Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#230001) szimpláncsak válasza Gaben92 (#229998) üzenetére


szimpláncsak
tag

Örülök ha jó lett. :)

Én most vettem xlc téli cipőt, ott 2 mérettel kellett nagyobb. Majd ha olyan idő lesz, hogy ki lehet próbálni érdemben majd megírom milyen :)

Ringman
Nekem meg a nagylabujjam melletti hosszabb kicsit,mint a nagylabujjam. Az sem túl jó :))

Gumiban szerintem érdemes kompromisszumot kötni. Én Continental ultrasport III-at használok. Vannak sokkal könnyebb és kisebb gördülési ellenállású gumik, de ezzel 5500km alatt egy lassú defektetem volt eddig, pedig itt a környéken jó szar utak is vannak meg most ősszel az erdőben is tele vannak az utak mindenféle terméssel, kisebb galyakkal stb. Persze lehetne tubeless-re átalakítani,de csak azért nem vennék most új gumikat. :)

(#230002) Zoliwrc válasza cekkk (#229972) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Én ugyanilyen tömlőt használok 28mm széles külsőhöz, egy 32mm-eshez biztos hogy nem tenném már be. 6-8bar nyomás van, sokat vékonyodik a falvastagság ilyen mértékű különbségnél, gondolom nem szeretnéd hogy pl. egy lejtmenetben 50km/h körüli tempónál esetleg eldurranjon bármelyik is.

(#230003) andrisbandi


andrisbandi
őstag

- Ne nézd meg!
When a Gang Leader Confronted Conor McGregor
https://youtu.be/wZJkZymKcJI?t=306

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230004) jjeahh válasza szimpláncsak (#230001) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Gumiban szerintem érdemes kompromisszumot kötni."
Attól függ mire használod, hogyan, milyen körülmények között. Egyrészt az olcsó gumik nem kapják meg azt a király anyagkeveréket, amit a prémium és ezt ha érzékeny vagy rá, meg is érzed rendesen. Gondolom ez igaz az outi gumikra is, haverom sokat panaszkodott az Ultrasportra, hogy csúszik, a GP5000-el már nincs ilyen gondja. Másrészt az olcsó drótos gumik nehezek. Harmadrészt meg nekem pl. nagyon kell a vágás elleni védelem is és ezt a Chaoyang Phantom szériát leszámítva egyik gyártó belépő kategóriás mtb gumija sem tudja, csak és kizárólag a felső kategóriás legdrágább gumik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#230005) szimpláncsak válasza jjeahh (#230004) üzenetére


szimpláncsak
tag

Lehet, hogy a gp5000 is hasonlóan defektàlló, nem tudom. De mikor utoljára voltam itt Miskolcon közösségi tekerèsen ,akkor 3-am is defektetet kaptak. Mert sok helyen volt az úton kavics felhordàs és hasonló törmelék. Sajnos nem figyeltem a gumik márkáját, de mivel mindegyik karbon bringa volt, gondolom könnyebb gumik voltak rajtuk,mint az én 340gramos ultrasportom :) . Persze tubeless+tejjel biztos lehet rajta segíteni.

(#230006) Ringman


Ringman
nagyúr

ez az airtaget elrejtő csengő jópofa, de nyilván nagyon túlárazott, alis alternatíva vsz. már gyártásba lett adva: [link]

(#230007) Hasaggymeg válasza jjeahh (#230004) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha jobban belegondolsz tulajdonképp semmiben nem lehet/szabad kompromisszumot kötni és csakis szemlélet kérdése hogyan vélekedsz róla...sisak? A lét a tét! Gumi? Ötvennel durdefekt! Kormány? Szájsebészet! Nyeregcső? Proktológia! Fék, fékbetétek?...áhh, nem is mondom tovább, mindenre van egy horror történet. :D Talán csengőből és kitámasztóból vehetsz amilyent akarsz. 🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#230008) andrisbandi válasza Ringman (#230006) üzenetére


andrisbandi
őstag

- Érdekes ötletek.
hide airtag in bike
Hide AirTags inside your tyres with Muc-Off's new Tag Holder | off-road.cc

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230009) jjeahh válasza Hasaggymeg (#230007) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igaz :DD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#230010) stickermajom válasza Hasaggymeg (#230007) üzenetére


stickermajom
addikt

Csengőből sem. Egy profi márkásat biztos előbb hallanak meg, az életed múlhat a századmásodperceken. A kitámasztóról ne is beszéljünk. Ha eldől miatta a bringa és a CO patront kilyukasztja egy kő bárkit eltalálhat..

;]

(#230011) Fall-N válasza XenHai (#229942) üzenetére


Fall-N
veterán

A legfontosabb, hogyha a tárcsa (rotor) csak organikus betéttel kompatibilis (resin felirat ott van rajta), akkor organikus legyen a fékbetét, ha nincs ilyen felirat, akkor bármilyen Shimano betét jó lesz. Így kérdésre a válasz, jó a G05s. De fordítva is igaz. Shimano fékhez és betéthez, jó a Tektro rotor.

stickermajom: Ne is mond. Ez a hülye KRESZ-es kötelező csengőről mindig azok a régi bunkó nagyságú klasszikus csengők jutnak eszembe. Városi biciklin úgy ahogy elmegy de MTB-n vagy outin nagyon gagyin néz ki. Én ezért vettem Knog OI Classicot. De van pár computer konzolba rejtett fajta is.

[ Szerkesztve ]

(#230012) Hasaggymeg válasza Fall-N (#230011) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A legfontosabb, hogyha a tárcsa (rotor) csak organikus betéttel kompatibilis (resin felirat ott van rajta), akkor organikus legyen a fékbetét... Tothgera30 írta, hogy haverjai gond nélkül használnak nem kompatibilis tárcsával fémes betétet. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#230013) Fall-N válasza Hasaggymeg (#230012) üzenetére


Fall-N
veterán

Működik velük, csak gyorsabban kopik. :D A resines tárcsák rosszabb minőségű edzést és anyagminőséget kapnak. Más különbség nincs köztük. De árban is látszik a különbség.

Gondolom a gyártó így védi magát, ha túl gyorsan fogy a tárcsa.

[ Szerkesztve ]

(#230014) Ringman válasza Fall-N (#230011) üzenetére


Ringman
nagyúr

outin nagyon gagyin néz ki.

attól függ :)
klasszikus: (oké, randonneur, de a lényeg átjön)

vagy modern: (jó, ez is acél)

[ Szerkesztve ]

(#230015) Fall-N válasza Ringman (#230014) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem bőven elég ez: [link] Ha nem lenne kötelező még ez sem lenne fent. Csak az ára húzós, de akcióban vettem féláron. Úgy néz ki egyébként, mint egy teleszkóp lockout kar, csak vezeték nincs. :D

De a klasszikus bicikliken még elmegy. De ha nem muszáj azokra sem tennék. Bár a narancssárga küllőprizma jobban idegesít. Majd az összes gumin van reflexcsík, így szerencsére már nem kötelező.

(#230016) Ringman válasza Fall-N (#230015) üzenetére


Ringman
nagyúr

sajnos kb. 1 gravel gumin sincs reflexcsík, felső kategóriás outi gumikon is elvétve, így marad a diy változat (pl felnire ragasztás), ha nem akarsz rideg műanyag prizmákat a küllőkre.

---
akinek nem kell csengő az hogy közlekedik városon belül :F

(#230017) ZavaBalazs válasza lsebestyen (#229995) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

na, jó is, hogy linkelted, korábban volt szó fékváltókar gumicseréről. na nekem ilyen van, mint a cikkben (csak 9 sebességes mirage), ez való rá szerintetek is, ugye?

csengő egész jól eldugható koskormányon (röhögni nem ér, kevés a hely :D)

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#230018) Ringman


Ringman
nagyúr

Trifox's New WT Series

karbon vázszett + karbon kerékszett - 800-1000 usd között

ha nem lenne ilyen gyászos az usdhuf :U

[ Szerkesztve ]

(#230019) fulton


fulton
addikt

Épp szegmenst készítek, azt szeretném kérdezni, ha egy korábban megcsinált tevékenységből létrehoztam a GarminConnect ben egyet, ezt ki kell küldenem a készülékre, és onanntól figyelni fogja hogy azon a szakaszon átmentem e , majd rögzíti?

Ha betöltöem az adott pályát pl amiből azt létrehoztam, akkor ha azon a pályán végig megyek, automatikusan rögzíti a szegmens értékeket? így ahányszor teszem meg azt a pályát, szépen hozni fogja az idő seb stb adtokat a szegmensben? még nem teljesen tiszta

[ Szerkesztve ]

(#230020) bardi válasza Ringman (#230018) üzenetére


bardi
aktív tag

Rendeld be addig, amíg ilyen olcsó az usd ;]

'92 Honda VFR 750

(#230021) andrisbandi válasza Ringman (#230018) üzenetére


andrisbandi
őstag

Warranty policy
3. If any manufacturing defect occurs within 7 days of the date of receipt, TrifoxBike is obligated to replace the frames/wheelset(s) and also pay for the shipping cost. If any manufacturing defect occurs after 7 days, Trifoxbike.com is obligated to replace the frames/wheelset(s), and you would be responsible for the shipping cost.

Ez nekem azt jelenti, h gari nélkül adják...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230022) Jester01 válasza andrisbandi (#230021) üzenetére


Jester01
veterán

Nem, ezt azt jelenti, hogy 7 nap után a postát te fizeted, de azért ők még cserélik.

Jester

(#230023) Ringman válasza andrisbandi (#230021) üzenetére


Ringman
nagyúr

ott van, hogy 2 év a gari, csak 7 napon túl te állod a postát; sajnos nincs benne az, hogyha jogos az igényed, akkor térítik a postát (nem tudom kínából/ba mennyi a szállítási díj, nyilván lehet akkora, hogy de facto nem éri meg érvényesíteni a garit.)

(#230024) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Volt régebben szó az olcsóbb alis csapágyprésekről, csúszókalapácsokról. Én is vettem belőle próbaképp, kb 1 éve.
Sok bizodalmam nem volt bennük, mivel kb tízszer ennyibe kerülnek a márkás Park Tool/Unior hasonló szerszámai. Nagyjából fél éve vannak aktívan használva, számtalan helyzetben bizonyítottak, eddig nincs velük gond. Ha valaki ilyesmin gondolkodik, meg lehet venni. Úgy emlékszem 30 ezer ft volt a két szett együtt, prés és a csúszókalapács.
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#230025) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#230024) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én még (hála istennek :D ) nem használtam, de ez jó hír...nem igénytelenség ilyen dzsuvásan adni le a bringákat javításra. :F Nem irigyellek! :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#230026) szimpláncsak válasza Ringman (#230016) üzenetére


szimpláncsak
tag

Nekem sincs csengőm egyik bringámon sem. Erdőben a racsni hang megoldja :DDD Amúgy itt Miskolcon egyrészt kevés a bringaút, másrészt én inkább kerülök,csak ne kelljen bringaúton mennem. Harmadrészt eddig egy:"Hè" kiállítás megoldotta :)) . Itt a legtöbb bringaút amúgyis forgalmas út mellett megy, ott max. valami kürtöt hallanànak meg.
Párszor voltunk bringával melóban, feleségem nem mer az autók között tekerni, szóval marad sok helyen a járda. Mivel ott mi vagyunk rossz helyen, így szerintem ott nem illik csöngetni a gyalogosra. Általában ki lehet füves részen kerülni őket, de 1-2 másodperc után mindenki észreveszi, hogy gurulunk mögötte.

Amúgy az volt eddig a kedvencem, amikor a rendőrszaközèpsulisokra kellett rászólni, hogy ne egymás mellett 4-en sétálgassanak a bicikli úton. Kb. 1,5km-re van egymástól a rendőr szakközépiskola és a gyakorlati helyükkènt is szolgáló fiatalkorúak börtöne. 2x2 sávos út egyik oldalán járda, a másikon pedig bicikli út megy. A jövő rendőr generációja.... :N

[ Szerkesztve ]

(#230027) velizare válasza Fall-N (#230015) üzenetére


velizare
nagyúr

felétek biztosan valami nagyon jólnevelt gyalogosok laknak, nem azok a szédelgő lemmingek, mint felénk. ezeknél a légó sziréna sem üti meg az ingerküszöböt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#230028) parandroid válasza velizare (#230027) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Halláskárosultként szeretném megjegyezni, hogy a csengő túlértékelt. :U
Tessék mindig úgy haladni, hogy találkozhatsz olyannal, aki tényleg nem hallja. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#230029) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Bringás cuccokból mennyire szokott black friday lenni?
Igazából vennék autós szállítót, csomag tartót meg táskákat. Esetleg egy két ruhát még.

Ha szokott lenni hol érdemes nézelődni majd?

Köszönöm

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#230030) parandroid válasza zsamiatt (#230029) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Utóbbi 2 évben nemigen volt. Mindent vittek, még emelt áron is. Idén kicsit talán már csillapodik a láz, ahogy a kovidot váltja az energiapánik.

Magyar viszonyokat nem ismerem, németeknél bike24, bike-discount, rosebikes, vagy aakár amazon. De az áfa-különbözet + posta + árfolyam nem lesz a barátod. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#230031) 6030D válasza Hasaggymeg (#230025) üzenetére


6030D
Ármester

Ha a zöldre gondolsz, akkor az nem akkora bűn szerintem, kerék mögé nem nézett be, és gondolom full sár volt az egész. Nem mindenki takarít úgy, mint te.
Ettől függetlenül persze, ne vigyük koszosan. Én egyszer kaptam meg a "Fogorvoshoz is büdös szájjal mész?" beszólást, azóta figyelek rá. Illetve a szerelő is tud oktatni, ha mondjuk azt mondja a végén, hogy jó sáros volt, lemostam neked, hogy ne hulljon bele a kosz az új alkatrészekbe. X000 Ft lesz a mosás. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#230032) stickermajom válasza 6030D (#230031) üzenetére


stickermajom
addikt

Időhiány miatt egyszer én is koszosan adtam le Runnernél. Tisztán kaptam vissza. Értettem a célzást, többet nem fordul elő. :D

(#230033) varsam válasza Runner_fxr (#230024) üzenetére


varsam
őstag

Na ez jó hír, pont a héten halálozott el az első kerékagyban mindkét csapágyam, meg sem moccantak... már úton 2db enduro.
Esetleg linket tudnál adni, hogy melyik szerszámokat rendelted? Nekem is kelleni fog egy szett.

(#230034) andrisbandi válasza andrisbandi (#230021) üzenetére


andrisbandi
őstag

Kínai vásárlás - a kisbetűs rászben benne van; ténylegesen a vevőé a szállítási költség reklamáláskor.
Adnak egy hetet itt pl a vázra, h észleld a gyártási hibát. Nem kell nagy dologra gondolni, csak valami bosszantóra, pl nem fér be egy csapágy, nyeregcső, tengely.... nincs kicsiszolva rendesen a helye.

Ez a hét nap életszerűtlen bringaépítéskor.
- Vajon mi az oka, h a jogos garis igényeket megakadályozzák a csillagászati postaköltségek áthárításával?
Mert ha félárban kap is az ember ajánlatot, akkor sem vállalja modjuk a 2x50e-es postaköltséget... Nálam így nem lett gariztatva a kínai fejegység....

How Big Is a Standard Bike Box? (110 x 28 x 82cm)

furgefutar Kínába;

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230035) ZolkoW válasza andrisbandi (#230034) üzenetére


ZolkoW
őstag

és a posta? az mekkora méretig visz csomagot?
Csak mert pár éve mikor Kínába küldtem valami 2 kiló alattit, ajánlott levélként, az ~4 e Ft volt. Nyilván nem kerékszett kategória méretben, de azért nem véletlen, hogy én se a futárokat választottam.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#230036) varsam


varsam
őstag

Vasárnap idén először elmentünk Wexl trailsre, feleségemmel illetve egy kezdő haverral. Fúú de nagyon jó volt :)
Első 2 kört én is flowline-on mentem velük, megmutattam nekik, mit hogy merre nagyjából, kis testtartás, bringakezelés kurzussal támogatva. Nagyon élvezték, utána egész nap flow-t mentek mind a ketten, összesen 8 vagy 9 kört. Feleségem két éve még nem mert lemenni ilyen pályán a másik bringájával (Cube Access wls), de amióta megvan az Analog sokkal jobban érzi magát a nyeregben. Az előző egy M-es méret volt, ez most L-es, ez a rendes méret a magasságához meg ugye normális geo. Kapott egy droppert is nemrég, szuper jól használja és kihasználja, nagy találmány ez, na. Egyre magabiztosabb lett, az utolsó körökön már voltak kis mini ugratásai is, amit elsőre nagyon furának és félelmetesnek talált, de nem ilyedt meg.
Én a 3. körtől csak a jump line-on mentem. Eddig én sem mertem nagyokat ugrani, itthon ami rendes ugró az mind dupla és azoktól féltem. Itt nem, itt minden asztalos, ha rövidebb lesz nincs semmi gond, lehet gyakorolni, próbálgatni majd körről körre növelni a tempót és ezzel a levegőben töltött időt. Nem gondoltam volna, hogy ennyire jól fog menni, ennyire jól fogom érezni magam rajta és nem csak egy szenvedés lesz az egész. Nagyon sokat lehet fejlődni 1 nap alatt is, sokadig kör után már szépen toltam-húztam a bringát a levegőben hogy úgy érkezzek ahogy kell, az induló dropokról is tök simán érkeztem, húzva a hátsó kereket. Másik nyomon nem is mentem, singletrail van itt helyben is bőven, ezt akartam gyakorolni és de jó volt :)
Egy élmény volt az egész nap mindhármunknak, sok fejlődéssel, szóval úgy néz ki, most hétvégén is megyünk vissza ha jó idő lesz, reméljük.

Esetleg melyik másik parkot tudjátok ajánlani, ahol van kezdőknek szánt flowtrail is, illetve ilyen hasonló jellegű jumpline, ahol asztalos ugrók vannak szép számmal? Semmering esetleg? Kőszegről ezek nincsenek messze...

(#230037) stickermajom válasza varsam (#230036) üzenetére


stickermajom
addikt

“singletrail van itt helyben is bőven”
Bárcsak lenne. :U :D

(#230038) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Ismerőst szeretnénk meglepni egy kerékpáros computerrel, aki országútizni és montizni is szokott.
100 000 Ft körül milyen computert tudnátok ajánlani? Valamilyen Garmint lehet már ilyen árban kapni?

(#230039) andrisbandi válasza ZolkoW (#230035) üzenetére


andrisbandi
őstag

https://www.posta.hu/szolgaltatasok/calculator/foreignpackage
Találtam egy ilyet, de nálam nem működik...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230040) 6030D válasza stickermajom (#230037) üzenetére


6030D
Ármester

Van, csak nincs hozzá lift :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#230041) Khelben válasza acsati (#230038) üzenetére


Khelben
nagyúr

Garmin Edge 530 van ennyiért. Vagy Wahoo Elemnt Bolt v2 110-ért.

(#230042) szimpláncsak válasza acsati (#230038) üzenetére


szimpláncsak
tag

[link]
Garmin Edge 530 pont belefér, talán itt a dekában a legolcsóbb. :)

(#230043) sebgutkopf válasza andrisbandi (#229929) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Bármilyen kenőanyaggal, bringás folyadékkal érintett munka elvégzése komoly kihívásokat jelent a lakásban szerelőknek. Én ugyan az előszobában szerelek, de ott is nagyon vigyáznom kell és persze mindig kapom a villámló tekinteteket, hogy mit koszolok már megint :DDD
Persze idővel ahogy jön a tapasztalat, finomodnak a módszerek, egyre tisztábban tudok szerelni, jobban készítem elő a terepet, eszközöket, hol mit fedek, mit zacskózok, egyéb trükkök stb...
Az első dot-os élményem aggódással teli volt, lecsöppent a kőre stb... Ma már nem csak gyorsabban végzek, de az utólagos tisztogatási is minimálisra csökkent.

(#230044) andrisbandi válasza ZolkoW (#230035) üzenetére


andrisbandi
őstag

Az a 4e forintos már a duplája azóta...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230045) acsati


acsati
aktív tag

Köszönöm, én is ezt a Garmint találtam ebben az árban.
Gondolom a mostani bryton pedálfordulat mérője az nem lesz ezzel kompatibilis, ugye? :D

(#230046) patyil válasza acsati (#230045) üzenetére


patyil
tag

Szia,

ami ant+/bluetooth smart kis kulso pulzus/cad mérő az gond nelkul parosithato ezzel is szerintem :)

(#230047) zsamiatt válasza parandroid (#230030) üzenetére


zsamiatt
őstag

Sajnos az arfolyam es szallitas ide is atgyuruzik ahogy jonnek az uj keszletek. Csak a raktarban levok lesznek meg elfogadhato aron ha csak nem nyomjak fel azok arait is kis plusz penzert. Itthon meg alapbol 27% afa van szoval mindegy ez a resze.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#230048) sebgutkopf válasza varsam (#230036) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Burgerland trails-t próbáltátok már? Neked Kőszegről a szomszéd falu.
Ami videókat láttam róla eddig, engem kevésbé vonz, nincsenek rajta igazán nagy fícsörök és a hosszabb nyomok lejtése pedig elég "mérsékelt". Olyan igazi családias helynek néz ki.

Semmering-en a kék nyom az ulgra gagyi, egy kezdőnek a piros nyomok meg lehet elsőre nagyon meredekek és talán félhetnek. A te tudásoddal viszont Semmerering nagyon élvezetes tud lenni, sok kör lepörgethető egy nap.

Szombaton egyébként nem voltam messze tőletek. Park szezonból átkapcsoltam magam a hazai ebike szezonra és megnéztem a híres Sopron downhillt. Mit mondjak nagyon komoly pálya, a downhill nyomon olyan méretű akadályok és ugrók, meg tempó kell, amikre csak úgy pislogtam mint a 10 éves kisfiú a sztrip bárban. :Y
Ide biztosan vissza kell még jönnöm, a freeride nyom volt az, amin egy nap alatt el tudtam érni annyi fejlődést, hogy vállalható menetet és videót tudtam belőle csinálni. Íme: [link]

Minden elismerésem az építőknek és a város hozzáállása is példás, hogy lehetővé teszik a leglális pálya építést és használatot, nem keresztbe tesznek neki, így az ország legszinvonalasabb és talán leg nehezebb pálya rendszere tudott kiépülni.

(#230049) acsati válasza patyil (#230046) üzenetére


acsati
aktív tag

Értem, köszi :) Akkor reméljük azt tovább tudja majd használni.

(#230050) flash-


flash-
veterán

sziasztok!
görgőzéshez keresek megoldást, jelenleg aldis mágnesfékes görgőm van, hát kínlódás de most ez van(nem tudom mire lehetne feljebb lépni ami már okos és normális de nem drága)

nem tudom jó megoldás lenne e az hogy vennék erre egy országúti(felnifékes) kereket, és azon lenne a görgőgumi, így elég lenne csak a kereket cserélni ha épp jó/rossz az idő.
A használt márkás is drága, míg az új kismárkák(noname),v. Velotech normális áron vannak, görgőre mennyire ajánlottak? arra bátran megvehetem mert úgysem éri terhelés igazából a kereket?
vegyem meg a legolcsóbbat amit találok? esetleg tipp?

ja és ha más kiosztású sor van rajta(de ugyanúgy 9s) amikor cserélem a kereket valószinű a váltót utána kell majd mindig állítgatni?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.