Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#231001) MPowerPH válasza fulton (#230976) üzenetére


MPowerPH
félisten

En is brigeciolban pucolom a lancot wax elott. Semmi baja nem lesz tole. XX1 copper lanc, latszslana, ha leoldana rola a feluletkezelest.
En utana lefujom isopropillal, megszaritom, es kesz.

Don't Tread On Me

(#231002) velizare válasza szimpláncsak (#230994) üzenetére


velizare
nagyúr

nagyfaluba is van mindig hosszabb út. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#231003) fulton válasza chubby2o6 (#230978) üzenetére


fulton
addikt

Most nézem a segmenseket a stravan vissza lehet nézni (km/h átlagjait) pl ezt többször is megtettem. Pálya vége fele van ,nem eroltettem magam végig a 70-80% ban igyekeztem tartani magam. Azé nah ;] valami van :D
(Nekem nem jelezte a garmim egyiket sem(nincs rátöltve) de tök jó)

[ Szerkesztve ]

(#231004) fulton válasza MPowerPH (#231001) üzenetére


fulton
addikt

Én meleg szappanos vizben mosom ki utana aztán sima viz es lombfuvóval neki majd kirakom szaradni.

(#231005) fulton válasza chubby2o6 (#231000) üzenetére


fulton
addikt

Ma nekem is a vége fele a (talán a) lánc olykor olykor ilyen roppanó féle hangot adott, nem szabadulok ezektől a hangoktól :D
Gyanítom (remélem) csak a lánc kér "enni". 210km van benne.

[ Szerkesztve ]

(#231006) MPowerPH válasza fulton (#231004) üzenetére


MPowerPH
félisten

A gyarilag megkent lancot mosogathatod szappannal. Az nem jo. A waxot meg mar eleg letorolni.

Don't Tread On Me

(#231007) chubby2o6 válasza fulton (#231005) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ezért jobb az autó. Ha hallasz valami szokatlan, oda nem illő, idegesítő zajt, csak feljebb veszed a rádiót :DDD .

(#231008) fulton válasza MPowerPH (#231006) üzenetére


fulton
addikt

brigéciol D3 áztatás razas...
Meleg szappanos vozben kiöblítés... aztán leöblítés ...lombfuvó...kiakaszt.

Miután csak wax megy a láncra ujraknésig csak rongyal áttörölgetem ha kívánja, es jópár periódusként ismét nagy tisztítás ( Erre írtam hogy nagyon jól bevált a protoolsnak a növényi alapú cucca de sajnos nagyon drága)

(#231009) fulton válasza chubby2o6 (#231007) üzenetére


fulton
addikt

Ne is mond, a mazdában olykor olykor ciccen valami menet közben eleinte nagyon tudott bosszantani (de csak engem:D )de nem fogom elvinni a szervizbe emiatt hogy szét szedjék be szivacsozzák, mert az már az életben nem lesz olyan mint ahogy a gyárból kijött nem ér annyit. Gondolom a hömérséklet valtozas miatt olykor felbukkanhat. Nem szoktam már hallani.

[ Szerkesztve ]

(#231010) MPowerPH válasza fulton (#231008) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah ertem. :R

Don't Tread On Me

(#231011) Fall-N válasza chubby2o6 (#230996) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem a piros lámpa miatt aggódnék, mert az előre látható, hanem a sok hülye gyalogos, biciklis és autós, akik miatt hirtelen 0-ra kell fékezni. :D
Pénteken cseréltem az első tárcsát, erre délutáni tekerésnél az összes balfékkel össze kellett találkoznom. Mondanom sem kell, hogy alig bírtam megállni a tárcsa még be sem kopott. :((( Előre félek, hogy holnap cserélem hátul is újra a tárcsát, így még óvatosabbnak kell lennem.

Egyébként lehet egyszer kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#231012) ZavaBalazs válasza jjeahh (#230995) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

így-így, nekem is inkább azért lesz hibrid, mert nincs külön rohangászós biciklim (pontosabban a gyereküléses, 17 éves 26-os alap rockriderem lehetne ez, csak ha nem muszáj, nem ülök rá :DDD), és nem akarok pótcipőt tartani az irodában/limitálni a lehetőségeimet a cipő miatt. végül egyébként marketplace-ről egy PD-M324-et sikerült kinéznem, mellé egy shimano MT3 cipőt már be is szereztem (C51 stoplival, de az itt leírtak alapján ez megy apróhirdetésbe/doboz mélyére), meg bikepróból egy 56-os stopli úton van. 26k lett a vége (mínusz amennyiért elmegy a C51), kóstolónak pont jó. egyébként a cipőben meglepően kényelmes volt sétálni, jobb mindennél, amit próbáltam, leszámítva a decás mtb cipőt, az gyakorlatilag utcai volt.
beállításhoz tipp? először állítsam amenyire lehet, talpközépre? ;]

Fall-N: a hülye gyalogosokat unokástul elütjük, tudod. ;)

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#231013) Blackmate


Blackmate
senior tag

Tudom, hogy MTB-re szégyen gyalázat egy sárvédő, de ha mégis erre vetemedek, akkor van valami bestbuy 27,5" méretre, ami könnyen fel/le szerelhető?

(#231014) jjeahh válasza ZavaBalazs (#231012) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link] . Az 51-est meg én nem adnám el, mert pár hónap után a pedál annyira bekopik, hogy az 56-os már nem tart rendesen és az 51-es ekkor már kvázi 56-osként fog viselkedni rajta. Az én 520-as pedálom legalábbis kb. 3-4 hónap után már az 51-es stoplival is "multi release" lett :D . Az 56-os stopli szerintem csak az elején kell, de csak akkor, ha az 51-essel nem tudod megtanulni a kicsatolást (mint én).

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#231015) Ringman válasza ZavaBalazs (#231012) üzenetére


Ringman
nagyúr

beállításhoz tipp? először állítsam amenyire lehet, talpközépre? ;]

ezért kövezés lesz, de szerintem amennyire csak tudod hátra, aztán ha még sem kényelmes, akkor lehet előrébb tolni, de semmiképp sem fordítva indulj el.

(#231016) fulton válasza Ringman (#231015) üzenetére


fulton
addikt

Erről jut eszembe, felül írva a kényelmet(kivételesen), nagykönyv szerint úgy kell igaz belőni a kormányon a fogási távolságot, amennyi a vállunk szélessége? (csontól csontig :D )

[ Szerkesztve ]

(#231017) fulton válasza jjeahh (#231014) üzenetére


fulton
addikt

mert az a 51 ahogy megyünk számsorban lefelé annál erősebben fixál?

(#231018) Ringman válasza fulton (#231016) üzenetére


Ringman
nagyúr

koskormányon igen - és nem a kényelem ellenére, hanem annak érdekében, kb. vállszélesség +/- 2 cm

(#231019) fulton válasza Ringman (#231018) üzenetére


fulton
addikt

:R

(#231020) fulton válasza fulton (#231003) üzenetére


fulton
addikt

De kár hogy nem lehet lentebb lapozni, megnéztem volna korábbiakat. (csak előfizuval)

A multkorában beálltam egy motoros mögé (ilyen kis robogó féle) döbbenet hogy mennyire sokat számít ..alig kellett erőt kifejteni hogy tartsam a sebességet. Mi a tapasztalatotok milyen táv az amin belül még érvényesül ez a hatás, pl ha bojban mentek?

(anno egy taktor mögött haladva kerestem szél árnyékot pár km-en keresztül (30 al repesztett) hát az meg..csak gurultam utána..szívóhatás ).

[ Szerkesztve ]

(#231021) jjeahh válasza fulton (#231017) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt nem értem. Ennyi amúgy az egész, plusz az 56-ot nem tartja olyan szorosan a pedál:

Pár hónapnyi használat után, ha gyakran csatolgatsz be-ki, a pedál bekopása miatt már az 51-es is több irányban old, úgy, mint az 56-os.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#231022) Ringman


Ringman
nagyúr

(#231024) fulton válasza jjeahh (#231021) üzenetére


fulton
addikt

:R értem, több irányba csatol ki

(#231025) stickermajom válasza fulton (#231020) üzenetére


stickermajom
addikt

Ebben a cikkben van kép róla: [link]

(#231026) vallas válasza jjeahh (#230995) üzenetére


vallas
senior tag

Na nézd a kis dundi.... :DDD :DDD :DDD
És akkor a 88- kilós nehézsúlyú cirkálók mit mondjanak amikor meg akarnak halni felfelé :DD :D :DD :D

ezért nem elég a 50/34-11/36-s áttétel.... de csak 48/34-s van előre...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#231027) fulton válasza stickermajom (#231025) üzenetére


fulton
addikt

Hasznos volt, köszi

[ Szerkesztve ]

(#231028) Ringman válasza fulton (#231024) üzenetére


Ringman
nagyúr

beszédes video itt az spd kicsatolásáról: [link]

(#231029) fulton válasza MPowerPH (#231001) üzenetére


fulton
addikt

isoproipl minek fujod le?
#231028Ringman: :R

[ Szerkesztve ]

(#231030) fulton


fulton
addikt

Nálatok "mennyit bir" (hány edzést) ki a technikai cucc két mosás közt?
(mint aláöltöző, mez, nadrág..)

(#231031) lsebestyen válasza fulton (#231030) üzenetére


lsebestyen
addikt

Egy edzés, aztán megy a mosásba. És ezt ajánlom mindenki másnak is, nagyon nem higiénikus többször felvenni ilyen dolgokat. Összevárok mindig több adagot, aztán sportprogramon kimosom, kímélő mosószerrel, öblítőt nem használva. Nem is büdös egyik cuccom sem. :N

[ Szerkesztve ]

(#231032) nrg.960


nrg.960
tag

Sram GX Eagle és GX Eagle Lunar között csak az az eltérés, hogy utóbbi tudja a 52t-t kezelni? Tehát bowden húzás aránya egyezik? Köszi :R

Nem vagyok a szavak embere..

(#231033) fulton válasza lsebestyen (#231031) üzenetére


fulton
addikt

én megmondom őszintén úgy szoktam, minden edzés előtt tusolok úgy öltözök be, aztán edzés végén a klima alá kiteszem kiszáradni és elteszem másnap a szekrénybe. Nekem így bírják, egyáltalán nem érződik hogy használtam - rajtuk. Felvéve sem érezek semmi rá utalót. Aztán pár alkalom után - mosom szigorúan kézzel csak, nagyon kevés mosóporral, aztán öblítem sima folyó csapvizzel. (alsó kivétel)
Nyáron csináltam azt hogy minden edzés után mostam kézzel ki. Bár azok nem épp technikai cuccok voltak.

[ Szerkesztve ]

(#231034) Alg válasza lsebestyen (#231031) üzenetére


Alg
veterán

Attól függ épp mennyire izzadtam bele, de általában a technikai, antibakterialis cuccok simán kibírnak 2-3 alkalmat (kivéve alsónemű, de gondolom ez egyértelmű :U ), így elég hetente egyszer mosni őket - kék Perwoll sport mosószerrel 30 fokon, öblítő nélkül. De akkor is inkább a só miatt.

Semmi nem ment még tönkre, pedig van amiben több100 mosás van, túrapolárok is szépen vezetik ki a nedvességet még mindig.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#231035) Runner_fxr válasza nrg.960 (#231032) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igen, visszafelé kompatibilis. Tehát maradt ugyan az a bowden húzás.

(#231036) fulton válasza Kiskopika (#230980) üzenetére


fulton
addikt

:)

[ Szerkesztve ]

(#231037) ZavaBalazs válasza jjeahh (#231014) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

+Ringman, köszi, a cikket tanulmányozom, a pedálra még úgyis kicsit várnom kell.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#231038) velizare válasza fulton (#231030) üzenetére


velizare
nagyúr

edzeni nem edzés, de meló után visszaveszem, hazajövök benne. az öltözőben megszárad, nem kell nedvesen felvennem, de ez azért nem optimális. alsónadrág és zokni cserés persze, de annyi cuccom nincs, hogy napi két garnitúrát fel tudjak venni belőlük. evvan.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#231039) parandroid válasza fulton (#231033) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jól csinálod, hajó minőségű cucc, simán kiszellőztethető. Én is 4-5 alkalom után mosom őket, hacsak nem kapnak valami extra durva terhelést. Illetve ha büdösnek érzem, akkor nem veszem fel, megy a szennyesbe. Asszony is fut (nyáron biciklizik is), gyereknek is van tesis, edzős cucca, hétköznap is hordunk néha ilyesmit, szóval mindig van mit sportmódban mosni.

Velizare: Télen én is futós aláöltözőben melózok, beleizzadni nagyon ritkán szoktam, dea igen, az is semmi egy edzéshez képest. Simán kibírnak egy hetet.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#231040) nrg.960 válasza Runner_fxr (#231035) üzenetére


nrg.960
tag

Szuper! Köszi :R

Nem vagyok a szavak embere..

(#231043) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Szerintem a cuccok mosása nagyban függ a viselőjètől is. Egy büdös lábú embernek nyilván egy alkalom után cserès a zokni. Én 2-3 alkalom után mosom csak ki :) meg az aláöltözőt is. De pl. egy 30 fok feletti nyári napon a mez meg megy 1 alkalom után a mosásba. Én megfogadtam itt sokak tanácsát és nem hordok alsónadrágot tekerèshez. Betétes nadrág és felé egy szűkebb szabású montis nadrág, mert az azért zavarna ha látszódnànak a " dolgok" :DDD. Tudom, hogy így meg pályázom a hülyén kinéző országúti bringás első helyére, de azért talán még jobb vagyok,mint a sörhasú mamilok a feszülős cuccokban :)

De hát férfikènt minden szennyesbe kerülèst egy szagteszt előz meg , nem? Ahogy az utcai cuccoknàl is :DDD .

Más: karbon villanyakat mivel lehet levágni? Sima fémfűrèsszel? Vagy valami speckó cucc kell hozzá? Lejjebb raktam a stucnit, de most így egy centis hézagoló fentre került és ez már furán néz ki, így vágnèk belőle :) Eddig csak egy fèlcentis volt felül, az még nem volt zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#231044) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#231043) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

De hát férfikènt minden szennyesbe kerülèst egy szagteszt előz meg , nem? Ahogy az utcai cuccoknàl is :DDD ....és mivel saját szagod nem érzed annyira mint másét, állandóan büdösek vagyunk mint állat. ;]
Ami a karbont illeti, egy éles, finom fogú fém fűrésszel simán vághatod, ne told neki csak szépen, szinte a fűrész súlyával vágd az utolsó mm-ig át, majd sorjázd kívül-belül késsel, esetleg finom reszelővel.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#231045) Acef válasza #45469952 (#231041) üzenetére


Acef
addikt

Én a sisakot belülről és a pántot is tusfürdő körömkefe kombóval tisztítom,
Pár perc mosás, csapvizes öblítés,
Másnap reggelre megszárad

(#231046) Alg válasza szimpláncsak (#231043) üzenetére


Alg
veterán

Minimum 32tpi (fog/inch) legyen a fureszlap.
de amugy nem horrordraga egy direkt karbonhoz valo lap sem.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#231047) Khelben


Khelben
nagyúr

Van itt valaki, akinek újabb (2019, 2020) Cube Cross Race bringája van? Mi a max gumiszélesség, ami még belemegy? Olvasgatok neten, de ellentmondásosak a beszámolók.

(#231048) szimpláncsak válasza Alg (#231046) üzenetére


szimpláncsak
tag

És Hasaggymeg : Akkor nem biztos, hogy kísérletezgetek. Inkább kiviszem a sráchoz aki szokta szerelni, ahogy ismerem lehet pénzt sem fog érte elfogadni.

Elkezdődött az utolsó hét, amikor még világosban lehet meló után tekerni. Pedig jó lenne, ha végre eltörölték volna már az óraátállítást :(

(#231049) szimpláncsak válasza Khelben (#231047) üzenetére


szimpláncsak
tag

Nekem 2021-es. Délután le tudom neked mérni, ha gondolod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.