Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#289001) rétisün válasza Ringman (#288997) üzenetére


rétisün
veterán

mi az hogy kényelmetlen? :F de a csúszkálás jobban zavarna, mert a dolgozóbajáróson is csere lesz lassan, azzal viszont muszáj esőben is mennem....GP5000 ilyent soha nem tapasztaltam, pedig volt pár vizes menetem vel.

(#288998) fulton: 19 mm belső szélesség, 5.5-6.5 bar (80-94 psi, ha lehet hinni az online kalkulátornak :U )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#289002) Ringman válasza rétisün (#289001) üzenetére


Ringman
nagyúr

vannak merevebb és kevésbé merevebb szövésű és gumikeverékű gumik, ill. általános esetben a plusz defektvédő rétegek miatt merevebb lesz a gumi, azaz kényelmetlenebb ugyanolyan nyomáson.

szerintem a gatorskinnek más a keveréke.

#288999 dom1n0
először ennek akarok a végére jutni, meg a 40 mm-es külső nem is kapható sehol (32-es sem)

[ Szerkesztve ]

(#289003) fulton válasza rétisün (#289001) üzenetére


fulton
addikt

29mm - lenne a wma. 19C a 28mm es verzió. Olyan 90PSI-n.

[ Szerkesztve ]

(#289004) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Sziasztok!

Egy figyelmetlen rendelés következményeként bírtokomba jutott egy Siroko K3 Opticlip.
Ez csak K3 vagy K3S szemüvegekhez használható.
Ha valakinek esetleg szüksége van egy ilyenre, akkor szívesen átadom. Részleteket megbeszéljük, ha aktuális lesz.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#289005) Lacerta válasza fulton (#288991) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Hát, a hagyományos csapágyacélokban azért már nem sok tartalék van. A ~150 évnyi fejlesztés megtette a hatását. A mikrogeometriában tudnak még előrébb lépni, meg kenőanyagokban.

Az LLB csapágy amiről te beszélsz, az tömített ipari csapágy.
Én meg arra lennék kíváncsi, hogy ha mondjuk az eleve tömített Deore kónuszos agyaimba, ha az acél golyók helyett kerámiát tennék, jobb lenne-e valamilyen tekintetben nekem?

Ha ipari csapágyas vonalon mozgunk, persze az is érdekes lehet, hogy ha valamelyik kipusztult Hollowtech középcsapágyamból kidobnám a szétrohadt acél csapágyat, és hibridet tennék a helyére, vajon az is ugyanúgy menetrend szerint kinyúvadna-e a bal oldalon legkésőbb 10e km után? Talán nem, mert valamivel jobban bírja a nedvességet. De mondjuk itt egyik ipari csapágyat cserélem a másikra, szóval biztos működik, legfeljebb nem lesz jobb.

Kerékcsapágyam viszont már szorult meg ( acél golyóval ) és kicsit sem vicces.

(#289006) Roland861010 válasza jjeahh (#288964) üzenetére


Roland861010
addikt

Amúgy tekerjem el valamelyik irányba és onnan allitsam visszafelé?Vagy van valahol annak valami közép állása?

(#289007) jjeahh válasza Roland861010 (#289006) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tekerd pl a nyuszira koppig, majd 3 kattanást vissza. Teszteld le és 1-2 klikket állíts rajta valamelyik irányba, ha nem tetszik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#289008) Dark Archon válasza Friczy (#288981) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát nem. Van a J-alakú, meg a nem hajlított (egyenes, straight-pulled).

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#289009) bardi válasza Lacerta (#289005) üzenetére


bardi
aktív tag

Az elején jobb lenne, majd nagyon gyorsan romlana a gördülési ellenállása, semmi értelme. Van erről Hambini videó.

'92 Honda VFR 750

(#289010) Dark Archon válasza rétisün (#289001) üzenetére


Dark Archon
addikt

Melyik kalkulátornak? SRAM-féle sokat ír nekem is, más meg a másik véglet.

Én ez utóbbinak hittem, 2,8 bárra fújtam, és szuper. De lehet még lejjebb megyek kicsit.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#289011) rétisün válasza Dark Archon (#289010) üzenetére


rétisün
veterán

úgy értem, semmi extra, csak amennyire a google átszámolja egyik mértékegységből a másikba az eddig is használt nyomások alapján.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#289012) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kérhetném a véleményeteket erről a boltról, és ezekről a bringákról? Alapból nem Giant-et tervezek venni, de ezeken most megakadt a szemem:

Giant Propel Advanced 2 2023

Giant TCR Advanced Disc 1+ Pro Compact 2022

Giant Defy Advanced 1 2023

Előre is köszönöm.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#289013) Ringman válasza Dark Archon (#289010) üzenetére


Ringman
nagyúr

silcat is nézd meg. a 3 bar alatti az furcsa érték, az biztos, hogy kényelmes lesz :)

sramnál "thin" casingnek számít a gp5000

[ Szerkesztve ]

(#289014) Ringman válasza .LnB (#289012) üzenetére


Ringman
nagyúr

most mi a cél?
defy az endurance, tcr az race bike, a propel meg aero

1 forintért a di2 váltásút venném (meg amúgy is endurance geót)

(#289015) Lacerta válasza bardi (#289009) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Na, ez nem rossz. Megtaláltam cikk formában is. Köszi!

(#289016) Hasaggymeg válasza mauimagic (#288996) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Valami Novatec? :F [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#289017) fulton válasza .LnB (#289012) üzenetére


fulton
addikt

Di2 :)

(#289018) .LnB válasza Ringman (#289014) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez is segítség. Minden vélemény segítség. Mert egyszerűen nem tudnék dönteni. Pont a Di2-re gondoltam azt, hogy minek az nekem? Mármint ott a másikon az Ultegra az nem jobb? Mondjuk az igaz, hogy a 12 sebességes és 34es max tányér az tetszene nagyon.

A cél nekem a hegymászás. :)

#289017fulton
Ez a 105 Di2 is már megbízható? Nem kell tartani tőle?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#289019) Roland861010 válasza jjeahh (#289007) üzenetére


Roland861010
addikt

Kifogom próbálni köszi szépen!

Végig néztem a VIII.ik Balaton Mountainbike túrát és azt figyeltem meg hogy a versenyzők nagy része olyan magasan ül, hogy szinte teljesen nyújtott lábbal teker és alig húzza fel a combját.
Miért jó? Persze nem kell olyan alacsonyan ülni, hogy az ember combja a vízszintes fölé menjen de a szinte teljesen nyújtott láb.

(#289020) mauimagic válasza Hasaggymeg (#289016) üzenetére


mauimagic
aktív tag

enyire szar az SLX/XT?
30 ropi körül már van alis DT koppintás (ratchet), kérdés mennyire tartós... :U
Anno volt Novatec agyam, eltört a hátsó tengely (átütős), és a kazettát is szépen megrágta a sor :)

(#289021) Hasaggymeg válasza mauimagic (#289020) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem csak bajom volt a Shimi agyakkal, szabadonfutókkal. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#289022) Rodzser Mór válasza Fall-N (#288927) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Biztos, hogy nem. Egy tömegelős időszakban 3500-4000 kalória a napi (!) bevitel,

Az nem kalória (cal), hanem kilokalória (kcal).

(#289023) jjeahh válasza Roland861010 (#289019) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akartam is a múltkor írni, hogy lehet túl alacsony a nyerged. Ami, ha elkezdesz többet tekerni, veszélyes dolog, mert tönkreteheted a térded. Kiindulási alapnak: a nyeregben ülve ha kinyújtott lábbal éppen eléred a sarkaddal a pedált, azzal a nyeregmagassággal kb. közel leszel az ideálishoz, tekerés közben amikor a hajtókar alsó állásban van, a lábad enyhén behajlított, de majdnem egyenes pozicióban kell legyen és tekerés közben a csipőd ne billegjen. Persze egy bikefitting az igazi, de kezdetnek megteszi az is, ha nagyjából beállítod a bringát és nem úgy tekered, mintha chopper lenne.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#289024) fulton válasza .LnB (#289018) üzenetére


fulton
addikt

Szerintem igen. Anno sokat olvasgattam róluk.
105 vs ultegra - dura ace di2 sys

- Mas anyagbol készült itt ott (súly) difi . De használva nem mondanád meg mi van "alattad".
-105 nem rendelkezik hood rejtett gombokkal(ami nálam kikötes volt h kell!! Ezért is lett ultegra di2,(na meg a támogatott 11-30 miatt) nagyon szeretem)
-105 hivatalosan!! Csak 11-34 es 11-36 sort támogat. (De netesek szerint elviszi a 11-30 ultegra sort is, de ez esetben nem lesz automata váltasod megfelelő- ha használnád-továbbá a B csavart sem lehet megfelelően belőni neki - de állitólag viszi).
Az ultegra vs dura = csak sulybeli difi.
Minden másban megegyeznek.
Azt hiszem ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#289025) Fall-N válasza Land (#288965) üzenetére


Fall-N
veterán

Elmész egy jól felszerelt bicikliboltba és elviszed magaddal a bringát. Ott rápróbálnak és kiderül melyik jó. De a legtöbb univerzális és állítható a pálcák távolsága, amivel lehet rögzíteni a vázhoz a sárvédőt. De olyan is létezik, amikor a váz csövéhez (hátsó támvilla) lehet rögzíteni, mert például nincs sárvédő tartó szem a vázon. Az SKS gyárt mindenhez IS sárvédőt, igy biztos találni. Na meg a legtöbb 26"-28"-os kerékméretig használható.

Például a noname alu-plasztik nevű sárvédőt fel lehet mindenre rakni, ilyen fajta van a legtöbb Cruiser bicikik és az olcsó városi bringákon.

[ Szerkesztve ]

(#289026) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Valamitől lett egy kis nyolcas az első felniben, pedig nem volt komolyabb bukta és azt gondolnám, a 30-as felni nem hajlik olyan könnyen. Érzetre nem mondom meg, de lenézve a kerékre kicsit ijesztő az imbolygás.
Lesz ebból baj, vagy amíg gurul, addig tekerjem?

(#289027) Roland861010 válasza jjeahh (#289023) üzenetére


Roland861010
addikt

nagyon szépen köszönöm a tanácsokat.
Rá fogok menni ezekre a dolgokra.

(#289028) Fall-N válasza Lacerta (#288974) üzenetére


Fall-N
veterán

Elméletileg sem tennék bele, mert hiába bírná jobban maga a golyó, a golyópálya, azaz a kónusz és az agytest menne akkor tönkre azaz szétkoptatná. Érdemesebb akkor már ipari csapágyas agyra cserélni. Azzal 0 macera van. Másrészt hiába lenne erősebb a golyó, a retek ugyanúgy bejut a rossz tömítettség miatt és ugyanúgy szétkoptatná belül a csapágyat, így szét kéne szedni ugyanúgy karbantartásra.

(#289029) fulton válasza fulton (#289024) üzenetére


fulton
addikt

De itt egy részletes összehas.
Megbízhatósagtól én nem tartanék a 105 di2(sem) ;)

(#289030) fulton válasza Fall-N (#289028) üzenetére


fulton
addikt

:K

(#289031) Fall-N válasza jjeahh (#289000) üzenetére


Fall-N
veterán

Én Novatec agyra cserélném, azok nem drágák és jók. Persze nem DT Ratchet, de korrekt ipari csapágyas cuccok. Van hátsó agyban 4 ipari csapágyas, azaz a kazettatest is az.

(#289032) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Van valami jó kalkulátor, ahol távolság, meredekség, idő és tömeg alapján lehet becsülni hogy ehhez mennyit watt kéne? :))

(#289033) Fall-N válasza Rodzser Mór (#289022) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen, igazad van, csak hétköznapi beszédben mindenki kalóriát mond, így hajlamos az ember azt használni. A kcal a helyes.

(#289034) fulton válasza fulton (#289029) üzenetére


fulton
addikt

Megbízhatóság (kopkopkop). Én az sram rol olvastam sok panaszt - h elöl ledobálja a láncot. Viszont!! Ez könnyen lehet nem megfelelő beallítás kerdese is - főleg ha figyelembe veszem a java részt facebook csoportból származó kommenteket :U .
Nekem is az ultegra amikor gyárilag elhoztam, állványon egyszer ledobta a láncot mig nem indexeltem újra.. ilyenkor mindig felmegy bennem a pumpa hogy a f******* tudnak így kiadni a kezükből egy ilyen bringát ami nem egy kemping". Es belegondolok azok helyzetébe, akiket, nem érdekel/nem ertenek hozzá - a bringaszereléshez, vigyék vissza egy olyan helyre ahol eleve így adják at....aztán van ebből a sorozatos szervizbe jarkálás.. :(((

[ Szerkesztve ]

(#289035) Hasaggymeg válasza Blackhole13 (#289026) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nézd meg csak a felnit is, nem esetleg csak a gumiban van-e az imbolygás.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#289036) .LnB válasza fulton (#289029) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszi!

Időközben felvettem a kapcsolatot a bolttal. Utána kérdeznek a bringák elérhetőségének, mert nem pontos a honlapon szereplő beszerzési idő.

A Propel-t elengedtem. Viszont bejött egy Giant TCR Advanced 1 Disc-PC 2023 (unicorn white) a képbe. Ez is Di2, csak lehet nem lesz a méretemben. Mindegy írtam, hogy kérdezzék meg ezt is hátha van.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#289037) Rodzser Mór válasza Fall-N (#289033) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Én ki is javítok mindenkit, ha hallom ;] , mert helytelen kalóriát mondani kilokalória helyett.

(#289038) chubby2o6 válasza Roland861010 (#289006) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Linkeltem neked a múltkor az oldalt, ahol a gyári szám alapján megtalálod a telódat. Itt rányomsz a "Hangolás"-ra, beírod a súlyod, és megmondja, mennyit fújj bele, és mennyit tekerj alul. Mindig a teknőshöz képest adja meg, szal ha a súlyod alapján az jön ki, hogy -1, akkor a teknősig eltekered teljesen, és onnan vissza egy katt.

(#289039) Roland861010 válasza chubby2o6 (#289038) üzenetére


Roland861010
addikt

Szóval akkor az a -1 az az lett volna.
Értem köszi szépen.

(#289040) peetie1


peetie1
aktív tag

Bikeinnes smoove rendeléssel mi a helyzet mostanság? Már látom az oldalon, hogy újra in stocknak mutatja, de nekem még mindig nem küldték, amit lassan 1 hónapja rendeltem meg... Láttam akkoriban többen is rendeltünk, többiek hogy állnak? Mindenki lemondta közben?

(#289041) Dark Archon válasza Ringman (#289013) üzenetére


Dark Archon
addikt

Thin casingre még nagyobb nyomást ír, 5 bar körül, az a határa a külsőnek. A Silcáé ilyen 4-4,5 bar körül útminőségtől függően. Így legyen okos az ember.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#289042) Ringman válasza jjeahh (#289023) üzenetére


Ringman
nagyúr

túl alacsony nyereggel hogyan? ahhoz valami extrém eltérés (vagy 10 cm) kéne

Kiindulási alapnak: a nyeregben ülve ha kinyújtott lábbal éppen eléred a sarkaddal a pedált

nekem az magas pl :)

(#289043) vallas válasza fulton (#288975) üzenetére


vallas
senior tag

Jó a Pirelli, de nézz rá a Vittoria Corsa NEXT-re is.... nekem az van nagyon jó gumi...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#289044) Ringman válasza Dark Archon (#289041) üzenetére


Ringman
nagyúr

3,5 barra lövöm be a 700x32c-t (80 kg össztömeg), ott haladósabb de érezhetően keményebb már, 3 bar az komfortos és még haladós is. de nem pumpálok rá kb 2-2,5 barig, erre nem vagyok érzékeny, ha szarul kanyarodik már, akkor fújok bele.

(#289045) fulton válasza peetie1 (#289040) üzenetére


fulton
addikt

Tartom a lapjaim" :DDD .. kivárok. 3 ász" van közte.
Nekem se küldték még..szerinte e hónapban teríteni fognak. :DD

(#289046) fulton válasza vallas (#289043) üzenetére


fulton
addikt

Azé lesz a pirelli 28mm es, mert az olvasottak alapján nagyon jól(keskenyen") 28.7mm en belül fog terülni olyan 70 psi korul. nekem a felnim külső szélessége "csak 28.7mm. Na meg igen jo gumi lett. Es nagyon jól is néz ki szerintem.
Még ez messze van. Majd ha a gp5k lekerülnek..
A tejes cucc nem tetszik, de egyszer élünk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#289047) ZavaBalazs válasza peetie1 (#289040) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

én türelmesen várok, mert közben egy másik tétel is várós lett (meg elég hülyén nézne ki, ha 1 hónap után pont akkor dobnám ki, amikor látni a fényt az alagút végén :DDD ). nem értem, a rendelésben miért nem frissül az állapota...

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#289048) Blackhole13 válasza Hasaggymeg (#289035) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Én is erre gondoltam, de a felni a ludas.

(#289049) lsebestyen válasza vallas (#289043) üzenetére


lsebestyen
addikt

Majdnem 100 grammal nehezebb darabja, mint a GP5000. :Y
szerk.: ja mégsem, rossz verziót hasonlítottam. :B

[ Szerkesztve ]

(#289050) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Ma megérkezett a Kemolace nadrág - ilyen gyorsan tán még sosem kaptam meg semmit - Mivel ez az első rendelés ilyen téren, így teljesen blindre lőttem az ottani review-k alapján inkább 2 számmal nagyobbat mint általában szoktam. Így lett XL helyett 3XL.

Most csak egy gyors próba volt, majd hétvégén lesz tán időm tekerni is benne, de a méret kb jó (190 cm/ 93 kg), bár a száron levő sziliikon csík lehetne szorosabb mert ahogy gyengül majd, úgy gyorsan hullámosodni fog inkább. Egyéb méret tekintetében jónak tűnik, de lehet legközelebb azért kipróbálnám az egy mérettel kisebbet.

Az anyag minőség így kézben fogva nem rossz, persze nem egy extra minőségi darab, az azért érződik. A betét kemény, de egyelőre kényelmesnek tűnik.

Összességében nézve az árát megéri, de nem ebben indulnék el egész napos tekerésekre, ugyanakkor bízom benne, hogy az átlag napi hajtásokhoz jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.