Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#232001) ZavaBalazs válasza Ringman (#231997) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

vagy fűrészelje ezt le egy canyonról:

;]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#232002) fulton válasza jjeahh (#231996) üzenetére


fulton
addikt

Megnéztem a geoját azért írtam, annyival térnek el. A stack értékben is 19mm van.

(#232003) fulton válasza ZavaBalazs (#232001) üzenetére


fulton
addikt

jól nézz ki nekem bejön. Mit kitalálnak :D

(#232004) lsebestyen válasza fulton (#231995) üzenetére


lsebestyen
addikt

Belső lábhosszt nézz amúgy. Volt itt szó róla a topikban az elmúlt héten.

(#232005) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#231989) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Újra kérdem: baj van vele, vagy miért akarod mindenképp kiszedni a hajtóműcsapágyat? :F Ami az átalakítást illeti, én nem paráznék előre, majd ha tényleg soxor kell csapágyat cserélni és a művelet is macerás, esetleg nyekereg akkor majd ráér a menetesre alakításon gondolkodni...kitalálták azt a bepréselt csapágyazást már 100 éve, nem feltétlenül lesz rossz éppen nálad. :)

#231983 tknof1871...Az eredeti kormányról le lehet szedni a markolatot és áttenni az új kormányra? Igen. Hogyan? Meglehetősen egyszerűen.
Kelleni fog nyomatékkulcs? Nem. A csavarok menetére kell csavarrögzítő? Nem.
Milyen adatból lehet tudni, hogy egy új kormányszár beépíthető egy kerékpárba? Villanyak átmérő (általában 11/8") és kormányvastagság (talán 32mm)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#232006) Ringman válasza ZavaBalazs (#232001) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez a váz lesz jó [link]

(#232007) Ringman válasza Hasaggymeg (#232005) üzenetére


Ringman
nagyúr

31.8 a kormánycső átmérője a modern kormányoknál, régebbieknél (vagy olcsó trekking/városi vonalon v fixinél) 25.4 mm vagy outinál még 26 mm is előfordult.

(#232008) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#232005) üzenetére


MPowerPH
félisten

Baj baj, persze. :D Foloslegesen nem nyektetnem. Eloszor nyoszorgott, most mar csondben kattog 1 ponton, es a csapagy is zajos. Ezert megy a szervizbe.
Mikor most Hosszuhetenyben voltam, azt hittem felrobbanok. Tekertem folfele, es jott az az idegesito hang. El is vette a kedvemet, ezert csak 9x jottem le. Utalok olyan bringaval tekerni, ami zajos.

Telre a Nobby Nic paroson nagyon elgondolkodtam, elore-hatra feltennem. Nagyon dicserik, defektallosaga az, ami kerdeses. Van valakinek tapasztalata vele? Tipikus sarors, nedves korulmenyek koze valo gumi.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#232009) fulton válasza lsebestyen (#232004) üzenetére


fulton
addikt

azt néztem, arra írtam a 92 cm

(#232010) fulton válasza jjeahh (#231996) üzenetére


fulton
addikt

Igen, hát probléma (is)

[ Szerkesztve ]

(#232011) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#232008) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja, az minden normális bringást az őrületbe kerget. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#232012) Kiskopika válasza fulton (#232010) üzenetére


Kiskopika
senior tag

@fulton: én se akartam nagyon bedőlős bringát, mert azt gondoltam hogy hosszú távon nem lenne kényelmes. A trekkingemen is egy bizonyos idő után szinte csak új hegyel fogtam a kormányt hogy minél feljebb legyek.
Aztán jött a canyon endurance és tök jó kényelmes egyáltalán nem érzem hogy be vagyok dőlve. Igaz alsó fogásban még nem is mentem, de a szokásos köröm alatt teljes volt a komfort érzet.
Bár hozzá teszem tök más volt hajtani, "vezetni" sokkal háklisabb a kormányra egy kézzel szinte félek :DD

(#232013) fulton válasza MPowerPH (#232008) üzenetére


fulton
addikt

de ismerős szitu, volt párszor benne részem :D mindig nyafog valahol és mikor úgy kell letoljam az utat hát a kedvem is képes elvenni, mikor a bükkben másztam másodjára visszfele és nem bírtam csak 9 el menni hátron tekertem és a csendben hallgatni ahogy az első kerék nyafog..azthittem kivágom

(#232014) fulton válasza Kiskopika (#232012) üzenetére


fulton
addikt

Vagy endurance lesz, vagy van a Cube nak (na az nagyon tetszik a 2022 model ilyen lilás színben) az cube attain gtc sl. Az egy kicsit kevésbé agressziv mint a cube enduraane, ( és kevésbé mint a canyon endurance)

[ Szerkesztve ]

(#232015) fulton válasza Kiskopika (#232012) üzenetére


fulton
addikt

gondolom sokkal direktebb a kormányzás arra érted. Mindenképp vadászok majd valami nyilt nap félét és az megelőzi majd a vásárlást, anélkül nem vágok bele hogy ne próbáltam volna ki.

(#232016) fulton válasza fulton (#232013) üzenetére


fulton
addikt

Lassan zsiron fog csúszni a kerékpár hogy ne legyen hang :D annyi helyre kentem már ezt azt hogy néma legyen.

(#232017) bardi válasza MPowerPH (#231989) üzenetére


bardi
aktív tag

Nincs egy imbusz szettből egy 8as imbuszod? Azt hittem ilyen minden bringásnak van otthon :D
Én ezzel, meg egy nyeregcsővel verem le róla, túlzottan ezzel finomkodni úgyse fogsz, mert lazításkor pont rossz irányba forog a hajtókar, ki kell valamivel támasztani.

'92 Honda VFR 750

(#232018) brownus


brownus
veterán

Végre, [link] Esztergom - E.kertvárost összekötő kkp út! (A tábla már kint egy ideje 🙂 ) hátha kész lesz tavaszra

(#232019) fulton


fulton
addikt

Megjött rendben :C nagy piros pont a NW nak. Ha valaki aggódna a gariztatás miatt, ne tegye. Nagyon korrektek. Olyannyira hogy a másik mez is itt van mégcsak nem is kérték hogy jutassam vissza bevizsgálják bla bla. Küldtek egy másikat.

(#232020) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

na, olyan vad ötletem támadt, hogy a rohangászós régi rockrideremet (ez a generáció) kicsit kiszuperálnám, hátra a 14-28 helyére tennék egy 11-28-as sort, mert kb csak a 3x4-3x7 közötti fokozatokat használom (hegyre nem járok vele, csak iroda + gyereküléses-asszonyos kirándulások), és a teteje nem érződik kifejezetten combosnak. mostani hátsó kerék nem kazettás, szóval ilyen kicsi fogaskerék nem megy rá, gondolom a legegyszerűbb, ha veszek bele egy kazettás hátsó kereket, plusz egy hetes sort (amivel a 8-as kazetta is kompatibilis?), ugye? a váltót csekkoltam, elviszi a 11-et, egyéb buktatója lehet a történetnek?
nem kell, hogy hiperszuper legyen (elvégre most sem az), csak működjön.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#232021) Hasaggymeg válasza ZavaBalazs (#232020) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez így megoldható, de csakis akkor érdemes ha valami alsó polcos, pár ezer forintos cuccokkal csinálod. :F A nyolcas kazettára (Shimi féle HG-ről beszélünk, ugyebár) távtartóval rámegy a hetes is...de minden más is 11-ig (a 11 országúti sorokon kívül).

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#232022) Fall-N válasza venember83 (#231941) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha van holtjáték az nem jó. Ha tényleg maga a tárcsa mozog az agyon, akkor ki van kopva a fogazás, amihez lehet nem lesz külön felújító készlet, így agycsere marad. De ha sima golyós - kónuszos az agy akkor lehet, hogy a tengelyen nem jól van összekontrázva a csavar és maga a tengely fordul körbe az agytestben. Ha ez van, akkor valószínűleg a kerék is imbolyog oldlara. Meg kéne nézni ha kézzel mozgatod a tárcsát az agyon akkor van-e kotyogás. Persze a kereket fogd addig meg, hogy ne tudjon elforogni.

(#232023) Hasaggymeg válasza Fall-N (#232022) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...tengelyen nem jól van összekontrázva a csavar és maga a tengely fordul körbe az agytestben....ez azért szorul némi magyarázatra, hisz szép is lenne ha a tengely nem forogna az agyban, vagyis az agy a tengely körül. :F :F :F Meg az is, hogy mi a köze a tengelynek a tárcsához, mikor a tárcsa az agytesthez van rögzítve. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#232024) sebgutkopf válasza varsam (#231991) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Akkor mondhatni, hogy alapból a gyárban belerakják a csapágyfészket és nekem ideális esetben azzal dolgom nincsen, hogy eddig is gondoltam, nálad viszont komplikáció lépett fel.

Így már világos, köszönöm! :R
Ma is tanultam valami hasznosat :)

(#232025) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Hoppá! Jó reggelt drogos banda! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#232026) 6030D


6030D
Ármester

BB topikból.
Uvex Active Black Shiny 52-57 cm 13500 Ft

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#232027) ZavaBalazs válasza Hasaggymeg (#232021) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ja, persze, így akartam, fityingekből kihozni, használtan valami olcsó találattal (pl, csak el kéne jusson budapestre)
az okozhat problémát, hogy a mostani tengely nem gyorszáras, olyan létezik, hogy a váz kialakításához a gyorszár nem passzol?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#232028) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#231962) üzenetére


Gabesz87
addikt

Valaki esetleg tud segíteni, valami támpontot adni? [link]

(#232029) avl


avl
aktív tag

(kizárólag) rögzített burkolatú útra, városba, kicsit környékére 30-37mm szeles 622-es külsö gumiból mi az olcsóbbak és kicsit drágábbak között a jó, ha defektvédelem, tartósság a legfontosabb, de a tömeg sem elhanyagolt, alacsony gördülési ellenállás "nice to have"

tesztek hol vannak ehhez ?

(#232030) Ringman válasza avl (#232029) üzenetére


Ringman
nagyúr

gördülési ellenálláshoz: [link]

(#232031) jjeahh válasza avl (#232029) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha a felni tubeless kompatibilis, defektálló és mégis könnyű kell, én egészen biztosan a gravel gumik között keresgélnék és go tubeless. Pl. ha Schwalbe, akkor G-ONE RS, G-ONE SPEED, X-ONE SPEED stb. A trekking gumikban ha rendes védelem van, sajnos mindíg nehezek lesznek, ami a gördülést is rontja.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#232032) andrisbandi válasza Gabesz87 (#231962) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ha konkrét bicót/hírdetést belinkelsz, talán megköpdösik a hozzáértőbbek.

Használtban nem akkora lutri boltból venni garisat. Pl ákosbike
Azért elötte érdemes kérni egy karbantartási árajánlatot, mekkora összegre kell számítani pár éven belül. Fogsor, lánc, fékek. Ezt az összeget tulajtól vásárláskor jó eséllyel azonnal rá kell költeni egy használtra, boltból véve, talán nem.

- Olcsó újnak a dekásokat szokták ajánlani.
A 2-300e-eket.
Évekig garisak (gondolom kivéve a kopó alkatrészeket, ha elhasználódnak normál mértékben).

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#232033) ZolkoW válasza ZavaBalazs (#232027) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem emlékszem, milyen vázad van, ha mondjuk az a ferde papucsos, abban nem biztos,hogy a legstabilabb egy gyorszár, de a gyorszáras helyére tudtommal be lehet tenni egy 500Ft-os (hú, a drágulások óta biztos több) tömör tengelyt, anyákkal a végén. Ha sima ejtőpapucs, akkor viszont jó kéne, hogy legyen. (tudok ellenpéldát, a görgőmhöz adott gyorszár fülének csavarja útban volt az acélvázam csészés kialakítású papucsának, így a csavarból köszörültem, de ez ritka)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#232034) ivana válasza ZolkoW (#232033) üzenetére


ivana
Ármester

Nem kéne, hogy gondot jelentsen. Max. ha nagyon gagyi a papucs.

(#232035) ZavaBalazs válasza ZolkoW (#232033) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ilyen (csak nálunk más matrica került rá), közeli képek a hátsó tengely környékéről: 1, 2

ivana: a nagyon gagyiság sajnos nem kizárható, ez egy kb 15-17 éves, újonnan asszem 15-20 ezer körüli decathlonos valami. :DDD

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#232036) ivana válasza ZavaBalazs (#232035) üzenetére


ivana
Ármester

Ilyenem volt :) Nyugodtan rakj bele gyorszáras kereket. Amire figyelj, hogy a papucstávja az jó kérdés.

(#232037) ZavaBalazs válasza ivana (#232036) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

kereket nem bányásztam ki, csak egy mérőszalagot toltam bele koppig [link], 99%, hogy 135-ös

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#232038) parandroid válasza Gabesz87 (#232028) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Decathlon Riverside sorozatát nézzétek meg. Azt ki is tudjátok a boltban próbálni, illetve általában készlet is van. Árban ez a kiindulópont, olcsóbban max használt lesz, illetve minőségben is korrekt. Egyéb sportáruházak saját kínálatát (hervis, intersport) én inkább kerülném. Ilyen fitnsess/cross/trekking vonalon cube-nak van még sok modellje, illetve arrafelé a meridának is. Üzletet nem tudok ajánlani, mert nem járok Mo-n, azt hagyom a többieknek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#232039) avl válasza Ringman (#232030) üzenetére


avl
aktív tag

köszi
jjeahh-nak is

Konkret típusajánló érdekelne, kinek mi vált be szuperul

(#232040) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Érdekes infó!
Panaraver Gravelking 622/32, mért szélesség 30 mm.
Pirelli Velo 4S 622/28, mért szélesség 29 mm.

Az abroncsok egy Mavic 15 mm belső szelességű felnire szerelve és a megadott maximális nyomásra fújva lettek mérve.
Továbbra sem értem hogy az abroncs gyártók mi alapján adják meg a méreteket?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#232041) jjeahh válasza Mezga Aladár (#232040) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez monti gumiknál is probléma, pedig simán lemérhetnék a gumit kiterítve peremtől peremig :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#232042) Dark Archon válasza Mezga Aladár (#232040) üzenetére


Dark Archon
addikt

Most tényleg 1-2 mm a probléma? Egy egyébként eléggé alakváltó anyagnál, ahol a gyártás során is simán lehet ennyi szórás. Meg te mértél 1-2 darab gumit, a gyár meg valószínűleg jóval többet, ami alapján átlagol.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#232043) jjeahh válasza Dark Archon (#232042) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kevésnek hangzik, de elég nagy eltérés, mert nem csak a szélessége tér el 1-2mm-vel, hanem a magassága, az egész kerülete is és végeredményben egy 2mm-vel szélesebb gumi már egy másik ligában játszik, ami látszik is, jobban is tapad és a guminyomás is alacsonyabb lehet, tehát kényelmesebb lesz. Ráadásul ha ez nem lenne elég, egy beigértnél 2mm-vel szélesebb gumi nem biztos, hogy el fog férni a vázban, így online gumit rendelni kész zsákbamacska :( . Tényleg lehetne erre valami szigorúbb szabvány. Outin is más liga lehet egy 23mm, 25mm, 28mm gumi és mtb-n is teljesen más egy 50, 55, 58 vagy 60mm. Az én bringámon elöl 55mm van, hátul 58mm és jól látszik a különbség, 60mm szerintem bele sem férne. Pl. egy 58 és egy 60mm között, ha kiterítve leméred a szélességét, valszeg jóval több mm eltérés lehet.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#232044) Mezga Aladár válasza Dark Archon (#232042) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Most tényleg 1-2 mm a probléma?"

Igen. Az egyik outimnál pl. az R700 Shimano 105 fék max 28 gumit fogad.
Amikor a Pirrelit próbáltam berakni nem fért be a fékbetétek közé.
Vettem 622/28 Panaracer Gravelkinget és csak 26 mm volt a szélessége. Ment vissza a webshopba.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#232045) ZolkoW válasza Mezga Aladár (#232044) üzenetére


ZolkoW
őstag

15-ös felni mondjuk elég keskeny már-már országúti viszonylatban is, nem hogy gravelnél.
megadhatnák azt is, mekkora felnin mérték, de jellemzően lefelé csalnak, mert jobban néz ki a mérlegen.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#232046) Ringman válasza Mezga Aladár (#232040) üzenetére


Ringman
nagyúr

valami standard jó lenne, amúgy a bike rolling resistance oldalon lemérnek mindent "szakosztályonként" azonos felnin, az lehet kiindulási pont.

ráadásul van olyan is, hogy egy adott modell újabb évjárata kisebb/nagyobb.

(#232047) Ringman válasza ZolkoW (#232045) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, az outi is lassan 19 mm-esnél jár, hogy passzoljon a 28 mm-es külsőkhöz.

az újabb gravel felnik lassan 23-24 mm körüliek.

(#232048) Jester01 válasza ZolkoW (#232045) üzenetére


Jester01
veterán

Néha előfordul, hogy megadják.

Jester

(#232049) ivana válasza Dark Archon (#232042) üzenetére


ivana
Ármester

Számít, mert outin nagyon kicsin múlhat, hogy befér-e. A másik, hogy a súlyát az alapján hasonlítod össze, hogy milyen széles.

(#232050) Gabesz87 válasza andrisbandi (#232032) üzenetére


Gabesz87
addikt

#andrisbandi
#parandroid
köszönöm a tanácsokat!
Lehet, hogy megnézem a Decathlont, mert a Riverside 500 egész jó áron van, és legalább nem kell azon izgulni, hogy milyen állapotban van, mikor esik szét alattam. Azt nem értem, hogy ez ilyen Unisex váz? Mert a férfi és női szűrőre is ugyanazt dobja ki.
Az, hogy csak 9 sebességes, nem hátrány? Nem tudom, kell-e több egyáltalán. Sem száguldani, sem hegyet mászni nem tervezek, szóval úgy gondolom, csak nem akkor probléma.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.