Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113001) cozmo válasza Redneck (#113000) üzenetére


cozmo
őstag

Szerezz magadnak bringáscsajt, akinek már van bringája. Probléma megoldva ;) :D

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#113002) zoli03 válasza Runner_fxr (#112986) üzenetére


zoli03
őstag

Haveromnak 11 sebességes SunRace van az MTB-jén, nem volt vele gond. Nekem az országútimon Shimano 105 CS-5800 sor van, kb 1000 km után kezdtem görgőzni vele, a két leggyakrabban használt fokozatban már érezhetően darált a lánc (aszfalton annyira nem érezni). Ismerősöm az Ultegra sorával járt hasonlóan, időben történt lánccsere után is nagyon morgott (aszfalton is zavaró volt).
Úgyhogy ha megnyúlik a lánc az országútimon, egyből cserélem SunRace sorra+SunRace láncra, a Shimanoban óriásit csalódtam.

(#113003) zoli03 válasza Redneck (#112996) üzenetére


zoli03
őstag

Akkor inkább vennék 26"-ost. Azért 27,5" nincs akkora aszfaltgumi választék. A Schwalbe pl meg is szüntette 27,5"-ban a G-One-t.

(#113004) ivana válasza Redneck (#112996) üzenetére


ivana
Ármester

A cross-trekking es a fitness ilyen fabol vaskarika szint. A fitnessbol a regi trekking stilus elmegy amiben van azert gumi ferohely (ezzel nincs bajom, de nekem azert nem kene), de az orszaguti egyenes kormannyal szvsz marhasag. A cross trekkingnel meg egy regi crmo monti is gyorsabb aszfalton monti gumival, ami azert kenyelmesebb mint egy szar rugos telo trekking gumival.

[ Szerkesztve ]

(#113005) Redneck


Redneck
veterán

26-ost semmiképp nem szeretne, és nagyon én sem. Azt mondta nagy és vastag legyen a kereke... Nőből van. :DD
Megnézem mi a felhozatal, nézegetem azért a használtakat is, hátha találok valami frankót, de nem fűzök hozzá túl sok reményt. Szeretném ha mielőbb együtt tekerhetnénk, de nem fogom elkapkodni. Augusztusig még van idő.

cozmo:
8,5 év után simán leppattintom egy bringás csajért. ;)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#113006) ivana válasza Redneck (#113005) üzenetére


ivana
Ármester

26-os 2.4-es monti gumival? Nem nagy de legalább vastag ;)

(#113007) tacto válasza Redneck (#112992) üzenetére


tacto
aktív tag

Nekem van egy meg 26-os montim, gondoltam anno az eladasra, de kis termetu vagyok, jo ez igy., Meg nagyon klassz kis Hope-os, Chris Kinges kerek kombom van. Feltettem ra 2 eve Big Apple-t elore-hatra, es hihetetlen ermeny, na ez az oblosebb.
Meg azert, 26-os kulsot finoman szolva nagyobb skalan talalsz, mint 27,5-est.
Persze, ha vegig kompromisszumkent elitek meg, jobb egybol a kigondoltat venni. A 26-os mar (epp) nem trendi, es tovabbadni sem konnyu kesobb, ha esetleg ugy gondoljatok.

(#113008) deny330 válasza Toobee (#112939) üzenetére


deny330
aktív tag

Eltudnád linkelni a nyomásmérőt? :)

(#113009) Hasaggymeg válasza GeneraL_XTX (#112924) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hú mennyit kerestelek...emlékeztem valaki kérdezett 150kg embernek való bringáról,de nem.találtam.Hát én egy aluvázas fatbikeot tudok elképzelni főnöködnek.Ha nagyon nehezen mozog és pénze is van,akkor elektromos fatbikeot.Pl. vagy [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#113010) StLui


StLui
veterán

Kedden sikerült a feleségemmel egy 100 km-es trekkingtúrát összehozni, szokásosnak indult, Gödről irány északnak, de Zebegénynél bementünk a faluba, mert egyszer láttam, nagyon tetszett, és meg akartam mutatni neki, és kimentünk a falu végéig, vissza a világhírű réteseshez, majd úgy gondoltuk a citibike-kal és trekkinggel felszerelkezve térkép nélkül elindulunk Törökmezőre, onnan zöld négyzeten végül lementünk a vasútig, majd fel a Szent Orbánhoz vezető úton a királyréti útion át Kismarosra, ott ebéd, majd irány vissza Göd, 100.2km lett :D

Ma gondoltuk megyünk egy könnyedebb túrát, Göd, Megyeri híd, Szentendre, onnan vissza két komppal, Dunakeszire, és haza. De Szentendrén elcsábultunk Tahitótfalu felé, kezdtek bejáródna a reggel még darabos izmaink, majd ha már ott vagyunk akkor elmentünk Dunabogdányba a Forgó étterembe, onnan meg már nem volt más választás mint Visegrád, és ott át a komppal. Na ott várt egy kiadós eső minket Verőcéig, bőrig áztunk, hazáig meg száradtunk. Szóval ebből meg lett egy 80-es, de legalább nem volt annyi szint, szóval egész jó állapotban értünk haza :D

Viszont a Duna nyugati oldalán botrány a bringaút, és a kitáblázás, jó párszor simán fogalmad sincs merre mehet tovább. Van ahol egyszerűen nincs is. Gyerekkel életveszély arra menni. Nekünk mázlink volt, gyenge forgalom volt most.
Két kép, az egyik egy érdekes megoldás, egy eu6-os nak nevezett kerékpárúton, a másik meg már a Vácnál van, mi lehet az, forgalom számláló?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#113011) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Na, megjött az állványom. Az árához képest elég jó cuccnak tűnik, ennyiért silányabbra számítottam. Masszív, rendesen tartja a bringát, csak hát elég sok helyet foglal, bár pár perc alatt szétszerelhető/összerakható. Remélem, azért olyan sokszor nem kell majd használnom :D
[link]
[link]

(#113012) Hasaggymeg válasza StLui (#113010) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kutyasz@ros zacskógyűjtő? :DDD ...húú hányszor toltam ott le meg fel a bringát a lépcsőn.Még nem mertem bevállalni. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#113013) StLui válasza Hasaggymeg (#113012) üzenetére


StLui
veterán

Mi hordtuk a gyereket vonórúddal, mögém kötve a bringáját, szép mutatvány lett volna egy ilyen szitu :U

Láttam most is jönni menni jól megpakolt túrabringásokat, azoknak sem egyszerű

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#113014) 6030D válasza Redneck (#113000) üzenetére


6030D
Ármester

Nálunk ez úgy ment, hogy megvolt a márka, szín, meg bütykös gumi. A többit én döntöm el. Lett ami lett, tetszik neki.
Öcséméknél meg úgy, hogy megkérdezték mit vegyenek 50-ért, mondtam, hogy hát van 5-10 éves használt, meg a Decában az RR340 60-ért, az ilyen, lapozgatja a csaj a színeket, türkiz, ez tetszik. Ez volt szombaton, hétfőn küldték, hogy bementek és megvették. Volt rajta egy nullás Runner szerviz, azóta vigyorogva használja, a gyári gumival, aszfalton.
Ha nem tetszik neki, illetve nem kényelmes az üléshelyzet, nem fogja használni. Lehet az bármilyen full XT(R).
Illetve a Decában az a jó, hogy vissza tudod vinni. Ez azért ajándéknál nem mindegy, mert a méret is lehet gond.

StLui: Szentendrén már lehet menni a főúton, van olyan sárga bringás felfestés az út szélén. Gyerekkel nyilván gáz, de felnőttként kibírható. Ha a Megyeri híd felől jössz, akkor az utolsó lámpánál (mielőtt van ez az aluljáró), visszakanyarodsz a főút felé a lámpához, elmész balra, majd a következő lámpánál jobbra be a bringaútra. Így. Ha nem mész be a bringaútra, akkor meg végigtekerhető a város onnan a főúton.
Az a váci cucc meg szerintem forgalomszámláló, de amikor először láttam (a másik oldala egy fekete kör), azt hittem olyan lehajtható kisszék, mint a zuhanykabinokban. :C

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#113015) StLui válasza 6030D (#113014) üzenetére


StLui
veterán

Feleségem nagyon nem szeret autók között tekerni ezért próbáltuk mindenáron kerülni az ilyen szitukat.
Leányfalunál volt a vége felé muszáj kimenni a főútra, majdnem Dunabogdányig, majd Dunabogdány végétől Visegrádig.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#113016) Hasaggymeg válasza 6030D (#113014) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ráültél a számlálóra?! 😂...oda kell mindenkit csődíteni ide-oda tekerni az érzékelő előtt,lássa márjusz mekkora igény van kerékpárútra.😎

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#113017) 6030D válasza Hasaggymeg (#113016) üzenetére


6030D
Ármester

Van egy beépített számláló a Camelot előtti szűkítésben kb egy éve. Na, milyen jól megcsinálták körülötte az utat, mi? :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#113018) StLui válasza Hasaggymeg (#113016) üzenetére


StLui
veterán

Mi most pörgettük rendesen!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#113019) Toobee válasza deny330 (#113008) üzenetére


Toobee
veterán

SCHWALBE AIRMAX PRO Rosebikes, de árulják itthon is.

https://barbieripnk.hu/

(#113020) Jester01 válasza Toobee (#113019) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem is ilyen van. Kicsit hamar kikapcsol és nincs rajta leeresztő gomb sajnos.

Jester

(#113021) ZolkoW válasza eddie1978 (#112945) üzenetére


ZolkoW
őstag

(ha közben megválaszolták,akkor lassú voltam) láttam már erre való hajszálvékony alátéteket, amiket a tárcsa alá kell pakolni. az is lehet,hogy egy nagy gyűrű volt, de létezik rá gyári sufnituning :) gondolom pár tizedmm-ről van szó.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#113022) Ébri


Ébri
senior tag

Olyat kérdezhetek, hogy ez mennyit érhet, már ha ebből a képből megállapítható? (1998 vagy 1999 évjárat, alkatrészek első keréken kívül még eredetiek.)

(#113023) Toobee válasza Jester01 (#113020) üzenetére


Toobee
veterán

Leeresztő gomb a szelepen van :D

https://barbieripnk.hu/

(#113024) Vanir válasza Ébri (#113022) üzenetére


Vanir
veterán

Ha mindene tökéletesen funkcionál, akkor úgy 15.

(#113025) eddie1978 válasza StLui (#113010) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Ugyanilyen van Agárdnál is Dinnyés felé. Forgalom számláló. Ahogy néztem még az irányt is tudja, mert két szenzor van benne. Legalábbis szerintem.

(#113026) ShiTmano válasza cozmo (#112990) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Sehol nem írtam 11-es kazettát. :U ;) Akkor még egyszer. 9-es kar, 9-es kazetta 11-40foggal, 11sebességes váltó ami -gyári adatok szerint- 10-42-ig tudja kezelni a sorokat. Működhet?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#113027) ivana válasza Ébri (#113022) üzenetére


ivana
Ármester

Ennel szazszor komolyabbak vannak 20 korul, szoval normal esetben 5-nel nem tobbet. Baleknak talan meger 15-ot.

(#113028) Ébri válasza ivana (#113027) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi!

(#113029) Ébri válasza Vanir (#113024) üzenetére


Ébri
senior tag

Szintén köszi!

(#113030) robee19


robee19
tag

Sziasztok. Nagyon új vagyok a témában ezért egy kis segítséget kérnék. Többnyire köteleztek egészségügyi okból valami sportra, és bringázni mindig is szerettem, ezért úgy döntöttem legyen ez. Meg is vettem egy alap decás rr st100-at. Gondoltam itt az Alföldön elgurulgatni tökéletes lesz. Igazából panaszom nincs is rá, bár jó sokat visszaolvasva látom azt javasoljátok az ilyen "bolti" bringákkal jobb egyből egy szervizben kezdeni. Igazából az első 200km után egyedül a láncnak volt már egy kis hangja, de tisztítás és olajozás után már az sem ciripel. Viszont rá kellett jönnöm, hogy ez a kormányváltósdi nem feltétlenül az én ízlésem. A hátsóval még igazán nincs is gond, de az elsőnél, hogy nem egy kattanásra teszi feljebb a tányérokon a láncot az a halálom. Ezért is vettem fontolóra a váltókar, esetlegesen a váltó cserét. A kérdésem az lenne, hogy mely váltókarok kompatibilisek ezekkel a váltókkal (3x7)? Illetve melyik az az első váltó, ami ugyan úgy egy kattanásra vált lánctányért (ha így mondják), mint hátul?

(#113031) StLui válasza Runner_fxr (#112952) üzenetére


StLui
veterán

Nem DH-hoz hasonlította egyik sem. Egyik pont az volt akinek a bringájára, ugyanez, csak 2016-os, itteni ajánlásra ráugrottam. Pont endurora akarja leváltani, és ő mondta, hogy ez kevés bikeparkba azért. Érdekesség, hogy szerinte jobban kicsúszhat a széles, nagy gumi miatt. Amúgy pont mást hallottam eddig.
Szinte biztos vagyok benne, hogy nekem elég lesz talán örökre :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#113032) trialboj válasza Ébri (#113022) üzenetére


trialboj
őstag

Elég különboző válaszokat fogsz kapni, attól függ hol adod el. Ahol sok bringás van és pörög a piac többet ér, kisvárosban meg örülsz ha elviszik, és nem kell fizess érte.

10k fölött van az értéke ha működik rajta minden. Nézz fel a használt piacra a környéken, ha van hasonló bringa akkor nézd meg az árát, ha sürgős lőj alá.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#113033) Runner_fxr válasza zoli03 (#113002) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én most itt elsődlegesen nem a tartósságról beszéltem, hanem a váltás minőségéről. A Shimano-val is előfordulnak érdekességek, de ha egyszer feltettem azt francos Sunrace sort, ami egyébként jóval drágább is mint a Deore volt, és cseszett rendesen váltani, majd kicseréltem a Deore-ra és egyből pontos lett a váltóm, akkor csak volt valami gubanc azzal a Sunrace-el, nem? Hagytam volna rajta? Nyilván nem. Ezzel nem a Sunrace-t akarom leszólni, mert kismillió Sunrace alkatrészt építettem bringákba, inkább az olcsóbb kategóriákban, és jól működött. Nekem is használják ismerőseim a Sunrace-t, mondjuk Sram váltóval, nem panaszkodnak rá. De nekem ez most nem működött, pedig nem a beállítással volt a gond és a lánchossz is jó volt. Én váltóban egyébként a Sram-ra esküszöm, teljesen homogén Sram rendszernek nincs párja.

ivana: Szerintem te még nem ültél normális minőségű fitness és cross trekking kerékpáron, máskülönben nem mondanál ilyen abszurd dolgokat. Egyáltalán nem rosszak ezek a gépek, csak meg kell venni belőlük egy középkategóriát. Sokkal jobban haladnak aszfalton mint egy monti, ne viccelj.

[ Szerkesztve ]

(#113034) Sped válasza 6030D (#113014) üzenetére


Sped
aktív tag

Ha a Megyeri híd felől jössz, akkor az utolsó lámpánál (mielőtt van ez az aluljáró), visszakanyarodsz a főút felé a lámpához, elmész balra, majd a következő lámpánál jobbra be a bringaútra. Így.

Jó párszor áthordtam a bicajt azokon a k.rva lépcsőkön, mire megláttam, hogyan csinálják a profik :)) A Kalászi út végi kereszteződésnél kell kimenni a főútra azon a földes-füves részen, még innen műholdképről is látszik, hogy ki van már taposva az út. Így ki lehet kerülni azt a borzalmas köves utat, ami a Dobogókői és Kalászi út között megy a főúttal párhuzamosan. Amikor állnak az autók a piros lámpánál, szépen be lehet tagozódni közéjük. Szentendrén pedig imádok átmenni, olyan lejtők (... és emelkedők) vannak ott, öröm száguldani. Persze csak hétvégén megyek, akkor nem vészes a forgalom, végig Visegrád felé sem tapasztalatom szerint, vagy legalábbis nekem nem volt sűrű. Nekem ez a sztenderd köröm, Óbudáról Szentendrén át aztán vmelyik faluban fordulok, egyszer elmentem Visegrádig. Új bicajt hétfőn is ezen az útvonalon avatom fel.

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#113035) 6030D válasza Ébri (#113029) üzenetére


6030D
Ármester

Írj a bikemag fórumba, ott van Magellan topik. Ők forintra megmondják mennyit ér.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#113036) trialboj válasza Runner_fxr (#113033) üzenetére


trialboj
őstag

"Sram rendszernek nincs párja."

Ezzel én is egyet kell értsek, pedig nem próbáltam olyan sok verziót, de a tavaly xt/xtr hajtásom sem közelítette meg azt a kellemes érzést amit a x7 es sram szolgáltat. Kár hogy már nem gyártják, simán lecserélném rá a mostanit is, sokkal feszesebb a rugó is. A gx már drága, annyit nem ér nekem, de a két bringát váltogatva sajnos óriási az érzésbeli különbség a fékek és váltók között is.

203as tárcsával elöl és 180 hátul már jónak mondható a fék br507/447, és fog is ha komolyan meghúzom, csak hogy az elxir 1et nem kell tépni, csak csiklandozod és beleharapsz a pipádba.
A váltás sebessége ugyanaz az slx vs x7 rendszeren viszont az x7 kellemesebben vált nehezebb fokozatba, jobb érzés használni, ez van.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#113037) Zsohi válasza 6030D (#112969) üzenetére


Zsohi
őstag

Imbuszkulcsból csak a minőségit, nagyon könnyen elnyalódik a fejük és aztán felültél a szopórollerre . A Bondhus gyártja a legjobbakat, valódi örök élet garanciát adnak a termékeikre és nincsenek is elszállva az áraikkal.

(#113001) cozmo: Barátnőmet egyszer vittem el egy bringa parkba, na az jó sokba került... :DDD Viszont azóta nem kell mindig egyedül mennem. :D

[ Szerkesztve ]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#113038) ShiTmano válasza trialboj (#113036) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

+1 a Sramra. Én Shimanoról váltottam Sramra. Jobban tetszik, feszesebb és nem állítódik el. Egyszer beállítom és utána évekig nem nyúlok hozzá. Habár amióta a Shimano lemásolta a Sram húzásarányát majdnem egy az egyben, azóta állítólag jobbak a Shik is.

Fékben viszont szerintem a Shimanok jobbak, kivétel a 8000-es XT.

Részlet a cikkből, ha valakinek nincs kedve elolvasni az egészet.

"Na szóval, azt már rég tudjuk, hogy a sram 1:1 actuation ratio, ha máshonnan nem is, a kanalára rá van írva. Ez is kamu amúgy, mert valójában 1:1.1 de az a 0.1 igazán nem sokat számít. Ebből kiindulva, lássuk mi az áttételi aránya a shimano 10 es xt-jének, amiről azt mondják, hogy remekül vált, nem úgy mint a régi shimanok, semmi lányos lágyság, nyúlás, van olyan jó mint a Sram. (B)A 9 es sram, nekem az volt a viszonyítási alap, azóta sincs más mert nem kell.
Hát persze! Mondtam úgy másfél éve, amikor Zsoci bicaján mértem egy húzott bowden mennyiséget, és elosztottam vele a sor két legtávolabbi lánckerekének a távolságát. Az arányt 1.16 nak saccoltam meg. A táblázatok szerint 1.2 Vagyis 1:1.2. (B)Várható is volt, hogy a shimano szépen sutyiban megoldja az évek óta fennálló finom hangú de lassú és hamar elállítódó, pontatlan, megbízhatatlan váltás dilemmát.(/B)
Adta magát, hogy most így élőben valaki megépítse ezt a kimérát, ami anno összematekoltam és voilá, működik!"

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#113039) Toobee válasza ShiTmano (#113038) üzenetére


Toobee
veterán

+1, nekem XT M8000 után van most X01 és sokkal jobban tetszik. Szebben vált, nem ropog annyira, egyedül az hiányzik hogy itt nem lehet a hátsó sornál lefelé váltani többet egyszerre.

https://barbieripnk.hu/

(#113040) ivana válasza Runner_fxr (#113033) üzenetére


ivana
Ármester

A fitness az gyorsabb, azt általában outi szempontból nem értem a kossal sokkal jobb menni aszfalt only módban. De ezt általában már a gyártók is megértették és ez lett a régi trekking ami nem az én világom, de nincs bajom vele. (Nincs outi geo és inkább 32, 37-es az alap gumi). Ilyenen még tényleg nem nagyon ültem main, de csináltam már hasonló gépet.

Cross trekkingen már ültem, azzal a kategóriával nem tudok kibékülni, erősen kétlem, hogy egy 37-40 körüli gumival, meg rugós telóval gyorsabb, mint egy könnyű merev villás crmo monti feltolva max. nyomásra. Max. 1-2 barral kaphat többet a gumi, miközben az egész gép nehezebb, rugós teló, meg magasabban van a kormány, lazább a geo. (A crmo montim gyakorlatilag egy régi outi váz csak hosszabb 3 centivel, nagyobb a gumi férőhely, meg vannak rajta féktüskék, de a fejcsőszög max. enyhén laposabb mint az outim, de egy modern gépen simán van outiban is ilyen)

(#113041) ShiTmano válasza ivana (#113040) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Részben egyetértek. Én pl. Crossból csináltam fitnesst. A rugós telót(ugyanolyan beépítési magasságú) karbon merevvillára cseréltem. Több mint két kilóval könnyebb lett (Suntour XCT 2.725gramm a karbon merev meg nem volt 500gramm) és sokkal direktebb érzés. A kisebb rázkódásokat/ütéseket elég jól csillapította, persze a nagyobbakat egy teló jobban kiszűri, de azokat próbáltam elkerülni.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#113042) Jester01 válasza Toobee (#113023) üzenetére


Jester01
veterán

Értem én, hogy vicc volt, de attól még macerás. Nincs valami szelep toldó adapter amin van leeresztő és a nyomásmérőt is rá lehet dugni?

Jester

(#113043) ShiTmano válasza Toobee (#113039) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

"egyedül az hiányzik hogy itt nem lehet a hátsó sornál lefelé váltani többet egyszerre."

Ezen csodálkozom. Nekem X9-es kar és váltó van és kettőt vagy hármat lehet visszaváltani egy mozdulatra, attól függően mennyire nyomom meg a kart.

De lehet, hogy hármat nem lehet, de kettőt biztosan.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#113044) cozmo válasza ShiTmano (#113026) üzenetére


cozmo
őstag

9-es kar mellé 9-es sor, 9-es váltó dukál. Csak az azonos sebesség fokozatos alkatrészek illenek össze. Max annyit lehet variálni, hogy más családból de márkán belül kevered. Pl. Deore átdobó+xt hátsó váltó. Mondjuk vannak olyan perverzek akik shimano szettre sram láncot tesznek de az rontja a váltás teljesítményt. Nem ajánlott.
Az meg hogy 9-es rendszerbe beteszel egy 11-es rendszerű hátsó váltott az túl nagy lépcső. Szerintem nem fog elférni a vastagabb lánc a váltóban rendesen. Inkább vegyél te is váltó fül adaptert mint én.

Na csak sikerült venni váltó fül adaptert, hogy szélesebb határokat is tudjon kezelni a váltó hátul, és fel lehessen tenni a 46T-s fogassort. Szebben vált mint gondoltam, bár egy apró váltó fül egyengetés hatására lehet szebben vált majd felfelé is. Terhelés alatt is takk-takk! Mondjuk van a kiserdőben olyan fal amit ma ezzel sem tudtam megmászni, kipörgött a kerék. De jöhet a Dunamarci vasárnap. :)

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#113045) deny330 válasza Toobee (#113019) üzenetére


deny330
aktív tag

:R :R :R

(#113046) Hasaggymeg válasza robee19 (#113030) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem a váltóval van baj,hanem annak beállításával.Egész alap Shimano váltók is teszik szépen a dolgukat ha jól vannak beállítva.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#113047) Toobee válasza ShiTmano (#113043) üzenetére


Toobee
veterán

Hátul lefelé azl "felfelé".

https://barbieripnk.hu/

(#113048) robee19 válasza Hasaggymeg (#113046) üzenetére


robee19
tag

Akkor elméletileg be tudom állítani úgy az első váltót is, hogy egy kattanás egy tányér? Köszönöm a választ...

[ Szerkesztve ]

(#113049) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok! Elméleti kérdés: láncból kinyomott stiftet esélytelen visszanyomni?

(#113050) trialboj válasza ro_bert17 (#113049) üzenetére


trialboj
őstag

Nem esélytelen csak macerás főleg ha nincs hozzá valami kis üllőd, egy kalapácsod, és némi szerencséd.

Összecsúsztatod a láncot ahogy kell fogod a kis tüskét ami kiesett, egy csipesszel megfogod odatartod kb egyenesen és óvatosan belekalapálod, amikor már magától áll és egyenes a láncbontóval mehet tovább.

Sokszor csináltam régen. Viszont ezt semmilyen gyártó nem ajánlja mert gyengébb lesz tőle a lánc, nem tudom h miért, de biztos igaz. Szóval ha meredekebb helyeken is mászol tehát kínzod a láncot, érdemesebb lenne 1 szemet inkább kivenni, és úgy összepászítani.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.