Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52101) @Zsolt válasza kolosanyi (#50261) üzenetére


@Zsolt
újonc

Szia kolosanyi! Ha még nem vettél bringát akkor ennek lehet hogy örülni fogsz. 50 napos, garanciális B'twin Triban 500as bringámat ajánlom megvételre. Kipróbáltam a Tour de France hatására az országúti stílust de a MTB továbbra is jobban tetszik. a bringa L-es méretű és az ár amit kapni szeretnék érte: 100000 Ft ....én 120000 Ft-t fizettem érte 6 hete.
Itt találsz képet is róla:
http://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Btwin_Triban_500_orszaguti_kerekpar_elado_34329256.htm?ma=1

[ Szerkesztve ]

(#52102) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#52095) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Float CTD nekem is volt. De ez Fit felirattal jött ki. Ezért érdekel annyira.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52103) fpeter07 válasza Because (#52100) üzenetére


fpeter07
veterán

Egy olyan bringa terepen szerintem bárhol lemegy.

(#52104) Napfénysüti

Érdekes stucni outisoknak:
Shockstop stem

Més que un club!

(#52105) Osiris


Osiris
őstag

Műhelypumpámnak a feje (ami a szelepre megy rá) tönkrement, eltört az a kis kallantyú, amivel a szelepre rá lehetett szorítani (ami egyébként cserélhető lenne). Lehet külön ilyen pumpafejet kapni valahol?

...lehet.
Az árából viszont majdnem kijön egy lidis pumpa. Mi a véleményetek a lidis műhelypumpáról? Érdemesebb azt venni, mint egy fejet? (A mostani pumpám egy átlagos 10barig fújó darab.)

[ Szerkesztve ]

(#52106) hegyimorc válasza Osiris (#52105) üzenetére


hegyimorc
senior tag

lehet

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#52107) Solad válasza Osiris (#52105) üzenetére


Solad
őstag

Vegyel inkabb fejet, a lodlis pumpanak is az a gyengeje.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52108) sanzi89 válasza Solad (#52107) üzenetére


sanzi89
addikt

Én pont ugyanezt csináltam, Lidl-is lámpa, egy Bikefun pumpafej és tökéletes. Az eredeti pumpafeje csomószor beleragadt a szelepbe, van, hogy ki is szakítottam vele a belsőt. Azt kukáztam, így már minden ok.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#52109) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#52104) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lassan de biztosan minden kényelmi fejlesztés ami már ott van egyéb bringákon,begyűrűzik az országúti bringák világába is.Tárcsa fék,első teleszkóp,de lehet egyszer a hátsó is majd olyan könnyű lesz,hogy alkalmazható gyorsasági versenyeken.Nagy rugózás a hatékonyság kárára megy,de jól beállított kemény,sportos lengéscsillapítás javíthat majd a teljesítményen is.Már most is versenyhez túl könnyűre készítenek kerékpárokat,így majd betehetnek a 6.8 kg-ig sok mindent ami segít a kerékpárosnak. Szinte már látom a tű-vékony karbon első és tám-villákban a teleszkópot. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52110) killerjohn


killerjohn
addikt

Sziasztok!

Kerékpár vásárlás előtt állok - ki hitte volna? :)
2-3 óra netes kutakodás, info gyűjtés után ezt szúrtam ki magamnak...
[link]
...viszont azért leírnám a fő felhasználási területet, és igényeimet - meghallgatnám a véleményeteket.

- munkába járnék vele, XV. kerület és Forgách utca között, kb 6km, majd délután vissza.
- Városliget, Margitsziget, némi 'terep', azaz domb, fű, neadisten hébahóba 1-1 kisebb ugratás (öreg vagyok én már ehhez).
- mivel rövid a táv, nem mondanám, hogy különösebben fontos, hogy szuperkönnyű meg szupervékony meg "szuperkisellenállásos" legyen a váz/gumi... Egyébként sem ártana lefogyni ~20 kilót ^^ (185cm, 95 kg)

Ezek alapján én azt mondanám, hogy 27.5"-os MTB az ideális, de várom az ellenvéleményeket, illetve a fent linkelt bringáról a véleményt. :R

[ Szerkesztve ]

(#52111) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#52109) üzenetére

A Sky-nál volt Paris-Roubaix-én hátsó lengéscsillapításos Pinarello amit a Jaguarral közösen fejlesztettek. Ott egy elasztomer volt felül a támvilla becsatlakozásnál és az mozgott talán 5mm-nyit. Wigginsék ilyennel mentek.

Nem mondom ezeken a "jó" magyar utakon én is örülnék ha jobban csillapítana a gépem (nekem ugye jó rideg fakír alu vázam van :DDD ) de azért nem minden áron. Lengéscsillapítót tuti soha nem tennék a saját outimba. De egy kényelmesebb karbon váz azért jöhetne. :)

Més que un club!

(#52112) ivana válasza Napfénysüti (#52104) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem a stucni a lehető legrosszabb hely ahova lengés csillapítást lehet tenni, a stucni merevségének csökkentése nagyon rossz hatással van a kormányzásra. Az a támvillás megoldás érdekes viszont. Az alu vázak ilyen szempontból nagyon rosszak, a hajtás a felni, a stucni az jó ha alu, de a váz meg a villa sokkal jobban fut karbon vagy jó minőségű acél esetén, karbonnál még a merevség se vész el.

(#52113) atok666 válasza Napfénysüti (#52111) üzenetére


atok666
őstag

A Bianchinal meg vmi viszkoelasztikus vibracioszuro anyagot raknak a szenszalak koze, ezzel csillaptva - allitolag - jelentosen a razkodast (ezt hasznaltak a Paris-Roubaixen)

Atok

(#52114) Runner_fxr válasza Because (#52100) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én kellemesen csalódtam ezekben az alkatrészekben, a villa is meglepett. Működőképes konstrukció. Azt nem állítom, hogy ez a villa sokáig szuper lesz terepezés mellett, de a többi alkatrész hibátlan. Persze ilyen merev xc monti eleve nem durva terepezésre van, függetlenül az alkatrészektől. Én megcsapattam 50km/h sebességig terepen a HHH-n. Közepes terep viszonyok között. Elég stabil volt. Mondjuk ez a bergamont 29"-es váz nagyon eltalált geoval rendelkezik. Ez is nagyban hozzájárul az élvezetes terepezéshez. A villában cserélhető a persely. Az is igaz, hogy műanyag, de legalább ezekben már orvosolható ha vészesen el kezdene kotyogni. Persze lehet rajta mit fejleszteni. A váltókhoz nem nyúlnék, mert tökéletesen vált. A négyszöges acera hajtóműt se éreztem rossznak. A tektro hdc300 as fékek és a villa amibe bele tudok kötni, persze működnek, de ott azért érződik a spórolás. A tektro auriga fékek pedig egész jól fognak, de ez a hdc300 nem az igazi.

Killerjohn: Szerintem inkább 29"-est vegyél. Többet profitálsz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#52115) Solad


Solad
őstag

Asszem megvan a következő sisakom

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52116) Because válasza Runner_fxr (#52114) üzenetére


Because
őstag

köszi! az a tervem, hogy megpróbálom eladni a mostani bicókat és egy kicsit szerényebb, ámde az én felhasználási igényemet kielégítő felszrelésre váltok

[ Szerkesztve ]

(#52117) Syd69 válasza killerjohn (#52110) üzenetére


Syd69
aktív tag

szerintem valami trekking jobb lenne

Alma

(#52118) Lajkó


Lajkó
őstag

Üdv! :)
Véletlenül nincs valakinek egy 21.1 mm-es kormányszár adaptere; toldója; átalakítója?
Ehhez a Sursee cangához lenne! Szépen gurul a kicsike, de szükségem lenne még kb. 20 mc-re a kormányszárba! :B
Előre is köszi a tippeket, stb... :R

(#52119) TayRol válasza Syd69 (#52117) üzenetére


TayRol
veterán

én is olyasmit vennék.

(#52120) ivana válasza Lajkó (#52118) üzenetére


ivana
Ármester

Tekintve, hogy ez colos stucni simán cseréld le, nem kell vele szórakozni, nem valami minőségi. Vagy magasítani akarod? Mert most is túl magas.

[ Szerkesztve ]

(#52121) Tothgera30 válasza Tothgera30 (#52102) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Végül is meggyőztem magam... Remote nélkül berendeltem, majd meglátjuk mit fog produkálni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52122) Lajkó válasza ivana (#52120) üzenetére


Lajkó
őstag

Igen, magasítani szeretném! Magasítottam is, már amennyire engedte az új kormány, és a maxra kihúzott kormányszár. De még így is kevésnek érzem! :)
A Stucninak gondolom a kormány felőli részére gondoltál, mert ami a kormányszárhoz csatlakozik, az 21.1mm.. :F

[ Szerkesztve ]

(#52123) andrisbandi válasza Lajkó (#52118) üzenetére


andrisbandi
őstag

Innen valamelyik lehet jó lenne?

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#52124) Lajkó válasza andrisbandi (#52123) üzenetére


Lajkó
őstag

Nem, sajna ezek mind minimum 22.2mm-esek! Nekem ilyen kellene!

(#52125) ivana válasza Lajkó (#52122) üzenetére


ivana
Ármester

20cm az nagyon sok, tudsz küldeni egy képet, hogy hogyan néz ki a jelenlegi beállítás?

Ez a 21.1 valami hülye használaton kívüli bmx méret, nem csak az van, hogy colos a csapágy (vagyis 22.2 a stucni), de valaki belerakta a kukázott 21.1-et?

[ Szerkesztve ]

(#52126) Lajkó válasza ivana (#52125) üzenetére


Lajkó
őstag

Ez egy régi bicaj..., ezeket ilyen szárral dobták anno piacra. ;)
Én úgy szeretnék bicajozni mint a nyugger nagypapik, meg a holland anyukák! Egyenes háttal "suhanni", nem nyígatni az aszfalton, meg semmi offroad!
Csak szimplán letekerni a kisboltba, kricsmiben lecsapni egy sört, esetleg elugrani soppingolni 8-10km-re, meg ilyenek! :B

Jelenleg nem tudok képet küldeni, de majd holnap talán lövök egyet!

(#52127) Because válasza Lajkó (#52126) üzenetére


Because
őstag

esetleg hajlított kormány? itt lenne egy ilyen remek Big Papa: [link]

[ Szerkesztve ]

(#52128) ivana válasza Because (#52127) üzenetére


ivana
Ármester

+1 én is ezt akartam javasolni, vagy egy felfordított kos se rossz. Csak ehhez kellene kép, hogy most milyen.

(#52129) bunddog


bunddog
tag

Aki esetleg hervisben venne (nem ktm-et, bármit) csak óvatosan és körültekintően, úgy meg van húzva a pedál, vagy ragasztva hogy nem lehet leszedni...legalábbis 15ös kulccsal, holnap bemegyek a biciklishez hátha, de elég kiábrándító hogy rárakják a 2 ft-os műanyag fost és le se lehet szedni...mint valami rossz vicc.

(#52130) Because válasza bunddog (#52129) üzenetére


Because
őstag

elnézést, nem akarlak hülyének nézni, de jó fele próbálod kitekerni? video

[ Szerkesztve ]

(#52131) bunddog válasza Because (#52130) üzenetére


bunddog
tag

Azért csak sikerült :D de igen, jófelé, párszor már vettem le az itthon lévő bringákról, de fater se tudta meglazítani pedig ő nagyobb erővel bír...

(#52132) ivana válasza bunddog (#52131) üzenetére


ivana
Ármester

Ilyenkor fogni kell egy olyan villás kulcsot aminek mindkét vége villás és egy másik csillagját bele akasztani, az már kb. 40 centi, illetve valakit megkérni, hogy fogja a másik oldalon. Szedtem már le begyógyult kazetta záró anyát is így

(#52133) Hasaggymeg válasza killerjohn (#52110) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez drága ennyiért! :(

(#52121) Tothgera30...te egy igazi "rókás" bringás vagy,mi?! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52134) killerjohn válasza Hasaggymeg (#52133) üzenetére


killerjohn
addikt

ja, így gondoltam én is, ezért egy CTM Rambler 1.0 lett belőle, és később lehet hogy kicsit felcombosítom a telét meg a váltót

(#52135) cseter


cseter
tag

Sziasztok a hajtókar rögzítő csavarom időközönként lelazul,mi ennek az oka illetve hogy lehet ezt megszuntetni,a bringa új,400km -ert tettem eddig bele de már vagy 4-szer húztam utanna a hajtómű típusa Shimano Deore FC-M522!

(#52136) JackFeryll


JackFeryll
őstag

awww, 450$ :D

(#52137) Hasaggymeg válasza killerjohn (#52134) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na ez már egészen más! :K Még,hogy nincsenek túlárazva a kátéemmek! :U

(#52135) cseter...képzeld enyém szó szerint leesett és ott gurult a csavarja mellette a Széll Kálmán téren,csak néztem,hogy mi szól! :Y Mindent agyonhúzok,hogy biztonságos legyen és mégis így jártam,ha nem velem történik el sem hiszem! Alivio volt,az is octalinkes.Úgy gondolom,hogy mivel kónuszosan szorul és az összerakásnál zsírozva van,könnyen lelazul...de csak az elején! Csekkold le még egy pár hétig 1-2 naponta és húzz rá ha kell,mert ha egyszer elfoglalta végleges helyét többet nem fog lelazulni. :K

(#52136) JackFeryll...ára mint kinézete,ördögi! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52138) zibo73


zibo73
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy ez a bringa megéri ezt a pénzt?
Ilyen munkába járós(5km) meg városban lenne használva aszfalton.
Minőségben ebben az árban más alternatíva?
Köszönöm!

(#52139) bunddog válasza ivana (#52132) üzenetére


bunddog
tag

Ìgy csináltuk ketten de már belemart abba részbe ahova rárakod a villást...

(#52140) ivana válasza cseter (#52135) üzenetére


ivana
Ármester

Jó alaposan be kell zsírozni az segít. Ha ttúl gyakran kell akkor viszont elképzelhető, hogy sérült a kónusz.

(#52141) cseter válasza Hasaggymeg (#52137) üzenetére


cseter
tag

Köszönöm,neked is Ivana,az lesz

(#52142) Cathfaern válasza zibo73 (#52138) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem erre a célre, ezzel a biciklivel ugyanott vagy: [link]

(#52143) zoli03 válasza cseter (#52141) üzenetére


zoli03
őstag

Nyomatékra húzod? 35-50 Nm-re kell, az egész sok már.

ivana: milyen kónuszra gondolsz?

(#52144) Runner_fxr válasza bunddog (#52129) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Sajnos az ilyen nagyáruházakban nem szaktudás alapján veszik fel az embereket. Normális szakember, azért a fizetésért még Magyarországon sem megy oda dolgozni. Ebből adódóan sok probléma lehet az ott "üzembe helyezett" kerékpárokkal.

(#52145) Hasaggymeg válasza bunddog (#52139) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Megtépte zsír nélkül az állatja! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52146) zibo73 válasza Cathfaern (#52142) üzenetére


zibo73
aktív tag

Köszi!

(#52147) cseter válasza zoli03 (#52143) üzenetére


cseter
tag

Nincs nyomaték kulcsom de majd akkor elviszem egy szervízbe

(#52148) ivana válasza zoli03 (#52143) üzenetére


ivana
Ármester

Az octalinkes illeszkedésre, ami a négyszögeshez hasonlóan "kónuszos" vagyis kúpos, ha egyszer elkezd kotyogni a hajtás akkor sérül, és sose marad rajta többet.

(#52149) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#52133) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Olyasmi... ;)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52150) Tendd


Tendd
tag

Sziasztok!
Sikeresen felújítottam a bringámat, az alkatrészeket itt a fórumtársaktól szereztem be. Azóta egy 50-est mentem bele. Ma tervezek szintén ekkora távot. Minden remekül működik, nagyon elégedett vagyok, viszont nagyobb terhelés alatt, pl. amikor szembe szélben gyorsítok, egy nagyon apró morgást érzek a hajtáson keresztül, míg az erőt kifejtem. Bal és jobb oldalon egyformán. Semmi lötyögés, merev minden, hang sem jön sehonnan.
Az érzést ahhoz hasonlítanám, mint amikor egy basszusnál rátenyerelsz az asztalra és érzed a rezonanciát.
A hajtómű, fogaskoszorú használt, de keveset futott. A lánc új.
Okozhatja ezt a nagyobb erőhatásnál kifejtett deformáció, vagy az új lánc, esetleg valamilyen csavar nincs megfelelően meghúzva?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.