Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Runner_fxr válasza Zola007 (#11999) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem akartam leszólni a vidéki életformát, nyilván sokkal egészségesebb mint a nagyvárosi irodában, autóban pöffeszkedő, gyorséttermi kaját fogyasztó embereké. De ma már a vidéki életforma sem az mint régen.
Meg attól, hogy valaki vidéken él, még nem egyértelműen következik, hogy ő egészségesebben él mint pl egy nagyvárosi.
A hagyományos vidéki életforma valóban nem rossz dolog, de ezt azért kevesen művelik.

A sportkórházban a gyógytornász is mondta, hogy a csontozat valamennyire alakítható.
Persze nyilván fontos az adottság, mindenkiből nem lehet olimpiai bajnok, akármennyit is edz.
Meg nem is mindenkinek a szervezete bírja a folyamatos éveken át tartó szteroid fogyasztást és különböző dopping trükköket. Ez sem elhanyagolható tényező.

[ Szerkesztve ]

(#12002) D.Orion válasza -=RelakS=- (#11990) üzenetére


D.Orion
veterán

Ennek töredékéért vehetsz a vaterán, vagy még olcsóbban az ebay-en ILYEN maszkot. Védi a nyakat és a fület is. Levegőt kicsit lassítja, nekem arra tökéletes, hogy 0°C alatt a munkába(3.5km) be tudok vele tekerni, 25km/h-s tempóval. Az orrom kicsit szokott benne fázni/folyni, de elmegy. Probléma annyi, hogy meg kell tanulni helyes irányba kifújni a levegőt, mert máskülönben bepárásodik a szemüvegem. De ez minden maszknál így van.

A linkelt Dechatlon-os is jónak néz ki, de olyat még nem láttam élőben. Szerintem melegebb, mint az általam linkelt. Hosszabb utakra és hidegebb időre lehet a dechatlon-os a nyerő mez mellé.

[ Szerkesztve ]

(#12003) -=RelakS=- válasza D.Orion (#12002) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

ez nagyon tetszik, köszi!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12004) Solad


Solad
őstag

Sziasztok!

Szükségem lenne a hozzáértők véleményére a bringám hozzávetőleges piaci értékére.

Corratec Racetech II váz, évjáratot sajnos nem igazán tudok, nem az első tulaj vagyok :)
Kvázi a bringa gyári felszereltségével.
ZZYZX kerekek, kormány, hajtás (ez utóbbiból itt van mellettem egy 105, csak még nem került fel).
Ultegra fékek, váltók és fékváltókarok.

Nyilván nem vitrinben tartott, kisebb karcok vannak rajta, de semmi komoly.

Ha valaki tudna mondani nekem egy közelítő ősszeget, azért hálás lennék!

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#12005) Solad


Solad
őstag

Úúú de szép

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#12006) Toomy válasza -=RelakS=- (#11990) üzenetére


Toomy
senior tag

Én 2000Ft -os deca-s símaszkot veszek fel 5 és -15 között. Egyetlen gondom az vele, hogy a szemüveget mellőznöm kell, mert iszonyat párásodik. Azt a szám elé is oda tudom húzni és úgy legalább nem a hideg levegőt kapkodom.

(#12007) deicide válasza Runner_fxr (#11985) üzenetére


deicide
veterán

Ellentmondanék Neked annyiban, hogy súlyzó és protein nélkül is belátható időn belül (1.5 év) el lehet jutni a 135kg zsíros testalkatról a 90kg-nyi izomig, csak bringázással/futással/gyaloglással. Páran itt talán alá is támasztják, akik láttak már bringázni mostanában, vagy látják endo-n az edzéseket. Toomy szavait idézve: "Úgy mész fel a dombokon, mintha ott sem lenne".
Annyiban viszont Neked van igazad, hogy felsőtestre ez kevés, tehát kb olyan vagyok, mint a teleszart búvárruha, ahogy itt valaki régebben találóan jellemezte az erős láb, gyengébb felsőtest kompozíciót. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12008) Zola007 válasza Runner_fxr (#12001) üzenetére


Zola007
veterán

Alakítható természetesen a csontozat is, a szervezet nagyon jól építi/bontja magát terheléstől függően.
Főleg a csontosodási folyamat (~17-20 éves kor) végéig nagyon jól alakítható a csontkeménység / tömörség. Meg lehet nézni azokat akik kis koruk óta boxolnak, judoznak vagy pl tetőács munkát végeznek. Nem sokuknál látni csonttörést a kézfejen, alkaron legyen akármilyen eleséssel járó baleset és egyikőjükkel sem szívesen ütnék össze mert nagyon megerősödik a kar csontozata a folyamatos igénybevételtől.

A csonthossz és az ízületek mérete viszonylag determinált, de ez is összetett hormonális szabályzás alatt áll.
Akik pl. allergia vagy autoimmun betegség miatt serdülőkorban szteroidkezelés kapnak, gyakran elmaradnak a fejlődésben, ha nem kontrollálják megfelelően a növekedési hormon szinteket.

Azonban a csontváz sokkal kevesebb hogy úgy mondjam "mozgásteret" ad a fejlődésben mint az izomzat.

Az anabolikus szteroidhasználók egy külön állatfaj, arról kár is egyáltalán beszélni.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12009) Toomy válasza deicide (#12007) üzenetére


Toomy
senior tag

Nekem ennyiből jobb, hogy én kiállok a legkisebb dombon is, olyankor kézzel tépem a kormányt és az megy rendesen a felsőtestre is. Persze nem annyira mintha súlyzóznák, pedig van itthon egy eredeti orosz 16kg -os kettlebell golyó. Tavaly még dolgoztam vele, de amióta bringázok azóta nem jut rá idő. :)

(#12010) deicide válasza Toomy (#12009) üzenetére


deicide
veterán

Rá kell vennem akkor magamat, hogy kiálljak, mert ilyen golyózásra nekem sem lenne már időm. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12011) Toomy válasza deicide (#12010) üzenetére


Toomy
senior tag

Azért vigyázz a kiállással, mert az a sebesség rovására megy! :P :K

[ Szerkesztve ]

(#12012) rétisün válasza Toomy (#12011) üzenetére


rétisün
veterán

meg fárasztó is hoszabb távon (legalábbis megfelelő erőnlét hiányában :B )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12013) Mansi válasza deicide (#12010) üzenetére


Mansi
csendes tag

Majd ha mész sétálni télen, vigyél magaddal egy ilyen golyót, vagy egy hólapátot. Garantáltan lesz tőle bicepszed :D

"mint a teleszart búvárruha"
:DDD :DD :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#12014) Toomy válasza rétisün (#12012) üzenetére


Toomy
senior tag

Na a Viktornál ettől nem kell félni. Jövőre a versenyeken fog majd meglepetéseket okozni. :K Így saccra már most simán ott van az első 5% -ban, pedig csak 11 napja van outi alatta. :Y

(#12015) Szakbarbár válasza Toomy (#12011) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Sebesség tekintetében van miből veszítenie :D
Jövőre a Velence 10x-en leszereljük az egyik pedált a biciklijéről, hogy tudjuk tartani a tempóját ;] :DDD

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#12016) Toomy válasza Szakbarbár (#12015) üzenetére


Toomy
senior tag

A láncot meg vastagon bekenjük mézzel és a gumijait leeresztjük 4-5 bar-ra.
Szerintem jövőre már nem a Velence 10x választja, mert a szervezők mindig rárakják a PELSO-ra. De hogy miért ez örök rejtély. :W

(#12017) deicide válasza Mansi (#12013) üzenetére


deicide
veterán

Nem is rossz ötlet, hólapátot magam előtt tolva kocogni :DDD

Toomy: Egy jó téli alapozás után remélem hasonlóan jó formában leszünk és majd törünk borsot az ellenfelek orra alá.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12018) Mansi válasza Szakbarbár (#12015) üzenetére


Mansi
csendes tag

Dehogyis!

Kiveszem a vontatókötelet a kocsiból, és indulhatunk is :D

(#12019) deicide válasza Mansi (#12018) üzenetére


deicide
veterán

Nana, vigyázzatok, mert megint a nyekergő nyergű mountival tekerem le a 10 kört ;]

Toomy: A Pelso azért kemény, nem? 200km-en át tartani a 37-38-at. Vagy bolyozva menne?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12020) Szakbarbár válasza deicide (#12017) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nálunk úgyis szántani kellene, ha gondolod van ekém, alapozásnak az is elmegy. :D
Nehezítésnek megvárhatjuk amíg megfagy a talaj ;]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#12021) Toomy válasza deicide (#12019) üzenetére


Toomy
senior tag

Arra kell majd majd még rágyúrnod, hogy ha van egy sík enyhe hátszeles szakasz ahol mész 36-38 -al ott 1-1,5 km-t megküldöd 50 körüli speed-el, ugyanis a versenyeken ezt szokták alkalmazni, hogy síkon is tépkedjék a mezőnyt (bringás szakzsargonban ez a lószolás) Tavaly én ezt megkajáltam, mert elindultak hirtelen 50-55 -el és akkor mondtam hogy köszönöm de ebből nem kérek. Pedig csak 1-2 km-t kell bírni ezt, utána azért kicsit megnyugszik a mezőny és visszaáll 37-38 -ra.
Viszont neked regisztrálnod kellene az AKESZ-nál és akkor egyből jöhetsz a PELSO-ra és nem pedig a Balaton maratonra. A PELSO-n a profikkal lehet küzdeni. De Ők kegyetlenek a maguk csapatával. Én már előre félek. :U
Na majd élőben kivesézzük jobban ezt a témát. :K

(#12020) Szakbarbár - Csak úgy sziporkáznak a jobbnál jobb ötletek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12022) Mansi válasza Toomy (#12021) üzenetére


Mansi
csendes tag

Tudod, h kell kedvet csinálni a hozzá :D
"megnyugszik a mezőny és visszaáll 37-38 -ra"
:Y

(#12023) deicide válasza Toomy (#12021) üzenetére


deicide
veterán

Oké, ezt majd még kitárgyaljuk, meg akkor megbeszéljük azt az 53/39-es hajtóművet is, meg a racsnicserét, mert síkon az 50-55km/h az 50/12-vel nem menne.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12024) Toomy válasza Mansi (#12022) üzenetére


Toomy
senior tag

Ha a boly közepén vagy akkor hidd el szinte semmit sem kell csinálnod, hogy annyival haladjál. 120 max. 130 -as pulzussal simán lehet hozni. De a boly közepén menni veszélyes, mert ha történik valami akkor nem igazán tudsz kerülni. Ezért megyek én inkább elől vagy bal szélen.

(#12025) Tomi_Sci válasza Toomy (#12024) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ugord át ;]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#12026) D.Orion


D.Orion
veterán

Olyan kerékpáros ruhák érdekelnének amik nem márkajelzésesek, nem hirdetőtáblák. De mégis van design bennük. Pl. láttam olyan mezt amire az emberi csontváz volt "felrajzolva" v. egy másikat is láttam, azon pedig egy hegyi táj körvonalai voltak. Tudnátok pár ilyen márkát mondani?
Előre is köszi.

(#12027) Tomi_Sci válasza D.Orion (#12026) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Northwave csinálja a csontvázasat.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#12028) Hasaggymeg válasza Mansi (#12022) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mi van,én már volt,hogy mentem 37-el pár percet! ...és ha erős hátszél volt,meg picit lejtett,akkor mi van? :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12029) rii


rii
nagyúr

ilyen nincs

okt. 23 meg okt 27-n is voltam tekerni

és mindkét nap pont 200 m-el voltam 80 km alatt! pedig más útvonalon mentem.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#12030) Runner_fxr válasza deicide (#12007) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A fogyás más tészta, én azt nem állítottam, hogy a fogyáshoz súlyzók kellenek, meg protein turmix.
Mivel a kinézet kb 70%-a az étkezésen múlik, így ha valaki egy rendes diétás étrendet követ, akár sport nélkül is szépen tud fogyni, persze ettől még nem árt ha edz is mellé. :)
Az izom építéshez kell a protein és a súlyzók, legalább is ha hatékonyak akarunk lenni.

(#12031) deicide válasza Runner_fxr (#12030) üzenetére


deicide
veterán

Persze, a fogyást és az izomépítést el kell választani, de a lábizmaimat szintén csak a fent említett 3 edzéssel értem el, mindenféle táplálékkiegészítő, protein, speciális étrend, súlyzók nélkül.
Persze más egy testépítő igénye, meg az én igényem, neki nem olyan izmok kellenek, amikkel órákon át tud 35-el tekerni, hanem amivel mondjuk meg tud emelni többszáz kg-t.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12032) Runner_fxr válasza deicide (#12031) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

135 kilós testsúly mellett biztos vagyok benne, hogy a lábaidon is volt az átlagnál több izom, máskülönben a székből felállni is nehéz lett volna. :) Valamit nyilván izmosodott, de véleményem szerint te inkább a zsírréteget pucoltad le, és maradt alatta az izom, ami amúgy is megvolt csak nem látszott. Persze ezt nyilván úgy élted meg, hogy a lábad sokat izmosodott, ez csalóka is tud lenni, mert ha összehasonlítasz egy zsírral fedett lábat meg egy cm-ben vékonyabb de szálkásat, akkor a szálkás nagyobbnak és izmosabbnak fog látszani pedig ha körbetekernéd rajta a mérőszalagot jóval kisebb értéket látnál. :) Persze nyilván az állóképességed, szíved, keringésed nagyon sokat erősödött és ezáltal is tudsz így tekerni, leginkább valami ilyesmi mehetett végbe. Kerékpárral izmot építeni csak nagyon hosszútávon lehet. A profi kerékpár versenyzőkből kiindulni nem érdemes mert azok doppingolnak ami segíti az izomnövekedést.
Talán ha pályakerékpáros lennél és úgy edzettél volna akkor valószínűbbnek tartanám a jelentősebb izomnövekedést, mivel az az edzésforma jobban hasonlít egy izomépítő edzésre mint a klasszikus kerékpározás.

(#12033) deicide válasza Runner_fxr (#12032) üzenetére


deicide
veterán

A combom kerülete nem változott, 135kg-al is és most is 62cm. Egyébként akkor az lehet, hogy nem nagyon a hagyományos kerékpározást követem, inkább gyors, időfutamszerű edzéseket megyek (100km max), leginkább 35 vagy afeletti átlaggal taposva.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12034) Solad válasza Runner_fxr (#12032) üzenetére


Solad
őstag

Akkor beszállok én is :)

Jóval kevesebb ideje és jóval kevesebbet, kisebb intenzitással tekerek mint deicide, nyár eleje óta, heti max 150-200 kilométert.
A lábam aminek amúgyis tetemes volt a vastagsága (172 tesmagassághoz 62 combkerület) a zsírréteg szemmel látható jelentős csökkenése után jelenleg 64 centire növekedett (természetesen ugyanott mérve). Én azt a következtetést vonom le hogy itt igenis izom épült és mivel a bringázásn kívül semmilyen edzésmunkát nem végzek, így csak annak a hatásaként tudom elkönyvelni.

Szóval nyilvánvaló, hogy más ütemben és módon épül az izomzat mint súlyzós edzésnél, de épül ;)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#12035) DjKoxi válasza Solad (#12034) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Üdv!
Ha volt pocakod, annak a mérete is csökkent?

(#12036) cekkk válasza DjKoxi (#12035) üzenetére


cekkk
veterán

Olyan, hogy helyi zsírégetés nincs, ha fogysz akkor csökken minden honnan, aztán van ahonnan könnyebben, van ahol nehezebben, de olyan nem lesz csak orvosi segítséggel, hogy csak a hasból menjen le a zsír :D

(#12037) DjKoxi válasza cekkk (#12036) üzenetére


DjKoxi
senior tag

:) :) Azért olyan rosszul nem állok, hogy zsírleszívás kelljen! :) Egy kis férfias tvnéző izom van. 182cm vagyok, és 34x34-es a farmerméretem.
Azt viszont észrevettem, hogy kevésbé kapkodom a levegőt ugyanazon a távon amit kb 2 hónapja bejárok.

(#12038) cekkk válasza DjKoxi (#12037) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem a zsírleszívás csak azoknak való akik nem hajlandóak tenni semmit :D
Függetlenül attól, hogy mennyi felesleg van rajtuk :D
De amit sokan próbálnak eladni a gépeikkel stbvel, hogy helyi zsírégetés, olyan nincs.

(#12039) PS7A válasza Solad (#12034) üzenetére


PS7A
tag

Ez teljesen így van. Másféle izomrost erősödik/fejlődik kerékpározás és mondjuk nagy súlyos guggolás közben.
Személy szerint mindkét edzésformát alkalmazom, igaz az edzés szintű bringázást kb 1 éve kezdtem el.
Az akkori teljesítményemhez képes nagyon sokat fejlődtem. Igaz, még mindig 95kg vagyok, de nem is egy versenybringás alkat :D Sajnos teljesen ellentétes a két sport...bár ha sprinter lennék oda kell izom rendesen :D

(#12040) deicide


deicide
veterán

53/39-es hajtóművet keresek, 175mm-es hajtókarral, pl Shimano 105 FC-5700. Pár helyen néztem és csak 172.5mm-es karral látok, de a magasságomhoz, meg a nagy nyomaték miatt is 175-öst akarok. Ha lát valaki, ne kíméljen. Gondolom csapágy nem kell hozzá, az jó, ami most benne van? (Shimano R565 50-34 a jelenlegi hajtómű). Illetve láncot kell-e cserélni?

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12041) ---Lasali--- válasza deicide (#12040) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem kell cserélni semmit. 172.5 ös ultegra sl -t tudok használtba is meg újba is. Más sajnos nincs, 3 tányéros sora van meg tiagra.

(#12042) deicide válasza ---Lasali--- (#12041) üzenetére


deicide
veterán

A 175mm tényleg ilyen ritka jószág?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12043) deicide válasza ---Lasali--- (#12041) üzenetére


deicide
veterán

Még egy kérdés, csak a lánckerekek nem cserélhetőek önmagukban? És a hajtókar maradna a mostani?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12044) brownus


brownus
veterán

egy jó hír, ez meg kéne; SEIL Bag:)

(#12045) tatabánya válasza brownus (#12044) üzenetére


tatabánya
senior tag

én mondjuk a havi 110ből nem is tudnék fenntartani autót. na ha folytatódik a trend akkor biciklis lesz bicós hátán élvezetteli :DD

(#12046) Osiris


Osiris
őstag

Valaki meg tudja mondani a csepel royal 4*-os bringákon használt kék festésnek a színkódját? Színterezéshez kéne. Jó lehet valami nagyon hasonló is.

(#12047) fi:zi'k válasza deicide (#12043) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha látsz csavarokat, akkor cserélhető. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12048) Moric válasza deicide (#12043) üzenetére


Moric
aktív tag

Cserélhető, figyelni kell az osztókörre.
A Shimano 53/39 jellemzően 130-as osztókörrel rendelkezik az 50/34 meg 110-essel.
Lehet találni 53-39-es lánckereket 110-es osztókörrel is, csak elég ritka.

175-ös hajtókart e-bayen biztos kapsz, én is ott vettem egyet nagyon kedvező áron.

(#12049) D.Orion válasza Osiris (#12046) üzenetére


D.Orion
veterán

Ez szerintem nem nyilvános adat. Írj a forgalmazónak, hátha megadja. Vagy menj el a kerékpárral egy festő boltba és ott nézd hozzá a színskálát.

(#12050) ---Lasali--- válasza Osiris (#12046) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

RAL színskála szerint dolgozik akkor csak mellé kell raknod aztán kiválasztod amelyik kb olyan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.