Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51251) eddie1978 válasza ZTE_luky (#51250) üzenetére


eddie1978
aktív tag

A fékpofa menetirányba eső vége előbb kell hogy hozzáérjen a felnihez. Nem kell sok, 0.5mm elég.

[ Szerkesztve ]

(#51252) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Végre megjött az SH-MT44L cipő és a PD-M324 pedál bike-discount-ról. Egy triviális kérdésem lenne, pedált tudom cserélni egyszerű villáskulccsal, vagy speckó szerszám kell már ezekhez?

(#51253) szjoci válasza DIEGO15 (#51252) üzenetére


szjoci
őstag

Villáskulcs, nem kell semmi extra. A drágább és/vagy újabb pedálokon szokott még rajta lenni imbuszkulcsnak is kialakítva hely (úgy látom a tieden is van).
Arra figyelj hogy a jobb oldali pedál normál menetes, a bal oldali fordított (azt jobbra tekerve tudod lazítani!). Valamint ebből kifolyólag a pedálon is jelölve van hogy melyik oldalra való (R-jobb, L-bal).

[ Szerkesztve ]

(#51254) tikshow válasza ZTE_luky (#51250) üzenetére


tikshow
addikt

Nincs véletlen megcserélve a bal és a jobb oldal? V fékes korszakomból nekem úgy rémlik, hogy hátrafelé nagyobb nyúlása volt a betétnek, mint előrefelé. Illetve a felni peremén látni vélek egy zöld csíkot - festék vagy valami - ez érdemes lenne lesikálni.

(#51255) DIEGO15 válasza szjoci (#51253) üzenetére


DIEGO15
őstag

Köszönöm.

(#51256) Hasaggymeg válasza szjoci (#51253) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó az az imbusz lyuk a tengelyben,de azzal nem igazán tudod meghúzni amennyire kellene. :( Esetleg valami bika-nagy nemtomhollehetkapni imbuszkulccsal. Amúgy van olyan pedál melynél nem fér el a hagyományos villáskulcs a pedál megfogható része és a hajtókar között.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51257) csabicska


csabicska
senior tag

Szerintetek ez mire jó, való?
[link]

Készüléket is tudok hozzá rögzíteni, vagy ragasztani?

Véleményetek szerint?
Köszi

-Galaxy S20 - The best-

(#51258) Cathfaern válasza csabicska (#51257) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Karórát tudsz rátenni, pl. pulzusmérőt.

(#51259) goldnarmz válasza csabicska (#51257) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Pl. ennek a rögzítésére kiváló. :K

(#51260) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Kicsi lett a cipő :S ezek szerint shimanoék máshogy számoznak. Jobb lábamra patent, bal lábam kicsit nagyobb. Akkor újra rendelés.

(#51261) TayRol válasza DIEGO15 (#51260) üzenetére


TayRol
veterán

2 számmal nagyobb kell Shimanoból.

(#51262) DIEGO15 válasza TayRol (#51261) üzenetére


DIEGO15
őstag

Nekem egyel nagyobb lesz a jó. Az az érdekes, hogy a mérettáblázatot néztem és összehasonlítottam a mostani cipőimmel, elvileg jónak kellene lennie. A fél pár jó is :D

(#51263) sultansmith


sultansmith
senior tag

Hali!

Van egy jelentékeny súlyfeleslegem, és úgy döntöttem többek tanácsára, hogy kerékpározással adom le a nem kívánt kilókat. Volna egy pár kérdésem:

Melyik az az edzésforma a bringán (nem szobabicikli :D), amivel a legtöbb kalóriát lehet égetni? Alföldi gyerek vagyok, nincsenek emelkedők meg lejtők.

Még vagy 2 éve megvettem a runtasticot, de szomorúan láttam, hogy ami anno premium nélkül is ment, az ma már nem megy (sebességek, etc.). Mi a mostani menő trekker program, ami nem mmo stílusban próbál karban tartani?

Egyéb tanács fogyni vágyóknak? :D

Előre is köszönöm! :C

[ Szerkesztve ]

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#51264) Valkűr válasza sultansmith (#51263) üzenetére


Valkűr
őstag

Pörgetéssel égeted a felesleget :) De maga a bringázás is sokat levisz, nem győzi az ember pótolni a kalóriát.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#51265) csabicska


csabicska
senior tag

Adott egy ilyen készülék, aminek elszakadt a felfogató része.
A képeken jól látható ami elszakadt.
Gumi +műanyag.
Mivel lehetne pótolni ha az eszközt szeretném újra használni?
Itt van :
[link]

-Galaxy S20 - The best-

(#51266) bandus


bandus
veterán

Ha valaki venne bringas mezt akkor a boraros teri adidas outleben 28k helyett 10k ert van eleg franko, szurke es vilagoskek szinekben.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51267) Runner_fxr válasza sultansmith (#51263) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha fogyni szeretnél, akkor először az étkezés felől közelíts. Sok ember azért bukik bele, mert csak az edzés részével foglalkozik, közben meg issza a cukros üdítőket, eszi a kenyeret stb.
Először annak nézz utána, hogy kéne kinéznie egy sportolói diétának, majd utána lehet a különböző edzéstechnikákkal foglalkozni. Ezeket a hókusz pókusz programokat a magam részéről nem kedvelem. Lehet edzeni nélküle is, ez inkább amolyan internetes f@szméregetésre jó. Nyilván ezzel sokan nem értenek egyet, de én így gondolom.

Tulajdonképpen van pár alapszabály amit be kell tartani, sokan meg az edzésmódszerek részleteibe elvesznek, mert úgy csinálnak mintha az olimpiára készülnének.

[ Szerkesztve ]

(#51268) Napfénysüti válasza DIEGO15 (#51262) üzenetére

A Shimanonál külön felhívják a figyelmet hogy minimum 1 számmal nagyobbat vegyen az ember. Legalábbis eddig minden oldalon láttam ezt.

Més que un club!

(#51269) Toomy válasza sultansmith (#51263) üzenetére


Toomy
senior tag

A rendszeresség elég fontos a gyors anyagcsere miatt. Napi 1,5-2 óra tekerés adott pulzustartományban csodákra képes. Ha meg tudod oldani a melóba járást vele, az a legjobb. Én is úgy kezdtem. Napi 25km be és 25 haza. Persze nálam csúnyán elgurult a gyógyszer, mert 2012-ben amikor kevesebb volt a meló. Hazafelé akár 150-200km-t is mentem kerülővel. Annak az volt a hátulütője, hogy amit akkor elégettem azt még aznap vissza is zabáltam a farkas éhség miatt. Lényeg mint mindenben itt is az arany közép út. ;)
Szóval ahogy Runner_fxr mondja, a kajára nagyon oda kell figyelni. Én pl. a mai napig küzdök az esti nassolással, pedig már nincs gond a súlyommal. :)

(#51270) Valkűr válasza Napfénysüti (#51268) üzenetére


Valkűr
őstag

Hát az én lában 42-42.5 és a Shimano cipőből 44-es lett jó rám.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#51271) andrisbandi válasza sultansmith (#51263) üzenetére


andrisbandi
őstag

"Egyéb tanács fogyni vágyóknak? :D"

Jól mondják, hogy át kell alakítani az étkezési szokásokat.
Ha sok "energiadús= rossz kaját" ettél/ ittál eddig (pl kenyerek, sütik, tészták, zsíros-olajos, cükros stb) akkor nagy változások várnak rád.
Lassanként az ilyesmiket szinte teljesen el kell hagyni a diéta idejére. Pl egyhéten csak kétszer eszel kakaós csigát, később csak egyszer, aztán meg egyszer sem :-)

Éhezni sem szabad hosszú távon, mert akkor tartalékolásra áll be a szervezet. Legegyszerűbb diéta, ha húst és zöldséget eszel. Minden fajta hús és zöldség mehet olyan mértékben, ami a napi kalóriakeretbe belefér. Garantáltan nem leszel éhes pár hét hozzászokás után. Eleinte egyszerűbb egy étkezési napló alapján nyilvántartani az adatokat. A [kaloriabazison] nagyon egyszerűen megoldható.

Kb 7.000 kcal elégetésével lehet egy kilót leadni.
Pl ha minden nap bringázik egy átlagember egy órát, akkor kb 10 nap. Ha közben diétásan étkezik.
- Szerintem mindegy mit sportol az ember. A lényeg, hogy ne a gép elött üljön és falatozzon :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#51272) sultansmith


sultansmith
senior tag

Köszönöm szépen a segítségeteket!

Az étkezés részével tisztában vagyok, csak nyilván az ez irányú kérdéseimet nem ebben a topicban teszem fel. Anno versenyszerűen kosaraztam, csak hát mióta nem, azóta csak úgy szöknek fel a kilók.

Rajta leszek az ügyön, bár ez a 20-25 km nagyon meredek, jelenlegi kondíciómmal ha 10-et tudok akkor már vagánynak érzem magam. Idővel nyilván ez is változni fog. Főleg ha elkap a versenyszellem!

Köszi srácok még egyszer!

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#51273) kacsyx válasza sultansmith (#51272) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Szerintem inkább tapasztald ki Neked melyik a legmegfelelőbb módszer a fogyáshoz. Én biztos nem az étkezés átalakításával kezdeném, mert nehezebb út és nagyon könnyű belebukni. Inkább a mozgást szeretném meg újra. Elkezdenék biciklizni, felfedezni új helyeket, a lényeg hogy élvezd a tájat, ne azért hajts mert ott van a fejedben hogy fogynod kell. Gyorsan észre fogod venni a változást a jelenlegi étrendeddel is. Mikor már meglesznek az első örömök a mérlegre állva, akkor saját magadtól rá fogsz jönni, hogy táplálkozni is másképp akarsz.
Én 107 kilósan kezdtem el 4 évvel ezelőtt először futni, majd bringázni komolyabban. Mai napig ugyanúgy zabálok mindenfélét mint korábban, csak még többet mint akkoriban és így is nagyon nehezen tudom tartani a 92-93 kilómat, hogy ne menjen lentebb (egy nyár alatt adtam le 15 kilót). Pedig egy étkezéssel meg tudok enni egy csomag spagettit, vagy 4 nagy lángost csülökpörkölttel. Barátnőm a főzelékeket kondérban főzi... :D És nincs sosem étkezési rendem, rengetegszer eszek éjfélkor is. Egyszerűen csak sokat mozgok és szerencsés a szervezetem. Bár ezért mindig mindenki aki gyúr és táplálékkiegészítőkön él, meg grammban méri a kajáját lehord, hogy hogy tanácsolhatok ekkora ökörségeket másoknak. De mások vagyunk, ki kell tapasztalni. Nekem a diéta sosem jött be. Éhesen edzésprogramokat elvégezni nem egy élvezetes program... Enni imádok és sosem fogok lemondani semmiről amit megkívánok. Inkább futok pár kilométerrel többet és ugyanott vagyok vele, csak az evést is élvezhetem, meg a mozgást is...
(még egyszer, nekem ez a módszer vált be, lehet ettől még mások számára gyalázatos tett, elfogadom)

[ Szerkesztve ]

(#51274) Solad válasza sultansmith (#51272) üzenetére


Solad
őstag

Menni-menni-menni és fogyni fognak a kilók.

Többen az étkezés oldaláról fogják meg a dolgot itt a tanácsadók között, de vagyunk páran (pl Deicide ~50 kilót adott le) akik csak mozgunk, és fogyunk mindenféle speciális étrend nélkül.

Nekem a magam részéről április óta megvan heti ~fél kg mínusz, pedig tésztát kenyérrel eszek, mellette heti átlag 200 kilométert tekerek, szóval az sem olyan sok. (nyilván ha az étkezésre is odafigyelnék, ez gyorsabb lehetne, de szeretem a hasam :D )

Fokozatosan szoktasd hozzá a szervezeted, egyre nagyobb távokon tekerve azt fogod észrevenni hogy többet akarsz.

Tracker programként legtöbben az Endomondot és a Strava-t használják

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51275) dudika10 válasza parkr (#51246) üzenetére


dudika10
veterán

Köszi, de ezeknél jóval strapabíróbbra gondoltam (tényleg nem kerékpárt kímélő módon közlekedek). :B
Így ránézésre nem hiszem, hogy 1 hétnél többet bírnának.

Azt nem értem, miért erőltetik a tárcsaféket a relatíve olcsóbb, strapabíróbbnak látszó kerékpárokon (azt, hogy merev villás nincs, azt még értem). :F

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#51276) Runner_fxr válasza kacsyx (#51273) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért kíváncsi lennék, hogy mekkora a pocakod, mert ilyen össze vissza zabálok mindent étkezés mellett csak nagyon kevés ember szervezete tud normális fazont fenntartani, de ezeknek az embereknek nem igazán szokott lenni súlyfeleslege alapból se. Az, hogy mit mutat a mérleg egy dolog, fogyhatsz 10-15 kilót, ettől még nézhet ki egy ember úgy mint egy telefosott búvárruha. :)
Márpedig szerintem jobban jár minden fogyni vágyó, ha a kaja felől közelít először, legalább is hamarabb célba ér. Máskülönben szélmalomharc lesz belőle. Persze lehet annyit edzeni, hogy szinte bármit ehetsz és fogysz, de arra igen kevesek képesek. Meg nem kevés időt is felemészt. Például itt van Deicide fórumtárs, úgy gondolom ő már bőven átlagon felüli mennyiséget edz, sokat fogyott, de még több év spártai edzés után is volt egy kis pocakja, mivel saját bevallása szerint is eszik mindent, nem figyel a kajára. Abban egyetértek, hogy a sportot érdemes szeretetből csinálni, nem muszájból, de ha valaki normális fazont is szeretne, nem csak állóképességet, akkor ott bizony a konyhában érdemes kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#51277) kacsyx válasza Runner_fxr (#51276) üzenetére


kacsyx
aktív tag

200 centi vagyok, 93 kiló jelenleg és az L-es karcsúsított ingek derékban bőek (pedig XL inkább a méretem). Tehát nincs pocakom, igaz sört is ha ittam életemben 2 decit... :)
Semmi sem sportoltam 17 éves koromig rendszeresen. Aztán jött 3 év floorball, majd ismét semmi rendszeres 24 éves koromig. Viszont az igaz, hogy amióta eszemet tudom, inkább sétálok el valahova 3-4 kilométert, minthogy buszra üljek, vagy autóba. Múltkor 25 kilométert sétáltam haza, mert nem volt kedvem várni 40 percet buszra. És azért tanyasiként mindig volt otthon munka.

[ Szerkesztve ]

(#51278) atok666 válasza Solad (#51274) üzenetére


atok666
őstag

Detto. Kb. ket honap alatt lement ~15 kilo, csak a tekeresnek koszonhetoen. Most mar azert eszem, hogy ne menjen lejjebb :) (szinten heti 200km korul tekerek)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#51279) Solad válasza kacsyx (#51277) üzenetére


Solad
őstag

Hagyjad már, a 172 centimhez voltam 94 kiló áprilisban :D Szerencsés alkat vagy, de az emberek többsége sajnos nem ilyen :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51280) Hasaggymeg válasza kacsyx (#51273) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ne egyek kakaós csigát és kenyeret?! Még mit ne?! A képlet,legalábbis szerintem,teljesen egyszerű.Egyél mértékkel és változatosan MINDENT ami minőségi eledelnek minősül,majd égess el legalább annyit amennyit beviszel. Nem kell ezt amatőr szinten túlragozni.Megyek is nassolni valamit (sárgadinnye,földimogyoró,alma vagy mittoménmittalálokmégaházban),mert bár ma nem ültem nyeregbe,de a tegnap,tegnapelőtt és azelőtt is széthajtottam magam. ;)

Szerk: Itt ha visszaosztom az elmúlt 33 héttel,csak heti 177km jön ki. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51281) pikszel válasza Hasaggymeg (#51280) üzenetére


pikszel
őstag

;)

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#51282) Valkűr


Valkűr
őstag

Én annyit elégetek, h alig tudom pótolni kajával. Mindig kell kiegészítő étrend mellé.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#51283) Runner_fxr válasza kacsyx (#51277) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Jó, én elhiszem, hogy Te ilyen szerencsés alkatú vagy, de ez 100-ból 1. A zabálást sok edzéssel a nagy átlagnak nem ajánlhatod, mert egyrészt nehéz lesz fogyni, másrészt az edzetlen szervezetet se lehet azonnal hajszolni. Illetve az se mindegy ki hány éves. 30 éves kor felett lassul az anyagcsere. 30 éves koromig én is úgy voltam mint te, de mióta elmúltam 30, bizony jön a hasamra ha nem figyelek a kajára.

(#51284) ígyvanferi válasza Hasaggymeg (#51280) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mondjuk a kakaós csiga és a kenyér nem minősül minőségi eledelnek általában. Persze kérdés, miből van az a kenyér pl. A sárgadinnye, földimogyoró, alma már oké.

(#51285) bunddog


bunddog
tag

Némileg más témában kérdeznék :DDD

Van rá bármi esély hogy egy 2008as merida trekkingen nem 1 1/8-os kormányszár van? :D

Neten ennyi van róla: "Kormányszár X-Mission A-HEAD állítható"

Ez a Ritchey menne a helyére csak nem akarok befürödni, de leszedni se akartam :D

:R

[ Szerkesztve ]

(#51286) JackFeryll válasza Runner_fxr (#51283) üzenetére


JackFeryll
őstag

+ 1
-mennyi olyan embert láttam már aki rendszeresen sportol és duci
-na meg a csajoknál is, lemegy tornázik 1 órát aztán még aznap mekis csoki turmix és nem érti miért nem megy le semmi :W
-az étrendhez életmódváltás kell, de ha már picit figyel az alapanyagokra az is jó (nem muszáj grammpontosan enni)
-pár hónap tiszta étrend után már nem lesz annyira édesszájú az ember, a régebben fogyasztott pl cukros kávét is gejlnek érzi (nekem ilyen volt) //persze jó illatú pékség mellett elmenni azért fájdalmas :D

(#51284) ígyvanferi
azért mondjuk ki bátran, a minőségi élelmiszer drága (amennyiben nem csak rizs+csirkét eszik az ember)

[ Szerkesztve ]

(#51287) kacsyx válasza JackFeryll (#51286) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Jó, annyiból egyszerűbb a helyzet, hogy tanyasiként ott van a csirke, tojás, sertéshús, pulyka, kacsa és olykor hullik a vadászoktól vadhús is. Gyümölcs van mindenféle ami itthon megterem. Zöldség szintén. Sokáig még a tésztát is volt aki elkészítette a családban, azt sem kellett venni. Kávét utálom, Mekiben életemben 2-szer voltam. Magyarul amit eszünk, az minőségi, még akkor is ha nehéz és zsíros étel (a zsír-olaj dilemma is megérne egy misét...).
De még egyszer, szerintem mindenkinek ki kell tapasztalnia számára mi a legjobb megoldás ha fogyni szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#51288) TayRol válasza bandus (#51266) üzenetére


TayRol
veterán

Dejó, még egy hétig nem vagyok Pesten...

(#51289) Hasaggymeg válasza ígyvanferi (#51284) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nálam a búzaliszt,zsír,ecet,só,tojás,cukor,kakaó,élesztő,víz stb. alapanyagokból készített élelmiszerek a minőségi és nélkülözhetetlen eledelhez tartoznak. Otthon,Erdélyben,a kenyér,tészta,hús,szalonna,túró,tej és tojással fogyasztott zöldség és gyümölcs volt a vidéki,mezőgazdaságban dolgozó ember eledele. A zabot a ló,a korpát a disznó a kölest,kendermagot meg hasonlókat pedig a tyúkok ették,nem az ember és paleóápdéjt nélkül is fittek voltak 70-80 éves korukig.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51290) Runner_fxr válasza JackFeryll (#51286) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze én se azt mondom, hogy mindenki grammra mérjen mindent aki csak fogyni akar, de úgy ahogy mondod, kell egy életmódváltás, ez pedig nem csak az edzés beiktatásáról szól, hanem a kajáról is. Minőségi ételekről, amik sajnos valóban nem olcsók. Túlzásokba nem kell esni, mert azért a többség gondolom nem testépítő versenyre készül. :)
Édesszájú szerencsére nem vagyok, de a sós pékárút én is nehezen tudom kihagyni, pedig muszáj, mert különben jön a hasam, teljesen mindegy mennyit bringázok.

kacsyx: Azért az nagy előny olyannal szemben aki pl a spar-ban vásárol. :)

Hasaggymeg: Szerintem a célokat kell meghatározni és aszerint táplálkozni. Nincs azokkal az élelmiszerekkel baj, ha az ember nem mértéktelenül fogyasztja és mellette sportol. Viszont ha valaki pocakos és kockás hasat akar vagy legalább is valami hasonlót, akkor oda már nem lesz jó a cukor, búzaliszt és társai. Ha csak az állóképessége a lényeg és az, hogy ne hízzon el, akkor mértékletesen lehet bármit enni. Illetve ha valaki komoly túlsúllyal rendelkezik és sokat akar fogyni a lehető leghamarabb annak se ajánlottak az általad jónak tartott alapanyagok.

[ Szerkesztve ]

(#51291) imyourfriend válasza Solad (#51274) üzenetére


imyourfriend
őstag

Személy szerint én sem foglalkozom az étellel, van hogy megeszek több szelet tortát is valamint nokedli zsíroskenyér csirkecomb akár hamburger, nem vetem meg egyiket sem. :R Lassan mégsincs hová fogyni, a teremben veszem fel a nagyobb súlyokat és a kerékpár is egyre jobban megy. Pedig nem 70-72 kiló vagyok hanem majdnem 84, szóval hogy is van ez a sportolói étrend.. attól még nem fog rosszabbul menni a kerékpár hogy vitaminosan táplálkozok és nem eszek mindenféle port valamint vitamin és étrend kiegészítő vackokat. Mindenesetre nem néznek ki egy étteremből, nem homorú a hasam pedig nem vetem meg a sportszeletet valamit a túrórudit sem. Sőt, van hogy megiszok egy-két Puntigamert ha úgy adódik, oszt? ;] 22-25-ig Csillebércen leszek a SZE gólyatáborban mint partiszenyor, úgy tűnik érkezik velem a túlárazott kerékpárom is hogy ledolgozza ezt a sok szénhidrátot. :C

Van aki a sörhasra esküszik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#51292) #16729600


#16729600
törölt tag

Azért,ha valaki ugyanannyit zabál,de a fotel/laptop sport helyett elkezd rendszeresen bringázni az csak számít valamit. :Y :D Az erőnlétről nem is beszélve.Én nem voltam nagyon dagadt,de amikor elkezdtem egy éve rendszeresen bringázni kezdetben a falu szélén már oxigén sátorba kellett tenni.Most heti 100 ast tekerek,néha még többet,simán mennek a túrák is 100 km feletti napi adaggal is akár.( jó annyi azért van,hogy mivel itt nálunk hegy hátán hegy van,néha egy egy kib@szott hosszú és meredek emelkedőn tolom a bringát ) :)

[ Szerkesztve ]

(#51293) ígyvanferi válasza Hasaggymeg (#51289) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nélkülözhetetlen, igen, mert nem volt más. Minőségi? Nem.
Nem kell ehhez hál'isten erdélybe menni egyébként, az én nagyszüleim is mezőgazdaságban dolgoztak itthon Magyarországon. Ők is ezt ették. faterom is ezt részesíti előnyben. Sőt, én is milliószor jobban szeretem a saját házi csirkéink tojásait, meg őket magukat, mint a bolti csirkemellet. Ettől függetlenül elég nagy melléfogás a mai kor városi emberének tápanyagigényét és élelmiszereinek összetételét egyenlővé tenni a 80 évvel ezelőtt élt parasztember mindennapi betevőjével.

(#51294) szjoci válasza Solad (#51279) üzenetére


szjoci
őstag

Huh, én ma álltam hosszú ideje mérlegre, és picit elkettyentem: 174cm/100,1kg :B
Nem volt annyi időm mostanában hogy elmenjek egy jót tekerni (két kisgyerek, meló és családi ház mellett nehéz megszökni a "szabadidőmben" még egy órácskára is, de ami késik az nem siet :D )

(#51289) Hasaggymeg: a páleszt kihagytad :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51295) Hasaggymeg válasza ígyvanferi (#51293) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"nagy melléfogás a mai kor városi emberének tápanyagigényét és élelmiszereinek összetételét egyenlővé tenni a 80 évvel ezelőtt élt parasztember mindennapi betevőjével."...igazad van.Messzebb kell visszamenni...úgy a paleolitikumig,mert az már biztos jó. ;] Viccet félretéve a táplálkozás legtöbbünk számára csakúgy mint pl. a bringázás,vagy éppen a szex,egy nem elhanyagolható örömforrása életünknek. A modernkori táplálkozás a mozgás hiánya miatti civilizációs betegségekre próbál választ találni,ezzel száműzve étrendünkből mindent ami örömöt szerez. Igyekszem eleget mozogni,így bár mértékkel,de ha éppen úgy tetszik élvezem a Nutellás palacsintát,a friss,ropogós fehér kenyeret,a nokedlis marhapörköltet,vagy éppen a NEM édesítőszeres kólát is. Ha úgy tetszik ez a jutalmam azért a sok szemembe folyt izzadságért.

(#51294) szjoci ...nem iszom alkoholt. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51296) ígyvanferi válasza Hasaggymeg (#51295) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem csak a mozgás hiánya miatt kialakuló civilizációs betegségekre válasz a modern kor egészséges táplálkozása.
Én is élvezem ezeket, amiket felsoroltál, egytől-egyig, sőt, még szeszt is iszom. Ettől függetlenül nem kardoskodom mellettük, hogy ezek egészséges vagy minőségi élelmiszerek lennének. Jó lenne, ha más sem tenne így.

[ Szerkesztve ]

(#51297) imyourfriend válasza ígyvanferi (#51296) üzenetére


imyourfriend
őstag

Elég lesz kardoskodni majd a szeptemberben zajló püspökerdei futáson kedves Zoltán! ;]

(#51298) ígyvanferi válasza imyourfriend (#51297) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ott mindenképp! De nem októberben szokott lenni az őszi? Elég sz.rul halad a felkészülés egyébként, azért 22 percen belülre jó lenne becsúszni kicsivel.

(#51299) imyourfriend válasza ígyvanferi (#51298) üzenetére


imyourfriend
őstag

Mikor a kari napok szoktak lenni, első pár hétben van tuti hogy nem októberben. Nekem eddig a legjobb az 24:10 környéke volt, fürgébbre kell vegyem a tempót, na meg elkezdeni a felkészülést rá mert ~1 hónap max 5 hét múlva lehet. f*szbukon püspökerdei futás néven szokott szerepelni az esemény.

(#51300) scar07


scar07
tag

Sziasztok :)

Ti melyik cipot ajanlanatok? Mavic Rush vagy Northwave Scorpius srs.
Nagyjabol egy arban tudnam megrendelni a rosebiketol. 80-100 euro kozott.

Esetleg mas ajanlas? Elso spd-m lenne :)

Koszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.