Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177001) cdl válasza Domonkos (#176998) üzenetére


cdl
senior tag

Tökéletes a Decás ruha ilyen távokon (a nagyobbakon is) De egy aláöltöző, futónadrág is jó erre.

(#177002) meri


meri
aktív tag

Sziasztok! Van egy Formula DHT-148 hátsó agy, amelyikben egy ilyen freehub van: https://bit.ly/3hZeUm2 (Formula FH-521A)
Szerintetek ezt ki lehet cserélni XD-s vagy Micro Spline-os ra?
A cél a mostani SRAM NX helyett egy Shimano (esetleg XD-s SRAM) racsni használata. Köszi előre is.

uff

(#177003) ZolkoW válasza meri (#177002) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem tudom, a Formula az valami matricázott cucc-e, de a gyártónál kell megnézni, létezik-e külön a szabadonfutó ilyen verzióban, és csakis akkor merném megvenni. Tehát más agynak a szabadonfutóját szinte kizárt, hogy csak úgy átrakod...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#177004) mobal


mobal
MODERÁTOR

SKS féle gyors rögzítős feldobható sárvédő mennyire szar? Konkrétan már a lánc védő sem tetszik elől de a farmer tuti imádni fogja ha azzal járok dolgozni.

A szokásos kérdés a részemről is, ha jól van beállítva a tárcsafék illetve új a fékpofa akkor miért kezdett el nyikorogni 20km után?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#177005) Studi


Studi
addikt

Én kettőt veszek, kér még valaki? :DDD

(#177006) meri válasza ZolkoW (#177003) üzenetére


meri
aktív tag

Köszi, rákérdezek a gyártónál.

uff

(#177007) 6030D


6030D
Ármester

Az árazós topikkal egyeztetve:
csak saját tulajdonban lévő, eladásra szánt terméket árazunk
Tehát a Megéri-e megvennem ezt a bringát? kérdések menjenek a bringás topikba. :R

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#177008) Alg válasza Studi (#177005) üzenetére


Alg
veterán

Ez vicces "webshop", a kapcsolati címük: helpdesk@customerservicebest.com :DDD

Telefonszámra kereséssel meg ez jön: 100% spammer score

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#177009) IMIIKE1998 válasza 6030D (#177007) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi, ezt kérdeztem a múltkor, de akkor jól gondoltam, legalább akkor nem fogjuk az Árazós topicot telerakni. :D

(#177010) envagyok


envagyok
veterán

Még ezt nézte a gyerek.


A hirdetés szövege:
<span;>Eladó a képeken látható bicó!
<span;>Van rajta pár újszerű alkatrész, hibátlanul műkszik.
<span;>Villa:ns, agyak: dartmoor, hajtás: volume, stucni truvativ, kormány: funn, okés maxxis gumik.
Erről mi a véleményetek?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#177011) IMIIKE1998 válasza envagyok (#177010) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Szerintem drága, de ezeket tényleg át kell nézni, mert ütik-vágják őket. Anno, mikor tesóm akart ilyesmit, mi is megnéztünk vagy 5-6-ot és rengeteg repedt vázas, lelakott bringa volt.(Karbantartásról meg nem is beszélve, az is pénz, ha neked utána rendbe kell rakatni, mert el volt hanyagolva.)

(#177012) maximilian4 válasza xy.zsolt (#176995) üzenetére


maximilian4
addikt

Így is tetszik. De most minden ebben a színben kapható, mert ez a divat, és sajnos nem én diktálom. :D Amúgy a 120 tpi-snek ha jól tudom fekete az oldalfala, de jó ez nekem.

A fű már akkor is ilyen szar volt mikor idejöttem, hiába locsolok. Majd meg kell csinálni. :D

Van még akár sárnak is hely amúgy. Hátul meg bőven több is.

Maxi

(#177013) envagyok válasza IMIIKE1998 (#177011) üzenetére


envagyok
veterán

Köszönöm
Ha lát valaki ilyen stílusú bringát jó áron jó állspotban, ne kíméljen.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#177014) Hasaggymeg válasza 6030D (#176997) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amúgy igen, az erdő is már kellemetlenül száraz amitől nem csak csúszik, hanem porral lep be minden tekerés alatt. :(

#176998) Domonkos...Decathlon a legegyszerűbb.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#177015) Kasya válasza envagyok (#177010) üzenetére


Kasya
nagyúr

En ezektol azota tartok, miota uncsitesom vett egyet jó áron (150k) ismeros ismerosetol, aztan egy ugratasban kette tort, utana pedig 2 hét intenziv jott...

(#177016) dobolan válasza parandroid (#176987) üzenetére


dobolan
senior tag

Én másképp gondolom, szerintem nem felesleges. Nekem 3x10 van. Tény, hogy nem használom ki minden variációban az áttételeket, viszont alföldön elöl középső + nagy, ha túrázni megyek terepen meg leginkább középső + kicsi van használatban. Elöl a legkisebb tányér nélkül nem tudnék meglenni terepen. A nagy nélkül meg aszfalton.Versenyző valószínűleg izomból áthidalja. Kezdő szerintem nem.
Hozzáteszem, hogy hátul 11-36 van nekem. Ha hátul lenne 50-es kerék talán a elől a kicsi elhagyható lenne, de akkor is elöl 2 fokozat.
Ja meg a másik, hogy 1x11-12-es rendszereknél a láncvonal is bőven ferdébb, mint 3x10 nél, ahol keresztbe nem váltasz, mert értelmetlen, vagyis jobban kopik.

[ Szerkesztve ]

(#177017) bringasisti válasza dobolan (#177016) üzenetére


bringasisti
őstag

+1

BENEFON DELTA--------N8

(#177018) zsocy válasza dobolan (#177016) üzenetére


zsocy
őstag

Ok, de peterkeT a 3x7-re írta hogy alsó polc és felesleges, te meg a 3x10-ről gondolod hogy jó. Azért az nem ugyanaz.

(#177019) dobolan válasza zsocy (#177018) üzenetére


dobolan
senior tag

Ez igaz, de a 3xX van ekézve az 1xX-el szemben, hogy felesleges kezdőnek, pedig pont oda nem. Szerintem. A 3x7 egy buget verzió a végfokozatokban nincs nagy különbség a 3x10-hez képest, csak az átmenet durvább a hátsó soron.

(#177020) Mclovin


Mclovin
senior tag

Sziasztok!

Költségek lent tartása mellett (100k alatt, úgy 80k felé) szeretnék majd egy bringát Balaton körre, egyéb hosszabb túrákra, ami tökön-paszulyon átmegy, nem kell félteni. Előny lenne a koskormány és ha táskaszemek lennének rajta, valamint 35-40mm-s gumi belemenne (Balaton körül szar az út még 28-s outival is). Valakinek valami ötlet, merre keressek? Használtan ilyen Csepel Rapidra gondoltam. Régebbi decas Tribanok? Oda mondjuk befér 32mm-nél szélesebb gumi?

(#177021) cdl válasza zsocy (#177018) üzenetére


cdl
senior tag

Hogy legyen még 1 vélemény: Nekem 3x9 van, és örülök neki.
Hátul mondjuk 12-25, így kell a 30-39-50 előre. Így egy felüljárónál magasabb domb is jöhet, ha túrázok valahol :)

(#177022) tacto válasza trialboj (#176964) üzenetére


tacto
aktív tag

Szélmellény + 1 :K

(#177023) vallas válasza maximilian4 (#176994) üzenetére


vallas
senior tag

Szép a gép, jó az a csík a gumiban... :R

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#177024) Hasaggymeg válasza Studi (#177005) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most kell venni,majd negyedére akciózták. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#177025) bardi válasza dobolan (#177019) üzenetére


bardi
aktív tag

Nekem a 2x9 bőven elég volt terepre, hegyre, felfelé és lefelé is, elől 38/24, hátul meg 11-34.
Az ősmontin van 3x6, na az ki van használva hátul a kb 13-24-es sorral :)

Edit: és van már 11-50-es 9 sebességes fogaskoszorú is, box componentnek, azt kipróbálnám, egy budget montira jó lehet.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#177026) jjeahh válasza bardi (#177025) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem 3x9 van, elöl 40/30/22, hátul 11-34 és a 22-34-et minden terepezésen rengeteget használom, télen még kevés is. A 40-es lánckerék nélkül viszont tudnék élni aszfalton is, viszont a kuplung nélküli régi Deore váltó csattogása évről évre egyre jobban idegesít, mostanában már agybajt kapok tőle :D . Az első váltó meg csak nyűg, plusz macera, de na... legalább elviselhető. Ha nem lennének ilyen drágák az 1x12 groupsetek, már váltottam volna.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#177027) bardi válasza jjeahh (#177026) üzenetére


bardi
aktív tag

Én nekem ezen sram x5 van hátul, és merevebb a rugója, mint ami előtte shimano volt. A 38/11 elég az 50 kitekeréséhez, nekem több nem kell, 22/34-et én is eléggé kihasználtam terepen, de kevesebb nem kellett volna sehol, olyan tempónál már hamarabb elborulok :D

'92 Honda VFR 750

(#177028) parandroid válasza dobolan (#177019) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, akkor félreértettél. A 3x-os hajtás felőlem mehet, montihoz amúgy sem értek, nem tudom, ott mi az alap. Amit, és amilyen keveset én használtam, az pont 3x7-es volt, az semmire nem jó, aszfalton a legnagyobb fokozat is kevés, könnyű terepen (rögös-göcsös, köves, gyökeres, vízmarta erdei földút) én csak elöl a nagy tányért használtam, a két kicsi teljesen fölösleges rajt. Technikás mászáshoz lehet, hogy kellene, de technikás emelkedőre ki a fene megy egy 15 kilós montival, aminek csak a telója can vagy 5 kg? Pár %-os aszfalton mászásnál visszaraktam a középső tányérra, de csak mert a pörgetéshez vagyok szokva. Egy jobb váltó, jobb áttétel, 3x9/10-es rendszer, meg főleg egy könnyebb bringa biztosan egészen más világ, ez a belépőszint totál kiábrándító egy belépő, karbonvillás, alu országúti után. És akkor még a keresztbeváltásokról nem is beszéltünk. Szóval ez kb arra jó, hogy a kezdőknek elvegye a kedvét a bicajozástól. Ehelyett lenne sokkal jobb alternatíva egy normális 1x9-12 rendszer, csak sajnos az is drága még.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#177029) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Amúgy vajon milyen lehet 11 sebességgel a 11-51T? Ha jól látom a Deore M5100 szett régi HG kompatibilis, szal nem Micro Spline, nem kell cserélni az agyat és egyáltalán nem drága, lehet erre már megérné gyűjteni a malacperselybe :C . De vajon érzésre nagyok lehetnek az ugrások a fokozatok között? Elvileg így néz ki a sor: 11-13-15-18-21-24-28-33-39-45-51T.
A másik kérdés, hogy az I-Spec EV váltófüleket valahogy fel lehet applikálni a régi fékem mellé, vagy a fékkarokat is cserélni kell?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#177030) Csokicsibesz válasza jjeahh (#177029) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Bilincses váltókart kell venni és akkor nem fontos, hogy milyen féked van, megférnek egymás mellett.
Azt érdemes tudni, hogy az új Deore-ból több változat (hátsó váltó, sor, első váltó stb.) van. Talán érdemes lehet megenni a 12-es Deore hátsó váltót és azt kombózni a 11-es sorral, meg mondjuk egy 11-es SLX hátsó váltót. Bár aki váltást akar cserélni, az szerintem cserélje egybe az egészet. Tudom szabadon futót is kell cserélni és elég drága is.

Én évek óta a Sunrace 11-50-es hátsó sorát használom, majdnem ugyan ez a kiosztás mint az általad linkel Deore-é, szóval túl nagy újdonság nincs a nap alatt.

Igazából most már úgy gondolom, hogy hátul az 50 talán még sok is vagy elől nagyobb lánctányért kell használni. Gondolkozom egy 11-46 kioszátson, elől 32-es lánctányérral.

(#177031) 6030D válasza Csokicsibesz (#177030) üzenetére


6030D
Ármester

Inkább tennék előre nagyobbat, ha nem kell most az 50-es. Mi van most elöl? 32?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#177032) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#176950) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Erre valaki? Elvileg 35-37mm-es megy bele maximum. Ahogy nézegettem 35-ösnél feljebb semmiképpen nem kéne menni, mert elveszti a bringa az agilisságát. Vagy outira pl. milyet raktok, ha rosszabb utakon mentek? Lehet a 32-es lenne az arany középút.

(#177033) jjeahh válasza Csokicsibesz (#177030) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A 12-es Deore hátsó váltó működne 11-es soron? Én idén év elején úgy döntöttem, hogy többet semmit nem fejlesztek a bringán, hanem majd veszek új gépet, esetleg egy 1x rendszert meglépek... amivel az volt a gond, hogy drága volt, de ez az új 11 sebességes Deore már nem az, ráadásul régi HG Shimano/SRAM kompatibilis, szal nem kell Micro Spline agyat venni, ezzel halmozva a költségeket. Ha egy 1x11 HG kompatibilis szettet 11-51 sorral (vagy 11-46-al és elöl 30T-vel) 150-170 eur körül össze tudnék hozni úgy, hogy a fékkarokat és a hátsó agyat sem kell cserélnem és minden kompatibilis lenne a bringával, annak kvára örülnék :)) .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#177034) fireman123 válasza fireman123 (#176980) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi mindenkinek az infókat, közben találtam egy cross trekking [Dema Averio 3.0] kerékpárt akciósan, az egyes alkatrészek paraméterei alapján ez jobbnak tűnik (?....nem nagyon értek hozzá) mint a Decathlonos Riverside500 és a Gepida Alboin 200.
Magasságom 176 cm, 90 kg, az átlépési méretem 80 cm, ehhez ha jól néztem a táblázatokat akkor ugye jó a 20"-os méret? Szerintetek ez a bicaj vállalható az eredeti posztban ( [link] ) foglalt célra ebben az árban? :R

[ Szerkesztve ]

(#177035) zsocy válasza IMIIKE1998 (#177032) üzenetére


zsocy
őstag

Outira 25 vagy újabban 28-ast rakunk, a szélesebbek még ritkák. Legalábbis a "hagyományos" outiknál, a gravel és egyéb hibrideknél lehet szélesebb is.
28-ig inkább agilitást nyernek a mai gépek mintsem veszítenek, az outi amúgy sem csak a gumitól gyors.

fireman123, az a Dema egész jó áron van, főleg így akciósan, hidrós shimano tárcsafékes, nem teljesen alap Altus szettes gép. Annyi hogy ez inkább cross, azaz sportosabb trekking, mindenféle trekkinges kiegészítő (sárvédő, csomagtartó, stb) nélkül. Szerintem a te céljaidra megfelelő lehet.

[ Szerkesztve ]

(#177036) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Aki azon agyal, hogy lecserélje a váltót, vagy csak más méretű fogaskereket rakna fel, annak ez az oldal hasznos lehet.

(#177037) Karmko


Karmko
tag

"Natúr", 29" -os kerékmérethez MTB vázat hol tudok venni, ami nem 100-féle színben pompázik? Nyers alumínium vázat keresek, ami formára hasonló, mint a Cube Aim-félék, de akár még a Decathlonos ST 540-eshez hasonlóval is megelégednék, de ezektől a giccses mintáktól, feliratoktól rosszul vagyok... Minőségben szintén hozza az említetteket.

(#177038) Maximum1 válasza jjeahh (#177033) üzenetére


Maximum1
őstag

(#177039) jjeahh válasza Maximum1 (#177038) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Régebben a haveri körünk közös volt, de másképp nem :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#177040) ivana válasza parandroid (#177028) üzenetére


ivana
Ármester

A 3x7 vége az mégis mire kevés? 46/12 vagy 44/11 szokott lenni, az nem kevés montira még 26-oson sem :U A granny ring tényleg nem nagyon kell, de ha csomagot viszel akkor hasznos tud lenni.

(#177042) FerNandor


FerNandor
őstag

Vettem egy ilyen lyukas nyerget. Bikefun 8000,ha nem jó, visszavihetem. Gyorsan fel is raktam tekertem egyet a parkolóban. Remélem jó lesz. Ami feltűnt, hogy az ülőgumómat nyomja most a nyeregből egyből. Korábban ezt nem igazán éreztem a gyári cannondale nyereggel. Szóval lehet, hogy jó lesz, mert most akkor talán a gumókon van a súly és nem a lágy részen. Holnap kiderül.
Egyébként azt mondták, hogy kicsit nagy nekem a bicikli, mert elég magas, verseny geós. Mondjuk nincs is úgy kihúzva az ülésem, mint a legtöbb outin. De mindegy. Ha nem fogok zsibbadni, akkor szerintem minden ok, mert amúgy nekem kényelmes.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#177043) Maximum1 válasza jjeahh (#177039) üzenetére


Maximum1
őstag

Komolyan tolja, itthon is Ő nyerte a Divid-ot.
Nem az a fajta yt-os influenszer aki az erdőben szenvedett 2 éjszakát 2doboz babgulyással, majd a piti kilométerét még pitibb szintel feltolja a fészre másfél órás csili-vili vágott videóban:DDD


FerNandor
Szerintem előrébb kéne döntened azt a nyerget és megoldódna a problémád.

[ Szerkesztve ]

(#177044) FerNandor válasza Maximum1 (#177043) üzenetére


FerNandor
őstag

Nem jó sajnos előredöntve, mert akkor már eléggé lejt.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#177045) Maximum1 válasza FerNandor (#177044) üzenetére


Maximum1
őstag

És az miért baj?
Addig kell dönteni amíg a kezed nem kezd el fájni, az a határ, ha úgy is nyomja a micsodádat akkor nyereg csere és lehet kezdeni újra állítgatni.
Nekem ennyire van előredöntve, így nem nyom semmit és a kezem sem zsibbad.
Neked mennyire van döntve?

(#177046) nightmare13 válasza fireman123 (#177034) üzenetére


nightmare13
senior tag

Hiába akciós, ha nincs raktáron... Kerékpárcity és testvérei oldalak teljesen le vannak fosztva.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#177047) zsocy válasza FerNandor (#177044) üzenetére


zsocy
őstag

Van erre tudomány hogy mennyire kell előredönteni. Lehet el kellene menned tavasszal egy bikefittingre.
Mutatsz egy képet az új nyeregről meg ahogy az a Cannondale most kinéz?

(#177048) Csokicsibesz válasza 6030D (#177031) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Elöl most 30 van, azt szeretném cserélni 32-re.

(#177049) Toobee


Toobee
veterán

Velem nem basztok ki :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#177050) gabro0 válasza Kasya (#177041) üzenetére


gabro0
őstag

Atyavilág, mi ez, India? :Y

(#176703) parkr: Érdekes, pedig a piros elvileg fix. Mondjuk kibírom a sárgával is, csak beleálláskor kicsit zavaró, hogy mozog. Lehet feljebb kéne vennem a rugóerőt viszont attól tartok nem bírok majd kilépni :DDD Hosszabb tekerések után kilépéskor kissé érzékeny szokott a térdem, nem tudom mennyire normális dolog. De tudom a megoldást: többet kell tekerni.

(#176742) Mezga Aladár: Ja puha cipőnél lehet nem olyan zavaró, mert minden mindenfelé nyeklik és fel se tűnik. Aztán amikor beújít valaki egy jó kis szenes cipővel, akkor feltűnik, hogy jéé, ez miért mozog ennyire.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.