Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168001) zsocy válasza Alg (#167998) üzenetére


zsocy
őstag

Hagyjuk a vajat és a kenyeret, megeszem a Nutellát üvegből kanállal! :)

(#168002) xy.zsolt válasza maximilian4 (#168000) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nutellát csakis az üvegéből kiskanállal.....kenyér, vaj, palacsinta csak elviszi az ízét más irányba :)
zsocy Egy véleményen vagyunk ;)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#168003) parandroid válasza xy.zsolt (#168002) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én is azt hittem, aztán rákaptam a rewe bio étcsokikrémre piritóssal, azóta nem érdekel a nutella. Ebből a szarból viszont egy üveggel be bírnék tolni per étkezés. Nem is bírok lefogyni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#168004) #75376384 válasza xy.zsolt (#168002) üzenetére


#75376384
törölt tag

Kóstoljátok meg ezt. Köröket ver a nutellara és még csak pálmaolajat se tartalmaz.

(#168005) varsam


varsam
őstag

helló

kisebb hátizsákot / ivózsákot keresek, és mivel már most szeretnék a hétvégére venni, ezért a Decathlonosokat néztem ki. Van valakinek onnan hátizsákja? Mennyire jók?

Nem kell nagy táska, csak 1-1,5 liter víz meg pár apróság a tekeréshez férjen bele.
Használja valaki ezek közül bármelyiket? Vélemény?
RR500
RR ST500
RR ST520
XC Lite

(#168006) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Valamelyikőtök írt tegnap DT tubeless szelepről aminek dupla gumiszigetelése van......az Istennek sem találom. Megtenné , hogy ismét leírja melyikről van szó :R
Mert ahogy láttam szelep is kell nem csak szalag.....és most már a tej is fogytán. :O

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#168007) Rica válasza parandroid (#167992) üzenetére


Rica
senior tag

A Park Tool-os oreg szaki videojat nezted? Nem tudom most belinkelni a gagyi mobilomon, de en azon tanultam meg valtot allitani, nullarol a tokeletes szintre. Valami olyasmi a jutubon hogy "how to adjust rear dreallieur " + park tool.

xy.zsolt: mikor eloszor raktam fel tubeless gumit, lerobbant a felnirol. Berepedt a jobb dobhartyam, fel evig gyogyult. :DDD

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#168008) jjeahh válasza parandroid (#168003) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egyetek mogyoróvajat, de ne a bolti cukrozott izét, hanem Wiggle-ről, Gymbeaméktől vagy hasonló fitness-sport oldalról/boltból. Arra is rá lehet kapni és nem hízlal, jó kis kiegészítő fehérje :K . A Wiggle féle amúgy eddig a legfinomabb, amit ettem.

Rica: mekkora nyomásra pumpáltad? :Y

xy.zsolt: nem kell tubeless neked ;] . Az elején amúgy én is szívtam, aztán amikor megtanultam mit hogyan kell csinálni, hogy tökéletes legyen, többé nem. De majdnem mindennel így vagyok, a teló szervízzel is elpancsoltam 50-60ml olajat, mert kb. harmadjára sikerült (14ml kell bele), de tanultam a hibáimból és következőben elsőre sikerülni fog :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#168009) ZolkoW válasza jjeahh (#168008) üzenetére


ZolkoW
őstag

Na hagyjuk ezt, a vége az lesz, hogy eddig nem ettem Nutellát, most meg ha rákapok valami hasonlóra, akkor el is hízom, pénzem se lesz, a topicgazdát kérem, hogy azonnal törölje az ilyen témájú hsz-eket! :DDD :DDD

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#168010) Rica válasza jjeahh (#168008) üzenetére


Rica
senior tag

Nalad a talalat. 60-ra :U
Igaz, hogy a Miniont ugyanaz nem zavarta, es egymas utan ket huzal hibas Agressort fogtam ki. A terepen sem jo egyebkent, nem ajanlom senkinek.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#168011) 6030D válasza Hasaggymeg (#167989) üzenetére


6030D
Ármester

Értem én, de versenyző hétvégi bringásokról volt szó szerintem. Hagyjuk. ;)

A kajálós cikket majd átolvasom rendesen, de azt szerintem nem írja, hogy mit eszik a versenyen. Mert az oké, hogy előtte kiüríti magát, de ott meg úgy feltölti a sok kémiával, hogy fullon legyen. Úszik nem tudom mennyit, bringázik 6 órát meg fut 3,5-4-et. Azt ne higyjük el, hogy éhgyomorra nyomja. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#168012) f4lcon válasza parandroid (#167990) üzenetére


f4lcon
őstag

[link] ezen végimentél?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#168013) Somatom válasza Alg (#167998) üzenetére


Somatom
veterán

Minek vajjal, meg Nutellával elrontani a kenyeret? A csülkös-körmös pacalpöri szaftját kell vele tunkolni. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#168014) jjeahh válasza Rica (#168010) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Toobee haverjának a Maxxis gumija is a perem mellett szakadt el a múltkor, ha jól emlékszek és az Minion volt, szal vigyázz azokkal is. A 60 az psi? Az kb 4.1 bar lehet, annyira én a 2.25" gumikat sem merem felpumpálni :DDD . Újabban 3 bar körül gurulok aszfalton, igaz csak 63kg vagyok.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#168015) jjeahh


jjeahh
nagyúr

A múltkori Dannys videóhoz hasonló hogyan készült cucc :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#168016) parandroid válasza f4lcon (#168012) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Eszerint csináltam, ez jött először szembe, és jónak tűnt: [link] . De most, hogy a videót párszor végignéztem, meg próbálkoztam, kezdem érteni a leírást. Amikor először olvastam, totál kínai volt az egész.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#168017) Zsohi válasza Rica (#168010) üzenetére


Zsohi
őstag

Az a 60 psi brutalis. :Y 2.3" szeles kulsoknel mar a 40-45 psi az ajanlott maximu. A pluszos kerekeimnel 35 psi...

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#168018) maximilian4 válasza xy.zsolt (#168006) üzenetére


maximilian4
addikt

Èn írtam. Biztos van olyan, mert láttam már élőben, este megkeresem, csak már alig van mobilnetem és kb negyed óra mire betölt egy weboldal. Az tuti hogy drágább mint a hagyományos szelep. 5k körül volt/db.
Viszont szerintem elég lesz egy hagyományos is. Nekem pl átmenetileg sima belsőből kivágott szelep is működött. A lényeg ahogy én is és jjeahh is írta, hogy a tape-et tényleg éppen h szúrd meg, akár egy élesebb tollheggyel és szépen nyomd bele vagy csavard bele mintha fába csavarnál egy csavart. Úgy tuti kibaszott feszes lesz. De szívesen kegkeresem

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#168019) Rica válasza jjeahh (#168014) üzenetére


Rica
senior tag

Azota en is csak 45 psi-re fujom fel tej cserenel. Dugoval a fuleimben. :D

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#168020) maximilian4 válasza Rica (#168019) üzenetére


maximilian4
addikt

Egyszer egy nem tubeless mountain kinget próbáltam felrakni. Nálam már robbant le a gumi. Kibaszott hangos, főleg szobában. Arról nem is beszélve hogy tetőtől talpig retkes lettem. Kurva nagyot tud szólni. Az meg még hab a tartán hogy egy hatalmas 8-as lett a felniben. :DD

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#168021) f4lcon válasza parandroid (#168016) üzenetére


f4lcon
őstag

pedig igyekeztem tök alapos lenni a leírásban :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#168022) parandroid válasza f4lcon (#168021) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem abban van a hiba, én még egy laikushoz képest is teljesen hülye vagyok az ilyesmihez.

Most értem haza amúgy, de már nincs kedvem megint nekiállni, holnaptól szombatig megint meló, utána hulla vagyok, vasárnap meg végre tekerni kéne, nem szerelni. :O

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#168023) Alg


Alg
veterán

Csodás ez a Garmin Express...

- Sync még mindig nem megy, ezen túl tudok lépni, megy telefonon keresztül
- De hogy új eszközt hozzáadni, FW-t frissíteni, loginolni sem tudok, az már nevetséges, és lassan ónapok óta ilyen. És erre tudtommal nincs is más módszer, FW frissítés csak Expressen keresztül megy. "Servers unavailable" mikor minden szerver működik

Másnál is le van halva?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#168024) jjeahh válasza Alg (#168023) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálam is, haverinámnál szintén. Manuálisan töltjük fel stravara a tekeréseket.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#168025) Alg válasza jjeahh (#168024) üzenetére


Alg
veterán

Most próbálnék egy unistallt hogy feltegyem a 6.7-et, de "Initializing"-nál nem jut tovább abbban sem :W

Szerk: na csak legyalulta magát nagy nehezen

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#168026) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

na, jóóóól kitekertem a mérgemet ebben a jóidőben :DD Amúgy baromira zavar a tudat, hogy 100g-mal nehezebb a hátsóm.
Alg Én is usb kábellel tolom fel az adatokat strava-ra....addig is tölti a kütyüt :) ja és mindjárt törlöm is róla PC-n az adatokat...így nem kell külön a kütyün nyomkodni a törlések miatt

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#168027) Rica válasza maximilian4 (#168020) üzenetére


Rica
senior tag

Igen, nekem is szobaban durrant, kozvetlen mellettem. Nem tulzasbol irtam a dobhartya repedest.
Erdekes, hogy irod a nyolcast. En abban a hitben eltem, hogy nalam a hibas huzaltol van. Legkozelebb megnezem az ures felnit porogni. :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#168028) jjeahh válasza xy.zsolt (#168026) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jöhetne már az ősz, a 20 fok körüli idők, sok sár, fotogén erdők és pásztorkutyamentes természet (októberben beterelik a nyájakat a hegyekből) :D . Nekem az is rövidnadrágos idő, de legalább nem izzadom ki az összes sót a testemből :DDD . Ja és ősszel nincs ennyi kiszámíthatatlan vihar sem :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#168029) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#168026) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A többletsúly érzést leszámítva (ami placebo lehet) nem érzek a konfortban különbséget a 78 psi-re fujt belsővel. Ha az eredményeim nem lesznek rosszabbak akkor lehet felejtem is a tubeless témát a hátsóban.....majd ha az első is összefossa magát akkor foglalkozom ismét a témával.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#168030) Alg válasza Alg (#168025) üzenetére


Alg
veterán

Ja hogy ezt meg nem engedi használni csak ha frissítem az elcseszett verzióra... csodááááás :W :(((

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#168031) Hasaggymeg válasza #75376384 (#168004) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hú,ez tele van minden sz@rral! :o

6030D...te gyógyulj ne vitatkozz! :P

xyzsolt...a tejet,szalagokat,spéci szelepet beleszámítva is annyi a különbség?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#168032) SpaceKombajn válasza Alg (#168030) üzenetére


SpaceKombajn
tag

6.21-est tegyél fel, az nem akar egyből frissülni és működik.

spacetime

(#168033) Alg válasza Alg (#168030) üzenetére


Alg
veterán

a 7.0-ra frissítésnél meg install failed :DDD

MagiCat köszi, megpróbálom azzal

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#168034) jjeahh válasza SpaceKombajn (#168032) üzenetére


jjeahh
nagyúr

És tényleg, köszi! Majd ha valakinél az újabb verziók is megjavulnak, bedobhatja ide is, hogy frissítsünk :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#168035) robee19


robee19
tag

Hát srácok.... bohóckodok egy pár napja alföldi gyerekként a hegyekben a családdal. Olvasgatom mindig, ahogy beszéltek a 15-20%os emelkedőkről. Nekem a mai apró kis karikán csak 7-8% körül mutogatott a Bryton, de párszáz méter után azt mondanám 10% felettit kitekerni embertelen. Lehet a kompakt hajtásom, vagy az óra pontatlan, vagy tényleg én vagyok ennyire puding, de azt hittem beledöglök! (valószínűleg az utóbbi :D :D :D)

(#168036) xy.zsolt válasza robee19 (#168035) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Alföldiként elhiszem, hogy durva :D Na, meg a meleg időjárás sem a mászásnak kedvez. De ne add fel....10% után az 5-6 olyan mintha síkon mennél :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#168037) Acef válasza varsam (#168005) üzenetére


Acef
addikt

Szia,

RR500-at használok május óta. Könnyű, jól pakolható, bevált.

Az ivózsákot nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#168038) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, vett valaki mostanában országuti bicajt? [link] jelenleg ez van kinézve, érdeklődnék ebben az árkategóriában van-e jobb választás 1300 euro / 450k huf

(#168039) werszomjas


werszomjas
őstag

Egy Shimano BL/BR M355-ös fék szettet hová lehetne elhelyezni a BL/BR-MT200 és MT400-hoz képest?
Kettő között, esetleg jobb, mint az MT400 vagy MT200-nál is gyengébb? :R

üdv

(#168040) jjeahh válasza robee19 (#168035) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vasárnap 20-25%-oson másztam ki terepen, 194bpm pulzussal ;] . De a 15-20% és az 5-6km/h tempó itt teljesen mindennapos :DDD . Az ilyenekem mondjuk én sem tudom már kihajtani :( .
Hol vagy amúgy milyen hegyekben?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#168041) xy.zsolt válasza jjeahh (#168040) üzenetére


xy.zsolt
őstag

múlt héten egy a telkemhez vezető betonúton kifogott rajtam egy 100m-es, 25%os szakasz. Mivel még mindig törött a váltóbowdenem, a kistányérom így használaton kívüli ezért 50/30-al lódultam neki :D 60m-ig bírtam....aztán tolás lett a vége

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#168042) robee19 válasza jjeahh (#168040) üzenetére


robee19
tag

Az szép... Zemplén, Középhuta.
Mivel csak a faluba készültünk a családdal, én meg csak elkalandoztam, így nem vettem fel övet, de szerintem a 3. km végén volt 180as pulzus nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#168043) xy.zsolt válasza jjeahh (#168040) üzenetére


xy.zsolt
őstag

4.3 Kmh-s KOM-ot még sosem láttam :DD

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#168044) jjeahh válasza xy.zsolt (#168041) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja úgy én sem bírnám aszfalton sem.

robee19: szép helynek tűnik :K

(#168043) xy.zsolt: ja és az a tag egy droid, országos xc bajnok vagy mi :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#168045) bardi válasza xy.zsolt (#168043) üzenetére


bardi
aktív tag

Szerintem felfutott :D

'92 Honda VFR 750

(#168046) cdl válasza gergo5991 (#168038) üzenetére


cdl
senior tag

Biztos van.
450000-ért nem vennék 9,6 kg-os bringát, az biztos.
Ha csak nem gravel a kiválasztott.
Canyon, Rose oldalán nézelődnék. Persze a szállítási idő lehet, hogy nagyon hosszú lenne.
Használt piac, alig használtak. Dechatlon esetleg.
Vagy rosszul látom és ennyibe kerülnek ezek a bringák.

Alg.
Még jó, hogy Nekem nem kell a navigáció. Így wifin feltölt egyből a Bryton 530 a Stravara is.

robee.
Ott azért vannak jó kis emelkedők. Vagy inkább csak azok vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#168047) Alg válasza cdl (#168046) üzenetére


Alg
veterán

Felraktam 6.21-et, tökéletesen működik, frissítette a térképet is.

Igazából csak szoft frissítéshez kell, minden egyebet telefonos appon BT-on vagy BaseCamp-ben intézek.

De hogy ezek után nem fogom többet frissíteni az express-t, az is biztos.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#168048) bodazo válasza Alg (#168025) üzenetére


bodazo
tag

Nálam is ez volt. Én vissza raktam a 6.2.0 vagy valami ilyesmit. Azzal faja.

(#168049) gabro0 válasza Alg (#168047) üzenetére


gabro0
őstag

Honnan szedted le?

(#168050) gergo5991 válasza cdl (#168046) üzenetére


gergo5991
őstag

a canyonnál [link] ez van 1300 euróért. tiagrás a 105 el szemben, igaz valamivel könyebb
[link] összehasonlitás
használt nem kell, de ennyi pénzért mit vársz 6,7 kiló legyen vagy mit? hozzászólásodból az jön le 450e-ért tescós bicajt lehet csak kapni..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.