Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#274001) balika21 válasza .LnB (#273997) üzenetére


balika21
tag

Később olvastam csak a többi hsz-t, bocsi. De ha végtelen a szép kártya, akkor kit zavar a kis felár?! :D

(#274002) 6030D


6030D
Ármester

Kell egy Bluetoothos sebesség szenzor, azzal beállítani a gumi kerületét és megvagy.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#274003) ZavaBalazs válasza 6030D (#273999) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ha kotyogok... engem is vihetsz a szerelőhöz egy tízesért. ;]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#274004) vallas válasza Rodzser Mór (#273951) üzenetére


vallas
senior tag

Nem ide :R :R

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#274005) HEAHEA válasza .LnB (#273993) üzenetére


HEAHEA
tag

Csak Garmin lehet? Más gyártóknak is van olcsóbbért radaros lámpája.Esetleg ennyivel jobb a Garmin a többekhez képest?

(#274006) vallas válasza func93 (#274000) üzenetére


vallas
senior tag

Sebesség és pedálfordulat szenzort keress…
speed and cadence senzor. Pl Garminnál, de van alis is

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#274007) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Az más kérdés, hogy görgőre semmi értelme a sebességszenzornak. Totál fals adatokat fog adni. Persze hamarabb meg is lesz a megálmodott éves km szám. ;]

(#274008) Napfénysüti válasza HEAHEA (#274005) üzenetére

Garminról már van rengeteg infó hogy nagyon megbízhatóan működik.

Més que un club!

(#274009) parandroid válasza Napfénysüti (#274008) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jó, de ugyanezt a kínai megcsinálja neked egy letépett botsáska-fejből, egy bambuszrúdból, meg 3g reciklált műanyagresinből két dollárért (+1,5 dolcsi szállítas, + vám, + áfa). ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#274010) balintbaba válasza HEAHEA (#274005) üzenetére


balintbaba
tag

Nekem Variám van, ha újra kéne vennem, akkor Magene-t vennék. Garminnál ezért a pénzért eléggé zavaró a kevés akkuidő és a micro usb. Új firmware-ekkel szerintem a többi vetélytárs is nagyon közel került úgy, hogy kb. árban mindegyik a fele a Variának.

A Garmin meg még mindig ugyanúgy árazza a 4 éves technikáját, mint korábban, miközben eléggé megváltozott a radaros lámpa piac. :U

[ Szerkesztve ]

(#274011) .LnB válasza Napfénysüti (#274008) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen, ha veszek, akkor (valószínűleg) maradok a Garminnál. Még ha iszonyatosan túl is van árazva. A kínai cuccokat nem csípem. A Bryton-nal meg össze vagyok veszve. Mert a Bryton 310 megutáltatta velem azt a márkát. Még ha nem is fair tőlem, mert nem mai már az a computer, de akkor is.. :)
És szempont persze, hogy a Karoo2-vel működjön együtt a radar.
Szóval ha ezek alapján van alternatíva, akkor meghallgatom az ajánlásokat. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#274012) arcitec válasza parandroid (#274009) üzenetére


arcitec
addikt

Pont azért amit írsz a kinai az olyan is... ;] 50eft allat még még a Garmin mert a Megane is vagy 40-50eft. Itt egyértelműen látszik, hogy Megane vagy Garmin : [link] :D
Mert akár hogy is, van alternatíva a Garminhoz képest, de jobb az meg nincs. :N

[ Szerkesztve ]

(#274013) 6030D válasza lsebestyen (#274007) üzenetére


6030D
Ármester

Nem olyan rossz az. Én belőttem, tudtam, hogy mennyit tudok adott pulzuson kint menni, kb jó is lett. Szépen megmutatja, hogy novemberben adott pulzuson mennyit tekertem egy óra alatt, és össze lehetett hasonlítani a márciussal. De edzéselmélet szinten igazad van, ott csak intenzitás van meg intervallum. :K

Most nézem, hogy nem válasz lett, szóval ez func93-nak akart válasz lenni.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#274014) szuszinho válasza ZavaBalazs (#273991) üzenetére


szuszinho
őstag

De ezt mondjuk nem is értem. Ő is levásárolhatja boltban, hentesnél a SZÉP kártya egyenlegét, a folyószámláról meg jöhet a radar :)

(#274015) func93


func93
senior tag

Köszi mindenkinek! :R

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#274016) velizare válasza Oktaan (#273989) üzenetére


velizare
nagyúr

van ebből kamerás is, az még drágább.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#274017) ZavaBalazs válasza szuszinho (#274014) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ja, nekem sose volt, nem tudom hogy működik :B feltételeztem van egy olyan összege, amire van megkötés, hogy hol költheti el, ezért fontosabb az azzal való fizetés lehetősége, mint maga az ár.
mint amikor a cégnél fizették a sportköltségeket x összegig, én meg az év végén a maradékból vettem ismerősnek falmászóbérletet, cserébe ő meg elvitt gokartozni. :DDD

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#274018) 6030D válasza szuszinho (#274014) üzenetére


6030D
Ármester

Minden, ami nem a folyószámládon vagy a zsebedben van, az ingyen pénz. Asszony HR-esként ne tudd meg milyen sztorikat hall. Seggük kilóg, de 40ezrekért rendelnek tálakat; lyukas a cipő, de az újat a helyi sportboltban kell venni 20 %-kal drágábban, mert a sportáruház nem fogadja el a szépkártyát. Én meg már 3x akartam azzal fizetni a lidlibe, de azt csak sima kasszánál lehet, ahol most 6-an állnak minimum, az önkiszolgálós meg üres. :N Még a végén kell vennem egy radart, csak asszonyé a kártya, aztán megint marad a majomcsapda. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#274019) zsola32 válasza .LnB (#274011) üzenetére


zsola32
őstag

én Bryton Gardia/Bryton 420 órát rendeltem a fiamnak. Még nincs kipróbálva, karira megy. (A Varia radart eladták alólam a Bikeinn oldalon, még vártam a Dynamic láncmosó beérkezését a 8. napon már a Varia sem volt szállítható állapotban, hiába fizettem ki mindkettőt. Azóta megérkeztek helyette a Bryton kütyük, bő két hetet malmoztak rajta)
Fulton fórumtárs sokat segített, volt néhány rázós helyzet a vásárlásom alatt... (köszi még1x)

[ Szerkesztve ]

(#274020) Sipi-


Sipi-
tag

Erről mi a véleményetek? GIANT ROAM DISC 4

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#274021) parandroid válasza Sipi- (#274020) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Elöl-hátul tourney, az nagyon a legalja, én a tektro fékektől sem várnék sokat, bár hidrós, gondolom a suntour villa ugyanez a szint, de ahhoz még kevésbé értek. Én már a váltás miatt sem venném, a fékről, villáról majd a többiek lebeszélnek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#274022) chubby2o6 válasza .LnB (#274011) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Van Gardiám, Bryton S800-al tökéletesen működik, ahogy kb. minden radar-kompatibilis cuccal, akár a Karoo-val is. Világít vagy villog, autókat messziről jelzi, akkuidőre sincs panaszom.
Igaz, csak negyvenötezer [link] , tehát státusszimbólumnak nem alkalmas, a netes fórumokon sem tudom verni a taknyomat, hogy milyen menő vagyok, mert nem veszek kínait, de hát valamit valamiért. Mondjuk a Bryton taiwani... :U

(#274023) velizare válasza parandroid (#274021) üzenetére


velizare
nagyúr

vitatkoznék, amire használni akarja, arra ez pont jó. [link]
a gyenge pontja szerintem nem a fék, meg a váltó, hanem a teló, ami annyira belépő szint, hogy olcsóbb megvárni, amíg tönkremegy, és utána cserélni, mint karbantartani.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#274024) parandroid válasza chubby2o6 (#274022) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na jó, de a 45k már az a szint, amiből lehet egy rendes radart csinálni… Varia 515 is most volt 120 eur, gyakorlatialag ugyanannyi, mint a brytonod, szóval ez az ár, amibe ez kerül. Az más kérdés, hogy én megint nem tudtam magam rábeszélni, helyette vettem 1000 eurós órát ‘féláron’. Amiből vehettem volna kínait is, ami ha ugyanezt tudja, akkor talán még 20%-kal olcsóbb lett volna, csak a fene tudja, hogy fog működni, meg meddig, és addig is milyen érzés hordani, meg kezelni.

Mezeknél is ugyanez van, jó az a 10 eurós mez, de inkább megveszem a gore-t 2-3x annyiért leárazva, és tudom, hogy mit kapok, illetve az mit tud, és hogyan.

Teljes (lista) áron meg minden bicikli, és hozzá kapcsolódo cucc nyílt útonállás, de ez minden sportágban így van.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#274025) parandroid válasza velizare (#274023) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom, milyen az új Tourney, amit én használtam eddig belőle, az boltba járósnak is borzalmas volt. Illetve fékkel én is szívtam a saját cross trekkingemen, bár az Formula volt, nem Tektro, végül csere lett Shimanora. Persze ezen a váltó is Deore, ami nyilván drága, de olyan is.

Az a baj, hogy aki minidg olcsó bringát vesz, az nem tudja, milyen a jó váltó, fék, teló, és azt hiszi, hogy mind úgy működik, mint az övé, pedig egy teljesen új szintje a biciklizésnek, amikor végre valami rendes cucc kerül alád. Nem is kell felső kategória ehhez, azért egy alap Deore már űrtechnika, és nem megfizethetetlen, de acera/alivio alá én semmiképp nem adnám.

Az meg drága, ha ezt meg eszi közel 300-ért, aztán úgy vált, mint azok a tourney-k, amiket én próbáltam, a fék meg az első télen berohad, de legalább addig sem fog normálisan, és nem lehet beállítani, mint az én Formuláimat. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#274026) Hasaggymeg válasza chubby2o6 (#274022) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Garmin státusszimbólum? Nekem az van! :o ...és van egy Castelli kesztyűm (mely nem váltotta a hozzá fűzött reményeket, mert az XXL is szűkös :F ), és Vibram, és Goretex amit csak akarsz. :P ...ájfón még nincs, de remélem nem is lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#274027) chubby2o6 válasza parandroid (#274024) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Pedig ha outizol, a radarral lehet jobban jártál volna. Jó cucc, bár nekem nem sokat tesz hozzá a bringázáshoz, de én nem is megyek annyit olyan helyen, ahol igazán hasznos lenne. Igazából városon belül, ahol folyamatosan jönnek az autók, hát azt radar nélkül is észreveszem. :)

#274026Hasaggymeg Sajnos sokan úgy tekintenek rá, ahogy a részletre vett ájfónra ( természetesen feltöltőkártyával ), a hitelből vett németprémiumra ( üzembentartóira, az átírás drága ) is, és még sorolhatnám. De ne menjünk bele, nem ide való :R

[ Szerkesztve ]

(#274028) parandroid válasza chubby2o6 (#274027) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jóval többet futok, mint amennyit biciklizek. Jó, az idei sérülés szinte lenullázta a biciklizést, de amíg azt alig vártam, hogy újra futhassak, a bicikli csak a szükséges grind, és a görgőre is alig bírom rávenni magam. :(

Én most nyáron vettem a 4 éves, kifutottan vett iphone-om helyett egy 3-mal ezelőtti, használtat. Sajnos nem hitelre, hogy igazán menő legyek, meg nehéz vele villantani, mert nincs 3 bazi nagy kamera a hátlapon, és a profik azt kiszúrják. :O No meg amúgy is annyiba került csak, mint egy középkategóriás kínai, szóval mire vágjak fel… ?

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#274029) chubby2o6 válasza parandroid (#274028) üzenetére


chubby2o6
senior tag

:D :D :D

(#274030) Sipi- válasza parandroid (#274025) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi a válaszokat. Akkor milyen konkrét trekkinget ajánlotok 200-240ezer forint között?
Csak új, számlás lehet (nem sznobizmus, hanem kell a számla a munkahelyemnek).
Én ahogy néztem mindegyiknek Tourney váltó van ilyen árban.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#274031) jjeahh válasza parandroid (#274024) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Mezeknél is ugyanez van"

Még jó, hogy most hirdettem meg Vinted-en a Craft, Pearl Izumi, Ziener és Sugoi mezeimet, mert a 10 dolláros Kemaloce, Racmmer mezek mellett már nincs létjogosultságuk a ruhatáramban és gondoltam ha elmennek, legalább pár sör árát visszahozzák ;] . Viccet félretéve megfelelnének a meghirdetett "márkás" mezeim is, az egyetlen bajom velük, hogy a nagy márkák belépő-középkategóriás mezeik általában mind casual fit-ek, ergo laza szabásúak és én azt nem szeretem. Outin elmenne, de amikor terepen bunnyzol egyet, a laza szabású mez zsebeiből kiugranak a cuccok és én nem szeretném az olcsó kínai mobilomat meg a medve sprayt elhagyni :DDD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#274032) Napfénysüti válasza chubby2o6 (#274022) üzenetére

Én azért vettem Garmin Varia Radart mert akkor még csak az volt tényleg megbízható. A Bryton lámpája az elején kapott hideget-meleget mert nem úgy működött ahogy kellett volna. Amúgy nem is volt sokkal drágább.
Ja, km órából meg pont Garminról váltottam másra, akkor én anti sznob vagyok? ;] :D

Més que un club!

(#274033) chubby2o6 válasza Napfénysüti (#274032) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Attól függ. Ha a többi lényeges cucc megvan ( iPhone, németprémium,stb. ), akkor még nincs minden veszve.
De kínait nem vehetsz semmiből, biztos ami biztos, az illatos-omlós csirkét is felejtsd el :DDD

(#274034) parandroid válasza jjeahh (#274031) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

És akkor ez most tényleg csak vicc, de magas labda volt: annyi szart összevásároltál már kínából, hogy immunis vagy a minőségre. ;] :DDD

Amúgy amit írsz, az nem a mezek hibája, másrészt meg ahogy te lefogytál, szerintem a 60 alatti kilóddal még kínában is xs-es méretnek számítasz. Lassan jobban járnál, ha a női cuccok között nézelődnél. :P Na jó, ez már annyira geci dolog volt, hogy még nekem is feltűnt. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#274035) Sleek


Sleek
senior tag

Esetleg ha valaki még nem hallgatta
Hogyan ne szenvedj a nyeregben? Bikefit Simon Balázzsal
[link]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#274036) Sipi- válasza Sipi- (#274030) üzenetére


Sipi-
tag

Esetleg ezek?
KELLYS CLIFF 70
CUBE AIM ALLROAD 29"
Bár ezek cross -ok, nem trekkingek.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#274037) parandroid válasza Sipi- (#274036) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek ugyanaz a felszereltség, csak más márkajelzéssel. Az a gond, hogy ennyiért nem nagyon lesz más. Vagy akcióban lehet ennél jobbat kifogni ezen az áron, vagy használtan.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#274038) velizare válasza Sipi- (#274036) üzenetére


velizare
nagyúr

kicsivel jobbak. a fék egy másik modell, és a váltó is a modernebb toruney, mert már nem 7 sebességes, hanem 8.
ez a váltó van az én egykori trekkingemen is. 3 éve vettem, most a fiam használja, 7-8ezer km van benne, még be lehet állítani.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#274039) jjeahh válasza parandroid (#274034) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az S-es általában jó nekem, ahogy a hasonlóan vékony Toobee-nak is, nem kell XS-ig lemenjek. Az én bajom a mezekkel csak az, hogy ami annyira testhezálló, hogy a levegőt is ki akarja préselni belőled, az általában nagyon drága, kivéve persze a decathlonos pro fit mezek, a Siroko, vagy a kínai márkák. Valamiért a ruhagyártók úgy gondolják, hogy akinek szűk a költségvetése vagy egyszerűen nincs igénye high tech anyagokra, az a szűk szabást sem igényli, vagy el van hízva. A kínaiaknak az árukon kívül ez a nagy előnyük, a belépő fapados mezek is teljesen testhezállóak és nem azért, mert ázsiai a méretezésük, hanem egyszerűen ott ez a "divat". A legolcsóbb Kemaloce mezemnél is írja a leírásban, hogy "tight".

A Decathlonnál is megfigyelheted, hogy a belépő Triban mezek "regular fit" szabásúak, fel is tűntetik és csak a drágább Van Rysel mezek kapják meg a "pro fit" szabást:

Aszfaltos lovasként a laza szabású is szűknek tűnhet, mert ezek azért általában nem lobognak rajtad, szal valamennyire mind szűk, a különbség az, hogy a pro fit annyira szűk, hogy teljesen a hátadra préseli a zsebekben lévő cuccokat, amik akkor sem mozdulnak, ha ugrálsz. Otthon is le lehet tesztelni a dolgot, raksz a zsebekbe valami nehezet, pl multitoolt, telefont és előre hajolva, mintha bringán ülnél, elkezdesz nagyokat ugrálni :DDD . Boltban, a próbafülkében csak saját felelősségre ;]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#274040) Hasaggymeg válasza parandroid (#274034) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egymásnak esett a 2 (szith) Nagyúr? 🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#274041) parandroid válasza jjeahh (#274039) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szerinem neked fogalmad sincs, milyen 5 kilónyi úszógumival öltözködni. Hidd el, hogy nekem az összes regular fit cucc stabilan tartja, amit beleteszek a mezzsebbe. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#274042) jjeahh válasza parandroid (#274041) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tudom milyen, nagyon durván elhízva sosem voltam, de volt már rajtam 15 kiló fölösleg. Az emberek akkor nem soványoztak le és azon kívül, hogy a hasam rálógott az övemre, nem volt bajom vele, kivéve amikor ki kellett menni szaladni vagy tekerni. Brutál, mennyire felviszi a pulzust és visszaveszi a tempót egy "kis" túlsúly :( . Ha te csak 5 kilót híztál, az szerintem még nem vészes, de emelkedőn már meg lehet érezni. Ami a mezeket illeti, most csak 4 kilóval vagyok több, mint nyáron, de ja, én is látom magamon, amikor felveszem a szűk rövid mezt, a hasamon már nem úgy áll, ahogy kéne :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#274043) Because válasza jjeahh (#274042) üzenetére


Because
őstag

meg se kísérlem ezeket a mezeket gusztustalanul festek benne :B minden zsír a derekamon van, más testtájak pedig mint egy anorexiásé (15 cm csukló mellé 96-os derék)

(#274044) parandroid válasza jjeahh (#274042) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

76 kg körül vagyok most, ami a 175 centihez nem katasztrofális, de nemrég voltam inget venni, és őszintén szólva fogalmam sincs, hogy a slim fiteket milyen fitness modelleknek, vagy zsoké alkatoknak gyártják, nekem a regular fitben is sírógörcsöm volt a saját formámtól. :O Amikor 'topon' voltam, akkor voltam 70-72 között, az sem 10%-os testzsír arány volt (khm...), de akkor éreztem magam egészségesen tápláltnak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#274045) Ringman


Ringman
nagyúr

akkor az épülő monstercrosshoz melyik külsőt rendeljem elsősorban az alföldre és száraz időre, vegyesen aszfalt+terep (aka földút, mező, etc változó minőségben). sártól sem rettenek meg, de errefelé nem sokat esik az eső. vegyes használat miatt guruljon jól :)

Jelöltek - mindegyik 35-50eur/db között, 29x2.25 fér el hivatalosan a villában+vázban

1. Schwalbe Racing Ralph Evolution Super Race ADDIX Speed TLE MTB - 29x2.25 (ill. kell-e Ray előre + Ralph hátra?)

2. Continental Race King ProTection Folding MTB Tyre (ebből ez kell?, van vagy 3 féle)
55-584 / 27,5x2,2 / approx. 570 g / 3,0-4,0 bars
55-622 / 29x2.2 / approx. 605 g / 3,0-4,0 bars

3. Schwalbe Thunder Burt Evolution Super Ground ADDIX Speed TLE MTB Folding Tyre
54-622 / 29.0 x 2.10“ / 560 g / 2.0 - 4.0 bars
57-622 / 29.0 x 2.25“ / 625 g / 1.8 - 3.7 bars
most akkor ez a könnyű, de gyorsan kopó modell? évente nem vennék új szettet 35-40ezerért, ha nem muszáj

4. Tufo XC12 RR - 29x2.25

5. Egyéb?

Vagy hagyom a 40c-s tufo swamperot, amíg el nem kopik.
G1800-as kerékre menne, 24 mm a belső szélessége, nem hookless.

(#274046) jjeahh válasza Ringman (#274045) üzenetére


jjeahh
nagyúr

1. Száraz terepre vannak jobbak és nem tudom te mennyire vagy érzékeny erre, de a 67 TPI merevebb, mint a 120. Negatívum még, hogy ennek nincs vágás elleni védelme, pl. egy üvegszilánk könnyen kivágja.

2. Van vágás elleni védelem az oldalfalon, nem próbáltam, de nagyon dicsérik a black chili-t, de Continál nagy a minőségi szórás, itt is volt, aki arról számolt be, hogy óriási nyolcas van a gumiban. Mondjuk ez felső kategóriás gumi, ami más gyárban készül a németeknél, szal lehet jobb.

3. Az Addix anyagkeverék ilyen apró mintázattal brutál gyorsan kopik és 67 TPI... Vágás elleni védelem az van benne.

4. Passz

5. Maxxis Rekon Race hátra, Maxxis Rekon előre, vagy Race elöl-hátul. Száraz terepen állat, de a féktáv sz*r és gyorsan kopik.
Kenda Booster SCT (nem a TR!). Ettől a gumitól én el vagyok ájulva, puha, csillapít, jól gurul, szárazon tapad, sárban is vállalható, még kisebb hóban is okés. Van vágás elleni védelem, tubeless összerakáshoz booster sem kell és nem is kopik gyorsan. Zseniális gumi, 10/10, de lehet csak én fogtam ki egy szuperül sikerült darabot. Hátra esetleg mehet egy Kenda Rush is, a mintázat jónak tűnik, de nem próbáltam. Eddig kedvenc gumim, Maxxist megeszi reggelire.
Vittoria Mezcal...
Esetleg próbálj ki egy Chaoyang Phantom Speed-et hátul és egy Phantom Dry-t elöl, majd számolj be róla, milyen :D . Bikeinn-en kapható.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#274047) Ringman válasza jjeahh (#274046) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, megnézem ezeket is!

szeretem a puha/kényelmes gumikat, szóval akkor a schwalbékat ki is lőhetem :)
a kenda ára nem vészes, ahogy látom: [link]

(#274048) Tin válasza jjeahh (#274042) üzenetére


Tin
veterán

Rajtam még mindig van kb 10 kiló plusz, és van pocakom, bár már jóval kisebb. A mezekből viszont az adjust fit jön be. Rám feszül, és ez segít. Az aláöltözetben nyilván hülyén nézek ki, de a mez már javarészt takar. Lesz.rom mit gondolnak mások.

Nem csak a súly, a kihagyás is feltolja a pulzust. Majdnem 3 hétig nem tudtam menni, átlag pulzus 10-el volt magasabb, és ez már pontos, mert a Polar HR övvel mértem, és többször voltam 180 bpm felett, ami előtte már ritkán volt meg. A bringás teljesítményemmel vagy a sebességgel nem volt gond, kicsit lassabb voltam, de óvatosabb is, mivel minden dzsuvás volt, és nem akartam takarni.

Amúgy a Samsung Watch pulzusmérője jó. Átlagban asszem 1 bpm, maxban meg 2-3 bpm volt a különbség az övhöz képest, ami biztosan pontos. Szóval eddig se mért rosszul.

(#274049) jjeahh válasza Ringman (#274047) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A 120 TPI általában képlékenyebb, kényelmesebb picivel ugyanazon a nyomáson, de az is számít, hogy az oldalfala mennyire merev, pl. a Karma 2 Pro gumimban annyira masszív a vágás elleni védelem, hogy majdnem 1 bar-ra le kell engednem a nyomást, sőt, újan levegő nélkül is megtartotta a bringa súlyát :D . Annál a Schwalbe gumik is kényelmesebbek, főleg, amelyikben oldalfal védelem sincs.

#274048 Tin: így van, nekem két hónap maradt ki és sajnos nem csak 10-el lett magasabb a pulzusom :O

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#274050) parandroid válasza Tin (#274048) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“Nem csak a súly, a kihagyás is feltolja a pulzust.”

Bizony, ez így van, a jó hír az, hogy egy pár hetes kihagyás után sokkal gyorsabban visszaáll az addig elért normál pulzusra, mintamikor erdetileg el kellett jutnod odáig. Én is pont most estem át megint valami 2 hetes dögrováson, nem akartam erőltetni, így kb minden kimaradt, utána az első 2-3 alkalom szar volt, aztán szépen visszaállt a pulzus arra a szintre, amin előtte volt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.