Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) K_Gabor válasza 6030D (#75995) üzenetére


K_Gabor
tag

Nem kifejezetten tűnik dzsuvásnak,de a takarítás hétvégén volt tervben(a váz leburkolásával egyetemben) csak sajnos elmaradt.
Eleve úgy terveztem, hogy ha lepucolom a gépet és akkor se lesz jobb akkor lesz csak csere.
Pontosan most nem tudom mennyire kopott, de gyanítom, hogy a 800km alatt amit beletettem nem kellenne megdöglenie :)
A bowden egyszer már meg lett húzva, meg egyik nap finomhangoltam kicsit a karnál rajta.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#76002) geotigris9


geotigris9
tag

Mitől profi egy profi? Attól, hogy pénzért jelen esetben bringázik valamint a testének embertelen terheket kel elviselnie aminek folyománya a teste előbb gajra megy elhasználódik, ha túl megy egy egészségesen még tolerálható ponton. - off

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#76003) 6030D válasza geotigris9 (#76002) üzenetére


6030D
Ármester

Ha a besorolást nem nézzük, akkor szerintem az, aki kap érte pénzt, ergo szponzorálják már. Nem éles a határvonal, mert ugye termékkel is lehet szponzorálni.
De attól, hogy valaki profi, még nem fog meghalni, meg leépülni 30-40 éves korára. Nézd meg mennyi régi nagy bringás van jelen most is az üzleti életben, vagy sportműsorokban. És ők sem csak túró+csirkemellen éltek, tehát ez sem lehet kifogás a mai sportolókkal szemben. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#76004) Napfénysüti válasza geotigris9 (#76002) üzenetére

6030D-vel értek egyet: profi az aki a kerékpárversenyzésből él.

Més que un club!

(#76005) Hasaggymeg válasza K_Gabor (#75988) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Rim Wrangler 2 :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#76006) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Segítséget szeretnék kérni lámpa tartó ügyben. Convoy S2+ -hoz kéne kerékpáros tartó. Múltkor magamtól vettem egyet amit találtam, reggelre magától eltört a műanyag az állásban...

Bármi ajánlott darab?

(#76008) geotigris9 válasza geotigris9 (#76002) üzenetére


geotigris9
tag

Most komolyan mit írtam .. ? Nem akarok megsérteni senkit, de amit írtam a rá kapott válaszok nincsenek összhangban azzal amiket írtam az az mondatok jelentésével. Félreértelmezések vannak.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#76009) Hasaggymeg válasza Vasinger! (#76006) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

[link]...bár egy kicsit húzós az ára. :DDD

#76007) Emtra Prime...ezt biztos ide akartad? :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#76012) 6030D válasza geotigris9 (#76008) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem elmagyaráztuk.
De ilyen felfogással akkor mindenki tenyésszen aranyhalat, mert az nyugis, és ne legyen mérnök, manager, vállalkozó stb., mert ott pénzért felőrli az ideg.

szjoci: van rajta egy jó bringa, nem? ;) (ha 18 feletti, természetesen)

Emtra Prime: egyébként nekem sem jön át, mit kell nézni rajta. Akinek nincs autója, hogyan vigye el, mondjuk a busztól? Vagy akár közvetlen a bolttól. Ezért kérjen kiszállítást? Ha mást kell nézni, akkor én nem látom. Amit látok, meg nem bringás topikba való...

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#76014) -=RelakS=- válasza geotigris9 (#76008) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lehet, hogy a magyarban módosult már a jelentése, mint a protekciónak (mégis, kitől véd, hogy előbb bemehetsz fogat húzatni? :D), de a professional angolul munkával kapcsolatos dolgot jelent, amihez tréning vagy oktatás szükséges. Másik jelentése, hogy valaki olyan dolgot csinál hivatásszerűen, amit mások hobbiból csinálnak. (persze, ezen kívül még jelenthet magas minőségűt, illetve olyan munkát, ami tiszteletet érdemlő mértékű felkészültséget, vagy tudást igényel)
Illetve főnévként a fent említett munkákban dolgozó ember, illetve aki már rengeteg munkatapasztalatot gyűjtött egy téren.
Cambridge Dictionary

Szóval szerintem igen, a profi jelentheti azokat, akik pénzért bringáznak, futnak, sakkoznak, stb. a többi meg amatőr, még ha jobban is csinálja, mint némelyik profi (ki emlékszik az úszóra, aki majdnem belefulladt a medencébe a versenyen? :D)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#76015) fpeter07 válasza Vasinger! (#76006) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem tepozaras tarto van hozza. Egyikkel befogod a lampat, masikkal pedig a kormanyhoz erosited. Hanem allando a kormany atmeroje az kicsit gaz lehet.

(#76016) Runner_fxr válasza 6030D (#76003) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért az élsport szerintem elég keményen orosz rulett, már ami az egészséget illeti. Nyilván nagyon alapos és rendszeres orvosi vizsgálat mellett az esetleges egészségügyi problémákat megpróbálják a minimumra csökkenteni, de azért akkor is 200%-on pörgetik magukat. Ennek pedig ára van. Olyan mennyiségű gyógyszert szednek ezek a sportolók, hogy átlag ember el se hinné. Nyilván aki nem bírja az kihullik ideje korán, de én nem irigylem egyiknek sem a szervezetét.

(#76017) Runner_fxr válasza pc360 (#75975) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezt a kérdést alaposan körbe kell járni, érdemes jó pár orvoshoz elmenni, mert bizony sok esetben meg lehet úszni műtét nélkül. És vannak dokik akik szeretnek műteni, akkor is ha nem teljesen indokolt. A lényeg, hogy egy nagy tapasztalattal rendelkező ortopéd sebész vizsgáljon, akinek a véleményére lehet adni. Ha azt mondja műtét akkor műtét. Az én térdemnek is nekiestek volna a fúróval, ha hagyom az első dokinak. Aztán csak rendbe jött műtét nélkül. Sőt azt is megtudtam utólag, hogy baromi kockázatos műtétre akartak rábeszélni, nem rutinbeavatkozásra. Akár simán ronthattak volna az állapotomon. Ez persze nem jelenti azt, hogy mindig kerülni kell a műtétet, és nyilván figyelni kell a testünk jeleire is. De a lényeg a jó orvos, aztán amit mond azt be kell tartani.

[ Szerkesztve ]

(#76018) K_Gabor válasza Hasaggymeg (#76005) üzenetére


K_Gabor
tag

Hehe ezzel én is szemeztem :) csak nemtudom megér-e ennyit.
Van is vele tapasztalatod?

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#76019) blountex


blountex
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy jó minőségű lámpát? Előre kéne a kormányra. Az ár tekintetében passz, nyílván nem 20-40e-re gondolok.
Vettem régebben egy kb. 1200ftos lámpát a hátsó elég jónak tűnik, de az első az elég rossz.
Egyszer elborult a bicikli és kb. el is tört, valamennyire meg lett operálva, de már nem az igazi. Teljes sötétségben egyáltalán nem ad jó fényerőt, kb. allig látni hol az út széle.

[ Szerkesztve ]

(#76020) kacsyx válasza blountex (#76019) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Egy Trelock LS350-et vettem pár hete 19 €-ért és a tesztekhez képest meglepően jól bevilágítja az utat. Simán el merek menni vele a mecseki szerpentineken is éjszaka.

(#76021) bunddog válasza rétisün (#75918) üzenetére


bunddog
tag

Egyből nem volt fent a DHL tracking részén de az a rendelés a rose-tól volt. Ezek a futárcégek általában a határig hozzák, onnan meg a magyar posta. Nekem bike-discount-ról a DPD hozta de az rendesen házig, ott nem adták át a postának.

(#76022) rétisün válasza concret_hp (#75960) üzenetére


rétisün
veterán

most hogy mondod, ez egész jó vételnek tűnik, főleg a piros-szürke bejövős.
kár, hogy továbbra is túlzásnak tartok ennyiért bringát venni arra az évi 5-7 ezer km-re, amit megyek.......

(#76021) bunddog: továbbra sincs semmi nyoma a csomagnak, ha a héten nem jön meg, azért küldök nekik egy mailt.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#76023) kk831228 válasza Napfénysüti (#75987) üzenetére


kk831228
addikt

Na meg szidta a srác a Cube-ot nagyon... Volt neki Cube Mtb, az is karbon... Mondta hogy eltört a váz, olyan gyenge fos volt... :B Soha többet cube azt mondta... :D Érdekes... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#76024) Normi™ válasza bunddog (#76021) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem már házig hozta a DHL a Rose-tól,de a DPD is a Bike24-ről.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#76025) bunddog válasza Normi™ (#76024) üzenetére


bunddog
tag

Akkor ott volt némi upgrade :)

(#76026) korcsillio


korcsillio
őstag

(#76027) Tothgera30 válasza kk831228 (#76023) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A Reaction pár szériája bizony tört mint a ropi.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#76028) rétisün válasza Normi™ (#76024) üzenetére


rétisün
veterán

azoktól nekem is, ez most a bike-discount.de.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#76029) Normi™ válasza rétisün (#76028) üzenetére


Normi™
őstag

Tudom-tudom,csak megjegyeztem....semmi hír azóta sem?

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#76030) concret_hp válasza korcsillio (#76026) üzenetére


concret_hp
addikt

igazán okos :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#76031) atok666 válasza korcsillio (#76026) üzenetére


atok666
őstag

Azert irhatnal ket szot a link melle, hogy megis miaz...

Atok

Lecserelte volna a bo ruhat vmi feszesebbre es rogton megvan a 100+ szerintem

[ Szerkesztve ]

(#76032) zoli03 válasza rétisün (#76028) üzenetére


zoli03
őstag

Írtam korábban, hogy kb 2 hete rendeltem tőlük, a tracking végig nem működött, a csomagot mégis megkaptam a szokásos időben.

(#76033) StLui


StLui
veterán

Folyamatosan módosul az elképzelésem a leendő bringámról, barátom tanácsára maradt a 2x10-11 sebességes 27,5-es bringák, ezeket alig találok hardtailben is 350-400 alatt, így megint felmerült a fully, ez a két gép ami most tetszene, de annyi felárért már inkább bevállanám a fully-t, szerintetek?

hardtail
fully

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#76034) rétisün válasza zoli03 (#76032) üzenetére


rétisün
veterán

olvastam, csak lehet pont neked nem válaszoltam semmit :B

(#76029) Normi01: semmi, de nem izgat túlzottan, ha péntekig nem jön meg, küldök egy e-mailt, és rákérdezek.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#76035) StLui válasza StLui (#76033) üzenetére


StLui
veterán

fully-ról teszt a bikemag-on. De jól látom, hogy 2014-ben 400-ért akciózott bringát most jó két évesen akcióznak 500-ért?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#76036) TayRol válasza StLui (#76035) üzenetére


TayRol
veterán

Sajnos kicsit elszálltak az árak.

(#76037) Acef


Acef
addikt

Hi!
Segítenétek az alábbiakban?

1.
Honnan rendelhetek a 8 seb. Claris váltómhoz 11 fogas váltógörgő szettet?
Ezt pl. megvehetem az RD2400 Claris-hoz, [link] vagy fontos, hogy 8 sebhez írják? Ezek ennyire drágák?

2.
Arra is gondoltam, hogy fejlesztek és komplett váltót veszek, a Claris meg megy a boltbajárós montimra.
- Kb. 10000 Ft-ig milyen 8seb. hátsó váltót ajánlotok az elöl 34/50, hátul 11/28-hoz? Mehet a rövidebb/merevebb SS kanalas? /ez kevésbé hajlamos arra, hogy elgörbüljön, ezért szimpatikusabb. A jelenlegi valamiért elgörbült, pedig nem estem, nem akadt fel, .../

[ Szerkesztve ]

(#76038) Pttypang válasza TayRol (#76036) üzenetére


Pttypang
veterán

Inkább az árfolyamok, elvileg.

Everybody lies.

(#76039) joker91


joker91
tag

Sziasztok,

3 hete lecseréltem a Merida Matts 80-as kerékpáromat, ami jelenleg 10 éves.
Az új kerékpár egy Cube Aim SL 29' 2016 lett. Eddig nagyon szeretem, jelenleg 367 km-nél járok vele.
Két dolgot viszont szeretnék majd a jövőben, jövőre le cserélni. Egyik amit a régi kerékpáromon is megejtettem az a fék rendszer. A másik pedig a váltórendszer.
Leginkább aszfalton van használva, de egyre jobban vonz az egyszerűbb terep is.
Milyen féket tudnátok ajánlani, illetve váltórendszert? (fékből aránylag komolyabbat szeretnék, én a Shimano SLX, XT hidraulikus rendszereket nézegettem eddig. (ebben az ár kategóriában keresnék)).
Váltónál viszont tanácstalan vagyok, ebbe teljes segítséget szeretnék, merre érdemes elindulni.

Előre is köszönöm,
József

[ Szerkesztve ]

(#76040) ivana válasza Acef (#76037) üzenetére


ivana
Ármester

elöl 34/50, hátul 11/28 Ez egy kompakt outi hajtás, plusz manapság szokásos kazetta gondolom. Milyen váltókar van hozzá?
8-as rendszerbe régebbi 105, ultegra szerintem.

(#76038) Crytec210 Ez nem árfolyam szimplán ennyire ment fel az ára, nem csak forintban.

[ Szerkesztve ]

(#76041) Acef válasza ivana (#76040) üzenetére


Acef
addikt

"Kompakt outi"Igen, mert fitness bringa ...
Kazettás agy.

Ez a Claris valtókar van fent [link]

[ Szerkesztve ]

(#76042) Pttypang válasza ivana (#76040) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor feladom, én a rockriderhez az alkatrészeken már fogom a fejem, már gazdasági totálkár egy kopóalkatrészes cserepakk nagyjából az átlag vásárlónak, aki ugy gondolta, hogy elete vegeig meg egy évvel tovább is még ezzel fog tekeregni, hiszen 60 ezret kiadott erte, az egy vagyon!

Everybody lies.

(#76043) ivana válasza Acef (#76041) üzenetére


ivana
Ármester

Ebbe régebbi 105 vagy ultegra a legjobb, használtan. Dura ace-t ne vegyél az már túlságosan ki van hegyezve. 7-9-ig bármi jó, pl. egy tricolor 600-is ha nincs kikopva, vagy cseréltek a görgők.

(#76044) Tothgera30 válasza ivana (#76043) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tegrágnak is beesett az áruk, régiek közül bőven az most a best/buy.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#76045) Because válasza joker91 (#76039) üzenetére


Because
őstag

[ Szerkesztve ]

(#76046) Acef válasza Tothgera30 (#76044) üzenetére


Acef
addikt

Tothgera30, ivana
- "Régebbi 105, tiagra ..."
Ezek mivel jobbak mint pl a mostani Claris? Nem kopnak ki annyira könnyen a mozgó alkatrészek/illesztések? Erősebb anyagból van a kanál, nem annyira hajlamos a görbülésre? Ez tetszene.

- Használtat nehéz felkutatni, utazni, ellenőrizni, ..., hagyjuk.
Újat szeretnék.
- Innen kb 10000-ig melyiket ajánlott? [link]
- Mit jelent, hogy mtb vagy outi váltó, nekem milyen kell? :F Lehet SS, azaz a merevebb, rövidkanalas a korábban írt sorhoz/tányérokhoz?

[ Szerkesztve ]

(#76047) Because válasza Acef (#76046) üzenetére


Because
őstag

regisztrálj be a rosebikes-hoz, kapsz kupont és jöhet az új 105-ös pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#76048) ivana válasza Acef (#76046) üzenetére


ivana
Ármester

tiagra ultegra ;) Vagyis a legstrapabíróbb shimano szett, közvetlen a dura ace alatt :) Igen kb. erről van szó, meg erősebb rugó stb.

Ha új akkor tiagra vagy sora. GS kell neked. Mondjuk az SS is elviszi, de azzal kis tányér, legkisebb cog kombó tuti offos.

Because Mennyi a kupon?

[ Szerkesztve ]

(#76049) Acef válasza Because (#76047) üzenetére


Acef
addikt

Köszi,
Kicsit fölötte, de ez is jó lenne.. viszont a kupon csak 50e fölött váltható be, így már jóval a terv fölött volna.

"8-/9-/10-speed"
Ez mindre igaz, tehát 9-es is vehetek a 8-as rendszeremre?

ivana
Pl ebike-ről melyik, vagy más boltból?
A Sora közvetlen a Claris fölött van. Inkább 2-3 kategóriát lépnék ha már cserélek.

[ Szerkesztve ]

(#76050) ivana válasza Acef (#76049) üzenetére


ivana
Ármester

Ez mindre igaz, tehát 9-es is vehetek a 8-as rendszeremre? Igen és 10-est is ha outi és shimano minden. Az összesnek 1.7-es a húzása.

Én ebikeról szoktam, meg néha bemegyek azt megveszem a boltjukban ha gyorsan kell, mert 2 perc tőlem bringával.

Más: kár, hogy rosebikeson nincs városi bringa alkatrész, abba most kellene néhány cucc, de egész egyszerűen alig kapni. Pl. egy sturmey dobfékes agydinamó jó lenne, de 25k ebikeon elég sok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.