Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#189001) jjeahh válasza Hasaggymeg (#188998) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Rendelt két Jeffsy-t :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#189002) Toobee válasza 6030D (#188999) üzenetére


Toobee
veterán

Persze, azért ennyire ismerhetnétek már. Nem országútizom. De valóban, az egyik bringa merev, ráadásul a villa is. Egy gyártótól mind a kettő, így kaptam rá jó árat. Na, ki találja ki? ;]

https://barbieripnk.hu/

(#189003) xy.zsolt válasza Toobee (#189002) üzenetére


xy.zsolt
őstag

giant?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#189004) 6030D válasza Toobee (#189002) üzenetére


6030D
Ármester

Baddog

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#189005) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#188993) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Ha rendesen havas lenne akkor igen, úgy hogy Királyrétig kocsival mennék

(#189006) Hasaggymeg válasza 6030D (#188999) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát akkor hazatér. :DD... Bádog? ;]

Zoliwrc... nagyon szereted a havat. :)

Toobee... belföldi bolt?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189007) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#189006) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Szeretem a havat igen, de most az lenne a legjobb ha nem esne semmi, mert akkor mennék Törökmezőzni, néhány ismerősnek megígértem, hogy megmutatom nekik a játszóteret :D

Meg a tököm tele van a hideggel is, a héten elő kellett vennem a kabátot megint, pedig múlt hétvégén rövidnadrágba voltam fent NHH-n

(#189008) tarat válasza parkr (#189000) üzenetére


tarat
tag

Köszi a segítségedet megpróbálom :R

(#189009) tarat


tarat
tag

Egyébként ha már szóba került a karbon váz javítás, tudna valaki saját tapasztalat alapján jó szakit ehhez? Ebbe az irányba is funék egy kört. :U

(#189010) kristoph08 válasza 6030D (#188990) üzenetére


kristoph08
csendes tag

Igen, sajnos ez csak az első fékre értendő és nem szettben. Egyébként a szervízben is ezt mondta a srác, hogy érdemesebb lenne használtan keresni. De mivel mielőbb szeretném használni a bringát, illetve nemigen értek ahhoz, hogy megállapítsam, hogy a használt fék tényleg jó-e, így végül az újon gondolkodom. Sajnos nem emlékszem, hogy mit ajánlott (ahogy képek alapján keresgettem, kinézetre talán BL-M6000 vagy hasonló. Egyébként aprós oldalakon nem találtam túl sokat. Esetleg van tippetek, hogy mi alapján tudnám megállapítani, hogy olyat veszek-e használtan ami nem szintén kuka?

(#189011) kristoph08 válasza kristoph08 (#189010) üzenetére


kristoph08
csendes tag

[link] Erről pl. valakinek vélemény? Ez még közel is lenne hozzám.

[link] Esetleg ő akkor már szettben?

[ Szerkesztve ]

(#189012) xy.zsolt válasza tarat (#189009) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nekem őt ajánlotta valaki aki nagyon elégedett volt: Link
Kérlek írj privátban miután beszéltél vele. Nekem korrekt árat mondott erre:

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#189013) beci


beci
őstag

Mar 1 honapja varok a Cube bringamra,marcius vegere igertek.
Ma felhivtam oket,hogy mi a helyzet, majus vege lett belole.... :O

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#189014) werszomjas


werszomjas
őstag

Én meg eljutottam oda, hogy összegyűlt a kp az új MTB-re és nincs, nem tudok venni.

Első kiszemelt egy Kellys Gate 30 lett volna, idén már nem is lesz belőle, az összes előrendelt elkelt
Radon Jealous AL 8.0 lett volna a következő, de az sem elérhető, ki tudja mikor lesz. :W

Bnőnek rendeltünk egy Cube ACCESS WS EAZ-t, talán május, júniusra megjön, de nem ígérik.

üdv

(#189015) Hasaggymeg válasza kristoph08 (#189011) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Első fura, hogy elad egy első féket és azt írja beszámít első féket. :U

XYzsolt... ez hogyan is történt?

beci... hol rendelted és melyiket? (biztosan írtad már csak nem emlékszem :B)

werszomjas... úgy tűnik ez lesz idén :( Ez napokon belül? [link]
Szerintem veri a Kelly's-t.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189016) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#189015) üzenetére


xy.zsolt
őstag

35kmh-val jöttem a főúton és mellékútról a vaksi osztrák nyugdíjas eltrafált. Zúzódásokkal megúsztam hála a LIDL-s bukónak.....ezért is hordok most is olyat mert bizonyított.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#189017) ZolkoW


ZolkoW
őstag

elsőre azt gondoltam, mi kerül ennyibe egy aluvázason, majd hozzáadtam a Fox, és a dropper árát, és máris nem tűnik soknak... [apró] nekem kissé trailesebb így az optimálisnál, de elfogadnám.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#189018) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#189016) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt is írtad, csak hát én már a fél évszázadot is betöltve felejtek. :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189019) 6030D válasza ZolkoW (#189017) üzenetére


6030D
Ármester

A színe jó - mazdavörös. Gondolom kúpos a fejcső, de érdekesen párhuzamos a külső fele.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#189020) beci válasza Hasaggymeg (#189015) üzenetére


beci
őstag

Mmbike, es Cube Nature Pro. Kek szinben.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#189021) Runner_fxr válasza Toobee (#188996) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Commencal Meta TR? :)

(#189022) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Erről a boltról van valakinek tapasztalata?
[Debybike]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#189023) varsam


varsam
őstag

Tegnap fényesre nyaltam a teljes hajtást. Egy éjszakát ázott brigéciolban a lánc, a hátsó sor és az első fogaskerék, majd utána még fogkefével fényesre sikáltam az egészet amíg minden szenny lejött róla. Jó móka volt.
Száradás után pedig megkapta a Squirt-öt.
Ha már szét volt szedve, akkor a váltó is nagyszervízt kapott, amit lehetett szétkaptam rajta és újrakentem (görgőket, rugót) és ezt is megtisztítottam.
Hajtókar is kapott egy pucolást és kenést.

Ma megpróbálom mégegyszer rendesen lelégteleníteni a hátsó féket, mert még mindig nem sikerült, legalábbis nem vagyok vele elégedett. Volt szervízben is, ott is töbször próbálkozott vele a srác, de a hátsó fék nyúlós marad. 4 dugattyús XT M8020.
Tegnap este néztem egy másik videót róla, most rápróbálok így: [link]
A fék dugattyúkat kell / lehet valamivel kenni, hogy kicsit könnyebben mozogjanak? Ha odacseppentek egy kis fékolajat, majd a környékén letörlöm, az segíthet rajta hogy könnyebben mozogjanak?

Tiszta hajtás :)
[kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#189024) velizare válasza varsam (#189023) üzenetére


velizare
nagyúr

ez az aldis állvány? milyen?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#189025) varsam válasza velizare (#189024) üzenetére


varsam
őstag

Aldi vagy Lidl nem tudom, az 5 lábas.
Otthoni szerelésre ennyiért szerintem bőven jó, de kiegyensúlyozottan kell rátenni a bringát, mert nehezen tartja meg, ha nem úgy fogod meg.
Most próbálok valamit kitalálni, mit lehetne a csőre tenni, amitől jöbban megszorulna és nem forogna el.
De ha megfogod vele rendesen középen, akkor szépen tartja és lehet rajta dolgozni.

(#189026) hl225 válasza beci (#189022) üzenetére


hl225
tag

Én tavaly tavasszal Tőle vettem az országúti kerékpáromat.
Az enyém külföldről behozott, de új volt max bemutató kerékpár lehetett. Személyesen hoztam el, ha szerettem volna ki is próbálhattam volna.
Adásvételit kaptam róla nem számlát.
Szerencsére probléma nem volt a géppel így a garanciális ügyintézésről nincs tapasztalatom.
Összességében csak ajánlani tudom.

(#189027) velizare válasza varsam (#189025) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi. esetleg valami gumidarabot, használt belsőt megpróbálhatsz beleszabni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#189028) Maximum1 válasza velizare (#189024) üzenetére


Maximum1
őstag

Most lesz Lidliben állvány + ez meg az.
Teszt.
Nekem is ilyenem van, évente 3x használom, szerintem évekig el leszek vele.

(#189029) varsam válasza velizare (#189027) üzenetére


varsam
őstag

Valami olyasmi lesz igen

(#189030) velizare válasza Maximum1 (#189028) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi. megvettem az aldisat, de még nem tudtam kipróbálni, azért kérdeztem.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#189031) gondoni


gondoni
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap este szembe jött velem egy aktuális Hervis akció, benne egy elképzeléseimnek nagyjából megfelelő bicajjal:
X-Fact Kilimanjaro Pro 27,5"

Egy ideje túrom a lehetőségeket, hasonló bicajt vadászva, így jót mosolyogtam a marketingesek által írt 400ezres áthúzott áron. A 260-as ajánlat már gondolkodóba ejtett, de még így is ráncolom a szemöldököm...
Sajna csak annyi infóm van a bicaj felszereléseiről, amit a webshop ír és a fotókon ki tudtam szúrni, de érdekelne a véleményetek róla.
Árában alternatívaként a Dekás Rockrider ST900 bicajjal lehet érdemes összevetni.

Szerintetek melyik jobb biznisz? Más tuti javaslat volna ilyesmire? 27,5-es, M-es méret, Deore környéki felszereltség, olajos tárcsafék, XC felhasználás, 250ezer környéki plafonnal?

(#189032) zsocy válasza gondoni (#189031) üzenetére


zsocy
őstag

A Rockrider jobb bringa, ez nem is kérdés. Ennyiért hasonló tudást a nagy nevektől csak használtban kapsz.

(#189033) jjeahh válasza gondoni (#189031) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Meg sem néztem a specifikációkat, de már a képek alapján is sokkal jobb az ST900 :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#189034) gondoni válasza jjeahh (#189033) üzenetére


gondoni
csendes tag

Igazán köszi a gyors válaszokat!
Igen, a látómezőben van a Rockrider is, viszont az 1x11-es SRAM hajtással még nem volt alkalmam barátkozni, kipróbálni, használni... Egyelőre Shimano egyeduralom van a családban. :DDD

(#189035) -=RelakS=- válasza varsam (#189023) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Értem én, hogy egyszeres hajtás, de ebben az állásban nem kéne feszesebbnek lennie? Legkisebb lánckréken nem lóg a lánc? :F

Befogatáshoz bringásbolt-tól kunyiztam kidobásra itélt külsőt, és abból szigszalagoztam össze pár darabot, így a fékcső és a bovdenek sem szorulnak a befogópofa alatt.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#189036) gabro0


gabro0
őstag

Pár napja jött velem szembe, "egyensúlyi teszt" [link] :D

(#189037) beci válasza hl225 (#189026) üzenetére


beci
őstag

Koszonom.
Most jottem el tole,nem ures kezzel. :)
Megvan a Nature Pro,igaz feher,de joval olcsobb volt mint a neten barhol. :))
235ert hoztam el. Mashol mindenhol 289.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#189038) #75376384


#75376384
törölt tag

sziasztok

a helyzet a következő lenne. fékpofát akarok cserélni [link] ez a canga. vettem olyan pofakat, ami papíron ehhez jo (Shimano disc brake pads). viszont nem férnek be. ilyenkor mi a teendő? találtam valami videót, ahol a csávó a fékpofa mögötti reszt nyomkodja, de azzal kb semmit se értem el. vagy csak ne nyomtam elég erősen? ez az a video: [link] 3:45 korul.

(#189039) bardi válasza #75376384 (#189038) üzenetére


bardi
aktív tag

A dugattyú leköveti a fékbetét kopását, ezért nem fér bele az új. Vissza kell nyomkodni alap állásba, és jó lesz. Akár az is működhet, hogy visszarakod a régi pofát, és egy laposfejű csavarhúzóval elkezded szétfeszegetni, egy idő után elindulnak visszafelé, és be fog férni az új fékbetét.

'92 Honda VFR 750

(#189040) #75376384 válasza bardi (#189039) üzenetére


#75376384
törölt tag

ertem koszonom. akkor csak nem voltam elég erőteljes. ha jól sejtem nem uszom meg a kerek kivételt es a gányolást. :D

(#189041) bardi válasza #75376384 (#189040) üzenetére


bardi
aktív tag

A kereket mindenképp ki kell venned hozzá. Úgy viszont már könnyen hozzáférsz. A lényeg, legalábbis szerintem, hogy magát a dugattyút ne nyomkodd semmivel inkább, max műanyaggal.

'92 Honda VFR 750

(#189042) #75376384 válasza bardi (#189041) üzenetére


#75376384
törölt tag

Ott ha jól értem az a legjobb ha teljes felületen erintekezek vele és próbálom meg visszanyomni? Mondjuk ha kiveszem a kereket akkor tuti lesz olyan cuccom amivel vissza tudom nyomni. És azt honnan tudom meddig mehet? Vagy egy idő után nem tudom jobban beljebb nyomni?

(#189043) bardi válasza #75376384 (#189042) üzenetére


bardi
aktív tag

Nem tudom pontosan milyen mélyre lehet nyomni a dugattyút, szerintem kb egy vonalban lehet az éle a nyereg belső felületével. Egy idő után nem fog beljebb menni. Ha benne hagyod a régi fékbetétet, akkor egy lapos csavarhúzó szerintem teljesen jó, nem a dugattyút nyomod közvetlen a fémmel, picit egyenletesebben nyomódik vissza, és ne csak egyik oldalról nyomkodd, hanem a nyereg teteje felől, alulról, amennyire lehet körbe. Nem tudom, hogy el lehet e rontani, nekem még nem sikerült ezt a részét :D

'92 Honda VFR 750

(#189044) parkr válasza gabro0 (#189036) üzenetére


parkr
őstag

az komoly, ilyet még a pro-k sem tudnak :D

(#189045) vallas


vallas
senior tag

És meg is vannak a gravel kerekek is... :D mentem is vele kemény 3 k-t hogy a szmötyi átjárja a gumit...

A fékeken kell minimálisat állítani kerék cserekor, de kb 1 perc /kerék, és a 36-s sor sem gond a gravel keréken az outis 34 helyett, szóval minden szupi szupi szuper...

Jöhetne márt a jó idő, mert a 3k alatt taknyom nyálam egybefolyt... :DDD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#189046) xy.zsolt válasza vallas (#189045) üzenetére


xy.zsolt
őstag

széééép az egész bringa :K de azt az órát esetleg vízszintbe is rakhatnád, jobban mutatna és aerobb is lenne

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#189047) vallas válasza xy.zsolt (#189046) üzenetére


vallas
senior tag

Hát azt is most próbáltam ki először, majd megnézem úgy is, még csak rádobtam... :R

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#189048) Hasaggymeg válasza varsam (#189023) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Durva az a láncvilla védelem. :DDD...dugattyúk oldalát, egészen kitolva őket én már kentem szilikonos zsírral is és teflonos láncolajjal is, de tényleg a szerelők által használt fékfolyadék a legkézenfekvőbb és az biztos "kompatibilis" az ott mozgó gumitömítésekkel is. Cseppents 1-1 cseppet felülről majd ha az körbe folyva megkeni megjárathatod és letörölheted...bár eddig ezen már túl lehetsz.🤔

#189037beci...gratula, képet kérünk! :)

#189040vzarmo...van amikor összejön kerékkivétel nélkül is, de van mikor azzal sem. Ha pl. kopott betétekkel volt rátöltve/légtelenítve. Minden esetre a kerékkel (és így a tárcsával is) a helyén vigyázni kell mert a feszegetéssel bizony bánthatod a tárcsát, és ha azt "jól" csinálod (ergo kis helyen nyomsz bele egy puklit) akkor kidobós lesz utána. Amúgy síkba, vagy picit tovább lehet tolni és néha elég macerás mert egyiket betolva mozog a másik kifelé. :D

#189045vallas...látom külön sávod van a házban mint a pályakerékpárosoknak. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189049) RexpecT


RexpecT
addikt

Úgy néz ki, hogy sikeres volt a tubeless átalaksítás.
Viszont egy mérőedény szerintem mindenképp ajánlott, hiába van a Schwalbe flakonon szintjelző, ha összerázza az ember, akkor felhabosodik a cucc, és még ledlámpával belülről megvilágítva a flakont sem lehet normáliasn leolvasni a szintjelzőt.
Másrészt egy ilyen kiöntős cucc azért is jó, mert nem folyik mellé az anyag.

Vallas: Szép canga, én is gondolkoztam, hogy MTB vagy gravel, végül a monti mellett maradtam.

(#189050) 6030D válasza RexpecT (#189049) üzenetére


6030D
Ármester

Gyógyszertári fecskendő nagy segítség.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.