Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#227001) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#226998) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja, ha így haladunk már hosszú nadrág sem fog kelleni többet. :D

#2269996030D...te azért mész egyáltalán, mi?! :DD Együtt meg azért nem ott vittél, mert nem volt kedved fél órát várni ránk. :U

#227000
Csokicsibesz...az egy walk in the park, nekem ott mellette KOM-om van...felfelé. :o ;] 😆 (legfeljebb néhányan letolják :) )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#227002) Ringman válasza Nutra (#226997) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nem volt túl sokat a biciklin, de azzal nem volt gond emlékeim szerint

(#227003) FeniX- válasza Hasaggymeg (#226958) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Halihó, köszi!

(#227004) Alg


Alg
veterán

Érdekelné a népet egy Logout bejegyzés a TCR 105 -> 8050 di2 konverzióról?

Még várok pár apróságra a Giant-tól (vakdugók, gumiborítások, akksi tartó bizbasz), minden egyéb megvan hozzá, ha van érdeklődés akkor csinálnék egy képes dokumentációt.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#227005) PELLE válasza Alg (#227004) üzenetére


PELLE
tag

Jöhet.

(#227006) 6030D válasza Hasaggymeg (#227001) üzenetére


6030D
Ármester

Mint mondtam, a Hadi utat utálom, a sottert már unom.... az NHH - Csóvi rész, meg a lefelé az nagyon jó lesz... ha saját tempóban mehet az ember.

Csokicsibesz: a sípálya szárazon is érdekes, főleg ha megállnak/elesnek előtted. Sárban még tutibb.
Aki két körre nevezett, annak biztos emlékezetes lesz. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#227007) Fall-N válasza 6030D (#226968) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha jól láttam, létezik direkt a benzines mosás miatt fémházas láncmosó. Igaz drágább, de megéri hosszabb távon.

(#227008) ZolkoW


ZolkoW
őstag

én meg hülyeséget írtam, én petróleumot vettem literesben.. de a célra azt is szokták javallni, működött is. benzint nem tudom, árulnak-e barkácsboltban.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#227009) -=RelakS=- válasza Fall-N (#227007) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Műanyag láncmosót használtam valahonnan a netről, nem kapta szét a benzin. Ha mégis ártott neki, az max hosszú távon, mert az egyik szépen lassan nekiállt repedezni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#227010) coccolino válasza Dark Archon (#226987) üzenetére


coccolino
aktív tag

Használt lánc esetében is lehet a waxolást alkalmazni, ha előtte ezzel a benzin/zsíroldó/denaturált szesz kombóval meg van takarítva a lánc?

Illetve újra waxolni milyen gyakran kell? 300km kb.?

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#227011) szuszinho válasza coccolino (#227010) üzenetére


szuszinho
őstag

Lehet. Waxtól, felhasználástól függ.

(#227012) coccolino válasza szuszinho (#227011) üzenetére


coccolino
aktív tag

Trekkingre menne, aszfalt/terep 70/30 arányba, terep alatt erdei utat, murvás, susnyás részt értek

Milyen waxot ajánlasz?

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#227013) Hasaggymeg válasza 6030D (#227006) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor az egy körre neveztél. :)... nem ott van kijelölve az út ahol mi is beereszkedtünk? :F Addig amúgy biztos megrostálódik, szétkenődik a mezőny.
Hadi úttal mi a baj, felütésveszély, vagy csak unalmas, meglehetősen sík?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#227014) flash- válasza ivana (#226991) üzenetére


flash-
veterán

köszi, én simán megvettem volna :DDD (mondjuk mikor cpu-t újrapasztázok sebbenzinnel szoktam leszedni szépen a régi ráragadt pasztát, egyszer egy notebooknál picit ki is folyt az alaplap mellé - vihettem reballozni :DDD :)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#227015) szuszinho válasza coccolino (#227012) üzenetére


szuszinho
őstag

A gyári cuccokat nem ismerem. Én "kifőzöm" a láncot. Pár százra elég szokott lenni. Igazából, sosem várom meg, míg hangos lesz. Amikor időm, kedvem engedi, nekiugrok. Négy bringát tartok karban. Van pár lánc :)

(#227016) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#227013) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Hadi út rázós köves,-nagyon régi töredezett aszfaltos, kb. félútig emel majd Királyrét felé lejt, hosszú is 10km. Királyrét felőli vége kicsit saras-pocsolyás lesz.
Amúgy nem valami jó útvonalat jelöltek ki a "maratonnak" ,ettől sokkal jobbat összeraktam volna.
Vasárnapra készülök is egy extrémebbel, ha kiszárad addig az erdő, ma elég sokat esett...most is szemereg itt.
Max halasztom 1-2 héttel legrosszabb esetben.

(#227017) zsola32


zsola32
őstag

hosszas rágódás után, a DT swiss kerekre ezt a gumit fogom megrendelni:
[link]
ha 32mm magas a felni, akkor gondolom 60 mm-es legyen a belső szelepmagassága.
[link]

(#227018) parandroid válasza Alg (#227004) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jöhet, hátha egyszer én is átszereltetem, bár nincs az az isten, hogy otthon nekiálljak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#227019) Fall-N


Fall-N
veterán

Imádom az FB kerékpáros csoportokat. Ma megtudtam egy muglitól, hogy az agyváltó jobb és megbízhatóbb. A láncváltókat meg 300 kilométerenként szét kell szedni. :))

(#227020) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Mi alapjan erdemes nyerget valasztani?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#227021) Ringman válasza zsamiatt (#227020) üzenetére


Ringman
nagyúr

próba, ha van rá lehetőség

(#227022) zsamiatt válasza Ringman (#227021) üzenetére


zsamiatt
őstag

De hogy mesz vele probabol 50-100kmt?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#227023) gergo5991 válasza zsamiatt (#227022) üzenetére


gergo5991
őstag

külföldön komolyabb üzletekben szokott lenni ilyen nyereg kikölcsönző promociós esemény ahol lehet tesztelni, ha bejön, akkor a kibérlés diját ami általában elenyésző levonják majd a nyereg árából :D
nálunk még futőcipőre is pont fut egy ilyen promo akció dynafit cipőket lehet tesztelni

[ Szerkesztve ]

(#227024) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#227016) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ismerem a Hadi útat, de pl. a Bükk maraton sok szakasza is pont olyan, mármint rázós, köves, sziklás. :F

#227020zsamiatt...az összefoglalóban van némi segédlet.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#227025) stickermajom


stickermajom
addikt

Lassan ciki emberek közé menni a Canyonnal, elég tanyabike feelingje van: [link]

Valami szennyeződés lehet amúgy, mert induláskor és a nap közepén nem csinálta.

(#227026) Hasaggymeg válasza stickermajom (#227025) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó hülyén szól, az biztos. :D ...láncot levéve, csak forgatva a hajtóművet terhelésmentesen is így szól?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#227027) Atti777 válasza zsamiatt (#227022) üzenetére


Atti777
senior tag

Vannak helyek, ahol lehet teszt nyerget kölcsönözni:
k2-bike
alpinbike
bringaland
ronabike

Путин, иди нахуй!

(#227028) fulton


fulton
addikt

SZiasztok
Ma voltam covid után először egy light-os 25km re. Hááát lesz ez jobb is. De jól esett ujra nyeregben, el is felejtettem az első kerék milyen :D hogy az mit leművelt nekem, nagyon be kell már szerelni az új dt swiss első kereket.
Fogytam 1 jó kg :D mennyibe is lenne ez vázban mérve? :D

[ Szerkesztve ]

(#227029) gergo5991 válasza fulton (#227028) üzenetére


gergo5991
őstag

covid után ilyen hamar ugytudom nem ajánlott sportolni, hiába már tünetmentes vagy meg minden, főleg a sziv miatt.. asszem 3-4 hét után ajánlott csak akkor is lightosan elkezdeni

(#227030) fulton válasza gergo5991 (#227029) üzenetére


fulton
addikt

nem lesz már lehetőségem most úgy tekerni kövi 1-2 hétben. szal meglesz az.
Am figyeltem a pulzusom, úgy nem vettem észre "rendellenes" tempót.

(#227031) fulton válasza gergo5991 (#227029) üzenetére


fulton
addikt

Egyébként Ti voltatok akik covidon átestek, valamiféle vizsgálaton felépülés után?
Gondolok itt kardiológiai vizsgálatra pl.

(#227032) gergo5991 válasza fulton (#227031) üzenetére


gergo5991
őstag

3x voltam covidos +1 amire nem jött ki a pozitiv bár lehet az más volt de kétlem, magas vérnyomás miatt éppen kardiológushoz kellett mennem, 2x holter ekg-t csináltak, sziv uh, teljes vérkép, meg most volt 24 órás vérnyomásmérés, ezek alapján minden rendben van.. de amúgy ennyi covid után nem érzem magam teljesen rendben..

[ Szerkesztve ]

(#227033) arcitec válasza gergo5991 (#227032) üzenetére


arcitec
addikt

Tudom nem teljesen ide tartozik, de azt lehet tudni(sejteni), hogy és mi körülmények közt kaptad el 3x? Vagy netalántán ennyire érzékeny vagy rá?

(#227034) zsamiatt válasza Atti777 (#227027) üzenetére


zsamiatt
őstag

köszönöm

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#227035) 6030D válasza gergo5991 (#227029) üzenetére


6030D
Ármester

Sportolni lehet 110-es meg 190-es pulzussal is, előbbi például biztos jobbat tesz a felépülésnek, mint a 3-4 hétig otthon fekvés.

Hasaggymeg: a bükki utakat inkább az NHH sotterhez hasonlítanám, legalább is amerre a maratonokat viszik. Kivéve a régi pályán a halálfejes lejtő, az jó sziklás.
Hadiúttal lehet, hogy csak annyi a bajom, hogy az nekem már mindig a hazaút, mászni nem szeretek, nyáron telibe tűzi a nap, ráz ... :U na, túltárgyaltuk szerintem. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#227036) Hasaggymeg válasza 6030D (#227035) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Figyeltél csokicsibész hol kell elkapni 6030D kollégát és ráverni 1-2 km-t?! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#227037) stickermajom válasza Hasaggymeg (#227026) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem néztem még meg jobban, tegnap este már csak betoltam a garázsba és eldőltem aludni. Amúgy menet közben, ha nincs erőkifejtés, akkor nem recseg, viszont ha állóhelyzetben rálépek, akkor pár mm-t mintha mozdulna/nyúlna a középcsapágynál.

Jobban utána olvasva a Mullet tulajoknál törik is a váz ott, reméljük semmi ilyesmi.

(#227039) Hasaggymeg válasza stickermajom (#227037) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meghallgattam újra, de nagyon fura a hangja, ilyent még nem hallottam...érzed is talpad alatt? Mintha akadozó pedál, vagy középcsapágy lenne. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#227040) Zoliwrc válasza fulton (#227031) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Nem, anno pénteken volt pozitív tesztem, pár napig furán köhögtem, következő hét csütörtök reggel negatív tesztem lett, aznap délután már mentem is tekerni.

(#227041) Sped válasza fulton (#227031) üzenetére


Sped
aktív tag

Én igen, két héttel gyógyulás után, EKG, labor, ultrahang és minden OK volt, kifejezetten megkérdeztem a dokinőt, hogy mehet a sportolás, mondta mehet, minden erdmény negatív. Azóta még fejlődtem is. :) Ja nekem semmi post meg long meg ilyen nincsen, ugyanolyan egészésgesnek érzem magam mint előtte. Vizsgáltok előtt is tekertem óvatosba, városba rohangálás, rövid edzések, nem tapasztaltam semmit, de a vizsgálatok után már papírom is volt róla hogy midnen ok így visszatértem a rendes tekeréshez. Az első hosszabb kör nehezebb volt, de hát ehhez kevésbé a betegségnek, mint a 4 hét kihagyásnak volt inkább köze.

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#227042) andrisbandi


andrisbandi
őstag

- Elleshető néhány jó ötlet, mozdulat.
Mitha waxot használna "olajozáskor", ki fogom próbálni.

Dirty And Tired Derailleur Gets New Life In 3 Minutes. How I Clean Rear Mech After Long, Dusty Trips
SickBiker

- Nekem új volt, h tényleg jó néha szétszedni karbantartáshoz a váltógörgőket.

How to improve shifting by cleaning derailleur pulleys
SickBiker

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#227043) Csokicsibesz válasza Hasaggymeg (#227036) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Őszintén megmondom, nekem olyan sok kedvem versenyezni most nincs :)
Beszéltük is 6030D-vel, hogy a 2 órásra belőtt szintidő még rövid távon is elég necces, a hosszú táv 4 óráját meg szerintem 4-5 ember fogja teljesíteni.

Megpróbálom szintidőn belül tejesíteni aztán vagy sikerül vagy nem :) Tétje úgysincs.

(#227044) Hasaggymeg válasza Csokicsibesz (#227043) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor ezt minden szempontból elxúrták? 🤔

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#227045) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Eddig kettő boltban próbálkoztam Aim vásárlással de nem jártam sikerrel, nem tudtak rendelni.
Ajánlották, hogy lépjek előrébb és legyen Aim Pro (volt raktáron).
Talán bele is mennék de előbbi mechanikus utóbbi hidraulikus tárcsafékes és ez elbizonytalanított.
A mechanikushoz hozzá merek nyúlni.
Hidros bicóm még nem volt és tartok tőle mert amit eddig itthon megcsináltam azzal most mehetnék szervizbe ráadásul úgy olvastam hogy karbantartásigényesebb.
Mi erről a ti tapasztalatotok?

üdv
szabi

(#227046) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hát, megjött az SQLab 710-es markolat és a belső szarv, de ugyanúgy zsibbad a kezem 10 km után. Állítgattam ezt is. Kezdetben pedig jobbnak tűnt, mert kisebb felületen támasztja alá a tenyerem. De a belső szarv kényelmetlen, illetve nagyon hiányzik a külső szarv emelkedőkön. Hiába, megszoktam az évek alatt, nem is tudom, hogy gondoltam, hogy nekem az nem fog kelleni. Bizonyára a kezemben is van hiba, de küldhetem vissza. Az Ergon valamivel kényelmesebb.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#227047) jjeahh válasza -szabi- (#227045) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha sokat tekersz, évente egyszer kell olajat cserélni és néha betétet. Ha nem tekersz sokat, pár évig elvan karbantartás nélkül egy Shimano fék, Tektro nem tudom, de valószínűleg az is. Az olajcsere sem atomfizika, ha a mechanikuson kicserélted a bovdent, akkor az olajcsere is menni fog, csak kell hozzá egy légtelenítő szett és ha jól látom Shimano ásványi olaj.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#227048) Gaben92 válasza -szabi- (#227045) üzenetére


Gaben92
őstag

Hidrós fék karbantartása sem egy ördögi dolog. Olajat kell cserélni néha és légteleníteni. Youtube tele van tutorial videókkal, kell egy bleed kitet venni és ha az egyéb szerelésekkel van tapasztalatod akkor igazából szerintem gyerekjáték megcsinálni. Nyilván macerásabb kicsit mint a mechanikus, cserében minden szempontból jobb

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#227049) 6030D válasza Hasaggymeg (#227036) üzenetére


6030D
Ármester

Gurulni azért szeretek, a hadiút púpja meg 3-4 km környékén van. Ha addig ad nekem 1-2 km-t, akkor bedobom a bokorba a bringát. :D

A szintidő azért is hülyeség, mert 1 körön minek szintidő (max ha nem számít bele a kupasorozatba, ha túlléped), két körön meg nem a 4 órának lenne értelme, hanem hogy az első kört mennyi idő alatt kell, és akkor nem engednek ki a következőre (valamilyen szinten ez érthető, ha az elsőről 3 óra alatt érsz be, a másodikról több idő alatt fogsz, és senki sem akarja este 7-ig fizetni/ott tartani a biztosító embereket.). Szóval ha a hosszútávon lesz körös szintidő, és az 2 óra (vagy logikusan kevesebb, ha a teljes idő 4), akkor lesz sok szomorú arc, aki nem fog kimenni a második körre.
Hogy mennyi idő alatt lehet letekerni? Haver ment rajta egy 1:58-at, lett 3 KOM NHH-Csóvi szakaszon, és azt mondta max 2-3 perc maradt benne. Őt meséltem, hogy a piros 3szögön NHH-Csóvi között azt mondta pont meg lehet ugrani azt a gyökeres részt. :D Szóval nekem 2:10-15 lenne a terv, de ezt a sár felülírja szerintem. Meglátjuk.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#227050) andrisbandi válasza -szabi- (#227045) üzenetére


andrisbandi
őstag

A teló megelőző karbantartásra úgy is ment szervízbe a gép (2 évente ajánlott), akkor megcsináltattam az olajcserét is a féken. Fékbetéteket is cseréltek automatikusan.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.