Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) Strezi válasza Pttypang (#77991) üzenetére


Strezi
őstag

Ma jött velem a bátyám fia tekerni ;) Odaadtam neki a piroskát, és a trükkös technikás mászások kivételével jött szépen mindenütt. 16 éves, röplabdázik, de elég puding amúgy és szegedi ;] Lefele is jött szépen, óvatosan de igen trükkös helyeken is gond nélkül :Y Azért dúrva "romboló" a 29", összteló és agymotor kombó :K

Tetszett neki az eddő meg a hagy, sokat vigyorgott. Ezt az élmény sehogy máshogy nem kapta volna meg...

Összehasonlító kép a két bringáról.

Elég pontosan sikerült összeraknom emlékezetből a két gépet hasonlóra, egyedül a speci nyeregcsöve meredekebb és így hátrébb van a nyereg. De, ma már éreztem ennek is az előnyét, nagyon biztosan el lehet engedni lefele. Ugyanott mentem mint tegnap, de ma már ötvennel a tegnapi negyven helyett :B

Ugyancsak érdekes, hogy a 130-as pike gyakorlatilag mm-re ugyanolyan magas mitn az RX XC30, mer ugyan hosszabb a rugóútja, de rövidebb (és vastagabb) a villaszár, szóval semmit nem emelt (volna) a BH-n sem.

Sráccal a vitány várnál:

Videó a közelből, csak úgy :D

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#78002) concret_hp válasza bandus (#77999) üzenetére


concret_hp
addikt

hát nem tudom ez mennyit hozna nekem egy IM tekerésen , de valószínű még jobban megéri kivenni + 2 nap szabit edzésre :DDD

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#78003) maximilian4 válasza Strezi (#78001) üzenetére


maximilian4
addikt

Szép képek. Amúgy jó előte vannak tolva a nyergek. Nem lett volna jobb rövidebb stucnit tenni a gép(ek)re?
Illetve az eleje azért is lehet egy magasságban a bicajnak, mert nekem hosszabbnak tűnik a piros fejcső hossza.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#78004) noorbertt válasza 6030D (#77997) üzenetére


noorbertt
őstag

Nem feltetlenul neked akartam irni:) csak a temahoz

(#78005) Strezi válasza maximilian4 (#78003) üzenetére


Strezi
őstag

Nem nem azért van előre tolv mert hosszú a gép. Azért van elől a nyereg, hogy minnél meredekebb mászásnál a súlyom is elől maradjon (ne karból kelljen húzni magam előre a nyergen), illetve minnél több jusson még a pedálra, ne húzni-tolni kelljen lábból. Hidd el, jó ez nekem ;)

Ennél rövidebb xc stucni nincs, de ha lenne is az mászásra végkép nem jó :N

Piroskával már sikeresen fölmentem az általam ismert legmeredekebb helyen, XC versenytapasztalatból mondom, annál durvább nem kell. Ez a Vértes XCo legkeményebb része is egyben. A specivel kelleni fog az egyenes nyereg cső ehhez, meg még némi combizom :DDD

A magasságban arra gondoltam, hogy ránézésre a két bringa fejcsövének az alja van egy magasságban. Fent magasabb a piroska.

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#78006) Runner_fxr válasza maximilian4 (#77998) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ameddig újdonság egy pedelec, tehát először ül rá az illető, mindenki nyomja maxon mint a süket a csengőt, de idővel rájön, hogyan is kell használni ha hosszabb távokat szeretne menni vele. Simán ki lehet kalkulálni a hatótávokat ha ráérzel. Én ránézek egy szintre, távra, és már tudom, hogy elég lesz az 1db akku vagy kell a tartalék. Ha valaki nagyon edzetlen és nagyon kímélőben akar kezdeni, akkor rövidebb távokat kell menni pedelec géppel is, hogy elkerüld a lemerülést. Ahogy hozzáedződsz úgy kell egyre kevesebb rásegítés és ezáltal nő a hatótáv. Meg azt sem érdemes elfelejteni, hogy pl egy kezdő ha feltolja turbo fokozatra fölfelé egy technikásabb terepen, lehet nagyon meglepődik, mert nem lesz meg a technikai tudása ahhoz a sebességhez, aztán nincs kizárva, fölfelé is fékezni kell. :) Arról nem is beszélve ha esetleg 45-ös verzió, vagy ki van véve a korlátozás, és lefelé menet turboban felejti, elég néhány pedálcsapás és 40-50 el tép lefelé. Észnél kell lenni azért, pláne ha tapasztalatlan ember kézbe kerül egy ilyen monti.

Ha valakit érdekel, még utoljára bedobok gy lehetőséget Cross trekking vásárlásra. :)
Tehát ez van nekem, 52-es és 56-os méretben: [link]
Nagyon pofás kis gép, cross trekkinghez mérten egész kellemes felszereltséggel. Kiváló Shimano hidrós fékekkel. Ez a gép 180K az üzletben, én 120-ért odaadom extra akció keretén belül, mert igen sürgős. A bringák egy métert nem gurultak, még dobozban vannak. Teljes körű jótállás érvényes rá, lepecsételt garanciajegy. Hétfő estig van lehetőség a bringák átvételére Budapesten a vadonsport üzleben. Utána már nem él ez a lehetőség, mert elutazom külföldre és a bringákat visszaadom a boltnak.
Tudom, hogy most nincs szezon, kevesen vesznek ilyenkor bringát, de érdemes lecsapni rá annak aki ilyen kategóriát keres. Tavasszal egy ilyen gép 180-200k.

(#78007) maximilian4 válasza Strezi (#78005) üzenetére


maximilian4
addikt

Én elhiszem hogy jó neked.
De azért nem árt figyelni erre a tologatásra,mert ha túlságosan előre van tolva, akkor a lábad nem lesz megfelelő szögben a pedálla és sérüléshez vezethet. Mászáshoz inkább a nyereg dőlésszögét szokták állítani. Nem vízszintes a nyereg, hanem kicsit lefele billen az eleje.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#78008) HEAHEA válasza Because (#77953) üzenetére


HEAHEA
tag

Köszi a tippet, néztem a planet x bringákat, vannak szépek, böngésztem párat azóta : Norco Threshold A 105 , Felt V85, Pinnacle Arkose 3 2016 ,Vitus Bikes Zenium SL Disc Road Bike 2016 , bár ez kilóg a sorból.sorolhatnám még amik tetszenek...:)
joysefke(77959): Igen nekem is megragadt a szemem a bringán, nagyon tetszik ránézésre, bár az ára nem, 1000 fontért vannak jobb ajánlatok is , itt akadtam rá: [link]. Azért hogy olvastam van különbség a CX és gravel bike geometriája között.A súly sem versenyzésre termett,meg a vázon az a lyuk alul , mehet a kosz bele rendesen :U [link] 10:50-től mutatja.
rétisün(77967): Lehet tippelni melyik bringát választottad, vagy majd Te leleplezed? :D
Hasaggymeg(77974): Szerintem is nevetséges 1000 fonttal a Marin, vannak hasonló árazású más bringák, de jó ez így, hiszen a nevetés a legjobb orvosság. :D

(#78009) Normi™ válasza Strezi (#78001) üzenetére


Normi™
őstag

Szegeden mindig tekerünk,nem csak felfelé ;]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#78010) 6030D válasza Normi™ (#78009) üzenetére


6030D
Ármester

Újra kellene zsírozni az agyakat, akkor gurulna is a bringa. ;) :P

Strezi: mármint a Specié a laposabb nyeregcső, nem? A képen: I \ :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78011) atok666 válasza concret_hp (#78002) üzenetére


atok666
őstag

2 Wattot sporol 45+kmh temponal. Jo deal :)

Atok

(#78012) Hasaggymeg válasza noorbertt (#77996) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A kérdés inkább az van-e helye itt a kizárólag saját erőből tekerők között,vagy most már inkább egy új témakört kellene nyitni neki. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78013) Normi™ válasza 6030D (#78010) üzenetére


Normi™
őstag

Lehet lefelé is tekerni ;]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#78014) 6030D válasza Hasaggymeg (#78012) üzenetére


6030D
Ármester

Az se magától megy, Főnök! :)

(#78013) Normi™ : senki sem mondta, hogy lefelé csak gurulunk. :U

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78015) noorbertt válasza Hasaggymeg (#78012) üzenetére


noorbertt
őstag

lol :)

(#78016) Normi™ válasza 6030D (#78014) üzenetére


Normi™
őstag

Tudom,csak szívom a véred. :)

Van itt is,de jellemzően Hódmezővásárhelyen és Makón beszélnek erősen "ö"-vel.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#78017) 6030D válasza Normi™ (#78016) üzenetére


6030D
Ármester

...véröd, nöm? :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78018) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#78012) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha lesz egy kis időm, összedobok egy logout-os cikket a témában. Aztán az is lehet, idővel lesz majd annyi pedelec tulaj idehaza is, hogy külön téma legyen. Egyelőre szerintem nem érdemes külön választani. Van rengeteg közös pont, elfér egy ilyen topikban is. Persze én most itt a szabvány pedelecre gondolok, az ilyen cross motorra hajazó monstrumok már tényleg inkább motoros topikba valók.

[ Szerkesztve ]

(#78019) #27813376


#27813376
törölt tag

Pár kép a múltkor említett nyomatékos kulcsról. Egész jó minőség, semmi negatívum. 9200ft volt, postával.

[kép] [kép] [kép]

Crytec210:

Az Avas-ról a lakótelepi részre céloztam, az ottani nép összetételére, hogy abból igazán kitűnik a pedelec csapat ;)

(#78020) #27813376 válasza Runner_fxr (#78006) üzenetére


#27813376
törölt tag

Ez nagyon jó ár....

(#78021) Strezi válasza #27813376 (#78019) üzenetére


Strezi
őstag

Sokáig nem volt az Avas-sal (Miskolc külvárosa, külkerülete) semmi baj, faterom is oda ment bányásznak a jobb élet reményében. Akkor még tisztességes munkás környék volt ... Ja, hatvan éve ;]

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#78022) noorbertt válasza Runner_fxr (#78006) üzenetére


noorbertt
őstag

Azert fugg a szoftvertol is hogy mennyire merul a gep, nekem elso beszereleskor ugymond allandoan probalt maximum fordulaton porogni a motor, majd az elso het utan vissza kellet vinni amolyan finomhangolasra ahol kapott egy frissitest is es azota ketszer annyit bir az aksi.
Hiaba kapcsolom 4. (max) fokozatra nem merul jobban mint 1.-2.fokozaton hiszen annyit csinal hogy konyebben segit elerni a maximum sebesseget 15m/h es utana segit tartani azt, de ha mar a sebesseg megvan akkor csak probalja szinten tartani az en tekeresemtol fuggoen.

De peldaul megjobban lehetne novelni a takarekossagot hogy ha van egy sebesseglimit (mert ki is lehet kapcsolni) ami utan ha tulmegy akkor annyival tolti vissza az aksit is. Lehet irnom kellene a cegnek:D

(#78023) CaNNa3IS válasza #27813376 (#78019) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

nyomatékkulcsnál az egyetlen szempont a pontosság. Mást nem nagyon kell tudnia de azt nagyon.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#78024) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Bike Discount mivel szállít az országban?
Marad DHL nél, és az hozza ki, vagy átadják a MPL nek?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#78025) Strezi válasza SSJmeszes (#78024) üzenetére


Strezi
őstag

Postára vált, kapsz linket meg tracking számot ami ott is működik.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#78026) rétisün válasza Strezi (#78025) üzenetére


rétisün
veterán

ha kapsz....amikor nekem küldték a kockát, semmiféle track nem volt, igaz ettől még megjött a bringa.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#78027) #27813376 válasza rétisün (#78026) üzenetére


#27813376
törölt tag

Nekem mot van úton egy kerékpár, meg egy kisebb csomag. Mindkettő száma megvan, de a nagyobbat nem látom, pedig letelt a 24 óra, elvileg már kellene tudnom milyen stádiumban van.

CaNNa3IS:

Ezt nem tudom lemérni sajnos. Állítani viszont 0.2 nm-es egységekkel lehet.

(#78028) Because válasza #27813376 (#78027) üzenetére


Because
őstag

milyen bicót rendeltél?

(#78029) #27813376 válasza Because (#78028) üzenetére


#27813376
törölt tag

Radon ZR Team 6.0

De csak halkan írom le ide a csúcsgépek topikjába :P

(#78030) rétisün válasza #27813376 (#78027) üzenetére


rétisün
veterán

nekem is :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#78031) ivana válasza #27813376 (#78029) üzenetére


ivana
Ármester

Jó ez. Octalink helyett mondjuk szebb lenne az integrált, de elmegy. (Mondom ezt én aki most vett egy négyszöges campa hajtást mert végül is a francia menet helyett olasz menet fúrása dolgot feladtam :)) )

(#78032) #27813376 válasza ivana (#78031) üzenetére


#27813376
törölt tag

Rászoktatom magam, aztán ha sikerül, beruházok valami erősebb kötésű hardtail-be. A Mátra aljában lakom, a lehetőség adott :)

(#78033) ivana válasza #27813376 (#78032) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem semmi baj ezzel a géppel. A hajtás dolog kicsit a mániám, de már az alivo is integrált, ez az oktalink nem ideális, nem olyan merev mint az integrált és nem bírja addig mint a négyszög (mármint a csapágy), de amíg nincs vele baj ez nem gond és az se gyorsan jelentkezik. Mindig a hajtáson spórolnak, pedig a váltókon jobb lenne.

(#78034) korcsillio válasza #27813376 (#78032) üzenetére


korcsillio
őstag

Én is itt lakok a környéken,bár én inkább outizok.

(#78035) zoli03 válasza ivana (#78033) üzenetére


zoli03
őstag

Azért az integrált Aliviotól se kell hasraesni.

(#78036) #27813376 válasza korcsillio (#78034) üzenetére


#27813376
törölt tag

Nocsak :) Vannak erre ismerősök, itt a fórumon is volt már :)

ivana:

Ha nem bírja, azt gondolom ki tudom cserélni majd. Remélem legalábbis.

(#78037) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem szoktam vicces dolgokat linkelni, de ez volt már?
http://mountainbike.blog.hu/2015/04/13/biciklik_amiket_gyulol_a_gazdajuk

Kinek melyik gép tetszik a legjobban? Én nehezen tudok választani az egyedi váltórendszer, az irodai székes bicaj és a teleszkópos fixed-speed országuti-MTB-vé alakított aero-időfutamgép között... :C

[ Szerkesztve ]

(#78038) bunddog


bunddog
tag

Az octalinkes deore-omnál érezhetően merevebb, nekem jobban bejön és olcsóbb is. Bár Normi szerint viszonylag gyorsan kopik

(#78039) ivana válasza zoli03 (#78035) üzenetére


ivana
Ármester

Viszont ahhoz könnyen kapsz csapágyat. Az oktalink az ami elméletileg a leggyorsabban kopik ha jó a csapágy.

(#78040) Hasaggymeg válasza 6030D (#78014) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Világos,csak a határ mozog és alakul az igények szerint így egyre nehezebb lesz meghatározni mikor már nem bringa és kezdődik a motor.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78041) Runner_fxr válasza #27813376 (#78020) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem is. Még úgy is megéri ha valaki megveszi azért, hogy tavasszal eladja. 150-160-ért elmenne szerintem. Csak tárolni kell pár hónapot.
Ha nem lenne sürgős én is 160-ért kínálnám.

noorbertt: Nyilván finomítanak rajta szoftveresen is. A Bosch is folyamatosan ad ki újabb pedelec szoftvereket. Viszont csodák azért nincsenek, ha nagyobb rásegítést használsz, az jobban szívja az akkut. Ha sík úton mész vele akkor lehet nem olyan nagy a fogyasztásbeli különbség a fokozatok közt, de hegyen hamar kijönnek a különbségek.

Hasaggymeg: Jól elkülöníthető a pedelec és az elektromos motor kategória. De amíg nem próbálod ki, nem tapasztalod meg a rendszer sajátosságait, addig nem tudod hova tenni. Ez teljesen érthető. Elég nagy szelet már a kerékpár iparban, rengeteg a fejlesztés, itt is egyre nehezebb eligazodni tapasztalat nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#78042) Because válasza Runner_fxr (#78041) üzenetére


Because
őstag

így legyen, én is a tavaszt várom!!! bár már letettem róla, hogy értelmes áron elviszik a montim. a tiéd is reálisan nézve nem boltból, magánemberként hirdetve az említett összegért nehéz lesz eladni bármilyen szezonban

mondjuk ahogy javasoltátok utolsó mentsként jön a cube váz bele :D

[ Szerkesztve ]

(#78043) #27813376 válasza Runner_fxr (#78041) üzenetére


#27813376
törölt tag

Biztosan jó ár, ez nagyon. Én a Giant-ot amit augusztusban vettem (150-ért), levágtam a kormányból, meg kicsit tekertem vele, azt adtam 120-ért. Mondjuk volt hozzá két új Smart Sam, de ez használt, a tied meg vadonásúj. Tuti vétel. :K

(#78044) Because válasza #27813376 (#78043) üzenetére


Because
őstag

akkor itt a lehetőség egy tuti befektetésre ;]

bocsi, pedig nincs rossz kedvem :) :R

(#78045) #27813376 válasza Because (#78044) üzenetére


#27813376
törölt tag

Jóvan :D :P

(#78046) -=RelakS=- válasza joysefke (#78037) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ma láttam egy női vázas kerékpárt.
Rá volt csavarozva egy pumpa tartókonzollal.
A felső csőre.
Felülről (gondolom, ott nem szokott lenni kulacstartónak lyuk).
Ránézésre valami régi facsavarokkal :D (Lapos csavarnyúzó kell hozzá)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#78047) Tothgera30 válasza Napfénysüti (#77980) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezt sajnos észrevettem.

#77981 rétisün: Csak az nyomja a súlyt. Egy könnyebb kerékszettel ezerszer "jobb" gépet éreznél magad alatt.

#77982 Strezi: Számomra nem állnak össze a fokozatok, nagyon nagy ugrás van közöttük, 30-as tányérral meg aszfalton nulla leszel.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#78048) fpeter07 válasza Runner_fxr (#78041) üzenetére


fpeter07
veterán

Nagy előrelépés lenne a régi 26-os montim után. Ezzel már bármilyen túrára el mernék menni. Csak csóró vagyok hozzá. :D

(#78049) Tottinho


Tottinho
csendes tag

2 hónapja vettem egy Sgima BC 8.12 ATS vezeték nélküli kerékpár órát. Eddig teljesen meg voltam vele elégedve, semmi gondja nem volt. Tegnap viszont az utolsó 6 kmt nem mérte, ellenőriztem mindent (szenzort, mágnest stb.) de nem vettem észre rajtuk semmi hibát, normális távolságra vannak egymástól, nem mozdultak el. Az elemeket még nem, (de elvileg 1 évet kb. bírniuk kéne és mikor próbálgattam bicózás után hol mért, hol nem), viszont a decathlon oldalán olvastam ilyet:
Kábeles verziót cseréltem le. Az hibátlan volt. Ez sajnos most így 10 fok alatt nem mér, vagy nem továbbítja a jelet, nem tudom. Gondolom egyedi hiba lehet, viszem vissza.
Ez lehetséges?
Amikor elindultam viszonylag még jó idő volt, aztán a végén azért már lehűlt. Bár ezt csak tegnap vettem észre, előtte is hasonló idő volt és akkor nem volt gond.

Valakinek volt ilyen tapasztalata, hogy az alacsony hőmérséklet miatt nem mér?

[ Szerkesztve ]

(#78050) Jester01 válasza Tottinho (#78049) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem gagyi Aldis (vagy Lidlis) van, tegnap este az is elkezdett hülyeségeket írni. Akkor lehet, hogy a hideg miatt volt az is.

Jester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.