Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107001) 6030D válasza Hasaggymeg (#106996) üzenetére


6030D
Ármester

Nem akart papírt/számlát adni ilyenről.
Azt hitte valami ellenőr vagy, és ilyet nem csinálhat.
Csak tippelek...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#107002) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Az integrált Claris hajtóművek milyen minőséget képviselnek?

(#107003) StLui válasza 6030D (#106998) üzenetére


StLui
veterán

Köszi! most jöhet a logisztika, könyvelőnek a május a horror hónap, mert gondolom majd ez se fog menni, hogy gyorsan megvárom, hanem két kört kéne mennem. De talán lassan megjön a rendelésem, vagy péntek, vagy hétfő, és lesz megint trekking, amibe elfogytak a belsők és azt (is) várom.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#107004) Droughert


Droughert
tag

Segítséget szeretnék kérni. Bringa vásárlás előtt állok, átolvastam sok mindent, sok helyen, és most ott tartok, hogy teljesen tanácstalan vagyok..
Régen sokat tekertem országútival, most viszont a MTB-k felé venném az irányt. Ahogy olvastam a cikkeket, fórumokat az jött le, hogy abban az árkategóriában amiben jelenleg gondolkodom, nem sok jóra számíthatok, de mivel az évek során annyi minden változott, annyi újdonság van, nekem ebből minden kimaradt, tapasztalatom nincs sem a márkákkal, sem a különféle megoldásokkal amiket jelenleg alkalmaznak a bringákon,ezért kérnék tőletek, tapasztaltabbaktól segítséget,
hogy a kinézett néhány bringa közül melyiket javasolnátok megvételre. Mint írtam MTB lenne, elsősorban földúton (semmi durvulás, de lakóhelyemen erre van lehetőség, egy része szántók melletti út, más része erdőkön, dombokon vezet keresztül), rövidebb-hosszabb túrákra használnám.

Ezeket néztem ki első körben:
Merida Matts 6.10-V
Merida Big Seven 20-MD (2016)
MTB ROCKRIDER 540, 27,5" B'TWIN

Esetleg hasonló árkategóriában tudtok ajánlani olyat ami használható, érdemes megvenni?

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#107005) bunddog válasza Hasaggymeg (#106996) üzenetére


bunddog
tag

De minek kellett ehhez szervizbe menni? Csak hogy legyen papír hogy ő húzta meg? Amúgy meg nem szeretik az ilyen helyeken ezt a "csináld meg csak fél mozdulat" meg hogy ott állsz és nézed, meg ahogy runner is írta szezon van, pl. bergusonba telefonba mondta hogy ne is vigye mert be vannak táblázva nem tudom meddig.

(#107006) TomMusic


TomMusic
őstag

Vajon ma délután - estefe is fog esni? Zsinórban tegnap áztam el harmadjára. :(((
Nagyon biciklizhetnékem van, a tegnapi nem volt elég. :D
Reggel már ahogy néztem lényegesen szárazabb volt a cipő, lehet mire hazaérek teljesen száraz lesz? :B
Vagy lehet hagyni kéne még 1 napot..

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#107007) 6030D válasza TomMusic (#107006) üzenetére


6030D
Ármester

Indulás előtt rá kell nézni.
[link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#107008) Hasaggymeg válasza 6030D (#107001) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Helyi,ismer,húga lányom osztálytársa volt stb.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107009) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#106996) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Vannak sumák, kontár helyek, ez tény, nem is akarom őket mentegetni. Ugyanakkor nem mindenki azért nem ugrik neki rögtön a hozott bringának vagy alkatrésznek mert veled akarnak kib@szni. Hiába hozod a csupasz kereket, imbusz kulcsot, ha sok a meló akkor nem fog előre kerülni, akkor se ha 10 perces munkáról van szó.
Ha minden ilyennek nekiugranék, akkor az lenne az eredménye, hogy akkora csúszásba lennék a már átvett melókkal, hogy utána meg máshol magyarázkodhatok. Én tökéletesen megértem, hogy a te szemszögedből nézve az csak pár perc munka, ugyan mit problémáznak ezen, csak éppen lehet te voltál aznap a 10. ember a 10 perces, azonnali munkával. Sajnos muszáj valami következetességet tartani egy szervizben, máskülönben semmivel nem fognak határidőre végezni. És most nem konkrétan a te eseted, de számtalan "10 percesnek" mondott, vagy gondolt melót láttam már, ami egy másfél vagy 2 órás szopásba torkollott. Tipikusan ilyen, csak egy gyors váltóállítás kéne... :)

trialboj:
Sajnos az angolom nem túl jó, de abban biztos lehetsz, hogy a Shimano fékek százszor jobbak mint a Sram/Avid fékek. :) Persze érdemes mindig azonos kategóriát hasonlítani. Ha vándorol a nyomáspont azt sok minden okozhatja. A megfelelő féket kell kiválasztani a megfelelő felhasználásra, adott gyártón belül is. Fontos az optimális fék, fékbetét és tárcsa párosítás. Illetve, hogy a légtelenítés jól és megfelelő időközönként el legyen végezve. És persze jó olajjal. Ez esetben nem lesz nyomáspont vándorlás, max minimális. A Sram fékeinél nem ilyen egyértelmű, ott még a 4 dugattyús Guide is kezd elgyengülni hosszabb fékezések után, a légtelenítésük is sokkal macerásabb mint a Shimano fékeké. Egy szó mint száz, Shimano féket kell venni. :) Ha sok pénzed van akkor meg Hope-ot. A Sram kiváló telókat gyárt, meg jók a váltók is, de a fékek terén van mit behozni. Nekem már a Sram fékkar sem szimpatikus, soha nem állt rendesen kézre, egyik se.

Because: Pont emiatt nem nyitottam még saját szervizt, pedig az anyagiak adottak lettek volna hozzá. Télen mi a tökömet csinálnék? :)

[ Szerkesztve ]

(#107010) Hasaggymeg válasza bunddog (#107005) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak a papírért kellett,mert a Paul Lange besokallt,hogy mindent kicseréltetek ami sz@r,így szervizes beszereléshez kötötte a garanciát...csak hát én nem várok napokig,és főleg nem hagyom ott a kereket egy ilyen egyperces hülyeség miatt.Ismer a fickó,tudja itt lakok,így lehetett volna méltányos és állítson ki egy papírt ezerért,és hagyja szereljem be előtte 3 perc alatt,csak,hogy garantálhassa nem fordítva ( :W ) szereltem fel és azért törik el benne a rugó.
Én értem Vargányát is,hisz gyanús lehet,hogy annyi mindennel bajom van,a boltot is,hogy mondjuk nem állít ki látatlanban ilyen papírt,garantálva a beszerelés szakszerűségét,még akkor sem ha tényleg egy csavar becsavarása a feladat,melyet ha rosszul kapatsz be,vagy lazán hagysz akkor sem befolyásolhatja a kilincsmű törését ,de ők is értsenek meg engem,hogy tulajdonképp én vagyok az áldozat,aki második kazettáját (sorát,neje kerekét stb.) cseréli,vásárolja mert a minőség nem az aminek lenni kellene.Nem egy felhasználóbarát hozzáállás,az biztos. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107011) TomMusic válasza 6030D (#107007) üzenetére


TomMusic
őstag

Hát ez részemről lehet inkább költői kérdés volt. :B
Ránéztem tegnap indulás előtt időképre, de azt hittem megúszom szárazon.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#107012) Hasaggymeg válasza TomMusic (#107011) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most lesz egy pár ilyen nap.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107013) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Kíváncsiságból egy Univega Terreno 7.0 megéri 200-ért cross kategóriában? Laikus szemmel nézve furcsának találom, hogy egy 55 ezres hajtóművel szerelik (ha jól néztem az árát), kép alapján XT hátsó váltó, stb. Mégis a fék egy alap Shimano és a teleszkóp szintén alap.
A gyártói speckó hallgat a villára, de más oldalak szerint ez van benne: SR Suntour NEX, Remote Lockout

[ Szerkesztve ]

(#107014) TomMusic válasza Hasaggymeg (#107012) üzenetére


TomMusic
őstag

Ha nagyon esni akar, essen éjszaka. :(((
De ha jól emlékszem, Te sem szereted az esőt? Legalábbis bringás szempontból.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#107015) Hasaggymeg válasza zserrbo (#107013) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Érdekes összeállítás,de az ikszté szintet legkésőbb a fékre,agyra,leghamarabb a hátsó váltóra teszik.Cross kerékpárra meg nem nagyon tesznek komoly villákat.

(#107014) TomMusic ...hát nem. :U A tegnap sikerült elkerülni,mikor Vácott voltam DK-n esett,majd fordítva,ugyanakkor száguldottam hazafelé és így a vizes úton olyan lettem mint a disznó. :O

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107016) StLui válasza Hasaggymeg (#107015) üzenetére


StLui
veterán

legközelebb megállsz nálunk Gödön, és kölcsön adom a LIDL-ös giga sárvédőimet ;]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#107017) Toobee


Toobee
veterán

Valamelyik fórumtag szerel bicókat? Állásában elment picit a Cube hátsó fékje, azért le lehetett vele jönni a Hhhegyről, de nem volt öröm. Plusz a köves lefelén mikor eresztettem, ledobta a láncot. Róla van szó. Akár a telót is át lehetne nézni, meg úgy az egész bicajt, de nincs benne több 500 km-nél.

https://barbieripnk.hu/

(#107018) tuki2200


tuki2200
senior tag

Koszonom mindenki segitseget. Megvettem az ülést, a boltban ajánlottak egy zseles-rugos kevereket, jó puha, színben passzol, igazabol ez a lenyeg :DDD elektromos hibrid kerekparokba hany km-t lehet beletenni amugy ami egeszséges?

(#107019) emiki6 válasza 6030D (#107007) üzenetére


emiki6
veterán

Tegnap 14 órára mondtak esőt, 19 óra után esett. És ez nem az első eset, a meteorológisok szeretnek riogatni, hogy ne érkezzen hamarabb az eső a vártnál, inkább rátesznek pár órát.
Ma is már esnie kene, egyelőre nézem az esőesélyt, még nullán van. Ha felmegy, akkor behozom a bringát a fedetlen tárolóból... :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#107020) Hasaggymeg válasza StLui (#107016) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azzal felrepülök. :DDD

(#107017) Toobee...Runner_Fxr ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107021) TomMusic válasza StLui (#107016) üzenetére


TomMusic
őstag

Lehet majd nekem is kéne. :DDD
Ha esik, majd arra tekerek. ;)

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#107022) 6030D válasza emiki6 (#107019) üzenetére


6030D
Ármester

Ezért kell a radarvideót nézni, azon látszik, ha jön. Egész napost nyilván nem lehet vele tervezni.
Régen nekem a google keresős (weather.com?) volt az etalon, este megnéztem mi lesz reggel, ébresztő állít, reggel tekerés, 8-kor haza, eső. Most valamit variáltak, mert megint nem jó.
Talán a köpönyegen írták ki régen, hogy ha nincs a konkrét városban állomás, akkor melyiknek az értékét mutatja, így volt Vác Bp. Az sose volt jó, mert azért a 30-50 km távolságban, Duna, hegyek... lehet szórás...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#107023) TomMusic válasza 6030D (#107022) üzenetére


TomMusic
őstag

Full random az egész. :U
Ha nincs felhő fél Európa felett, akkor valószínűleg nem lesz eső. Ha van, akkor lehet lesz. Ennél konkrétabban semmi sem tudja megmondani. :N

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#107024) Hasaggymeg válasza TomMusic (#107023) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mikor még a náza is el-elnapol kilövéseket,mit vársz a köpönyegtől...bár ők egy ideje jegelik ezt az űrkutatás dolgot.Lehet eső lesz,azért. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107025) TomMusic válasza Hasaggymeg (#107024) üzenetére


TomMusic
őstag

Na ja.
Viszont most nézem az időképet, jön valami vihar megint keletről. :O

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#107026) StLui válasza TomMusic (#107021) üzenetére


StLui
veterán

Gyere :D

De ha errefelé laksz, én csak messze látok esőt, az még soká érhet ide

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#107027) Hasaggymeg válasza TomMusic (#107025) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az ma már nem éri el Budapestet. :N ...(amúgy meg full random és az egész helyett eléje az everything is és lehet angol témakör is ez. ;] )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107028) 6030D válasza TomMusic (#107025) üzenetére


6030D
Ármester

Most indulj el, ha ázunk, egyszerre ázunk! :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#107029) emiki6 válasza TomMusic (#107023) üzenetére


emiki6
veterán

Ne becsüld alá a meteorológiát, mint tudományt (csak mondom, hogy ha így halad a globális felmelegedés, mint eddig, akkor nyáron szárazság lesz, télen meg sok csapadék és ez csak pár fokos átlaghőmérséklet emelkedés miatt), de az egy dolog, hogy mit jelez az időkép és az egy másik, hogy egy gyakorlott és aprólékos meteorológus mit jósol. Illetve mindig vannak váratlan tényezők, amik befolyásolják a dolgot.
Ha az időkép látja, hogy eső lesz mondjuk 5-től 7-ig, akkor kiírják, hogy 1-től 11-ig eső lesz... (hogy ne mondhasd azt, hogy ha hamarabb ér oda az eső, hogy ők nem szóltak).

6030D Jaja, a radarvideó elég fain! néhány órás előrejelzést magad is tudsz belőle csinálni, főleg, hogy látszik az irány, látszik, hogy x perc alatt mennyit tesz meg és onnan már "extrapolálással" lehet tudni, hogy kb mikorra fut be az eső. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#107030) flash- válasza 5381 (#106988) üzenetére


flash-
veterán

Köszi az infót mindkettőtöknek.
Igazából nem feltétlen szeretnék komfort bringát,csak 33 évesen eddig trekking bringán mentem(igaz az sem kényelmes pozícióban hanem inkább sportosabb pozícioban hajtom)
és ott bennem a kérdés hogy milesz ha egy országúti már fizikailag hátráltatni fog, az hogy kicsit fáj itt - ott pont nem érdekel, lényeg a minél jobb strava eredmény :D
A tavalyi scultura 300 nem annyira jön be(mostani bringám is piros fekete)
ez a kékes igazán szép...

találtam még egy gyönyszemet, ez még szebb és talán nem is baj hogy tök fekete, amikor 2-3 nagyon eltérő szín van - mint ami most nagyon divat - pl.türkizkék-fehér,- engem a 80as években divatos melegítőkre emlékeztet, kifoylik a szemem és valahogy nem is illik össze két élénk szín... (számomra)...

ghost nivolet 2.
bár ez már azért drágább, és annyival nem jobb max szebb?( vagy nem:)

apropó
a merdia tényleg hires arról hogy "törik"?
szerelő mondta, én ezt kétkedve fogadtam, elég sokan mennek meridával, plusz a váz örökélet garis..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#107031) Benir8


Benir8
senior tag

Benzin kívül lehet mással letörölni a láncot? Vízzel vagy ecettel? :D
Új láncolajjal kennék be.

(#107032) TomMusic válasza StLui (#107026) üzenetére


TomMusic
őstag

Még csak most értem haza, mire összeszedem magam meg minden, lesz vagy 7 óra. És ha jól látom, tényleg közeledik kelet felől valami retek.
Pedig Decathlonban ócsó volt az 1 literes Vitalade, vettem is belőle vagy kettőt. :DDD
Apropó, a cipő is kiszáradt.

(#107027) Hasaggymeg: de ha mégis elindulok és elázok.. jössz egy sörrel! ;]

(#107028) 6030D: merre tekersz? :D

(#107029) emiki6: anno jópár (9) éve nézegettem a sat24-et meg Google Earth-et is, meg mindenféle oldalakat, és próbáltam jósolgatni én is. :B
De az ilyen gyors felhőszakadások elég váratlanok tudnak lenni.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#107033) ivana válasza Benir8 (#107031) üzenetére


ivana
Ármester

Víz, ecet :Y

Benzinen kívül jó még a petróleum, gázolaj, acetonos higító, wd40 stb.

Ha nagyon nagyon retkes akkor lehet ultrás vízzel sikálni első körben és utána nyomatni ezeket.

(#107034) belsodavid válasza Droughert (#107004) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Szia!

Nekem Rockrider 540 van. Csak ajánlani tudom. Minden úgy működik rajta ahogy kell, biztosan vannak jobbak is, de én nekem mint kezdő, bőven jó. Hidraulikus fék jól fog (gondolom még jobb lehet valami spéci betéttel), váltó egyből vált és pontos. Igaz még csak 200km van benne de akkor is. Sajnos mással tapasztalatom nincs, de egy bőven használható bicikli!

[ Szerkesztve ]

(#107035) emiki6 válasza ivana (#107033) üzenetére


emiki6
veterán

A WD40 lényegében petróleum. A petróleumot, ilyeneket meg le lehet mosni a láncról mondjuk alkohollal. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#107036) jjeahh


jjeahh
nagyúr

A decathlonos párnázott mtb aláöltözetet hosszú távra (100+km) nem ajánlom senkinek, izzaszt, majd az izzadt, érzékeny bőrt kisúrolja, a múltkori 153km tekerés utolsó 20 kilóméterét visítva tettem meg, aztán utánna szintén vonyítva tusoltam... full seb lett az egész hátsóm, ilyen még átlagos normál boxerrel sem fordult elő eddig soha.
A Convoy S2+-al viszont egyre elégedettebb vagyok, úgy 5-6 órát ment folyamatosan közepes és max fokozaton, a menetszél miatt túl sem hevült, sőt, végig hűvös maradt. Hátra viszont nem ártana vegyek majd valami komolyabb elemes lámpát...

Kérdés: egy ultravékony műanyag szélálló bringás dzsekit szerintetek hogy merjek kimosni? Be lehet rakni a mosógépbe 40 fokon? Gondolom nem...

Benir8: Mosogatószer? :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#107037) parkr válasza ivana (#107033) üzenetére


parkr
őstag

brigéciolt én mindig vízzel mosom le.

egyébként pont ma gondoltam arra hogy gőztisztítóval próbálom lemosni (előtte lehet megy rá degreaser is)

(#107038) ivana válasza emiki6 (#107035) üzenetére


ivana
Ármester

Én nem szoktam lemosni, befújom wd40-el aztán egy óra múlva kap olajat, teljesen jó.

(#107039) belsodavid válasza jjeahh (#107036) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Szevasz! Milyen tartóval használod?

(#107040) jjeahh válasza belsodavid (#107039) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ilyennel

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#107041) 6030D válasza TomMusic (#107032) üzenetére


6030D
Ármester

Királyréten :))

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#107042) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!

A téli szezonban pihent a biciklim. Nemrég elővettem, cseréltem a láncot és a fogaskoszorút.
Szétszedtem a hajtőművet is, hogy kipucoljam,újrazsírozzam.
Ez egy Shimano Deore M590 lenne . 2 éve vettem körülbelül.
Ahogy beépítettem a vásárláskor, ugyanúgy ismét visszaraktam a biciklibe.
Most azonban azt vettem észre, hogy bizonyos időközönként kattan,pattan egyet.
Általában amikor hirtelen nagyobb terhelést kap. A lánc nem ugrik. Érződik, hogy valahonnan a hajtóműből jön.
Valakinek volt már hasonló? Esetleg valakinek ötlete, hogy mi okozhatja?
Előre is köszönöm a segítséget!

06-3o/9759I39

(#107043) DUB Inc. válasza Találtgyerek (#107042) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

A meneteket bezsíroztad berakás előtt?

(#107044) Találtgyerek válasza DUB Inc. (#107043) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Igen, mindent. :K

06-3o/9759I39

(#107045) Hasaggymeg válasza Találtgyerek (#107042) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A hajtóműven mit zsíroztál? Az egy zárt csapágy,melyet akkor kell kiszedni,mikor eldobod.Ha már kivetted és szépen kitakarítottad a vázban a menetet,meg kell enyhén zsírozni,majd meghúzni a ráírt nyomatékkal.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107046) kentucky válasza Találtgyerek (#107042) üzenetére


kentucky
őstag

Nekem ugyan ez, kattan és pattan egyet azon gondolkoztam veszek új hajtást bele. Lehet megártott neki a téli sós hólé.

(#107047) 6030D válasza Találtgyerek (#107042) üzenetére


6030D
Ármester

Pedál menet?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#107048) flash- válasza jjeahh (#107036) üzenetére


flash-
veterán

köszi én ezt nézegetem már neten évek óta, csak sosincs egyik decathlonban sem ahánysor megyek..
(végigjártam már több pestit de nem volt.)
de akkor úgy látom nem is jó.
nekem az 500as van, hát nálam elégségesre vizsgázott tavaly az egy napos balatonkörön. úgy hogy többször megálltunk eleve, és már az évben volt bennem 1500km, nem volt estére olyan elviselhetetlen nagy fájdalmam, csak a szokásos de semmi extra...

na felment Schwable Energizer plus tour 37-622-es köpeny
hát elképesztő jó a tapadása, gördülése is jó, de hogy mennyire, még nem tudtam tesztelni valójában, mivel szeles nap volt és csak 50% on tekerhettem.. szóval majd infó később

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#107049) zoli03 válasza kentucky (#107046) üzenetére


zoli03
őstag

Azért kattogás/pattanás miatt felesleges lenne új hajtást venni. Ki kell venni a régit, mindent tökéletesen megpucolni (lánctányérokat is levenni), aztán a megfelelő helyeken megkenve, megfelelő nyomatékkal meghúzva összerakni.

(#107050) kentucky


kentucky
őstag

És azt hogyan lehet orvosolni amikor nagyob terhelés esetén a lánckerék görbül és hozzáér a váltó láncterelőjéhez és kattog? Gyenge hajtástól hajlik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.