Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#183001) Hasaggymeg válasza XenHai (#182998) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az összefoglalóban megtalálod.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#183002) zsocy válasza XenHai (#182998) üzenetére


zsocy
őstag

Ezek a bringák szerintem legalább egy kategóriával vannak a Romet felett, mindkettő jobb minőség, nevesebb gyártó, komolyabb minőségellenőrzés, stb.
Semmi gondod nem lesz a Sora szettel, alsó-közép országúti szett, ami ma már bőven jónak számít. A Deore max terepen tudhat többet, de azt írtad terepre nem mész vele, munkábajárni, bringázni ezek is teljesen jók lesznek, sőt.
Azt az Orbea-t én is ajánlom, nagyon jó gépeket gyártanak országúti vonalon, bármikor bevállalnék egyet.
Meridája meg azt hiszem hasonló van Runner_fxr topkitársnak, ő is dicsérte mindig.

Összefoglalva, jobbak a Rometnél, vedd bátran!

(#183003) Hasaggymeg válasza XenHai (#182998) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Miért kell visszavinned, írj valami tapasztalatot róla.

#182994sebgutkopf...bejött nekik ez a közvetlen értékesítés.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#183004) rasotamas válasza jjeahh (#182997) üzenetére


rasotamas
veterán

Hát olcsónak nem biztos hogy olcsó, illik bowdenházastól, nem jöttem még rá mivel kéne vágni hogy ne sérüljön a bowdenház, és a bicikli Németországban van, ott van az albi, az itthon meg Magyarország, egy bowdencsere ott szerintem vetekedne a bringa 80 eurós vételárával. Persze ha megmondjátok mivel kell vágni a bovdenházat, bovdent veszek, párezerből megvan a művelet házilag.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#183005) ivana válasza zsocy (#183002) üzenetére


ivana
Ármester

Azért ne túlozzunk a sora az alsó-alsó kategória, de ettől függetlenül teljesen használható. A campa és a sram kb. a Tiagra 105 szintjén lép be a játékba.

(#183006) bardi válasza rasotamas (#183004) üzenetére


bardi
aktív tag

Drótvágó néven lehet megtalálni, ha nem túlárazott bringás cuccot akarsz venni. Nekem ilyen van, tökéletesen teszi a dolgát [link]

'92 Honda VFR 750

(#183007) f4lcon válasza rasotamas (#183004) üzenetére


f4lcon
őstag

először próbáld azzal, hogy nézd meg ép-e a bowdenház, nincs megtörve valahol
ha nincs, akkor szétfűz, pár csepp olaj bele az egyik végéből (lánc olaj is megteszi, vagy műszerolaj, vagy akármi csak ne étolaj legyen) és fűzd vissza a bowdent, majd nézd meg mennyire mozog könnyedén benne

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#183008) rasotamas válasza f4lcon (#183007) üzenetére


rasotamas
veterán

Eleve a bovden végén mindig szétgubancolódik a sodrony, ráteszi az ember a pici kupakot, majd leszedi, szerintem képtelenség kifűzni majd vissza.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#183009) f4lcon válasza rasotamas (#183008) üzenetére


f4lcon
őstag

ne add fel :) ha rendesen van elvágva a bowden (pl a fogóval, amit a kolléga linkelt fentebb) akkor bármennyiszer át fogod tudni dugni a bowdent a házon és a kupakon is

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#183010) rasotamas válasza f4lcon (#183009) üzenetére


rasotamas
veterán

Van egy Tracon kábelvágóm, az nem jó? :D

https://tinyurl.com/rasoapro

(#183011) Somatom válasza rasotamas (#183010) üzenetére


Somatom
veterán

Ki, mit használ. Én összenyomós szerszámmal nem vágnék bowdent. Ezzel szoktam.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#183012) Hasaggymeg válasza rasotamas (#183010) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Attól függ mennyire erős és éles...korábban én éles hidegvágóval vágtam el üllőn és kalapáccsal, most nekem is olyan NEO vágóm van, de még az is összenyomja egy picit a jobb házakat. Meg kell utána igazítani a végét. Ami a bowdent illeti régebben összeforrasztották a vágott részen, hogy ne rojtosodjon.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#183013) f4lcon válasza rasotamas (#183010) üzenetére


f4lcon
őstag

ha elég éles, akkor simán

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#183014) zsocy válasza ivana (#183005) üzenetére


zsocy
őstag

Az alsó-alsó az a Claris szerintem, egy mai(!) Sora már bőven használható ha csak tekernél, nem vagy sportoló és soha nem is indulsz vele versenyen, nem úgy mint a Tourney és társai a montis-trekkinges oldalról.
Itt igazából az volt a kérdés hogy a nem kis súlyú kérdező merjen-e jónevű bringát venni ilyen szettel sima városi tekergésre. Amire szerintem továbbra is az a válasz, hogy igen.

A Campával egyetértek (#csakacampa ;] ) a Sramom még sosem volt.

(#183015) XenHai válasza Hasaggymeg (#183003) üzenetére


XenHai
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat.

Az első váltóval kezdődött a mizéria több szervizben sem tudták beállítani.
Végül az egyik szervizben közölték ,hogy a váltó belső felén nincs ott a márka ás típus megjelölés csak egy gyártási hely (made in taiwan). Az i-re a pontot az alábbi képen lévő esemény tette fel. A bringa 4 hónapos volt hollowtech 2 meghajtással. Az összes műanyag alkatrész bele is törött . Javítani meg szerintem nem tudják legalább is ők. Én meg nem akartam erre költeni egy 4 hónapos bringán így vissza vittem nekik. Ezt leszámítva nem volt vele gondom.

[ Szerkesztve ]

(#183016) ZolkoW válasza Somatom (#183011) üzenetére


ZolkoW
őstag

bicószerelés témában az egyik legjobb befektetésemnek bizonyult egy (amúgy nem vészesen drága, talán Acor feliratos) bowdenvágó. Mindig ezzel pöcsöltem szinte legtöbbet, így meg nem merül fel, hogy akkor cseréljem-e, méretre szabjam-e. +2 mozdulat, hogy a hengerességét visszanyerje a ház, meg hogy a belső műanyagcső is visszaalakuljon.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#183017) Hasaggymeg válasza XenHai (#183015) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szóval azon kívül, hogy minden beletört és az első váltó beállít6atlannak bizonyult, nem volt bajod vele? ;] Meglehet az Alza az Ali expressről vásárolja az alkatrészeket bringáihoz. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#183018) zsocy válasza ZolkoW (#183016) üzenetére


zsocy
őstag

+1, össze vissza szerencsétlenkedtem mielőtt megvettem egy Icetoolz bowdenvágót. Azóta könnyebb sokkal a csere, plusz egy ilyen nem árt ha van otthon amúgy sem.

Somatom csiszológépe is jó, csak az 20 ezer, egy bowdenvágó fogó meg 3 ezer...

(#183019) FerNandor


FerNandor
őstag

A fék- és váltóbowden cserének, hosszra vágásának amúgy mik a szabályai?
És a bowden feszesség beállításának? Honnan lehet tudni, hogy jó-e, mekkora kell stb?
Amikor váltó beállítós videót néztem, ott is annyit mondtak csak kb, hogy "beállítjuk a feszességét" vagy "ha jó a feszesség" és nem ragozták tovább.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#183020) zsocy válasza FerNandor (#183019) üzenetére


zsocy
őstag

Olvasd el ezt a cikket a bowden hosszakról, és ezt és ezt is a váltó beállításról. Nekem az egész sorozat (mailben küldték hetente feliratkozás után) hasznos és érdekes volt a szerelgetésekhez.

[ Szerkesztve ]

(#183021) f4lcon válasza ZolkoW (#183016) üzenetére


f4lcon
őstag

a Shimano bowdenvágó fogóhoz jár egy "szerszám" amivel visszanyeri a hengerességét a ház azonnal. okos ötlet (a képen a kék bigyó)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#183022) szrobert válasza ivana (#182976) üzenetére


szrobert
tag

Köszi!

(#183023) szrobert válasza Hasaggymeg (#182977) üzenetére


szrobert
tag

Ok, köszi, persze ha nem kell nem akarok én sem feleslegesen
költeni, csak úgy eszembe jutott..
Országútimban lassan 10 ezer km van, úgyhogy akkor remélem elszalad még egy darabig... :)

(#183024) jjeahh


jjeahh
nagyúr

No, Morgan Blue wax, Maxxis Forekaster, WTB szelep felavatva.

Forekaster egyelőre nem tűnik olyan parásnak, mint a Rekon, de azért mintha picivel jobban csúszik a Nobby Nic EVO-nál, ami normális, hiszen agresszívebb a Schwalbe. A wax valszeg marad, szerintem váltok a Squirt-ról.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#183025) FerNandor válasza zsocy (#183020) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi!

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#183026) Maximum1 válasza XenHai (#183015) üzenetére


Maximum1
őstag

Pedig ez a hajtás jóval jobb mint a kinézett 2 bringán van, ha jól látom az Orbeán még kocka tengelyes kinai Prowheel van, nem gondolták túl.

Nálad az történt hogy nem volt meghúzva a hajtókaron a 2 csavar rendesen és körbefordulva szétkapta a ricniket.
Hajtás csere, ez a legdrágább része a bringádnak, meg általában a legtöbbnek.
szerk.: 15ezer az új

Ami érdekes hogy a szervizekben ezt nem vették észre, neked is érezned kellett volna mert előtte napokig kattog, persze ez nem a Te hibád, csak írom hogy ennek van előszele.
Szerintem ez történ, de vannak itt szervizesek akik majd megírják ha hülyeséget írok.

[ Szerkesztve ]

(#183027) ZolkoW válasza Maximum1 (#183026) üzenetére


ZolkoW
őstag

én úgy látom, a recék megvannak, csak lecsúszott, és letörte a műanyag előfeszítés-állító csavart. Nem szabadott volna megtörténnie, főleg, hogy ahogy írod, ezt biztos észrevenni előtte, de szerintem csak a csavar kuka (igaz, macerás lehet kiszedni)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#183028) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#183026) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az octalink olyan,hogy faxa, aztán egyszer csak leesik minden előjel,kotyogás,recsegés nélkül. Megjártam én is,az akkor még Moszkva térnél hirtelen leesett a bal oldali hajtókar. :F

jjeahh...vigyáztál pont oda kerüljön a felnin is a felirat,mi? :DDD Én is figyelek ezekre. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#183029) ZolkoW válasza f4lcon (#183021) üzenetére


ZolkoW
őstag

az enyimen is leledzik hasonló, csak nem ennyire kifinomult :) Egy kis szögletesebb darabka fém tüske, amit ki lehet hajtani oldalra, de az is végzi a dolgát.
Amikor még nem volt ilyenem, megvolt a műveletsor: Dremel vágókorong, köszörűn merőlegesre alakítás, és gyorsan egy multiméter mérőtüskéjével visszaalakítani a belső műanyagot, ami meglágyult a köszörűtől :P

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#183030) XenHai


XenHai
senior tag

Semmi előszelét nem éreztem .Menet közben mikor furcsán állt megálltam és a kezemben maradt.
Azért ez biztató ,hogy egy drágább "jobb" bringán kispórolták. Legalább fizikailag bele megy a vázba a sora-hoz való meghajtás? Gondolom ez az?

(#183031) jjeahh válasza Hasaggymeg (#183028) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, ha már én rakom fel a gumit, legyen felrakva normálisan :K . Felirat feliratnál, "rotation" feliratra is figyelek, hogy jól rakjam fel, a peremjelző csíkra is. Az elején amatőrként, ezeket szokás mind elcseszni, az nem gáz, idővel belejön az ember. De amikor szervizben összevissza, forgásiránnyal ellentétesen rakják fel, úgy, hogy rá sem pattant normálisan a felni peremére a gumi és emiatt nyolcas van benne, na az gáz :U . Haveroknál rendszeresen látok ilyent.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#183032) 6030D válasza XenHai (#183030) üzenetére


6030D
Ármester

Érdemes lett volna azt az alzás bringát egy szerelővel öszerakatni/beállíttatni, akkor nem lett volna ilyen gond (valószínűleg). Bár boltban is lehet úgy venni, hogy nem állítják be rendesen.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#183033) XenHai


XenHai
senior tag

Megtörtén ! Rögtön vittem üzembe helyeztetni.

(#183034) Hasaggymeg válasza 6030D (#183032) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy klasszikust idézve "Nincs lószart ingyen mama leves", Kurcsány Fegyenc után szabadon,ergo az Alza sem azért olyan (számomra már-már ijesztően) olcsó mert lopja a bringákat. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#183035) Napfénysüti

Tubeless szakik, kérdésem lenne!
Szóval bő négy hete nem tekertem, gondoltam kéthetente felfújom azért a gumikat. Az első két hét után nem volt gond, vesztettek nyomást de simán felfújtam. Pár napja a második két hét után az első gumim azért már laposabb volt de gomdoltam ez még elmegy. Felfújtam simán de rá két napra az első gumim totál lapos lett, mint amikor a belsőssel defektem volt. Ma megpróbáltam felfújni de a műjelypumpámmal nem tudtam, meg észrevettem hogy a tej is jön a felninél itt-ott.
Mi az istentől történhetett ez a lakásban, falon tárolt kerékkel? Minlehet a baja? Ránézésre nincs sérülés a gumin. Kissé kiakadtam most ezen, pont nem hiányzott hogy a gumival kelljen szórakoznom... :(((

Més que un club!

(#183036) Toobee válasza Napfénysüti (#183035) üzenetére


Toobee
veterán

Időnként át kell pörgetni a kerekeket. Dolgozott a gravitáció.

https://barbieripnk.hu/

(#183037) Napfénysüti válasza Toobee (#183036) üzenetére

Szoktam bár ezek szerint nem eléggé gyakran. Most akkor azt kéne hogy töltsek bele tejet és fújjam fel valahogy?
Meg ahhoz hogy tök laposra leereszt egy sértetlen külső mi köze a tejnek?

Més que un club!

(#183038) mobal válasza Hasaggymeg (#183028) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Moszkva tér? :D Mikor történt? :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#183039) Jester01 válasza Hasaggymeg (#182990) üzenetére


Jester01
veterán

Évi 25% 7 év alatt majdnem 5x ... kamatos kamat, ugye ;)

Jester

(#183040) Hasaggymeg válasza mobal (#183038) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

2010-11 :F...3x Alivio hajtómű volt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#183041) mobal válasza Hasaggymeg (#183040) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Akkor még Moszkvának hívták. :D

Apropó alivio, kimaxoltam ma a hátsó alivio agyat:

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#183042) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#183037) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Na, most már akkor talán kicsit megértesz amikor velem ugyanez történt már másodszor is tekerés közben 3-4 hónap gondtalan használat után akkor miért mondtam mérgemben, hogy no more...hazafelé tolva a bringát. Az első eset után belső került bele a helyszínen, de azt is nagyon utáltam a trutyi miatt.

mobal Mivel sikerült ezt ilyen patikatisztára csiholni?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#183043) Hasaggymeg válasza mobal (#183041) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Milyen sor az rajta?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#183044) Mezga Aladár válasza Napfénysüti (#183037) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A tárolás földön nem ideális. Valószínűleg leeresztett és kiugrott az abroncs a peremből. Ez sem történhetne meg ha tökéletesen illeszkedik az abroncs a felnihez.
CO pumpával biztos visszatudod durrantani az abroncsot.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#183045) goldnarmz válasza Mezga Aladár (#183044) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

"Mi az istentől történhetett ez a lakásban, falon tárolt kerékkel?" :U

(#183046) mobal válasza xy.zsolt (#183042) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Vadonat új... :D

Hasaggymeg: [link]

Szerk.: régi 10 éves Schwalbe gumikat is lecseréltem. Az első még egész jól, de a hátsóból kijött egy jó 2 centis darab úgy oda volt kozmálva.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#183047) ZolkoW válasza Napfénysüti (#183037) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha kiszárad, akkor nem tömít többé. Ha lecsurog a gumi aljába, egy idő után fent nem tömít akkor sem. Jó is hogy mondjátok, a gravelt már egy hónapja nem használtam, vagy több, jó lesz átforgatni kicsit.. A szeleped lehet eltömődve, azt legjobb kiszedve megpucolni, a szárát is kicist megpiszkálni, egyébként jjeahh is írta, hogy szeleppel felfelé tárolja a kereket, az azért is "jó", mert legalább összegyűlik benne a trutyi, ahelyett hogy kifolyna ;) . Nálam is rendszeres, hogy a műhelypumpával izmozni kell, hogy kilőjem a szelepből a beleszáradt cuccot, de 10 bar környékén eddig az utóbbi 2 évben mindig sikerült. Meg van, amikor nem is kell, egyből megy.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#183048) jjeahh válasza mobal (#183046) üzenetére


jjeahh
nagyúr

2 dolgot sosem értek, amikor egy rendszeresen használt bringa patyolat tiszta (Hassagymeg-nél már megszoktam) és ha valakinek egy gumi évekig tart :D . 1 éves Schwalbe-t most cseréltem le, mert már szét volt kopva, vagdosva, több lyuk volt rajta, mint egy szitán és a szélső bütykök kezdtek levállni.

ZolkoW: pont erre gondoltam a tegnap, mivel itt valaki ajánlotta, hogy a szelep felfelé álljon, én gondolkodás nélkül úgy tettem le a bringát mindíg. De tegnap eszembe jutott, hogy valszeg pont, hogy lefelé kéne nézzen, mert akkor kifolyik belőle a tej :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#183049) mobal válasza jjeahh (#183048) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Évekig állt a bicó a sufniban és idén jött meg hozzá a kedvem. Csak ennyi volt az oka, ha úgy nézzük a szokásos éves csere megtörtént :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#183050) Mezga Aladár válasza goldnarmz (#183045) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Na ez lemaradt. Most iszom a kávém. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.