Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#250001) MPowerPH válasza dom1n0 (#249999) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, eszbonto. Tudnam mi kerul annyiba. Vazon kivul nem sok extra kiegeszito van ezeken.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#250002) vallas válasza parandroid (#250000) üzenetére


vallas
senior tag

Már jó lenne összeszedni magadat.... :U :U :U Hány fokba van állítva a robotzsaru?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#250003) ZolkoW válasza Maximum1 (#249993) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez itthonról van, Granite Juicy Nipple ( :C ), kicsit lehetne jobb anyagból, beszorult szelepmagon már kitágítottam az egyiket. tippre az alis sem lesz rosszabb, és ennek a kéknek a színe sem passzol a többi kékemhez :U

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#250004) parandroid válasza vallas (#250002) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Túl kevés. Hétfőtől napi intenzív rehab, meglátjuk, mire mennek vele.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#250005) rétisün válasza parandroid (#250004) üzenetére


rétisün
veterán

azt hiszem, lemaradtam valamiről.... mi történt?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#250006) jjeahh válasza m72 (#249984) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Maxxis Rekon előre, Rekon Race hátra, vagy bármilyen más Maxxis. A Rekon 2.25" méretben 58mm, lemértem 21mm felnin :K . Most hátul Kenda Booster Pro-t használok, az 55mm körül lehet, de elképesztően képlékeny puha anyag, jobban csillapít, mint az 58mm Rekon. Neked mehetne akár előre is és hátra mondjuk egy Kenda Rush. Vagy teszteld le, amire én is kíváncsi vagyok, bikeinn-ről a Chaoyang Phantom gumikat, nagyon jó árban adnak vágás elleni védelmet. +1 utolsó tipp: Wolfpack gumik, ezeket egyenesen a gyártó oldaláról lehet rendelni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#250007) parandroid válasza rétisün (#250005) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Munkahelyi baleset, térdszalagszakadás, műtét. Még márciusban, lassan talán már kifelé haladok belőle.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#250008) gergo5991 válasza parandroid (#250007) üzenetére


gergo5991
őstag

munkahelyi balesetnél nálatok is jár fájdalompénz? én egy zúzott kisujjért (nem szó szerint, papiron szerepelt így, 3 hét alatt jött rendbe) 400 euró fájdalomdijat kaptam

(#250009) Ringman válasza parandroid (#250007) üzenetére


Ringman
nagyúr

baszki, nagyon rád jár a rúd!

(#250010) m72 válasza jjeahh (#250006) üzenetére


m72
tag

Köszi mindenkinek!
Mire elolvastam a hozzászólásod, addigra már megrendeltem a 2,35-ös szürke oldalfalú Mezcalt a Bikeinnről bő 30 EUR/db áron. Egyébként simán kipróbáltam volna a Phantomot, bár az én mugli véleményem nem biztos, hogy mérvadó lett volna.

(#250011) mauimagic válasza m72 (#250010) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Jó a mezcal, nekem is az van 2.35-ös. Nobby Nic után mondjuk elég instabil nekem, de slickhez képest felüdülés lesz :)

(#250012) jjeahh válasza m72 (#250010) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A szürke a csúcsverzió védett oldalfallal, valszeg jó lesz az :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#250013) Phülöp válasza parandroid (#250007) üzenetére


Phülöp
addikt

Jobbulást, mielőbbi felépülést!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#250014) m72 válasza jjeahh (#250012) üzenetére


m72
tag

Meglepődtem, hogy a barna oldalfalú kicsit drágább volt, emlékeztem, hogy már írtad ezt az oldalfal dolgot. Egyébként a korábbi véleményed alapján maradtam 160 mm-es, de RT66-os tárcsáknál meg beújítottam a Crossride kerekeket. Eddig bejött mindkettő.

(#250016) Toobee válasza Csokicsibesz (#249938) üzenetére


Toobee
veterán

Scalpel 2200 EUR körül megy több helyen is.

https://barbieripnk.hu/

(#250017) jjeahh


jjeahh
nagyúr

SR Suntour TACT Auto Electronic Suspension

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#250018) tacto válasza jjeahh (#250017) üzenetére


tacto
aktív tag

AI :D

(#250019) Maximum1 válasza jjeahh (#250017) üzenetére


Maximum1
őstag

Néztem a közvetítést, ma is lesz 11kor.
Aki nem ismerné Tom Pidcock az a srác, aki idén outin behúzta a Stade Bianche-t a Amstel Gold Race-n második lett stb... itt a pedált teszi le 50nél :Y
Az említett versenyen is 40.! helyről indult és győzött! valószínűleg nem a teleszkóp miatt nyert, simán csak qva erős.
Ilyen az amikor egy outis átmegy azt elpicsázza az mtbseket. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#250020) MPowerPH válasza Maximum1 (#250019) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nino nagyon gyengen ment, magahoz kepest.

Don't Tread On Me

(#250021) Maximum1 válasza MPowerPH (#250020) üzenetére


Maximum1
őstag

Egyszerű pálya volt, inkább az erőről szólt, a mai technikás lesz, talán itt tud villantani.

[ Szerkesztve ]

(#250022) jjeahh válasza Maximum1 (#250019) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ritka az ilyen univerzális versenyző és ő nagyon durván is nyomja. Volt is csúnya esése már. Laura Stigger meglepett, azt hittem Alessandra Keller nyer, mert durván nyomta a végén, de Laura a nyomában tartalékolt és a végén beletaposott rendesen.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#250023) flash- válasza Maximum1 (#250019) üzenetére


flash-
veterán

gondolom pályafüggő, más picit más fajta területen kell legjobbnak lennie egy outisnak mint egy mtb-snk, persze gondolom ha olyan az adott pálya ami fekszik épp egy outisnak akkor lehet neki rajta emiatt előny

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#250024) tknof1871 válasza Hasaggymeg (#249195) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv! láncnyúlás, mérés, tolómérő
Találtam a szekrényben egy régi tolómérőt (vernier caliper). Metrikus. Tudom hogyan kell vele mérni, leolvasni az értéket (nem digitális). A nulla helyes. Jó állapotban van a korához képest.
Ezen az angol nyelvű oldalon leírják hogyan kell a tolómérőt a lánc mérésére használni. A leírás helyes? Leírja milyen értéknél új a lánc, mikor kell fontolóra venni a lánc cseréjét, mikor kell cserélni, stb.

How to Measure Chain Stretch Using a Vernier
Caliper
1) Open the caliper to 5.6 inches/142.24mm.
2) Insert the inside caliper between the chain rollers.
3) Extend the calipers and record the measurements:

New chain= 5.715 inches/145.161mm.
1/2% stretched (consider looking for a replacement)= 5.745 inches/145.923mm.
3/4% stretched (replace)= 5.760 inches/146.304mm.
1% stretched (replace immediately along with new drivetrain)= 5.775 inches/146.685mm.

A replace the chain immediately along with new drivetrain mit jelent? Nem vagyok biztos a drivetrain-be pontosan mik tartoznak bele.

Az én láncom 146.25mm. Még nem érte el a 3/4% nyúlást, vagyis a cserét. De (sajnálom, hogy láma kérdés) milyen láncot kell majd vennem ha a régit leveszem? Igen, visszaolvasok és más oldalakon is néztem. Nem mindegy ki gyártotta a váltót, nem mindegy hogy ugyanannak a gyártónak melyik kazettás váltójáról van szó, melyik láncterelőjéről, stb, stb. Bonyolult. Nem tudom pontosan milyen váltóm van. Ennyit tudtam megállapítani:
Shimano
SL-MY20 Shimano SIS felirat a hátsó váltókaron (frikciós és szekvenciális váltókar). Az első váltókar csak frikciós
Shimano 100 felirat az alsóvillán, matricával felragasztva
Shimano SIS felirat a láncterelőn, matricával felragasztva
A pedálnál 3 lánckerék
A hátsó keréken 6 lánckerék

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#250025) vallas válasza tknof1871 (#250024) üzenetére


vallas
senior tag

Akkor neked 3x6 sebességes váltód van....

8 sebességig ugyan olyan láncok vannak, szóval ,ha 8 sebességes láncot veszel, az jó lesz...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#250026) ZolkoW válasza flash- (#249484) üzenetére


ZolkoW
őstag

Gondolom már rég okafogyott, de most jutott eszembe.
Ha úgy mérem, mint te, akkor épp 50,0mm, amúgy a középpontok 46,1mm-re adódtak nekem.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#250027) Maximum1


Maximum1
őstag

Ohh
"Neutralizálják a Tour de Hongrie utolsó szakaszát! Az időjárás és a csúszóssá váló pálya miatt a csapatok aggodalmukat fejezték ki a szervezők felé, akik ennek fényében a neutralizálás mellett döntöttek. A körözés 12:00-kor indul, a versenyzők 8 kört tesznek meg - nem lesznek részhajrák, nem hirdetnek szakaszgyőztest, az összetett végeredménye a tegnapi marad!"

Addig lehet nézni Eurosporton MTB-t

[ Szerkesztve ]

(#250028) stickermajom válasza Maximum1 (#250027) üzenetére


stickermajom
addikt

Puhányok. [link] ;]

(#250029) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A szervizből visszakaptam a kerékpárt. Előtte fémes csikorgást lehetett hallani pedálozáskor. Arra gondolok amikor korábban kihúztam a nyereg csövét a felül nyitott vázon át kosz jutott a csapágyba. Már jó, nincs fémes hang, nem érezni apró akadásokat tekeréskor. Azt mondták monoblokkot cseréltek. Most nem találok képet milyen volt előtte, de szerintem ahol a hajtókar tengelye bemegy a vázba, az nem volt ennyire nyitott. Ahol a tengely kijön a csapágyból, a vázból, és a hajtókar között nem kellene valamilyen "sapkának" lennie, ami nem engedi a port és a vizet bejutni? Ez így ahogy most van teljesen jó?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#250030) MPowerPH válasza tknof1871 (#250029) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem ez nem tunik normalisnak. :U

Don't Tread On Me

(#250031) ZolkoW válasza tknof1871 (#250029) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez ilyen, a régi lehetett más, de ha nem kapja telibe a sarat, meg a magasnyomású mosót, akkor annyira nincs kitéve a bajnak. A nyeregcsövön át kicsi az esélye, hogy ebbe a fajtába bejusson kosz, legalábbis amennyire egy tömített csapágy tömít, annyira védve van ez is. Műanyag tömítésűből is tudok kétféléről, az egyik "szoros", de nem tudom, azt használják-e bicón.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#250032) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#250019) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy átlag országútisnak sokkal rosszabbak az esélyei terepen mint fordítva, és az ilyen kivételek csak erősítik a szabályt. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#250033) Hasaggymeg válasza tknof1871 (#250024) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A tolómérővel való lánckopás mérést én csak mazochistáknak ajánlom. :(

stickermajom...ja, még hogy elpicsázzák a montisokat. :o ;]

MPowerPH...pedig az, csak te már az integrált generáció vagy ugyebár. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#250034) Csokicsibesz válasza Hasaggymeg (#250032) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Egyre több ilyen arc van :)
A fiuknál sem csak Pidcock (Ineos) az aki országútizik. Ott van kapásból a regnálo világbajnok Sam Gaze (Alpecin) ő is versenyzik országúton, Milan Vader (Jumbo Visma) MVDP (Alpecin) most mondjuk pont nincs itt.

De ez a van a csajoknál is:
Puck Pieterse (Alpecin), ott is van egy Jumbós holland csaj, de az ő neve nem jut eszembe.
Vagy ott van a Blanka is, aki Olimpiai 4. lett, múlt héten meg a női Vueltán ment :)

Szóval egyre több ilyen lesz, mert ez éri meg a szponzoroknak és a csapatoknak is.

(#250035) .mf


.mf
veterán

Rengeteg ismerősömnek lopták már el bringáját, 15 városi tekerés alatt eddig még megúsztam, de most én kerültem sorra.
Napkeltére feltekertem a Halászbástyához, "csak egy gyors kör", gondoltam, ezért a nagy U-lakatot se vittem, vasárnap hajnal 5-kor ki lenne fent, kihalt a tér... Felmentem a bástyára, lőttem pár képet, visszanézek, bringa még ott, vártam pár percet, hogy kibújik-e még kicsit a Nap, lövök még pár képet, megint visszanézek, és bringa már nincs ott.
"Szerencsére" csak a 24~25 éve vett városi lótifuti monti, nem nagy érték, de akkor is bosszantó, meg azért már sok emlék kötődik hozzá. 1. ker. kapitányságra bementem, de pont az a térfigyelő kamera épp meghibásodott, és most Tour de Hongrie mellett nincs szabad kapacitás, emailben küldjem el.
Ha valakinek szembejön, szóljon plíz, nem sok ilyen futkorászik: ős-Gepida Alboin (még Olimpia vázas), különös ismertetőjegyek: elől még az eredeti szimplafalú Beretta felni, hátul nemrég cserélt duplafalú; tükör kormány alá hajtva; világoskék bringa-mintás csengő; korához képest még szép a festés, de van pár leverődés bal támvillán és alsócsőn pedál-magasságban; lifegő sárvédő-toldat.

Na de ha már így alakult, meg amúgy is terveztem egy új bringát... milyen bringát vegyek? Ez volt a városi napi közlekedős, és épp terveztem a következő hetekben, amint jobb idő lesz, felcuccolni egy kis vadkempinges bringatúrára. Trekking adná magát - a(z aszfaltos) túrázás részét biztosan, remélem jobban is lehet vele haladni; azonban ezzel nem csak aszfalton mentem, időnként feltekertem Prédire és hasonló helyekre, egyszer Kevélyre is (oké, a végén felfelé meg lefelé a neccesebb részeken sétáltam vele). Egy gravel persze jó lenne, és mehetne a bikepacking, csak épp pár hete buktam a nyárra tervezett munkát és vele az éves bevétel nagyját (szegény embert az ág is húzza), így kevés pénzből kell kihozni, remélem 100k körül sikerül valami használható használtat kifogni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#250036) Mezga Aladár válasza Hasaggymeg (#250032) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nincs már ilyen.
A mostani generáció több szakágat is kipróbál.
Outi, pálya, monti, cyclo.
Azután ami tetszik azt csinálja.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#250037) Hasaggymeg válasza Csokicsibesz (#250034) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Versenyszinten természetesen más, ott, ha a piac igényli és komoly anyagiak is állnak rendelkezésre, ráállítanak egy profi edzőt és gyorsan átképzik a terepezés sajátosságaira az arra alkalmas országútist, de egy átlag muglinál más lenne a helyzet, szerintem pont a nyakát szegné az aszfalt után. :F

más...Pinarello MTB és az elektronikus rugózás kapcsán arra gondoltam, hogy meddig fejlesztés ez és honnan már technikai "dopping" :F ...főleg az erősen e-bikefóbiásoktól kérdem, elektromos váltó, most már majd helyetted "gondolkodó" brain rugózás és talán következik az automata, zsokéhoz igazított nyomatékra történő váltás is... :F Egy anno egysebességessel versenyző már joggal mondaná, hogy ez nem fair. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#250038) Hasaggymeg válasza Mezga Aladár (#250036) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tour de Hongrie már nemes egyszerűséggel amolyan Euronews-os no comment lett az M4-en, semmi aládumálás. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#250039) Fall-N válasza Hasaggymeg (#250037) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezek a szenzoros felfüggesztések úgyis egy jó ideig maradnak horror árban, mint a SRAM AXS, így szerintem nem a szélesebb körben fog az "zavarni" bárkit is. :D

(#250040) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#250033) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem mondod? Ez a hezag normalis? :Y

Don't Tread On Me

(#250041) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#250040) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Aham... [link]
...engem ez a hézag sokkolt mikor először láttam, csodálkoztam hogyan nem súrlódik ott. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#250042) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Mai laza bandázóson egy helyen horror pásztorkutyák voltak és rengeteg medveszar, de amúgy fasza kör, nagyon bírom. Pár kép:

gentiana nivalis, havasi tárnics

havernak láncszakadás

Csíki havasok

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#250043) stickermajom válasza jjeahh (#250042) üzenetére


stickermajom
addikt

Láncszakadós haver lazán tárolja a biciklit. :D

(#250044) Ringman válasza zsocy (#249978) üzenetére


Ringman
nagyúr

Labas kepen latszik:
[kép]

(#250045) .LnB válasza Maximum1 (#250019) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most néztem meg a versenyt. Nagyon jó volt! Sose néztem ez előtt monti versenyt. Pidcock egy állat. Honnan jött vissza?! Kétszer is. :U

Veszitek itt a nevesebbnél-nevesebb márkákat, aztán egy Rockrider-rel lett második a Francia srác. :DDD ;] (gondolom nem az alap Dechatlonos verzióval. Mondták is a kommentátorok, hogy teljesen új fejlesztés)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#250046) mauimagic válasza jjeahh (#250042) üzenetére


mauimagic
aktív tag

A haverod Orbeája milyen méret? Befér még egy kulacs a nyeregvázcsőhöz?

(#250047) mauimagic válasza .LnB (#250045) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Az a baj a Rockriderrel, hogy ahogy kitolod a Decathlonból, pont a négyzetgyökét éri annak, amit a pénztárban hagytál érte, szerintem emiatt is látni kevés igazán jól felszerelt bringát :))

(#250048) jjeahh válasza mauimagic (#250046) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha az első kulacsot a 3 csavar közül a két felsőre rakja, akkor valszeg elfér két 500ml. M-es méret.

Más: Nino-t lenyomta a Rockrideres csávó és második lett :Y

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#250049) nemeth989


nemeth989
senior tag

Marketplaces csoda

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#250050) Ringman válasza nemeth989 (#250049) üzenetére


Ringman
nagyúr

"nekem kicsi"
hát az látszik :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.