Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 06:02:13

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) gregorik


gregorik
senior tag

eBay topik

Kérdések előtt olvasd el a téma összefoglalót!

Eredeti hozzászólás:
Legyen ez végre egy normális ebay-topik, ami minden felmerülő kérdésre választ ad. én viszonylag kezdő vagyok, biddeltem eddig kb. 20 játékra (csak 3-at küldtek el végül..) és 20 zenei CD-re. lenne nekem is kérdésem a PH! esetleges ős-ebayeseihez:
hogyan lehet kiszűrni a kamukat, a kalóz árukat? milyen ésszerű megoldások vannak Paypal helyett? hogy lehet vérveszteség nélkül visszaállíttatni felfüggesztett ID-t? vélemények konkrét angol, német PowerSellerekről?

[ Módosította: radi8tor ]

(#2) gregorik


gregorik
senior tag

ha tud valaki olyan hw/sw/cd sellert, aki ár/teljesítményben nagyon ott van, azt is megoszthatná.

(#3) gregorik


gregorik
senior tag

hdani99: a rendelendő mezzel kapcsolatban annyit kéne tisztázni, hogy rád is 7.50 GBP-s postakg. lenne-e érvényes? továbbá sztem 'registered concealed cash' lenne a legjobb megoldás a fizetésre ezesetben, magyarul ajánlott levélben jól álcázott készpénz feladása.

(#4) gregorik


gregorik
senior tag

én eddig csakis feladott készpénzzel fizettem (még Angliába is), mert még a Mo-n legbejáratottabb banki átutalási forma is (Western Union) nagyon megdobja a költségeket; hülyeség. a készpénz (font/euro) eddig mindig megérkezett az eladónak napokon belül.

(#5) gregorik válasza gregorik (#4) üzenetére


gregorik
senior tag

ezzel a módszerrel a hazai bolti ár töredékéért tudsz használt szoftvert vagy zenei CD-t venni.

egy példa: 'Oh Yeah -- the best of Aerosmith' dupla CD-n; boltban kb. 7500HUF, német ebayestől rendelve kb. 2500HUF mindennel együtt.

(#6) pweisz


pweisz
senior tag

Gregorik te magaddal beszélgetsz, vagy nálam van valami hiba foumban?

(#7) hdani99 válasza gregorik (#3) üzenetére


hdani99
csendes tag

Tehát ajánlott levélben adjak fel kézpénzt? Hogyan ''álcázod''?
És ez a módszer neked eddig bevált? És a csomagra amit küld nem kell vmit ráirni. A vám miatt?

Waterpolo no pin-pong!

(#8) gregorik válasza pweisz (#6) üzenetére


gregorik
senior tag

magammal.

(#9) gregorik válasza hdani99 (#7) üzenetére


gregorik
senior tag

úgy álcázom eccerűen, hogy beteszek még 1-2 félbehajtott írólapot (a súlyra azért vigyázok). eddig bevált, és úgy tűnik, kint is sokan ezt preferálják a banki összegek miatt. nincs többé vám, EU-tagok vagyunk.

(#10) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Van már E-bay topik: Bővebben: link

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) gregorik válasza Dilikutya (#10) üzenetére


gregorik
senior tag

meg van rakás másik (a sajátjaimat bezárattam); olvasd el az első hsz-t, ott a lényeg.

(#12) gregorik válasza hdani99 (#7) üzenetére


gregorik
senior tag

legfontosabb, hogy az ebayen legyél a licit utolsó perceiben; mindenki olyankor taktikázik, mert azt hiszik, hogy más nem. sajnos ilyenkor gyakran az egekbe szökken a cucc ára, gyakran ki is szállok.
sok eladónak több nickje van és ilyenkor ők is beszállnak a saját licitjükbe..:(
mindezek miatt csak olyan cuccokra érdemes ebayen licitálni, amik sokkal drágábbak lennének itthon.

egy példa: Aerosmith Greatest Hits 2CD-n hazai boltban kb.7500HUF, most meg talán meglesz 2500HUF-ért egy német(?) arctól.

(#13) hdani99


hdani99
csendes tag

és abban tudnál segíteni hogy hogyan kérdezzem meg angolul hogy lehet e azzal a rejtett készpénzes fizetési moddal fiizetni?
Ja és irtál valamit még a levélben hogy tudja hogy ki vagy és melyik termékért küldted a pénzt?

Waterpolo no pin-pong!

(#14) gregorik válasza hdani99 (#13) üzenetére


gregorik
senior tag

a borítékban elég egy cetli, rajta a termék nevével és a végleges árral. én így csináltam.
ha nem megy az angol/német, inkább ne ebay-ezz -- komolyan; úgy vernek át, ahogy akarnak. az eladó amúgy általában jelzi a leírásban, ha lehet cash-sel fizetni. még jobb, ha COD (cash on delivery), vagyis utánvét is lehetséges.

(#15) gregorik válasza gregorik (#12) üzenetére


gregorik
senior tag

most járt le két számomra fontos CD licitje, azt hittem, tülekedés lesz az utolsó 10 percben, erre semmi; ilyen is van.
azt is meg lehet csinálni, hogy ha egy eladó nem is írja, hogy elfogad készpénzt, attól még licitálsz, és amikor nyersz, késztények elé állítod =-)

(#16) hdani99


hdani99
csendes tag

Most irt vissza az egyik eladó és azt irta hogy elfogad rejtett kp-s fizetést is és leirta hogy mennyi lesz a postaköltség. (6.50GBP) A postaköltséget akkor kell fizetnem amikor megjött a termék igaz. Azt nem kell az eladónak feladnom az értékkel ?! És ha nem eprópábol jön a termék akkor kell vámot fizetni 0vagy akkor sem?

Waterpolo no pin-pong!

(#17) gregorik válasza hdani99 (#16) üzenetére


gregorik
senior tag

mindent fel kell adni, postaköltséget is; ha meg Európán kívülről jön a csomag, akkor tényleg vámköteles.

(#18) hdani99 válasza gregorik (#17) üzenetére


hdani99
csendes tag

és azt nem tudod hogy kb mennyi a vám?

Waterpolo no pin-pong!

(#19) hdani99


hdani99
csendes tag

azt hallottam hogy ha ráirják hogy ajándék akkor vámmentes

Waterpolo no pin-pong!

(#20) gregorik válasza hdani99 (#19) üzenetére


gregorik
senior tag

szerinted ha a másik topkiba írsz, ott majd több választ kapsz? :F
nagyon sok a vám, nagy hülyeség tengerentúlról rendelni.

(#21) hdani99 válasza gregorik (#20) üzenetére


hdani99
csendes tag

kb mennyi?

Waterpolo no pin-pong!

(#22) gregorik válasza hdani99 (#21) üzenetére


gregorik
senior tag

kb. 20-40 százalék, attól függ, honnan jön.

(#23) gregorik


gregorik
senior tag

tudja vki, pontosan mennyit vesz le egy bank külföldre való átutalás esetén?

(#24) BLiNk3r válasza gregorik (#23) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

OTP-nél alap 3k, ez tovább növekszik annak függvényében, hogy hány bankon keresztül történik az átutalás. Egyes esetekben nagyon meg tudja dobni, szóval ez sem a legkifizetődőbb módja a fizetésnek.

(#25) gregorik válasza BLiNk3r (#24) üzenetére


gregorik
senior tag

de akkor miért ez a legnépszerűbb módja a fizunak ebayen?.. veszek egy árva cd-t 3k-ért (postakg-gel) és a tag már küldi is a bankszámlaszámát.. így már pont annyi lenne, mint Pesten újonnan. mégiscsak marad az alufóliába csomagolt cash? :U

(#26) BLiNk3r válasza gregorik (#25) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Egy adott országon belül jól működhet, ott ugye minimális az átutalás költsége. De ez a Magyarországról Németországba (és persze más országokba) átutalással dolog sajnos túl drága, ahogy a Western Union is.
Kár, hogy itt paypal sincs, az pl. sokmindent megkönnyítene.
Ha nagyon átutalással akarod, akkor meg az a legegyszerűbb, hogy megkéred egy kint dolgozó ismerősödet, hogy utalja át ő a pénzt, te meg átutalod az ő itteni bankszámlájára. Persze csak ha van ilyen ismerős...

(#27) gregorik válasza BLiNk3r (#26) üzenetére


gregorik
senior tag

igazad van, thx az infót; Németo-ban még csak-csak lehet ismerős, de most ilyen ukrán meg francia tagokkal menne az üzlet. és az a durva, hogy nem létezik 2 eurós bankjegy, csak érme; muszáj nekik érméket postáznom.. :C

(#28) gregorik


gregorik
senior tag

jár vki mostanában Németo-ban, aki segítene? lenne egy rakás ebayes átutalásom..
mondjuk eredeti játék/zenei cd-vel díjaznám. :D

(#29) gregorik


gregorik
senior tag

deutsche freundschaft?..

(#30) PEPE85


PEPE85
senior tag

Nem olvastam végig a topic-ot, sorry. Én rendszeresen rendelek Ebay-ről Amerikából. Az a legjobb, ha olyan embertől veszel, akiről már mondtak legalább 10-15 jó dolgot. Paypal, bidpay felejtős, legalább annyira mint a Cashiers Check és Money Order. Kishazánkban azt sem tudják mik ezek. Maradt a Western Union ami akármekorra összegről is legyen szó 2000Ft fölött van valamivel. Nem olcsó, de ennél jobb nem igazán van. Másik lehetőség, ha az eladó elfogad borítékban küldött USD-t. Akkor EMS-el kell küldeni és akkor tuti nem veszik el.

Mielőtt valaki megkérdezni miket szoktam rendelni azt nem szeretném leírni. Lényeg, hogy olyan dolgokat, amiket nem lehet itthon kapni.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#31) gregorik válasza PEPE85 (#30) üzenetére


gregorik
senior tag

EMS-sel mennyi a postaköltség?

(#32) zfarkas


zfarkas
senior tag

UP!

Raw Dark Pure

(#33) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Ritka LAMER kezdő vok az E-bay-ezők között,és lenne 1 egyszerű kérdésem: Biztonságos regisztrálni? Azért kérdezem,emrt ha nem veszek semmitse,nem akarom,hgoy küldjenek xy idő után xy összeg befizetéséről szóló csekket. Azért érdekel most ez az E-bay,mert találtam rajta 1 eladó játékot,amit már hetek óta vadászok és Angliában van,bontatlanul,jelenelg 1800Ft-on áll a licit és kb 500Ft-ból elküldi Légi Postán,és nem csak Paypal-t fogad el,stb,szóval zsír üzlet

:D

(#34) Overlocker


Overlocker
veterán

UP!
Abszólút kezdő vagyok az ebayhez segítsetek,please!!

(#35) Overlocker


Overlocker
veterán

UP!

(#36) kraftxld válasza Overlocker (#34) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mit, hol akarsz venni? EUból vagy tengerentúlról? Angolul tudsz?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37) Overlocker válasza kraftxld (#36) üzenetére


Overlocker
veterán

ebay.at-ről azaz ausztriából! Némethez egy szót se értek.
Telefont szeretnék venni!

(#38) Overlocker


Overlocker
veterán

UP

(#39) Overlocker


Overlocker
veterán

UP!

(#40) kraftxld válasza Overlocker (#37) üzenetére


kraftxld
nagyúr

én se értek egy szót se németül, de angolul eddig tudott mindenki akivel üzleteltem

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Átalában utalással fizetek, ennek az ára kb 2500 ft, a postaköltség változó. De eddig korrekt volt mindenki.Igaz, egy vinyóm már meghalt szállítás közben :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42) Overlocker válasza kraftxld (#41) üzenetére


Overlocker
veterán

Végülis is magánszemélyektől lehet vásárolni ugye,az ebayen keresztül?

(#43) Blackmate válasza Overlocker (#42) üzenetére


Blackmate
senior tag

Nem, nagyon sok cég is hirdeti magát az ebayen.

(#44) Overlocker válasza Blackmate (#43) üzenetére


Overlocker
veterán

aha.És akkor az eladóval vagy az ebayyel kell rendezni,hogyésmint?

(#45) Overlocker


Overlocker
veterán

Ha vmi az értékénél gyanúsan olcsóbb azok kamuk?

(#46) kraftxld válasza Overlocker (#44) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az eladóval kell rendezni a pénzt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47) kraftxld válasza Overlocker (#45) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem kamu, csak alacsony kikiáltási árat adnak meg, remlélve hogy jól felverik majd az árat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#48) Thulcandra válasza PEPE85 (#30) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Vám hogy intéződik? Haver multkor rendelt egy DVD gyüjteményt amcsiktól, jött neki a papír hogy pesten veheti át a csomagot pár ezer forint vám kifizetése után...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#49) kraftxld válasza Thulcandra (#48) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak a tengerentúlról érkezett csomagokat kell elvámoltatni. Ha rá tudod beszélni az eladót, hogy ajándékként (magánszemély) vagy termékmintaként (cég) küldje, akkor elvileg vámmentes.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#50) Boolash


Boolash
aktív tag

Tehát ha mindent jól értek akkor:
1. regisztrálom magam--(ehhez kell pl bankkártya??vagy ilyesmi)
2.kikeresem cuccot amit akarok
3.írok egy mailt az eladónak, hogy mi ez, meg hogy mennyit adok érte...de akkor minek a licit?? Vagy hogy is van ez???
4.az eladós elküldi nekem póstán amiért és póstaköltséget fizetek a súlytól föggően (ha az áru nem tengerentúli)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.