Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145001) bringasisti válasza Hasaggymeg (#144976) üzenetére


bringasisti
őstag

Teljesen egyet értek, de ott meg az a gond hogy amelyik sorhoz adnak csere kereket az megfizethetetlen. Most tavasszal volt hogy a hajtásra akartam két tányért venni. Mivel nem szándékoztam személyi kölcsönt felvenni az OTP től a két tányér helyett az új hajtást választottam.

BENEFON DELTA--------N8

(#145002) Paxker315 válasza jjeahh (#144998) üzenetére


Paxker315
addikt

én amitől visítva kaparom a falat: BoB, black-on-black, "when in doubt, go black" és társai.

Fantasztikusan kreatív. :U

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145003) Toobee válasza maximilian4 (#144989) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor Shimano sort végképp ne vegyél. Léteznek a Sramnál könnyebb sorok, de azok tényleg horror(abb) áron vannak.

12 sebis XTR: 359 g XX1 Eagle: 264 g
12 sebis XT: 470 g X01 (XG-1295) Eagle: 356 g
12 sebis SLX: 534 g GX (XG1275) Eagle: 450 g

https://barbieripnk.hu/

(#145004) Hasaggymeg válasza 6030D (#144994) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+benfolds...ízlések és pofonok,mert nekem sosem tetszett ennyire mint most!...az enyém sem,mert ez a kis felirat nagyon gyere be nekem. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#145005) itouchfan válasza benfolds (#144993) üzenetére


itouchfan
senior tag

Huu, az a Cube Reaction TM az nagyon nagyon bejövős így full feketében. És az ára sem annyira durva...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#145006) flash- válasza coolpet (#144816) üzenetére


flash-
veterán

[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#145007) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom,van aki ezek között sem talál magának való színt?! :F [link];[link];[link];[link];[link]...a bazáritól a legvisszafogottabbig minden van a kínálatban...vagy az öles feliratot hiányoljátok. :F
Nekem ezek tetszenek a legjobban.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#145008) Csokicsibesz válasza Toobee (#145003) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Nálad a 0,5-ös nyúlás az kb hány km alatt jön össze? Ebben a felállásban hány km-t bír ki a sor?
Azt olvastam, hogy a 0,5-öt elég könnyű összehozni.

Most kicsit számolgattam, ha 1.000-1.500 megy el egy lánc és aztán csere, és összesen 4 láncot használsz el egy sorral, akkor nem biztos, hogy a cserélgetés annyira megéri.
Német webshopban 20k-ért láttam olyan sort, mint amit most használok. Egy olcsóbb lánc kb. 4-5 ezer ft között van.

[ Szerkesztve ]

(#145009) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#145007) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azokat a szörnyű feliratos felniket leszámítva nem tudom, mi baj lenne ezekkel a gépekkel.
Nekem inkább az AMS 100-ak jönnek be. Kár a szénszálas vázért. Biztos nagyon jó, csak az ára is szép.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#145010) G@ben


G@ben
addikt

Egy körömnyi helyen fémig megnyúzott festéket szakember kb mennyiért tud gyári állapotúra visszaállítani? A gyári állapot alatt azt értem, hogy ne látszódjon a javítás!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#145011) ballazol válasza G@ben (#145010) üzenetére


ballazol
senior tag

egy hét múlva meg megsérül másutt...
szerintem egy kerékpáron előbb-utóbb óhatatlanul is meglátszik, ha használják :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#145012) jjeahh válasza -=RelakS=- (#145009) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálunk van két AMS a városkánkban, élőben b*romira jól néznek ki :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#145013) G@ben válasza ballazol (#145011) üzenetére


G@ben
addikt

Én ezt értem, viszont ez szállítás közben sérült a felsőcső tetején, ami marhára zavaró! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#145014) 6030D válasza Hasaggymeg (#145007) üzenetére


6030D
Ármester

Az első ht az nem is rossz, ha nem fényes, hanem matt. A külsőket cserélném feketére, meg a nyerget is, a telót meg... azt is. :D
Azt a nagy NEWMEN feliratot meg le lehet kaparni a felniről, de én azért szívesen nézegetném. :U

Van olyan cuccod, ami nem fekete? :P Akkor miért nézel színes bringát?

Csokicsibesz: azért egy idő után már igencsak ugrálgatna a lánc, ráadásul el is szakadhat. Bringaúton tekeregve lehet, hogy kijön a matek, de az erdőben, hegyre felfelé tépve a láncot én nem kockáztatnék.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#145015) evilskati válasza bringasisti (#144958) üzenetére


evilskati
aktív tag

Még a gyárilag adott Schwalbe CX Comp van fent a bringán, ezt 50 TPI-re írja a weboldal. Nekem nincs bajom vele, persze jobbat még nem próbáltam.

(#145016) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#145009) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem azokból is az ilyenek,meg ez tetszenek.

(#145014) 6030D ...van fehér zoknim. :DDD Amúgy csak mutatom,hogy van itt színes,meg sötét is,minden amit akarsz.Nem azt mondom nem tetszenek egyes Elite színesek,(bár abbol is akkor inkább ez) de túl gyakorlatias vagyok ahhoz,hogy eltekintsek a használattól és csak a kinézetét figyeljem. Kirakatban szépek,de az úton csak a figyelmet keltik fel,amolyan vagánykodónak érezném magam egy tarkabarka kerékpárral...és nem utolsó sorban tisztán tartani is nehezebb.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#145017) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Hát picit ki vagyok akadva most :O Megvettem a drága külsöt,és kiderült hogy valami deformálodás van vele.Elöször azt hittem a hátsó kerékbe van 8-as,azt kiderült hogy nem.Rendesen a helyén van a felnin,az a peremcsik is kilátszik körbe mindenhol egyformán,de balra meg vagy fél centit elmegy mikor pörög a kerék.Felnibe 10000% hogy nincs semmi mert megnéztem.Ilyenkor mit lehet tenni?

(#145018) robee19 válasza parkr (#144999) üzenetére


robee19
tag

Igen, sajnos azt nem lehet szerintem sem.

Szerk. : közben már kaptál rá megoldást, bár nekem telefonon nem jön össze.

[ Szerkesztve ]

(#145019) 6030D válasza Massmurderer (#145017) üzenetére


6030D
Ármester

Mindegyik oldalon rendben van a jelölőcsík? Milyen gumi ez?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#145020) jjeahh válasza Massmurderer (#145017) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mekkora a deformálódás? Ha minimális, az szerintem normális. Ha viszont beleér valamibe vagy minden kerékfordulatnál üt, az már nem frankó... próbáltad maximum ajánlott nyomásra fújni?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#145021) Massmurderer válasza 6030D (#145019) üzenetére


Massmurderer
őstag

Schwalbe Marathon Plus SmartGuard.Mindkét oldalon rendbe van.

(#145022) Massmurderer válasza jjeahh (#145020) üzenetére


Massmurderer
őstag

2-4bart ir.Nyomtam neki rendesen.Nem ér hozzá semmihez,csak csálé igy.

(#145023) bringasisti válasza evilskati (#145015) üzenetére


bringasisti
őstag

Ők másképp mérik a TPI-t. Egy nejlon csík van benne nem 3 réteg mint a Continental 3/180 ban

BENEFON DELTA--------N8

(#145024) Massmurderer válasza jjeahh (#145020) üzenetére


Massmurderer
őstag

Az a vicc,elsöbe semmi nincs .leszedtem a külsöt,felnit betettem egy másik vázba,megpörgettem,semmi 8as vagy egyébb nincs a felnibe.Nem csuszot a felni és a küsö pereme közé a felnicsik se.

[ Szerkesztve ]

(#145025) Toobee válasza Csokicsibesz (#145008) üzenetére


Toobee
veterán

Itt írtam róla. 1.955 km/37.675 métert ment + 2 nap bikepark. Az első lánc, szóval nem tudok még mit mondani rá. Na jó, igazából a 2., de az max 500 km-t ment. Valami miatt megcsavarodott és szarul váltott vele rendszer + hátrafelé tekerésnél le is dobta 2-3 fokozatot. Utána került fel a 1130, az amúgy egy X1 lánc volt.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#145026) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Srácok, a Chainreactioncycles webshopban a Priority Tracked az mi, mivel küldik a csomagot? Normál posta? DHL? DPD?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#145027) bringasisti válasza Massmurderer (#145017) üzenetére


bringasisti
őstag

A belső a szelepnél félre nyomja?

BENEFON DELTA--------N8

(#145028) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Van, aki más eszközről exportálja az adatait Stravába?
Idén tűnt fel, hogy az utóbbi pár hónapban fura csúcsok vannak a sebesség grafikonon, mintha hirtelen akár 7-8km/h-val is gyorsabban mennék kb 1 másodpercig. A Sigma saját szoftverében (Data Center) ugyanezt az ugrást nem találom.
Majd még megnézem, hogy másba importálva is megvan-e, de irtó rondán néz ki tőle a sebesség grafikon.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#145029) Massmurderer válasza bringasisti (#145027) üzenetére


Massmurderer
őstag

Nem a szelepnél van a deformálodás.Mielött felfujtam,mindkét oldalon körbe bekentem szappanos vizzel.Mindenhol a helyén van.

[ Szerkesztve ]

(#145030) ZolkoW válasza Csokicsibesz (#145008) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem tudom pontosan, mi a matek, de ha egy lánccal végigtolod, akkor meg kb. 3000 Km után kuka, nem? Láncok árát sem tudom fejből, csak a 11-es Sramokét, hogy azokat 3 és 6 ezer között megkapom igénytől függően, szóval én inkább nem nyújtom szét a láncot, az az első tányérnak sem tesz jót. Meg állítólag váltásminőségnek sem, de erről nem tudok nyilatkozni.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#145031) Csokicsibesz válasza Toobee (#145025) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Köszi még egyszer, hogy leírtad!
Szerintem még az augusztus és a szeptember belefér a mostani sorral/lánccal aztán csere. Így elfutott több mint 4.000 km-t. Váltásnál még nincs probléma, nem reszel. Következőnél megpróbálom 2 ezrenként cserélni, de tartok tőle, hogy a 11-13-as kerekek nem fogják sokáig bírni. Amikor 3x rendszerem volt, akkor is mindig azok koptak el.

(#145032) Toobee válasza Csokicsibesz (#145031) üzenetére


Toobee
veterán

Majd azért tényleg figyelj oda, 6030D nem véletlen mondta, hogy terepre necces. Biztosan fájdalmas dolog, amikor teljes erődből tekersz kiállva, és elszakad a lánc, te meg jó nagyot harapsz a kormányba. Azt is elfogadom, amit írsz a sor áráról, hogy nem éri meg cserélgetni a láncot. Nekem a legolcsóbb XD-s Sram sorom van, de már ezt sem szívesen kukáznám emiatt, ha meg azt vettem volna a bringára, ami volt előtte (XG-1195), akkor még jobban figyelnék rá.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#145033) zzola


zzola
félisten

Tegnapi okfejtés gyanánt ezekre a pedálokra gondoltam:
Shimano Sil PD-R540 SPD-SL SM-SH11 Stoplival, Fehér 12090-
Shimano PD-R550 SPD-SL SM-SH11 fekete 15890-

AZ 540-es hasonló áron van több helyen.
Azt hiszem inkább a 3 pontos rögzítés választanám.
Ha a cipőben nem lehet sétálni emiatt, igazából nem zavar...

(#145034) ZolkoW válasza coolpet (#144816) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nagyon nem ismerem a Stravát, de párszor használtam külső weboldalt .fit file-ok összefűzésére, amikor véletlenül leállítottam a rögzítést, lehet hogy ez megoldás (belapátolni az összes mentett útvonalat, hátha csinál belőle valamit.) de amúgy mintha Stravával kapcsolatban hallottam volna már a heatmap kifejezést, az pont ez, nem?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#145035) Wombath válasza ZolkoW (#145034) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Jaja, a personal heatmap pontosan ez a Stavából. Jó cucc, úgyhogy nyilván a fizetős Summit csomagok egyikében érhető csak el...

(#145036) FireKeeper válasza zzola (#145033) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én azért meggondolnám az SPD-t. kezdőként az a leginkább "megbocsátó" szabvány, és teljesítményben igazából nem vesztesz sokat az SPD-S-hez képest. olcsóbb is hozzá a pedál, M520 elpusztíthatatlan és ilyen 7-8 ezer körül megkapod újan.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#145037) zzola válasza FireKeeper (#145036) üzenetére


zzola
félisten

Köszönöm a tanácsot!

(#145038) -=RelakS=- válasza Wombath (#145035) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Meg az nem Google Maps-ben csinálja :D

Nem is értem, a Google mi a francért szántotta be az útvonal rögzítő alkalmazását.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#145039) Hasaggymeg válasza Toobee (#145025) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

2000 km/lánc az roppant kevés! :Y Vagy Förstemann lábaid vannak,vagy ennyivel hamarabb kampec az 1x-es rendszeren használt láncoknak. :F Annyit még Runner is elmegy vele villanyossal.

(#145031) Csokicsibesz...mennyi az aszfalt a tekeréseidben és milyen csapásszámmal nyomod? Fura,mert látszólag erősen a vége felé használod a sort,lehet valami nagyobb kellene elől.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#145040) samujózsi válasza Hasaggymeg (#145039) üzenetére


samujózsi
tag

Nekem 2700km környékén a szervizes még tökéletesnek mondta a láncot. Igaz, outi és nem terhelem túl. :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#145041) evilskati válasza zzola (#145033) üzenetére


evilskati
aktív tag

Decathlonban is árulják 11.990 Forintért, igaz már csak pár darab van.

Országúti pedál Shimano R540 SPD SL SHIMANO

MTB patentpedál M-520, fekete SHIMANO 7.990 Ft

(#145042) Hasaggymeg válasza samujózsi (#145040) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Téged nem veszünk figyelembe,mert te sokat tolod. ;] (Viccvót :R ) Több mindentől függ,mint csapásszám,karbantartás,láncminőség és persze a terep változatossága,mert síkon hajlamos az ember mindig ugyanazt az 1-2 lánckereket használni,és ha az történetesen még a legkisebbek közül való is,akkor értelemszerűen gyorsan elkopik.Mennyi van a sorban? 4000 km...de abból 3500 1-2 kerékben van,a többi szinte új. :U Amúgy figyelem is egy ideje és nekem a 40/30/22-es hajtóműhöz valami 13-14-essel kezdődő sor kellene amely 34-el végződik,így cserénél utána is nézek valami Sunrace-nek,bár 14-essel talán ott sem kezdődik egyik sem. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#145043) samujózsi válasza Hasaggymeg (#145042) üzenetére


samujózsi
tag

Csak próbáltam finoman célozgatni, hogy a km önmagában semmit sem jelent ;)
Pont azért, mert nem mindegy, mennyire van hajtva. Én sík terepen járok, harmincas tempónál gyorsabban nagyon ritkán megyek stb., így elég lassan kopik, remélhetőleg.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#145044) itouchfan


itouchfan
senior tag

Ebbe a Cube Reaction TM-be nagyon beleszerettem, és azt írták, hogy elvileg 1000 Font alatt marad az ára, ami azért még az elérhető kategória lenne mondjuk jövő tavasszal, év elején.
A hozzáértők tudnának véleményt mondani róla, hogy mi az ami a szűk keresztmetszet lehet ebben a gépben? 13,9 kg, ami nem kevés, viszont sok, de ez az "enduro hardtail" vonal kezd izgatni, ahogy egyre többet bringázok a nyár folyamán illetve ősszel, remélem még kikristályosodik egyre jobban. Ebben az árkategóriában mivel több/kevesebb/másabb amit a konkurencia kínál? :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#145045) Hasaggymeg válasza samujózsi (#145043) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tempó is számít,de az is,hogy a harmincat 45,vagy 85 csapásszámmal nyomod percenként,mert az előbbinél bizony nagyon terheled az egész hajtást,vele a láncot is.

(#145044) itouchfan...bár sem a telót,sem azt a féket nem ismerem,eléggé egyben van az a kerékpár,vagyis minden porcikája hozza azt a szintet amit az egész egyben.Nem tudnék így gyenge pontot mondani,talán a teló tűnik (kizárólag ára szerint) gyengébbnek. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#145046) Toobee válasza Hasaggymeg (#145039) üzenetére


Toobee
veterán

Dehogy megy. Jó múltkor néztük a Cannondale-t, aztán valami 1200 km-nél raktuk bele a 0,75-öt, de úgy megnyúlt, hogy alul kaptam el a mérőt. Leírom újra, mert ez is fontos: 0,5-nél cseréltem, tehát nem 0,75-nél, nem necces 0,5-nél, ami igazából már 0,6, hanem 0,5-nél. Feltételezem, hogy az 1x ilyen. A mesterbikeban 1200-1500 km-t mondtak, ahhoz képest szerintem elég jó.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#145047) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Bringás haver ismije most vett magának meg a fiának új montit és egyből bevállalnának velünk egy 60km/1400m szintes terepezést, szerintetek meg fogják bírni? ;] Valahogy én úgy érzem, hogy az első emelkedőnél, ahol amúgy kb. 900m szintkülönbséget kell leküzdeni, már rég ki lesznek nyúlva :D . De remélem, hogy tévedek és nem utálják meg azonnal a montizást... :)). Vagy csak én vagyok annyira nyámnyila, hogy az első terepezéseim max 10-15km-k voltak?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#145048) Csokicsibesz válasza Hasaggymeg (#145039) üzenetére


Csokicsibesz
tag

1x rendszernél csak pörgetni tudok síkon. Ha reálisan nézem, akkor egy ezrest minimum kapott síkon a lánc + a sor. Akkor értelemszerűen csak az alsó pár fokozat játszik hátul. Elől 30-as a mostani tányérom, de szerintem egy ideig nem váltok nagyobbra ott, így teljes biztonsággal fel tudok menni majdnem mindenhol. Terepen ritkán kapnak terhelést az alsó fokozatok. Csak valahogy oda is kell menni a hegyhez és haza is kell jönni.
Nyilván 2x vagy 3x rendszernél egyenletesebben tudod koptatni a sort, mert elől tudsz játszani.

Most már igazából felesleges lovagolni rajta, mert a lánccsere már kizárt. Amíg tudom használom így, aztán új sor + lánc és próbálok jobban figyelni rá. A számolgatás része arra irányult, hogyha a sor több lánccal is csak 4-5000 km-t megy el, akkor nem feltétlenül éri meg cserélgetni.

Minden alkalommal, amikor szervizbe viszem a bringámat nézetek láncnyúlást és mindig hülyének néznek a szerelők, hogy cserélni akarom.

(#145049) itouchfan válasza jjeahh (#145047) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nyilván tempótól, meg pihenőktől is függ, de azért ez elég komoly túrának tűnik, szerintem nem tudják felmérni még a dolgokat. Én is 20-25 km-ekkel kezdtem, és most ilyen 35-40-eket megyek normálisan, ami nem sok de az pont elég egyelőre, 7-8-900 m szinttel.

Hasaggymeg: köszi!

Ha még valaki tudna hozzáfűzni valamit azt megköszönném! :R :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#145050) Hasaggymeg válasza Toobee (#145046) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát ha én 1500-nál cserélném a láncot,és 3000-nél a sort akkor vagy kevesebbet mennék,vagy hamar leszegényednék.Na kíváncsi vagyok más 1x rendszeres mit tapasztal,mert a 3-as szorzó a kopásnál és a másfeles-kettes az alkatrészek áránál az nagyon soknak tűnik. :F

(#145047) jjeahh...megeszel 2 muglit reggelire? ;] ...azért ne becsüld le őket,vannak ám őstehetségek. :K

(#145048) Csokicsibesz ...na csak ne nézzenek hülyének,lehet még nincs is elég tapasztalatuk az 1x rendszerrel.Inkább vásárolj magadnak egy fillérekbe kerülő láncnyúlás mérőt,és döntsd te el mikor cseréled.Ezt a láncrotációt én is macerásnak érzem,nyilvántartást vezetni láncaid menetidejéről kissé túlzásnak tartom a módszer hozadékával összehasonlítva.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.