Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#260001) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Hétvégére (péntek vagy szombat) kollégámmal tervezünk egy "rövid körös", éjszakába fordulós kisebb Tisza-tó kört. A topicot böngészve látom többen jártatok már arra, számunkra ez még új terep lesz.
A kérdésem az lenne, hogy hol érdemes lerakni az autót, hogy este se piszkálja senki?
Kb délután 5-6 óra magasságában lenne a start.

Köszönöm, ha valaki tud erről informálni. :R

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#260002) orbano válasza .LnB (#259991) üzenetére


orbano
félisten

Egyáltalán nem ilyen meredek élőben, sőt, egyáltalán nem meredek, ez csak a nagylátószög torzítása. Persze én a telet ezeken a hegyeken töltöm, lehet más az ingerküszöböm :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#260003) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Valaki van nagy outi sram tudós itt?
A Rival, Force, RED között alavetően a súly a legnagyobb különbség, vagy van egyéb is, amire figyelni kell a választásnál?

(#260004) -=RelakS=- válasza .LnB (#259991) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azért amikor jobbra szakadék, balra meg beleakad a kormányod a sziklafalon vezetett kábelbe, az erős :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#260005) velizare válasza Zoliwrc (#260000) üzenetére


velizare
nagyúr

outis nem fékez, kerül... ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#260006) ZolkoW válasza Real_Necro (#260001) üzenetére


ZolkoW
őstag

(mi a rövid kör?)
Engem Poroszlón büntettek meg parkolásért -szerintem jogtalanul-, de Kiskörén van egy kilátó, annak a tövében egy (vízi-)rendőrőrs, ezek szinte ott vannak a bicikliút mellett, ha ez némileg megnyugtat :).

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#260007) Real_Necro válasza ZolkoW (#260006) üzenetére


Real_Necro
veterán

A rövid a ~70km-es. Ahogy nézem péntekre még jó időt ígérnek, így lehet aznap kerülne rá sor. Tervezem az útvonalat, szerintem ha Poroszlón parkolnánk, akkor onnan elindulnánk délnek az óra járásával ellentétesen és a végén át a hídon vissza.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#260008) ZolkoW válasza Real_Necro (#260007) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem azt akartam sugallni vele, hogy Poroszlón rossz parkolni, hanem hogy én ott álltam meg. (csak a part melletti parkolózónás táblán a "napidíj" fogalmat nem úgy kell értelmezni, mint ahogy én.. valószínűleg sehogy nem szabad értelmezni. )
De van ott a közelben étterem, meg járkálnak népek, ilyen helyen le merném tenni.
Egyébként ugyanígy csináltuk, működött :)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#260009) orbano


orbano
félisten

Tényleg, ha már itt tartunk, valami jó kezdő terepes helyet tudtok ajánlani Bp. környékén? Csajszi akit viszek nagyon nincs kondiban, nekem meg nagyon nincs teló a bringán, szóval ehhez mérten valami vadregényes, de nem túl meredek/sziklás (lehetőleg erdei) vonal lenne szuper :B

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#260010) Real_Necro válasza ZolkoW (#260008) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az említett parkoló az ami közvetlen jobbra van a híd előtt a 33-as útról letérve?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#260011) Csokicsibesz válasza orbano (#260009) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Egész Budai hegység, HHH, Hárshegy, Jánoshegy, Budaörsi hegyek.

Kezdésnek megnézném HHH-n a kilátókat: Árpád kilátó --> Virágos nyereg --> Csúcshegy --> Panoráma út --> Guckler Károly kilátó. Kb 15km terepen, lehet annyi se.

[ Szerkesztve ]

(#260012) stickermajom válasza Csokicsibesz (#259985) üzenetére


stickermajom
addikt

Engem M/L közé saccolt a Spectralnál, de 6030D kenyérpirítóval készült fotóin elég bohócbringa beütése az M-esnek alattam. Lehet az L jobb lett volna. Legközelebb csak olyat veszek amit ki tudok próbálni.

(#260013) ZolkoW válasza Real_Necro (#260010) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem, Napsugár út - Csapó köz kereszteződés, de én nappal hagyam ott az autót. éjszakára kicsit forgalmasabbat választanék, bár ott lehet hogy van mozgás, meg még szinte világosban visszaértek, ha nem vacakoltok.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#260014) Real_Necro válasza ZolkoW (#260013) üzenetére


Real_Necro
veterán

A másik ötlet Tiszafüred Halas tér lenne, de akkor onnan a híd felé indulnánk... Ott is van parkoló automata elvileg, meg napi díj 1300...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#260015) Toobee válasza sebgutkopf (#259961) üzenetére


Toobee
veterán

Majd mesélj, hogy milyen! Gratula :C

https://barbieripnk.hu/

(#260016) szuszinho válasza Real_Necro (#260014) üzenetére


szuszinho
őstag

Füreden a Kerékpáros Centrum?

(#260017) Real_Necro válasza szuszinho (#260016) üzenetére


Real_Necro
veterán

Néztem, de nem tudom le lehet e ott estére is rakni az autót, úgy, hogy nem bérlünk bicót.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#260018) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Jól látom, hogy a Garmin Cadence 2 szenzor nem kompatibilis a Garmin Connect alkalmazással?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#260019) Tothgera30 válasza Zoliwrc (#260000) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Valahol ott tudom elképzelni hogy hamar elkopjon egy szett fékpofa. Az acélban fémes Shimano van nekem is benne, még M6000->M7000->M785 fejlesztéseket is megélte.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#260020) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Lenne egy furcsa kérdésem azokhoz akik hegyekbe tolják. Volt szó medvéről, kutyákról mint veszély faktor. Itthon nem is érzem anyira problémásnak, de azért vannak helyek ahol élnek mérges kígyók. Ezek ellen mennyire lehet védekezni? Szerencsére nem tervezek egyenlőre ilyen helyre menni, de bármi megtörténhet.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#260021) andrisbandi válasza -=RelakS=- (#260018) üzenetére


andrisbandi
őstag

Lehet ezzel is az van mint az egyik garminos mellkaspánttal. Direkt.

Garmin Dual HRM
Garmin Connect-el nem kapcsolódik, mert nincs elérhető funkciója vele.
Másra lett kitalálva ez a pánt. Kütyükkel, aktivitás mérő appokkal kapcsolódik, és szépen együtt működik.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#260022) balintbaba válasza dom1n0 (#260003) üzenetére


balintbaba
tag

Force AXS van az orgszágútimon, de nem mondanám magam tudósnak.

Súlyon és anyaghasználaton kívül még annyi, hogy Rivalra nem tudsz külön plusz váltót rakni (auxiliary remote shift button). Ha tárcsafékes rendszer, akkor biztos a Rivalt venném.

(#260023) -=RelakS=- válasza andrisbandi (#260021) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

El is várom, hogy az ant+-on keresztül kapcsolódjon, de gondolom Sigma órán keresztül nem lesz firmware frissítés :D

Sigmás cuccokból meg kb minden is csatlakozik a Sigma Link-hez, de abban csak firmware frissítést lehet csinálni a szenzorokkal.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#260024) zsocy válasza zsamiatt (#260020) üzenetére


zsocy
őstag

Magyarországon van egyáltalán igazi mérges kígyó? Szerintem a jártabb utak mentét elkerülik ezek az állatok, eleve nem keresik az ember társaságát. Ha meg tervezed hogy annyira behatolsz az ősi vadonba, vigyél valakit aki kiszívja a mérget. A harapás helyétől függően még akár jó buli is lehet :DDD

(#260025) ZolkoW válasza Real_Necro (#260014) üzenetére


ZolkoW
őstag

én úgy jártam meg, hogy mondom egyértelmű, napidíj...
jó, de hogy lehet azt sms-ben kiválasztani? mindegy, indítsuk el.
Lejárt -> jé, pont a napidíj összege. akkor ez rendben van, nem? nem..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#260026) Ringman válasza zsocy (#260024) üzenetére


Ringman
nagyúr

elvileg van, gyakorlatilag veszélyeztetett faj, nem sok esély van rá, hogy találkozik vele valaki: [link]

(#260027) Real_Necro válasza ZolkoW (#260025) üzenetére


Real_Necro
veterán

Még igyekszem körbejárni a dolgot, de Poroszló vagy Tiszafüred lenne a befutó, hogy időben tudjunk indulni. Még a Lidl parkoló is megfordult a fejemben, csak zárásra szerintem nem érünk vissza.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#260028) Hasaggymeg válasza zsamiatt (#260020) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Rákosi Vipera..."Halálos marásról nem tudunk"...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#260029) dom1n0 válasza balintbaba (#260022) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Tárcsás a terv, köszi, én is a rival-al szemezek, a RED meg baromi drága, és szerintem fölös nekem/nekünk.

(#260030) RexpecT válasza Hasaggymeg (#260028) üzenetére


RexpecT
addikt

A keresztes vipera okozhat halált, de az ilyen eset is ritka mint a fehér holló.

[ Szerkesztve ]

(#260031) orbano válasza Hasaggymeg (#259953) üzenetére


orbano
félisten

Most pont azt olvastam, hogy ha nagyon hátul van, az is okozhat kézproblémát, a túl nagy "reach" miatt. De okozhatja a túl alacsonyan lévő kormány. Megjön az új kormány ami magasabb, akkor okosabb leszek. De most tökig nyomtam előre a nyerget és kicsit lejjebb vettem a magasságból is, és jobb, mint volt, de még mindig azt érzem, hogy úgy kell megtartanom magam, hogy ne essek a kormányra.
Nagyobb emelkedőn, amin hátradőletnék még nem jártam, ezt itt délpesten nehéz tesztelni :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#260032) Dark Archon válasza Ringman (#259936) üzenetére


Dark Archon
addikt

Sok volt, az biztos. De nem hagyott nyugodni a történet, elmentem kipróbálni egy XS-es Nuroad Pro-t :)) Hiszen egy Cube csak kényelmes lehet. Jobb is volt egy fokkal, de elég hasalós ez is (nekem). A RaceMaxon gyakorlatilag a bordáimat rugdostam a combommal. Biztosan hozzá lehetne szokni, meg erősíteni a hátizmokat, csak még nem tudom, vagyok-e elég elszánt hozzá. Viszont a tegnapi 3T-hez képest ez kőnehéznek tűnt :DDD

mauimagic: gravel flatbar már van, Cube Nulane :) Későn kopirájtoztad :DDD Amúgy meg bármelyik tetszőleges fitness bringát lehet annak nevezni. Amúgy meg ja, mivel a koskormány normál fogása sem kényelmes, még lejjebb akarja a franc fogni. Karbon fitness gép lesz ebből, csak hadd vegyek már valamit :DD

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#260033) robee19 válasza Hasaggymeg (#259921) üzenetére


robee19
tag

Lányomnak 120as, feleségemnek 100as van. Az utóbbit tényleg ne (szimpla falú felni gatya váltó és hajtás), bár én még 49000-ért vettem neki újonnan. A 120as viszont teljesen vállalható, aki beéri mezei felnifékkel és alap felszereltséggel. Ahogy te mondanád, hétköznapi mugliknak ezért a pénzért kiváló.

(#260034) Napfénysüti válasza Dark Archon (#260032) üzenetére

Milyen a saját bringád?

Més que un club!

(#260035) zsamiatt válasza zsocy (#260024) üzenetére


zsamiatt
őstag

Ezert irtam hogy nem itthon.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#260036) robee19 válasza robee19 (#260033) üzenetére


robee19
tag

És ami a legjobb nem kell kinlódni holmi beállításokkat, pl. stucni, nyereg dőlésszög, mert mindent leheggesztenek a picsába :U:C

(#260037) andrisbandi válasza Napfénysüti (#260034) üzenetére


andrisbandi
őstag

Talán CUBE Nature-t teker most.
kép
- Ez tökre MTB.
Igaz lehet (két méret között), h a kisebb "kényelmesebb".

Most viszont outi formájúakat próbál.
Azokra pont az ellenkezőjét mondák itt. Inkább nagyobbat kell venni.

"Kicsi vázon meg kell a nagy drop (kormány <-> nyereg magasság-különbség), hosszabb stucni."

Cube Nuroad kép
Fullyról nézve hihetetlen, h kényelmesen tekerhető egy ilyesmi gép.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#260038) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#260037) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mondjuk ennek nagyon ki is van húzva a nyerge, amolyan tédéeffes beállítás. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#260039) Napfénysüti válasza andrisbandi (#260037) üzenetére

Outinál is inkább a kisebb méretet érdemes választani ha kettő között hezitál valaki.

Ehhez a Cubehoz képest valóban eléggé más egy koskormányos.

Més que un club!

(#260040) orbano


orbano
félisten

Újabb kérdés: pesten vagy a környékén fényezőt tudtok? Szeretném újrafényeztetni (nem porszórni) a vázat.

A vér nem válik VAZZE!™

(#260041) Dark Archon válasza Napfénysüti (#260034) üzenetére


Dark Archon
addikt

Cube Nature EXC. Aláírásomban is ott van.
Semmi köze az outi / gravel vonalhoz.

andrisbandi: annyira nem kényelmes, hogy nem is értem, miért gyötrik magukat az emberek ezzel a divat miatt. Ugyanakkor volt idő, mikor ugyanezt gondoltam 70 - 100 km-es távokra is, amikor 30 km már kivégzett síkon.

Már azt is kötve hiszem amúgy, hogy a nagyobb kényelmesebb. Talán átlag testmagasságnál ez igaz, de 2XS - XS környékén kihívás a kormányt is úgy elérni, hogy ne álljon be a nyakam, hátam.

De van riser koskormány is, vagy beállítom így:

:DDD

A kölcsönzés után leszólítottam amúgy egy srácot Tribannal, kérdeztem, hogy kényelmes-e a geometria :D Mondta, hogy persze, aztán elhúzott legalul fogva a kormányt...

szerk.: ja, meg a fékezés, arról nem is írtam. Crosshoz képest lágy lepkefing, "kiváló" ötlet volt gyakorlatilag a forgásponton húzni a fékkart. Pedig biztos nem sz@r az Sram Force fék. S ezzel, mióta feltalálták az országúti kerékpározást, gyakorlatilag semmit nem kezdtek.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#260042) Ringman válasza Dark Archon (#260041) üzenetére


Ringman
nagyúr

túrabicikliknél és pár acél outinál azért lehet magas stack+alacsony reach arányt találni, pl a salsa vaya ilyen: [link]

riser koskormány: (a fvk elhelyezésében is van mozgástér)

(#260043) Dark Archon válasza Ringman (#260042) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ahogy néztem, a 2XS-es Canyon Grail is hasonló. Csak az a "performance" jelző zavar mégis.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#260044) Fifaisshit válasza Dark Archon (#260041) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Az relatív kérdés, hogy kínzás e :D
Nekem volt már egy elég szép nagy sérvem ami rengeteg tornával meg lett csinálva .
Mutatóban megvan még egy elég jó montim , hogy legyen az is évente ha 100kmt tekerek vele túlzok :)
Na szóval ,fáj is a hátam a tartás miatt azon hosszú távon és ezt a doki is megerősítette , hogy a nyújtó pózi( a gerinc gyakorlatilag nem egy ponton nyom ) amit az orszagutin elfoglalok az egészségesebb a gerincnek a terhelés miatt .

Nyilván ez nem kutatás meg orvosi disszertáció alapján de én nagyon derék fájós vagyok és ez ha hiszitek ha nem orszagutizas közben még akkor sem fáj ha egész nap fájt :D

(#260045) Ringman válasza Dark Archon (#260043) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha megnézed, a salsa vaya majd' 3 cm-rel (!) magasabb.

a stack/reach arányt nézd meg, minél nagyobb -> egyenesebben tudsz ülni rajta.
a canyon grailnél a str (stack to reach ratio) 1,41, az elég lehajlós.

az xs-es salsa vaya meg 1,49, tehát azon jobban felegyenesedve ülsz, kona libre, merida silex, rose backroad hasonló.

rosebikesnál is van kb mindenből kisméretű bringa.

[ Szerkesztve ]

(#260046) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
37-622 (700x35C) külsőhöz vettem belsőt, Dunlop szelepest. Azon a külsőmenetes részen alul, ahol a gumibelsőbe csatlakozik, volt rajta egy kúpos gyűrű. Egy kúpos alátét. Az alátét felett meg egy anyacsavar. Ez mire való?
Meg kellett csinálni a kereket, inkább fennhagytam és így tettem a felnire. Nekem úgy tűnik a köpeny a szelepnél jobban kiáll a felniből. A lyukas gumibelsőt megnéztem és azon nincs ilyen kúpos alátét és anyacsavar a szelepen, a tövében. Szóval nem értem mi ez.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#260047) Friczy válasza Fifaisshit (#260044) üzenetére


Friczy
senior tag

Ezt meg tudom erősíteni, volt, hogy járni alig tudtam, de a (országúti kormányos) biciklimmel simán tudtam közlekedni. Ilyenkor külön jó, ha a bicikli nagyobb, az 56-os Nuroad jobb nyújtásra, mint az 54-es Trek. Tény, hogy nekem a kormány és a nyereg magassága közel azonos, nem ilyen nagy a különbség, mint a fenti képen.

(#260048) Ringman válasza tknof1871 (#260046) üzenetére


Ringman
nagyúr

Dunlop szelepest

miért szereted szívatni magad? (amúgy kb. keresni kell külön dunlop szelepes belsőt)

ha itt az alsó anyára gondolsz, az arra való, hogy rászorítsd a felnire a belsőt, hogy ne mozogjon, a schwalbe ilyet az autószelepekhez is ad.

(#260049) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Hogy ott verjen meg minden mérnököt az Isten, akik kitalálták, hogy jó dolog a küllők között a tengelyre gumival felügyeskedni a sebesség szenzort, ahol vannak.

A Garmin féle még szódával elmegy, mert a gumi burkolat egyben tartja az egészet.
A Sigma féle meg eleve háromfelé esik: gumi, szenzor, szenzor alatti szivacs. A gumi is kör alakú, hogy még csak véletlenül se akarjon beleakadni a küllőbe. Ekkora mancsokkal, mint ami nekem van, kész öröm szerelni. Szerintem elemcserekor valahogy visszaszigszalagozom, és alászógája :D

Ringman

Dunlop szeleppel külön jó, hogy nem tudod megmérni a keréknyomást, mert a nyomás tartja zárva a szelepet :DD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#260050) Ringman válasza Friczy (#260047) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem átlagember biciklijénél nem jellemző a 10+ centis drop, mint a profiknál, sőt sokszor kb vízszintben van a nyereggel a fvk fogáspontja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.