Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#208001) jjeahh válasza 6030D (#207999) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igaz, télen általában nem árt, ha 0 alatt van a hőmérséklet :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208002) varsam


varsam
őstag

Nálunk épp szakad, így ha csak a városba is, de muszáj volt kimenni egyet :D



Kb fél óra alatt a nadrágom így is átázott (sajnos nem vízálló), de megérte.

(#208003) flash- válasza jjeahh (#207996) üzenetére


flash-
veterán

hát biztos ez egyéni preferencia/megszokás is
én eddig ha télen akartam tekerni vagy túlöltöztem és beizzadtam, vagypedig alul illetve jött a hideg szél,vagy a levegőt ha kapkodom benyelni a hideget nekem egyből torok-mandula probléma lesz(van mandulám)
persze mint írtátok van az a ruházat ami jó de ahogy itt olvasom az is egyénieg eltér kinek mi..én nem merek azért kiadni relative sokat hogy aztán vagy jó vagy nem :(( kb 0ról kellene kezdeni mert semmi igazán téli bringás cuccom sincs..

egyébként meg a nyári bringázást én kifejezetten jól viselem, pár tekerés után hozzászokom, melegben valamiért mindig jobban is megyek .
nekem mondjuk nincs okosgörgőm, kb 1 hónapja kezdtem a görgőzést, spd-cad-hr szenzor +youtube van és egyenlőre elvagyok z2 őn(2ó tekerések)(mondjuk zwift így is menne elvileg), aztán ha nem birom akkor kezdem beiktatni az sst-ket :) ott azért sokkal jobban telik az idő amikor az ember intervalozik, pláne HIIT-nél,csak úgy repül az idő, még yt sem kell max valami jó zene :) talán sokan pont így csinálják asszem ez a fordított edzés,hogy télen inkább az intenzivebb rövidebb edzéseket csinálják indoor de azoknak van már tetemes alap,nekem meg 1 év kevés sport és hízás alatt teljesen összeesett az alapom,kb 0 szintre

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#208004) Hasaggymeg válasza RexpecT (#207995) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sürgős? ;]

#208002varsam...az ilyen meneteknek még van 2 további előnye is, egyrészt csak kenek és nem törlök szárazra így negyed annyi időt töltök ezzel, másrészt meg gyakran tisztább a kerékpár utána mint induláskor...ez utóbbit egyenesen imádom! :C

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208005) Narxis


Narxis
nagyúr

ELOPS 500-hoz jó ez a nyereg? [link]

Vagy inkább az Athletik kell?

Thanos was right.

(#208006) Ringman válasza Narxis (#208005) üzenetére


Ringman
nagyúr

sok tényezős dolog (testtartás, ülőcsont-szélesség, fenék "edzettsége", ülőbetétes nadrággal használod-e, stb) hogy melyik nyereg a jó, ki kell próbálni (lehet hogy többet is). hosszabb távra vsz. a gyengén párnázott + ülőbetétes nadrág a jó kombináció

van ahol lehet próbanyerget is kérni, ill. a deca a visszáruhoz elég rugalmasan áll hozzá (én egy brooks nyerget próbáltam ki úgy, hogy a nyeregpálcát körbetekertem ragasztószalaggal, hogy ne kopjon), ha nem jönne be a forma.

(#208007) Hasaggymeg válasza Narxis (#208005) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha a mellékelt üléspozíciós képet nézem akkor nem, Athletic kell...amúgy meg emberfüggő.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208008) varsam válasza Hasaggymeg (#208004) üzenetére


varsam
őstag

Így van :)
Én előtte most tisztára töröltem és vettem szilikon sprayt, amit egy rongyra fújva áttöröltem a bringát, vázat, kerekeket.. azt mondják így utána még könnyebben lejön róla a dzsuva.
Most várom, hogy lecsöpögjön :)

[ Szerkesztve ]

(#208009) vhunor válasza Ringman (#208006) üzenetére


vhunor
őstag

Az esetek túlnyomó többségében a kényelmetlennek érzett nyereg nem a nyergen múlik, hanem a beállításon. A legjobban elköltött 30k forint ha az ember elmegy egy profi bike fitre. Évekig tartó nyavalyákat lehet megelőzni vele.

Én az évek alatt végül az SMP Drakonnál kötöttem ki.

[ Szerkesztve ]

(#208010) Narxis válasza Hasaggymeg (#208007) üzenetére


Narxis
nagyúr

Amúgy ki lehet próbálni Decathlon-ban vásárlás előtt a kerékpárokat? Sikerült leszűkíteni erre meg a Riverside 120-ra a választást.

Thanos was right.

(#208011) Ringman válasza vhunor (#208009) üzenetére


Ringman
nagyúr

azért az látszik, hogy lehetnek formák, amik egyáltalán nem jönnek be, a brooks c15 carveden 30 percet is nehezen bírtam ki.
a wtb kodával most viszonylag jól elvagyok, az sq-labs nyergeit akarom majd kipróbálni.

a bikefit nekem is hiányzik még.

(#208012) vhunor válasza Narxis (#208010) üzenetére


vhunor
őstag

Az a baj az ilyen kipróbálásokkal, hogy max. a nagyon jelentős nem passzolást tudod kiszűrni vele. Én pl. 104 km-t mentem eddig a frissen vett Madone SLR-rel, és hiába vagyok 179 centi, hosszú végtagokkal és sok évnyi jógázásból adódóan az átlagnál nagyobb hajlékonysággal, még mindig nem tudom eldönteni, hogy ez igazából hosszú nekem másfél-két centivel vagy nem. Pedig elméletileg az 54-es váz a méretem, de rengeteg függ a geometriától.

(#208013) zsocy válasza Narxis (#208010) üzenetére


zsocy
őstag

Ha van összerakva akkor ott a Decathlonban biztos mehetsz vele, de abból a világon semmit nem fogsz megtudni. Max üléspróbát vehetsz, abból következtethetsz hogy tetszik-e a pozíció és mekkora méret kell neked.

vhunor, én is szívesen mennék akármennyit egy Madone SLR-er, ha kényelmetlen, ha nem :) Viszont amiket ő kinézett azok nem ilyen célszerszámok, ott azért tágabb a kényelmességi tartomány mint egy ilyen kihegyezett fegyvernél mint a Madone

[ Szerkesztve ]

(#208014) vhunor válasza zsocy (#208013) üzenetére


vhunor
őstag

Ha egyszer Szentendre fele jársz, előtte dobj egy privátot és megadom a lehetőséget :).

(#208015) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#207967) üzenetére


MPowerPH
félisten

Holnap viszem át a bringaboltba... Addig csak annyira epitem ossze, hogy attolhassam. Majd ha keszen lesz, rakok fel kepeket. :)

Don't Tread On Me

(#208016) Narxis


Narxis
nagyúr

Hát akkor nem tudom... :F Szegedre mennyire jó az egy sebességes bringa?

Thanos was right.

(#208017) Hasaggymeg válasza Narxis (#208010) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Készlethiány van, így csak ha esetleg pont olyan, pont a te méretedben összerakva van a polcon...azt amúgy a honlapon le is tudod szűrni, talán valamelyik boltban hátha éppen ott a polcon így rá is ülhetsz.

#208015MPowerPH...kipróbálni mikor fogod?...mert kétlem kibírod tavaszig. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208018) Hasaggymeg válasza vhunor (#208012) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

179 cm-el, ráadásul hosszú lábakkal legfeljebb rövid lehet neked az 54-es, de hosszúnak biztos nem. :F ...legalábbis szerintem. Nejem 163 centijével 53-as Cube-ot hajt, ami biztos kissé nagy neki, na de akkor is...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208019) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#208017) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ahogy keszen lesz, viszem sarat dagasztani. :N
Bar eloszor itt a varosban megjaratom a lepcsokon, hozza kell szokjak, hogy viselkedik, amikor nagyobb szintkulonbsegeket kell abszolvalni. :D

Szerelnem en magam is, de nincs szerszamom leszedni ezt a fajta fogaskoszorut, hajtokart. Es a feket nem szivesen szabom meretre, meg szivjon a bolt a legtelenitessel. ;]

Ma az AXS valtot ellenben felszerelem ra, a bowdenest meg lefejtem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#208020) MPowerPH válasza MPowerPH (#208019) üzenetére


MPowerPH
félisten

A Sram power lock connector leszedesehez, felrakasahoz sincsen osszehuzom. Az szerszam nelkul leszedheto? Cipofuzos trukkel?

Valtot csak ugy tudom leszedni rola.

Alaposan be kell vasarolnom majd szerszambol, mert a bringat magam szeretnem szervizelni, mar ami a kisebb, evkozi karbantartasokat illeti.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#208021) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#208020) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szedd ki az alsó görgőt és...voilá. :)...ja, még picit a felső csavarját is meg kell lazítani, hogy a kanál 2 lemezét elmozgasd egymástól...vagy így.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208022) jjeahh válasza MPowerPH (#208020) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem azt jó esetben kézzel is össze tudod nyomni. Nem tom a haverom NX-én ilyen van-e, de azt simán összenyomtuk kézzel terepen, mint kb.bármelyiket.

szerk: haverom most vett Judy TK-t, olyant amelyiknek állítólag kopik a becsúszója, kíváncsi vagyok :D . Ma cserélem ki neki a rozsdás XCM-et rá. Durva amúgy milyen nehéz az a teló, 2.5kg.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208023) Hasaggymeg válasza jjeahh (#208022) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

NX-et nem ismerem, KMC is sima ügy, de a Shimano marha erős, össze is csak nagy terheléssel kattan, szét meg még nehezebb szedni. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208024) Ringman


Ringman
nagyúr

már majdnem megrendeltem a cr 1600-at, de még lamentálok.

szerintetek, ha egy kerékszettel akarok használni nyáron/aszfalton 35 mm-es cinturato velot és 40-45 mm-es gravel "téligumikat" (inkább előbbit, mert a 45-ösnél hátul nem nagyon maradna sárnak hely), akkor
- cr 1600-at vegyem meg (ez kb 30€-val olcsóbb is) 22 mm-es belső felniszélességgel, vagy
- er 1600-at 20 mm-essel? (ez minimálisan könnyebb, 1638g vs 1728g)

(#208025) Hasaggymeg válasza Ringman (#208024) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem inkább a felhasználáshoz jobban passzoló CR-t.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208026) MPowerPH válasza jjeahh (#208022) üzenetére


MPowerPH
félisten

En kezzel nem tudtam kipattintani. Youtube alapjan a szerszamra is erosen ra kell fogni, hogy lejojjon.
Maximum tenyleg kiszedem az also gorgot. :)

Don't Tread On Me

(#208027) rétisün válasza Ringman (#208024) üzenetére


rétisün
veterán

+1 a CR-re.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#208028) ZolkoW válasza jjeahh (#207996) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem rajongok az egy helyben tekerésért, de vannak előnyei is, pl. annyira kontrollált terhelést még síkon, szélcsendben sem lehet összehozni, mint görgőn. És nem is emlékszem, milyen a száraz út :D. Lelkileg a meleg sem visel meg annyira, testileg már kicsit jobban, de én még nem használtam ventilátort görgőzéshez sem, pedig 10-15 perc múltán már csöpög a kezemről a víz a padlóra. A nyári meleggel sincs sok bajom, de a teljesítményemen azért meglátszik a kánikula. A meleg-sötét sem olyan vészes, de valahogy a hideg-sötét már jobban elveszi a kedvem. Sőt, volt már olyan, hogy azért választottam inkább a futást (nálam nehéz futásnak nevezni, amit ilyenkor csinálok, de így a legkönnyebb elképzelni), mert ahhoz nem kell úgy beöltözni, bringát előcincálni, pedig sötét volt akkor is. Szóval ez az öltözködés mizéria el tudja venni a kedvem. Hasaggymeg nadrágjának utánajárok, de kép alapján nekem elég merevnek tűnik, mi az igazság? Okés a mozgás is benne? Mert azt felfedeztem megint hétvégén, hogy felsőtesten már jó vagyok, de nadrágom még nincs elég jó télre.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#208029) Ringman válasza rétisün (#208027) üzenetére


Ringman
nagyúr

+ #208025 Hasaggymeg
köszi, meg is rendeltem (végre)

(#208030) Dark Archon válasza flash- (#208003) üzenetére


Dark Archon
addikt

Meg van az, amikor bevásárolsz minőségi téli cuccokból, mennél is, de az asszony tilt le, mert, hogy ilyenkor ne szállítsam bringán a gyereket :)) :((( :O Jól össze is vesztünk miatta.

Pedig a héten volt, hogy -5°C-ban mentem dolgozni, és kiderült, hogy baromi jó a NW dzseki, még, ha elvileg 0°C-ig ajánlja is a gyártó.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#208031) vallas


vallas
senior tag

Na akkor még sem ketten görgőzünk a topickból, jó ezt látni...

Engem a sötét és hideg kombó zavar, amikor fél5 kor már sötét van munkaidő végén, sokkal könnyebben ráveszem magam a görgőzésre, és amúgy is elköltöttem a téli biciklis ruha pénzt a görgőre... :D

De mindenki csinálja úgy ahogy szeretné, ez a legjobb az egészben :R

Az ilyen havas montis képeket amúgy irigylem.... jövőre kell szerezni egy montit is... :DDD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#208032) flash- válasza Dark Archon (#208030) üzenetére


flash-
veterán

óó.. nálunk még nincs is gyerek de megtanultam már hogy akkor edzek ha az asszony dolgozik :))

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#208033) vhunor válasza Ringman (#208024) üzenetére


vhunor
őstag

Esetleg ez a Hunt nem játszik? Ismerős gravelre rakta fel pár hete és nagyon odavan tőle.

HUNT 34 Aero Wide Disc Wheelset – Hunt Bike Wheels EU

Hasaggymeg: a geon rengeteg múlik. Elég nagy a nyereg-kormány drop, vízszintes a kormányszár, és az integrált kormány is nyújt rajta valamennyit, szóval nem átlagos 54-es bringa.

[ Szerkesztve ]

(#208034) Ringman válasza vhunor (#208033) üzenetére


Ringman
nagyúr

néztem ezeket is (pontosabban az alacsonyabbakat, pl ezt: [link] , mert az aero nálam nem kell, annál lassabban megyek :) ), de végül az agyak miatt a dt-swisst választottam (hunt valami kínai agyat matricáz - persze ettől még lehet jó, korábban azt hiszem matricázott novatec agyak voltak náluk)

---
olyan 500€-nál húztam meg a határt

(#208035) sebgutkopf válasza MPowerPH (#207960) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Gratula! :C
Összerakós, bikecheck vidi? :DD

(#208036) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#208028) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nyúlik az a nadrág, hiába tűnik merevnek jól lehet mozogni benne...szára összehúzható és van egy akasztó is rajta beleakasztani a fűzőbe, így fel sem csúszhat. :K

#208030 Dark Archon..."na akkor itt a gyerek, én elmentem" ;]

#208031vallas...az-az, a sötét és hideg együtt ami a legtöbb elszántságot igényli nekem is. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208037) bszg@ válasza ZolkoW (#208028) üzenetére


bszg@
tag

Amennyit és amilyen hidegben tekersz ezt [link] ajánlom.

(#208038) andrisbandi


andrisbandi
őstag

[link] fahrrad-de 2nd choice bikes% SALE
- Ebből is kimaradunk :DDD
(Aki tud német címen átvenni, annak esetleg jó tudni, h van ilyen.)

Csak Németben szállítanak ki.
Demo és szállítási/festés sérült bringák.
Leírást, fényképet nem tudnak adni, de ingyenesen vissza küldhető (Németből) ha nem tetszik.
Teljesen átnézett, műszakilag százasak.

Jó lett volna egy ilyen;
Santa Cruz 5010 [link]

Hozzá értő kezekben ez a monti bmx/dj is lehet.
Youtube; [link]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#208040) Zoliwrc válasza böng ész ő (#208039) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Én minden tekerés után waxolok, hogy másnapra vagy a következő tekerésre jó legyen.

tuttibringa.hu, innen szoktam venni a Squirt Lube-t és már kapható náluk a fagyos időre való verzió is
ebike.hu, itt pedig a Soudal Waxot találod meg
Mindkét bolt postáz is

[ Szerkesztve ]

(#208041) jjeahh válasza ZolkoW (#208028) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én pont fordítva vagyok, felül kéne egy olyan dzseki, amit pólóra felveszek és tekerhetek, mert picit idegel a 3 réteg felső. A nadrágaim tökéletesek, cipő szintén.

Más: ma felpimpeltem picit a haverom régi Kellys Spiderét, gyárilag kb. így nézett ki:


Most meg ilyen:

Belépő rugós telóról belépő levegősre, belépő octalink (?) hajtókarról belépő integráltra, belépő Rapid Robról belépő Smart Sam gumira váltott és nekiadtam a HT pedálomat, egy Cube stucnit, egy régi 720mm kormányomat, egészen megváltozott a bringa :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208042) jjeahh válasza böng ész ő (#208039) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Amikor kezd darálni, kend újra, egyszerű. Én néha 50-60km után is kenem, máskor meg beletekerek 100-120km-t és végig bírja darálás nélkül.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208043) Zoliwrc válasza jjeahh (#208041) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Egy 3 ezer forintos Kipsta aláöltőzre veszek egy rendes (Northwave ) kabátot, semmi más felülre és nincs fázás a -8ban sem

[ Szerkesztve ]

(#208044) jjeahh válasza Zoliwrc (#208043) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kb. így akarom én is megoldani :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208045) RexpecT válasza Hasaggymeg (#208004) üzenetére


RexpecT
addikt

:P
Van még egy szinte 0 km-es ugyanebből, de jövőre úgyis kell, szóval inkább most megvenném.
Végülis itthon szexizhetek még benne egy darabig, amíg nem lóg ki belőle nagyon a seggem(görgőzök a sötét meg a hideg nem jó kombó). ;]

[ Szerkesztve ]

(#208046) Jester01 válasza MPowerPH (#208020) üzenetére


Jester01
veterán

Az iratkapocs tökéletes hozzá. Ilyen kialakítású kell, az 5cm-es verzió. Az egyik fémdrótra van szükséged. Átdugod a láncon, a hurok része pont passzol a patentszemre, a másik két végét kézzel összenyomod és ki is nyitottad. Általában egy fogóval is ki tudom nyitni ha ferdén nyomom de egyszer nagyon nem akart sikerülni na akkor elmentem a papírboltba azóta ezt a szerszámot használom.

Jester

(#208047) Zoliwrc válasza jjeahh (#208044) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Akkor egy jó kabátot kell venni, márkát írtam, és lehet menni nyugodtan tekerni. Fasza hó esett ide hozzánk a hegyre, lehet nyomatni hétvégén

(#208048) Maximum1


Maximum1
őstag

Tárcsás outisok és grévölösök!
Fékbetét hiánycikkre megoldás, Decathlon
Ez is kinti boltjukból jött, kereken 10 nap volt.
Jó minőségnek nézem, made in Taiwan

(#208049) Ringman válasza Maximum1 (#208048) üzenetére


Ringman
nagyúr

+ a deca kmc és microshift cuccokat is árul saját márkanév alatt.

(#208050) Mezga Aladár válasza jjeahh (#208041) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"felül kéne egy olyan dzseki, amit pólóra felveszek és tekerhetek"

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.