Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#160001) deny330


deny330
aktív tag

Érezhető különbség van mondjuk egy xt ice-tech (sm-rt76) és egy sima slx (sm-rt66) féktárcsa között fékerőben? Ugyan ez a kérdés vonatkozna a fékbetétekre is, hogy ice-tech fémes vs sima fémes?

(#160002) ZolkoW válasza deny330 (#160001) üzenetére


ZolkoW
őstag

Az ice-tech az a 86-os, de a 76-os és a 66-os szerintem fékerőben egyforma... van mindkettő, annyi előnye van az alubakosnak, hogy kevésbé fordul elő vele, hogy meghullámosodik a tárcsa attól, hogy rászáll egy légy... és...nehezebb :D (igen, az alubakos).
Egyébként a 66-os szerintem best buy.
Fékbetétnél nem tudom, ugyanolyanból nem "teszteltem" még mindkét verziót ugyanabban a fékben.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#160003) Hasaggymeg válasza itouchfan (#159995) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A könnyítésnek megvan a veszélye,mert a tartós és könnyűt megfizetni halandóknak nem igazán lehet.

(#160001) deny330...szerintem ahhoz már rendesen kell állatkodni,hogy kihozd ezeket a különbségeket,melyek leginkább a túlforrósodásnál jellemzőek.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#160004) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Nálatok is havazott? [link] [link] . Agyaltam, hogy futás helyett montizzak egyet, de félek, hogy utánna nem tudnám a tilalom miatt lemosni a bringát :DDD .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#160005) 6030D válasza jjeahh (#160004) üzenetére


6030D
Ármester

Meg kiröhögnek, hogy hóban mész hagymát dugni. :DD Itt nem esett, szerencsére.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#160006) Toobee válasza Zsohi (#159988) üzenetére


Toobee
veterán

Várjuk majd a beszámolót. Ez nagyon penge kis váz!

https://barbieripnk.hu/

(#160007) jjeahh válasza 6030D (#160005) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jogos :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#160008) HEAHEA válasza 6030D (#160005) üzenetére


HEAHEA
tag

Majd azt mondja jjeahh, hogy hagyma helyett jégsalátát megy ültetni a kertbe. Hólapát meg felmadzagozva a felső vázcsőre. :D

[ Szerkesztve ]

(#160009) maximilian4 válasza Zsohi (#159988) üzenetére


maximilian4
addikt

Ez elég beteg egy váz. Még így sem mondható olcsónak, inkább megfizethetőbb. Van hozzá legalább egy 180as szimpla vállas telód? Ha nincs az is zsebbenyúlós lesz még. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#160010) 6030D válasza HEAHEA (#160008) üzenetére


6030D
Ármester

Jégcsapretket ültet.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#160011) itouchfan válasza Zsohi (#159988) üzenetére


itouchfan
senior tag

Milyen Nukeproof-od van?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#160012) forceberg


forceberg
veterán

Közútra, földútra és könnyebb terepre 110 kilóra milyen bicikli javasolt?
A Decathlonosoknál mindnél ki van írva, hogy max. 120kg-ig, bicikli+biciklis együtt.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#160013) J.C.G. válasza jjeahh (#160000) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Így aztán nem lehet online ruhát venni, ahány cég annyi méret, és akkor a két végletet még nem említettem (Ázsia és Amerika). Pl. Btwin kesztyű XL, munkavédelmis 8-as, orvosi kesztyű meg L-es. Ezek direkt cumiztatják a népet. Cipőnél ugyan így jártam.

(#160014) Hasaggymeg válasza forceberg (#160012) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Legtöbb kerékpárt annyira ajánlják,de attól még elbír.Ha Decathlon,én vennék valami ilyesmit,valami gyorsabb ballonos gumikkal. [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#160015) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Mai tanulság:
Ismeretlen helyen nem szabad csapatni. Egy váratlan ugrató miatt telibe rázuhantam a nyeregre a lágy részekkel, mivel akkora volt. Először azt hittem, szétrobbant az egyik zacsi, de szerencsére megvan minden, bár kicsit piros.

(#160016) 6030D válasza IMIIKE1998 (#160015) üzenetére


6030D
Ármester

Egyik? :Y Mi vagy te, Zsákos Frodó?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#160017) tisn válasza IMIIKE1998 (#160015) üzenetére


tisn
addikt

:Y tul elethuen irtad le, nekem is belefajdult :(

(#160018) IMIIKE1998 válasza tisn (#160017) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát én is majdnem elájultam. Egyrészt fájt is, másrészt meg ijesztő volt. Ezért érdemes vagy futógatyában vagy párnázott bringás nadrágban tekerni, mert az sokat véd ilyenkor. Remélhetőleg nem komoly, de óvatosan. :(

(#160019) Zsohi válasza maximilian4 (#160009) üzenetére


Zsohi
őstag

Az amihez az enduro szó tapad annak manapság nagyon megkérik az árát és ezért az árért legfeljebb egy Commencal vázat tudtam volna venni tag nélkül, szóval ha nem is mondhatni olcsónak még is az volt és úgy voltam vele, hogy egy ilyen ajánlat nem minden nap jön szembe az emberrel. A Syntace emberei, pedig a Németeknél is Németebbek, ha valamit csinálnak általában jól csinálják. :D A 'Syntace x-12 [link] ' rendszerűk például, vagy az Evo6 [link] ami végül nem sok vizet zavart, pedig az, aminek a Boost szabványnak lennie kellett volna és szerintem csak elég ránézni a vázra és látszanak a jó megoldások.

Az átépítéshez szerencsére nem sok mindenre lesz szükségem, nyeregcső bilincs, hézagoló a dropperhez és egy szett új külső ami egy pár 2.6-os Conti Trail King lett. Villa az van, egy Fox 36 Factory ami szintén egy ilyen egyszer az életben ajánlat volt. :C [link] [link]

(#160011) itouchfan: Egy full DH vas: [kép] , ennek a helyére fog érkezni, remélhetőleg azt majd lehet tekerni is. :D

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#160020) ivana válasza IMIIKE1998 (#160015) üzenetére


ivana
Ármester

Én a váratlan ugrató esetével egyszer találkoztam. Csongrádon jöttünk fel a strandról, nyilván nem szomjasan, hajnali négykor. Egyik barátom az átlagnál is részegebb volt, de valahogy ketten felrakták egy biciklire, amit rohadtul nem kellett volna. Részegen legurult a gát oldalán viszont az ösvény végén egy 50 centis letörés volt ami mondjuk józanon sem látszott onnan, de részegen végképp nem. Úgy szétverte az arcát, hogy mentőt kellett hívnunk. Zárójelentés első mondata másnap reggel "Erősen ittas..."

(#160021) maximilian4 válasza Zsohi (#160019) üzenetére


maximilian4
addikt

Nagyon menő lesz. Igazi arcoskodós bringa a bike parkokban. A villa is passzol hozzá. Mennyit mozog? Mennyi volt az akcióban, ha szabad tudni?

Maxi

(#160022) ballazol válasza Maximum1 (#159977) üzenetére


ballazol
senior tag

+1

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#160023) Zsohi válasza maximilian4 (#160021) üzenetére


Zsohi
őstag

Nem az a cel. :DDD A gyarbol 170nel jott ki, de 140 es 180 kozott allithato belulrol, amugy 675 kanadai dollar volt, mikozben egy keveset futott darab 900-1000$-ert cserel gazdat.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#160024) Falconer


Falconer
aktív tag

Sracok, valtobeallitassal kellene help pls

Altus elso - hatso, 3x9
Elsonel a gond:
3x9 fokozatban hozzaer a lencterelo kulso szele a lanchoz. Az allito csavar ki van maxolva.

Vegigzongoraztam a shimano szerviz manual szerinti beallitast (also, felso, majd kozepso allitas) de mindig erre az eredmenyre jutok.

Ha a bowden feszessegen allitok, akkor mar nem surlodik, de nem valt le a kozepso fokozatba.(csak a legalsoba, majd vissza a kozepsobe)

Mi a megoldas?
Zsir uj merida crossway40.

Koszi :)

(#160025) Runner_fxr válasza Falconer (#160024) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha a bovden feszesség és a végállások jól be vannak állítva, akkor csak az lehet a gond, hogy az első váltó pozíciója nem jó! Legyen párhuzamos a terelő a lánctányérokkal és a terelő alja 1-3mm-re legyen a legnagyobb lánctányér felett!

(#160026) Nutra válasza Szakbarbár (#159973) üzenetére


Nutra
tag

Garázsteszt alapján én is ajánlom. Szenzorok párosítása pillantok alatt megvan és az app is barátságosnak néz ki. 5 perc alatt egy rakat szenzort néztem (Suunto HR, IGPSport speed, cadence, Cycplus speed) - mindet azonnal és korrektül megtalálta BT és ANT+ módban is (Android)

(#160027) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!
Bryton Rider 15 utólsó telefonos alkalmazás frissítése óta
nem tudom áttölteni az adatokat az iPhonomra.
Androidos telefonnal is próbáltam, ugyan az a helyzet.
Tapasztalt valaki hasonlót?
Van valami megoldás?

Köszi!

(#160028) xy.zsolt válasza itouchfan (#159995) üzenetére


xy.zsolt
őstag

LINK

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#160029) xy.zsolt válasza HEAHEA (#160008) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Meg a jégborhoz való szőlőt is ilyenkor kell szüretelni ;]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#160030) INTELligent válasza Nutra (#160026) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszi Neked is! :) :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#160031) HEAHEA


HEAHEA
tag

Egy pár bringázás során készült kép a gátON és gátOFF: :) [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

(#160032) jófejsrác válasza HEAHEA (#160031) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Nem vagyok túl otthon a különböző bringa típusokban, de ez most milyen bringa lenne? Ballonos gumi, versenybringás kormány és egyoldalú teleszkóp? Ez a mindenre is megfelelő bringa? :)

(#160033) f4lcon válasza Falconer (#160024) üzenetére


f4lcon
őstag

ahogy Runner mondja, ez alapján ferdén áll a váltó
nézd meg felülről

a C állás a megfelelő, a B túlzottan befelé fordított (erre tippelek egyébként) az A meg túlzottan kifelé fordított állás

ha már ott vagy, a magasságát is ellenőrizd:

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#160034) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Őszi-téli hátomhetesek. :U [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#160035) ZolkoW válasza szrobert (#160027) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nekem is furaság van, de másodszor rájöttem,hogy működik az áttöltés,csak nem megy az állapotjelző sáv (Android). elsőre sokadik próbálkotás itán lelőttem, és feltöltöttem kábelen. Másodjára csak bosszankodva kiléptem a főmenübe, el is feledkeztem róla,majd kapcsolom ki az órát, és pont jelzett a Strava, hogy kudost kaptam. Tehát feltöltötte a háttérben, csak nem ment a zöld csík. Elég fura, de majd javítják, gondolom.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#160036) tisn válasza HEAHEA (#160031) üzenetére


tisn
addikt

jol nez ki a canga.
ilyen gumi kellene a balnatestem ala a fitnessre. hogy kerjem a boltban, magas oldalfalu kulso?

(#160037) Pttypang


Pttypang
veterán

Most realizalom, hogy 9mm qr axle & 1 1/8" steerer tube teleszkopokat kb ujkent mar 1-2 modellt lehet kapni, mindenhol a rendes atutos van.
Most vettem hasznaltan vazat, a fenti ket parameterrel rendelkezik. Pedig gondolkodtam a tapered verzion, de aztan elvetettem, mert hat azert nem annyira gyakori a tapered... :N

Everybody lies.

(#160038) 6030D válasza Pttypang (#160037) üzenetére


6030D
Ármester

Milyen vázat vettél?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#160039) _adaml21_ válasza parkr (#159889) üzenetére


_adaml21_
őstag

Isteni sugallat volt, mai napra hozzádobtak az eddigi árhoz még egy 20-ast, most már 290 :)
Ennyiért tényleg úgy vagyok, hogy nézek valami mást, akár használtat, vagy más márkából valamit.
Ami nagyon tetszik , az a Canyon Endurace AL 6.0 . Színvilágban is, felszereltségre, vetélytársaihoz képest könnyűnek tűnik a leírás alapján (8,58 kg).

Sajnos nem tudok másból tájékozódni, minthogy megnézem a legismertebb gyártók oldalait, és elkezdem a legolcsóbbtól sorrendberakni, és kiválasztom az elsőt, esetleg másodikat a sorban.
Megnéztem már így a Canyot, Trek-et, Cannondalet, Cube-ot, KTM-et, meg még 3-4 másikat. Sajnos abszolút nem tudok kiigazodni, szinte mind ugyanazt nyújtja nekem így szakavatatlan szemnek. Az egyetlen különbség, amit meg tudtam állapítani, hogy pl. ez a Canyon jó egy kilóval könnyebb a többinél.
Elmenni kipróbálni így a COVID idején szinte esélytelen, felhívtam ma két közeli vidéki boltot, az egyikben csak egy Trek van, amit meg tudnék nézni, a másik meg már évek óta nem tart outikat, mert annyira széles a paletta, hogy sose tudta a berendelteket időben jó áron eladni, ezért már csak rendelésre hozat.

Tudnátok segíteni, hogyan tudnék egy kicsit orientálódni ebben a látszólag bonyolult kavalkádban?

(#160040) maximilian4 válasza Pttypang (#160037) üzenetére


maximilian4
addikt

Mármint miből nem gyakori a tapered? A vázakból vagy a villákból? Mert manapság már mindennél alap szinte. Egyébként maga a váz 1 1/8-os, de az első tengely átmérőjét nem a váz, hanem a villa dönti el. 1/8-os villákból is voltak átütősök és ha jól tudom, talán 1/8-os vázba is lehet tapered villát rakni speckó kormánycsapággyal (vagyis mintha lett volna róla szó, de az is lehet hogy fordítva van és 1/8-is villát lehet tapered fejcsőbe rakni).

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#160041) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok
Otthoni tekeréshez nézegetek használt spinning kerékpárokat 50-100 között, inkább 50 irányában, mert ha ennek az őrületnek vége, akkor eladnám és gyanítom lesz pár a piacon. :)
Szóval ebben a kategóriában van ajánlott?
182cm vagyok és 105kg.
Mire figyeljek oda a választásnál?
Ez pl mennyire jó? [link]

A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#160042) ks52 válasza HEAHEA (#160031) üzenetére


ks52
csendes tag

Jó ismerőseim azok a nagyfeszültségű villanyoszlopok, február végén, március elején jártam arrafelé az "ősmontimmal", de a Tisza-tó felé vezető utat a "versenykeróm" is ismeri. Mostanában szándékoztam ismételten körbe kerülni Tisza-tavat, megnézni hogy Tiszafüred és Poroszló között milyen lett az új kerékpár út.

(#160043) Pttypang válasza maximilian4 (#160040) üzenetére


Pttypang
veterán

Mostmar jellemzobb a tapered a villaknal es a vazaknal is.
1 1/8 villat tehetsz atalakitoval taperedbe, forditva nem igazan, mert a geometria nem ugyanaz. Kerekszettem viszont sima cr 9mm tengelyes.

(#160038) 6030D

Egy 2017-es focus black forest ltd vazat vettem meg, mar kb fel eve fent volt testbikeon.
Nem akartam berendelni a brand x vazat, pedig azzal jobban jartam volna alkatreszek szempontjabol.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#160044) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#160040) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mind2 út járható (Crytec210),amennyit emel az a csapágy a bringa elején nem hiszem számítana.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#160045) 6030D válasza Pttypang (#160043) üzenetére


6030D
Ármester

Az 27,5, nem? Abba építed az RR cuccait, vagy kerék, teló is új?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#160046) jjeahh válasza Hasaggymeg (#160044) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Engem az a magas csapágy sapka vagy mi is zavar, nem értem az FSA miért ragaszkodik hozzá, lehet megpróbálom lecserélni laposabbra ;] . Lehetne minden kormánycsapágyon alapból lapos és hézagolókkal olyan magasra rakja az user a kormányt, amilyenre akarja. Ezekkel a magas megoldásokkal olyan, mintha lenne egy plusz hézagoló a stucni alatt, amit ha akarnál sem tudnál kiszedni, gyakorlatilag fölöslegesen rákényszerítenek a magasabb kormányra :D. Rendeltem anno 1 dolláros kínait, de az sajnos nem talált az FSA csapágyra, más a kialakítása.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#160047) Hasaggymeg válasza jjeahh (#160046) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a zero stack típusú kormánycsapágy,és én sem tudom miért olyan az FSA-k jó része.Ugyanakkor nekem jó,mert így is határesetig van kihúzva nyeregcsövem (éppen ahogy jó térdeimnek) a kormányhoz viszonyítva,amelyet ha még lentebb engednék újra megsínylené könyököm,tenyerem,nyakam.Derekam jól bírja,az a hajlékonyabb fajta,de a többi így 51 körül már necces lenne ha még mélyebbre menne a kerékpár eleje.Amúgy szeretem az FSA-t,megfizethető és tartós,előző bringámon 14 évet,ezen meg most már hatodik éve megy,még ha egy picit már középre-kopottan is.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#160048) sebgutkopf válasza IMIIKE1998 (#160015) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Még annyival pluszban kiegészíteném, hogy nem csak ismeretlen helyen kell vigyázni, hanem ismert helyen is. Lehet a kedvenc ösvénye az embernek, de mikor jártál ott utoljára?
Azóta történhetett a nyomon bármi: építettek egy új ugrót, kimosott az eső egy nagy követ, kikaparta a kutya a vaddisznó az ösvény közepét, egy jóakaró drótot húzott keresztbe az úton, fa dőlt a nyomra, tüskés bokor stb...
Szóval én mindig azt mondom, hogy minden alkalommal elsőre kell egy pálya bejárást tartani és utána lehet csapatni. Akkor lesz béke és fun :)

(#160049) 6030D válasza jjeahh (#160046) üzenetére


6030D
Ármester

Viszont ha nem akarod a stucni teljesen koppra rakni, akkor meg jobban néz ki, hogy nem "merőlegesen" indul el az első hézagoló a szélesebb váztól, hanem egy kis átmenettel.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#160050) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok, mivel sajnos ez e-bike topik haldoklik inkább itt kérdezem meg ha nem baj.
Gondolkodok elektromos bicikli vásárlásán, nyilván nem titok ezt a mostani bezárt helyzetet akarom oldani egy kis biciklizéssel, viszont akkor már elektromos rásegítésűt vennék.
Magam 174cm és 92kg vagyok (sportos atletikus felépítésű, 13 év-ig versenyszerű kosárlabda volt, majd kosár abbahagyása óta már 9év kondi terem/thai box) ez a bicikli mérete miatt lehet érdekes de úgy gondolom nekem akkor az M-es méretű lehet jó.
Elektromos bicikliből viszont valami szépet szeretnék már MTB jellegűt - ezeket találtam:
1 2 3 4 5
A lélektani határ kb. 500.000Ft amit adnék egy bicikliért de sokkal szívesebben nyúlnék a zsebembe ha ez 400-450 lenne.
Ha amiket linkeltem nem jók tudtok ajánlani? Vagy ezen az áron még felejtős az MTB jellegű e-bike?
Köszönöm szépen

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.