Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#1) #65675776


#65675776
törölt tag

Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!

[ Módosította: 7 ]

(#2) rumos14


rumos14
nagyúr

HP EliteBook 8440p
vagy
Dell Latitude E6420?

használtan venném, nagyjából egy árban vannak, Dell kicsit drágább talán, alapvetően Dell párti vagyok, de ez a HP igen tisztességes gépnek tűnik.
ergonómia, kijelző minősége (alap 1366x768-as panel), zajszint, melegedés, általános tapasztalatok érdekelnének.

(#3) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Inspiron N7110 laptop vásárlása esedékes. Kérdés megéri a nem sok felárat a GT 525-ös változat. Net, film (HD), általános felhasználásra lesz a gép egy csajnak. Olvastam, hogy kikapcsolható/kikapcsol a VGA ha nincsen terhelés. Ez azt jelenti, hogy akkor a prociban lévő HD3000 működik?

(#4) ktommy91 válasza rumos14 (#2) üzenetére


ktommy91
addikt

Kérdezd spyduck-ot :) . Bár 100% hogy az elitebookot mondaná, mert neki nagyon nem jött be az e6520.

Nincs kerítés.

(#5) ktommy91 válasza Tom5 (#3) üzenetére


ktommy91
addikt

Miért pont inspiron? Mennyiért vennéd? Ez nem lenne jobb: Lenovo Ideapad G770AH? Sokkal jobb anyagokból van mint az inspiron.

mod:Igen, működik az iHD3000 is.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#6) Tom1939


Tom1939
őstag

Szerintem itt sem ártana egy standard elvárt kérdéssor az első oldalra mint más ilyen témájú topicban látható. Ezekre adott válaszokkal lehetne indítani egy notebook iránti érdeklődést.

Valami ilyesmi:

1. Mennyi a pénzügyi keret a notebookra?
2. Milyen méretű notebook kellene?
3. Csak új jöhet szóba vagy használt is?
4. Milyen márkákat preferálsz és melyeket zárod ki?
5. Mi lesz az alapvető használat, mennyit lesz hordozva a notebook?
6. Akarsz e játszani a géppel, és ha igen melyik játékokkal?

Úgy indulásként ennyi jutott eszembe :)

(#7) runner 125 válasza Tom5 (#3) üzenetére


runner 125
nagyúr

Eleve kérdés, h kell a 17,3"-os méret, pláne lánynak?

Ha, mégis, Lenovo G770-nel egyébként jobban járna.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8) balaaazs


balaaazs
senior tag

Köszönöm a válaszokat!
Továbbfűzve az előző gondolatmenetet, a kettő közül nekem pl a samsung jobban tetszik, de találtunk egy ilyet: http://www.computerimperium.hu/images/Lenovo_IdeaPad_B570_i3_W7.jpg
Nem tűnik rossz vételnek, de pl a boltot nem tudom milyen. Vélemény?

¯\_(ツ)_/¯

(#9) balaaazs válasza balaaazs (#8) üzenetére


balaaazs
senior tag

Még egy versenyző :)
Lenovo G570GH

¯\_(ツ)_/¯

(#10) runner 125 válasza balaaazs (#9) üzenetére


runner 125
nagyúr

G570 minőségibb, inkább azt. Vagy; Fujitsu A531

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11) Tom5 válasza runner 125 (#7) üzenetére


Tom5
addikt

Kell neki a nagyobb kép miatt. Sok sorozatot/filmet néz, monitort/TV nem akar venni.
Nagyon sok lapost megnéztünk már, ez a Lenovo elkerülte a figyelmünket.
Mennyi erre a gari? Dellnél 3 év.

mod - látom, 2év

[ Szerkesztve ]

(#12) Kbali válasza runner 125 (#7) üzenetére


Kbali
nagyúr

Pláne netezéshez meg minek dedikált kártya?

(#13) runner 125 válasza Tom5 (#11) üzenetére


runner 125
nagyúr

2 év, de tök mind1, ez az egyetlen pozitívum a Dell mellett. A 17,3"-os Inspiron sem egy álom minőséget tekintve. Olcsó, kopogós, ropogós műanyagok jellemzik.

A Lenovo G770 vagy HP 4730s ( 3 év ) jobb választás.

Kbali

Persze, nyilván, csak sajnos kevés az olyan nagy méretű notebook, amiben ne lenne egy alap dedikált kártya is pluszba...

mod. 2:

Ahogy nézem a G770 is kifutott, valószínű akkor jön az utód a G780 személyében.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14) kerlac


kerlac
senior tag

Sziasztok!

Egy fontos kérdés, nem találok adatot, hogy a Toshiba Satellite C855-12T laptop Toshiba wiriless netezésre alkalmas? Nem találok erre infót...

(#15) runner 125 válasza kerlac (#14) üzenetére


runner 125
nagyúr

..miért ne lenne alkalmas.
Google ezt is tudja.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Csak hogy meglegyen....

(#17) kerlac válasza runner 125 (#15) üzenetére


kerlac
senior tag

jóóó, oké, hülye kérdés volt, de hirtelen villant be kis agyamba a gondolat, mert nem magamnak intézem, azt majd hallgathatom életem végéig ha valamit elbasszarintok... :K

(#18) Tikakukac válasza rumos14 (#2) üzenetére


Tikakukac
titán

Én HP-t mondanék, picit nehéz, de a külső anyagok nálam abszolút a top3-ba rakják.Talán nekem egy lehelettel jobban bejött a Dell billentyűzete, de ez egyéni. Melegedés nem nagyon volt, míg rendelkeztem a HP felett, kellemesen gyors volt, nem tapasztaltam bántóan hangos hűtést vagy bármi mást.

Amúgy meg jippí, új totyik. Szerkeszthetünk szép új első hsz.-t. Majd összeszedem a gondolataim festés közben :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) Dhampir válasza kerlac (#14) üzenetére


Dhampir
félisten

A beépített antenna érzékenységére vagy kíváncsi?

(#20) Borote válasza kerlac (#17) üzenetére


Borote
addikt

Nehéz olyan notebookot találni, amelyikben nincs wifi :B
Ennél pl: WLAN: 802.11 b/g/n

Matt vagy fényes kijelzős gépet szeretnétek? Picit többért van 3 év garanciával Fujitsu A531 is :)

(#21) kerlac válasza Borote (#20) üzenetére


kerlac
senior tag

Köszi, igen, jogos, jogos, siettem, nem láttam, Tosit meg megrendeltem már, hát nem nekem lesz és feltétel volt, hogy fehér legyen irodai célra, így ez sokat kizárt és lényegében megkönnyítette a doglomat is. :D

(#22) Borote válasza kerlac (#21) üzenetére


Borote
addikt

Fehér és irodai célra való a Fujitsu :DDD
(Fényes kijelzős gépen én biztosan nem dolgoznék :B )

(#23) runner 125 válasza kerlac (#21) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fehér notebook-ot irodai felhasználásra?

..1 éven belül olyan sárga lesz a billentyűzet, h meglepően hasonlítani fog a Kínai Népköztársaság katonáira, persze kicsiben.
Pláne, még ha dohányzik is.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24) kerlac válasza runner 125 (#23) üzenetére


kerlac
senior tag

jajj már, hát érdekel engem, ha egyszer ezt akarta a T. Rokon. :DD

és nem szabvány irodai, csak a cél az: válalkozós, kocsival mászkálós, otthon netezős, szerintem ritkán bekapcsolós....ja,és barátnő használós....

akkor még egy hüyle kérdés: hogy matt vagy fényes, az melyik infóból derül ki?

(#25) Tikakukac válasza kerlac (#24) üzenetére


Tikakukac
titán

Glare, anti-glare, glossy, fényes,matt, ilyen dolgokat keress. A C855 elviekben glossy, tehát fényes.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) Vedro


Vedro
tag

Csak egy hozzászólás, az új topic miatt.

HTC Touch Diamond -> HTC Legend -> Google Nexus -> Samsung Galaxy S -> Acer CloudMobile S500 -> Motorola Moto G-> Google Nexus 4->Wileyfox Swift

(#27) Borote válasza Vedro (#26) üzenetére


Borote
addikt

Katt IDE és mindig látni fogod ;)

[ Szerkesztve ]

(#28) spyduck válasza rumos14 (#2) üzenetére


spyduck
nagyúr

A Latitude újabb paltform (Sandy) viszont engem a touchpadja totálisan kikészített, ultragáz, valamint a hűtésével se voltam megelégedve. A CPU felmegy 60 fokig és csak utána hűt, ezáltal mondjuk elég halk a notesz de az alja szeret melegedni. Az EliteBook régebbi platfrom (Arrandale), de garantálom neked, h ha egyszer kipróbálsz egyet akkor nem akarsz mást használni. Nagyon jó alternatíva még egy MacBook Pro és egy Thinkpad T is, de én Latitude-t nem vennék ha ezek közül bármelyiket vehetném.

(#29) Vedro válasza Borote (#27) üzenetére


Vedro
tag

THX

HTC Touch Diamond -> HTC Legend -> Google Nexus -> Samsung Galaxy S -> Acer CloudMobile S500 -> Motorola Moto G-> Google Nexus 4->Wileyfox Swift

(#30) depp87 válasza Tikakukac (#25) üzenetére


depp87
csendes tag

Tikakukac, egy subnotin nem kényelmetlen például programozni ? Illetve szerintetek milyen hardver kell, hogy egy 5 éves mérnök info szakot azért nyugodtan átvészeljek vele? Köszi a válaszokat.

(#31) B-L-A-C-K válasza depp87 (#30) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Egy alap gép is elég...

(#32) kiskekko


kiskekko
tag

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi Latitude E5420 vs Thinkpad T420i ügyben, pro és kontra, megéri azt a plusz 100 ezret a Thinkpad? Ja és természetesen mindegyik alap kiszerelés. Várom a véleményeket! :)

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#33) Pocok256 válasza kiskekko (#32) üzenetére


Pocok256
veterán

Felhasznalasi terulettol fugg, hogy megeri -e.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#34) kiskekko válasza Pocok256 (#33) üzenetére


kiskekko
tag

Sulis/melós hurcolászós, 3-5 évig nem lecserélős. :)

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#35) AxBattler válasza Tom5 (#11) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez a HP Probook 4730s nagyon jó vétel!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#36) Kbali válasza kiskekko (#32) üzenetére


Kbali
nagyúr

Inkább T - én egy ilyet használok, az a Dell az amúgy is ronda... :)

(#37) Tikakukac válasza depp87 (#30) üzenetére


Tikakukac
titán

Teljesen ki van tolva a billentyűzet a szélére a gépnek (ami mellesleg igencsak remek fajta, TP igencsak legendás a billentyűzeteiről) így majdnem milliméter pontosan akkora, mint a rendes 15,4" gépemen.
Hidd el, semmit sem fogsz csinálni nagyon-nagyon sokáig, hogy kelljen gép. A fordító egy kb. pentium 2-es gépen is pillanatok megoldaná a dolgot. Innentől saját döntés mit választasz. Nekem 2 mag, 1,6ghz és bőven elég mindenre. Plusz SSD-vel valóságos táltosodás lesz.

Plusz 9 cellás akksival 1,6 kiló az egész, 10 órát elmegy egy töltéssel, és bagóért tudsz cserélgetni elemeket, ha esetleg elkoptatnád vagy törnéd. Én meg még páran subnotival nyomjuk, cipelje azt a sok nagy vacakot, aki akarja.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38) depp87 válasza Tikakukac (#37) üzenetére


depp87
csendes tag

Köszönöm a választ ezek után komolyan fontolóra veszem a subnotit is. Kiváltképp a Lenovo ThinkPadet !

[ Szerkesztve ]

(#39) Tikakukac válasza depp87 (#38) üzenetére


Tikakukac
titán

Elitebook, Thinkpad, Lifebook, Dellnek is vannak jó gépei, döntsd el, mennyire tetszik ez és akkor lehet válogatni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40) i92


i92
tag

Sziasztok! az alábbi gépek között vacillálok.Az árat ne nézzétek(más konstrukcióban veszem igaz így is 100ezerrel több az apple) csak a konfigot lessétek meg az ugyan ez amit belinkelek.
Kérdésem:
Idáig csak dellekkel nyomtam.most váltanék márkát.megéri-e a többlet 100ezer ftot az apple?
A toshibára alap 3 év gari van. az applera asszem csak 1.
rengeteg tesztet elolvastam.Eladói véleményt meghalgattam a toshiba ellen a vékony roppant érzékeny kijelző szól de a konfigja elég erős.De 'csak egy toshiba"
Kérem az elfogult apple rajongók vélemény mellőzését.
http://www.telenor.hu/laptop/toshiba/portege_z830/
VS.
http://www.telenor.hu/laptop/apple/macbook_air/

Amire használom.Net,filmnézés,játék(tv-n)
Amit most használok(dell inspiron mini 1010 hd)
ü.
Gyuri

[ Szerkesztve ]

(#41) Tikakukac válasza i92 (#40) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát márkában olyan mindegy, nekem egy Thinkpad vagy Elitebook mellé akármit rakhatsz, nem nagyon izgulnék rá.

Netre, filmre, játékra minek egy ilyen felső kategóriás gép? Konkrétan akkor mennyiért veszed őket? Telenoron kívül semmi sem játszik?
Mondjuk Apple eleve OSX-ről indul, Toshiba meg windows, ezt azért gondold át.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42) Cassel


Cassel
csendes tag

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a lenovo-nak milyen a garija? Konkrétan az lenne a lényeg, hogy vennék egy y570-et de úgy néz ki Angliába költözöm. Tehát amiatt érdekelne, hogy ha itthon veszek és kint problémám lenne akkor meg tudom ott oldani? Előre is köszönöm.

(#43) Borote válasza i92 (#40) üzenetére


Borote
addikt

Könnyen hordozható gépet keresel, vagy játszani szeretnél?
Mert amiket néztél az előbbi célra valók (amit nem mondtál), cserébe utóbbira alkalmatlanok (amire szeretnéd is használni).

(#44) i92 válasza Borote (#43) üzenetére


i92
tag

Sajnos a 1010hd dell kicsi.Öregszem.Netre,filmre(tv-n)jó ez is.de pl ha magammal viszem nap mint nap a melóhelyemre már a szemüveg sem megoldás.
Tehát ahogy használom nap mint nap.
reggel itthonról el.napi használat "irodában"net,levelezés,ügyezés)
hazaérek fotelban szemüveggel 20 centire hajolva,h lássam net,meló(nem szerkesztés csak levelezés)ha kitudom tenni a tvre mert asszony nem néz valami szart akkor okés mert egy vezetéknélküli logitech billentyű,egér kombóval használom és látom a 106 cm tvn)ez sajna ritkábban megy mert a kislányom is kiszokott a nappaliba :-(((
ezért gondolkodtam a "nagyobb" kijelző méret cserén.kipróbáltam a 13,1-eset már egész jól látom.
és ha már veszek azért veszek "felsőbb kategóriás" gépet mert nem 1 évre veszem.a kis dellemet is 3 éve nyúzom.
Arra gondoltam,h ha már ilyen árban van van 4-6giga ram és jó proci egy két gamma elszelad azért rajta.kitolnám tvre ha lehetőségem van rá és tolnám mondjuk a CoD-ot.vagy ilyen alapabb játékokat multin.
.......melóhelyemre(mozgó iroda)nem tehetek asztali gépet.

(#45) apazaza


apazaza
csendes tag

Sziasztok,

le kell adnom céges Dell latitude 5520as laptopomat, kapok másikat. Legfőképp klasszikus irodai célokra, netezésre, film nézésre, ritkán játékra használom. Amit nagyon szerettem az a matt képernyő, háttérvilágításos billentyűzet, ezeket az extrákat nem szeretném nélkülözni. 14"-15,5" kijelző, masszív igényes anyagok kellenének, i3 vagy i5 elég, max. 250e-ig.
Vostro, esetleg más gyártótól melyik típus?
Előre is köszönet,
üdv

(#46) Tikakukac válasza i92 (#44) üzenetére


Tikakukac
titán

Mekkora felbontásban játszanál és pontosan mit? Plusz egy maximális árkeret is kéne.

apazaza: Világító billzet elég sok gépet kilő, ha ez muszáj, akkor picit gondolkoznom kell :U

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47) brumi1024 válasza apazaza (#45) üzenetére


brumi1024
veterán

Vostro 250-es határnál szerintem felejtős. Akkor már inkább igazi Thinkpad.

Szerk.: Ebben nincs világítós billentyűzet, de megéri.

[ Szerkesztve ]

(#48) i92 válasza brumi1024 (#47) üzenetére


i92
tag

Mondjuk medal of honor,CoD,battlefield multi a felbontás amit a gép elbír.
árkeret az amit belinkeltem.megéri-e a plusz sacc/kb 100ezer többletköltséget a macbook.
Géperősségben nincs a toshiba alatt?

[ Szerkesztve ]

(#49) Tikakukac válasza i92 (#48) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennél durvább gép nem kellhet egyszerűen.
Hacsak nem akarsz ilyen ultrabook meg 14" dolgot, akkor ez bőven elegendő játékra (is).

Kapsz nagy képernyőt, de még hordozható méretet, magas felbontást, szóval rengeteg ablak kifér majd a kijelzőre, világító billzetet meg olyan vasat amin futtathatsz mindent amit csak akarsz.
Mondjuk mehetünk árban fentebb még rengeteg jó gép van, de szerintem felesleges pénzköltés. A mac air meg főleg, akkor inkább valami tabletet a noti mellé maximum.

Egyszerűen nem értem miért ez a 2 gép kéne neked, játékra semmi dedikált kari, tehát ha mondjuk te Battlefield alatt a BF3-ra gondolsz, ahhoz ez a gép kell. A másik 2 kuka.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#50) Prober


Prober
csendes tag

Hellosztok,
Szerintetek egy lenovo x61 tablet manapság mennyire megbízható? Ha jól számolom már vagy 5 éves simán lehet a 2008as kijövetelt számítva, ami azért szerintem nem kevés. Valamint várhatóan mennyi ideig bírja magát. Azért is kérdezem mert láttam hogy nem sok tartja azt a monitort, ezért kíváncsi lennék a véleményetekre. Persze aki biztos magában, hogy tudja miről beszél :)
Hálás üdvözlettel!

Üdv, Prober

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.