Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93001) hegyimorc válasza IMIIKE1998 (#93000) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ha leteszi az árát, felőlem azt csinál amit akar. Téged miért érdekel, hogy zakózik vele, elütteti magát vagy csak lelép?

Nem kell bizonyítgani semmit és nem kell biztosíték sem, hiszen nálad van a teljes ára.

Elképzelni sem tudom, hogy valaki kigurul a hibátlan bringámmal, visszahozza úgy, hogy van benne mondjuk egy rohadt nagy nyolcas és elkezdjek vele vitatkozni, hogy ő törte-e össze. Ha te ezt el tudod képzelni magadról akkor bízz meg valaki mást az eladással.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#93002) planbmokus


planbmokus
senior tag

Pilótafülke belülről..

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#93003) andrisbandi válasza IMIIKE1998 (#93000) üzenetére


andrisbandi
őstag

Talán a legegyszerűbb, ha elmész vele a próbakörre egy másik bringával.
Szokták még az iratokat lefényképezni indulás elött. Utána együtt kitörlitek.

Én is most vettem egy drágább használt montit. Az eladót nem ismertem, ő sem engem. De sok közös ismerősünk van mint kiderült. Úgyhogy jól megleptem amikor a kezébe nyomtam a vételárat, h vigyázzon rá amíg kipróbálom a bringát. Nem is akarta elvenni.... nekem nagy pénz volt a 330, de neki a munkásautója egy új WW Caddy maxi...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#93004) 6030D válasza axlfsi (#92991) üzenetére


6030D
Ármester

Én most az 500-as kantárost használom, tök jó szerintem. 5000 ft, az utolsó darabos cuccoknál van a webshopon. Boltba is van itt-ott, de be lehet rendelni a boltba, ott felpróbálod, és ha nem jó, akkor visszaadják az árát.

planbmokus: mi az a kar? Dropper?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#93005) Vasy09 válasza IMIIKE1998 (#93000) üzenetére


Vasy09
őstag

Ahogy előttem mondták is, kérd el előre az árát. Én motor eladásnál is mindig ezt csináltam, de most a bicó eladásakor is így volt! Ha szeretne menni vele, adja ide a pénzt a kezembe, aztán mehet! Addig meg egy tapottat sem! :K :K

Ha meg ez neki így nem tetszik, akkor úgysem ő lesz a te vevőd!

Gamertag: Vasy09

(#93006) #27813376 válasza Vasy09 (#93005) üzenetére


#27813376
törölt tag

+1 Autónál is ezt csinálom...

(#93007) Napfénysüti válasza Zebu (#92990) üzenetére

Tényleg rég láttalak itt. :)
Megy, az elmúlt két nyáron megmásztam hat 2000m feletti hegyet az Alpokban meg nyomom itthon is.
Veled mi újság bringa téren?

Més que un club!

(#93008) smkb válasza planbmokus (#92963) üzenetére


smkb
őstag

Üdv a gravel/cx klubban!

(#93009) HEAHEA


HEAHEA
tag

Sziasztok! El akarom adni koskormányos gravel kerékpáromat. Tudtok tanácsokat adni, korábbi tapasztalat alapján mire érdemes figyelni eladás során, az esetleges későbbi kellemetlenségek elkerülése végett?

(#93010) Pttypang válasza HEAHEA (#93009) üzenetére


Pttypang
veterán

Ne add oda neki kiprobalasra mindenfele biztositek, eloleg nelkul, legyenek rendes fenykepek, ha van hiba, ne probald letagadni :D

Everybody lies.

(#93011) trialboj


trialboj
őstag

Ma ismét megtapasztaltam hogy mire jó a 150mmes teló.Megint megmentette a seggem egy béna ugrás után. Egy olyan szakaszon ahol kis völgy kis emelkedő követi egymást, és a csúcspontokon épp hogy elemelkedik a kerék, na ott eddig nem érzem biztonságban magam.
RÉg nem mentem arra első próbálkozás pedig elég jóra sikerült, és egyből azt éreztem hogy na most itt az idő h köv alkalommal kicsit átdobjam valahogy a bringát a csúcsponton, mert eddig fékeztem előtte.
És ebből össze is jött egy szerencsétlen elemelkedés, félseggel és lábbal sikerült csak visszaesni a bringára, de a telónak hála volt rugóút ami elnyelte a gödröket amikbe belekormányoztam a bringát.

Ott el is döntöttem hogy butaság stravan ezeken a technikás dh részeken top időért harcolni, de aztán hazaértem és láttam hogy egy másik szakaszon, sikerült végre egy korrekt KOMot összeszedni, valószínűleg nem csak casual bringásokkal szemben(erre többnyire XCsek járnak).

Persze az is igaz, hogy ha a 100mmes telóval mentem volna, akkor nem csapom így neki, és eleve nem jutok el oda,ahonnan esni lehet, de ismét bebizonyosodott, hogy a 150mm még a kevésbé tapasztalt bringásnak is lehetővé teszi hogy túlélje a kicsit technikásabb pályákat.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#93012) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Figura többet tekert egy keréken, mint én kettőn :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#93013) Spuzi


Spuzi
újonc

Sziasztok a segitségeteket szeretném kérni.
Bringázás közben mikor tekerem a pedált halk katogást hallok és nem tudom hogy mi is lehet a probléma mert amikor csak gurulok akkor nem hallom a katogást. Akitud segíteni kérem írjon.

Elöre is köszönőm a sgitséget.

(#93014) jjeahh válasza Spuzi (#93013) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálam is ezt csinálta, azt hittem a lánc a ludas, aztán egyszer szétszedtem a pedált mert lötyögött, raktam a csapágygolyókhoz meg a tengelyhez egy rakás zsírt és megszűnt a hang :D . Valami gagyi noname fém pedál, a közeljövőben valszeg cserélve lesz.

Más: láb hajlaton lévő ganglionnal ti mernétek montizni? Nemrég megerőltettem, lett egy ganglion csomóm és most próbálom helyrehozni, de ha nem jön helyre műteni kell, amitől félek :DDD , a montizást meg nem akarom feladni, csak most kezdtem el :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#93015) Spuzi válasza jjeahh (#93014) üzenetére


Spuzi
újonc

Páromnak is volt csak neki a csuklojából szedeteki de a vállából indult. Végül kiszedték mielöt bajt csinál. Szerintem te is szedesdki bajod nem lesz töle.

(#93016) Hasaggymeg válasza trialboj (#93011) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Haver hogy van?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93017) csƵ


csƵ
őstag

Múltkor beszéltem a szabadonfutó problémámról. Csináltam róla videót, hogy mire gondolok. Imbolyog a tengelyes a racsni és ritmusosan meg-megakad, emiatt a hajtókar is forog, miközben tolom a biciklit. Szerintetek mi a gond? Rosszul lett rákapatva a menetre a racsni vagy eleve hibás, amiért akadozik ugyanott?

(#93018) geotigris9 válasza csƵ (#93017) üzenetére


geotigris9
tag

Nem hiszem, hogy rosszul lenne rákapatva, szed szét ha ép a menet akkor teljesen kizárt ez a felvetésed.
Cserésnek tűnik nagyon, de valaki majd megmondja lehet- e kezdeni valamit vele ne legyen kuka. (Ilyet konkrétan nem szereltem még.)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#93019) TomMusic


TomMusic
őstag

Hali,
Lakásban szoktam takarítani a bicót, és így elég körülményes, főleg ha a fogaskerekeket tisztítom, mert csapódna mindenfelé az olajos-trutymó. Van erre valakinek valami megoldása?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#93020) csƵ válasza geotigris9 (#93018) üzenetére


csƵ
őstag

Mire érdemes cserélni, ha muszáj? A Shimano drága és eléggé alul értékelt, Sturmey Archer vagy más?

(#93021) Spuzi


Spuzi
újonc

Szétkaptam ma a bicot hogy megnézem a katogás okát és úgy tünik hogy a teljes hajtást cserélnem kell. Holtudnám ólcson megoldani a cserét és melyik márka érnémeg?

(#93022) ZolkoW válasza csƵ (#93020) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez menetes,ugye? nem hallottam még,h a Shimanóval gond lenne, de azt sem tudom,gyárt-e ilyen racsnit. a mostani milyen gyártmány?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93023) csƵ válasza ZolkoW (#93022) üzenetére


csƵ
őstag

Igen, menetes. Szerintem noname.

(#93024) emre válasza csƵ (#93023) üzenetére


emre
veterán

Nem láttam még olyan menetes rögzítésűt ami nem imbolyog egy kicsit. A régi 6-7-es sorok mind így mozogtak. Az hogy néha megakad lehet gond, valszeg bekerült valami szennyeződés.
Ha nem túl nagy pénz én cserélném, aztán a tartalék alkatrész jelentette biztonságban megnézném mi kerülhetett bele. De nem könnyen szerelhető cucc.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#93025) csƵ válasza emre (#93024) üzenetére


csƵ
őstag

Zsír új a cucc, szóval érdekes lenne, ha szennyeződés lenne benne. A pici imbolygás gondoltam, hogy lehet természetes is, de az akadozás nagyon dühít. Cserélném, csak nem tudom, mire érdemes.

(#93026) ZolkoW válasza csƵ (#93025) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha új, én megpróbálnám gariban intézni,ha nem megy, akkor ebike-on,vagy valahol lőnék valamit helyette. de nem ismerem ezeket, ami egysebességesem van,az váltós agyon van kihézagolva.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93027) emre válasza csƵ (#93025) üzenetére


emre
veterán

A kalapácsról is lepattanhatott egy kisebb darab, vagy az egyik rugó is eltörhetett benne ha szar anyagból sikerült összerakni.

Ahogy most hirtelen olvasgattam egy kicsit a sturmey-t évente cserélik lánccal együtt, és a drágább sem tudom mennyit bír ki. De ehhez nem nagyon értek. Igazából a régi menetes 6-7-es sorok is előbb koptak el mintsem a racsni megadja magát, szóval ez így gáz.

Most értem az előzmények végére.
Van ehetőség a garanciális szervizre?

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#93028) ivana válasza csƵ (#93025) üzenetére


ivana
Ármester

Valószínűleg ez valami kínai szar, az akadás rossz kidolgozás vagy letapadás miatt lehet, az egysebi racsninak imbolyognia se kéne. Vegyél egy sturmeyt az teljesen ok. Mondjuk a legjobb a kontra, ezerszer jobban bírja mint ezek a racsnik.

emre: egy sima nexus egysebi lánc bőven megfut szerintem 4-5 ezret azért az évi csere elég erős max. futárnál megy bele annyi egy egysebibe.

[ Szerkesztve ]

(#93029) ZolkoW válasza csƵ (#93025) üzenetére


ZolkoW
őstag

telóról kicsit nehéz használni az oldalukat,de itt a link. a gyerkőc bicójához vettem egyszer hasonlót,ott csak bementem a boltba,és valamit adtak, meg mivel nincs ilyenhez szerszámom, fel is tetettem. az is valami noném cucc volt, de ha jól látom, Sturmey-ből van választék is fogszámból.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93030) troland26


troland26
őstag

Srácok!

Augusztus második hetében az egyik barátommal tervezünk egy 2 napos Balaton kört . Merre érdemes indulni , ha Kenesénél kezdjük az etapot ? ( úgy tervezzük , hogy az első nap kicsit többet 140-150 km másnap pedig a maradék ) . Nem tekertem még ennyit olyan 60-80 at szoktam alkalmanként . Neki trekking bringája van nekem 27,5 MTB m ..Nagy szívás lesz montival nekimenni ? Vagy szerezzek én is egy kölcsön trekkinget ? Esetleg valami jó tanács ? :)

(#93031) csƵ válasza ivana (#93028) üzenetére


csƵ
őstag

Elég furán nézne ki a kontra egy Fitness bike-on. :D
Flip-flop agy van hátul, de fixiként nem akarom használni.

ZolkoW: a Sturmey-ből van többféle méret, melyik a jó nekem?

(#93032) atomiquebomb


atomiquebomb
újonc

Hello!

Új bicikli esetén mitől lehet az, hogy nem folyamatosan, de egyes pontokban mintha beérne a tárcsa?

A másik, hogy egy másik biciklin egy ócska, rossz minőségű v-fék erősebben fog, mint az új bicikli hidraulikus tárcsaféke? Baddog pointer bicikliről van szó

A válaszokat előre is köszönöm!

(#93033) HEAHEA válasza Pttypang (#93010) üzenetére


HEAHEA
tag

Igen, én is így gondolom. Szállítással kapcsolatban, pl. ő Pusztakotkodácson lakik, én tőle 300km-re Bivalyboconádon, kéri futárral? Ilyen esetben mire érdemes figyelni?

(#93034) rétisün válasza troland26 (#93030) üzenetére


rétisün
veterán

mi mindig az északi oldalon kezdtünk, az egy kicsit dombosabb (túl nagy emelkedőkre azért ne számíts :N ) de két nap alatt szerintem ez nem nagyon szempont.
két nap alatt monti is bőven jó szerintem, talán ha tudsz szerezni rá kissé keskenyebb, aszfaltra való külsőt, hogy könnyebben haladj.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#93035) troland26 válasza rétisün (#93034) üzenetére


troland26
őstag

Köszönöm :R

(#93036) trialboj válasza Hasaggymeg (#93016) üzenetére


trialboj
őstag

Lassan felépül. Még talán 1 hete van kötésben utána már csak felkötve lesz a keze. Legnagyobb szívás hogy teljesen elsorvadt 3 hét alatt a lekötött karja, és alig bír vele szorítani.
Utólag amúgy tisztázódott, hogy nem váll törése volt, hanem ínszakadás, nos én még egyiket sem éltem át, de mindkettőről az az elképzelésem hogy rettenetesen fáj, ő meg néhány sziszegéssel lesétált a 150métert a pályán.

Az is eredmény lesz ha idén még akár csak 1 lightos túra erejéig visszaülhet majd a dh gépre, még ha meg is engedi az orvos, ennyi kínlódás után nem tudom hogy lehet újra felépíteni az önbizalmat, hogy ne feszülj be minden leejtőnél.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#93037) Runner_fxr válasza Caldera1 (#92968) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Vagy sok az olaj, vagy még mindig levegős.

ZolkoW: Ha minden rendben van vele, az akku is jó, akkor a 300k egy reális ár a Bionx-es KTM ért.

trialboj: A kulcscsont törésem után kicsit én is paráztam, de hamar vissza lehet szokni.

[ Szerkesztve ]

(#93038) Zoli133


Zoli133
őstag

Hmm, rá kell jönnöm, hogy menet közben nehéz megállapítani a hangok forrását.
Amire azt hittem középcsapágy tállyékráól jön, most kiderült itthon hogy hátsó váltó/fogsor a forrás.

HA lentebbi fokozatokban (5től felfelé) ropog a hajtás hátul az váltóbeállítás vagy egyéb? Relatíve új cucc visszaviszem gariba megnézetni, csak gondoltam megkérdem hátha tudok mondani valamit, ne én legyek hülyének nézve. (sora váltó, sunrace fogsorral és kmc lánccal)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#93039) Zoli133 válasza Zoli133 (#93038) üzenetére


Zoli133
őstag

Asszem cska beállítás, most kicsit játszotta ma finombeállítóval és megszűnt a hang, legalábbis szobakörülmények között, adok neki egy próbakört is majd nemsokára.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#93040) ZolkoW válasza csƵ (#93031) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha a fogszámot kérdezed,akkor a mostani alapján válassz ugyanakkorát,vagy akár másmilyet, egyéb méreteket nem tudom fejből.. meg a kontrára figyelj tényleg ;)

Balaton-kör: monti is jó,csak valami aszfaltosabb gumi legyen, meg készülj, hogy csak a nagytányért fogod használni, reméljük, van! ;)

Ktm pedelec: köszi, csak valahogy látványosan olcsóbbak voltak,mint a többi hasonló. persze azt sem tartom kizártnak,hogy azokat árazták túl használtan, nem volna szokatlan az ilyesmi ;)
nem annyira időszerű ez még,de azért nézegetem a lehetőségeket. kínai megoldással is találkoztam már (átalakító szett), de minimum megvárom a tapasztalazokat vele, túlságosan új még. nem várom,hogy ugyanazt tudják,mint egy komplett gyári rendszer, de bringa már van, szóval csábít egy elsőkerék cserével megoldható dolog is.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93041) Tothgera30 válasza planbmokus (#93002) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Érdekes a váltókarod helyzete. Amúgy frankó bringa.

Ui.: Nyomtam egy pár köröcskét.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#93042) ZolkoW válasza atomiquebomb (#93032) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha annyira új, hogy még bekopva sincs a fék, akkor legnagyobb eséllyel az... állítólag a Shimanónál az alsóbb kategóriás hidrós fékek is jók, szóval ez alapján minimum tűrhetőnek kéne lennie. De a beállítás is sokat számít, mint tudjuk, az sem mindig sikerül egy boltból kikerült bringánál :)
gurulj le egy jó hosszú (km+) lejtőn, ami igénybe veszi a féket, meg azért ne süsd, de ennyi kell neki, amikor teljesen új.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93043) planbmokus válasza Tothgera30 (#93041) üzenetére


planbmokus
senior tag

Így néz ki egy Trigger egy 44-es drop bar-on :D
Köszi!

Ui.: Te is bezöldültél? :D

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#93044) Tothgera30 válasza planbmokus (#93043) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Látom csak én nagyon lamer vagyok ehhez, átlagos CX fékváltókarok után. Persze, még tavasszal vettem a kis Reaction-t, azóta már sokat változott, de annál kevesebbet van időm használni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#93045) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Vissza alakítottam rendes montira a régi bingám.
- Megszakértené valaki így mennyiért lehetne eladni?

Meida Matts Team Editio SE
Vé fékes
26 colos
MTB
full XT

2000-ben vettem, 300 ropiért.
Kb 2 szezont volt intenzíven használva még újkorában.
Utána lett több bringám, ez volt "szép, amire vigyázni kell", csak jó időben tekertem vele.
Később átalakítottam túrázósra, pár évig hosszabb erdei túrákat nyomtam vele, úgy öregurasan.

Tavaly télen teljesen átnézettem nálunk a szervízben. Minden szétszedtek, kitisztítottak, újrazsíroztak.
Sun Rigle felnivel és Dt küllőkkel újra lettek fűzve a kerekek.
Azóta csak pár órát volt használva.

Szóval ez egy régi szinte csúcs gép, hibátlan műszaki állapotban. A szokásos használatból eredő festék kopások nem feltűnőek, mert alu színű a váz. Lefényképezni nehéz, de szemmel azért látszanak.

váz
Alu, háromszorosan húzott csövekből
HFS - Hydro Forming System: Folyadéknyomás-formázó tecnológiával Prolite 66 alumínium alapanyagból készült vázcsövek.

villa
Manitou Axel Elite
Lockkolható
Vé és tárcsa fékes felfogatás

headset
integrated Tange ZS Cane Creek

agyak
Shimano Deore XT HB-M760

felni
Sun Ringlé Ditch Witch

küllő
DT Champion

hajtókar+középcsapágy
Shimano Deore XT FC-M760
'175 (22/32/44)

fékváltókar
Shimano Deore XT (ST-M760) MTB Dual Control
3x9

fék
Avid Single Digit 5

gumik
CST C1752 BFT EPS, hajtogatós, defektvédős

kiegészítők
alu IKE
A Merida saját márkás jó minőségű cuccai.

Képgaléria.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#93046) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Nézzetek rá a Ride with GPS oldalra. Eddig kizárólagosan Stravaztam, de ez megér egy kattintást.

Régóta megvolt a regem, de csak most szinkronizáltam ide is Stravaról a tapiriik-kel. Térképes nézet jó. Emellett sok adatot ad a tekerésekről. Lehet itt is tervezni útvonalat.

(#93047) geotigris9 válasza andrisbandi (#93045) üzenetére


geotigris9
tag

Az XT cuccok miatt kicsit többet lehet elkérni, de mivel nyomottak a 26" bringák árai 120 - 130 e. de ez a felső határ amiért esetleg elmehet, inkább 100 - 110 e. a reálisabb ez is csak a patika állapot miatt. Meg aztán a V fék sem felfelé nyomja az árát. "Áron alul" lehet eladni csak szerintem.

Minden annyit ér amennyit adnak érte.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#93048) Runner_fxr válasza ZolkoW (#93040) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért olcsóbb, mert az agymotor, pláne montiban, manapság már elavultnak számít. A középmotoros rendszerek erősebbek és a fogyasztásuk is alacsonyabb. A jobb súlyelosztásról nem is beszélve.
Viszont ha csak aszfaltra kell, akkor az agymotor is teljesen jó. Az első kerekes megoldást nem javaslom, inkább a hátsókerékbe szerelt agymotor a jobb megoldás. Átalakító szettből az AM bringaboltban kapható apache rendszer egy jó választás lehet, kiváló ár/érték.

(#93049) planbmokus


planbmokus
senior tag

Ha esetleg érdekel valakit, van egy pár Avid DB3-as fékszettem, ami a gravelről jött le, kormányváltás miatt...
Egy Deákba számolom!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#93050) atomiquebomb válasza ZolkoW (#93042) üzenetére


atomiquebomb
újonc

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.