Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164001) Alg válasza gabro0 (#164000) üzenetére


Alg
veterán

Tudom hogy jó, itt van mögöttem barátnőm tegnap elhozott caad12-ese, 3 hónapos, 1000EUR volt...

De megnéztem, autó nélkül lehetetlen eljutni oda, ráadásul kicsit drága is, nemrég akciósan 1200EUR volt újonnan.
De lehet ráírok hátha sikerül valamit megoldani.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#164002) Csokicsibesz válasza 6030D (#163998) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Igen, jogos meglátás. Hirtelen bele se gondoltam ebbe.
Nyilván másképpen lehet menni egy merevel meg egy fullyval.

(#164003) Alg válasza Alg (#164001) üzenetére


Alg
veterán

megkövetem magam, ez ultegra-disc, ez ~2000EUr ujonan legalább :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#164004) cdl válasza Alg (#164003) üzenetére


cdl
senior tag

Bizony, bizony. És ezt 8.3 kg-ból hozza tárcsafékel. Nagyon jó gép.

(#164006) jjeahh válasza Toobee (#163986) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Neked 2.35-2.4-es gumik vannak fent? Valszeg a csajnak is, bár 0.96 bar mondjuk akkor is durva. Az ilyen cikkek engem is arra ösztönöznek, hogy kiséltetezzek alacsonyabb nyomással is, remélem nem bánom meg :DDD . 65kg súllyal 2.25-ös gumikkal most elöl 1.7, hátul 1.8 bar-on megyek, hóban le szoktam engedni elöl 1.5-re. Ki kell próbáljam, hogy keresek egy gyökeres lejtőt és folyamatosan engedem le 1-2 tizedet, aztán amikor érzem, hogy koppan a felni, ahhoz a nyomáshoz hozzáadok mondjuk 0.10-0.15 bart, hogy biztonságos legyen. Remélem a kövekhez képest viszonylag puha gyökereken nem teszem tönkre a felnit a tesztelgetéssel :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#164007) itouchfan


itouchfan
senior tag

Mi lehet a probléma, ha a montin a Deore XT (régi 3x9) hátsó váltó felfelé (nagyobb fogaskerékre) jól vált, hibátlanul, de lefelé (kisebb fogaskerékre) nem mindig vált le, a váltó pozíciója változik, de a lánc nem ugrik le. Majd ha még egyet ráváltok (lefelé), az esetek 90%-ban ugrik kettőt a lánc a váltó állásának megfelelő fokozatba, de néha akkor is csak egyet.
Hirtelen állítódott el ez az egész, múltkor megpucoltam, beolajoztam, hangtalanul, tökéletesen futott és váltott, aztán egyszer csak elkezdte ezt csinálni... Szívesen fogadok javaslatokat! :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#164008) varsam válasza jjeahh (#164006) üzenetére


varsam
őstag

azzal azért számolj, hogy egy szélesebb 2.4 gumiban mást jelent az 1.8 bar mint egy keskenyebb 2.2-es gumiban.
"A nyomást az adott A nagyságú felületre ható Fny erő nagyságának és a felületnek a hányadosával definiáljuk:"
WIKI link

(#164009) Khelben


Khelben
nagyúr

Hátha valaki próbálta már: A Garmin Edge computerek működnek Bryton szenzorokkal (Cadence, HR, Speed)? A Bryton 420 és a Garmin 130 között vacillálok, de nem akarnék új szenzor szettet is venni.

(#164010) jjeahh válasza varsam (#164008) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tudom, számít a gumiszélesség, a felniszélesség, hogy belsős, vagy tubeless rendszer, hogy van-e benne szivacs, a bringás súlya, hogy milyen terepen és stílusban teker, sőt, az is számít, hogy a gumi oldalfala milyen, pl. egy Schwalbe Performance-be magasabb nyomást ajánl a kalkulátor, mint egy Snakeskin gumiba. Vannak olyan pro riderek, akik 2.25-össel is nagyon alacsony nyomáson tekernek, pl. Kate Courtney majdnem 60kg súllyal 1.2 baron használja. Persze addig soha nem fogok lemenni, de 1.4-1.5 bar környékén kipróbálnám milyen, ha egyáltalán fokozatosan leérek addig felütés nélkül :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#164011) Alg válasza cdl (#164004) üzenetére


Alg
veterán

Úgy tűnik megoldódik végre, a Simplon lesz.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#164012) flash- válasza parandroid (#163918) üzenetére


flash-
veterán

azért ez nem egészen így van..
elnézve a népszerűbb strava komokat(kerékpár) szinte mindegyiknél versenyző,élsportoló van az első tiz tizen helyen(igaz az már más kérdés hogy egyedül vagy bolyban,verseny alatt érték el)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#164013) 6030D válasza Khelben (#164009) üzenetére


6030D
Ármester

Igen, Garmin 130-at használok Polar H7 övvel és Bryton pedálfordulat mérővel.
De a Polar pedálfordulat- és sebesség mérőt is kezeli, az van a görgős bringán.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#164014) Hasaggymeg válasza itouchfan (#164007) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gyengül a rugó,vagy/és rohad a bovden a házban,esetleg nehezen mozog a váltó.Kend meg a házat/bovdent/váltót valami nagyon vékony teflonos olajjal ott,ahol a legjobban kanyarodik,súrlódik és jó lesz.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#164015) ivana válasza Hasaggymeg (#164014) üzenetére


ivana
Ármester

Ezekben nem igazán szokott elgyengülni a rugó. Szerintem a bowden lesz a gond vagy a váltókar. Ha régi a bowden mindenképpen érdemes cserélni.

(#164016) Toobee válasza jjeahh (#164006) üzenetére


Toobee
veterán

27,5x2,4 Conti TrailKing. Bringával, teljes menetfelszerelésben (Henty) 1,5 liter vízzel mutatott a mérleg 84 kg-ot :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#164017) Khelben válasza 6030D (#164013) üzenetére


Khelben
nagyúr

És mennyire vagy megelégedve a 130-cal? A legnagyobb bajom vele a kis kijelző, az mennyire látható tekerés közben? Ugye a Brytonnak 2,3-as, a Garminé meg csak 1,8-as.

(#164018) ks52 válasza itouchfan (#164007) üzenetére


ks52
csendes tag

Én még a láncfeszesség beállító csavarral is próbálkoznék.
https://gyorekerekpar.hu/hasznos/a-valtok-mukodese-es-pontos-beallitasa/
Nekem egy RD-M772-öm van, ami szintén 3X9-es XT váltó.

[ Szerkesztve ]

(#164019) cdl válasza Alg (#164011) üzenetére


cdl
senior tag

Keblemre, Nekem is van egy ugyanolyan :)

(#164020) ivana válasza ks52 (#164018) üzenetére


ivana
Ármester

A B csavar alapvetően nem arra van, hogy a lánc feszességét állítgasd vele, azt a lánc hosszával szabályzod. A csavar célja, hogy ha változtatod a sor átfogását akkor el tudd távolítani a váltót a sortól. Régi országúti váltókon nem is feltétlenül van ilyen csavar, mert ott 13-23 volt kb. az egyetlen sor.

(#164021) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#163964) üzenetére


xy.zsolt
őstag

+1 a SpeedPlay Zero-nak :K nekem mondjuk nincs is mással tapasztalatom, de ez szuper. Aki használt mást is attól tudom, hogy ez sokkal könnyebben és jobban állítható mint bármelyik spd...stb

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#164022) 6030D válasza Khelben (#164017) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem egyedül az üzemidő nem tetszik, télen, világítással, szenzorokkal max 2 óra. Ilyenkor jó, minden más jó. Persze ez is tud fagyni...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#164023) xy.zsolt válasza J.C.G. (#163982) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hidd el a 40Kmh-t a fickó sem élvezte.... csak úgy volt vele, "nehogy már ez a 26"os kerekü tartsa velem a tempót" :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#164024) Jester01 válasza xy.zsolt (#164023) üzenetére


Jester01
veterán

Hátszélben simán lehet élvezni a 40-et :C

Jester

(#164025) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

nincs valakinek feleslegben egy ilyen pumpája....nem szívesen várnék az alira 1 hónapot

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#164026) jjeahh válasza xy.zsolt (#164023) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Valszeg nagyrészt szélárnyékban (verseny), de van, akinek annyi az átlaga... aerob pulzuson :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#164027) Jester01 válasza jjeahh (#164026) üzenetére


Jester01
veterán

(#164028) mirci18 válasza Tothgera30 (#163974) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ a súlyom miatt nagy igényeim nincsenek. Ha már a tesci gazdaságos bicótól strapabíróbb akkor nekem jó.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#164029) Alg válasza cdl (#164019) üzenetére


Alg
veterán

:C :R
~15km-ről kell elhozni, Brunn am G.-ig behozza a tulaj. Még nem döntöttem el hogy lábon hozzam-e vagy vonaton :B. Talán ennyi még új bringával, új nyereggel is belefér.
Most már csak az "apróságokat" kell beszerezni, ami biztos kell: sisak, pedál( :DDD ) nadrág, pumpa, nyeregtáska, kulacs, pótalkatrész, defektjavító (szerszám van).

Kb. ezek amik azonnal kellenek, ilyen SPD cipő meg lánctisztító meg láncolaj talán várhat pár hetet... éljen az n+1-edik hobbim :DDD

Láncot érdemes cserélni rajta vásárlás után? (kb. mint használtautónál a vezérléscsere gondolom :F )

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#164030) jjeahh válasza Jester01 (#164027) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kemény, van olyan köre, amin 36.5km/h átlaggal szinte elalszik 120bpm pulzussal... :DDD . Az ilyen emberek mit csinálnak azon kívül, hogy gondolom komoly szívvel-tüdővel született? Edzenek lábra és 100 éve csak alapoznak? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#164031) ggeleven válasza Alg (#164029) üzenetére


ggeleven
őstag

Melyik bicó ez? Megvan még a hirdetés képekkel? :)
Amúgy zárat se felejts el venni! ;)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#164032) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Ma megvettem egy Rockrider XC 50-et, egy baj van, hogy a teleszkópot nem néztük, túl puha és a lock része nem csinál semmit hiába mozdul el a kupak. Ötlet? Illetve alul van egy kar az mire jó?

[ Szerkesztve ]

(#164033) bardi válasza metrion (#164032) üzenetére


bardi
aktív tag

Ha túl puha, akkor a benne lévő légrugóba kell fújni, ehhez telópumpa kell. Az áruházban nem nézték meg neked, hogy megfelel-e a súlyodhoz? Én a helyedben első körben elmennék egy bringaboltba, és megkérném őket, hogy fújják fel neked, ha egyszer belövöd, nem kell túl sokat használni a pumpát.
Az alul lévő kar a visszaút csillapítást állítja, nyuszi irányába gyorsabban, teknős irányába lassabban rugózik ki a villa.
A lockout karnak működnie kéne, gondolom nem vagy 400 kiló, hogy úgy is összenyomd... Ezt amúgy ne úgy képzeld el, hogy akkor koppra merev villa lesz belőle, ugyanis a csillapítást állítod vele nagyon keményre, berugózás irányába.

Ha ez a decathlonos beüzemelés, akkor azért ez elég siralmas.

'92 Honda VFR 750

(#164034) Zsohi válasza metrion (#164032) üzenetére


Zsohi
őstag

Az egy levegős villa, egyszerűen több levegő kell bele és az alsó kar gondolom a visszaút csillapítás állítókarja. Viszont, hogy a villa nem zárható az már gond lehet, de lehet csak nincsen benne elég olaj.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#164035) metrion válasza Zsohi (#164034) üzenetére


metrion
aktív tag

Váltót nézte többször oda-vissza, meg az első fékkel szórakozott kicsit és ennyi. Kerekeket is én fújtam fel. Kormány elcsúszva, stucni, ülés ferde volt. Telópumpáért úton van az asszony. :DDD

Szerk: telót kérdeztem azt mondta ő nem tudja megcsinálni, meg terephez állítsam, lehet szart vettem azt tudta, hogy gáz van.

[ Szerkesztve ]

(#164036) 6030D válasza jjeahh (#164030) üzenetére


6030D
Ármester

Ő deicide, akinek a T-1000-es blogja van. Meg olyan szíve, ami kiszolgált egy 150+(?) kg-os embert, most meg csak 80 kg-ot kell rángatni a hegyre.
Síkon tud 30-as átlagot 99-es átlag pulzussal. :DDD

metrion: nem tudom ezeket a jobb bringákat is ugyanazok a pékek állítják-e be az áruházban, de egy általános javaslat, hogy el kell vinni egy bringaszervizbe, hogy nézzék át 5000-ért. Akkor utána nem kell gariért rohangálni.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#164037) Alg válasza ggeleven (#164031) üzenetére


Alg
veterán

[link]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#164038) cdl válasza Alg (#164029) üzenetére


cdl
senior tag

Menni fog lábon is a 15 km.
Vegyél egy láncnyúlás mérőt, úgy is kell majd később. Avval majd akkor cseréled, ha kell.
Esetleg egy szervízre elvinném, ha nem tudod otthon megcsinálni. Ha tényleg ennyi km van benne, akkor csak egy általános kenés kell a csapágyaknak kb. Persze kérdezd meg, hátha volt nemrég ilyenen. Van rajta egy Sigma computer konzol, az jár hozzá?
Pedálból a Shimano SPD-SL550 ár értékben a legjobb, ha azt a platformot szeretnéd.

(#164039) xy.zsolt válasza Alg (#164037) üzenetére


xy.zsolt
őstag

a véleményem az, hogy 320000ft-ért szerintem még talán itthon is kapsz full carbon bringát amelyik ilyen felszereltségű....de te érzed. Én tuti nem sietném el a vételt

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#164040) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#164039) üzenetére


xy.zsolt
őstag

de ha mindenképpen alu váz+carbon villa akkor a Van Rysel a dekában újonnan kijön ebből az árból 105-ös groupset-tel ami nem kevesebb mint a régebbi ultegra....sőt.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#164041) Gergőke88 válasza metrion (#164035) üzenetére


Gergőke88
addikt

Csömöriben vetted?
Annak a teleszkopja nem volt százas, azért nem vettem meg...

(#164042) tacto válasza Alg (#164037) üzenetére


tacto
aktív tag

Ez egy normalis hirdetes, meg Willhaben-vonalon is (adatok, kepek) sok kilometert vele! (Amennyiben e mellett teszed le a voksod).

[ Szerkesztve ]

(#164043) Kleroo


Kleroo
veterán

sziasztok!
Első lámpából mit javasoltok?
Aliról lőnék valami fasza cuccot, ami nem drága.
S2 convoy sima zseblámpám egész olcsón ad pokoli erőt, így gondolom nem ördögtől való valami cheapo, de jó cuccot szerezni.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#164044) nrg.960 válasza Gergőke88 (#164041) üzenetére


nrg.960
tag

A karbonzsír meg tud romlani? Muc Off Carbon Gripper-t használok .. eddig nyeregbecsúszás problémával küszködtem..vettem BBB nyeregcső bilincset a sima bilincs fölé, ma újra kentem volna és kb olyan volt mint a szörp.. szoba hőmérsékleten tárolva.. alig voltak benne szemcsék és meg is olvadt..
Hát ez lehet a gond..

Valaki tud értelmes karbonzsírt mondani?

(Bocsi, nem válaszként akartam)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok a szavak embere..

(#164045) ZolkoW válasza Kleroo (#164043) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem a Lumintop B01 azóta is jól szolgál :)
Nem is értem, itthon miért nem forgalmazzák, legalábbis mikor utoljára néztem.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#164046) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Imént betöltöttem az idei háromezret. :))

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#164047) jjeahh válasza Hasaggymeg (#164046) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mert nálatok nem volt karantén :O . Amióta itt is feloldották brutál szél van, állandóan esik, ma le is havazott. Legyen már tűrhető idő...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#164048) metrion válasza Gergőke88 (#164041) üzenetére


metrion
aktív tag

Igen, fasza hír akkor. Felfújni se tudom, mert a Decathlonos pumpa a teló szelep és a pumpa csatinal ereszt. Pedig már új menetet húztam bele kb, hogy rá tekertem fogóval. :( Gariban remélem cserélik. Meg lehet ezért rázott le a pali.
Egyébként tudsz valamit, vagy csak próbáltad eladói kérdés nélkül?

Ui.: Levegő az nem volt benne kb. Visszaút is sztem ezért nem megy/ment.

[ Szerkesztve ]

(#164049) Sefter


Sefter
veterán

Sziasztok!

Megkaptam ma az új bringám...spd pedállal :D
Mivel egy 60k-s, 26-os montiról ülök át, így se cipőm, se stoplim hozzá... holnap kicserélik, a kérdés, hogy platform vagy spd/platform-ra :F Semmilyen tapasztalatom az spd-vel, kellhet nekem az hobbi célra egy 29-es montira :F

Psn ID: sefter_hun

(#164050) xy.zsolt válasza Sefter (#164049) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ez egy könnyen eldönthető kérdés...Ha húzni is akarod a pedált, nem csak taposni akkor kell neked :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.