkesebb, még nem sikerült összeegyeztetni.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.