Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) noorbertt válasza szjoci (#77000) üzenetére


noorbertt
őstag

amikor az elvart munka nem aranyos a fizuval vagy máshol fele annyit adnak több munkáért 😝 Persze 1ev a próba idő.. szal nincs lazsálás

(#77002) eastsider


eastsider
nagyúr

koszi mindenkinek.
neztem ezt a trukkos gyorszarat is, de a testbikeos velemenyek nem nyugoztek le.

sok idore nem akarom otthagyni sehol, meg nem tobb 100k-s bringa, csak egy 100ks neuzer fitness.. de azert nem akarom, hogy eltoljak
abus mini u lakat van mar hozza :)) meg szerintem veszek egy ilyen kryptoflexet

(#77003) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok. Azt tudjátok esetleg hogy az összes selle italia SLR nyeregnek puha a kozepe, vagy csak bizonyos modelleknek?

Koszi

(#77004) pc360 válasza tome0001 (#77003) üzenetére


pc360
addikt

A kivágott közepűek elég puhák ott. :D
Amúgy is, az ember fiának olyat érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#77005) maximilian4


maximilian4
addikt

Nincs valakinek .pdf formátumban valami jó kerékpár szerelős könyve, ami alapján meg tudnék tanulni szerelni? Olyasmi kéne ami már a modern alkatrészek alapján van megírva.
Nem akarok egyébként szerelőnek állni, csak jó lenne ha magam megtudnék csinálni mindent. Több okból is: 1. pénzt spórolhatnék
2. tudom hogy rendesen el van végezve a munka és nincs összecsapva

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#77006) pc360 válasza maximilian4 (#77005) üzenetére


pc360
addikt

YouTube. Szövegek meg képek alapján nem sok minden megtanulható a témában. Érdemes a mozdulatokat látni, és hallani közben a tanácsokat. Például megnézném, mikor tudnál megcsinálni egy bandázsolást PDF-ből... :N

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#77007) eddie1978 válasza maximilian4 (#77005) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Youtube-on Parktool vagy esetleg GCN. Meg még vagy millió másik.

(#77008) maximilian4 válasza pc360 (#77006) üzenetére


maximilian4
addikt

Ha elég jól és részletesen meg van írva valami, akkor van olyan jó mint egy videó. Ahol nem biztos hogy elmond minden részletet és érteni fogod azt amit mutat. De azért köszi. Én az elméleti tudással is tisztában akarok lenni, tudni akarom miért csinálom azt amit éppen csinálok. Videó alapján sok mindent meg lehet csinálni, csak nem biztos hogy maradandó lesz az a tudás.

Maxi

(#77009) tome0001 válasza pc360 (#77004) üzenetére


tome0001
senior tag

Rosszul fogalmaztam. A kérdés az hogy rugalmas-e, mint pl egy Fizik nyereg. Köszi

(#77010) 6030D válasza maximilian4 (#77005) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem is inkább video.
De azt tudd, hogy egyrészt sokat kell használni egy speckó szerszámot, hogy visszahozza az árát, másrészt jobb munkát végez, aki ért hozzá, mi pedig csak próbálkozunk, tapasztalunk. Én tavasszal sok mindent megvettem, de igazából helyem sincs hozzá, hogy szétborítsam a bringát, meg inkább tekerek szabad időmben.
Nehéz, de keresni kell egy megbízható szervizest.

Video vs. Könyv.: nekem a kocsihoz van valami űber szereld magad pdf, világhírű írótól. Na abban van egy kép egy alkatrészről, és leírja mit csinálj vele. De hogy mennyit kell fordítani, hogy kijöjjön vagy eltörjön, azt nem látod. Videon igen.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#77011) ivana válasza 6030D (#77010) üzenetére


ivana
Ármester

Aki ért hozzá, de tisztelet a kivételnek ritka az olyan szerelő aki tényleg ért hozzá. Pesten olyat is nehéz fogni aki egy sima kontrát szét tud borítani rendesen.

(#77012) Because válasza 6030D (#77010) üzenetére


Because
őstag

nagyon nehéz a munkájára valamit is adó szakembert kifogni a legtöbbjénél az otthoni tapasztalással is jobb munkát végzel...

(#77013) CaNNa3IS válasza maximilian4 (#77008) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

youtube gmbn

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#77014) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Én is majd az új bicó mellé veszek kulcs szettet, ilyen olyan lehajtót.. mivel legutóbb engem is szépen behúztak.. így is nehezen bízza másra a bicót, de még át is húzzák, nem kösz. Egyedül centiroztatni, kereket fűzetni vinném szerelőhöz.. a többit majd én.. lehet hogy 2x annyi idő... de az akkor legalább tudom, hogy meg is van csinálva..

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#77015) ivana válasza SSJmeszes (#77014) üzenetére


ivana
Ármester

Én a kereket is magam fűzöm, már egész jó vagyok benne. :)

(#77016) 6030D válasza ivana (#77011) üzenetére


6030D
Ármester

+Because + SSJmeszes: nyilván nehéz találni olyat, aki profi, mint minden területen. Azzal meg az lesz a baj, hogy "drága". A saját munka meg olyan, hogy ha megcsinálod, és nem 100 %-os, akkor is inkább nézed jónak, mert te csináltad, de nyilván jobban zavarna, ha pénzt is adtál volna ki érte. (Sokat maszekoltam festőként, tudom milyen a különbség "festeni mindenki tud" és a szakember munkája között. A vége úgyis az, hogy kicsit csíkos, de spóroltunk egy százast. :N )
Nem feltétlen kell bolti szervizes, nekem legutóbb például nem szervizben csinálta meg egy srác a bringát, és teljesen meg voltam elégedve. Árban és munkában is.
A tapasztalatról meg annyit, hogy a múltkori túrán Runner kb 5 perc alatt mondott olyan dolgokat 3 különböző hidró fék beállítási, tisztítási, légtelenítési problémájára, amit így már tudok, de ha saját cuccomon kellett volna megtapasztalnom, akkor nem egy-két szerelés árán jöttem volna rá. A videókban, könyvekben meg ugye általában mindenből normál esetet írják le. Nem azt, hogy mit csinálsz egy fekete ásványi olajos fékkel.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#77017) ivana válasza 6030D (#77016) üzenetére


ivana
Ármester

Persze egy teló, egy hidrós tárcsa vagy egy outi fékváltókarja nem az a dolog amit jó ötlet szétszedni otthon. (Utóbbit én is mással javítattam meg) De a szokásos triviális dolgokért biztos nem éri meg szervizbe vinna a bringát. Főleg, hogy agyváltó, dobfék, kontra, dinamós lámpa témához alig ért valaki. És beadni is idő, meg az is kiesett idő amíg ott van. Ami például az egyetemre járós csepelem esetén baj.
A legtöbb szervizes nem Runner aki tényleg ért a dolgokhoz, borzasztó kontárok vannak itthon...

[ Szerkesztve ]

(#77018) StLui válasza maximilian4 (#77008) üzenetére


StLui
veterán

BikePRo-hoz ha regisztrálsz, küld hetente emailt, és összegyűlik szépen mindenről a leírás képekkel, de eléred onnantól webcímen is, ha valami nem világos megtámogatod videóval. De már én is megtapasztaltam, hogy sok előre nem látható apróságon el lehet csúszni, de legtöbb korrigálható talán.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#77019) Because válasza 6030D (#77016) üzenetére


Because
őstag

az egész gazdaságunkat egy kalap xarnak tekintem, egyszerűen semmire sincs pénzt, aztán kis pénzért kis foci... miért is csináljon egy alapvetően jó szaki is lelkiismeretes munkát, hiszen fele energiáért is ugyan azt a pénzt kapja...

(#77020) Runner_fxr válasza Because (#77019) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Minden területen vannak kontárok, én úgy gondolom, hogy aki alapvetően szereti a szakmáját az nem fog kontár munkát végezni, akármilyen kalap szar is a gazdaság Magyarországon. Vannak megbízható szervizek, oda kell vinni és nem azt lesni, hogy hol a legolcsóbb és még abból is alkudni. Vagy magad csinálod, de ahhoz először elég sok pénzt el kell költeni minőségi szerszámokra, állványra, és az is benne van a pakliban, hogy elrontasz valamit amiből károd származik.

[ Szerkesztve ]

(#77021) SSJmeszes válasza Runner_fxr (#77020) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Ha találnék tényleg megbízható, lelkiismeretes szakit, itt a kisvárosunkban, kicsengetek neki inkább több lóvét, de ne próbáljon át*aszni, lehúzni.. Csak nincs így se belőlük sok, meg nem tudni, ki milyen..

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#77022) Pttypang válasza Runner_fxr (#77020) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem az a bajom, hogy a legtöbb helyen, ahol dolgoztam eddig, az volt a hozzáállás, hogy ha lenne is idő valamire, akkor is ne csinálja az ember túl jó minőségben, mert minek.
Építés, szerelés, mindenhol nagyjából ez volt a hozzáállás, vagy a minél gyorsabban, csak legyen kész, minőség mindegy.

Pedig szeretnék igényesen dolgozni, tisztességes munkát végezni, de még szabályosan figyelmeztetnek, hogy ne is gondoljak ilyenekre. :U

Everybody lies.

(#77023) StLui válasza Runner_fxr (#77020) üzenetére


StLui
veterán

Csak ezt a megtalálást, hogyan vitelezed ki? Az se olcsó ha próbálgatod a szakikat :F

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#77024) #27813376


#27813376
törölt tag

Ha valaki elérhető árú nyomatékkulcsot keresne bicóhoz: [link]

(#77025) Vanir válasza #27813376 (#77024) üzenetére


Vanir
veterán

Minőségre milyen? Van konkrét tapasztalat? Lehet, hogy érdemesebb kimenni a helyi piacra és ott nézelődni, ennyiért már szoktak jó használt (vagy akár új) szerszámok lenni.

(#77026) #27813376 válasza Vanir (#77025) üzenetére


#27813376
törölt tag

Nekem tökéletes eddig. Néztem kerékpáros cuccok között, de nem volt, csak jóval drágábbakat találtam. Autóhoz lehet lenne, de az meg nagy. Bicóhoz piacon szerintem kicsi eséllyel találni.

(#77027) Jester01 válasza #27813376 (#77024) üzenetére


Jester01
veterán

Ugyanennek az eladónak bitek nélküli változatban is van 2000 ezressel olcsóbbért.

Jester

(#77028) ShiTmano válasza #27813376 (#77024) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Itt van egy halom, olcsóbban. :U

http://www.vatera.hu/listings/index.php?ob=16&obd=2&re=&c=&q=nyomat%E9kkulcs&eo=&tr8=&p1=&p2=9000&ee=&de=&es=&exs=&exns=&ds=&re=&pci=0&se=&sdr=&us=&tmpsb=Pontos+keres%E9s

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#77029) Jester01 válasza ShiTmano (#77028) üzenetére


Jester01
veterán

Azok közül pontosan 1 használható valamennyire biciklihez bár az is 5-25Nm, és nem is olcsóbb. De egyébként köszi ;)

Amúgy fentebb nyilván nem 2000 ezressel olcsóbb, csak 2-vel :B

[ Szerkesztve ]

Jester

(#77030) tome0001 válasza Jester01 (#77027) üzenetére


tome0001
senior tag

Ez sem rossz 20 euróért, főleg úgy hogy a Topeak-nek csak jó cuccai vannak!

(#77031) Strezi válasza tome0001 (#77030) üzenetére


Strezi
őstag

Ez ötletes, ilyet még nem láttam :R :C

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#77032) tome0001 válasza Strezi (#77031) üzenetére


tome0001
senior tag

Kicsi, kompakt! Review

(#77033) StLui


StLui
veterán

bolha.testbike-on én bénázok vagy tényleg csak 26"-os kerékre, és merev vázra lehet szűrni? Itt is csak egy fokkal jobb, kerékre pl itt sem lehet egyáltalán?
Mondjuk katasztrófa ahogy hirdetnek sok bringát.

Kicsit széthullottam, már nézek 29-es fully, de még merev vázast is. Ez az 500-600eFt még sok a lelkemnek.

Mondraker-ről letettem, az M-es váz miatt. Az újból a Canyon elfogyott szintén az L-es. Ez még megvan, de nem hívtam még, nem bírtam rávenni magam egyelőre, hogy ennyit költsek.
Olvastam egy cikket ahol azt írták a 29-es jobb a kezdőknek, könnyebben veszi az akadályokat. Lehet csak pechem volt azzal amit én próbáltam és eleve kicsi volt a váz nagyon (S-es L-es helyett).
Így találtam pl erre, illetve talán itt még a 29-es kerék miatt beleférne a merev is :F

Bocs, hogy ennyire csapongok még :U

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#77034) parkr


parkr
őstag

én most vettem egy ilyet, hétfőn már ki is tudom próbálni

(#77030) tome0001 ez is olyan fura megoldás mint amit a Canyon osztogat a bringáihoz

[ Szerkesztve ]

(#77035) CaNNa3IS válasza StLui (#77033) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Azért azt a mondrakert kipróbálnám a helyedben :D
Ezt találtam minap és el is vittem volna ha nem S-es :-( [link]

parkr : Ez alapján elég pontos és jól szerepelt az ára meg viccesen kicsi. [link]

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#77036) StLui válasza CaNNa3IS (#77035) üzenetére


StLui
veterán

Nekem is ez az az árszint amit most be tudok nyelni lelkiismeret furdalás nélkül. Jól is néz ki, bár engem lebeszéltetek az enduroról, valószínűleg jogosan :)
Közben nézegetek egy 17-es vázast, csak első telóval 150-200 között feleségemnek is, hogy legalább földutakra el tudjunk menni együtt, nem bírok magammal.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#77037) Jester01 válasza CaNNa3IS (#77035) üzenetére


Jester01
veterán

Ellentétben a topeak-kel "the biggest let down of the test was this topeak combotorq wrench and bit set. a lack of accuracy makes this little more than a cheap toy: "

Jester

(#77038) SSJmeszes válasza StLui (#77033) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Pedig én is egyre jobban a Canyon felé hajlok.
De csak raktáron nincs, de szereznek, ha rendelsz nem? Én csak feb.-márc. környékén akarok venni bicót.
Egyébként nekem ez a Mondraker váz nem gyerebe..Ezzel most lehet egyedül vagyok, de valahogy nem tetszik kinézetre. Mivel írtad, hogy szeretsz terepen/erdőben zúzni, én továbbra se gondolnék a merevre, főleg, ha tudsz erdőben lejtőzni is. Bár én nem vagyok nagy szaki, csak leírtam ami a lelkem nyomta..:DDD

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#77039) StLui válasza SSJmeszes (#77038) üzenetére


StLui
veterán

2016-os Canyon-ok szerintem elfogytak, persze 17-es van, lesz. Lapierre a még benyelhető nekem is egyelőre.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#77040) parkr válasza StLui (#77039) üzenetére


parkr
őstag

pont a héten rakták ki a megmaradtakat a factory outletbe

[ Szerkesztve ]

(#77041) StLui válasza parkr (#77040) üzenetére


StLui
veterán

Mire gondolsz? Linked van?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#77042) rétisün válasza StLui (#77041) üzenetére


rétisün
veterán

tessék

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#77043) Strezi válasza StLui (#77033) üzenetére


Strezi
őstag

Szerintem egy új géppel járnál a legjobban, pl, Canyon

Ûj, akciós gépnél jobb ár érték arånyt nem kapsz szerintem.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#77044) StLui válasza Strezi (#77043) üzenetére


StLui
veterán

Ez nincs már L-es méretben sajnos, vagy nem, igazán nem is tudom (5.0 még nem is került az outletbe), Lapierre-nek ugyan kisebb a rugóútja, 120 a 140 helyett, de 29-es

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#77045) StLui válasza StLui (#77033) üzenetére


StLui
veterán

Érdekes, most látok több szűrőt, 26, 27,5 és 29, meg a merev vázast és össztelóst is, előbb nem értem miért nem, de sokan nem töltik ki gondolom az adatlapot, mert csak 1db 29-est ír a mtb-ok között

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#77046) Strezi válasza StLui (#77044) üzenetére


Strezi
őstag

Ok, bocsi nem olvastam minden hsz-edet...

Nekem kb. 700-ba lesz a Specialized :U , elvileg hétfőn åll össze.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#77047) 6030D válasza Strezi (#77046) üzenetére


6030D
Ármester

Annyié' má' autót is lehet venni! :DDD ;)
Képet, ha összeraktad!

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#77048) maximilian4


maximilian4
addikt

Az egyik féktest rögzítő csavarnak az alátétje beleér a tárcsába... Találkoztatok már ilyennel?! Én meg itt mióta ba**akodok vele, mert azt hittem először, hogy a betétek érnek hozzá, de nem...
Azt se tudom most melyik fajta csavart kéne vennem hozzá. Nagy választásom nincs, de vannak biztos kisebb alátéttel is. Bár nem tudom hogy mikor megtervezték nem mérlegelték-e, hogy ez megtörténhet.


[ Szerkesztve ]

Maxi

(#77049) StLui válasza Strezi (#77046) üzenetére


StLui
veterán

és neked is 29-es lesz. Az a gond, hogy pár hét alatt jutottam el a k.rva jó bringám lesz 250-300-ból, oda, hogy lesz egy belépőm 600 körül, nehéz emészteni, még ha a pénz meg is van rá, de pl a barátom is azt mondja vagy most veszem meg, vagy ki tudja lesz-e még értelme később, az idő gyorsan megy, látod Hasaggymeg szerint már az egykerekezést se forszírozzam :D

6030D: Ja, pár napja ültem egy 1milliós MX5-be, a másik őrületem, és az tényleg k.rva jó :D

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#77050) parkr válasza 6030D (#77047) üzenetére


parkr
őstag

azt lehet 50ért is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.