Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52701) JackFeryll


JackFeryll
őstag

de komolytalan, Straván nem lehet fotót feltölteni a webes felületen... :N
Windows Phone mellett így nehéz.

(#52702) Bicskás válasza Napfénysüti (#52697) üzenetére


Bicskás
tag

Szerintem a Kona Operator jobban néz ki. :)

http://kona.hu/images/bikes/med/operator.jpg

(#52703) Hasaggymeg válasza Client (#52698) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hacsak nem nagyon "technikás" az útvonal,sok kanyarral és kigyorsítással,valóban nincs nagy jelentősége 1-2 kilónak.

(#52695) syler123...mikor hangszórót olvastam,hirtelen megijedtem,mert eszembe jutott a múlt 7végén lehajrázott ötvenes fickó,aki végtelenítve bőgette bringás hangszóróján Aron Chupa Albatraouz-át és csengő helyett üvőltözött,hogy álljanak félre előle. Beteg! :Y

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52704) Napfénysüti válasza Bicskás (#52702) üzenetére

Nem rajongok a TT gépekért, szerintem kifejezetten rondák de ez a Kona se egy szépség az tuti. :DDD

Més que un club!

(#52705) syler123 válasza Hasaggymeg (#52703) üzenetére


syler123
veterán

Nem kell megijedni, nem városban fogom hallgatni, amerre bringázok olyan kihalt minden hogy kb a köröm alatt 2 autó megy el mellettem, amikor pedig beérek a faluba kikapcsolom. De valószínűleg marad egyik fülben a fülhallgató, sok mindent úgysem tudok csinálni ha nekem jönnek hátulról, azon kívül hogy az út szélén megyek, poén amikor ilyen kihalt területen úgy megy el mellettem az autós hogy kb súrolja a kormányom, pedig szemből sem jött semmi én meg kb a gazat súrolom az út szélén. Mind1 ez van, pár ember érdekesen közlekedik. Bicó út pedig sajna nincs arra felé.

[ Szerkesztve ]

(#52706) Bicskás válasza Napfénysüti (#52704) üzenetére


Bicskás
tag

Nekem tetszik. :DD

Két dolog tart vissza, egyrészt az, hogy majdnem egymillió forint, a másik meg az, hogy valszeg összerogyna alattam, mert nem rinocérosz fuvarozásra tervezték.

(#52707) Lajkó válasza syler123 (#52699) üzenetére


Lajkó
őstag

Vegyél pl. ilyet!
Nekem is ilyen van! Összecsukhatod, jól szól, és sokáig, tudsz vele telefonálni!
De ez is alternatíva lehet számodra!

[ Szerkesztve ]

(#52708) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#52704) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kolléga Konájáról Kvazimodo,Dumoulin gépéről meg Frankenstein jut eszembe. Mindkettő a teljesítményre van kihegyezve az esztétika kárára.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52709) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#52708) üzenetére

Abszolút egyetértek. :K

Nekem akkor is ez kellene: Domenico Pozzovivo Focus Izalco Max gépe
A sajátom nagytesója, meghajtanám egyszer. :)
Mondjuk a SRAM rendszerétől én kissé idegenkedem, egy Dura Ace szettel szívesebben látnám.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#52710) Osiris


Osiris
őstag

Tudtok ajánlani valami megbízható (defektmentes) 23-as gumit? Continental Ultra Race-el nagyon rosszak a tapasztalataim, eddig 6 defekt 2 és fél hónap alatt.. Gyűjti az üvegszilánkokat és szép lassan bedolgozza a belsőig őket.

(#52711) Napfénysüti válasza Osiris (#52710) üzenetére

GP 4000-rel még eddig 1 defektem sem volt.

Més que un club!

(#52712) Cathfaern válasza Osiris (#52710) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha a nagyon alsó kategóriát leszámítjuk, akkor kerékpárnál alapvetően igaz, hogy minél drágább, annál kevésbé strapabíró. Illetve hogy minél inkább versenyre ajánlják, annál kevésbé strapabíró. Ugye bicikliben az élsport arról szól, hogy megy melletted az autó, aztán ha bármi gond van a biciklivel, a tetejéről lekapnak egy ugyanolyat és aládrakják. Így ugye a tartósság annyira nem szempont. Sajnos az amatőr felsőkategória (értsd: fontos a teljesítmény, de nem a tartósság rovására) meg nem létezik.

(#52713) Solad válasza Osiris (#52710) üzenetére


Solad
őstag

Én nem tudom mit csinálsz, de az április óta megtett 2500 km alatt nem volt defektem ultra race-szel.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52714) Osiris válasza Solad (#52713) üzenetére


Osiris
őstag

Használom (Budapesten) és 3 defekt elől, 3 hátul az eloszlás, szóval nem az van hogy egy selejtet kifogtam. Az külön vicces, hogy rajta van a gumin, hogy defekt ellen védet, közben egy tompa kő képes beleállni a futófelületbe.

Vittoria Zafirro van a túrabringámon 28-as, az ugyanilyen körülmények között még sosem kapott defektet, szerintem most adok egy esélyt neki 23-as slickből.

[ Szerkesztve ]

(#52715) bandus válasza Osiris (#52714) üzenetére


bandus
veterán

hát akkor vegyél olyat :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52716) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!

Agyváltósra szeretném megcsinálni a bringámat, igazából nem vagyok szaki e téren. Dobfékes mennyire lenne jó ötlet előre hátra?
Hosszabb utazásra szánnám a bringát, napi 50-70km-re. Szóval nem igazán verseny célra, de azért fontos, hogy hegymenetbe is bírja a strapát, és sík terepen is haladni lehessen vele.
Rendben! Most elég nagy intervallumot adtam meg :D, mert minden jó lenne. Agydinamóról nem is beszélve :D
Előre is köszi a segítséget!
üdv

(#52717) Cathfaern válasza Kukcaman (#52716) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából az első kérdés, hogy mennyit szánsz a biciklire? Mert egy hegymenet képes agyváltó (legalább 7 sebesség) 40ezer Ft-nál kezdődik újonnan.

(#52718) Kukcaman válasza Cathfaern (#52717) üzenetére


Kukcaman
senior tag

uhhh... hát :D Igazából nekem teljesen megfelel a használt felszerelés is, de az jó legyen. Úgy 40-50-et szánnék erre. Még csak kérdés szinten vagyok az egésszel. Vagy egyszerűen szerezzek be egy régebbi felszerelt bringát aztán azt pótolgassam?

[ Szerkesztve ]

(#52719) Normi™ válasza Kukcaman (#52718) üzenetére


Normi™
őstag

Előre kellene egy egytányéros hajtókar is,ha nem csúszópapucsos a vázad akkor egy láncfeszítő is.Shimano Alfine 11 alatt zsírban forognak a fogaskerekek,az Alfine 11 és a Rohloff pedig olajban(de ezek már nagyon húzósak árban).Nagy részének jelentős belső ellenállása is van,egy kisebb az agydinamónak is van,összeadódva nem biztos,hogy kellemes.Lehet jobban járnál egy olcsóbb váltós rendszerrel.Elég sokat tanakodtam én is agyváltón és rengeteget olvastam is,úgy döntöttem,hogy maradok a hagyományos váltónál.40ezerből már egész jót össz lehet hozni.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52720) brownus


brownus
veterán

(#52721) atok666 válasza Napfénysüti (#52700) üzenetére


atok666
őstag

Inkabb vmi szep olasz bringat vegyel, Campa gruppoval :)

Atok

(#52722) bandus válasza atok666 (#52721) üzenetére


bandus
veterán

én amúgy nagyon megszerettem az én kis bringámat, ha cserélem majd néhány év múlva, akkor is maradok szerintem a cannondale-nél :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52723) zoli03 válasza Normi™ (#52719) üzenetére


zoli03
őstag

Én az Inter 7-et próbálgattam, meg a 8-as Nexust is, azzal egész sokat mentem, nem tűnt fel, hogy jelentős belső ellenállása van (meg keveset mentem Inter 3-mal is). Úgyhogy a jelentős belső ellenállást szerintem csak azok mondják, akik még nem próbálták.

(#52724) Napfénysüti válasza atok666 (#52721) üzenetére

Campa gruppos bringa nekem nem kellene, maradnék Shimanónál. Ennek a váltását szoktam meg és bejön.
Olasz gép már más tészta azok tényleg szépek tudnak lenni. Viszont meg is kérik az árukat.
Reálisan nézve a következő bringám egy karbon Ultegra váltásos outi lehet, talán egy Radon. :)

Més que un club!

(#52725) atok666 válasza bandus (#52722) üzenetére


atok666
őstag

Nekem is Specialized bringam van, elegedett is vagyok vele maximalisan. Outit is Specit akartam venni, amig meg nem lattam ezt :) Ma megyek erte :DDD

Atok

(#52726) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Erről a bringáról lenne szó, a képet a netről szedtem, de sok különbség nincs :D

(#52727) Hasaggymeg válasza bandus (#52722) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt hívják márkahűségnek.Gondolkodtam már rajta milyen genetikai,zsigeri eredetű jelenség ez,de még nem volt igazán időm utánaolvasni. Tény,hogy hacsak nem vagy nagyon elégedetlen azzal a márkával ami mellett gyakran szubjektív okokból vagy tiszta véletlen,de először döntöttél,akkor valószínű,hogy ugyanolyan gyártmányúra cseréled. Miután Swinn Csepelem időszerű cseréje először felmerült évekig lestem hátha akad méltó utódja ugyanattól a gyártótól. Nem akadt. Az sem véletlen,hogy mikor autómat vásároltam 2007 körül, az újonnan vásárolt autójukkal legelégedettebb csoportok egyike a Skodás volt,hisz ők a kommunista cseh ipar remekéről már a teljesen más szintű VW gyár német Skodáira váltottak.

Napfénysüti...a Radon többek között,gondolom az ár/érték aránya miatt befutó. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52728) ivana válasza Kukcaman (#52726) üzenetére


ivana
Ármester

Ez egész értelmes, de 26-os monti, ejtő papucs, és igazán jó utcai gumik nincsenek rá. Add el és vegyél az árából egy agyváltós trekkinget.

Ha montinak használod rendesen akkor ne rakj bele agyváltót.

[ Szerkesztve ]

(#52729) Kukcaman válasza ivana (#52728) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Rendben! Nézelődök :D
Azért megnézem mennyire strapásak ezek az agyváltók, hogy a murvás vagy a rosszabb minőségű aszfaltot mennyire bírják.
Köszi ;)

(#52730) Normi™ válasza zoli03 (#52723) üzenetére


Normi™
őstag

Az butaság,hogy azok mondják,kipróbáltam a napokban egy Alfine 8-at és egy Nexus-t is,mindkettőnek határozott ellenállása van.Le is mondtam az agyváltóról.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52731) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Görgős keréknél (eső-> fél perc kerékcsere aztán mehet a görgőn, görgős gumival) van bármilyen szempont amit figyelembe kell venni ?

(#52732) zoli03 válasza Normi™ (#52730) üzenetére


zoli03
őstag

Milyen bicikliben volt? Mert én ami plusz ellenállást éreztem, az sokkal kevesebb volt, mint amit mondjuk egy kicsit lapos gumi okoz (én pl a városi biciklimet nem pumpálom fel minden használat előtt).

(#52733) Maximum1 válasza Normi™ (#52730) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem Alfine 8 szettem van, csak újkorában volt ellenállása, most bejáratva vajpuha.
Én is olvastam mindenféle rosszat, szerencsére a fele sem igaz, nem bántam meg hogy ezt vettem.

(#52734) Hasaggymeg válasza Normi™ (#52730) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gyenge a lábad! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52735) bunddog


bunddog
tag

Sziasztok!

21-es belső szélességű felnibe 20-as vagy 22-es szalag kell? 622-20-at könnyű szerezni, 622-22-t meg csak bikemarket-on de nem megy a regisztráció + valahol azt mondják jó bele a 20 máshol meg hogy a 22 lesz a pont jó. Valakinek ötlet/tapasztalat?

(#52736) Normi™ válasza zoli03 (#52732) üzenetére


Normi™
őstag

Focus Planet-et próbáltam meg egy Ktm-et,tartom magam hozzá,próba után biztos nem vennék,rendesen érezhető volt egy hagyományoshoz képest tekerés közben is,tolásról meg ne is beszéljünk.Városban elmegy,de országúton biztos nem használnám.A boltosok is osztották a véleményem,de már régen is mondták,hogy felejtsem el az agyváltot ha csak nem egy Rohloff-ban gondolkodom,abban ugye meg enm kell 1000euro alatt.Az ilyen shimano féle váltok,nem váltok csikicsuki még rátett egy lapáttal,igaz ezt a testbike.hu véleményekben olvastam,tehát nem saját tapasztalat így nyilván fenntartásokkal kezelem.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52737) Normi™ válasza Maximum1 (#52733) üzenetére


Normi™
őstag

Elhiszem neked természetesen,én új darabokat próbáltam.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52738) ivana válasza Normi™ (#52736) üzenetére


ivana
Ármester

tolásról meg ne is beszéljünk Valami nagyon el volt akkor cseszve azokban amit próbáltál, nekem agyváltós gépem (is) van, de egyáltalán nem érezni durva ellenállást, még a legszélsőkbe se (5 sebességes sachs pentasport), tolás közben meg ugyan olyan mint bármelyik kilincsműves szabadon futó. (30 feletti utazó ezzel is megy...) Milyen típusú agyváltóval volt dolgod?

(#52739) Normi™ válasza ivana (#52738) üzenetére


Normi™
őstag

Alfine 8 és Nexus Inter 8

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52740) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#52727) üzenetére

Így van, ők 2000 euróért olyat adnak ami kiskereskedőn keresztül árult márkánál jóval többe lenne.

Més que un club!

(#52741) TayRol válasza Napfénysüti (#52740) üzenetére


TayRol
veterán

Csak jó volna, ha idehaza is szállítanának. Akkor nekem most Radon cangám lenne.

(#52742) Client válasza Normi™ (#52736) üzenetére


Client
tag

Egy jó kis Rohloff váltós túragép, Gates hajtással, hmm, az fincsi lenne. Csak nem merném levenni róla a szemem.

Ex - WaterLo

(#52743) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#52740) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lehet,hogy ők lesznek az új Cube,mikor az is befutott és drága márka lesz. Tény,hogy butaság márkához ragaszkodni mikor minden kerékpár árát/értékét valójában ugyanaz a pár nagy gyártó (Shimano,Sram,DT,Mavic és még egy pár) által biztosított felszereltség határozza meg.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52744) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

A napokban gondolkoztam, hogy jó lenne valami laposabb kialakítású palack a mostani hagyományos henger alakú ásványvizes palackok helyett, amiket szoktam vinni bicajozáshoz hátitáskában, ugyanis ezeket megérzem a hátamon egy hosszabb út folyamám, konkrétan kényelmetlenül tudják nyomni a hátam.

Keresgetni kezdtem neten és meglepődve tapasztalom, hogy szinte semmi ilyesmi sincs (persze kicsi, szeszesitalos lapos tárolókból dugig van a net), pedig durván praktikus dolognak tartom.

Egyedül a Memobottle márkát találtam, mondjuk nem a hivatalos helyről, hanem eBay-es linken szemezgetve, ugyanis lényegesen olcsóbb (bár még így sem túl olcsó).

Szerintem berendelek egyet, ha pár napon belül nem adtok esetleg egyéb, olcsóbb ötletet, akár magyar helyről is. :)

(#52745) hegyimorc válasza fery02 (#52744) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"camelbak"-szerű ivózsák nem jó?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#52746) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#52743) üzenetére

De a Radon/Canyon/Rose márkáknál nincs köztes kiskereskedő hanem magától a gyártótól vásárolsz és ezért tudnak olcsóbbak lenni.

Més que un club!

(#52747) Karesz0995


Karesz0995
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy ebben a vázméretben
és ilyen árkategóriában tudnátok e nekem jobbat mutatni,
vagy érdemes erre lecsapni? :U

[ Szerkesztve ]

(#52748) Because válasza fery02 (#52744) üzenetére


Because
őstag

pl. nálunk most is láttam a tescoban ivótasakos hátizsákot ami jó lehet erre a célra

(#52749) Client válasza fery02 (#52744) üzenetére


Client
tag

1. Kulacstartóban kulacs? Az nem nyomja a hátat.
2. Sima pet palackot nem töltesz tele, így össze tudod nyomni oválisra, mielőtt ráhúzod a kupakot.
Persze az alja azért megtartja a kerek fomát így is. Hűtőajtóban néha így szoktam helyhiány esetén tárolni a vizet. :)

Ex - WaterLo

(#52750) ivana válasza Client (#52749) üzenetére


ivana
Ármester

+1 a rendes kulacsra, hátizsákban biciklizni szerintem borzalmas.

(#52747) Karesz0995 Vintage montit vegyél ennyiért, azokon legalább rendes szett, rendes agyak, meg rendes felnik vannak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.