Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#246001) Gaben92 válasza jjeahh (#245999) üzenetére


Gaben92
őstag

ID360 után azért ha alád tolnának egy 18 POE-s hátsó agyat, ezt lehet átgondolnád. :D

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#246002) MPowerPH válasza Fall-N (#245989) üzenetére


MPowerPH
félisten

Erzesre. A Shimano mellett meg mindig azt irjak, hogy maguk a valtasok sokkal finomabbak, precizebbek, Sram fele AXS precizitas ide vagy oda. Bar az XTR -t hasonlitottak ide.
Kiemeltek, hogy a hozza valo bowden, es a rendszerhez valo lanc, hajtumo, lanctanyer szukseges ehhez.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#246003) ZolkoW


ZolkoW
őstag

agymenés:
(értsd: asszem, semmi szükségem új gumira a grevölre, de piszkálja a csőröm. azt se döntöttem el, maradnék az enyhén földutas, több aszfalt vonalon /Panaracer Gravelking... Sch G-One Allround/, vagy slickesítenék. De a mostani WTB Resolute is tök állat, néha ki is használom földúton, de régi, nem bízom már benne annyira, meg kipróbálnék aszfaltosabbat )
Akik országúti külsőt TUBELESS használnak (Napfénysüti?), milyen nyomásokon mennek? 28mm alá nem mennék, de félek, még ehhez is nekem brutálnak tűnő nyomások kellenének. Legszívesebben ha slick, akkor is 32-36 környékére céloznám be, és akkor 3 bar körül már rendben vagyok, talán, legalábbis 36-ossal így volt. Ja, preferált a Schwalbe, az eddig nekem mind bevált, a WTB már szálasodik a peremén, egy egyszer tönkrement szálszakadással, fázom tőle. Ráadásul a felnimre is valami 3 bar körüli nyomás van írva, mint MAXIMUM :(

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#246004) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Milyen zsirt vegyek a racsniba? Nem akarom, hogy halkabb legyen. Anno linkeltetek, milyen zsir-olaj kombo valt be.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#246005) Hasaggymeg válasza jjeahh (#245999) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Féket, geot érzem egy 100 méteres próbakörön is...jó neked, én még a nyerget is egy hétig próbáltam míg kiderült jó-e, első 2 nap kellett, utána már bizonytalan lettem ahhoz, hogy a végén egyértelmű nem legyen belőle. :( Ha más vázzal, telóval, fékkel, nyereggel stb. kapnék kipróbálásra kerékpárt el kellene vigyem szokásos, már ismert köreimre kipróbálni, összehasonlítani hogyan mászik, hogyan veszi a gyökereket, sziklákat felfelé, milyen a lassú nyaktörő, meg a hosszú gyors lejtőkön majd kellene üljek a nyeregben vagy 6-8 órát is lássam akkor is jó-e (jobb-e) még az a felállás. Tesztnap is (amíg még volt :(( ) csak arra volt jó, hogy azon a durván 5 km-es (amúgy tényleg faxán kijelölt!) erdei mászón/ereszkedőn kapj egy első benyomást egy olyan kerékpárról melyet ha meg is veszel majd még hetekig állítgatsz (főleg teló, nyereg, guminyomás, kormánymagasság) ahhoz, hogy végül tényleg jó legyen.🤔

#246004
MPowerPH...Shimano Freehub grease, vagy Sram Butter...nekem mind2 van, ID360 Mavicba pedig Shimanot tettem (eddig 1x), faxán műxik tőle télen-nyáron, nem lett sem halkabb, sem hangosabb a szokásos láncfűrész hangjánál. ;] (Csak azért BikeInn mert az ugrott be elsőnek gugliéknál :U )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#246006) jjeahh válasza Hasaggymeg (#246005) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hát annyira nem igazán jó, ha sok alkatrészre vagy érzékeny, mert az azt jelenti, hogy többet is költesz a bringára. Amikor 80-90 euróért rendeled meg a milliomodik szett gumidat, aztán látod, hogy a haverod még mindíg azzal a fényesre kopott Rapid Rob-al teker, amivel gyárilag szerelték a bringáját... :DDD . Nem jó érzés.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#246007) Jester01 válasza jjeahh (#245962) üzenetére


Jester01
veterán

Az elég alattomos tud lenni mert a váltókarban a vége csendben nekiáll szétfoszlani amíg egyszercsak hirtelen megadja magát. Legalábbis nekem eddig kétszer volt ilyen. Szóval ha cserélni nem is, de kicsit kihúzni a karból és szemrevételezni azért célszerű lehet időnként.

Jester

(#246008) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#246004) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...zsír-olaj kombóról jut eszembe, ez a Shimi zsír olyan mintha olajos lenne, össze kell kavarjam tetején álló olajjal mielőtt használom. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#246009) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#246005) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszi. :) Akkor veszek vajat.

Don't Tread On Me

(#246010) Alg válasza lsebestyen (#246000) üzenetére


Alg
veterán

GPLama első review egy kicsit kevésbé fizetett hirdetés-szagú...

TLDR: hozták a kötelezőt, de semmi komoly hardveres előrelépés (ha benne lennének azok amiket a végén a "wishlist"-ben ír, na akkor lenne igazán nagy durranás).

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#246011) ZolkoW válasza ZolkoW (#246003) üzenetére


ZolkoW
őstag

Egyébként ezt nem vágom, ha azt adják meg, hogy 32 mm-es gumival 45 PSI a max nyomás a felnire, akkor szélesebb gumival több, vagy kevesebb? Vagyis inkább: hogy jön ide a gumi szélessége egyáltalán? A nyomás a felnit ugyanakkora felületen éri, tehát ugyanakkora az erő. A gumit szétfeszítő erő a pereménél más? akkor szélesebb gumi -> nagyobb erő? [Stans Iron Cross]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#246012) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#246011) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem lehet, hogy itt nem is a felni védelme érdekében írják ezt a tyúkbeles pressure-t hanem ez az a nyomás ahol az X szélességű gumi még biztonságosan a felnin marad, ergo egy szélesebb guminál így még kisebb lenne a maximális biztonságos nyomás? :F
Különben is mi ez a náci fantázia név, he?! :(( ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#246013) Ringman válasza ZolkoW (#246003) üzenetére


Ringman
nagyúr

még nem raktam fel a 32c-s gp5000-est, de kb. 3,5 bar körüli értékkel kezdek majd. (5 bar a max sima peremesnél is azt hiszem)

slick guminál szerintem jól gurul a tufo speedero/thundero is, ebből van 36-os.
schwalbe: a 34-es pro one addix és a g-one rs super race is szimpatikus.

szerintem az allround nem jó, a cube által rárakott drótperemes (!) felnit egyből cseréltem.

[ Szerkesztve ]

(#246014) Dark Archon válasza ZolkoW (#246003) üzenetére


Dark Archon
addikt

+1 a Thunderóra, bár sárban halálfélelmem van vele, hiába 40 mm széles :DDD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#246015) Ringman válasza ZolkoW (#246011) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha nagyon (tényleg nagyon) egyszerűsíteni akarunk, akkor a kazánképletet lehetne első körben ráhúzni, ott meg az erő (feszültség) a hengerátmérővel és a hengerben lévő nyomással arányos, ez a hengerpalást irányú erő akarja lefejteni a felnibe beakadt külső peremet: [link]

(nyilván itt nem hengerről van szó, hanem - megint egyszerűsítve - tóruszról, tehát nem pont ez a helyzet, mert a drót/aramid szál is összetartja a külsőt)

így nagyobb átmérő × kisebb nyomás, vagy kisebb átmérő × nagyobb nyomás amit a felni elbír. (de le vagyok fáradva, szóljatok ha valami nem OK)

szerk: itt talán jobban látszik: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#246016) Mr. Erikszon válasza Maximum1 (#245969) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Egy Bianchi biciklim van, bafang motorral... futárkodásra használom (a szoftvert szépen átírtam kábellel),
2.4 gumi nem igazán lesz rajta, jelenleg 2.1 maxxis torch van rajta silk protectionos bikeinnről.
Kérdés nagy különbség lesz egy 28 küllős között, jelenleg 32es dt Swiss cs ma 1.9?
Csak ugye a HU1900 az direkt ebikera lett tervezve ugyebár még ha 28 küllős is.

[ Szerkesztve ]

(#246017) ZolkoW válasza Ringman (#246013) üzenetére


ZolkoW
őstag

egy ideje nézegettem a 32-40 mm körüli gummákat, bike24-en, de jellemzően az ÖSSZES (majdnem az összes) értékelése csak 3 csillag az 5-ből, elvétve akad 4* -os. Ennyire megosztó a téma? Igaz, a lehúzók fele defekt miatt ír kígyót-békát, az meg... úgyis folyadékkal fogom használni. De más paraméterekben sincs egyáltalán egyetértés, szóval nem sokat segítenek. A Schwábli meg sajna elég rohadt drága, ami nem alapkategóriás (mégis fel kéne vennem a listára a Vittoriát, meg amiket írtok?. De úgy 12000 HUF alatt nem sokmindent látok, ami bizalomgerjesztő, franc egye meg)

#246015 : köszi, maradok a plus size modelleknél ;). Bár ha úgy van, ahogy írod, akkor lefelé talán bátorkodhatnék picit, de nem nagyon merek. Ja meg a "kényelem"...

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#246018) vallas válasza ZolkoW (#246003) üzenetére


vallas
senior tag

Nálam 30-s tubeless gumi van outin és 5 bar-ra szoktam fújni, az rajta a max...
de én 88 kg vagyok... ;]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#246019) Ringman válasza ZolkoW (#246017) üzenetére


Ringman
nagyúr

sajnos nagyon megdrágultak a gumik, én még tavaly ~13-ért vettem a speederot és a swamperot.

néha r2-bike és bike-components is szokott akciózni külsőket.

gp5000 tr-t 43eur-ért vettem, most 60, annyiért nem vettem volna meg, conti terra speed is huszonpár eur volt, most 40 fölött van, annyit nem ér meg, mert gyorsan kopik.

szerk:
hutchinson touareg sem volt rossz, de az keményebb keverékből van, érződik is (de ezzel azt hiszem nem volt defektem belsővel sem - vagy max 1 - nem emlékszem)

[ Szerkesztve ]

(#246020) Gaben92 válasza ZolkoW (#246017) üzenetére


Gaben92
őstag

Én elengedném a “hány csillagra van értékelve” alapon vásárlást a helyedben. Az emberek gyökerek, egy részük idiótán pontoz (megtörtént eset, első kézből: Csupa pozitívum szöveges értékelésben de mindenre 4*. Customer service rákérdezett, hogy mire húzott le egy csillagot a koma. Válasz: “Ja hát ő semmire nem ad 5*-ot még akkor se ha semmi kivetni valója nincs.”), egy részük azt se tudja mire ad mit és ezek pont annyira ellensúlyozzák az értelmes(en) értékelőket, hogy kb nem is érdemes nézni a user review-kat szerintem.

Aztán vannak a “düh értékelők” akik csak akkor értékelnek valamit ha nincsenek megelégedve vele, ennek egy jelentős része ráadásul user error (gondolom láttál már olyan 1*-os értékelést, hogy “xy méretet rendeltem mert mindenem az, de kicsi lett” olyan termék alatt aminek a leírásában nagy betűkkel benne van, hogy “rendelj egy számmal nagyobbat”), de vannak még a hurráoptimisták akik mikor megjön a csomag már adják is le az 5* értékelést “pont olyan mint a képen” témával, de az összes közül a kedvencem (Bike24-en láttam talán) a német akinek elhagyta a posta a csomagját és emiatt leértékelte 1*-ra a terméket. Nem a postát, nem a boltot, a terméket. :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#246021) Zanik válasza Gaben92 (#246020) üzenetére


Zanik
addikt

+1

Én mindig elolvasom a szöveges review-kat, sokszor kiderül hogy user error vagy nem magával a termékkel van baj hanem más miatt "nem lett jó" nekik. De amúgy sose egy webshop-on megjelenő véleményekre adok, jó esetben lehet találni netes tesztet.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#246022) Kiskopika válasza Zanik (#246021) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Ezeknél a értékeléseknél a kedvencem az amazon. Ugyan azt a vásárlói értékelést képes betenni több hasonló, néha funkcióban tök más termékhez is. Mi meg csak azt látjuk juhu de jó 4 és fél csillag, aztán ha picit belepörget az ember látja tök más terméket értékeltek fel vagy éppen le. A vásárolt véleményekről nem is beszélve

(#246023) Maximum1 válasza Mr. Erikszon (#246016) üzenetére


Maximum1
őstag

Végre egy gyors bi-jancsi, itt Pesten csak pózolni veszik ezt a márkát. ;] :DDD

(#246024) Sleek válasza Maximum1 (#246023) üzenetére


Sleek
senior tag

Tegnap találkoztam egy bringás emberrel. Nagyon jó arc volt. Déli pálya udvar mellett van egy bringa bolt ,ott nézegettem a kirakatot . Odagurult köszönt , megsem tudtam előzni köszönésben . Kérdezte melyik bringát nézem. Ah mondom már van 4 bringám , csak nézegetem őket. Visszakérdeztem ,hogy Ő melyik bringát szeretné.
Jött a meglepő válasz. Azt mondja nézd 70 éves vagyok, ami bringa most van velem az 3 éves Focus karbon országúti. Semmi baja vele de szeretne újat. Viszont az a szégyen ,hogy a legtöbb boltban nem tud 1,5-2 milláért bringát venni mert nincs készlet .Hozzá tette már nem érdekli a márka meg a szín csak tudjon vmit venni a szezonra . Néztem az órát aznap laza 150km -t tekert. Majd hozzá tette ,hogy ő nem azért akar drága bringát mert páváskodni akar , hanem mert 70 évesen végre megteheti ,hogy vesz egy idéző jelben drága bringát. Irigykedve néztem a teljesítményét ,hogy Ő tud menni ennyit , bennem meg nincs annyi erő ,hogy 80-100km t tekerjek 39 évesen. Jó volt vele beszélgetni vele egy kicsit .

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#246025) Maximum1 válasza Sleek (#246024) üzenetére


Maximum1
őstag

Szép történet, én 50 vagyok, végre én is megkerestem az árát egy normális bringára, jött a Covid és a "Háború", azóta nem ér semmit a bérem és már a hobbimnak sem tudok élni, mert fellőtték hogy bringázni kell. :O

(#246026) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#246017) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha már bike24, ilyen van zasszonynak ajánlom...ha van valami kivetnivalóm vele szemben az talán a kopás, meglehetősen puha összetételű, ezért jól tapad de a sok aszfalt koptatja.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#246027) Mr. Erikszon válasza Maximum1 (#246023) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

16000km van benne egy és fél év alatt. Jó hogy ebike de van hogy huzamba lenyomok 5 napig 8-9 órát utána azért szokott lenni izomláz. Elég dombos városban élek szóval van mászás bőven.

[ Szerkesztve ]

(#246028) ZolkoW válasza Gaben92 (#246020) üzenetére


ZolkoW
őstag

egyetértek, csak kirívó, hogy ugyanabban a boltban más termékeknél mintha reálisabb lenne a csillagok száma, és természetesen elolvasom a véleményeket, de néha az sem világos, hogy egyáltalán ugyanarra a változatra írták-e,amit én is nézek.
A tesztekkel meg az a bajom, mint az itteni telefontesztekkel is: 1 hét használat néha elég (guminál rendben, talán), de telónál aligha kapsz valós képet, hogy szuperál valós körülmények között. (vettem már szuper teszt alapján okostelefont, legjobban gyűlöltem másfél év múlva mind közül, de ez valójában elég off :) )
Kicsit mindet olyannak érzem, mint sok egyéb review-t mostanában, ahová csak beollózzák a termék adatlapját, amit én is el tudok olvasni. Épp csak picivel mondanak többet - vagy nem keresgéltem még eléggé.
Köszi, srácok, vagy lesz a rendelésben külső, vagy nem, előtte megpróbálom megállapítani, hány évesek amiket le akarok cserélni, biztos ezeken is van valami DOT-szám, gondolom...

ja! mióta nem küld a Bike24 szinte semmi waxot Magyarhonba? És Smoove-ot honnan vesztek? gyártótól? Asszem, még lengyel forgalmazót láttam.

Hasaggymeg: ezt is köszi, majd asztali gépen (boomerség rulez) megszakértem

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#246029) mauimagic válasza Alg (#246010) üzenetére


mauimagic
aktív tag

"TLDR: hozták a kötelezőt, de semmi komoly hardveres előrelépés"
Na ennek örülök, mert 2 hónapja vettem 530-at, így kevésbé érzem cikinek :)

Egyébként van itt olyan, aki montin wattmérőt használ? Van bármi előnye watt alapján edzeni terepen, pulzus helyett? Valós tapasztalat érdekelne, ha van, nem a marketing BS :)

[ Szerkesztve ]

(#246030) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#246028) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

1 hét használat néha elég (guminál rendben, talán), de telónál aligha kapsz valós képet...na ez engem is idegesít, ugyanis vásárolok valamit és még jóformán fel sem szereltem de már jön a felkérés, hogy értékeljem. :F ...gondolom az ilyen felkéréseknek engedők azok akik az idő előtti "pont olyan mint a képen"-szerű irreleváns "értékeléseket" írják. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#246031) lsebestyen válasza Alg (#246010) üzenetére


lsebestyen
addikt

Megnéztem/olvastam azóta elég sok videót/cikket, de ja többet vártam talán én is...Hardveresen változott a csatlakozó, illetve a cserélhető rögzítőfül, de amúgy ennyi, a többi az egy szoftverfrissítés, amit persze a harmincas széria nem kap meg. Kéne vennem valami navigálós kütyüt ASAP, mennék egy hétre bringázni Ausztriába, és tök jó lenne ha lenne navigációm, mert még Budapesten is képes vagyok eltévedni. :DDD
Amúgy most kb azt mondom, hogy a Karoo 2 jobb deal, mint az 540/840, csak az a fránya akkuidő. :U

[ Szerkesztve ]

(#246032) MPowerPH válasza Mr. Erikszon (#246027) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt elhiszem. Nem semmi, gondolom a muszak alatt az akkuval is sporolni kell, nem lehet mindig nyelgazon menni vele. Vagy menet kozben cserelsz?

Don't Tread On Me

(#246033) Gaben92


Gaben92
őstag

Ezt csak úgy itt hagyom. :DDD

Bővebben: YT link

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#246034) Ringman válasza Gaben92 (#246033) üzenetére


Ringman
nagyúr

csepelre vagy országútira is jó!

(#246035) Hasaggymeg válasza Gaben92 (#246033) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

fulton 2031. ;]...amúgy meg csak eljutottunk ide is az egyre laposabb homlokcsőszög-egyre szélesebb kormány-egyre rövidebb stucni triumvirátusban, innen már csak az első és utolsó fejlődhet tovább a lejtőzés irányába, mert a markolatokat már nem éri el egy kisebb bringás. :DDD ...vagyis tovább laposodik a szög és a stucni megfordul hátrafelé.😆

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#246036) chubby2o6 válasza ZolkoW (#246028) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Smoove-ot a Bikeinn-ről rendeltem ( márc.27-én :DDD ), elvileg ápr.12-13-ra megkapom ( az ígért párnapos szállítás helyett :W ).
Máshol nem nagyon láttam, de már többen jelezték, hogy ugyan elvileg in stock a Bikeinn-en, mégis sokat csúsztak a szállítással, szal nem én vagyok az egyetlen.

(#246037) MPowerPH válasza chubby2o6 (#246036) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az jo, ma akartam rendelni...

Don't Tread On Me

(#246038) Fall-N válasza ZolkoW (#245993) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem egymást figyelik a gyártók. A fő ok, hogy a SRAM előbb kijött az 1x12-es szettel, mint a Shimano, így az lett rögtön az etalon. Utána gondolom a japánok próbálgatták a SRAM-et és rájöttek, hogy nem olyan rossz az. :K De a váráslói és tesztelői véleményekre is adhattak. A SRAM nem tudom miért puhult el, lehet az elektromos váltásban szerzett tapasztalatok miatt?

Magam részéről mindkettőt szeretem. Régebben a SRAM azért volt nagyon jó, mert pattogósan, férfiasan váltott, kaptál visszajelzést hogy a váltás megtörtént. A rugófeszítésük mindig jobb volt, mint a Shimanónak. Shimanónál nálam is előfordul, hogy olyan finoman és halkan vált, hogy nem hallani és érezni a váltást, csak az ellenéllásból érzem, hogy megtörtént a váltás.

Manapság meg tényleg abszolút csúcs mindkettő, de a SRAM előrébb van, föleg az elektromos váltásban.

Egyedül az ára a baj a SRAM-nak, meg az SX nem túl jó.

[ Szerkesztve ]

(#246039) Mr. Erikszon válasza MPowerPH (#246032) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

48V17.5Ah aksival és szoftveresen legyengített motorral simán le lehet húzni 8 órát.
Most adtam neki egy kis kakaót szoftverbol, mert rájöttem hogy nap végére túl sok % marad az aksiban. Inkább merüljön jobban az aksi és a lábaim pihenjenek.

(#246040) chubby2o6 válasza MPowerPH (#246037) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Rendeld meg, előbb-utóbb megkapod :DDD . Én máshol nem találtam, így bevállaltam a csúszást. Csak rendeltem vele 51-es stoplit is, így az is csúszik, pedig a cipőt ma megkaptam. Remélem, a héten azért ideér.

(#246041) Fall-N válasza zsamiatt (#245997) üzenetére


Fall-N
veterán

BBB Torque Set BTL-73. [link]
30ezer fölött az ára, de Black Friday volt tavaly a helyi bringás boltban, így féláron a tavalyi ár feléért 13000 Ft-ért vettem. Megért minden fillért, baromi kényelmes úgy szerelni, hogy csak csavarod neki, kattan és elfordul a fej. Jó minőségű, van benne anyag. Ha nem lett volna akció, akkor is megvettem volna, csak gyűjtöttem volna rá. Mindent ezzel húzok véglegesre, még váltón a bowdenrögzítő csavart is (az például 8 Nm).

(#246042) Fall-N válasza jjeahh (#245999) üzenetére


Fall-N
veterán

Irigyellek, én a váltást, ha kicsit is elállítódik rögtön megérzem és állítok is rajta. :D A gumi nyomása nálam képlékeny kábé 1 baron belül. Ha kevesebb akkor van plusz rugózás, ha fújok bele, akkor meg pattog. :DDD

Ugyanígy voltam a hajtással, nem véletlenül dobtam a francba az első váltót. Ha hirtelen gyorsítottam, akkor beletapostam a lánctányért az első váltóba és már súrolta a lánc a terelőlemezt. Ezért is egy hitvány fos a 4szögletes cucc. Most ez felerősödött ahogy megadta magát a váltó.

(#246043) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#246002) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Neked mi volt az AXS előtt?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#246044) zsamiatt válasza Fall-N (#246041) üzenetére


zsamiatt
őstag

Az baromi jo ar. Annyiert nekem is kellene.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#246045) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#246043) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem relevans, mivel 3x10 -es M980 XTR szettem volt.

De probaltam 1x12 XTR -t is, ami bowdenes volt, es teljes XTR szett, XTR bowden/hajtomu.
Az XTR feszesebb, szebben, vajpuhan valt, es csondesebb. Irom ezt ugy, hogy ugye AXS -t hasznalok. DE! Az XTR fekek borzalmasak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#246046) Fall-N válasza zsamiatt (#246044) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos annyiért nem kapni, hacsak nem lesz valahol valami nagy leárazás. Itthon például 35ezer Ft. [link]

MPowerH: A 2019-es XTR-re mondják, hogy már SRAM-os, de az ekkor megjelent XT meg beérte teljesen, így nem is éri megvenni az XTR-t. Viszont az akkori XTR féket agyon dícsérték, hogy etalon a kategóriában. Próbálni nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#246047) zsamiatt válasza Fall-N (#246046) üzenetére


zsamiatt
őstag

van azért 24e-t is szerencsére, bár még azért ez is húzós 1-2 használat miatt. :( De köszönöm! Nézegetni fogom az akciókat vagy marad a black friday :D

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#246048) arcitec válasza zsamiatt (#246047) üzenetére


arcitec
addikt

Tessék itt van még 6 napig. Ennél olcsóbbat jó minőségben nem találsz. Szerintem.
A Google legyen a barátod .. ;) (Hogy miért a legdrágábbat kell megtalálni? :U ).

[ Szerkesztve ]

(#246049) Ringman válasza zsamiatt (#246047) üzenetére


Ringman
nagyúr

rosebikes-nál van 2-24 nm-es tartományú nyomatékkulcs, azt hiszem másik német gyártónál is van más művésznévvel.

(#246050) Hasaggymeg válasza arcitec (#246048) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Első linked minőségi darabnak tűnik, és ingyenes is. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.