Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#212001) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#211992) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az nekem gyalog is durva, nemhogy kerékpárral... mármint a déli pálya alja, a ház alatt ahol a legtöbb gyerek szánkózik, amerra a webkamera is néz... a kanál meg minek, elhányni a havat Uri Geller? 🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#212002) MPowerPH válasza Zoliwrc (#211992) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hol van ilyen ho? :F A macik foldjen meg oke, megertem. De ez itt van Mo -n, es gondolom nem a Kekes kornyeke.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#212003) Zoliwrc válasza MPowerPH (#212002) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Börzsöny. Nem ma készült képek, de most is van hó.

(#212004) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#212001) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Majd ha spd-zni fogsz és ki kell lépned kettőt a hóba átemelni egy bedőlt fán a biciklit, meglátod milyen jól jön a kiskanál. (stoplitól ezzel vakarom ki a havat, ha nem bírok becsatolni)

(#212005) szkink válasza Alg (#211999) üzenetére


szkink
aktív tag

Köszi,semmi extrára nem gondoltam de lényeget le írtad,ha jó szűk már nem is kell :)

Neked is kösz Nutra még egy negatívum a zseb hiánya,asszem nem ez lesz a befutó.

(#212006) Nutra válasza szkink (#212005) üzenetére


Nutra
tag

szkink nem szűknek, inkább passzentosnak mondanám (min. egy bringányi súlyfelesleggel :B is jó nekem)

(#212007) ZolkoW válasza parkr (#211995) üzenetére


ZolkoW
őstag

okés lehet, elég vastag anyag. Szóval ne egy celluxot képzelj el, inkább mint egy celluloid szalag, csak rugalmasabb, jobb példa msot nem jut eszembe. Olyan helyekre is jó szerintem, ahol bowdenház dörzsölné a festést.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#212008) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#212004) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó, hogy most szólsz, rendelhetek kanalat is a Crank Brothers cipőmhöz😒... vagy jó a teáskanál is? 🤭 Télen marad a bakancs, legalábbis ez a terv aztán ki tudja, lehet beleszerelmesedek az espédébe és le sem vetem többet, majd abban alszok. 🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#212009) ZolkoW válasza szkink (#211997) üzenetére


ZolkoW
őstag

Már múltkor is akartam írni rá, elmaradt.
Nekem vegyesek az érzéseim, igazából megvan, hogy mire jó, csak nekem néha vékony arra, amire kéne. Inkább tavasztól őszig jó, olyankor, amikor eleve vékonyabb ruha van az emberen, és ez %-ban többet ad hozzá, pláne hogy tényleg valamelyest szélálló. Tehát elindulok rövidujjú emzben, netán egy szál hosszúban, és ezt begyűrüm a zsebbe, mert ténlyeg rohadt picire összehajtható. De épp ma vettem egy vastagabb túramellényt, az remélem, téli tekeréseknél is beválik extra rétegként.

Őszintén szólva nem tudom, jól emlékszem-e, de mintha ennek a korábbi verziója vastagabb lett volna, nekem legalábbis úgy rémlik. Áruházban tapogattam, aztán nem vettem, mert hogy fekete, és nem szeretem a nindzsa cuccokat biciklire, de már feladtam. Mire megrendeltem, már ilyen volt, és ez tényleg csak egy réteg még elöl is, hártya vékonyságú. Szóval mint mondtam, a legjobb valami vékony mezre, akkor tényleg hasznos tud lenni, amúgy is remek dolognak tartom a mellényeket, mert csak ott melegítenek, ahol kell.

Ha már: gondoltam végigböngészem a fehérvári áruház téli kesztyűit a bringás részlegen, és hiányérzetem van. Oké, abból indulok ki, amilyen elképzelésem nekem kialakult a kesztyűim alapján, de szerintem tökre nincs olyan kesztyűjük, ami igazán jó lenne télre. Specifikusabban: télre, nekem (-5..+5 fokba). Vagy túl vastagnak tűnik a bélésük, vagy nem elég szélállónak az ujjaknál, vagy a kettő együtt. Van vastag, amibe belerohadnék, tudom. Van középvastag, amibe szintén, de szemből, ahol a menetszelet illene fogni, ott nincs semmi speckó szélálló anyag. Lehet, hogy azt mondják, szélálló, de szerintem oda nyugodtan mehetne valami valóban légmentesen záró anyag, nem ilyen hókuszpókusz membránok, amik csak áthűlnek aztán.. körbe, az ujjak másik három oldalán meg lehetne lélegző anyag, és nem kéne túl vastag sem, mert úgyis belülről fűtöm. Konkrétan a nyári kesztyűm majdnem jó lenne, ha elöl lenne valami atom bevonata.
Lehet persze, hogy a tervezők eltöltöttek ezzel több időt, mint én, és az is lehet, hogy 100-ból másik 99 ember talál megfelelőt, csak én mégse vennék meg onnan most egy kesztyűt sem, pedig úgy mentem oda, hogy érdekel, van-e valami jobb, mint amik most vannak nekem.
(az sem kizárt, hogy foghíjas volt a készlet, de érzésre eléggé megvolt az összes lépcső)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#212010) jjeahh válasza Zoliwrc (#212004) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Erre én eddig nem is gondoltam, hogy ezért külön eszközt vigyek magammal, mindíg akad a talajon valami kő, kemény felület, amin dobbantok párat a stoplival és rögtön megy a becsatolás. Persze valami méregdrága karbon talpú cipővel lehet 2x meggondolnám, de eddig soga semmi baja nem lett sem a cipőnek, sem a stoplinak. Sőt, az is előfordult már, hogy a bringán ülve vettem észre, hogy megtelt a stopli sárral vagy hóval, ezért nem szálltam le, hanem belerúgtam párszor a pedálba :DDD . Annak sem lett baja. Amúgy megvan ennek is az előnye, ösztönöz, hogy bármennyire saras-meredek, havas brutál az emelkedő, ha lehet ne tedd szállj le, hanem végig tekerd ki :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#212011) Zoliwrc válasza jjeahh (#212010) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Semmi esetre se fogom rugdosni a pedálomat és az 55-60ezer forintos cipőimet sem

(#212012) Ringman válasza jjeahh (#212010) üzenetére


Ringman
nagyúr

a time atacot elég nagy sárban is be tudtam csatolni, még úgy is hogy murvát is sikerült felszednem a talpra.

(#212013) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#212011) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azért érdekes ez a bringás evolúció, régebb egy-egy körre vittünk magunkkal foltkészletet, belsőt, pumpát, szendvicset, ma meg viszünk váltófület, dugóhúzót gumikukacokkal, zselét és...kávéskanalat. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#212014) jjeahh válasza Zoliwrc (#212011) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Két cipőm ér annyit, mint neked egy és a pedálom is olcsó 520-as. Nem írtam amúgy egy szóval sem, hogy rúgdosd a pedálodat, azt írtam, hogy nekem eddig nem jutott eszembe ezért egy külön eszközt magammal vinni. Így, hogy mutattad a kiskanalat, belegondoltam, hogy én is vigyek egyet a mezzsebben, de felénk egy ág majdnem bárhol kerül stoplit vakarni, ha meg mégsem, akkor ott a multitoolon a laposfejű csavarhúzó. A kiskanál mondjuk sokkal menőbb és ha nem hordasz multitoolt, valóban jól jöhet. A rúgdosás amúgy nálam is csak akkor jöhet szóba, ha nincs egy tenyérnyi száraz hely sem a földön ahová letehetném a lábam, szal gyakran hiába állok neki stoplit takarítani, mert bárhová lépek, megint havas-saras. Ilyenkor nem marad más választásom, vagy belerúgok a pedálba induláskor, vagy nem csatolok be. Mert ugy-e a bringán ülve trackstandezés közben lábletétel nélkül azért gondolom senkinek nem megy a stopli vakarás :U

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#212015) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#212013) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem mondjuk herotom van ettol, mert mindig, mint a malhas szamarak. Adtatok az otletet ezekkel a forrasokkal, szoval lehet ertelmet nyer az USWE taskam, amit vettem. 2l viz belemegy, es helyszuke miatt tenyleg csak az lesz a tatyoban, ami nagyon szukseges.
Le is toltom az appot, es renezek, itt mennyi van belole. :)

Don't Tread On Me

(#212016) ZolkoW válasza jjeahh (#212014) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nálam is a lapos csavarhúzó van erre a mutitoolon. Meg Eggbeater. De a hó az g*ci, ha tapadós, a cipő talpára akkor is rátapad, és eltömi, ha Eggbeaterhez van a stopli ;)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#212017) 6030D válasza ZolkoW (#212016) üzenetére


6030D
Ármester

Azért a stílus is fontos lenne, nem? [link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#212018) Hasaggymeg válasza 6030D (#212017) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sőt, ha már lúd akkor... [link] ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#212019) jjeahh válasza Hasaggymeg (#212018) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha elesel, a műtőben gondolkozhatnak, miért kell kiszedjenek egy ilyent a hátadból :DD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#212020) 6030D válasza Hasaggymeg (#212018) üzenetére


6030D
Ármester

Azért raktam a gépit, mert azzal könnyebb benyúlni a stopli mellé. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#212021) Hasaggymeg válasza jjeahh (#212019) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A kiskanál sem kutya, a zsebben csúnyán megszúrhat egy esésnél. :F

6030D...annyi baj van ezzel a becsatolással, lehet vissza kéne küldjem cipőmet amíg még új és visszaveszik. 🤔:DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#212022) 6030D válasza Hasaggymeg (#212021) üzenetére


6030D
Ármester

Az elliptikus tréner egy sokkal biztonságosabb sport! :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#212023) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Rakkriderek, van még olyan xc-s, aki szégyellne egy ilyenen nyomulni?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#212024) MPowerPH válasza jjeahh (#212023) üzenetére


MPowerPH
félisten

A fully verzio nekem fura. De a hardtail az nagyon adja.

Don't Tread On Me

(#212025) Csokicsibesz válasza jjeahh (#212023) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Bírom ezeket a "budget" kifejezéseket. 8-900 ezer HUF és budget, oké :DD
A HT az egész pofás, a fullynál a tag elrendezése nagyon furán néz ki.

Már egy ideje nézegetem, hogy melyik gyártónaklenne modernebb geos, kis rugóutas fully-ja, de nincs túl sok versenyző.

(#212026) ZolkoW válasza 6030D (#212017) üzenetére


ZolkoW
őstag

az ilyen képeket akkor szokás berakni, amikor a csajunk kérdezi, mitől ilyen ügyes a nyelvünk, nem? :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#212027) Hasaggymeg válasza jjeahh (#212023) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem a régiek (mostaniak) jobban tetszenek. :F

#212025Csokicsibesz...nincs új a nap alatt, amint felzárkóznak minőségben és névben, ugyanannyi lesz kerékpárjaik ára mint a piac többi szereplőjének. Egyelőre jók az áraik még az olyan direkt forgalmazókkal szemben is mint Rose, vagy Canyon.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#212028) TomMusic


TomMusic
őstag

Holnapra 13 fokot ígérnek, azthiszem bringával jövök be melóba, aztán majd napközben kilógok kicsit tekerni :K
Remélem reggel száraz, szélcsendes idő lesz :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#212029) jjeahh válasza Hasaggymeg (#212027) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egyedül a Radon szorongatná őket merev alu xc kategóriában, ha lehetne kapni, a Jealous AL ár/érték arányban még mindíg mindent ver. Kb. Rockrider árban mennek, vagy picivel drágábban és a váz nekem jobban tetszik. A Rose még ha végre újratervezné a Count Solo vázat, az is best buy lenne. Canyon sajnos normális xc hardtail vázat nem gyárt.

TomMusic: rövidnadrágos idő ;]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#212030) parandroid válasza jjeahh (#212023) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek végre jól is néznek ki. Kirúgták végre a francia tervezőket, és felvettek egy olasz teamet? Bár a szögletes, ipari dizájn alapján lehet, hogy németeket…

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#212031) TomMusic válasza jjeahh (#212029) üzenetére


TomMusic
őstag

Hát amúgy az lesz rajtam, meg alatta egy hosszú. :P
Felül meg 1 hosszúújjú + 2 rövidújjú + táska (az melegíti a hátam :DDD ).

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#212032) Toobee válasza TomMusic (#212028) üzenetére


Toobee
veterán

Idén még nem jöttem autóval dolgozni. Bár volt pár nap, amikor csak azért ültem bringára, mert nem akartam megtörni ezt a szériát :DDD Én is tervezek kimenni ebédszünetben kicsit tekerni. Tegnap kihagytam, elegem volt már a szélből, bár próbálom a jó oldalát nézni: talán holnapra picit szárít az erdőt, mennék egyet az Izzoval.

https://barbieripnk.hu/

(#212033) Hasaggymeg válasza Toobee (#212032) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én is reménykedek a szél szárító 6ásában. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#212034) TomMusic válasza Toobee (#212032) üzenetére


TomMusic
őstag

Hát én nagyon remélem hogy holnap nem lesz szél.
Az viszont tényleg jó ha szárad az erdő (meg minden), oda is jó lenne már menni. Vasárnap mentem pár métert a szottyos fűben, és full saras lett mindenem. :O

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#212035) bardi válasza Toobee (#212032) üzenetére


bardi
aktív tag

Amikor mínusz 10 volt, gondolkodtam, hogy gyilkoljam a kocsi motorját, meg fagyoskodjak benne arra a 6 percre, sétáljak 30-40 percet, vagy basszak rá, és marad a bicikli, nyert az utolsó :D kellett forgatni a szemem, azt hittem befagynak a szemgolyóim, de még így is kényelmesebb ilyen rövid úton, mint az autó.

'92 Honda VFR 750

(#212036) Toobee válasza bardi (#212035) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem 2x 9-10 km, attól függ melyik pékségben veszem a reggelit. Tavaly is viszonylag sokat jártam bringával, de 2021. december óta nem jöttem autóval. Igyekszem ezt tartani, bár engem kevésbbé érint a motorgyilkolás, a Prius jól bírja a városi körülményeket, de a dugóban ülni nem kimondottan szeretek. Autóval hazafelé gyorsabb kicsit, reggel nincs különbség, ugyanúgy 18-22 perc.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#212037) bardi válasza Toobee (#212036) üzenetére


bardi
aktív tag

Nekem kemény 3 km, de van pár olyan kereszteződés, ahol autóval elég szívás átjutni, biciklit meg áttolom a zebrán, ha sokat kéne várni, addig is pár autós ki tud fordulni legalább. Ha autóval jövök valamiért, inkább elindulok korábban, én is utálok a kocsisorban ülni.

'92 Honda VFR 750

(#212038) jjeahh válasza TomMusic (#212034) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szélben jól el lehet terepezgetni, nem olyan zavaró, mint aszfalton, feltéve ha vannak dombok-hegyek a környéken. Azt én sosem értettem miért olyan nagy probléma, ha tekerés után sáros a bringa, igen, utána lehet, hogy le kell mosni ami picit kellemetlen, de hogy a sár miatt egész heteket, hónapokat, teljes szezonokat kihagyni? :F . A ruházatról nem is szólva, amit gyakorlatilag ha saras ha nem, az izzadtság miatt amúgy is bedobsz a mosógépbe. A haverjaim többsége saras tekerés közben is végig hisztizik (már ha egyáltalán kijönnek), lassan gurulnak, nehogy felverje a gumi a sarat, leszállva lábujjhegyen szambáznak, végig nyafognak, majd hazafelé kizárólag az jár a fejükben, hol lehetne minél hamarabb lemosni a cangát. "Természetesen" ilyen tekerések végén végül ugyanolyan sarasok mint én, ugyanúgy le kell mossák a bringát mint én, az egyetlen különbség, hogy én végig élveztem a bringázást, ők meg az egészet végigszenvedték.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#212039) TomMusic válasza jjeahh (#212038) üzenetére


TomMusic
őstag

Szél: engem mászás közben is zavar :B
Sár: lakásban tartom a bringát. :U
Meg sokkal rosszabb az irányíthatósága. Nyáron még egy fokkal jobb, mert ott kárpótol a meleg.
De nem akarok hittérítő lenni, nekem semmi bajom nincs azzal ki hogy megy :R
Én kényes vagyok erre és kész. :P
Pedig vidéki vagyok, anno kempinggel mentem a Körös árterébe pecázni, ott volt hogy tengelyig besüllyedt a bicó, és gyalog mentünk tovább. Sőt volt olyan, hogy magam is besüllyedtem térdig a sárba. Szó szerint. De ha lehet kerülöm már ezeket.
Továbbá nem szeretem a hideg és a nagyon szénsavas italokat. Ilyenkor képes vagyok a gyümölcslevet is megmikrózni. :DD
Na tessék borzongani. ;]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#212040) Hasaggymeg válasza jjeahh (#212038) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

leszállva lábujjhegyen szambáznak...na az vagyok én. :D ...ritkán vagyok úgy vele, hogy lesz ami lesz, az is csak nyáron mikor kevés az összesározható ruha és gyorsan szárad a cipő is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#212041) jjeahh válasza TomMusic (#212039) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igazából szerintem én vagyok a kakukktojás, mert általában az összes haverom azzal kezdi, hogy: "csak sár ne legyen". Gyakorlatilag egyetlen montis ismerősöm van akinek nincs baja a sárral, pedig csaj :D . Azt amúgy megértem, hogy a sár sokak számára macera, de azt már nekem magas, hogy ha mégis kijönnek sárban tekerni, miért stresszelik végig az egészet ahelyett, hogy letojnák, mert úgysem ússzák meg szárazon és megpróbálnák élvezni.
Nekem is van amúgy fóbiám, gyűlölöm a villámlós-dörgős időket, nyáron állandóan a lightningmapson csüngök, a mobilomon is van villámlás előrejelző app, ami riaszt, ha 50km körzetben villámlik és ha értesít, behúzott f*rokkal azonnal indulok haza :DDD . Jó lenne ezt valahogy leküzdenem, mert a haverok falra másznak tőle nyáron és nem ritka, hogy vihar előrejelzés miatt nem megyek ki tekerni :D . Hó, tél, hideg, medve, sár? Lesz*rom. Ha villámlik végem.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#212042) Hasaggymeg válasza jjeahh (#212041) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pedig nem is tudom van-e statisztikában olyan egyáltalán, hogy kerékpáron csapott valakit agyon a villám. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#212043) TomMusic válasza jjeahh (#212041) üzenetére


TomMusic
őstag

Nyáron ha átmegyek néhány saras pocsolyán, az még engem se zavar, csak ilyenkor tudom, hogy az egész terep egy nagy pocsolya :DDD
Az természetes ha a vihartól félünk. :K

#212042 Hasaggymeg
Az valóban elég ritka, viszont olyan szokott lenni, hogy fa alatt lévő emberek is égési sérüléseket szenvednek ha a fába csap a villám. Na ez se gyakori, de azért érdemes kerülni vihar idején ezeket.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#212044) andrisbandi válasza jjeahh (#212041) üzenetére


andrisbandi
őstag

sárban tekerni
Panelosként már csak óvatos duhaj vagyok. Ahogy mondod; ha menet közben kap el az eső, akkor már kiélvezem a malackodást. Ilyenkor +1 óra az autómósó, ami nem veszélytelen. Csak messziről, figyelmesen, inkább csak a kerekeket mosva.

Kertesben, az igazi sarazós időszakomban volt erre egy külön vas. Csepel woodlands, full rigid, v-brake. Hazaérve slaggal lecsapatva, és a garázsban nem volt probléma a csepegő koszos bringa.

Kicsit fura volt az eső gúnya (Dekás alap), látni sem lehetett rendesen, de a csapatás nagyon bejött a saras ösvényeken. Csúszás, farolás, kapartatás... jókat lehetett hülyülni :)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#212045) Lacerta válasza bardi (#212035) üzenetére


Lacerta
aktív tag

+1
Én is inkább felvettem a kötött sapit a sisak-, meg a cicagatyát a vasalt nadrág alá.

(#212046) Lacerta válasza Hasaggymeg (#212042) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nem tudom, van-e ilyen statisztika, de jónéhányszor elég közel jártam már ahhoz, hogy bele kerüljek.
Bár nem Rob McKenna a nevem, lehet, hogy mégiscsak egy esőisten vagyok? :D

(#212047) woodworm válasza Hasaggymeg (#212042) üzenetére


woodworm
veterán

Szomszéd faluban történt ilyen. Mondjuk halmozottan követte el a hibákat, mert a gát tetején tekert horgászbottal a hátán.

(#212048) Dark Archon válasza TomMusic (#212028) üzenetére


Dark Archon
addikt

"Remélem reggel száraz, szélcsendes idő lesz" - a próféta szóljon belőled :C

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#212049) Hasaggymeg válasza woodworm (#212047) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az mozgó villámhárító, nem bringás. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#212050) parandroid válasza woodworm (#212047) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom céltáblát is festett a hátára, meg tűzött mellé egy cetlit, hogy ‘istenem, bazmeg, ide üsd azt a ménküvet!’ :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.