Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) TomMusic válasza Tendd (#71991) üzenetére


TomMusic
őstag

Erre most már kicsit jobban odafigyelek, ha még egyszer előjön a hiba, akkor visszaviszem.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#72002) Hasaggymeg válasza korcsillio (#71938) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a lényeg,körhátszelet kívánok! :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#72003) Hasaggymeg válasza deicide (#71961) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem csak a halandók teljesítményére kíváncsi...nem hagyhattad ki,mi?! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#72004) -=RelakS=- válasza ivana (#71985) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mert kanyarban kisebb ívben fordul, mint az első

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#72005) StLui válasza Runner_fxr (#71999) üzenetére


StLui
veterán

Köszönöm! :R

közben megfejtettem talán egy kérdésem: egy leírásban azt olvastam a fölsőnek van egy kis holtjátéka, így gondolom az való oda amiből magától kipottyan a persely, csúszócsapágy, gyűrű (nem tudom, hogy hívják) féleség, annak van ezáltal holtjátéka.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72006) pc360 válasza StLui (#71990) üzenetére


pc360
addikt

Úgy rémlik, a fogassorhoz közelebbi a nagyobb, hiszen ott fordul nagyobbat a lánc, és azt éri nagyobb erő - max nézz meg egy manualt a Deore-hoz!

Visszarakáskor érdemes figyelni, nehogy a kereszttartó bigyusznál rosszul fűzd a láncot, mert ledarálod a váltót. :D

Ha jó régi a szett és nem csak a perselynek van holtjátéka (ami ugye normális), hanem összecsavarozás után a görgőnek is (annál már nem annyira), akkor érdemes lehet cserélni, nem nagy pénz egy görgőszett. Pontosabb és azonnalibb lesz megint a váltás a csere után. Bringaboltban biztos tudnak csavart is adni hozzá, de még az is lehet, hogy van nekem elfekvőben.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#72007) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok van valakinek tapasztalata bionx termékekkel kapcsolatban?

(#72008) deicide válasza Hasaggymeg (#72003) üzenetére


deicide
veterán

Ki tudja, hátha másokat is motivál. :B
De ma például egész emberi, laza 183km volt a menü, 33.4-es tempó, 215W, 125-ös átlagpulzus. Persze a pulzus úgy jött össze, hogy amikor elöl voltam, akkor azért szedtem a levegőt, csak szélárnyékban volt lazsálás. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#72009) Pttypang válasza Runner_fxr (#71997) üzenetére


Pttypang
veterán

En azert regisztraltam, hatha arra jarok majd.
Ja sisak kell a teszteleshez? Mert akkor kapufa :DDD

Everybody lies.

(#72010) StLui válasza pc360 (#72006) üzenetére


StLui
veterán

Köszi neked is! :R
A két fogaskerék méretre egyforma, a képen jobboldalinak van egy kis kotyogása, vagyis benne a persely szerű valaminek, így ezt is tenném fölülre (most persze nem találom a cikket amiben olvastam).

Egyébként döbbenetes szépen vált a mai napig a karbatartatlanság ellenére, hihetetlen jó ez a bringa (GT Backwoods) Azt hiszem 1994-ben vettük. 2006 környékén vettünk egy trekkinget gyerek cipelés miatt, azóta GT kevesebbet fut, ráadásul amúgy sem túl sok a havi km amit megteszek bringával. Na a dechatlonos Btwin trekking már sokkal jobban könyörög a karbantartásért :)

Gödön lakom, elsőre próbálok keresni itt a közelben csavart, nem tudom te merre laksz.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72011) llori válasza llori (#71787) üzenetére


llori
csendes újonc

A fentebb említett felhasználásra ajánlottátok a cross/trekking típust is. Körülnéztem a használt piacon is, és találtam EZT az elvileg új állapotú bringát, erről szeretnék véleményt kérni. Az új ára kb. a rászánt összeg lenne, de ha így kicsivel olcsóbban vehetnék, maradna pénz a felszerelésre is. Lehet nagy gondja a benne lévő (elvileg) 30 km miatt? Köszönöm

(#72012) eddie1978 válasza StLui (#72005) üzenetére


eddie1978
aktív tag

A képen a jobb oldali a felső.
szerk.: Látom már megvan.

[ Szerkesztve ]

(#72013) varsam


varsam
őstag

Na megvolt a hétvégi túra tegnap. Találtam egy jó kis Pilis-tető túráról egy leírást, amin felbátorodtam és elindultam.
Végül ezen az útvonalon mentem. Nagyrészt jelölt kerékpár útvonal végig, egy kisebb kitérőt tettem Hosszú-hegynél. Visszafelé pedig Csobánkáig az országúton jöttem.
Egy pillanatra sem bántam meg, szuper kis túra volt, estére jól el is fáradtam, ennyit még nem mentem egyhuzamban. Az út sajnos nem mindenhol bringa barát, több helyen kellett tolnom mert nagyon köves volt, de mindent egybevetve nagyon élveztem az egészet.
Összességében 74,2km lett, 1250m szinttel Runtastic szerint, 4:42 tekerés + 2:43 perc pihivel, szóval kint voltam egész nap, nem kapkodtam el.

Akit érdekel pár kép, itt talál: [link] A táj valami elképesztően gyönyörű, még sosem voltam a Pilisben, de tuti visszamegyek még párszor, párommal már meg is beszéltük.

[ Szerkesztve ]

(#72014) Runner_fxr válasza dokee78 (#72000) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Te tudod, de szerintem érdemes felutazni arra a napra. Ez a legnagyobb ilyen esemény Magyarországon.

Magyarországon tudtommal épített bringapálya egyedül Eplényben van, ott van felvonó is.
Turista térkép rengeteg elérhető, ami jelzi az erdei utakat.

Crytec210: Szerintem kell, bár nem vagyok benne biztos. Azért hozzál magaddal sisakot ha jönnél.
Hegyi kerékpározáshoz amúgy is lennie kéne, baromi nagy felelőtlenség sisak nélkül menni.

StLui: Érdemes szerelésnél úgy letenni, hogy tudd melyik volt a felső és melyik az alsó. :)

[ Szerkesztve ]

(#72015) Pttypang válasza Runner_fxr (#72014) üzenetére


Pttypang
veterán

Egy rockrider 340-el jottem le egy dh utvonalnak jelzett helyen, szerinted mennyire vagyok felelotlen?

Sisakom nincs. :N
Majd egy normalis bicikli melle veszek, addig meg ugyis csak aszfalton megyek foleg, vagy ovatosan azert.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#72016) Runner_fxr válasza Pttypang (#72015) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Te dolgod, bár szerintem a sisak nem kerékpár függvénye.

(#72017) Pttypang válasza Runner_fxr (#72016) üzenetére


Pttypang
veterán

Tervben van, csak hosszu a lista.

Everybody lies.

(#72018) Novics válasza Runner_fxr (#72016) üzenetére


Novics
senior tag

+1. Bár én csak outizok, de ha már kimegyek a faluból, akkor felveszem. Egy eszméletvesztés alkalmával már jó szolgálatot tett. Mondjuk erősen cserés lenne, mert lassan 10 éves lesz.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#72019) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
A CST C740 Super HP-t meg szabad venni? A testbike-on jókat írnak róla, és egy ezressel olcsóbb, mint a többi. Országútin használnám hétvégi tekerésekre.

(#72020) anorche1 válasza Pttypang (#72017) üzenetére


anorche1
őstag

Csak el ne késs vele...

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#72021) concret_hp válasza Pttypang (#72015) üzenetére


concret_hp
addikt

ameddig nicns normális bringád addig nem üthetnek el, vagy nem jöhet szembe egy kátyú? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#72022) Pttypang válasza concret_hp (#72021) üzenetére


Pttypang
veterán

Átlebegek felettük a flamewar hullámon, amit általában generálok a hasonló "majd" válaszokkal ;]

Everybody lies.

(#72023) StLui válasza eddie1978 (#72012) üzenetére


StLui
veterán

Azért köszi a megerősítést! :R

Össze is raktam, csillog villog első, hátsó, és működik is.
Csavart ideiglenesen pótoltam egy teljes menetes akármilyen csavarral a láda mélyéről. De így nem használom, nehogy tönkretegyem azt a persely félét.

Neki is ugrottam volna a másik két bicónak is, de elhasználtam az összes zsíroldásra használható régi maradékokat itthonról. Fél flakon háztartási hideg zsíroldó, egy harmad flakon WD40, valamint motoros korszakomból maradt féktisztító spray is :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72024) Pttypang válasza StLui (#72023) üzenetére


Pttypang
veterán

En sima mosogatoszerrel meg vízzel szoktam takaritani.

Everybody lies.

(#72025) StLui válasza Pttypang (#72024) üzenetére


StLui
veterán

Na jó, de ezen 21-22 éves lerakódás volt a lánckerekeken, váltón, két hátsó fogaskerék közül még egy fadarabot is ki kellett piszkálnom :D
A másik, a feleségem, ugyanakkor vettük, ugyanilyen állapotban, tetézve azzal, hogy egy helyi bringaszervizes pl úgy beolajozta a láncot egyszer, hogy hetekig csöpögött róla.
Az én trekkingem pedig 12 éves, és az sem látott még ilyen takarítást. Szóval kell a vegyi arzenál hozzájuk rendesen :) Persze kifejezetten a váltók és lánchoz, lánckerekekhez.

Virtuális szégyenpadra kerüléshez:

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72026) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Na tehát megvannak az "értékek": 173 centi magas vagyok, 58-60 kilóval és 78 centiméter belső lábhosszal.
Ez akkor jó lenne méretben? LINK

[ Szerkesztve ]

(#72027) razzorr


razzorr
őstag

Aki használja a Strava progit,azokhoz lenne 1-2 kérdésem:
Nos az alap, ingyenes app alkalmas -e arra hogy a már meglévő szegmensben én is versenyezzek a többiekkel? Mert történt ma, hogy nyomtam egy szegmenst, stopperem alapján elég jó idővel, de nem vagyok a listában benne. Valamint, hogy érdekes módon visszanézve a térképen a kék csíkot a program nem az úton vitte végig,hanem biztos valami gps kimaradás miatt húzott egy egyenes vonalat az út mellett egy szakaszon. Lehet az a probléma, hogy nem pontosan az úton vitt ez a vacak és ezért én nem azt az útvonalat tettem meg szerinte? Ilyenkor baxx fel az ideg, hogy kegyetlenül kinyomtam magamból mindent és egy ilyen miatt buktam? Most próbáltam ki először a strava-t,de ha ez így megy, nem lesz a kedvencem.

(#72028) korcsillio válasza Hasaggymeg (#72002) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszi!Mentem ma egy 20-ast,jól esett.(kevés,de csak 2napja tekerek).

[ Szerkesztve ]

(#72029) deicide válasza razzorr (#72027) üzenetére


deicide
veterán

Biztosan a kimaradás az oka, igen. Ha úgy ítélné meg a Strava, hogy végig a szegmenst csináltad, akkor azonnal berakna a többiek közé.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#72030) Normi™ válasza korcsillio (#72028) üzenetére


Normi™
őstag

Teljesen jó az 2nap után,de még 2hónap után is.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#72031) Pttypang válasza StLui (#72025) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem latom, mi a gond, az enyem most is rosszabbul nez ki, szerintem raveszem magam mindjart egy kis takaritasra :D

Everybody lies.

(#72032) razzorr válasza deicide (#72029) üzenetére


razzorr
őstag

Köszi. Legalább megnyugodtam hogy nem én rontottam el valamit.
Indulás előtt az Endomondo-t is benyomtam, gondoltam lássuk a kettő mit mutat. De az az útvonal ott is lemegy az útról úgy látom, ugyanaz a térkép kép. Viszont itt finom kis anomália is van, mert szerinte meg "MAX SPEED 1876.37 km/h" :)
Nem volt szerencsém ezekkel a programokkal idén. Még csak azt sem lehet mondani, hogy a telefon rossz, mert nemrég cseréltem le. Előtte meg a régi telómmal a sports tracker nyomta fel az idegeimet, ami miatt már nem is használom. Francba ezekkel a vackokkal :W

(#72033) 6030D válasza razzorr (#72027) üzenetére


6030D
Ármester

Két dolog. Az egyik, ha egyenes vonalat húz, az azt jelenti, hogy a két pont között vagy megállítottad, vagy nem talált jelet. A másik, hogy ha pontatlan a gps-ed (pl. telo), akkor nem biztos, hogy ott vezeti az utat, ahol mentél. És ha nem egyezik a szegmenssel (gondolom van vakami tűrés), akkor nem leszel benne. Gépen magadnak ki tudod mérni, hogy mennyi lehetett, akkor látod az időd. Igen, felbaxxa az agyad...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72034) StLui válasza razzorr (#72032) üzenetére


StLui
veterán

Én futásnál küzdöttem nagyon sokat ezekkel a programokkal, rohadt bosszantó tudott lenni, pláne ha a versenyt nem mérte rendesen. Szerintem ilyenkor valami műhold jel gubanc lehet.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72035) StLui válasza Pttypang (#72031) üzenetére


StLui
veterán

Akkor most már villogok is :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72036) razzorr válasza 6030D (#72033) üzenetére


razzorr
őstag

+(#72034) StLui
Végignéztem a menetet és még a kis vacak nyúlfarkat is mutatja, ahol szórakoztam menet közben, de pont ott maradt ki ezek szerint a jel,amire rágyúrtam. Volt egy pici emelkedő az elején, lehet ott zavarodott meg és kicsivel később jön az egyenes vonal. :W
Tudom nem múlik ezen semmi,mert a tekerés a lényeg, amit szerencsére 1-2 idegesítő technikai malőr sem vehet el tőlem, de akkor is, látni szeretném mit tudok itt-ott. Fene egye meg.

[ Szerkesztve ]

(#72037) StLui válasza razzorr (#72036) üzenetére


StLui
veterán

Tudom nem múlik ezen semmi,mert...
Én is ezzel nyugtattam magam, de tiszta ideg voltam tőle :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72038) noorbertt válasza noorbertt (#72007) üzenetére


noorbertt
őstag

Csak én vagyok lusta? :))

(#72039) pc360 válasza StLui (#72023) üzenetére


pc360
addikt

Hát, nem arra. :) Valami bringaboltban biztosan tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#72040) StLui válasza pc360 (#72039) üzenetére


StLui
veterán

Ismerem is őket, két sarok tőlünk, de most nagyon félgőzzel üzemelnek, csak bejelentkezésre, amúgy nincsenek nyitva! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72041) pc360 válasza StLui (#72040) üzenetére


pc360
addikt

Jah, közben beszéltem az ismerőssel, már másféle éve nem dolgozik ott, a bolt is behalóban (a tulajt ismerve nem csodálkozom). Ki is szerkesztettem az előzőből... "Kicsit" lemaradtam a gödi srácok mindennapjaival... :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#72042) korcsillio


korcsillio
őstag

Cyclers app kiagyalt...Semmit nem rögzített.Biztos én nem értek hozzá de... :(

(#72043) parkr válasza Runner_fxr (#71997) üzenetére


parkr
őstag

ez jól látom hogy csak terep? országútiba is jó lenne ilyen

(#72044) gergo5991


gergo5991
őstag

volt ma egy kis dombmászás sportstracker link, volt egy kisebb baleset is de szerencsére semmi komoly, haver véletlen nem lassított le erdőben a sziklás lejtőn mondhatni majdnem egy szakadék rés volt, és előre esett, utána már csak lassan mentünk tovább.

(#72045) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

ezekről mi a vélemény?

1. Rockrider 500S
2. Rockrider 520
3. Rockrider 540

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#72046) salieri.


salieri.
őstag

A strava mivel jobb mint a sports tracker?

(#72047) imyourfriend válasza deicide (#72008) üzenetére


imyourfriend
őstag

Jó kérdés amúgy az átlagpulzus téma, megértem hogy a sportolóknak valamint az edzett embereknek minél alacsonyabb, nekem 150-160 körül van a normális a kerékpáron, mikor nincs semmi gond valamint 165-170 körül bárkivel elbeszélgetek és 183-185-ig megy fel. Tudom utóbbi szám már egészen magas tartományban jár de ez síkon ritkán jön elő. :)

(#72048) ghost364 válasza korcsillio (#72042) üzenetére


ghost364
senior tag

Meg kell várni, amíg 20 méter alá esik a GPS hatóköre, ott fent mutatja. Illetve Battery Savert is érdemes kikapcsolni.

(#72049) hawkfoto válasza razzorr (#72027) üzenetére


hawkfoto
tag

Ma délután a strava nekem is csinált egy szép egyenes vonalat Ómassa felé, a mellette futó endomondo meg egyszerűen leállt

(#72050) madle


madle
őstag

Sziasztok,

szeretnék a páromnak(nő,163cm) vásárolni egy minőségi trekking bicajt. Nekem egy belga NORTA NT2-esem van, amit nagyon szeretek. Ehhez hasonló minőségűt keresnék.
Olyan berögződésem van, hogy ezek a Hervises, Dechatlonos bicikliket szeretném kerülni és inkább a valóban komolyabbnak mondható és nem az ömlesztetten "komoly" bicikliket keresném inkább.
Tudnátok ajánlani olyan márkát, ami elérhető hazánkban és megvan a színvonal is?

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.