Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#214001) Dark Archon válasza RexpecT (#213982) üzenetére


Dark Archon
addikt

Mikor még nem volt kamáslim, én a vastag zoknira húztam uzsizacsit, majd úgy a cipőbe. Nem fázott a lábam, de persze beizzadt, mint a fene. De jobb, mint a lefagyott lábujjak. Néhány óra alatt, meg utána megmosva a lábakat, szerintem nem kell aggódni a gomba miatt sem.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#214002) jjeahh válasza RexpecT (#213998) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Otthonról indulsz melegből és ahogy ráülsz a bringára, pár méter múlva már minimum aerob pulzuson vagy, fűt a tested.

flash-: igen, a télen nem bringázó haverok is gyakran ezt hozzák fel ellenérvként, hogy mi van, ha a drágán összevásárolt ruhában sem szeretik meg a téli tekerést és kidobták az ablakon a pénzt? Nekem mondhatni "szerencsém" volt, mert szóba sem jöhetett a görgő, egyszerűen nincs hely neki a házban és a ruháimat 2-3 év alatt sikerült viszonylag olcsón is összelegózni, egyedül a cipőm volt drága. Már kinek mi a drága, nekem egy 100-120 eurós spd cipő az :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#214003) RexpecT válasza Dark Archon (#214001) üzenetére


RexpecT
addikt

Hétfőn kipróbálom :DDD :R

Futásnál is ugyanezvolt a helyzet, mégis fáztam az első pár percben, pedig nem mami tempóban nyomattam. Nem vagyunk egyformák :)

[ Szerkesztve ]

(#214004) flash- válasza MPowerPH (#214000) üzenetére


flash-
veterán

"Bar 30 -as atlagnal, szembe szelben azert gondolom az arcod is rendesen lefagy, terdeidrol nem is beszelve. " na pont ezért nem megyek kint sose, Outit most hozta az angyalka, úgyhogy még csak bent tekertem november óta.mondjuk nekem a terepezés az ingergazdagabb ,a nézelődés valahogy nem igazán "dob fel" outizás igazából nem is a szakág miatt érdekel, sose voltam egy outi fan (versenyeket se igazán nézem, max ha van magyar vonatkozás arról valami összefoglalót) ezt a dolgot teljesítmény oldalról közelítettem meg, egyre jobban bírni, jobb időt menni magamhoz képest egy szegmensen, vagy egy kiszemelt körön egyre gyorsabbnak lenni és erre való edzés, valamint az oda vezető út ahogy a zóna edzéseket hétről hétre csinálom és motivál az hogy majd ebből lesz valami jobb mint volt, maga a fejlődés.legyen valami amiben érzem hogy egyre jobb vagyok ha már anyagi téren ez nem mondható el. ugyan nagyon szeretem az erdei kerékpározást,MTB-m még nincs(tervbe van) meg itt dél pest megyében ugyan vannak kis dombok ímmel-ámmal de azért nem egy hegyvidék,bp-budai hegység -pilis ugyan nincs végülis olyan messze de nagyon nem is ismerem arrafele még azt hogy merre érdemes kezdőknek terepezni, most más,outis célok vannak előrébb (gyöngyös-kékes, meg még egyebek :) )

jjeahh:tudom hogy mindenre van megoldás,de igazából ezekkel az érvekkel csak magamat akarom lebeszélni hogy fázzak, kimozduljak amikor HIDEG van :DDD
most ezt a téli szezont mondhatom a saját várakozásaimon nagyon felül teljesítettem álmomban sem gondoltam volna hogy 4 órát fogok tudni alapozni a szobában görgőn, úgyhogy ez sikerélmény, aztán hogy jövő télre meglesz e még a lendület vagy kell változtatni kiderül, ha utóbbi a helyzet akkor elkezdek téliesíteni, ha egy komplett leírást adnátok hogy ti mondjuk 0 fok körül, szélben miket vesztek fel az már elég nagy segítség mondjuk, egy két ruhadarabról olvasok de hogy rendszerben összeségében hogy öltöztök rétegesen az érdekelne mondjuk :)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#214005) Hasaggymeg válasza flash- (#214004) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én is fázok, szinte minden egyes téli tekerésen ahogyan melegem van minden nyárin. Mikor elindulok mindig fázok, aztán hamar, 5-10 perc után már melegem kezd lenni miután lassan izzadok... izzadtan aztán nyomni kell, hogy ne fázz de hazafelé általában már nem annyira intenzív és a levegő is tovább hűl, így egyre jobban fázok. Ez egy ilyen szakma, meg lehet szokni, sőt, egy forró fürdő is teljesen új értelmet nyer. :K
Mai...
Aki járt arra talán ismeri, eddig szoktam menni a Kevély nyeregtől a Kis Kevély felé, onnan már lefele sem nagyon tudnék jönni. Igazi technikás csiki-csuki gyökeres, sziklás ösvény, még egy szűk "boltív" alatt is át kell fűzni magad.

Egyszer a nagy könyv szerint dőltem, de 2x további necces alkalommal csaltam is, mert kioldás helyett előbb szó szerint kitéptem a lábam a gyengére állított pedálból, majd később megfogództam egy fába, hogy ne essek el. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#214006) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#214005) üzenetére


MPowerPH
félisten

De jol nez ki. Elso kep mintha a Mecsek lenne, azokkal az eles, hegyes, magasan kiallo sziklakkal. :DDD

Ezen lejonni mondjuk semmivel sem izgalmas.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#214007) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#214006) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A Budai hegység ilyen, szól is néha egy-egy kiforduló szikla az alsó csövön, felnin, vagy pattan a gumi éles elmozdíthatlanon. :U Én ilyen mászásnál is már csak kioldott telóval tudok menni, sok helyen nincs járható nyomvonal, át kell menni a sziklákon és elpattog a bringa eleje.Ha onnan indulnék frissen talán átgyötörném, de 500 méterrel lábamban egy óra intenzív tekerés után már fáradt vagyok és odaütném pedált, váltót sőt, most becsatolva egyet hibázok és dőlhetek is az éles sziklaágyra térdemmel, oldalammal. :Y

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#214008) Maximum1 válasza Hasaggymeg (#214007) üzenetére


Maximum1
őstag

A Kevély a Pilis Hegységhez tartozik.

(#214009) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#214007) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ilyen maszasra mar jobb az ossztelos. Hatul ilyen terepen hard tail -el sokkal kisebb a tapadas is. Amit irsz, az is igaz. Itt siman leutod a padalt, hajtomuvet, elso lanctanyert, hatso valtot, ha nem ismered az idealis nyomvonalat. Gondolom aki ezt minden nap megmassza, az mar felmegy csukott szemmel is. :U

Don't Tread On Me

(#214010) jjeahh válasza flash- (#214004) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem alulról felfele a legmelegebb ruházatom valami ilyesmi most:
- téli cipő, Diadora Polarex Plus Mtb, meleg, vízálló, de a talpa pár hét után lejött, újraragasztottam, azóta oké. Valszeg ezért volt akciós :D . Ebbe bármilyen hosszú bringás zokni megteszi, nekem Northwave van
- térdeknél különösen vastag softshell bringás nadrág, asszem Crane, talán Aldis
- 1-2 réteg lélegző sport póló-felső, rajta egy softshell bringás dzseki, szintén Crane
- Hirzl Silk Light selyem alákesztyű, rajta Coolchange téli kesztyű, utóbbi Aliexpresses
- polár csősál Decathlonból
- Rockbros softshell sapka szintén Aliról, rajta sisak, fotochromatikus szemüveg
Szal majdnem mind olcsójános cucc, de dekem a softshell bevált és ahogy Hasaggymeg írta, a softshell az softshell, kb. mind egyforma, szvsz a komolyabb márkák sem hiszem, hogy sokkal jobbak. Én nagyon ritkán fázok télen, inkább az orrom szokott lefagyni és taknyolok :D

Hasaggymeg: menő terep :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#214011) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#214008) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:B.. Pilisbe is járok, de az nem ilyen sziklás, Budai viszont igen. 🤔

jjeahh... ott dőltem a boltívnél, hirtelen gondoltam egyet és megáltam lefotózni visszafelé... elfelejtettem kicsatolni előtte. 😫

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#214012) SpaceKombajn


SpaceKombajn
tag

Haha :)

vicces képek topikból

spacetime

(#214013) Toobee


Toobee
veterán

Na, mi legyen vele? Merjem felrakni az Izzora? Kézzel+lábbal megpróbáltam eltörni, ezen a nem túl izgalmas teszten átment. Kérdés mennyire bírja majd azt a sok mozgást, ami éri. A nyergeim jól bírják, de ez más gyártó.

https://barbieripnk.hu/

(#214014) ZolkoW válasza Toobee (#214013) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez brutál falvastagság, az enyémnek kb. háromszorosa! :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#214015) flash- válasza jjeahh (#214010) üzenetére


flash-
veterán

azta, köszönöm :) ez aztán elég részletes infó!
a lélegző póló felső milyen ? én már ott szoktam elszúrni hogy hiába valami túrázós aláöltőzőt vettem vagy 10 éve decathlonban, megizzadok benne ,
na meg nadrág alá mit érdemes?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#214016) MPowerPH válasza Toobee (#214013) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez kitol van? Nekem minoseginek tunik igy elso latasra, van anyagvastagsag is. Bar az itt a karbonnal pont semmit nem jelent. Szerintem nyugodtan mehet fol.
Egy dolog, ez inkabb flat bar.... Trail -re nem biztos, hogy annyira jol hasznalhato lesz, mint az elozo riser barod. Ezzel nehezebb lesz lefele veretni, nem annyira kontrollalt az elso kereked, nehezebb lesz megemelni. Magyaran kicsit megvaltozik a bringa sulyelosztasa.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#214017) Toobee válasza MPowerPH (#214016) üzenetére


Toobee
veterán

Sajna csak XC orientált kormányok vannak ebben a szakágban Alin. Ez volt az egyetlen, ami hasonlít a gyárira, az egészen bejött, szóval ugyanúgy 780/50 felállást kértem.

https://barbieripnk.hu/

(#214018) MPowerPH válasza Toobee (#214017) üzenetére


MPowerPH
félisten

Probald ki. Elnezve a minoseget, szerintem gondod nem lesz vele. Persze a karbon mindig lutri, hogy futnak a szovetek, de itt van anyagvastagsag rendesen. Az mar egy jo jel.
A sulya is rendben van, ezzel fogsz nem egy keveset a gyarihoz kepest. Majd 200g -ot, ugye?

Alirol mennyi ido alatt jot meg? Vamoltak?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#214019) Toobee válasza MPowerPH (#214018) üzenetére


Toobee
veterán

1 hónap. ÁFA előre ki van fizetve, csak vámeljárási költség van vele itthon, 399 Ft.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#214020) Hasaggymeg válasza Toobee (#214013) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tűnik rossznak. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#214021) MPowerPH válasza Toobee (#214019) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az nem is sok ido. Jo valasztas. :K

Don't Tread On Me

(#214022) jjeahh válasza flash- (#214015) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Átlagos futó pólókat használok télen aláöltözőnek, a márka szerintem majdnem mindegy. Úgy gondolom, hogy jobb, ha minél vékonyabb, a legalsó rétegnek semmiképp nem kell melegnek lennie, az egyetlen dolga az izzadtság elvezetése és száradjon minél könnyebben. Szerintem csak a külső héj kell bent tartsa a meleget, az aláöltözők nem annyira. Nadrág alá én semmit nem húzok és eddig -8 fokban sem fáztam benne, pedig újabban fázós vagyok.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#214023) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

7 éves kisfiamnak szeretnék vásárolni kerékpárt. Még nem tud kerékpározni, úgyhogy pótkerekes kellene, vagy olyan amelyre szerelni lehet pótkereket. 20"-es kerekekre gondoltam (120 cm magas a gyerek). Megfelelő méret szerintetek? Esetleg tudtok konkrét modellt ajánlani. Újonnan szeretném. Olyat szeretnék aminek jó az ár / érték (minőség) mutatója, vagyis ne legyen túlárazva (nem szeretném csak a márkát megfizetni, ha más előnye nincs). Illetve nem szeretnék olyasmin spórolni ami később visszaüt. Konkrét keret nincs, mivel nem tudom mi lenne az az alsó határ amennyiért már van vehető....

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#214024) parandroid válasza jjeahh (#214022) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig a technikai futós póló, és az aláöltöző az két teljesen különböző dolog. A futós pólóknak pont az a dolga, hogy az izzadtság mellett a testhőt is elvezesse. Kivéve persze, ha kimondottan téli, termós, mert olyan is van.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#214025) andrisbandi válasza parandroid (#214024) üzenetére


andrisbandi
őstag

futós pólóknak pont az a dolga, hogy az izzadtság mellett a testhőt is elvezesse

Ezt meg tudom erősíteni.
Teljes védőmellény alá szoktam venni dekás "hártya pólót"(vagy mi a neve - legvékonyabb futós) nem meleg.

Az aláölözők nagyon ki vannak találva. Léteznek direkt bringások is arany áron az északi országokból. Szélálló panelesek.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#214026) jjeahh válasza parandroid (#214024) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& andrisbandi: Igen, elvileg egy rendes aláöltözet úgy vezeti el az izzadtságot, hogy a testhőt megtartja, de nem tudom milyenek, nem próbáltam őket. Nekem kicsit ellentmondásosnak tűnik a dolog, de majd kipróbálom, mert miért ne. Eddig az 1-2 lélegző réteg + szélálló külső héj megoldással sem volt gondom. Azzal viszont nem értek egyet, hogy egy aláöltözetnek szélállónak kell lennie, az a külső réteg dolga :F

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#214027) andrisbandi válasza jjeahh (#214026) üzenetére


andrisbandi
őstag

Aláöltözővel vékonyabban lehet öltözni (magában "meleg").

Akkor a legjobb az aláöltöző (testresimuló+izzadságelvezető+meleg), ha lélegző réteg van fölötte. Bele izzadva sem "hideg", mert nem a bőrön van a sok víz, leszívja, gyorsan szárad.

Szerintem az olcsók is frankók. Dekás, Lidlös, Aldis.
A nyakukban van nagy különbség. A síelősöknek brutál bő nyaka van. Ez előnytelen bringán, oda a szűk nyakú jobb nekem.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#214028) parandroid válasza jjeahh (#214026) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell drága cuccokkal próbálkozni, lidl-aldi, tchibo, de deca is árul valódi aláöltözőket. Persze érdemes egyszer egy nikepro-t, vagy underarmourt behúzni, ha valahol látod akciósan. Csak veszélyes, mert utána az lesz a mérce. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#214029) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

A Becsatolás óta az A helyen van izomlázam. :F [link]... annak is a felső, oldalsó részén. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#214030) jjeahh válasza Hasaggymeg (#214029) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem a C-n s a D-n volt :D

andrisbandi, parandroid: majd ki lesznek próbálva, szerintem jövő télen :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#214031) Lacerta válasza Csaby25 (#214023) üzenetére


Lacerta
aktív tag

20 colosban nemigen találsz oldalkerekest, 16-osig szoktak lenni.
Külön univerzális oldalkereket tudsz venni, ami akár 26"-osig is jó. És az bármilyen bicajra felmegy.

(#214032) Dark Archon válasza jjeahh (#214026) üzenetére


Dark Archon
addikt

Engem a Decathlonban világosított fel egy bringás eladó srác, hogy úgy kell kinézzen a dolog, hogy aláöltözet + mez + dzseki. Mindegyik ruhadarabnak meg van a feladata, de, ha meleged van, a mezt érdemes kivenni, illetve variálni a hosszú- ill. rövidujjúságot. Csak azért nem Decathlonosokat vettem mezből és dzsekiből, mert csak feketék voltak. Télen meg szerintem fokozottan fontos, hogy látszódjak. Meg mákom is volt, mert fekete pénteken zsákoltam be a NW cuccokat, ténylegesen olcsóbban. S bizony nagyon jók, nem fáztam ebben a kombóban -5°C-ban sem.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#214033) J.C.G. válasza jjeahh (#214030) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

[Ezt] a videót elnézve eszembe jutott, hogy te is dobhatnál fel néhány videót, akár telefonnal készültet is. A Bihari-hegységben járva 5:20p körüli terepen mentünk fel és le, szerencsére gyalogtúra volt. :D

(#214034) jjeahh válasza J.C.G. (#214033) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Párszor lőttem sima "csöcskamerás" videót a környéken, de macera, főleg amióta gimbal is van, ritkán használom. Ha egyedül tekernék hosszú (40km+) távokat is terepen, gyakrabban használnám, de felénk életveszélyes, muszáj társasággal tekerni és a haveroknak nincs türelmük arra várni, hogy felvegyem, levegyem a kamerát, indítsam, beállítsam stb. Saját yt videók valamiért nálam most nem mennek.
szerk: Radnai havasok szépek :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#214035) po1son


po1son
addikt

Sziasztok!

Asszonnyal együtt szeretnénk venni 1-1 "hobbi kerékpárt", használt vagy új is szóba jöhet, lehetőleg budget árkategória (keret kb 200-250e ft a kettőre.)
MTB-ét szeretnénk vásárolni, ha van rá lehetőség szépkártyával fizetnénk.
Budán lakunk, merre lenne érdemes nézelődni?

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#214036) Ringman válasza po1son (#214035) üzenetére


Ringman
nagyúr

használt piacon, sajnos ennyiért lassan újonnan már 1 vállalható biciklit sem lehet kapni, nem hogy kettőt.

(#214037) Dark Archon válasza po1son (#214035) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szia!

Hobbi kerékpárnak, asszonnyal minek MTB, ha szabad kérdeznem? Én inkább cross / trekking kategóriában nézelődnék. A bicajozz.hu-n tudsz online SZÉP kártyával fizetni, az akosbike.hu-n (Gödöllő) személyesen lehet SZÉP kártyával fizetni és vannak használt gépek is.

szerk: ja, az most esett le nekem is, hogy a kettőre 250k? Ősmontikat talán árulnak annyiért használtan vagy Csepel.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#214038) Csaby25 válasza Lacerta (#214031) üzenetére


Csaby25
senior tag

Értem, köszi. A 20" szerinted megfelelő méret? Illetve tudsz ajánlani konkrét bicajt?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#214039) Csaby25 válasza Csaby25 (#214038) üzenetére


Csaby25
senior tag

Ehhez pl mit szóltok?
Master Prince - 20 Inch
Itt nálunk Romániában 50k forintba átszámolva szállítással...

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#214040) parandroid válasza po1son (#214035) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Újan a 100-120k-s bicaj konkrétan kidobott pénz. Csak a gon, meg a bosszúság lesz vele. Felejtsd el. Duplaannyinál kezdődnek a használható cuccok. :(

Amúgy Decathlonban nézz körül, kb az a belépő szint, amivel érdemes foglalkozni, meg ki is tudod próbálni a különböző felszereltségi szinteket, geometriákat.

Amúgy ma voltunk pont Decathlonban, a tavalyi pánikvásárlások után egész jól fel vannak már töltve, kb minden volt, amit nézegettem.

Asszony kapoot egy új rollert városi közlekedésre, elég fasza cucc ez is ( [link] ). Volt már neki egy kisebb kerekű, fék nélküli, rugózatlan, az autó csomagtartójában hordja, kb bárhova eljut vele pillanatok alatt, tömegközlekedésre is fel tudja vinni, épületekbe is be tudja vinni magával, és kb olyan gyors, mintegy bicaj. Nyilván nem hosszú távra való, bár volt már, hogy 10-12 km-t letolt vele. Ez meg most tényleg egy másik szint, haladósabb is, kényelmesebb is, biztonságosabb is.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#214041) Ringman válasza Csaby25 (#214039) üzenetére


Ringman
nagyúr

több mint 12 kiló a bicikli...

(#214042) Csaby25 válasza Ringman (#214041) üzenetére


Csaby25
senior tag

Az soknak számít? Ő most 21 kg. Tudom, hogy minél könnyebb annál jobb, 10 kg alatt nem nagyon láttam...

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#214043) Ringman válasza Csaby25 (#214042) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha azt nézed, hogy egy felnőtt országúti bringa 10 kiló alatt van, akkor elég soknak, megnézném a használt felsőbb kategóriát is.

a 10 vs 12 kiló is sokat jelent ha a gyerek súlyához hasonlítjuk.

a 14"-os 35 éves csehszlovák kontrás és rudas fékes acél biciklim (unokaöcsém használja épp) acél sárvédővel nincs ilyen nehéz.

(#214044) MPowerPH válasza Csaby25 (#214042) üzenetére


MPowerPH
félisten

Facebook marketplace, jofogas. Van esely kifogni alig hasznalt, de jo bringakat.

Don't Tread On Me

(#214045) Dark Archon válasza Ringman (#214043) üzenetére


Dark Archon
addikt

Pedig 12 kiló körül vannak a 20"-os gyerek bringák, s felesleges felnőtt országútival összehasonlítani. Persze van 9,5 kg-s is 160 ezerért. Ugyanez tárcsafékkel 190 ropi. Asszem én is meg leszek lőve, ha majd a gyereknek kell komolyabb bringa, bár lehet, most kéne megvenni, mert 5-8 év múlva 2x ennyi lesz :DDD

Csaby25: a Decathlon jó irány gyerek bringákhoz is. Emagról nem veszünk valami kínai sz@rt. Szerintem. Vagy EZ. Gyerek bringákra is igaz, hogy szeretné használni a gyerek, nem mérgelődni vele, hogy aztán egy életre megutálja az egészet.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#214046) MPowerPH válasza Dark Archon (#214045) üzenetére


MPowerPH
félisten

5-8 ev mulva a mostanit szotyiert megveszed. :DDD
Vannak felteve eredeti BMX -ek, felujitva. En ha mar abban a korban lenne, be is huznek neki egy csajost.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#214047) Ringman válasza Dark Archon (#214045) üzenetére


Ringman
nagyúr

írhatnék egysebis bringát is, ez is könnyebb mint 12 kiló: [link]
ehhez képest is nonszensz hogy ilyen nehezek.

tárcsafék minek u10-es gyereknek? :F

ezeket tipikusan használtan érdemes szerintem beszerezni, mert nem hiszem hogy sokan megtartanák, inkább eladják ha kinőtte a gyerek.

(az első többsebességes bringám az egy 24"-os mtb volt 3×6 sebességgel talán)

(#214048) Dark Archon válasza MPowerPH (#214046) üzenetére


Dark Archon
addikt

Lassan már én is elfelejtem, mi az a BMX, gyerek azt se tudja, mi az :) Amúgy meg lányom van nekem is, nem biztos, hogy jó az neki. Igazából fura is már az az idétlen magas kormány.

Ringman: gyereknél sokat számít a tárcsafék, hiszen menőbb kell legyen, mint a haveroké ;) Nekem valami kontrás csoda orosz bringám volt először, olyan jó volt a fékje, hogy egyszer majdnem átmentem vele egy üvegezett bejárati kapun, mert nem fogott :DDD

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#214049) cobranco


cobranco
csendes tag

Svájc a köztudatban úgy él, hogy óriási hegyek vannak és mindig rossz az idő.Ez persze igaz, de van egy másik arca is.
Ticino kantont, amit „Olasz-Svájc”-ként is emlegetnek, nemcsak az itt élő emberek mentalitásán látszik, hanem a táj is egyre inkább mediterrán vonásokat mutat.
Egyszerre vannak jelen az égbe nyúló kétezres hegyek és a déltengerek hangulatát idéző alpesi tavak. Minden adott egy ideális kerékpártúrához, napsütés fönt, látvány a csúcson, árak az egekben

Alpok a javából 5.rész: "Mediterrán Svájc" 2020. /1440p/

Útvonal: Malvaglia-Biasca-Bellinzona-Giubasco-Bolle di Magadino-Camborogno-Locarno-San Nazarrino-Gerra-Veddasca-Lumio-Lago di Tresa

Túrabeszámoló: http://cobranco.hu/turabeszamoloalp_20.html

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#214050) xy.zsolt válasza cobranco (#214049) üzenetére


xy.zsolt
őstag

köszi, pont ma néztem meg.....folytatása mikor kerül fel?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.